Jak zostać fryzjerką? - wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-16, 21:48   #91
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

szcześliwy ten, kto w swoim zawodzie znajdzie spelnienie...
jezeli czuje sie ze zawod ,ktory wykonujemy jest pasja, jezeli ciagle w tym kierunku sie szkolimy, to coz więcej trzeba... zeby byc zadwowlonym , a to przekalda sie na zadwowolonych klientow, bo robimy to co lubimy robic, z kazdym dniem wstajemy do pracy i chetnie do niej idziemy z nowymi pomyslami
jezeli chodzi nauke zawodu to szkola taka jak studium czy technikum wieczorowe nie da ci tej mozliwisci bo to jest przeznaczone dla fryzjerow po szkole zawodowej, choc zapisuja sie osoby bez tej podstawy, i nie wynosza z tej nauki za wiel a moze i nci gdyz zajecia praktyczne to 2 gidz tygodniowo natomiast teoria , owszem jak wykladowca jest dobry to oki ale teoria nie naroibisz praktyki
tak wiec raczej w twojje sytuacji doradzam kurs, dobry ? nie wiem... mususz dowiedziec gdzie u ciebie taki jest, moze wejdz w archiwum tu na naszym forum , bo juz taki temat byl kiedys
oczywiscie ze chetnie zatrudnia sie osoby z wyzszym wyksztalceniem, ale we fryjerstwie np, z wiekszym talentem....
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 22:33   #92
Marika
Raczkowanie
 
Avatar Marika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 135
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

ze mna bylo tak... skonczylam ekonomik i po maturze nie wiedzialam co ze soba zrobic, wiedzialam tylko tyle ze nie chce siedziec za biurkiem i poszlam do rocznej szkoly wizazu i makijazu we wroclawiu. po nij nalezal mi sie trzy miesieczny staz absolwencki w moim miescie i poszlam do znajomego salonu zalatwic sobie ten staz. okazalo sie ze szef szuka akurat chetnej osoby do wykwalifikowania i tak juz zostalam i pracuje juz 2 lata. wszystkiego nauczylam sie w salonie, od podstaw...
__________________
Marika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 06:35   #93
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Wlasnie.Racja..liczy sie praktyka,choc gdy chodzilam do Handlowki,nawet zbyt wiele niewynioslam z praktyk,bowiem tego nielubilam.Duzo zalezy od szczescia a wierze w to,ze w odpowiednim momencie znajde sie tam,gdzie naucze sie najwiecej..jesli jest to moim przeznaczeniem zawodowym.!!
Oczywiscie,na kurs pojde w miare mozliwosci,lecz tez bede musiala chodzic w wekeendy,bowiem mam dziecko i pracuje...Boze,jakie to czasem jest skomplikowane.Czuje opor do szkoly,bowiem to prawda,ze tam bede sie uczyc wiecej tego,co nie na temat.Wiem,ze praktyke sobie wyrobie tez na wlasnych znajomych,jednak moim marzeniem jest trafic do mistrza i uczyc sie pod jego okiem..."Wszystko moze sie zdarzyc,dla tego co wierzy".
Prawda jest,ze sa dobre kursy,ale naprzyklad w Polsce i niektore kosztuja tyle,ze huhuhu....ja mieszkam w Gdansku i mam dwa adresy,lecz to jeszcze nic konkretnego......uparlam sie i znajde!!!Pojde nawet na 5 kursow,jesli bedzie trzeba,a co najlepsze w tym,ze na kursach mozna sie nauczyc najnowszych trendow i technik.Moze znajdzie sie na tym forum osoba,ktora chodzila na kurs fryzjerski w Gdansku-minimum roczny i mi poleci.Bede szczesliwa!!! Pozdrawiam wszystkie kobietki,ktore sie odezwaly!
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 08:44   #94
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

wiele moich koleżanek od razu po gimnazjum wybrało zawodową szkołę fryzjerską i teraz pracują w różnorakich salonach fryzjerskich także ja polecam na pewno wybór szkoły, bo więcej się w niej nauczysz. Kurs możesz zrobić później jako uwieńczenie swojej nauki, poszerzenie wiedzy na jakiś konkretny temat ( kursy są z różnych kategorii ) itp. Nie poszłabym nigdy do fryzjerki która ukończyła tylko marny kurs.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 09:22   #95
Marika
Raczkowanie
 
