Podróż na własną rękę Malediwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-06, 13:59   #1
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10

Podróż na własną rękę Malediwy


Cześć
Chciałam Wam zaproponować urocze miejsce na Malediwach.
Jest to propozycja dla tych osób, które podróżują na własną rękę i chcą poznać lokalną społeczność a nie resorty.
Oddalona od lotniska w Małe o około 77 km, położona w Południowym Atolu Ari urocza wyspa Omadhoo.
Polecam to miejce szczególnie tym, którzy kochają snurkowanie, nurkowanie i łowienie ryb.
Na tej uroczej 3 kilometrowej wyspie znajduje się tylko jeden guesthouse ..., jeden duży apartament dla rodziny Coral View Inn oraz nowa mała willa Kuri Beach View Inn, która jest obecnie w budowie i będzie dostępna pod koniec roku. Wszystkie obiekty mają tego samego właściciela. Przyjaźni gospodarze i świetna lokalna kuchnia oraz dostęp do Wi - Fi to kolejne atuty tego miejsca.
Krótko mówiąc raj na ziemi. Polecam i sama rownież zamierzam tam jeszcze wrócić.

[ciach-reklama]

W razie pytań służę

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-05 o 08:45
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 21:50   #2
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Cześć
Obiecałam coś więcej napisać o swojej podróży na Omadhoo.
Już od dłuższego czasu marzyła nam się łączona podróż Sri Lanka i Malediwy.
Po powrocie z Tajlandii, gdzie również pojechaliśmy sami bez żadnego biura podróży, zachwyceni Azją postanowiliśmy spełnić swoje kolejne marzenia.

O kierunku naszej podróży decydują jednka dobre oferty linii lotniczych, bo koszt biletów w dużym stopniu określa koszty podróży.
W grudniu 2013r. przed świętami linie lotnicze Emirates weszły na nowy rynek z super ofertami przelotów, tym razem była to Ukraina ( rok wcześniej tak dobre oferty były z Polski ale mieliśmy już bilety do Tajlandii). Wiem co powiecie - zwariowali - ale wówczas w Kijowie było w miarę spokojnie. Nikt nie przypuszczał, że sprawy przybiorą taki obrót. Kupiliśmy sobie bilety do Colombo jako prezent pod choinkę . Wyjazd z Kijowa 19 marca powrót 5 kwietnia 2014. Pomysł był taki: pierwsze intensywnie zwiedzamy Sri Lankę, później 7 dni na Malediwach i powrót na dwa dni na Sri Lankę.
Kupiliśmy bilety na Malediwy w Polsce ale niestety linie AirAsia zawiesiły loty na Malediwy.
W związku z powyższym wstrzymaliśmy się z zakupem kolejnych i dopiero po przylocie do Colombo kupiliśmy bez problemu bilety na linie lotnicze SriLankan Airlines.
Mieliśmy dużo szczęścia bo po Majdanie linie Emirates na naszą prośbę zmieniły nam miejsce wylotu i powrotu na Warszawę bez żadnych opłat dodatkowych. Jednak to nie oddział w Warszawie nam pomógł lecz oddział w Dubaju .
Po tylu przygodach i nerwach przed podróżą reszta wyjazdu to " bułka z masłem".

