Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-02, 15:36   #31
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44940632]Biorac za przyklad tajlandzkie wiezienie to w takim pokoju spokojnie 8 osob by sie zmiescilo .[/QUOTE]
E tam.
Przy takim metrażu można wręcz pensjonat otworzyć! Tyle przestrzeni do wykorzystania i potencjał zarobkowy.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:41   #32
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez Porcelalka Pokaż wiadomość
Hej Na pierwszym roku studiów wynajmowałam mieszkanie z koleżankami z liceum. Dwie wylosowały większy pokój, a ja z jedną koleżanką mniejszy. W załączniku przesyłam orientacyjny plan pokoju. Jak widać raczej ciasno. Pewnie ok. 10-14m2. Nie było tragedii, jakoś dawałyśmy radę tym bardziej, że ja od rana do wieczora siedziałam na uczelni Zaś moja współlokatorka często chodziła do dziewczyn "z dużego" i razem tam przesiadywały.

Płaciłam wtedy 350 + opłaty co 2 miesiące (Poznań).

Wracając do kwestii dwóch biurek - moim zdaniem to konieczność! Nie wyobrażam sobie jak miałybyśmy funkcjonować z jednym. Tym bardziej, że jako "informatyczka" miałam wtedy stacjonarny sprzęt
Szczerze nie wyobrażam sobie życia w takiej klitce. Ona chyba nawet 10 metrów nie ma licząc orientacyjne wymiary łóżka
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:41   #33
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Nie rób z ludzi sardynek,wynajmij jednej osobie...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:44   #34
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość


Niedawno szukałam kawalerki do wynajęcia i mogłam przebierać w ofertach do 1000 zł Pokoje widziałam po 500 - 700 zł, ale nie interesowałam się nimi. Przyjaciółka wynajmuje 2-pokojowe mieszkanie za 800 zł (co prawda w gorszej dzielnicy), dlatego dawanie tyle za pokój wydaje mi się przegięciem.
Naprawdę, jestem pod wrażeniem, u mnie w mieście to nawet 1.000 zł za wynajem pokoju niektórzy sobie życzę i to za byle jaki standard.

Autorko, ostatnio sama szukałam współlokatorki i dla większości osób, problem było to, że w pokoju nie ma szafy, tylko jest w korytarzu, dużo osób też chciało mieć w pokoju biurko lub stolik. Z tym, że były to osoby pracujące, a nie studenci.

Podnieść cenę, ale pokój wynajmij jednej osobie.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2014-02-02 o 15:46
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:45   #35
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Był tu już kiedyś taki wątek kiedy ktoś chciał wynajmować mieszkanie na weekendy, bo wtedy studenci wyjeżdżali do domu a właściciel chciał zwiększyć zyski. Ta pazerność prowadzi w prostej linii do absurdów. Takich jak opisany powyżej i takich jak propozycja jednego małego pokoiku dla dwóch osób.

Sorry 11m2 to niewiele nawet dla jednej osoby, która musi się tam zmieścić ze swoimi klamotami, mieć tam biurko i łóżko. I wiesz, gdybym miała mieszkać w takim kurniku to chciałabym mieć trochę prywatności np. trzymać swoje ubrania w szafie w pokoju, za który płacę a nie w przedpokoju.

Nawet para by tam chyba nie wytrzymała.
Każdy potrzebuje jakiejś przestrzeni, przecież wiadomo, że nie jest normalnym lokatorem, nie jest u siebie więc nie będzie non stop krążyć po całym mieszkaniu a raczej siedzieć w tym pokoju. Ja bym oszalała.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:49   #36
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Naprawdę, jestem pod wrażeniem, u mnie w mieście to nawet 1.000 zł za wynajem pokoju niektórzy sobie życzę i to za byle jaki standard.
Ja pisałam o Warszawie
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:50   #37
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Nic nowego nie dopiszę, zgadzam się z większością Wizażanek - taki metraż raczej dla jednej osoby, a jeśli już koniecznie dla dwóch (o ile ktoś się zgodzi), to niech mają własne biurka.

