Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 08:42   #91
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez aven Pokaż wiadomość
a gdzie dostanę te proteiny? na mzaidłach ich chyba nie ma.

Czy tą keratynę można również jako wcierkę stosować?
Proteiny mleka tylko u Thanatosa: http://thanatos.com.pl/product_info....products_id=48
Ale on ostatnio ma problemy z zamówieniami , więc omiń je po prostu w przepisie (dodaj trochę więcej keratyny lub protein jedwabiu w zamian).
A keratyna jako wcierka solo myślę, że średnio. Ona bardziej do włosów na długość się nadaje niż do skalpu. Ewentualnie kilka kropel możesz dodać do jakieś wcierki, tak żeby było ok. 3%.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 09:18   #92
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Można w ten sam dzień użyć nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym i Waxa?
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 09:26   #93
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość
Można w ten sam dzień użyć nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym i Waxa?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 10:03   #94
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Własnie tak zrobiłam. Nałożyłam naftę z olejkiem rycynowym i żółtkiem przed myciem. Potem dokładnie umyłam a teraz siedzę z Waxem na głowie i mi strasznie ciepło
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 10:14   #95
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

motylek1007 - tą z kompleksem algowym. Była jeszcze z proteinami jedwabiu i kaszmiru. No i wydaje mi się, że włosy po niej bardziej falują(mam falowane) i są dość mocno błyszczące.
jusik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 10:24   #96
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

dzięki mnie tez kusila ta algowa, ale wzielam błotną
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 11:06   #97
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Coś strasznego mnie spotkało. Umyłam włosy zrobiłam te maseczki, tyle włosów mi wypadło
Masakra jakaś teraz jak przeczesuję moje włosy to mam małe pęczki w ręce. To napewno jest więcej niż 100 włosów dziennie Pomocy
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 11:10   #98
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość
Coś strasznego mnie spotkało. Umyłam włosy zrobiłam te maseczki, tyle włosów mi wypadło
Masakra jakaś teraz jak przeczesuję moje włosy to mam małe pęczki w ręce. To napewno jest więcej niż 100 włosów dziennie Pomocy

jeju
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 11:31   #99
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 227
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Proteiny mleka tylko u Thanatosa: http://thanatos.com.pl/product_info....products_id=48
Ale on ostatnio ma problemy z zamówieniami , więc omiń je po prostu w przepisie (dodaj trochę więcej keratyny lub protein jedwabiu w zamian).
A keratyna jako wcierka solo myślę, że średnio. Ona bardziej do włosów na długość się nadaje niż do skalpu. Ewentualnie kilka kropel możesz dodać do jakieś wcierki, tak żeby było ok. 3%.
a powiedz mi, ja sotosuje mycie odżywką i potem dodaję olejki eteryczne-nie zmywam ich szamponem, chciałam tym samym zpytać czy takie postępowanie nie blokuje dostępu składników wcierek , ktore potem stosuje?
aven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 11:56   #100
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

mam doła Pomocy!

Wax i nafta mi pomogą? Bo ja już nie wiem
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 12:52   #101
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Witam dziewczyny, z chęcią będę podczytywać nowy wątek!
Powiem Wam, że bez tych wątków chyba nie miałabym już wcale włosów na głowie, albo byłoby to jedno wielkie sianko. Dzięki Wam i dzięki temu co tu piszecie, mimo dwóch dekoloryzacji, ciągłego farbowania, suszenia, prostowania, stylizowania w końcu uczę się dbać o włosy i zaczynają mi się za to odwdzięczać
Używałam już Glorię, Lorysa, olej kokosowy, olejek rycynowy, naftę i teraz czaję się na Kallosa, którego tak zachwalacie
A mam pytanie, takie trochę może dziwne... czy olej kokosowy powinien pachnieć kokosem? Bo mój nie pachnie i się zastanawiam czy nie jest jakiś lipny...
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 12:57   #102
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Miriam19 Pokaż wiadomość
A mam pytanie, takie trochę może dziwne... czy olej kokosowy powinien pachnieć kokosem? Bo mój nie pachnie i się zastanawiam czy nie jest jakiś lipny...
Pewnie jest rafinowany. Kiedyś też miałam niepachnący, ale bardzo dobrze się sprawował
Teraz mam nierafinowany i przepięknie pachnie kokosem
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 14:22   #103
Margolenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