Wracamy na Malediwy .
Przelot z Colobo do Male to czysta przyjemność. Krótko bo około półtorej godziny lotu. Bardzo miła obsługa. Stewardesy w pięknych sari...
Lądowanie w Male...a raczej na sąsiedniej wyspie robi wrażenie. Pierwsze widoki z lotu ptaka obuecują upragniony raj. Kolor wody obłędny...
Przypominam, że Malediwy to kraj muzułmński. Szczególnie uwaga dla podróżujących Pań - aby nie obrazić mieszkańców ramiona i biodra powinny być zakryte.
Tym razem ostrzeżenie dla Pań i Panów...zero alkoholu. Bardzo dokładnie kontrolują o czym przekonałam się przy wyjeździe. W buteleczce wyglądającej jak "piersiówka" miałam miód ze Sri Lanki przy wjeździe nie zauważyli ale przy powrocie musiałam wszystko wyciągać by dostać się do nieszczęśliwej butelki... Gdzie ja miałam kupić na Malediwach alkohol to nie mam pojęcia.
Z lotniska do Male co kilka minut kursują " tramwaje wodne" za kilka dolarów w jedną stronę.
Ishmael czyli manager Kuri Inn wszystko nam dokładnie opisał przy rezerwacji. Dostaliśmy również mapkę z zaznaczonym portem i godziną wypłynięcia promu ( szybka łódka rejsowa a nie prywatna) Male do Omadhoo z Petrol Jetty o 4:00 popłudniu. Koszt w jedną stronę to 20 dolorów ( mają dokładną informację na stronie) Ishmael wcześniej dokonał dla nas rezerwacji miejsc. Uwaga piątek to dzień świety dla muzułmanów wiec wtedy nigdzie nie pojedziecie i nic nie załatwicie.
My przylecieliśmy w czwartek i byliśmy w Male w godzinach przedpołudniowych. Chcieliśmy poznać wyspę. Zgodnie z inforacją podaną przez Ishmaela bagaże mogliśmy zostawić na promie. Tak...tylko trzeba go znaleźć...I tu zaczęła się przygoda...Ishmael napisał by w razie potrzeby dzwonić to ktoś przyjdzie i nam pokaże łódź...troszkę byliśmy zaskoczeni jego trskliwością. Zgodnie z zasadą "metryka na końcu języka " zaczynamy wypytywać miejscowych i ZONK...nikt nie rozumie po angielsku aaaaaa tu upał jak .... ciężkie plecaki...godzinę szukaliśmy łódki... Po godzinie schowaliśmy honor do kieszeni i wykonaliśmy szybki "telefon do przyjaciela" Ishmael nie zawiódł po kilku minutach przyszedł chłopiec, który też chwilę szukał i znalazł...łódka była...w trzecim rzędzie łodzi od strony lądu...nie przyszło nam to do głowy.
Pozbyliśmy się bagaży i zaraz przy nabrzeżu znaleźliśmy coś w stylu KFS z klimatyzacją i ziiiimnym piciem. I tu już było jak w raju. Po posiłku pełni energi i nowych sił ruszyliśmy na zwiedzanie miasta.
Male nie jest rajem na ziemi - koszmarnie zatłoczone, brudne, głośne miasto ale dobra wiadomość dla Pań dużo sklepów z pięknymi materiałami i to za grosze sama kupiła 4 m pięknego turkusowego materiału za 30 zł!!! Właśnie szyję sukienkę .
Po tłocznym Male podróż szybką łódką to czysta przyjemność! Mokra bryza...oszałamiająca prędkość...cudowne widoki. Po drodze mija się kilkanaście kurortów. Robią wrażenie te domki na turkusowej rafie. Łódka przed Omadhoo ma tylko jeden postój w stolicy Atolu i ...dopłyneliśmy... coś pięknego nasz raj na ziemi .

W porcie komitet powitalny Ishmael i Adhunaan wraz z wózeczkiem na bagaże uroczy widok...
Sama wyspa maleńka ok 3 km 2 i około 1000 mieszkańców. Wąskie czyste uliczki i zero samochodów poza skuterem Adhunaana i kilkoma rowerami nie widziałam żadnej motoryzacji...są oczywiście łódki. Domy bardzo skromne można powiedzieć, że " surowe" ale w każdym telewizor . Życie codzienne bardzo spokojne. Tak naprawdę dopiero wieczorem można spotkać większość mieszkańców w porcie lub przed domami. Z drugiej strony my w ciagu dnia byliśmy cały czas na wodzie lub w wodzie więc może nie bede się wypowiadać co do aktywności mieszkanców...
Troszeczkę nieufni ale przyjaźni. Najbardziej otwarte są dzieci jak na całym świecie...ciekawość jest silniejsza niż strach.

