Postanowienia noworoczne - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-02, 11:17   #151
dziewczyna_na_progu
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna_na_progu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 295
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Smart Closet
Podobno na iPhona jest najlepsza aplikacja w temacie szafy, ubrań i stylizacji, ale muszę zadowolić się androidową wersją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziewczyna_na_progu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 13:29   #152
Wszedobylska_Snupa
Jadowita Żmija
 
Avatar Wszedobylska_Snupa
 
Zarejestrowany: 2021-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 459
Dot.: Postanowienia noworoczne

Chcialabym byc stanowcza dla mojej corki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,, Rasowy?
– Poczwórnie.
– To znaczy, że jak?
– Znaczy nogi jamnika, morda buldoga, uszy wyżła, ogon owczarka – a razem, uważasz pan, mój pies''
Wszedobylska_Snupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 11:11   #153
Inka_
Zadomowienie
 
Avatar Inka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 571
Dot.: Postanowienia noworoczne

- kontynuacja jogi
- kontynuacja medytacji
- praca z psem, eksploracja nowych terenów spacerowych (min. 30 min), agility, zabawy węchowe
- wyjazdy weekendowe w Polsce do spa/w góry/gdziekolwiek (min. 4) i za granicą (min. 3 - z rodziną, partnerem i koleżanką)
- 2 książki miesięcznie do przeczytania, może przekonanie się do audiobooków
- poznawanie nowych przepisów wege
- zdobycie nowych klientów na freelansie
- awans/podwyżka w pracy etatowej
- dbanie o włosy/cerę, korzystanie z olejków, rollerów, regularność i systematyczność
- badania i leczenie stomatologiczne
- KUPIĆ MIESZKANIE
- jeździć sporo samochodem
- oglądać więcej filmów w oryginale/czytac więcej powieści w oryginale
- poznawanie tajników alchemii/magii/manifestacji
- przerabiać/ odświeżyć podstawowe słownictwo hiszpańskiego
- chodzić częściej na basen, może znaleźć sobie nową formę ruchu - wrócić do tańca bądź pole dance (od lutego kiedy będzie mniej ludzi z postanowieniami)
- rozwijać relacje z ludźmi
- praktykowanie wdzięczności
__________________
.
Inka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 18:41   #154
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Postanowienia noworoczne

1. Zrobienie prawka
2. Kupno samochodu
3. Dostarczenie aplikacji klientowi
4. Dojście do poziomu B1 w języku szwedzkim
5. Dojście do poziomu B2 w języku niemieckim
6. Rozpoczęcie budowy domków dla turystów
7. Poddam się operacji
8. Jeździć na wieś, by pomóc w żniwach, sianokosach, wykopkach
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 13:34   #155
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Postanowienia noworoczne

W sumie to jedno z ważniejszych postanowień mi się samo ogarnęło, więc głównym pozostaje schudnięcie w tym roku o 9kg
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-07, 21:14   #156
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Postanowienia noworoczne

