cudowne tabletki na zmarszczki ? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-26, 19:50   #271
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Taniej wyjdzie, jak się przeniosę z wiesiołka na ogórecznik.
Pewnie, że to nie tajemnica (jak mogłabym mieć przed Toba tajemnice )Zamierzam się przenieść na Biogal, czyli ogórecznik w wersji naszego ulubionego Gal (ostatnio, kiedy go brałam, to 60 kaps. kosztowało ok. 10 zł, a ma 73,5 mg GLA http://www.farmacja.gal.com.pl/farmacja_biogal.php ).

A teraz biorę Oeparol (510 mg wiesiołka/kaps. w tym 45 mg GLA i 356 kwasu linolowego - 60 kaps. za ok. 20 zł i ma podobno najwięcej GLA z preparatów wiesiołkowych - tak mówiła aptekarka, uprzedzam, że nie sprawdzałam osobiscie ). Jest jeszcze wiesiołek HascoLeku za ok. 16 zł (500 mg olejku/kaps) i Gal (tu było mniej olejku, ale nie pamietam ile i stanowczo mi go nie polecano ).

Robiłam też kiedyś sobie zestawienie dostępnych kapsułek ogórecznikowych (bo podobno w ogóreczniku jest w ogóle więcej GLA niż w wiesiołku) i wyszło mi mniej więcej coś takiego (niestety nie wszędzie podają zawartość GLA, a tylko ilość olejku w kapsułce):
  1. Topialyse (SVR): 500 mg oleju z ogórecznika zawiera 200 mg kwasu linolenowego i 110 mg kwasu gamma-linolenowego. Ok. 80 zł ale moja dermatolozka rozpływała się wprost nad nim, jeszcze kiedy był niedostępny w Polsce
  2. Neoglandyna (Tymofarm): 362,6mg oleju z ogórecznika, 7,4 mg wit.E. 20 zł/60 kaps. i 40 zł/150 kaps
  3. Biogal (Gal): 350 mg oleju z ogórecznika (w tym 73,5 mg kwasu gamma-linolenowego i 126,0 mg kwasu cis-linolenowego, który wspomaga i reguluje procesy metaboliczne organizmu, bez witaminy E). 9 zł/60 kaps
  4. Borage (Power Health): 250 mg oleju z nasion ogórecznika (50 mg GLA) + wit.E, żelatyna, gliceryna (substancja do stosowania na powierzchnię), woda. 24 zł/50 kaps.
  5. Boracelle (Bio Oil) dwa rodzaje: kaps. 250 mg oleju z ogórecznika i 5 mg wit.E oraz 500 mg oleju z ogórecznika i 10 mg vit.E
  6. Boragoglandyna 100 (Betuland): 250 mg oleju z ogórecznika + 250 mg oleju ze słonecznika. 26 zł/100 kaps.
  7. Dehalid (Gal): stanowi połączenie tranu z wątroby dorsza (250,0 mg), oleju z ogórecznika (245,0 mg) i witaminy E (5,0 mg). 17 zł/100 kaps.
I wyszło mi, że najlepiej pod względem ilość/cena kształtuje się Biogal. Sporo powinno być jeszcze w Neoglandynie, ale nie wiem, czy różnica jest warta wyższej dwukrotnie ceny. Może Justy będzie wiedzieć?
Justyyyyy!!! Wieeeeesz ile tam może być GLA?
O rany!!!
Jestem pod wrażeniem!!!
Taki elaborat!!! A przecież niedawno pytalaś chyba na biochemii co poza neoglandyną z ogórecznikiem można dostać...
Słuchaj, a nie ma niebiezpieczeństwa, ze ten ogórecznik wplynie na przetłuszczanie się cery? Chętnie bym coś z tego właczyła "do repertuaru" ale lęk przed tłustością mnie powstrzymuje
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:57   #272
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
A przecież niedawno pytalaś chyba na biochemii co poza neoglandyną z ogórecznikiem można dostać...
To nie ja...może Lenna, bo mówiła kiedyś, że zaczęła brać po konsultacjach z Basią.
Cytat:
Napisane przez Pitipel
Słuchaj, a nie ma niebiezpieczeństwa, ze ten ogórecznik wplynie na przetłuszczanie się cery? Chętnie bym coś z tego właczyła "do repertuaru" ale lęk przed tłustością mnie powstrzymuje
Kiedyś już była o tym mowa na Wizażu i wyszło, że nie powinien. Basia też wspominała tylko o oleju rybim. Poza tym biorę toto już dwa lata regularnie, jak w zegarku i dodatkowe przetłuszczanie zauważyłam dopiero jak włączyłam omegaczy, więc tzw. "moje doświadczenia" na to nie wskazują (no ale ja jestem z Marsa )


