Ujędrnić twarz! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-02, 17:04   #181
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Był gdzieś na biochemii watek o pudrach 'nie kolidujących' i pamietam, że Basi skład pudru sypkiego Nu Skin pasował.
http://www.nuskin.com/eu/pl/polish/p...g-powder.shtml
Sama o nim nie raz myślałam, ale zawsze jakieś Givenchy mi na drodze stawało
Ehh...to tak jak mnie kusi inny ,ale dzieki za linka ,zajrze tam i poczytam.

Basiu

Fajnie,ze dolaczylas link do recenzji o tym podkladzie ,w sumie tylko jedna recenzja jest pozytywna.W takim razie "zaoszczedzilam" 70zl Ciekawe ile wydam w zamian Wazne zeby z tego na co sie kase wyda byc zadowlonym
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:19   #182
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5

Po emulsji Avene skora jest nieco rozbielona ...jak sie skrobia oprosze to bede trupio blada

Co tu robic
Ja zrobilam w ten sposob, ze do resztek pudru sypkiego Manhatanu w pudelku z sitkiem dosypalam skrobii, wymieszalam i mam skrobie delikatnie barwiona
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:23   #183
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Ja zrobilam w ten sposob, ze do resztek pudru sypkiego Manhatanu w pudelku z sitkiem dosypalam skrobii, wymieszalam i mam skrobie delikatnie barwiona
Wydaje mi się że smiało można na tę emulsję używać tego NuSkina.
Co do pudru prasowanego Avene nie ma jeszcze odpowiedzi na biochemii, może Basia zechce się wypowiedzieć, zobaczymy.
Po emulsji avene nie powinnaś mieć pobielonej twarzy - ona jest zupełnie bezbarwna. Ja wykańczam jeszcze Vichy 60 mat - tu jest dopiero blada twarz!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:25   #184
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Ja zrobilam w ten sposob, ze do resztek pudru sypkiego Manhatanu w pudelku z sitkiem dosypalam skrobii, wymieszalam i mam skrobie delikatnie barwiona
O! to tez jest swietny pomysl
Tylko ,ze ja nie mam wogole ciemniejszego koloru pudru sypkiego,ale sprobuje z tym co mam.

Basiu napisz czy maly dodatek skrobii do pudru daje dobre zmatowienie i brak swiecenia twarzy? Nie wiem czy dalas pol na pol skrobii do pudru czy wiecej pudru ,a troszke do tego skrobi?
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:30   #185
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
O! to tez jest swietny pomysl
Tylko ,ze ja nie mam wogole ciemniejszego koloru pudru sypkiego,ale sprobuje z tym co mam.

Basiu napisz czy maly dodatek skrobii do pudru daje dobre zmatowienie i brak swiecenia twarzy? Nie wiem czy dalas pol na pol skrobii do pudru czy wiecej pudru ,a troszke do tego skrobi?
Ja dalam zdecydowanie wiecej skrobii, pudru to doslownie resztki byly w tym pudelku, uzupelnilam do pelnego opakowania skrobia i wyszedl mi kolor taki jasny naturalny tej mieszanki Wiec mozna eksperymentowac, im wiecej pudru tym ciemniejszy kolorek
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:30   #186
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
O! to tez jest swietny pomysl
Tylko ,ze ja nie mam wogole ciemniejszego koloru pudru sypkiego,ale sprobuje z tym co mam.

Basiu napisz czy maly dodatek skrobii do pudru daje dobre zmatowienie i brak swiecenia twarzy? Nie wiem czy dalas pol na pol skrobii do pudru czy wiecej pudru ,a troszke do tego skrobi?
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:36   #187
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Po emulsji avene nie powinnaś mieć pobielonej twarzy - ona jest zupełnie bezbarwna. Ja wykańczam jeszcze Vichy 60 mat - tu jest dopiero blada twarz!!!
Mnie ona troche bieli,moze dlatego,ze nie jestem taka bardzo bladolica?

Nie wiem ile kosztuje puder sypki Nu Skin? Wiecie moze ?
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 17:39   #188
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Oooo jest:

Przykladowy przepis na puder matujacy:
- 80% skrobi kukurydzainej lub ziemniaczanej
-10% silica (krzemionka)
- 10% dowolny puder sypki, dla dodania koloru

No to ja jestem genialna jednak - nie czytalam tego, jakos tak intuicyjnie wyszlo mi te max 10% dowolnego pudru sypkiego
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:42   #189
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
Mnie ona troche bieli,moze dlatego,ze nie jestem taka bardzo bladolica?