To prawda, różne się widuje 'mieszkania' - ale lokatorzy często szybko z nich uciekają i zwykle nie mówią dobrze o gospodarzach, którzy fundują im takie warunki (a czasem muszą brać, co jest, bo są w trudnej sytuacji).
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 16:04   #38
Porcelalka
Przyczajenie
 
Avatar Porcelalka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Szczerze nie wyobrażam sobie życia w takiej klitce. Ona chyba nawet 10 metrów nie ma licząc orientacyjne wymiary łóżka
Nie było źle. Mieszkanie nadrabiało lokacją Ale fakt, faktem - po pierwszym roku studiów uciekłam stamtąd
Porcelalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:05   #39
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
350 zł za mieszkanie w tak małym pokoju z drugą osobą? Podziękowałabym. Dziewczyny dobrze mówią, wystaw ten pokój jako jednoosobowy.



Niedawno szukałam kawalerki do wynajęcia i mogłam przebierać w ofertach do 1000 zł Pokoje widziałam po 500 - 700 zł, ale nie interesowałam się nimi. Przyjaciółka wynajmuje 2-pokojowe mieszkanie za 800 zł (co prawda w gorszej dzielnicy), dlatego dawanie tyle za pokój wydaje mi się przegięciem.
Cytat:
Napisane przez 201705291006 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Gdzie wy tych pokoi szukacie? Ja teraz płacę 900+rachunki, od marca mieszkanie, 2 pokoje, 2 osoby, 2250+rachunki. Mówię oczywiście o przyzwoitym standardzie, nie stara kamienica, tylko nowe budownictwo.
400 zł to płaciła moja siostra 7 lat temu za miejsce w 2-osobowym pokoju, w starej zimnej kamienicy, mieszkanie z właścicielką, bez możliwości korzystania z kuchni.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:08   #40
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

mój pokój ma prawie 20m2 i wcale nie uważam, żeby był jakiś ogromny. 11m2 to baaardzo mało. na pewno taki metraż nie jest odpowiedni dla dwóch osób. wątpie żeby ktokolwiek zdecydował się go wynająć we dwójkę .. no chyba że cena za wynajem byłaby jakaś super. jednak na dłuższą metę tak mały pokój nadaje się tylko dla jednej osoby
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:15   #41
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Gdzie wy tych pokoi szukacie? Ja teraz płacę 900+rachunki, od marca mieszkanie, 2 pokoje, 2 osoby, 2250+rachunki. Mówię oczywiście o przyzwoitym standardzie, nie stara kamienica, tylko nowe budownictwo.
400 zł to płaciła moja siostra 7 lat temu za miejsce w 2-osobowym pokoju, w starej zimnej kamienicy, mieszkanie z właścicielką, bez możliwości korzystania z kuchni.
Żartujesz? Mnie wydaje się to niemożliwe, w życiu bym na takie coś sobie nie pozwoliła

A co do szukania. Pytanie nie było do mnie, ale ja też dość danie oferty znajduję na portalach typu gumtree czy gratka. Wszystkie mieszkania w których mieszkałam miały dobry standard. Bloki co prawda z PRL-u, mieszkania wyremontowane, bez żadnych niedogodności.
Tak z ciekawości znalazłam mieszkania 2-pokojowe za:
1200 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...enal-563836419
1700 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...owie-563831027
1400 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...araz-563828150
1500 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...eaturedAd=true
I to w dwie minuty, jak się poświęci kilka dni da się znaleźć tanie i fajne mieszkania.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2014-02-02 o 16:18
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 16:22   #42
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Żartujesz? Mnie wydaje się to niemożliwe, w życiu bym na takie coś sobie nie pozwoliła

A co do szukania. Pytanie nie było do mnie, ale ja też dość danie oferty znajduję na portalach typu gumtree czy gratka. Wszystkie mieszkania w których mieszkałam miały dobry standard. Bloki co prawda z PRL-u, mieszkania wyremontowane, bez żadnych niedogodności.
Tak z ciekawości znalazłam mieszkania 2-pokojowe za:
1200 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...enal-563836419
1700 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...owie-563831027
1400 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...araz-563828150
1500 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...eaturedAd=true
I to w dwie minuty, jak się poświęci kilka dni da się znaleźć tanie i fajne mieszkania.
Mieszkania o których piszę są przy metrze, może dlatego różnica w cenie.
Tak, warunki miała faktycznie nieciekawe, na korytarzu miały tylko płytę z 2 palnikami, a np. mycie naczyń już w umywalce w łazience...
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:25   #43
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Nie rozumiem. Jako wlasciviel wolalabym miec jednego lokatora placacego 600 zl niz dwoch placacych lacznie 700. To tylko stowa roznicy ktorej i tak nie wezmiesz do kieszeni bo dodatkowa osoba w mieszkaniu to dodatkowe spore zuzycie mediow. Pomijam fakt ze napalajac sie na 700 zeta za klitke szybko zostaniesz z totalnie niczym bo sie pozabijaja i powyprowadzaja. Pazernosc nie poplaca.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:41   #44
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