Sam pensjonat uroczy i czysty. Wzięliśmy opcję z wyżywieniem bo poza kilkoma sklepami i kawiarnią nic nie znajdziecie. Zachciało nam się dobrej kawy z pączkiem. Na blogu " Cel w podróży " przeczytaliśmy, że jest takie miejsce i cóż kolejny ZONK . Szukaliśmy cały wieczór i znaleźliśmy sie w knajpce w porcie...ciekawe miejsce...sami musicie sprawdzić. Wielkie zaskoczenie właściciela i nasze. Pobyt niezapomniany.
Zawzieliśmy jednak się i na drugi dzień zwycięstwo spienione mleko posypane kawą z pączkiem o smaku kokosa dwie minuty od Kurii Inn.

Warunki w pensjonacie bardzo dobre. 4 pokoje - maksymalnie 8 osób ( w Coral View Inn również 4 pokoje, a w nowobudowanym a Kuri Beach View Inn będzie 3 pokoje). Na tłumy turystów nie ma co liczyć. Zdjęcia znajdziecie na ich stronie.
W ogólnodostępnym holu recepcja gdzie przez cały dzień służy wam pomocą Ishmael. Mała biblioteczka, żelazko apteczka itp. oraz sklepik z pamiątkami - lokalny wyrób. Istotna informacja - darmowe Wi - Fi czasami słabo działa ale to przecież wyspa .
Osobno miejsce na posiłki na świeżym powietrzu - zaraz obok kuchnia. W tle lokalna muzyka.

Kucharz cudowny. Codziennie pyszna jajecznica, tosty, gofry itp. Woda mineralna do każdego posiłku a do obiadu soki, owoce i Coca cola.
Obiady pyszne kolacje też...może poza zupami hehe.
I oczywiście domowe koty. Jeden z charakterkiem został naszym przyjacielem nazwaliśmy go Maniek. Jego taniec z krabem rozbawił nas do łez. Codziennie dotrzymywał nam towarzystwa przy posilkach i wieczornych rozmowach.

Na ogrodzie hamaki i leżaki.
Codzienne sprzątane pokoje oraz zmieniania pościel i ręczniki. Są osobno ręczniki plażowe. Z tylu obiektu sznurki do suszenia. Ogólnie całe otoczenie czyściutkie.
Jest wypożyczalnia sprzętu do nurkowania i snurkowania. My maski i rurki mieliśmy swoje.

W pierwszy dzień postanowilismy poznać wyspę i jej uroki.
Najlepiej po wyspie poruszać się boso - wszedzie piaseczek a nie musisz nosic butów . Rafa wokół wyspy taka sobie ale na atrakcje nie narzekaliśmy. Dwie plaże publiczne. My pokochaliśmy plażę z cypelkiem. Ishmael i Adhunaan pomyśleli o wszystkim. Na plaży urocze białe leżaki. Na plaży my i lokalni mieszkańcy...matki z dziećmi...trzymają się na uboczu nie chcą przeszkadzać turystą. Kobiety ubrane od stóp do głów w chustach kapiace się wraz z nami...niezapomniany widok.
Tak naprawdę większą część czasu plażę i turkusowe morze mielismy tylko dla siebie.
Nie zapomnijcie o kremach z filtrem min. 30 bo słońce pali mocno. Poczuliśmy to na własnej skórze przy snurkowaniu mimo filtrów 50.

Co do porannych spacerów to ja byłam raz... Warto dodać, że pobudka codziennie gwarantowana 5 rano, bo muezzin wzywa do modlitwy. Kompanami spacerów porannych są płaszczki i to nie jedna tylko kilka. Suną majestatycznie wzdłuż cypelka i nie przeszkadza im obecność człowieka.

Co do wieczorów...nie uwierzycie ile nietoperzy znajduje się na wyspie i to całkiem spore okazy...powrót z zachodów słońca nabierał smaczku gdy przelatywały nad naszymi głowami. Druga atrakcja powrotów to tysiące uciekających krabów. Ruch jak na autostradzie.