Aha! I znalazłam ile jest GLA w Neoglandynie - ciut mniej niż w Biogalu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:17   #273
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
To nie ja...może Lenna, bo mówiła kiedyś, że zaczęła brać po konsultacjach z Basią.
Tak, w wątku "dieta a trądzik' była o tym wzmianka
Ogórecznik biorę od dawna, nic niepokojącego się po nim nie dzieje.

Biogal jest relatywnie tani, ale.....
No właśnie - niedawno zaczęli go blistrować, i chociaż się nie znam na procesie pakowania, to na własnej skórze stwierdziłam, że mu to zaszkodziło
Kiedyś popaćkanie się takim olejkiem prosto z kapsułki to była dla mnie spora ulga - ładnie wsiąkał w skórę i ją nawilżał (do tego stopnia, że czasem używałam go jako bazy pod podkład ) łagodził swędzenie i zaczerwienienie, a biogal z blistrów nic takiego nie robi, zostaje na skórze, nie daje wrażenia 'napojenia'...
Nie wiem - może przegrzewają go jakoś przy zgrzewaniu?
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:19   #274
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
To nie ja...może Lenna, bo mówiła kiedyś, że zaczęła brać po konsultacjach z Basią.
A, to może tak... Sorki, nie pamiętalam, a z głowy, czyli z niczego pisałam

Cytat:
Kiedyś już była o tym mowa na Wizażu i wyszło, że nie powinien. Basia też wspominała tylko o oleju rybim. Poza tym biorę toto już dwa lata regularnie, jak w zegarku i dodatkowe przetłuszczanie zauważyłam dopiero jak włączyłam omegaczy, więc tzw. "moje doświadczenia" na to nie wskazują (no ale ja jestem z Marsa )
To fajnie, czyli omegaczy rybie przetłuszczanie wspomagają - to by się zgadzało z moimi doswiadczeniami...
Po przejściu na olej lniany u mnie przetłuszczanie zmalało (hm, no ale ja jeszcze MSM wcinam i piję olej z dyni, no, olej z dyni od dwóch dni dopiero, ale i tak wychodzi na to, że rybkowe przetłuszcza. Czyli - len górą!
Kiedy ten GAL wypuści wreszcie tego linimera!!!!


Cytat:
Aha! I znalazłam ile jest GLA w Neoglandynie - ciut mniej niż w Biogalu.
Zatem GAL rules, jak wypuści linimer, to w ogóle będzie debest

, Marsjanku!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:21   #275
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Pitku, a w końcu pomaga Ci coś ta siarka?
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:23   #276
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Biogal jest relatywnie tani, ale.....
No właśnie - niedawno zaczęli go blistrować, i chociaż się nie znam na procesie pakowania, to na własnej skórze stwierdziłam, że mu to zaszkodziło
Kiedyś popaćkanie się takim olejkiem prosto z kapsułki to była dla mnie spora ulga - ładnie wsiąkał w skórę i ją nawilżał (do tego stopnia, że czasem używałam go jako bazy pod podkład ) łagodził swędzenie i zaczerwienienie, a biogal z blistrów nic takiego nie robi, zostaje na skórze, nie daje wrażenia 'napojenia'...
Nie wiem - może przegrzewają go jakoś przy zgrzewaniu?
No jakie mendy ! Ale wszystkie powyżej 50 mg GLA są blistrowane, więc wybór i tak niewielki...A może tylko na taką trefną jedną serię trafiłaś?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:32   #277
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
To fajnie, czyli omegaczy rybie przetłuszczanie wspomagają - to by się zgadzało z moimi doswiadczeniami...
Po przejściu na olej lniany u mnie przetłuszczanie zmalało (hm, no ale ja jeszcze MSM wcinam i piję olej z dyni, no, olej z dyni od dwóch dni dopiero, ale i tak wychodzi na to, że rybkowe przetłuszcza. Czyli - len górą!
Kiedy ten GAL wypuści wreszcie tego linimera!!!!
A w ogóle, to o GLA piszą coś takiego na "portalach trądzikowych":
Kwas gamma-linolenowy (Witamina F) jest podstawowym środkiem do leczenia i profilaktyki wszystkich rodzajów trądziku. Ma działanie przeciwzapalne, regulujące gospodarkę hormonalną i tłuszczową, przeciwropne, przeciwzaskórnikowe, przyśpieszające ziarninowanie i naskórnikowanie, odtruwające. Zapobiega trądzikowi, poprzez zmianę składu jakościowego i ilościowego wytwarzanego łoju.