11 metrów to za mało dla dwóch osób, myślę że nawet parze byłoby tam ciasno. Z tego względu gdybyś jednak chciała wynająć dwóm osobom, raczej nie osiągniesz zbyt wysokiej ceny za ten wynajem. Kiepski standard po prostu.

Lepiej urządź ładnie ten pokój i wynajmij nieco drożej, ale jednej osobie. Daj tam łóżko, biurko z krzesłem, szafę, komodę, regał na książki, nieduży stolik, ew. coś do siedzenia, jakiś fotel. Za porządnie urządzony pokój dostaniesz wyższą cenę.

Co do kwestii biurek, to moim zdaniem oczywiście, że powinny być dwa biurka przy dwóch osobach! Nawet jeśli nie będą akurat chciały używać jednocześnie (chociaż w sesji na pewno by się zdarzyły "kolizje", a są też kierunki gdzie więcej czasu się spędza przy biurku, bo trzeba coś pisać, rysować, albo używać komputera), to człowiek potrzebuje też gdzieś trzymać swoje rzeczy, jakieś papiery, kserówki, zeszyty.

No i myślę, że nawet w warszawskich warunkach 350 zl od osoby w dzielonym pokoju to sporo, a jak pokój jest mały jak Twój, to jest już spora kasa. To by wyszło 700 zl za ten pokój w sumie, i uważasz że to mało za wynajęcie 11 metrów? Ja wynajmuję dwupokojowe mieszkanie, 44 metry, za 1400+rachunki za prąd

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Mieszkania o których piszę są przy metrze, może dlatego różnica w cenie.
Tak, warunki miała faktycznie nieciekawe, na korytarzu miały tylko płytę z 2 palnikami, a np. mycie naczyń już w umywalce w łazience...
Tam te pierwsze dwa też nie są daleko od metra, jedno 10 minut, drugie na Mokotowie, więc generalnie niezła lokalizacja. Ostatnie co prawda ładnie zrobione i spore, ale 1500 PLUS czynsz i opłaty, więc pewnie wyjdzie koło 2000
Pewnie lokalizacja robi swoje, wiadomo, między innymi dlatego mieszkam na skraju miasta a nie gdzieś bliżej centrum. Ale gdybym miała wybrać mieszkanie w dzielonym pokoju w lepszej lokalizacji, a w osobnym pokoju gdzieś dalej, w takiej samej cenie, to bym brała samodzielny pokój.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:49   #45
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

ja bym nie wynajęła tak małego pokoju z facetem. nie wiem, ile razy musiałabym upaść na głowę, żeby zdecydować się mieszkać w takiej klitce z szafą w przedpokoju. tej wielkości pokój mam w tym momencie i wcale nie uważam, żeby był super duży.

też sądzę, że każda osoba powinna mieć swoje biurko. niektórzy uczą się przy biurku, robią projekty, korzystają z komputera czy chociażby trzymają notatki/książki/drukarkę...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 16:53   #46
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Żartujesz? Mnie wydaje się to niemożliwe, w życiu bym na takie coś sobie nie pozwoliła

A co do szukania. Pytanie nie było do mnie, ale ja też dość danie oferty znajduję na portalach typu gumtree czy gratka. Wszystkie mieszkania w których mieszkałam miały dobry standard. Bloki co prawda z PRL-u, mieszkania wyremontowane, bez żadnych niedogodności.
Tak z ciekawości znalazłam mieszkania 2-pokojowe za:
1200 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...enal-563836419
1700 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...owie-563831027
1400 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...araz-563828150
1500 http://www.gumtree.pl/cp-domy-i-mies...eaturedAd=true
I to w dwie minuty, jak się poświęci kilka dni da się znaleźć tanie i fajne mieszkania.
1 mieszkanie - 1200 zł + woda, prąd, gaz i śmieci. Poza tym zdjęcia pokazują, że mieszkanie jest dosyć nieciekawe.
2 mieszkanie - 1700 zł + prąd i ew. dopłaty do wody - cena całkiem ok.
3 mieszkanie - 1400 zł + energia, tylko lokalizacja dosyć nieciekawa.
4 mieszkanie - 1500 zł + czynsz i opłaty licznikowe. W dodatku chyba na końcu świata (a więc bardzo dla wybranych).