Jeśli chodzi o dodatkowe wycieczki można skorzystać z oferty ogólnej przygotowanej przez Ishmaela lub zaproponować własne indywidualne wyprawy. My byliśmy zwolennikami tej drugiej opcji bo doskonale wiedzieliśmy co chcemy robić. Woda...woda...rekinki rafowe...manty ray...woda...woda...piase k ...

Proponowane są poranne i popołudniowe wycieczki. Po śniadaniu około godziny 9.30 i po obiedzie okolo godziny 14. Sprawa przemyślana bo woda i słońce bardzo wyczerpują.


My wybraliśmy snurkowanie i nurkowanie, bezludną wyspę, wyprawę na koniec atolu by spotkać manta ray i rekiny wielorybie ( niestety one nie chciały spotkac nas...mamy pretekst by wrócic i spróbować jeszcze raz ), nocny połów ryb.
Każda wyprawa to rytuał. Za każdym razem Ishmael i Adhunaan towarzyszyli nam od pensjonatu do portu niosąc nasz prowiant czyli wodę mineralną, ciasteczka Oreo ( które smakowały wybornie po snurkowaniu...) oraz kakao w kartonikach .
Naszym sternikiem oraz "guru" snurkowania był Adhunaan. Bardzo blisko bo około 20 minut od Omadhoo są świetne miejsca do nurkowania i snurkowania. To tutaj pierwszy raz widzielismy rekiny rafowe. Przyznan szczerze, że widok kilku rekinów w tym jeden prawie dwumetrowy robi wrażenie adrenalinka zaczyna krążyć we krwi. Super emocje. Adhunaan bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiazków. Robił wszystko byśmy byli zadowoleni z naszych wypraw . Troszczył się o bezpieczeństwo. Jednak to ostatnie snurkowanie na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Jeszcze teraz mam "ciary" na samo wspomnienie. Wyprosiliśmy Adhunaana o dodatkowe 15 minut snurkowania. Zgodził się bez problemu. Pływamy sobie a pod nami rekinki i nagle czuję jak Adhunaan łapie mnie za rękę i wskazuje przed siebie. To było cudowne przeżycie...dwie piekne eagle rey. Jedna bardzo szybko odpłynęła ale ta druga zrobiła prawdziwy show...jej taniec w wodzie ...widok bezzcenny... Dla takich chwil warto żyć.

Polecam również wyprawę na desert island. Wokół wyspy bardzo fajna rafa. Mała wysepka oddalona od Omadhoo o 45 minut jazdy motorówką. Przejazdżka z panem sternikiem niezapomnian. Na poczatku miałam wrażenie, że odlecę . Duza prędkość i fale. Miałam wrażenie że za chwilę przekonam się jak wygląda druga strona burty. Droga powrotna to już czysta przyjemność. Pęd wiatru we włosach, fale i słońce.
Podobno mamy szczęście ( przez grzeczniść nie zaprzeczę) bo przez prawie dwie godziny wyspę i mieliśmy tylko dla siebie. Niestety musicie liczyc sie z tym, ze na tej wysepce może was byc więcej, bo kurorty organizują tu obiadki dla swoich gości.

Kolejna atrakcja to nocny połów ryb. Duża dawka emocji i świetne efekty. Złowiłam dużego tuńczyka, który smakował super. Na całe moje szczeście to kucharzowi przypadł zaszczyt go przygotować. Nie będę opowiadać o " wojennych ranach" gdy zamiast ryby złowiliśmy rafę...tutaj warto dodać, że połów odbywa się na "żyłkę" . Efektem była utrata kawałka hybrydy na paznokciu (wyjasnienie dla Panów - lakier do paznokci)...
Panowie nie mogli zrozumieć nad czym rozpaczam . Porównywanie z Adnnanem ran...bezcenne.

Wracaliśmy regularnym promem, który płynie około 4,5 godziny. Ciężko bylo zostawić ten kawałek raju ale szlaki już przetarte wiec warto wrócić szczególnie gdy ma się świadomość, że jest się tam mile widzianym.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Zapraszam do mojego albumu ze zdjęciami Omadhoo
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 07:51   #3
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Ile wyniosła Cię wyprawa?
Jakie są ceny na miejscu?