Nie wiem ile kosztuje puder sypki Nu Skin? Wiecie moze ?
Coś około 80zł, z tego co pamiętam
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 17:43   #190
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Ja dalam zdecydowanie wiecej skrobii, pudru to doslownie resztki byly w tym pudelku, uzupelnilam do pelnego opakowania skrobia i wyszedl mi kolor taki jasny naturalny tej mieszanki Wiec mozna eksperymentowac, im wiecej pudru tym ciemniejszy kolorek
U mnie ciemniejszy to nigdy nie wyjdzie Mam jasny chanel,ale jurto sprawdze.

Cytat:
Napisane przez Pitipel
http://www.phpbbserver.com/phpbb/viewtopic.php?t=487&highl ight=puder&mforum=biochem iaurody
ktos mnie juz pedzi na biochemie lece i poczytam tylko kiedy ja zdaze o tym i owym ..... za malo czasu
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 18:47   #191
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Znalazłam fajne artykuły o dietce i skórze - niby wszystko wiadomo, ale warto poczytać (ang):

Steps for a Younger You
http://www.truestarhealth.com/member...4ML3P1A18.html

Tak w skrócie:
1. Ogranicz kalorie - dieta niskokaloryczna opóźnia proces starzenia / potwierdzone badaniami
2. Gimnastykuj się - od 30-tki następuje spadek masy mięśniowej
3. Łykaj antyoksydanty i minerały - wit.A, E, selen, cynk itp
4. Rzuć cukier i produkty mączne - wysoki poziom cukru i insuliny przyspiesza tworzenie się zmarszczek
5. Kawa postarza, zastąp ją zieloną herbatą
6. Łykaj olej rybi, pij wodę, nie pal, jedz warzywa
7. Be happy


Eat Your Way To A Beautiful Face
http://health.indiatimes.com/articleshow/55604.cms

I znów Perricone ze swoją teorią liftingującej diety (woda, zielone warzywa, sardynki, jagody, dojrzałe pomidory, melony, soja, płatki oswiane i marchewka).
Z nowości jest tyle, że warto zwrócić uwagę na soję - w formie fasolki albo tofu - może być pomocna przy trądziku, pomaga tworzyć nowe komórki i utrzymuje nawilżenie skóry.


Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 16:05   #192
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Dzisiaj zakupilam bez problemu emulsje Avene spf 50 w lubelskiej aptece. Dalam 56 pln czyli roznica z apteka internetowa z linku dosc znaczna.
Sylwia, napisz w której aptece

Dzisiaj się podłamałam, bo zaliczyłam chyba wszystkie apteki w promieniu 3 km i emulsji nie ma. Co więcej - nie ma jej w hurtowniach. W aquavicie, do której linka dałam - też już nie ma
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 13:03   #193
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Lenno ,chyba wykupili takze w aptece ,gdzie ja sie zaopatrzylam. Kilka dni temu jeszcze byla w ofercie i chcialam Ci podac linka ,ale wlasnie sprawdzilam i hmm... juz nie ma .Wyglada na to,ze jednak teraz takze jest zapotrzebowanie na kremy z wyzszymi faktorami
Ja swoja kupilam w Aqua Vitae.Dobrze,ze od razu zamowilam dwie szt bo zima znowu moze byc problem
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 13:26   #194
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Jeszcze chcialam cos wtracic o suplemencie MSM.
Lenno Ty pisalas,ze na jakims forum zachwycano sie dzialaniem tego suplementu,ja poszperalam i widze ,ze sa rozne rodzaje tego preparatu ,a tennasz z firmy Olimp jest inny niz np ten z firmy For Mor i ten kosztuje nie 25 zl tylko 109 zl za 60 tabl.
MSM 2000 superantyoksydant

Metylosulfonylometan (MSM) to związek siarki, pełniący rolę surowca do wytwarzania ważnych enzymów, przeciwciał, glutationu (najważniejszego przeciwutleniacza w organizmie ), tkanki łącznej, takiej jak chrząstka i kolagen oraz włosów, paznokci i skóry. MSM bierze udział w syntezie aminokwasów. Nawet niewielki niedobór tego związku może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Badania wykazały systematyczne obniżanie się poziomu MSM w organizmie wraz z wiekiem, co powoduje większą podatność na stres, zmęczenie i choroby, stąd konieczność jego uzupełniania.

Preparat MSM 2000 zawiera oprócz samego metylosulfonylometanu witaminy, bioflawonoidy, antyutleniacze.

W jednej tabletce jest:

Metylosulfonylometan ( opatentowany )- 1000 mg
Organiczny związek siarki MSM nie jest uczulający, nie należy mylić z syntetycznymi związkami siarki, które mogą wywołać reakcje alergiczną.

