krem pod krem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-29, 16:11   #31
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
Do interesującego mnie zagadnienia na temat warstwowej pielęgnacji daję tu wypowiedź Basi z forum Biochemia Urody (właśnie natknęłam sie na nią):

"Odradzam nakladanie wielu kremow na raz, zazwyczaj jesli ktos naklada dodatkowy krem po filtry, naklada wowczas mniej samych filtrow, gesty krem pod filtrami, moze oslabic dzialanie filtrow [...]. Ogolnie dazymy w pielegnacji do minimalizmu, nie zas warstwowego nakladania wielu produktow."

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Trochę o łączeniu jest jeszcze tu: http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...hemiaurody#501 (ostatni post Basi).

I nie chciałam, żeby moja wypowiedź zabrzmiała tak, jakbym dwa razy dziennie na twarz nakładała cztery różne kremy i do tego jeszcze piąty pod oczy, szósty na szyję, a siódmy na czubek nosa i namawiała do tego wszystkich.

Wszystko zależy jakie ma się problemy (ja np. mam z łojotokowym zapaleniem skóry, które spowodowało rozszerzone naczynka i z tłustą cerą, a nikt jeszcze nie wymyślił czegoś przeciwko ŁZS i zmarszczkom jednocześnie, no a jedyny preparat przeciwko ŁZS i naczynkom właśnie znika z aptek). Czasem faktycznie zdarza się, że nakładam: 1) Auriderm XO (leciutki żel na naczynka, tylko miejscowo), 2) serum z wit. C (praktycznie woda), 3) Sensibio D.S. (lekki żel przeciw ŁZS) i 4) fitr (jedyny preparat o cięższej konsystencji i tylko, jeśli wychodzę z domu) lub Epitheliale (nawilżający i łagodzący podrażnienia, jeśli nie wychodzę), ale przeważnie nakładam tylko dwa lub jeden preparat (np. ostatnio olejek Hauschki (tłusta cera) na dzień, a Ystheal+ (zmarszczki) i Sensibio AR (naczynka i nawilżenie) na zmianę co drugi dzień na noc, to samo również pod oczy i na szyję, chociaż tu zamiast Sensibio - normalny balsam do ciała). Wszystko zależy od aktualnych potrzeb, jak obecne się zmienią, to dorzucę jeszcze jedna lub dwie warstwy .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 18:48   #32
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
Odradzam nakladanie wielu kremow na raz, zazwyczaj jesli ktos naklada dodatkowy krem po filtry, naklada wowczas mniej samych filtrow
moim zdaniem zależy to tylko i wyłącznie od konsystencji tego preparatu pod filtry - jeśli nałożę żel czy lekki krem, który wchłania się błyskawicznie i bez śladu, to dlaczego mam nałożyć mniej filtrów? nie czuję potrzeby nakładania tłustych kremów w ogóle, wręcz ich nie cierpię, więc nie będę pod jeden taki krem (bloker ) pchać drugiego. a jeśli ktoś czuje potrzebę, bo ma suchą skórę, to nie przeszkodzi mu i tłusty krem, i druga, gruba warstwa filtrów.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 15:26   #33
k1971
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Dot.: krem pod krem

Witam, jestem wprawdzie facetem ale mam podobny problem a nie ma sensu zakładać nowego wątku. Moje pytanie dotyczy konkretnie kosemtyków AA Men firmy Oceanic a konkretnie o krem energizujący spf 6 i krem nawilżajacy. Czy te kremy można stosować również warstwowo (najpierw energizujący a potem nawilżajacy)czy raczej stosować je osobno?

Edytowane przez k1971
Czas edycji: 2006-02-13 o 17:37
k1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 18:00   #34
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

Jak masz taką potrzebę, to możesz stosować oba kremy na raz, ale poobserwuj, czy twoja skóra dobrze to znosi (czy np. nie zatyka ci porów itp). Krem z filtrami (chociaż ja bym takiego spf6 filtrem nie nazwała, ale zawsze to coś) to zawsze jako ostatnia warstwa. I najlepiej odczekać pomiędzy kolejnymi warstwami, tzn przed ich nakładaniem, aż się dobrze wchłoną, żeby ci sie nic nie zwarzyło ani nie zwałkowało.
Jeśli możesz to podaj link do tych kremów jeśli sa na KWC. Nie wiem jakie są ich składy, ale wydaje mi się, że pewnie dość podobne i w takim wypadku to nie wiem czy jest sens nakładania ich jeden na drugi.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.