Zazdroszczę strasznie, z narzeczonym nurkujemy i już jakiś czas przebąkujemy coś o Malediwach bo to raj dla nutków, jednak zawsze jakoś kierujemy się ostatecznie w keirunku Ameryki Południowej, no ale może w tym roku. Straszną ochotę mi zrobiłaś na Malediwy tym opisem

Napsz coś więcej o nurkowaniu proszę, jak ceny?

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2014-08-28 o 07:52
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 18:59   #4
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Cześć
Bardzo się cieszę że zaciekawiła Cię nasza wyprawa.
Jak już wspomniałam cenę podróży robią w dużej mierze bilety lotnicze.
My za przelot Warszawa-Colombo-Warszawa zapłaciliśmy około 1600zł.
Bilety na Malediwy kupiliśmy w Colombo zaraz po przylocie ceny dokladnie nie pamiętam chyba około 500zł Colombo-Male-Colombo.
Weź po uwagę, że nam zależało na pobycie na Sri Lance byliśmy tam 10 dni .
Co do cen na Omadhoo byliśmy w trzy osoby więc za dobę za pokój płaciliśmy więcej bo 160 dolarów (bez wycieczek) ale na osobę wyszło nas taniej.
Podaję Wam obecnie obowiązujace ceny dla pary ( aktualne dane od Ishmaela):

Zakwaterowanie pokój dwuosobowy + pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, woda mineralna, herbata, kawa, sok) w tym wszystkie podatki 145 dolarów za dobę od pary.


Zakwaterowanie pokój dwuosobowy + pełne wyżywienie + wycieczki (obejmują Desert Island, łódź nurkowanie, wędkowanie, plaża grill, oglądanie delfinów, Rafa koralowa nurkowanie i 2 godziny jazdy rowerem wody) jednej wycieczka na dzie 185 dolarów za dobę od pary.


Nurkowanie 71 dolarów za osobę za jedno zejście minimum musi być dwie osoby chętne.
Ja i koleżanka tylko snurkoujemy ze względów zdrowotnych ale nasz kolega nurkował dwa razy. Udało się że był również chętny Anglik więc nurkowali razem a my w tym samym miejscu i czasie snurkowałysmy.

Chlopaki się starają zrobili nową stronę przeylam Wam link zarówno do .... jak i na stronę klubu nurkowego. Sprzęt i butle mają dobry Maresa.

To ich nowa oferta tylko dla nurków

Pakiet przeznaczony dla: 2 osób 1999 dolarów 7 noclegów 8 dni

Noclegi kajuty dwuosobowe. Pełne wyżywienie.

14 nurkowań na osobę czyli 28 nurkowań dla 2 osób w tym oplata wynajem za sprzętu
Urządzenia BCD, Regulator, kombinezon...
10% rabatu na dodatkowe zajęcia
Wszystkie podatki wliczone

[ciach-reklama]

Mam nadzieję,że Wam pomogłam . Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia na Omadhoo ( czekamy na tanie loty i wracamy zobaczyć manta ray...)

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-05 o 08:44
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 20:26   #5
Flexy26
Raczkowanie
 
Avatar Flexy26
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Z domu :)
Wiadomości: 173
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Z uśmiechem czytałam Twój post o Omadhoo i z niecierpliwością czekam na jeszcze