Więc mam nadzieję, że ta zmiana ilościowa idzie raczej w kierunku "mniej".


Też czekam na Linimera
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 21:01   #278
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Pitku, a w końcu pomaga Ci coś ta siarka?

Było nie było miesiąc już wcinam i mam wrażenie, że jest lepiej. Bo wiesz, ja pozbyłam się (tfu na psa urok) tych cholernych gul, bulw, grudek (i ten cud zawdzięczam jak najbardziej Basi - rozsadnej, minimalistycznej pielęgnacji i retinoidom - wiem, że to ich zasługa, bo wcześniej borykałam się z nimi od lat!!!), niemniej problem wydzielania, wydzielania, wydzielania, wydzielania i wydzielania sebum pozostawał uporczywie, ten wierny przyjaciel...
Ostatnio (i to wiązałabym właśnie z siarką i lnem) powoli zaczyna być lepiej w tym względzie. Aby mieć pewność czy czasem nie jest to zasługa chłodniejszej pory roku - ostatecznie wyrobię sobie zdanie na wiosnę, ale widzę pewną poprawę.
Dzięki, Lenno!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 12:19   #279
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Noor, dzięki za wyszperanie Biogala, bo własnie myślałam o zakupie (w przyszłosci, gdy wyczerpię obecne zapasy wiesiołka) Neoglandyny.

Może pomyslicie, ze mam świra, ale trudno zaryzykuję . Preferuję ogórecznik nad wiesiolkiem, bo znalazłam taki tekst:
"Liczne badania epidemiologiczne i doświadczalne na zwierzętach wskazują na istotną rolę niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) w procesie nowotworzenia. (...) Kwas linolowy (LA) należący do serii n-6 NNKT pobudza powstawanie raków sutka, jelita grubego i prostaty. Kwas ten w znacznych ilościach znajduje się w olejach pochodzenia roślinnego (olej słonecznikowy, sojowy, kukurydziany i wiesiołkowy). Natomiast kwas gamma-linolenowy (GLA, n-6 NNKT), który w większych ilościach znajduje się w oleju z nasion wiesiołka i ogórecznika działa przeciwnowotworowo. Właściwości przeciwnowotworowe wykazują także NNKT serii n-3, pochodzące głównie z olejów rybnych - kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA)."

Cytat pochodzi z pracy: Nienasycone kwasy tłuszczowe a nowotworzenie, Współcz Onkol (2002), vol. 6, 2, 60-63,autorzy: Ewa Skopińska-Różewska, Ewa Sommer, Sylwester Sommer. http://termedia.pl/magazine.php?magazine_id= 3&article_id=31&magazine_ subpage=ABSTRACT

Nie wierzę we wszystko, co znajdę w sieci, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże i przerzucam się na ogórecznik. Co prawda nie wiem, czy "olej wiesiołkowy" to to samo co "olej z nasion wisiołka"...

A poza tym, to jak patrzę na moje zachowanie, to zgadzam się ze stwierdzeniem, że do tekstów medycznych dostep powinni mieć tylko medycy
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:01   #280
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Polecam przeczytanie tego artykulu gdzie sa podane informacje o suplementach dla skory ( i nie tylko).Fakt,ze w atrykule sa wymienione dosc drogie suplementy to nie znaczy,ze wlasnie te trzeba kupowac ,ale wiedzac jakie zawieraja skladniki mozna kupic ich tanszy odpowiednik w innym preparacie.
http://samozdrowie.interia.pl/uroda/...ews?inf=491712
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 14:34   #281
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Abuba
Noor, dzięki za wyszperanie Biogala, bo własnie myślałam o zakupie (w przyszłosci, gdy wyczerpię obecne zapasy wiesiołka) Neoglandyny.