Fakty są takie, że jak ktoś studiuje albo pracuje w strategicznych miejscach na linii metra, na droższych dzielnicach jak Mokotów, Ursynów, a także w bardziej popularnych lokalizacjach - to życzę powodzenia w znalezieniu kawalerki w godnym standardzie poniżej 1500 zł. Sama szukałam siostrze na zadupiu, na Tarchominie, kawalerkę w ludzkim standardzie i płaci 1600 zł z opłatami (z tym, że ma salon z aneksem i oddzielną sypialnię). Wcześniej na Pradze Północ, na Jagiellońskiej, płaciła 1350 zł + opłaty za oddzielną kuchnię i jeden pokój, z tym, że to był dosyć stary budynek i wnętrze, jednak odnowione.

Ja za pół roku się wyprowadzam do Wrocławia i wiem, że albo będę zmuszona do dzielenia z kimś pokoju i wyjdzie mi to w granicach 400-500 zł, albo będę musiała płacić ok. 800 zł za pokój jednoosobowy, co na chwilę obecną dla mnie jest trochę zbyt wiele. Oczywiście piszę o lokalizacji nie dalej niż 2-3 km od miejsca, które mnie tam ciągnie oraz o ludzkich warunkach i nie ściskaniu się na 5,5 m kwadratowych.

Cóż, post autorki mocno odrealniony. Nie wyobrażam sobie nie posiadania własnego biurka. Pracuję i uczę się z komputerem, a przecież chyba nie będę go trzymać na kolanach. Poza tym uczę się przy biurku, robię większość rzeczy w ciągu dnia, trzymam swoje rzeczy, m. in. właśnie laptop. Poza tym ten metraż to żart. Ja mam pokój 12 m kwadratowych i jest bardzo ok - jak dla jednej osoby, mimo że mój pokój jest przechodni. Ale jakbym miała wcisnąć tu drugie łóżko i drugie biurko, to konieczne byłoby zlikwidowanie jednego wejścia i wyrzucenie większości mebli, a mimo to ledwo dałoby radę przejść. Co mogę radzić? Zejść na ziemię, kupić biurko + szafę + komodę + łóżko, jakąś lampkę i oferować pokój jako jednoosobowy.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:12   #47
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez liria Pokaż wiadomość
Moje mieszkanie się właśnie wykańcza za jakiś miesiąc wyprowadzka z domu (aaaa!) mam masę obaw, począwszy od mnie samej, jak to będzie tak samej nagle się zorganizować podejrzewam że nie zdaję sobie sprawy z masy rzeczy. Nie, nie jestem żadną sierotą, wiem że będzie dobrze ale jakaś tam obawa jest i pewnie nie raz się jeszcze zdziwie...

Ale do rzeczy!

Jeden pokój zajmę ja, drugi zamierzam wynająć ma powierzchnie ok. 11 m^2 chciałabym, żeby mogły zamieszkać w nim dwie osoby.
Dlatego proszę o pomoc, czego oczekiwałybyście po wyposażeniu takiego pokoju?
Jest mi ciężko oszacować również cene za wynajem, rozumiecie, nie dość że nie mam w tym żadnego doświadczenia i wszystko jest dla mnie nowe, to jeszcze muszę to życie zorganizować dwóm innym osobom

A może jakieś wskazówki dotyczące współżycia lokatorskiego? co warto powiedzieć na wstępie, jakie wyznaczyć wzajemne zasady?

Prooszę o pomoc
zdecydowanie 11m^2 to strasznie mało na dwie osoby.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:14   #48
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
1 mieszkanie - 1200 zł + woda, prąd, gaz i śmieci. Poza tym zdjęcia pokazują, że mieszkanie jest dosyć nieciekawe.
2 mieszkanie - 1700 zł + prąd i ew. dopłaty do wody - cena całkiem ok.
3 mieszkanie - 1400 zł + energia, tylko lokalizacja dosyć nieciekawa.
4 mieszkanie - 1500 zł + czynsz i opłaty licznikowe. W dodatku chyba na końcu świata (a więc bardzo dla wybranych).