Moje cele na ten rok :
√ Przeczytać minimum 90 książek
√Nadal rozwijać się towarzysko, i nadrabiać stracony czas
√ Doszlifować angielski
√Rozpocząć nową pasję o której tyle dyskutujemy z TŻ
√ Zacząć działać na instagramie
√ Mniej siedzieć w domu
√Bardziej pilnować zdrowotne sprawy
√Obejrzeć 50 filmów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-07, 23:30   #157
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Moje cele na ten rok :
√ Przeczytać minimum 90 książek
√Nadal rozwijać się towarzysko, i nadrabiać stracony czas
√ Doszlifować angielski
√Rozpocząć nową pasję o której tyle dyskutujemy z TŻ
√ Zacząć działać na instagramie
√ Mniej siedzieć w domu
√Bardziej pilnować zdrowotne sprawy
√Obejrzeć 50 filmów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeżeli masz już konto na insta, to podaj, chętnie zaobserwuję
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-08, 08:37   #158
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
To był dla mnie bardzo dobry rok i właściwie udało mi się większość z założonych rzeczy osiągnąć. Przekwalifikowałam się, zdobyłam pracę w nowym zawodzie, poznałam fajnych ludzi, zaczęłam się rozwijać w dziedzinie, która mnie interesuje. Wczoraj odebraliśmy z mężem klucze do własnego mieszkania. Koty zdrowe. Wyjechałam na urlop w piękne miejsce, o którym marzyłam. Nadal nie kontaktowałam się z osobami z rodziny, z którymi zerwałam wszelkie kontakty. Udało mi się nawet przez kilka miesięcy lepiej odżywiać .
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
To był dla mnie bardzo dobry rok i właściwie udało mi się większość z założonych rzeczy osiągnąć. Przekwalifikowałam się, zdobyłam pracę w nowym zawodzie, poznałam fajnych ludzi, zaczęłam się rozwijać w dziedzinie, która mnie interesuje. Wczoraj odebraliśmy z mężem klucze do własnego mieszkania. Koty zdrowe. Wyjechałam na urlop w piękne miejsce, o którym marzyłam. Nadal nie kontaktowałam się z osobami z rodziny, z którymi zerwałam wszelkie kontakty. Udało mi się nawet przez kilka miesięcy lepiej odżywiać .
Na jaką dziedzinę się przebranżowiłaś jeśli można spytać? szukam inspiracji, szczególnie takiej gdzie nie są potrzebne nowe studia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-08, 21:04   #159
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Miami Pokaż wiadomość
Na jaką dziedzinę się przebranżowiłaś jeśli można spytać? szukam inspiracji, szczególnie takiej gdzie nie są potrzebne nowe studia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

E-marketing. Zaczęłam od copywritingu, teraz w pracy moje umiejętności są już szerzej wykorzystywane (głównie pisanie, analizy, newslettery, trochę grafiki).
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 20:04   #160
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Postanowienia noworoczne

Przejrzałam moje ubiegłoroczne postanowienia:

- zacząć regularnie ćwiczyć (wziać sobie trenera?)
- doskonalić angielski (jakieś lekcje prywatne może i nauka indywidualna)

- zdać egzamin na awans naucz.
- dużo podróżować
- kupić dom
- zaliczyc kolejne dwa semestry na studiach (w lutym i czerwcu)


Na czerwono się nie udało, na zielono tak

Niezrealizowane cele przenoszę na kolejny rok oprócz tego moje cele to:
- przeżyć ciążę , zdrowo donosić i urodzić- to najważniejsze w tym roku
- przeczytać conajmniej 52 książek w 2022
- zdać semestr zimowy i letni na studiach
- napisać pracę mgr, zaliczyć praktyki i zdać egz. dyplomowy
- nie przejmować się głupotami, bezmyślnymi ludźmi itp.
- na ile zdrowie pozwoli, podróżować nadal, ze względy na mój stan raczej po Polsce

Edytowane przez alexandraaa09
Czas edycji: 2022-01-09 o 20:09
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 20:53   #161
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Postanowienia noworoczne

U mnie pyknęło z chodzeniem spać wcześnie.

I zaczęłam się budzić chwilę przed alarmem do pracy, więc jest dobrze. Już teraz się robię senna, to trzymajcie kciuki, żeby mi nie odwaliło i żebym nie zaczęła znowu siedzieć po nocach.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-09, 21:20   #162
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Postanowienia noworoczne

Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 21:30   #163
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie postanowienie to czytać więcej, a nie przeczytać tyle i tyle książek. I robię sobie listę "na wiosnę", "na jesień" itd.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 22:15   #164
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czytanie dużej ilości książek nie oznacza, że są one słabej jakości. Mam przyjemność z czytania, bo lubię to robić, dobieram literaturę, która jest dla mnie wartościowa i daje mi rozrywkę i czytam wtedy, kiedy mam czas i ochotę.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 22:35   #165
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Czytanie dużej ilości książek nie oznacza, że są one słabej jakości. Mam przyjemność z czytania, bo lubię to robić, dobieram literaturę, która jest dla mnie wartościowa i daje mi rozrywkę i czytam wtedy, kiedy mam czas i ochotę.
Nie o to mi chodziło, że jest słabej jakości. Bardziej to, że czasem delektuję się lekturą, chcę być w tym świecie jak najdłużej; więc przeciągam, albo szukam rozwiązania zagadki i też przeciągam, bo chcę mieć kilka możliwych scenariuszy przed rozwiązaniem. Czasem nie mam w sobie przestrzeni na czytanie książki, czytam wtedy gazety lub też nic i dla mnie to też jest ok; bo wiem, że ta ochota mi przyjdzie, więc się nie zmuszam.
Dla MNIE więc taki cel powodowałby, że nie miałabym takiej przyjemności z lektury. Dlatego pytam z ciekawości jak to u Was jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 08:13   #166
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sobie ustawiłam w tym roku ,,limit" pierwszy raz, a wyjaśnię w paru powodach dlaczego :