Oby moja córa szybko podrosła i wtedy namówię męża i wybierzemy się w taką podróż (życia ) całą rodzinką.
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-52675.png
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły ...
Flexy26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 20:34   #6
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Bardzo dziękuję to motywuje ... W jesienne dni postaram się napisać coś więcej pozdrawiam
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 21:18   #7
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Witam wszystkich właśnie dostałam nową wiadomość z Omadhoo.
Koledzy z pensjonatu ... mają nową propozycję na spędzenie czasu na ich cudownej wyspie.
Proponują wynajem lub sprzedaż nowej trzy pokojowej willi z jadalnią, którą właśnie wybudowali lub oferują sprzedaż czterech pokoi w innym pensjonacie.
Przypominają, że dotarcie ze stolicy Male na ich wyspę jest proste i tanie w zależnosci od szybkości można wybrać szybką łodkę za 20 dolarów ( w jedną stronę) płynie się półtorej godziny lub prom z 3.48 dolara ( w jedną stronę) płynie się cztery i pół godziny. Osobiście płynęłam tym i tym wszystko zależy od tego jakim czasem dysponujecie i kiedy macie samolot z Male.
Propozycja ta skierowana jest do indywidualnych turystów lub biur podróży.
Gdyby ktoś był zainteresowany podają kontakt

[ciach-reklama]

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-05 o 08:44 Powód: reklama
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 19:29   #8
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Pojawiło się wiele pytań na temat możliwości nurkowania w tym rejonie. Sama jestem wielką fanką nurkowania i wiernym kibicem. Pomyślałam, że może kokoś na forum interesowało by nurkowanie w tym rejonie. Ponizej podaję Wam ofertę jaką ma dla Was Kuri Inn czyli jedyny guest house na wyspie. Sprzęt i butle mają dobry Maresa.

Ja i koleżanka tylko snurkoujemy ze względów zdrowotnych ale nasz kolega nurkował dwa razy. Udało się że był również chętny Anglik więc nurkowali razem a my w tym samym miejscu i czasie snurkowałysmy.

To ich nowa oferta tylko dla nurków


Couple Divers package includes :

Package designed for: 2 persons USD 2653

7 Nights and 8 Days
Accommodation at Couples Room
Full Board Meal Plan
14 Dive per pax. 28 Dive total for 2 pax Including rent equipments.
Renting Eupiments are BCD, regulator, wet suit
5% off on extra activities
All Taxes included



Couple Divers package includes :

Package designed for: 8 pax USD 9268

6 Nights and 7 Days (Pay 6 Nights and stay 7nights)
Accommodation at Dcouble Room
Full Board Meal Plan
(Free at any time: Tea ,coffee, bottled drinking water & juice)
13 Boat Diving Including rent equipment’s.
Renting Equipment’s are BCD, regulator, wet suit and computer.
All Taxes included
Package did not include:
"Dive boat fuel charges, which can vary depending on location.
But we didn't charges near places for diving.By boat can go 30minutes rides."
Dive Insurance
15% off on extra activities
Free:
1 house reef dive 8 pax.
Beach BBQ one night
Water Bicycle 30 Minutes



Package designed for: 8 pax USD 6620

4 Nights and 5 Days (Pay 4 Nights and stay 5nights)
Accommodation at Dcouble Room
Full Board Meal Plan
(Free at any time: Tea ,coffee, bottled drinking water & juice)
13 Boat Diving Including rent equipment’s.
Renting Equipment’s are BCD, regulator, wet suit and computer.
All Taxes included
Package did not include:
"Dive boat fuel charges, which can vary depending on location.
But we didn't charges near places for diving.By boat can go 30minutes rides."
Dive Insurance
15% off on extra activities
Free:
1 house reef dive 8 pax.
Beach BBQ one night
or Water Bicycle 30 Minutes




Package designed for: 6 pax USD 6951

6 Nights and 7 Days (Pay 6 Nights and stay 7nights)
Accommodation at Dcouble Room
Full Board Meal Plan
(Free at any time: Tea ,coffee, bottled drinking water & juice)
13 Boat Diving Including rent equipment’s.
Renting Equipment’s are BCD, regulator, wet suit and computer.
All Taxes included
Package did not include:
"Dive boat fuel charges, which can vary depending on location.
But we didn't charges near places for diving.By boat can go 30minutes rides."
Dive Insurance
15% off on extra activities
Free:
1 house reef dive 8 pax.
Beach BBQ one night
Or One Night Fishing