Avatar Marika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 135
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

jak mówie moim klientką ze nie jestem zawodowa fryzjerka tylko wszystkiego nauczyl mnie moj szef sa w szoku! pracuje w najbardziej renomowanym salonie w Nysie i pracuje tu najdluzej z calej ekipy. klientki sa ze mnie bardzo zadowolone i terminy... miesiac wczesniej! moj szef zawsze powtarzal szukajac pracownikow ze nie musi to byc ktos po szkole fryzjerskiej, on jest w stanie wykwalifikowac nowa osobe ale pod warunkiem, ze ten ktos tego bardzo chce i ma troche smykalki do fryzjerstwa. a tak propo szukamy nowych pracownikow. jest ktos zainteresowany??
__________________
Marika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 11:36   #96
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

No tak Marika.Twoj szef to Aniol,bo daje ludziom szanse.Wierze,ze i ja trafie na "Mistrza"tu w Gdansku,ktory bedzie chetny nauczyc mnie tego zawodu,ktory tak mnie pasjonuje.Ja uwazam,ze w zyciu wszystko jest mozliwe,jesli jestesmy na to otwarci i cuda sie zdarzaja,jak tobie Marika.Wole wlozyc cala energie na nauke tego co lubie,bo droga do szczescia jest robienie tego,do czego ma sie talent,a nie zmuszanie sie do nauki,czegos co wogle niewchodzi do glowy.Tak jak pisalam,chodzi mi wylacznie o Fryzjerstwo i jestem sklonna uczyc sie powoli jezyka angielskiego,bo to sie zawsze przyda,narazie jako samouk,lecz wszystko jest moliwe w przyszlosci..i to jest to czego chce i moge poswiecic moj czas i uwage...
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 20:16   #97
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

dokladnie tak, najwazniejszy jest zmysl artystyczny, wazne jest tez to czy ma sie cierpliowosc, wrazliwosc,
ja tez trafilam na takiego szefa!!!!!! MISTRZA!!!PONAD MISTRZAMI!! pisalam juz wielokrotnei w roznych watkach o nim... JAN JATA!!!CZłOWIEK , MISTRZ, TALENT!!
ON wykształcił wiele wspaniałych fryzjerow, bo potrafil wykzresać ta iskrę z kazdego u kogo wyczuł ze kocha ten zawod, ze chce byc artysta w tym co robi z wlosami
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 20:52   #98
Marika
Raczkowanie
 
Avatar Marika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 135
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

popatrzcie jak wiele zalezy od szefa. czy potrzebuje po prostu fryzjera - rzemieslnika, czy szuka kogos kogo wyuczy na artyste...
__________________
Marika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 06:25   #99
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Dzieki za te slowa otuchy!!!Dziekuje tez pani Grazyno,bo to dla mnie duza sprawa i teraz juz jestem pewna,ze pojde na kilka dobrych kursow w miare mozliwosci i bede szukac salonu,gdzie bede miala moliwosc nauczyc sie wszystkiego,co mozliwe w tym zawodzie..."MISTRZ POJAWIA SIE,KIEDY UCZEN JEST GOTOWY"-znane filozoficzne powiedzenie,ktore jak widze sie sprawdza..Tak naprawde interesuje sie od lat psychologia i filozofia i lubie bardzo rozmawiac,mysle,ze to mi sie tez przyda we fryzjerstwie,bo wiem,ze czasem trafiaja sie panie,ktore sa niesmiale i niemaja odwagi zapytac o rade i powiedziec fryzjerce o swoich potrzebach,ktore dotycza fryzury.Ciesze sie bardzo,ze znalazlam to forum,jest tu duzo ciekawych rozmow a takze porad,a co najlepsze moge tu poznac ludzi z tej branzy i z nimi porozmawiac.Caluje was wszystkie kobietki,bo ekscytacja moja rosnie,z dnia na dzien Moze ktos trafi na adresik takiego rocznego kursu tu w Gdansku..ewentualnie moze byc tez Sopot...czekam cierpliwie i napewno sie znajdzie odpowiedni..."KTO SZUKA,TEN ZNAJDZIE".Papa
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 14:46   #100
pumka1234
Przyczajenie
 
Avatar pumka1234
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 17
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Hejka ja niedlugo ybieram się na taki wlasnie kurs.Tzn postanowilam ze sie wybieram gdyz chodze zaocznie do liceum i caly tydzien niemam co z sobą zrobic.