1. Nigdy nie potrafiłam oszacować ile mniej więcej przeczytałam książek w ciągu roku, a teraz będę mieć dokładny wgląd itd.
2. Szykuje mi się długie zwolnienie lekarskie, sądzę, że to dobra okazja żeby więcej poczytać (kiedyś czytałam dużo więcej, niestety brak czasu robił swoje...)
3. Spora ilość nie oznacza gorszej jakości, czytania byle jak itp. . Dla mnie bardziej to taka mobilizacja, żeby w wolnym czasie czytać książkę, zamiast np. scrollować bez sensu telefon czy robić inne głupoty. Nie traktuję tego na zasadzie, że choćby się waliło i paliło to muszę przeczytać daną ilość- raczej jako miły motywator .
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 08:42   #167
9cffb82065bb3f723a6df436e81b5188e492fae5_62196da88a487
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 52
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedno lubia sobie wieczorem ogladac seriale, inni w tym czasie przeczytaja np. 3 - 4 kryminaly w ciagu miesiaca. Nie widze roznicy miedzy np. czytaniem lekkich ksiazek dla rozrywki, a wciagajacym serialem.
9cffb82065bb3f723a6df436e81b5188e492fae5_62196da88a487 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 09:13   #168
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Postanowienia noworoczne

A ja nie do konca rozumiem, o co chodzi z tym delektowaniem sie lektura i "przeciaganiem". Czytam w tempie, w jakim czytam. Jak mnie cos wybitnie wciagnie, to sila rzeczy czytam szybciej, bo robie to czesciej, w kazdej wolnej chwili (tzn. gdy ksiazka jest atrakcyjniejsza niz np. scrollowanie telefonu ). Zapisuje przeczytane ksiazki od trzech lat i poki co zawsze jest to w granicach 40 ksiazek rocznie. Nie ustalam sobie konkretnego celu, bo wlasnie nie chce czytac na sile. Zreszta wiem, ze raczej tych 40 paru ksiazek nie przeskocze, bo musialabym zrezygnowac ze wszystkich innych zajec. Jak zaczynalam to zapisywanie, to celem byly 52 ksiazki rocznie, ale po trzech latach prowadzenia list wiem, ze jest to dla mnie niewykonalne. Raczej chcialabym po prostu utrzymac te ilosc i tyle.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 13:44   #169
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
3. Spora ilość nie oznacza gorszej jakości, czytania byle jak itp. . Dla mnie bardziej to taka mobilizacja, żeby w wolnym czasie czytać książkę, zamiast np. scrollować bez sensu telefon czy robić inne głupoty. Nie traktuję tego na zasadzie, że choćby się waliło i paliło to muszę przeczytać daną ilość- raczej jako miły motywator .



Jakości nie, ale już segregację względem tzw. grubości książki tak.
Bo jakbym chciała przeczytać te 90 czy tam 100 książek rocznie, to siłą rzeczy omijałabym cegły 600, 1000, więcej stron a wybierała te cienkie.
No bo mam ileś tam czasu na czytanie, czytam w określonym tempie, wiec w sumie jestem w stanie przeczytać określoną liczbę stron rocznie.


To znaczy ja nic nie mam przeciwko takim wyzwaniom, każda mobilizacja jeśli działa to jest dobra,
tylko ja np. nie lubię sobie czegoś postanawiać i tego nie zrobić bo jestem potem rozczarowana. To wolę znajdować takie sposoby, żeby właśnie nie ograniczały mnie w jakiś sposób, np. założyć że czytam codziennie przed snem, albo coś w takim mniej "policzalnym" stylu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-10, 16:43   #170
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Postanowienia noworoczne