Może pomyslicie, ze mam świra, ale trudno zaryzykuję . Preferuję ogórecznik nad wiesiolkiem, bo znalazłam taki tekst:
"Liczne badania epidemiologiczne i doświadczalne na zwierzętach wskazują na istotną rolę niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) w procesie nowotworzenia. (...) Kwas linolowy (LA) należący do serii n-6 NNKT pobudza powstawanie raków sutka, jelita grubego i prostaty. Kwas ten w znacznych ilościach znajduje się w olejach pochodzenia roślinnego (olej słonecznikowy, sojowy, kukurydziany i wiesiołkowy). Natomiast kwas gamma-linolenowy (GLA, n-6 NNKT), który w większych ilościach znajduje się w oleju z nasion wiesiołka i ogórecznika działa przeciwnowotworowo. Właściwości przeciwnowotworowe wykazują także NNKT serii n-3, pochodzące głównie z olejów rybnych - kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA)."

Cytat pochodzi z pracy: Nienasycone kwasy tłuszczowe a nowotworzenie, Współcz Onkol (2002), vol. 6, 2, 60-63,autorzy: Ewa Skopińska-Różewska, Ewa Sommer, Sylwester Sommer. http://termedia.pl/magazine.php?magazine_id= 3&article_id=31&magazine_ subpage=ABSTRACT

Nie wierzę we wszystko, co znajdę w sieci, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże i przerzucam się na ogórecznik. Co prawda nie wiem, czy "olej wiesiołkowy" to to samo co "olej z nasion wisiołka"...
Zakładam, że to to samo.
Zadałam kiedyś na Biochemii pytanie, czy mając do wyboru suplement z taką samą ilością GLA, a różną LA, powinno się wybrać ten, który ma mniej LA, ale nie otrzymałam odpowiedzi. Tak, czy inaczej przerzucam się na ogórecznik z czystego skąpstwa, bo różnic w działaniu między wiesiołkiem, a ogórecznikiem nie zauważyłam żadnych (oczywiście przy utrzymaniu podobnej dawki GLA) .

Chciałam tylko jeszcze zaznaczyć, że przy dostepnym mi opisie Topialyse jest mowa o kwasie linolenowym, choć teoretycznie takiego nie ma, jest tylko linolowy - LA (to pewnie błąd), a o kwasie cis-linolenowym nie udało mi się nic znaleźć.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-11-28 o 08:53
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-27, 17:46   #282
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

"ego borago gaudia semper ago"
Cytat:
Współczesne badania przynoszą nowe fakty potwierdzające powyższą tendencję, gdyż ogórecznik, jak się okazało, działa pobudzająco na korę nadnerczy, wzmagając produkcję adrenaliny, hormonu "walki lub ucieczki", który mobilizuje organizm do działania w sytuacjach stresowych.
http://kazior5.fm.interia.pl/zielnik.htm

Może to świadczy o wyższości ogórecznika nad wiesiołkiem?

Pzdr

Ps. i razem z ogóreczkiem polecam szamać sezam, było o tym na biochemii, sama linka wklejałam, że sezam podnosi przyswajalność GLA
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 17:55   #283
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
"ego borago gaudia semper ago"
http://kazior5.fm.interia.pl/zielnik.htm

Może to świadczy o wyższości ogórecznika nad wiesiołkiem?

Pzdr

Ps. i razem z ogóreczkiem polecam szamać sezam, było o tym na biochemii, sama linka wklejałam, że sezam podnosi przyswajalność GLA
Lennuś, super zielnik; dzięki!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 18:11   #284
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

No tak, nie ma jak serwis Trunia

to znaczy, nie zauważyłam, że to podstrona króliczego serwisu
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 18:20   #285
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
No tak, nie ma jak serwis Trunia

to znaczy, nie zauważyłam, że to podstrona króliczego serwisu
A papuga i kanarek to co?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 19:17   #286
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?



Na szczęście nie tylko na królikach o tym piszą

"Borage tonic for adrenal glands"
http://www.fatsforhealth.com/library...sunarticle.php

I artykuł o sezamie:
"How Sesame Lignans Enhance the Effects of GLA"
http://www.lef.org/magazine/mag2004/...upp_gla_01.htm
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 10:05   #287
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

dziewczyny znalazłam coś, ale została już tylko jedna sztuka
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74613840

a powiedzcie mi bo ta elanda ma w sobie już witaminę E to jak to się ma do tego iż biore obecnie 2szt.Tokowitu 200. Ile w ogóle tej witaminy E jest w tej elandzie? bo ja się nie za bardzo znam i czy w takim razie powinnam ograniczyć Tokowit dp np. jednj kapsułki?