I tu nasuwa się pytanie: Czy taki kurs jest platny...?a jesli tak to czy duzo?i czy mozna go zrobic w malym miescie?
__________________
Marzyc będę do końca świata bede tańczyć i latać i skakać


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post1568262 ---> Ciuszki
Poszukuję--->prostownicy Ceramicznej do włosów i fajnych okularków )
pumka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 15:17   #101
Mycha
Raczkowanie
 
Avatar Mycha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 418
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

Kursy są płatne i do tego są drogieW małym mieście,są na pewno tańsze niż w dużym.Jak szukałam w Warszawie to kosztują ok.2000zł.Teraz jestem na kursie w Plocku-1000zł,ale na pewno to nie będzie koniec mojej edukacji w tym kierunku.Po kursie wracam do Wawy szukać mistrza;-)
Mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 20:59   #102
Marika
Raczkowanie
 
Avatar Marika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 135
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

najwazniejsze jest to aby znalezc DOBRY kurs zeby nie wydac pieniedzy na darmo...
__________________
Marika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 22:39   #103
pumka1234
Przyczajenie
 
Avatar pumka1234
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 17
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

ojj a ja to slyszałam ze wystarczy skonczyc praktyki trwajace chyba poltora roku w salonie fryzjerskim a potem zdaje się egzamin czeladniczy czy cos takiego...???
__________________
Marzyc będę do końca świata bede tańczyć i latać i skakać


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post1568262 ---> Ciuszki
Poszukuję--->prostownicy Ceramicznej do włosów i fajnych okularków )
pumka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 06:17   #104
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

No wlasnie,lecz czy taka praktyke mozna szukac na pierwszy rzut,zamiast kursu i czy mozliwe jest wogle przy tym zarabiac jakas podstawowa pensje?Kiedys gdzies czytalam,ze pewna dziewczyna znalazla praktyki,uczyla sie od podstaw a takze normalnie pensje dostawala,lecz napewno nizsza niz fryzjerki na stazu.Mysle,ze znajde w koncu takie miejsce gdzie bede spelniona w nauce Fryzjerstwa.Jezeli kolezanko,uczysz sie w liceum,to szkoda ze niewybralas profilu fryzjerskiego.Ja taka szkole znalazlam w Gdansku,lecz do szkoly niechce isc,bo niemam glowy do scislych,ale jesli jestes poczatkujaca w szkole,to mozesz ja zmienic profilem jesli juz.Ja bym napewno tak zrobila.Teraz jednak,szukam kursu i jestem zdecydowana.Kursy moje drogie,wbrew temu co piszecie sa bardzo udogodnione,bo czesto mozna placic na raty lub mozna dostac kredyt od firmy,ktora szkoli.Tyle,ze trzeba dobrze poszukac.
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 16:37   #105
syndi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 88
GG do syndi
Dot.: Szkola czy kurs?Prosze o rade!!!

No tak.Bylam dzis w Urzedzie Pracy,by dogadac sie o finansowanie kursu.Niestety tam zamiast pomagac,utrudniaja,mowiac ze sa przetargi i jaka frime wybiora tam sla,a nie,ze sama sobie znajde.A na stronach internetowych pisza firmy prowadzace kursy,ze jest mozliwosc zalatwiac kus za pomoca Urzedu Pracy.Akurat!!!Chyba nie w tym kraju.Jestem zdeterminowana,bowiem znalazlam"KONKRETNY" kurs w Zakladzie Doskonalenia Zawodowego,po ktorym otrzymuje Dyplom i Kwalifikacje,do tego zawodu.Z tego,co wyczytalam mozna skonczyc czeladnika i mistrza.
Wiadomo,ze mistrza nieodrazu,lecz ten kurs widze jako najlepszy,jak dla mnie.Tyle,ze trochce kosztuje,ale potrzasne niebo i ziemie,by znalezc pieniadze na ten kurs.Nieprzejde juz obojetnie,wobec swoich marzen.......a niech to.....Wola Boza!
syndi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 18:27   #106
budzynka
Przyczajenie
 
Avatar budzynka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
GG do budzynka
Dot.: Czy można zostać fryzjerką kończąc liceum....

Siemka, właśnie dzisiaj złożyłam papiery go zawodówki na rakowieckiej... tak szczerze mowiac nie podoba mi sie ta szkola ale coz... jesli ktos chodzil do tej szkoly prosze niech powie jak tam jest? i czy milo wspomina pobyt w tej szkole? podrawiam
__________________
budzynka
budzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 07:41   #107
lukfel
Przyczajenie
 
Avatar lukfel
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do lukfel
Thumbs down Początkujący Fryzjer

Witam. Niedawno załozyłem konto na tym forum z myślą ze ktoś mi pomoże w moich problemach. Więc tak...

8 miesięcy temu podpisalem umowe z salonem fryzjerskim jako uczeń, jeszcze do końca nie jestem przekonany czy uda mi się być profesjonalistą. Z opowieść starszych uczniów i pracowników wynika że w tym salonie nie uda mi się zostać samodzielnym fryzjerem i za wiele sie nie naucze, poza sprzątaniem...