Właściwie to nie wybieram na zasadzie ilości stron. Po prostu czytam to, co mnie zainteresuje. I problem z przeczytaniem 50 książek miałam dopiero w zeszłym roku, ale to dlatego, że miałam mnóstwo zajęć non stop.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 18:18   #171
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja sobie ustawiłam w tym roku ,,limit" pierwszy raz, a wyjaśnię w paru powodach dlaczego :

1. Nigdy nie potrafiłam oszacować ile mniej więcej przeczytałam książek w ciągu roku, a teraz będę mieć dokładny wgląd itd.
2. Szykuje mi się długie zwolnienie lekarskie, sądzę, że to dobra okazja żeby więcej poczytać (kiedyś czytałam dużo więcej, niestety brak czasu robił swoje...)
3. Spora ilość nie oznacza gorszej jakości, czytania byle jak itp. . Dla mnie bardziej to taka mobilizacja, żeby w wolnym czasie czytać książkę, zamiast np. scrollować bez sensu telefon czy robić inne głupoty. Nie traktuję tego na zasadzie, że choćby się waliło i paliło to muszę przeczytać daną ilość- raczej jako miły motywator .
Dzięki, właśnie o takie wyjaśnienie mi chodziło. [1=9cffb82065bb3f723a6df43 6e81b5188e492fae5_62196da 88a487;89069016]Jedno lubia sobie wieczorem ogladac seriale, inni w tym czasie przeczytaja np. 3 - 4 kryminaly w ciagu miesiaca. Nie widze roznicy miedzy np. czytaniem lekkich ksiazek dla rozrywki, a wciagajacym serialem.[/QUOTE]Ja tego nie neguję, może niefortunnie wyraziłam się z tym określeniem ilość, a jakość. Byłam po prostu ciekawa jak to u Was działa.
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
A ja nie do konca rozumiem, o co chodzi z tym delektowaniem sie lektura i "przeciaganiem". Czytam w tempie, w jakim czytam. Jak mnie cos wybitnie wciagnie, to sila rzeczy czytam szybciej, bo robie to czesciej, w kazdej wolnej chwili (tzn. gdy ksiazka jest atrakcyjniejsza niz np. scrollowanie telefonu ). Zapisuje przeczytane ksiazki od trzech lat i poki co zawsze jest to w granicach 40 ksiazek rocznie. Nie ustalam sobie konkretnego celu, bo wlasnie nie chce czytac na sile. Zreszta wiem, ze raczej tych 40 paru ksiazek nie przeskocze, bo musialabym zrezygnowac ze wszystkich innych zajec. Jak zaczynalam to zapisywanie, to celem byly 52 ksiazki rocznie, ale po trzech latach prowadzenia list wiem, ze jest to dla mnie niewykonalne. Raczej chcialabym po prostu utrzymac te ilosc i tyle.
Przeciągam:
- kryminały, bo lubię mieć własne opcje rozwiązania, lubie pogłówkować, więc czytam jakąś część, w czasie kiedy zajmuje się innymi rzeczami myślę nad potencjalnym sprawcą, motywami, wątkami itd., czytam kolejny kawałek, dochodzą nowe info, znowu je trawię i dopóki nie mam mocnego scenariusza co się zadziało i kto zabił to nie kończę książki,
- inne, bo np. książka ma fajny klimat, zżyłam się z bohaterami, albo daje do myślenia, więc trzymając się porównania z serialami nie oglądam jednego sezonu w dwa wieczory tylko dozuję sobie po odcinku co wieczór.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 10:38   #172
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cześć. Moje postanowienia noworoczne

1. Schudnąć jeszcze 10 kg.
2. Zacząć regularnie ćwiczyć.
3. Przezytać 4 książki w miesiącu
4. Zadbać regularnie o pielęgnację ciała, włosów, twarzy.
5. Wyjechać do innego miasta na weekend.
6. Więcej czasu poświęcic na rozwój.
7. Kupic nowy telefon, konsole,
8. Dbac o dietę.
9. Ogarnąć wizyte u dentysty.
10. Poćwiczyć angielski.
11. Kupić laptopa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 10:52   #173
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czytam dla przyjemności, a i tak czytam dużo(odkąd nauczyłam się czytać, jestem molem książkowym), więc postanowiłam z ciekawości podliczyć, ile czytam rocznie. I tak się wciągnęłam w wyzwania czytelnicze. Ciekawe są też takie tematyczne - sama bardzo lubię wyszukiwać książki pod kątem jakiegoś tematu, motywu.