podczytuje wasze wątki i korzystam uzywam olejku waxa loreala schaumy i wielu innychale bardzo mnie zaciekawilo ze jedwab z Biosilka jest nie dobry bo go uzywam po kazdym myciu.mozecie cos wiecej napisac o tym??
Margolenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 15:08   #104
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Margolenka Pokaż wiadomość
podczytuje wasze wątki i korzystam uzywam olejku waxa loreala schaumy i wielu innychale bardzo mnie zaciekawilo ze jedwab z Biosilka jest nie dobry bo go uzywam po kazdym myciu.mozecie cos wiecej napisac o tym??
ma alkohol w składzie i wysusza. Proponuje "wymienić" go na serum Wax lub Chi lub Joanny
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 15:13   #105
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez aven Pokaż wiadomość
a powiedz mi, ja sotosuje mycie odżywką i potem dodaję olejki eteryczne-nie zmywam ich szamponem, chciałam tym samym zpytać czy takie postępowanie nie blokuje dostępu składników wcierek , ktore potem stosuje?
Wydaje mi się, że nie (tzn. dokładnie nie zrozumiałam co robisz, ale zakładam że dajesz rozcieńczony czymś olejek na skalp). Powinno być ok.

A jeszcze odnośnie Thanatosa weszłam na stronę sklepu i chyba coś się ruszyło jednak, bo adenozyna znowu jest dostępna (oj trzeba będzie chyba jakieś zamówienie zrobić )
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 22:08   #106
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Dopisuję się do nowego wątku.
Zakupiłam kilka rzeczy w mazidłach. Chcę skomponować psikadło na włosy na bazie hydrolatu z lipy + kwas hialuronowy- czy uważacie, że można do tego dodać trochę D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5 (bo akurat też zakupiłam)?
Jak z proporcjami i ile takiego specyfiku mogę na raz przygotować? Mogę to ew, trzymać w lodówce, ale nie wiem jaką taki zmieszany psikacz ma trwałość? A może dodać to do Liliputza - akurat mam z 1/3 butelki .

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, bo pierwszy raz będę coś mieszać samodzielnie w domu
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 22:51   #107
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Dziewczyny da się coś zrobić podobnego do lilliputza - chodzi mi o to czy da się coś podobnego ukręcić?
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 07:21   #108
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Chcę skomponować psikadło na włosy na bazie hydrolatu z lipy
Używam hydrolatów jedynie do twarzy. Między innymi mam ten z lipy . Pozostawia on na twarzy taki, jakby "filtr". Wydaje mi się, że może sklejać włosy. Do rozrabiania - np. maseczki - używam hydrolatu migdałowego. Czy nie lepiej zrobić psikadełko na bazie wody destylowanej ?!
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 08:28   #109
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Dopisuję się do nowego wątku.
Zakupiłam kilka rzeczy w mazidłach. Chcę skomponować psikadło na włosy na bazie hydrolatu z lipy + kwas hialuronowy- czy uważacie, że można do tego dodać trochę D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5 (bo akurat też zakupiłam)?
Jak z proporcjami i ile takiego specyfiku mogę na raz przygotować? Mogę to ew, trzymać w lodówce, ale nie wiem jaką taki zmieszany psikacz ma trwałość? A może dodać to do Liliputza - akurat mam z 1/3 butelki .

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, bo pierwszy raz będę coś mieszać samodzielnie w domu
Kwas hialuronowy możesz spokojnie dodać do psikadła, pantenol też . Sugerowane stężenie masz na mazidłach i lepiej się ich trzymać . Na pierwszy raz przygotuj małą ilość (10 ml) i trzymaj w lodówce. Najlepiej jakbyś takie psikacze zużywała w przeciągu 2 tygodni, bo inaczej mogą zacząć się psuć.
Lilliputza też możesz stuningować jak chcesz, nadaje się do tego jak najbardziej.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Używam hydrolatów jedynie do twarzy. Między innymi mam ten z lipy . Pozostawia on na twarzy taki, jakby "filtr". Wydaje mi się, że może sklejać włosy. Do rozrabiania - np. maseczki - używam hydrolatu migdałowego. Czy nie lepiej zrobić psikadełko na bazie wody destylowanej ?!
Można i na wodzie i na hydrolacie, albo na wodzie i hydrolacie (pół na pół) - to moja ulubiona wersja . Na samym hydrolacie takie psikadło jest jakby cięższe dla włosów, ale ich nie skleja (ale używałam do włosów tylko: aloesowego, rozmarynowego i z róży. lipowego nie, więc może ten jest inny).
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 10:47   #110
bmadziaa
Raczkowanie
 