Witamina C- 25 mg
Bardzo ważna witamina. Prawdopodobnie jeden papieros pozbawia nas ok. 30 mg witaminy C

Proantocyjanidyny z Rododendrona Kaukaskiego- 2,5 mg
OPC, związki wykazujące silne działanie ochronne na naczynia. Wzmacniają i łączą włókna kolagenowe. Stanowią czynnik wspomagający właściwe zaopatrzenie w krew wszystkich gruczołów i narządów.

Ekstrakt 25% ze skórek winogron (polifenole)-12,5mg
OPC. Reserweratol - substancja wykryta w skórce i w nasionach winogron, tworzy tzw "Francuski Paradoks". Redukuje ryzyko chorób serca i udarów przez hamowanie powstawania zakrzepów krwi i LDL. Pomaga w blokowaniu tworzenia się komórek nowotworowych, ma zdolność przetwarzania komórek złośliwych w normalne.

Ekstrakt 35% z zielonej herbaty (polifenole)-12,5 mg
Znane żródło polifenoli, mogące ograniczać namnażanie i wzrost komórek nowotworowych, zmniejszające ryzyko chorób serca, podwyższa poziom HDL obniżąjąc jednocześnie poziom LDL

Brązowe algi- 12,5 mg
Zawierają pełnowartościowe białka, witaminy z grupy B, C, A, jod, mangan, potas, żelazo.

Rutyna- 25 mg
Bioflawonoid o dziłaniu podobnym do kwercytyny

Kwercytyna- 12,5 mg
Jedna z najsilniejszych substancji przeciwnowotworowych, pomaga zahamować rozwój raka na wczesnym etapie przez zapobieganie zmianom w komórkach, a także rozszerzaniu się nowotworu, hamuje uwalnianie histaminy jest więc skuteczna w chorobach alergicznych zapalnych



Powoduje to nie tylko lepsze przyswajanie tego związku, ale samoistne działanie lecznicze tych suplementów.



Zastosowanie:

- pomaga w leczeniu stanów zapalnych stawów, zmniejsza ból, sztywność i tkliwość uciskową, jest pomocny w leczeniu zwyrodnienia stawów związanego z zanikiem chrząstki


- zmniejsza lub eliminuje problemy z nadwrażliwością na przyjmowane doustnie leki (takich jak np. niesteroidowe specyfiki przeciwko zapaleniu stawów)


- jest skuteczny w astmie i alergii - również pokarmowej i pyłkowej


- sprzyja odtruciu organizmu


- wspomaga krążenie, zmniejsza nadciśnienie


- przynosi ulgę przy chronicznych zaparciach


- zwiększa zdolność organizmu do produkcji insuliny, stąd jego wpływ na metabolizm węglowodanów


- reguluje kwasowość żołądka, przeciwdziała wrzodom


- przyspiesza procesy gojenia


- działa korzystnie w stanach zapalnych oka, dziąseł


- skutecznie wspomaga leczenie łuszczycy


- redukuje skurcze mięśni rąk i nóg, ostre bóle pleców, stawów oraz bóle po wysiłku fizycznym


- wspomaga organizm w uwalnianiu się od pasożytów


- daje poczucie odprężenia, poprawia nastrój


- powoduje wzrost energii, sprawności fizycznej i umysłowej, zwiększa wigor


- ułatwia koncentrację

Dawkowanie:


1-2 kapsułki 2 x dziennie podczas posiłku

Zawartość opakowania: 60 tabletek

Preparat firmy ForMor International.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 13:40   #195
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

a tu jest nasz MSM z firmy Olimp:

OLIMP MSM forte to preparat uzupełniający dietę w sulfon dimetylowy (MSM) - składnik pokarmowy, stanowiący najwartościowsze źródło bioaktywnej, organicznej siarki. Regeneruje tkankę chrzęstną, działa przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwalergicznie i antybiotycznie. Polecany jako profilaktyka i terapia wspomagająca chorób zwyrodnieniowych stawów, zmian przeciążeniowych, kontuzji i urazów oraz środek przyspieszający regenerację powysiłkową.

Sposób użycia:
2 kapsułki 1-2 razy dziennie podczas posiłków.

Składniki: metylosulfonylometan (MSM), substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu, żelatyna - otoczka kapsułki.

1 kapsułka Olimp MSM forte zawiera:
MSM - 1000 mg

</FONT>
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 13:56   #196
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Marita5
a tu jest nasz MSM z firmy Olimp:

OLIMP MSM forte to preparat uzupełniający dietę w sulfon dimetylowy (MSM) - składnik pokarmowy, stanowiący najwartościowsze źródło bioaktywnej, organicznej siarki. Regeneruje tkankę chrzęstną, działa przeciwreumatycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwalergicznie i antybiotycznie. Polecany jako profilaktyka i terapia wspomagająca chorób zwyrodnieniowych stawów, zmian przeciążeniowych, kontuzji i urazów oraz środek przyspieszający regenerację powysiłkową.