Moim postanowieniem (ale bez specjalnego ciśnienia) na temat książek jest to, żeby przeczytać różne światowe klasyki literatury, których nie czytałam wcześniej. Ostatnio męczę Dostojewskiego
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 15:58   #174
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
A ja nie do konca rozumiem, o co chodzi z tym delektowaniem sie lektura i "przeciaganiem". Czytam w tempie, w jakim czytam. Jak mnie cos wybitnie wciagnie, to sila rzeczy czytam szybciej, bo robie to czesciej, w kazdej wolnej chwili (tzn. gdy ksiazka jest atrakcyjniejsza niz np. scrollowanie telefonu ). Zapisuje przeczytane ksiazki od trzech lat i poki co zawsze jest to w granicach 40 ksiazek rocznie. Nie ustalam sobie konkretnego celu, bo wlasnie nie chce czytac na sile. Zreszta wiem, ze raczej tych 40 paru ksiazek nie przeskocze, bo musialabym zrezygnowac ze wszystkich innych zajec. Jak zaczynalam to zapisywanie, to celem byly 52 ksiazki rocznie, ale po trzech latach prowadzenia list wiem, ze jest to dla mnie niewykonalne. Raczej chcialabym po prostu utrzymac te ilosc i tyle.

Mam podobnie, te 35-45 książek to takie optimum dla mnie, pewnie dałoby się więcej, ale nie czuję ciśnienia. No może jak policzę ile nam nieprzeczytanych książek na półce
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie takie wyzwanie motywuje żeby np odłożyć telefon i sięgnąć po książkę. Co roku zakładam sobie 52 książki i na 5 lat tylko raz mi się udało bo po pierwsze moje tempo czytania jest dość wolne a po drugie czytanie to u mnie w większości rozrywka a rozrywka jest po obowiązkach

[1=9cffb82065bb3f723a6df43 6e81b5188e492fae5_62196da 88a487;89069016]Jedno lubia sobie wieczorem ogladac seriale, inni w tym czasie przeczytaja np. 3 - 4 kryminaly w ciagu miesiaca. Nie widze roznicy miedzy np. czytaniem lekkich ksiazek dla rozrywki, a wciagajacym serialem.[/QUOTE]



Dokładnie. To rozrywka i to rozrywka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 17:17   #175
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Czytam dla przyjemności, a i tak czytam dużo(odkąd nauczyłam się czytać, jestem molem książkowym), więc postanowiłam z ciekawości podliczyć, ile czytam rocznie. I tak się wciągnęłam w wyzwania czytelnicze. Ciekawe są też takie tematyczne - sama bardzo lubię wyszukiwać książki pod kątem jakiegoś tematu, motywu.



Moim postanowieniem (ale bez specjalnego ciśnienia) na temat książek jest to, żeby przeczytać różne światowe klasyki literatury, których nie czytałam wcześniej. Ostatnio męczę Dostojewskiego
Na szaro:
Właśnie też o tym myślałam, że jest wiele ciekawych klasyków, których nie zdążyłam przeczytać, a które choć pisane dawno temu nadal mogą być ciekawe. Miałam szczęście, że zdawałam starą maturę dawno temu, więc mogłam pisać na maturze, a zarazem czytać co chciałam. Nie ograniczał mnie spis lektur do matury, więc wtedy trzaskałam tego typu książki w dużych ilościach; ale z Dostojewskiego tylko "Zbrodnię i karę" i podobała mi się, a jak wrażenia z innych jego dzieł?
Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Mam podobnie, te 35-45 książek to takie optimum dla mnie, pewnie dałoby się więcej, ale nie czuję ciśnienia. No może jak policzę ile nam nieprzeczytanych książek na półce


Mnie takie wyzwanie motywuje żeby np odłożyć telefon i sięgnąć po książkę. Co roku zakładam sobie 52 książki i na 5 lat tylko raz mi się udało bo po pierwsze moje tempo czytania jest dość wolne a po drugie czytanie to u mnie w większości rozrywka a rozrywka jest po obowiązkach