Fakty są takie, że jak ktoś studiuje albo pracuje w strategicznych miejscach na linii metra, na droższych dzielnicach jak Mokotów, Ursynów, a także w bardziej popularnych lokalizacjach - to życzę powodzenia w znalezieniu kawalerki w godnym standardzie poniżej 1500 zł. Sama szukałam siostrze na zadupiu, na Tarchominie, kawalerkę w ludzkim standardzie i płaci 1600 zł z opłatami (z tym, że ma salon z aneksem i oddzielną sypialnię). Wcześniej na Pradze Północ, na Jagiellońskiej, płaciła 1350 zł + opłaty za oddzielną kuchnię i jeden pokój, z tym, że to był dosyć stary budynek i wnętrze, jednak odnowione.

Ja za pół roku się wyprowadzam do Wrocławia i wiem, że albo będę zmuszona do dzielenia z kimś pokoju i wyjdzie mi to w granicach 400-500 zł, albo będę musiała płacić ok. 800 zł za pokój jednoosobowy, co na chwilę obecną dla mnie jest trochę zbyt wiele. Oczywiście piszę o lokalizacji nie dalej niż 2-3 km od miejsca, które mnie tam ciągnie oraz o ludzkich warunkach i nie ściskaniu się na 5,5 m kwadratowych.

Cóż, post autorki mocno odrealniony. Nie wyobrażam sobie nie posiadania własnego biurka. Pracuję i uczę się z komputerem, a przecież chyba nie będę go trzymać na kolanach. Poza tym uczę się przy biurku, robię większość rzeczy w ciągu dnia, trzymam swoje rzeczy, m. in. właśnie laptop. Poza tym ten metraż to żart. Ja mam pokój 12 m kwadratowych i jest bardzo ok - jak dla jednej osoby, mimo że mój pokój jest przechodni. Ale jakbym miała wcisnąć tu drugie łóżko i drugie biurko, to konieczne byłoby zlikwidowanie jednego wejścia i wyrzucenie większości mebli, a mimo to ledwo dałoby radę przejść. Co mogę radzić? Zejść na ziemię, kupić biurko + szafę + komodę + łóżko, jakąś lampkę i oferować pokój jako jednoosobowy.
Tylko w ostatnim umknęło mi, że czynsz nie jest w cenie. Ceny traktowałam oczywiście jako te bez rachunków, bo rzadko się zdarza, aby cena była podawana wraz z nimi.
I tak
Pierwsze, może nie wygląda najciekawiej, ale to chyba głównie kwestia mebli, które troszkę odstraszają, ściany, podłogi i kuchnia nie wyglądają tak źle. Poza tym trzeba zobaczyć na żywo. Lokalizacja wg ok. Woda i myślę, że w opłatach nie powinny przekraczać 200zł miesięcznie, więc wciąż tanio.
Trzecie, Gocław to nie jest zła lokalizacja- 15 minut do centrum. Poza tym tam jest spokojnie. Z resztą sama tam mieszkałaś.
Czwarte, lokalizacja rzeczywiście kiepska i jednak jest najdroższe, choć standard najwyższy.

I to była pierwsza strona na gumtree, zbytnio nie kombinowałam. Sama mam doświadczenie w szukaniu pokoi w Warszawie i wg mnie nie jest tak źle. Znam osoby, które wynajmują kawalerki (także Mokotów i Ursynów) i chyba nikt nie płaci powyżej 1500 plus rachunki.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:15   #49
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Znajomy ze studiów przez 3 lata mieszkał z kimś na 11 metrach kwadratowych, z tym, że był to dość ustawny pokój. Każdy z nich miał swoje biurko, nad łóżkami mieli powieszone półki na książki, była nawet szafa trzydrzwiowa Największy problem był taki, że w tym pokoju było niemiłosiernie duszno, niezależnie od pory roku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój.jpg (51,4 KB, 194 załadowań)
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 17:19   #50
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez Porcelalka Pokaż wiadomość
Hej Na pierwszym roku studiów wynajmowałam mieszkanie z koleżankami z liceum. Dwie wylosowały większy pokój, a ja z jedną koleżanką mniejszy. W załączniku przesyłam orientacyjny plan pokoju. Jak widać raczej ciasno. Pewnie ok. 10-14m2. Nie było tragedii, jakoś dawałyśmy radę tym bardziej, że ja od rana do wieczora siedziałam na uczelni Zaś moja współlokatorka często chodziła do dziewczyn "z dużego" i razem tam przesiadywały.
Jak komus udalo sie usiasc za biurkiem numer 1? Krzeslo wydaje sie nieodsuwalne .