Sposób użycia:
2 kapsułki 1-2 razy dziennie podczas posiłków.

Składniki: metylosulfonylometan (MSM), substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu, żelatyna - otoczka kapsułki.

1 kapsułka Olimp MSM forte zawiera:
MSM - 1000 mg

</FONT>
No więc dawka MSM jest dokładnie taka sama w obydwu preparatach... Tylko ten pierwszy ma jeszcze jakieś algi i wit C. Ale to jeszcze nie powód, zeby brać za niego 4x drożej...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 14:03   #197
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Sylwia, napisz w której aptece

Dzisiaj się podłamałam, bo zaliczyłam chyba wszystkie apteki w promieniu 3 km i emulsji nie ma. Co więcej - nie ma jej w hurtowniach. W aquavicie, do której linka dałam - też już nie ma
Kurcze a ja wlasnie zeszlam na dol po zakupy i wstapilam do apteki sprawdzic i maja te emulsje Avene SPF 50+ po 53 pln jeszcze, oczywiscie juz w szufladzie schowana. Zastanawiam sie, czy kupic, bo szczerze mowiac wolalabym taka sama jak mi sie konczy, czyli te niby matujaca 60 (ocenilam ja na KWC). Tylko czy ja ja gdzies dostane
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 14:36   #198
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Kurcze a ja wlasnie zeszlam na dol po zakupy i wstapilam do apteki sprawdzic i maja te emulsje Avene SPF 50+ po 53 pln jeszcze, oczywiscie juz w szufladzie schowana. Zastanawiam sie, czy kupic, bo szczerze mowiac wolalabym taka sama jak mi sie konczy, czyli te niby matujaca 60 (ocenilam ja na KWC). Tylko czy ja ja gdzies dostane
Już raczej nie dostaniesz - przecież wiesz, że ta 50+ to nowa wersja tamtej
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 14:40   #199
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Już raczej nie dostaniesz - przecież wiesz, że ta 50+ to nowa wersja tamtej
Nie doczytalam chyba, dzieki, lece do apteki ....

Mam uff ... ostatnia sztuka sie ostała chyba po wakacjach jeszcze.
Maja jeszcze z Avene pomaranczowej serii mleczka do ciala i kremy zdaje sie, ale nawet tego nie wsytawiaja, bo chyba nie ma chetnych.

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2005-11-05 o 15:02
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-05, 15:27   #200
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Nie doczytalam chyba, dzieki, lece do apteki ....

Mam uff ... ostatnia sztuka sie ostała chyba po wakacjach jeszcze.
Maja jeszcze z Avene pomaranczowej serii mleczka do ciala i kremy zdaje sie, ale nawet tego nie wsytawiaja, bo chyba nie ma chetnych.
No widzisz, ile jeszcze babek tkwi w nieświadomości?
Na szczęście Tobie się udało... Ja jeszcze dokańczam vichy 60 tke matującą, i jak skończę to zabieram się za avene. Tylko co będzie jak i avene się skończy????
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:32   #201
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
No widzisz, ile jeszcze babek tkwi w nieświadomości?
Na szczęście Tobie się udało... Ja jeszcze dokańczam vichy 60 tke matującą, i jak skończę to zabieram się za avene. Tylko co będzie jak i avene się skończy????
Pipitel nie lam sie te emulsje sa wydajne, zanim wykonczysz to co masz przyjdzie wiosna i zaczna znow sprowadzac do aptek blokery
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:41   #202
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Pipitel nie lam sie te emulsje sa wydajne, zanim wykonczysz to co masz przyjdzie wiosna i zaczna znow sprowadzac do aptek blokery
przy moim nakładaniu (w miarę przepisowym) tubkę 50 ml zużywam przez 3-4 tygodnie, co i Tobie zalecam!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:53   #203
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Pitipel
przy moim nakładaniu (w miarę przepisowym) tubkę 50 ml zużywam przez 3-4 tygodnie, co i Tobie zalecam!!!
Ja nakladam codziennie rano, czasem rowniez po kapieli po poludniu, na twarz i szyje i mam juz ja ponad miesiac, wczesniej jeszcze zaliczyla Egipt, z tym ze tam to juz dostalam ja pod koniec pobytu, wiec moze uzywalam jakies 3 dni, taka oszczedna jezdem
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:02   #204
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Basia, ale fuksa miałaś, a ja sfujarzyłam sprawę

Jest jeszcze szansa, że znajdą mi emulsję w sklepie internetowym, w którym można zamawiać 'na życzenie'. W poniedziałek będę wiedziała, jakby co dam znać

Marita, strasznie drogi ten preparat Ja bym nie zwracała takiej uwagi na to, co piszą we wskazaniach - MSM to MSM, a te inne dodatki (vit.C, ekstrakt z herbaty itd) są tam w śladowych ilościach.