Więc zaczołem działać zebym za 2 lata nie obudził sie ze świadomością ze straciłem trzy lata na sprzątanie....

często zostaje sie w salonie po 10-11godzin :|

możę ktoś zna inną drogę nauki zawodu? (nie chodzi o koszta bo z tym problemu nie będzie). Jak narazie wymysliłem zerwanie umowy z salonem gdy skącze 18lat ( w lutym nowego roku ) i wyjechaniem do KALISZA NA KURSY FRYZJERSKIE podobno nie są zbyt tanie ale najwazniejsze czy jest tam mnie nauczą?? ktoś moze był na tych kursach albo wie jak tam jest???
a moze inne kursy??

a co do nauki obawiam się czy uda mi się kiedykolwiek zaproponować klientce fryzure/dobrać do ształtu głowy...? to da się wyuczyć??

DZIĘKUJE Z GÓRY ZA ODPOWIEDZI KTÓRE MNIE BARDZO DRĘCZĄ...
__________________
Uczeń I roku - Fryzjer
lukfel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 19:55   #108
kaska01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Question Kurs Fryzjerski

Witajcie
Własnie Zaczęłam Kurs Fryzjerski .konczy Sie On Egzaminem
Czeladniczym.czy Ktos Sie Orietuje Czy Po Takim Kursie Mozna Znalezc Prace W Tym Zawodzie.
kaska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 20:55   #109
lukfel
Przyczajenie
 
Avatar lukfel
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do lukfel
Dot.: Kurs Fryzjerski

jak konczy sie egzaminem czeladniczym i go zdasz to oczywiśćie ze mozesz szukać pracy.... a z ciekawosci powiedz coś wiecej o kurstach - jakie koszta? , ile czasu? , czy twoim zdaniem dobrze uczą, w jakim mieście itd. pozd.
__________________
Uczeń I roku - Fryzjer
lukfel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-30, 22:26   #110
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Kurs Fryzjerski

jak to konczy sie egzaminem czeladniczym? ile ten kurs trwa?ile masz praktyki?
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 23:50   #111
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Początkujący Fryzjer

a co cie sklonilo do tego zeby zostac fryzjerem?
dlaczego wlasnie ten zawod wybrales?
i czy w tym salonie ,w ktorym jestes tylko spzratas/ czy nie bierzesz udzialu w szkoleniach ,pokazach?
czy wlasciciel to fryzjer?
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 06:30   #112
lukfel
Przyczajenie
 
Avatar lukfel
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do lukfel
Dot.: Kurs Fryzjerski

Cytat:
Napisane przez gaga
jak to konczy sie egzaminem czeladniczym? ile ten kurs trwa?ile masz praktyki?
Jesli chodzi o kurs w Kaliszu to trwa on 2 miesiące codzienie tyrasz po 9 godzin tylko niedziela jest wolna i po takim kursie na miejscu mozesz zrobić czeladnika... kurs kosztuje 21tys zł :\ mozna starać sie o dotacje....(mój brat dostał 4tys)
__________________
Uczeń I roku - Fryzjer
lukfel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:03   #113
Kinga_p
Raczkowanie
 
Avatar Kinga_p
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: PszCzyynaaa
Wiadomości: 78
GG do Kinga_p
Dot.: Początkujący Fryzjer

hej.
ja jestem na 2 letnim studium policealnym. od zeszłych wakacji byłam na ''praktykach'' powiedzmy , w małym osiedlowym salonie bo nigdzie indziej mnie nie chcieli przyjac, bo jeszcze nie sa uswiadomieni czym jest studium policealne, .. tam wlasciwie przychodzilam.. patrzylam..posprzatalam cos z wlasnej woli, pozniej w luty m przeszam do wiekszego salonu, wiecj roboty wiecej klientow.. i tam stwierdzilam to samoc o ty.. ze caly rok jedziesz na 'szmacie' a pozniej ewentualnie dopuszcza cie do klienta
poprostu musisz z nimi pogadac ze chcialbys sie czegos nauczyc, niech ci pokaza jakes modelowania strzyzenia, ale przyjdz z wlasnym modelem.
jak beda widzieli ze ci zależy i ze pytasz iz e chcesz, to zmienia do ciebie stosunek.poza tym jesli jestes w zawodowce to normalne ze 1-szy rok poprostu sprzatasz.. u nas w salonie tak jest,no chyba ze ci z zawodowki maja swoich modeli, to sobie cus tam na nich robia.

na kursy bedzie czas, szkolenia tez.. jak juz bedziesz miec podstawy co jak i gdzie.