acha i co myślicie o tym preparacie?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74342202

Edytowane przez Villemo.
Czas edycji: 2005-11-28 o 10:06 Powód: poprawiony link
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 10:25   #288
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

to znalazałam na biochemi o składzie Elandy:
"Jedna kapsulka (1415mg) zawiera 1000mg koncentratu oleju rybiego o zawartosci 18% EPA i 12% DHA, witaminy E 0,67 mg, co stanowi 7% RDA
sposob uzycia: 1-3 kapsulki dziennie podczas posilku"
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 10:36   #289
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Amelianna
to znalazałam na biochemi o składzie Elandy:
"Jedna kapsulka (1415mg) zawiera 1000mg koncentratu oleju rybiego o zawartosci 18% EPA i 12% DHA, witaminy E 0,67 mg, co stanowi 7% RDA
sposob uzycia: 1-3 kapsulki dziennie podczas posilku"
Większośc preparatów omega3 z ryb ma taki skład, wyjąłwszy oczywiście wit E, bo z tym bywa różnie.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 11:04   #290
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

w opisie na allegro pisze ze jedna tabletak zawiera witaminy E 0,67 mg. Czyli jeśli będę brała 2 tablety elendy (2000 kwasów omea 3) to to będzie 1,3 mg tej witaminy E. Ale czy ktoś się orientuje czy to jest syntetyczna czy naturalna witamina E? no i w takim przypadku ile mam "dojadać" tokovitu E 200 aby wyszła norma jeśli chodzi o dzienne spożycie. Bo ja nie wiem ile jest mg w jednej kapsułce tokovitu (wiem tylko ze trzeba go brać dwa)
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 11:09   #291
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Villemo.
w opisie na allegro pisze ze jedna tabletak zawiera witaminy E 0,67 mg. Czyli jeśli będę brała 2 tablety elendy (2000 kwasów omea 3) to to będzie 1,3 mg tej witaminy E. Ale czy ktoś się orientuje czy to jest syntetyczna czy naturalna witamina E? no i w takim przypadku ile mam "dojadać" tokovitu E 200 aby wyszła norma jeśli chodzi o dzienne spożycie. Bo ja nie wiem ile jest mg w jednej kapsułce tokovitu (wiem tylko ze trzeba go brać dwa)
Tokowit E 200 ma 200 mg!!!! Napisane masz na opakowaniu przecież.
1,3 mg to niedużo, mozesz nadal brać dwie kaps tE200 albo jedną tE 400 - ekonomiczniej wtedy
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 11:29   #292
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Wyszło na to też glupia ale awłasnie na opakowaniu pisze 200 j.m nie wiedziałam czy to się równa 200 mg tzn. tak sądziłam ale wolałam sie upewnić.Dzięki za odpowiedź
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 11:52   #293
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Villemo.
Wyszło na to też glupia ale awłasnie na opakowaniu pisze 200 j.m nie wiedziałam czy to się równa 200 mg tzn. tak sądziłam ale wolałam sie upewnić.Dzięki za odpowiedź
Oczywiście, że j.m.!!!!
Tu mg, tu j.m., ale wiemy o co chodzi
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 12:43   #294
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Zakładam, że to to samo.
Zadałam kiedyś na Biochemii pytanie, czy mając do wyboru suplement z taką samą ilością GLA, a różną LA, powinno się wybrać ten, który ma mniej LA, ale nie otrzymałam odpowiedzi. Tak, czy inaczej przerzucam się na ogórecznik z czystego skąpstwa, bo różnic w działaniu między wiesiołkiem, a ogórecznikiem nie zauważyłam żadnych (oczywiście przy utrzymaniu podobnej dawki GLA) .