Zapomniałam wcześniej napisać, ze zawsze równocześnie biorę wit.C (kiedyś przeczytałam, że taka kombinacja ma większy wpływ na skórę).



Ps. jak tam MSM / macie jakieś efekty w odtłuszczaniu?
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:17   #205
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Basia39
Ja nakladam codziennie rano, czasem rowniez po kapieli po poludniu, na twarz i szyje i mam juz ja ponad miesiac, wczesniej jeszcze zaliczyla Egipt, z tym ze tam to juz dostalam ja pod koniec pobytu, wiec moze uzywalam jakies 3 dni, taka oszczedna jezdem
W kwestii filtrów oszczędność to kiepski pomysł

Wklejam jeszcze raz to, co wcześniej:

"SPF 50 nalozone w ilosci zalecanej 2mg kremu/cm2 skory czyli 1/2 tsp = ok. 2.5ml na twarz i szyje daje nam SPF 50
SPF 50 nalozone w ilosci 1mg kremu/cm2 skory czyli 1/4tsp = ok. 1.25ml na twarz i szyje daje nam SPF 7.1
SPF 50 nalozone w ilosci 0,5mg kremu/cm2 skory czyli ok. 0.6ml na twarz i szyje daje nam SPF 2.7"


Mi szczerze mówiąc kopara opadła, jak to zobaczyłam.
Ciężko uwierzyć w to jak łatwo z faktora SPF 50 zrobić SPF 7

Zgodnie z tym opakowanie 50ml powinno się zużyć w ciagu 20 dni.
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:30   #206
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Piti

Pisalam o tym drugim MSM'ie bo zastanawialm sie jakie jeszcze sa inne sklady suplementu o takiej samej nazwie
Ja podalam takie dwa " z brzegu" dla przykladu.One maja owszem jednakowa ilosc skladnika msm w jednej tabletce ,ale te dwa suplemnety tylko chyba tyle maja ze soba wspolnego.

Basiu ,ja takze bym nie oszczedzala na ilosci nakladanej na twarz jesli to dotyczy kremiku z filtrami ,chyba to jedyny krem gdzie oszczednosc nie poplaca


Piti
Ja tez jestem ciekawa jakie sa u Ciebie efekty po zazywaniu MSM ? Czy zmniejszylo sie choc troche przetluszczanie skory twarzy lub glowy ,nie wiem czy nie za wczesnie na pierwsze zauwazalne zmiany ,ale zapytac nie zaszkodzi

Buziaki dla Was
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:40   #207
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ujędrnić twarz!

Jej dziewczyny ja to napisalam w zartach z tym oszczedzaniem, ja wogole z natury specjalnie oszczedna to nie jestem Po prostu nakladam tyle, zeby bylo wszedzie gdzie powinno tak samo jak krem do twarzy, ale tak mi wychodzi no Chyba podwojna warstwe musialabym nalozyc, co i tak by sie nie wchlonelo, zeby taka tubke wykonczyc w ciagu 20 dni
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:49   #208
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

O wlasnie !
Basia poruszyla tu wazna sprawe.

Lenko napisz nam slonko jak Ty odmierzasz prawidlowa ilosc kremu z filtrami bo ja nakladam go nie tak malo ,ale nie jestem pewna czy wystarczajaco?
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:55   #209
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Ujędrnić twarz!

Najłatwiej - strzykawą
Mam też taką fajną łychę po jakimś syropie, na której mam zaznaczone 0.5, 1.0, 2.0 ml - dobrze się sprawdza przy gęstych filtrach
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 17:14   #210
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: Ujędrnić twarz!

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Najłatwiej - strzykawą
Mam też taką fajną łychę po jakimś syropie, na której mam zaznaczone 0.5, 1.0, 2.0 ml - dobrze się sprawdza przy gęstych filtrach
Dzieki slonce

Musze i ja sie zaopatrzyc w taka lyche do odmierzania W poniedzialek pognam do apteki
Teraz zakupy robie w innej aptece gdzie sprzedawczyni od razu przy mnie dzwoni do hurtowni jak czegos mi potrzeba ,a nie ma w aptece
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 16:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.