Package designed for: 6 pax USD 4965

4 Nights and 5 Days (Pay 4 Nights and stay 5nights)
Accommodation at Dcouble Room
Full Board Meal Plan
(Free at any time: Tea ,coffee, bottled drinking water & juice)
13 Boat Diving Including rent equipment’s.
Renting Equipment’s are BCD, regulator, wet suit and computer.
All Taxes included
Package did not include:
"Dive boat fuel charges, which can vary depending on location.
But we didn't charges near places for diving.By boat can go 30minutes rides."
Dive Insurance
15% off on extra activities
Free:
1 house reef dive 8 pax.
Or Beach BBQ one night

Mam nadzieję,że Wam pomogłam . Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia na Omadhoo ( czekamy na tanie loty i wracamy zobaczyć manta ray...)
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 19:46   #9
Edik46
Przyczajenie
 
Avatar Edik46
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 17
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Malediwy chciałabym kiedyś odwiedzić te wysepki.. jestem zachwycona Twoim opisem!
rewelacja
Edik46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 19:49   #10
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Bardzo dziękuję 😊 chcieć to móc😉 pojedziesz ja w to wierzę zapraszam na Omadhoo ja zakochałam się w tej wyspie...
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 14:31   #11
kooocur
Zakorzenienie
 
Avatar kooocur
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7 685
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

To chyba wcale tak mało nie zapłaciliście za przeloty i noclegi...
__________________
03.06.12 Aniołek Marysia

Jestem odbiciem Twojego serca, mamo!

Synuś
kooocur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-17, 18:55   #12
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Cześć
Jeżeli chcesz coś zobaczyć i ruszyc się z domu to za darmo się nie da...chyba że palcem po mapie.
Oczywiscie, że zaplaciliśmy za bilety ale czy 1600 zł za przelot z Warszawy do Colombo to dużo...w mojej ocenie NIE. Co do noclegów to proszę sprawdź sobie ceny, ktore podalam z cenami w resortach... I oceń...
Pozdrawiam
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 21:02   #13
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Jak już wcześniej pisałam w tamtym roku mieliśmy okazję spędzić tydzień na cudownej wyspie Omadhoo południowy Atol Ari Malediwy. To były naprawdę "piękne okoliczności przyrody". Mieszkaliśmy w symatycznym pensjonacie Kurii Inn ( muszę dodać że jest tam tylko trzy pensjonaty należą do jednego właściciela). Właśnie dostalam informację z TripAdvisor, że Kuri Inn dostał nagrodę Travellers' Choice roku 2015 między innymi dzięki naszej recenzji. Polecam gorąco wyprawę na Malediwy ale w wydaniu "podróży na wlasną rękę" by poznać prawdziwy raj na ziemi.
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 22:57   #14
Pwanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy Yoga

Chcialam Wam przedstwić nową propozycję guest house Kurii Inn na pięknej wyspie Omadhoo na Malediwach. Tym razem chłopaki proponują trochę medytacji... Myślę, że w tym zwariowanym świecie każdy z nas chciałby się na chwilę zatrzymać i pomedytować w " tak pięknych okolicznościach przyrody".
Yoga o wschodzie słońca i medytacja o zachodzie słońca to świetne odreagowanie stresów dnia codziennego. Moim zdaniem świetny pomysł. Popieram i w imieniu gospodarzy serdecznie zapraszam. Bo jak nie my to kto?
Pwanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 15:05   #15
Arleta34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

Myślicie, że lepiej jechać „na własną rękę” na Malediwy, czy skorzystać z oferty przygotowanej przez biuro podróży? Z jednej strony kusi mnie taka spontaniczna przygoda, a z drugiej chyba jednak wolę mieć wszystko zorganizowane. Trafiłam na bardzo atrakcyjną propozycję (w biurze Newpoland) i chyba się na nią zdecyduje.
Arleta34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 20:49   #16
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Podróż na własną rękę Malediwy

To wszystko zależy co lubisz,czy chcesz obcować z tubylcami, łowić ryby itp czy jestes nastawiona na relax plaże drinki, tu wyjazd samemu odpada bo alkohol na wyspach zakazany jak i na niektórych plażach nie wolno się opalać bikini
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 21:49:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.