Powodzenia.
__________________
Love is in the(H)air....
Kinga_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 18:30   #114
diunaoX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
jak zostac fryzjerka...?

Mam dosc nietypowe pytanie. Choc jestem w drugiej klasie liceum i mam zamiar pojsc na studia na kierunek informatyczny to chcialabym przejsc (jesli jest takowy) kurs fryzjerstwa czy jakies studium. I w zwiazku z tym chcialabym sie dowiedziec gdzie moge znalesc takie szkoly albo kurs? Chcialam dodac ze jestem z Krakowa. Szukalam w internecie kursow fryzjerstwa ale nie jest tego za duzo a jezeli sa to w Warszawie... (bardzo mi zalezy na strzyzeniu maszynka tak jak jest to w Jean Louis David)
diunaoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 20:50   #115
malaulcia
Raczkowanie
 
Avatar malaulcia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Rydułtowy
Wiadomości: 307
Dot.: jak zostac fryzjerka...?

http://www.teb.pl/ tu znajdują się szkoły policealne w których możesz uczęszczać do Studium Zdrowia i Urody i po 2 latach zdać technika usług fryzjerskich ja się na to wybieram [teraz pójde do 2 LO ]
pozdrawiam
__________________

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.


razem od 29.01.2005r.
zaręczeni od 11.01.2008r.
nasz ślub 29.07.2010r.



`nothing tastes as good as thin feels.`
63!-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53kg!
malaulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:44   #116
rudi24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Gdzie najlepiej szkolą na fryzjerów

Witam.
Moim marzeniem jest pracować jako fryzjerka.Chciałabym skończyć kurs fryzjerski ale niewiem na co sie zdecydować.Potrzebuje porady gdzie są najlepsze warunki i gdzie najlepiej szkolą.Jest tego bardzo dużo i niewiem na co sie zdecydować.Może ktoś kończył taki kurs i może mi doradzić.
Pozdrawiam Rudi24
rudi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 16:13   #117
motylek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 562
Dot.: Gdzie najlepiej szkolą na fryzjerów

Szkola a kurs to roznica. Na kursie praktycznie w 100% masz praktyki, teorii mniej, natomiast w szkole (2-letnie studium fryzjerskie) parktyki jest znacznie mniej, glownie nacisk kladzie sie na teorie (niestety szkoda). Ja wybralam szkole, w wiekszosci sama sie 'douczam" praktycznie, nieraz zaluje, ze nie wybralam kursu, ale przynajmniej bede miala swiadectwo, na to tez duzo pracodawcow zwraca uwage. Aha jesli masz srednia, to wlasciwe na studium mozesz sie wybrac jesli nie, to pozostaje kurs lub technikum fryzjerskie (srednie). Wybor nalezy do Ciebie Plusy i minusy sa w kazdym z tych typow
motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 16:27   #118
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Gdzie najlepiej szkolą na fryzjerów

A Ile Kosztuje Taki Kurs I Ile Trwa??
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 16:35   #119
motylek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 562
Dot.: Gdzie najlepiej szkolą na fryzjerów

Cytat:
Napisane przez kasia20a
A Ile Kosztuje Taki Kurs I Ile Trwa??

Z kursami jest roznie, ceny sie wahaja sie od 1000zl - do kilkunastu tys.( np.GABRIEL) , trwa od kilku dni do 2 mies ( przewaznie)
Kiedys kuzynka fryzjerka powiedziala mi ( jak narzekalam, ze wybralam szkole), ze lepiej zrobic najpierw szkole, a pozniej robic takie kursy doksztalacajace.

P.S Prawdopodobie (nie chce oczerniac) moj pan od stylizacji jest po takim kursie (lecz nie GABRIELA) i szczerze mowiac, nie potrafi nam nic ze swojej wiedzy przekazac!! ale ma plusa, za to, ze sie swietnie ubiera hahahahah
motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:51   #120
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Pyt.do fryzjerki-Czy można zostać fryzjerką w dowolnym czasie?

Witam,
Nie wiem czy tutaj mogę zadać takie pytanie, ale próbuję.
A więc krótko- mam 30 lat, wyższe wykształcenie, chciałabym pracować jako fryzjerka (niespełnione marzenie z dzieciństwa, czy mam na to szanse?, czy mogłaby dostac podpowiedź jaki kurs mogłabym skończyć(zaoczny-tryb sobotnio-niedzielny) aby to miało sens??? Przeglądałam strony kursów fryzjerskich, jest tego bardzo dużo, ale zależy mi na jakimś renomowanym kursie.
Pozdrawiam
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 16:15:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.