Avatar bmadziaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 454
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

kobitki, używałam jakiś czas temu zestawu Seboradin do zniszczonych i byłam b. zadowolona - nawilżył włoski i szybciej rosły.. teraz znowu mam ochotę na Seboradin, ale kusi mnie fioletowy - tylko czy nie wysuszy włosków? lepiej pozostać przy żółtym czy sprawdzić tamten? któraś z Was ma porównanie?
__________________
szczęście jest blisko...
bmadziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 10:50   #111
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

jest watek o Seboradinie Poczytaj sobie dziewczyny tam pisały
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:33   #112
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Ja też tiuninguję liliputza - zrobiłam z niego taki psikacz proteinowy - jedwab, keratyna, owies hydrolizowany...bo i tak mi wysztywniał włoski - stosuję na noc, rano myję.

A na dzień mam fajne psikadełka do nawilżania i na końcówki

Myślę, żeby może ukręcić coś lekkiego z proteinami np. na bazie łychy kallosa mlecznego(mnie nie obciąża) - było by jak perfumy do włosów...mniam
jusik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:42   #113
satsu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 52
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Czy jest tu ktoś z Radomia? Jeśli tak, to gdzie kupujecie wszelkiego rodzaju kosmetyki?
satsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:14   #114
ma_linka
Zadomowienie
 
Avatar ma_linka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 007
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

mam pytanie czy spray do włosów Lilliputz ma jakieś dodatkowe działania oprócz ułatwiania rozczesywania? bo nie znalazłam nic konkretnego a widzę, że wiele wizażanek go stosuje. ma jakieś właściwości odżywcze?
__________________


ma_linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 18:50   #115
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez ma_linka Pokaż wiadomość
mam pytanie czy spray do włosów Lilliputz ma jakieś dodatkowe działania oprócz ułatwiania rozczesywania? bo nie znalazłam nic konkretnego a widzę, że wiele wizażanek go stosuje. ma jakieś właściwości odżywcze?
Nie, ale ta stara wersja ma bardzo prosty skład i można go modyfikować

Podobno widziano księżniczkowego spraya - napisała to jedna z wizażanek na wątku o rossmanie na biochemii - jestem ciekawa składu, więc jak kto go zobaczy to proszę o skład
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 09:52   #116
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

witam serdecznie mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swego grona) mianowice mam problem z wlosami przetluszczaja sie, wypadaja, lamia, i w ogole sa tragiczne( zakupilam na allegro Placenta Hot Oil Treatment ale za cholere nie wiem jak sie tego uzywa(( nie ma nigdzie napisane i nie wiem czy przed myciem na suche wlsoy i po chwili splukac i umyc czy po myciu i splukac i umyc, czy w ogole sie tego nie splukuje< czy na goraco czy na zimno(((( pomozcie mi blagam!!
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 10:16   #117
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
witam serdecznie mam nadzieje ze mnie przyjmiecie do swego grona) mianowice mam problem z wlosami przetluszczaja sie, wypadaja, lamia, i w ogole sa tragiczne( zakupilam na allegro Placenta Hot Oil Treatment ale za cholere nie wiem jak sie tego uzywa(( nie ma nigdzie napisane i nie wiem czy przed myciem na suche wlsoy i po chwili splukac i umyc czy po myciu i splukac i umyc, czy w ogole sie tego nie splukuje< czy na goraco czy na zimno(((( pomozcie mi blagam!!
zapytaj sprzedawcy u którego kupiłaś ten produkt!
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 10:33   #118
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

właśnie napisałam do niego ale narazie nie odpisał( i nie wiem coo zrobić(
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 11:16   #119
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

A ja wreszcie dostałam swój olej macadamia

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Użyłam ten olej i przeciążyłam sobie włosy buuuu wszystko jest takie ciężkie dla nich oprócz szamponu i ewentualnie minimalnej ilości kallosa. Wszystko inne to badziew załamka totalna
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 11:40   #120
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

A psikacz dwufazowy na końce z olejkiem? Mi nie obciąża i nie ma problemu, że przesadzisz z ilością, bo jest rozpylany w maleńkich kropelkach...

Ja dawałam hydrolat, kwas hialuronowy i olejki plus vit e, ale możesz ciut odżywki nawilżającej z wodą i dolać trochę olejku - nie za dużo - zawsze możesz zwiększyć ilość - wstrząsnąć przed użyciem i na końce
jusik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.