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
Znajomy ze studiów przez 3 lata mieszkał z kimś na 11 metrach kwadratowych, z tym, że był to dość ustawny pokój. Każdy z nich miał swoje biurko, nad łóżkami mieli powieszone półki na książki, była nawet szafa trzydrzwiowa Największy problem był taki, że w tym pokoju było niemiłosiernie duszno, niezależnie od pory roku.
Troche to 11-scie metrow bardziej 16-scie przypomina.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:24   #51
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jako wlasciviel wolalabym miec jednego lokatora placacego 600 zl niz dwoch placacych lacznie 700. To tylko stowa roznicy ktorej i tak nie wezmiesz do kieszeni bo dodatkowa osoba w mieszkaniu to dodatkowe spore zuzycie mediow. Pomijam fakt ze napalajac sie na 700 zeta za klitke szybko zostaniesz z totalnie niczym bo sie pozabijaja i powyprowadzaja. Pazernosc nie poplaca.
Dokładnie.
Z ekonomicznego punktu widzenia to się w ogóle nie opłaca, natomiast znacznie zmniejsza się komfort w mieszkaniu.
Poza tym bardzo często w takich przypadkach dochodzi do sytuacji, gdy jedna osoba się wyprowadza, a druga zostaje. I co wtedy? Jak pokój jest w miarę duży, to jeszcze można znaleźć kogoś, kto zamieszka z obcą osobą. Ale tak? Nie ma szans.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:24   #52
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44942309]

Troche to 11-scie metrow bardziej 16-scie przypomina.[/QUOTE]

3,35x3,3 łóżka 90cmx200cm, biurka 60x120, szafa 135x60, mogła być mniejsza, drzwi 90 cm.
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:28   #53
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
Znajomy ze studiów przez 3 lata mieszkał z kimś na 11 metrach kwadratowych, z tym, że był to dość ustawny pokój. Każdy z nich miał swoje biurko, nad łóżkami mieli powieszone półki na książki, była nawet szafa trzydrzwiowa Największy problem był taki, że w tym pokoju było niemiłosiernie duszno, niezależnie od pory roku.
Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
3,35x3,3 łóżka 90cmx200cm, biurka 60x120, szafa 135x60, mogła być mniejsza, drzwi 90 cm.
Jesli tam były takie wymiary jak teraz podajesz to na planie skala nie jest zbyt dobrze zachowana

Ja podzielam opinię większości - 11mkw. to za mało na dwie osoby.
Może jakaś zdesperowana para z braku laku wynajęłaby taki pokój. Ja kiedyś mieszkałam sama w pokoju około 12mkw i jak się wyprowadzałam musiałam kogoś znaleźć na swoje miejsce. Trafiła się para, ale ich kryterium były opłaty - ja płaciłam 650-680zł, oni mieli to samo płacić na pół, więc po prostu im się opłacało
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:33   #54
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jesli tam były takie wymiary jak teraz podajesz to na planie skala nie jest zbyt dobrze zachowana
Wysłać plik z Autocada?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pokój wymiary.jpg (58,9 KB, 129 załadowań)
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 18:29   #55
Sasabina
maskott
 
Avatar Sasabina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Waw/Wro
Wiadomości: 3 063
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez 201705291006 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
mnie też krew zalewa jak słyszę jak to ktoś ma pokój za 500zł i niby w centrum...


a do autorki to tak: biurko musi mieć każda osoba, chyba że jakiś większy stolik, w którym każda osoba na przeciw siebie by mogła się rozłożyć z kompem/jedzeniem/projektem/książką/malowaniem paznokci/czymkolwiek.

jeśli chodzi o szafę w przedpokoju - miałam w jednym mieszkaniu taki układ i upierdliwe było to. tak po prostu. jak nie ma możliwości wrzucenia regałów na książki to chociaż trochę półek zamontuj.

a cena: zależy od lokalizacji i od szczęścia/nieszczęścia. jak Ci tak bardzo zależy aby sporo hajsu brać, to umieść takie ogłoszenie, może się ktoś znajdzie
Sasabina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 18:55   #56
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

11 m^2 na dwie osoby to mało. Wiem, że ludzie tak żyją, ale to nie jest dobre wyjście. Np. to, że ktoś kradnie oznacza, że Ty też możesz sobie pokraść? Nie ma co wzorować się na negatywnych przykładach.