Chciałam tylko jeszcze zaznaczyć, że przy dostepnym mi opisie Topialyse jest mowa o kwasie linolenowym, choć teoretycznie takiego nie ma, jest tylko linolowy - LA (to pewnie błąd), a o kwasie cis-linolenowym nie udało mi się nic znaleźć.
Ja też brałam na wiosnę wiesiołek chyba HL i Neoglandyne (ogórecznik) i musze powiedzieć że ogórecznik wspominam lepiej. Brałam go ze względu na AZS, najpierw ogórecznik i faktycznie szybko odczułam poprawe nawilżenia skóry, również na twarzy i ciele, a skóra rąk, które najbardziej przeżywają atak AZS juz po ok. 4 tygodniach się zregenerowała, zmiękła. BYło to wyraźnie odczuwalne. Potem sie przerzuciłam na wiesiołek i tak spektakularnych efektów już nie było, nawilżenie zaczęło spadać. Teraz kupiłam olej z wiesiołka z Oleofarmu do smarowania, ale do łykania nadal wybrałabym ogórecznik. Teraz nie biorę bo mam omegaczy i w kolejce olej lniany.
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 12:47   #295
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
nie chce cie martwic ale ten olej to tez nie tego...
olej powinien byc w ciemni i wchlodni bezp po wytloczeniu przechowywany. tylko oleofarm na zlcenie pacjentow dr Budwig dwa razy w m-cu dostarcza taki "dobry" olej...
powyzej dawałem sunapee artykuł o tym oleju, poczytaj...
bezpieczniejszy jest po tym wzgledem olej lniany w kapsułkach
Ja teraz zamawiałam ten olej (razem z tym wiesiołkiem) i dowiedziałam się, że z powodu dużej ilości zamówień zaczęli tłoczyć go cały czas na bieżąco i wysyłają go od ręki, nie trzeba zamawiać wcześniej i czekać. No i ten jest dobry do jedzenia - Wigilijny bigos na nim - pyyycha.
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 14:08   #296
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Margo, mówisz o tym litrze z Oleofarmu? Wciąż stosują tę samą procedurę (schładzanie, wysyłanie szczelnie zapakowanego)?
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 14:09   #297
kasmar
Raczkowanie
 
Avatar kasmar
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
No i ten jest dobry do jedzenia - Wigilijny bigos na nim - pyyycha.
Ja spróbowałam ten olej co kupiłam i nie mogę zmusić się do jego konsumpcji, czuję jakbym jadła rybę w płynie.
__________________
Ja jednak wiem, jakie naprawdę jest niebo. Niebo jest smutne.
kasmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 07:45   #298
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Oczywiście, że j.m.!!!!
Tu mg, tu j.m., ale wiemy o co chodzi
Hmmm, no nie zupełnie. 1mg d-alfa-tokoferolu (forma witaminy E) to ok. 1.5 j.m.
Nie zmienia to faktu, że taka ilość witaminy E jaka jest zawarta w 2 kapsułkach omegi z Elandy (ok. 2j.m.) jest pomijalna przy dziennej dawce (200j.m.)
Na dowód link do biochemii:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

A tak w ogóle, to serdecznie witam
Aż się zalogowałam, żeby to napisać. Mój pierwszy wpis na wizażu
Buziaki!
selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 07:50   #299
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Margo, mówisz o tym litrze z Oleofarmu? Wciąż stosują tę samą procedurę (schładzanie, wysyłanie szczelnie zapakowanego)?
, tak, wygląda "toto" jak turystyczna lodówka. Steropian rządzi.

Cytat:
Napisane przez kasmar
Ja spróbowałam ten olej co kupiłam i nie mogę zmusić się do jego konsumpcji, czuję jakbym jadła rybę w płynie.
No przyznam się, że mówiłam ogólnie o lnianym do gotowania, tego z Oleofarmu jeszcze nie używałam, dzieki za ostrzeżenie bo bigos o smaku ryby, to hmm, nawet z okazji postu może nie przejść
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 08:03   #300
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez selya
Hmmm, no nie zupełnie. 1mg d-alfa-tokoferolu (forma witaminy E) to ok. 1.5 j.m.
Nie zmienia to faktu, że taka ilość witaminy E jaka jest zawarta w 2 kapsułkach omegi z Elandy (ok. 2j.m.) jest pomijalna przy dziennej dawce (200j.m.)
Na dowód link do biochemii:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

A tak w ogóle, to serdecznie witam
Aż się zalogowałam, żeby to napisać. Mój pierwszy wpis na wizażu
Buziaki!
Czeeeść!!!! Bardzo się cieszę że Cię tu widzę!!!!
I masz rację - trzeba to było napisać, bo to, że JA wiem o co chodzi nie znaczy, że inni też. Dzięki za wyjaśnienie, właśnie o to chodziło, że dawka pomijalna; ale nie żałuję wcale, ze tak to napisałam jak dla siebie, bo dzięki temu jesteś tu z nami.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-09 15:17:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.