Dokładnie. To rozrywka i to rozrywka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tak mam, że po intensywnej pracy czasami nie mam w sobie zasobów na skupienie się na książce i potrzebuje prostszej rozrywki, ale się nie zmuszam, bo wiem; że czytałabym wtedy bardzo mechanicznie. Pytałam Was z ciekawości jak to u Was jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:20   #176
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Na szaro:
Właśnie też o tym myślałam, że jest wiele ciekawych klasyków, których nie zdążyłam przeczytać, a które choć pisane dawno temu nadal mogą być ciekawe. Miałam szczęście, że zdawałam starą maturę dawno temu, więc mogłam pisać na maturze, a zarazem czytać co chciałam. Nie ograniczał mnie spis lektur do matury, więc wtedy trzaskałam tego typu książki w dużych ilościach; ale z Dostojewskiego tylko "Zbrodnię i karę" i podobała mi się, a jak wrażenia z innych jego dzieł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też zdawałam starą maturę, dawno temu. "Zbrodnię i karę" przerabialiśmy w szkole, ale przyznam, że...nie doczytałam jej do końca. Teraz czytam "Braci Karamazow", już jestem prawie przy końcówce. Nawet fajna, jeśli ktoś lubi "rosyjskiego ducha" i klimaty carskiej Rosji.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 17:59   #177
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Jeżeli masz już konto na insta, to podaj, chętnie zaobserwuję
Nie mam, jeśli założę to dam znać, zbieram materiały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jest ważna dla mnie ilość, a jakość. Daję sobie cel., ale to tylko zabawa. Tak kocham czytać, że jestem pewna tego, że nie będzie to mała ilość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 10:58   #178
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Postanowienia noworoczne

Założyłam konto na instagramie. Jest ono dla mam. Oraz dla dzieci. Zabawy na terapię ręki, koncentracje itd. Jeśli ktoś chce mogę podać nazwę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 14:45   #179
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Jeśli mogę spytać: ciekawią mnie Wasze postanowienia dotyczące przeczytanych książek: macie przyjemność z czytania jeśli, że tak powiem, robicie to na ilość a nie na jakość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło, że jest słabej jakości. Bardziej to, że czasem delektuję się lekturą, chcę być w tym świecie jak najdłużej; więc przeciągam, albo szukam rozwiązania zagadki i też przeciągam, bo chcę mieć kilka możliwych scenariuszy przed rozwiązaniem. Czasem nie mam w sobie przestrzeni na czytanie książki, czytam wtedy gazety lub też nic i dla mnie to też jest ok; bo wiem, że ta ochota mi przyjdzie, więc się nie zmuszam.
Dla MNIE więc taki cel powodowałby, że nie miałabym takiej przyjemności z lektury. Dlatego pytam z ciekawości jak to u Was jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja delektuję się raczej nie fabułą tylko językiem literackim oraz atmosferą dawnych czasów opisywaną przez współczesnych im pisarzy, głównie w tym celu czytam np. utwory z XIXw. Czytam wolniej, a szczególnie piękne fragmenty czytam ponownie, chcę się nad tym bardziej zastanowić, zaangażować mózg
Współczesne książki czytam szybciej, dla ciekawej fabuły (rzadko trafiam na coś, co robi na mnie wrażenie klimatem czy stylem pisania), i to są dla mnie zamienniki seriali, których prawie nie oglądam.
Od wielu lat czytam średnio 1 książkę tygodniowo, więc ok. 50 rocznie, ale od 2 lat czytam więcej, bo coraz mniej oglądam filmów i seriali, do tego ograniczam czas w internecie. W zeszłym roku planowałam 52 książki, potem 75, a przeczytałam 104. Może i w tym będzie 100, ale to nie jest czytanie na ilość, raczej dokonywanie wyboru, ile czasu na to przeznaczyć, bo i tak jestem uzależniona od czytania
Wracając do postanowień:
1. Więcej wychodzić i spędzać czas na zewnątrz przynajmniej 3x w tyg.
2. Pić codziennie świeżo wyciśnięty sok lub koktajl.
3. Odżywiać się zgodnie z IF 8/16.
4. Mniej walczyć o coś a więcej ignorować.
5. Planować sprawy dotyczące funkcjonowania domu i to realizować.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021


Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2022-01-15 o 14:54
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-25, 15:25   #180
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Postanowienia noworoczne

Jak wam idzie realizacja? 😄
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 12:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.