Wspólne biurko - w życiu Wystarczy poczytać wątek o współlokatorach, żeby się przekonać, co ludzie potrafią trzymać na biurku, mimo że się przy nim nie uczą. Biurko, łóżko, szafa/półki - to zawsze powinno być indywidualne, nie do współdzielenia.

Kwota zależy od miasta i to bardzo.

Tak jak ktoś już pisał - wynajęłabym to jednej osobie za większą kwotę.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:23   #57
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
3,35x3,3 łóżka 90cmx200cm, biurka 60x120, szafa 135x60, mogła być mniejsza, drzwi 90 cm.
Ale ta szafa to miała być trzydrzwiowa, 90x3 to 270
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:34   #58
pipipipi89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 132
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

co do biurka podzielam zdanie innych - obowiązkowo jakiś stolik (nie mówię że ma to być typowe biurko) dla każdej z mieszkających osób musi być, jak mieszkałam podczas studiów z koleżanką to bardzo często się zdarzało że w tym samym czasie się uczyłyśmy, oczywiście przy dwóch osobnych stolikach, poza tym na stoliku zawsze stał laptop lampka kubek i różne inne duperele i dziwne byłoby gdybyśmy miały ten stolik dzielić, koleżanka tak przez chwilę mieszkała jeden stolik na 2 osoby i narzekały obydwie na to bo czy przy kompie posiedzieć czy się pouczyć to strasznie niewygodnie im było ani się jakoś po ludzku rozłożyć, piszesz o jakimś stoliku w salonie co jak co ale osobiście nie wyobrażam sobie że miałabym się np uczyć w salonie skoro mam swój pokój, także jeśli zamierzasz wynajmować pokój 2 osobom to koniecznie 2 stoliki (krzesła jakieś zresztą też :P) no i jeśli to nie ma być para to szafa też by się przydała taka że można ją łatwo podzielić na części z tym że jeśli jedna z tych osób otwiera swoją część to nie otwiera części tej drugiej osoby, ja tam osobiście nie chciałabym żeby ktoś szukając czegoś do ubrania patrzył przy okazji na moje rzeczy, szafa w przedpokoju ok ale co najwyżej na jakieś kurtki płaszcze pozostałe ciuchy wolałabym trzymać w pokoju
do tego jakiś regał czy chociażby półki też by się zdały
pipipipi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:37   #59
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Wyposażenie: szafa, łóżko dwuosobowe, jakaś większa pułka, biurko, krzesło, ewentualnie dywan.
Poza tym wypytaj o takie rzeczy jak: czy to imprezowicze, czy po sobie sprzątają (masa historii ze jedni sprzataja po drugich bo jedni to brudasy, sama mam taką siostrę), jak korzystaja z wody itd. (zeby nie okazalo sie ze marnuja kupe wody i nabija Ci rachunki), czy maja zwierzaka bo wiadomo ze to trzeba wczesniej ustalic czy sie zgadzasz na zwierze, czy nie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:56   #60
pipipipi89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 132
Dot.: Chcę wynająć pokój, studencie czego i za ile Ci trzeba? :)

Cytat:
Napisane przez liria Pokaż wiadomość
Hmm, widząc różne studenckie mieszkania nie wydaje mi sie to dramatem a niejako normą. Nie chce tam wstawiać łóżek dwuosobowych nie będzie szaf. Sama już nie wiem.
jakoś mi to przedtem umknęło, powiem ci że jak szukałam mieszkania to zawsze na początku patrzyłam na to czy będę miała gdzie swoje rzeczy trzymać i jakbym zobaczyła że w pokoju nie będę miała szafy tylko co najwyżej jakąś komodę to zrezygnowałabym z takiego mieszkania
pipipipi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-27 16:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.