Biżuteryjny wątek plotkowy V :) - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-25, 17:14   #721
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Byłam dzisiaj obadac kaliski empik i stwierdzam, ze szału nie ma
spodziewałam sie fimo ale narazie tylko niezbyt szczegolna drobnica i masa perłowa w asortymencie + jakies weneckie i drewienka (te ostatnie kupilam bo miałam wizje xD)... duzo jest tez zestawow i oczywiscie są półfabrykaty. No ale lepszy rydz niz nic... jak mi czegos braknie to zawsze jakies koło ratunkowe mam
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 18:11   #722
mekinking
Raczkowanie
 
Avatar mekinking
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

dobry sposób, żeby rozszerzyli asortyment w empiku jest bardzo prosty: trzeba często chodzić i się pytać czy coś jest, ja tak chodziłam i się pytałam czy mają fimo, bo nie widzę, pani przeważnie robiła duże oczka i mowiła że ona nic nie wie o żadnym fimo. więc się pytałam czy mogę zamówić, i potem następnym razem znowu się pytałam czy mają, a jak nie to czy można zamówić. aż pewnego pięknego dnia idę i bez patrzenia czy jest, pytam o fimo, a pani mi mówi, że tak, jest, proszę za mną. i było co prawda malutko, ale ładne kolorki i generalnie jestem zadowolona więc pytaj
__________________
Mekinking
Szafiarka
Biżuteryjka
mekinking jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 18:55   #723
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

no to bede pytac... dział jest od paru dni, wiec pewnie jak sie bedzie powodzeniem cieszyc to rozszerzą...
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-25, 23:40   #724
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Morgana, a co to jest Rafa Koralikowa w Landzie i jak tam trafić?
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 09:35   #725
SuLoVa
Zakorzenienie
 
Avatar SuLoVa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18 103
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Nie chcę zakładać nowego wątku i zaśmiecać forum, więc zapytam Was w wątku 'plotkowym'. Przymierzam się do zakupu stojaka na kolczyki i mam pytanko (może któraś z Was ma coś takiego i będzie w stanie mi odpowiedzieć), czy nie będą mi od tego czarnieć kolczyki (bigle), bo ten stojak jest metalowy. Nie chciałabym, żeby mi się wszystkie kolczyki zepsuły, a niestety większość z nich jest to biżuteria sztuczna i obawiam się że mogą rdzewieć.
Dla zobrazowania sytuacji załączam zdjęcie takiego stojaka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stojak.jpg (41,4 KB, 24 załadowań)
SuLoVa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 09:41   #726
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Z tego co wiem, kolczyki nie czernieją od takiego stojaka, ale od trzymania ich na powietrzu i w miejscach wilgotnych. Czyli jeżeli będą po prostu powsadzane w te dziurki to jest bardzo duża szansa, że będą reagować z powietrzem i czernieć.
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 09:44   #727
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

czerniec będą nie tyle od samego stojaka, to od powietrza. i będa wygladac bardzo nieciekawie jeśli są posrebrzane.

edit: ale stojak bardzo ciekawy, np na kiermasze. powiesz skąd go kupujesz?
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 09:54   #728
SuLoVa
Zakorzenienie
 
Avatar SuLoVa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18 103
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Teraz kolczyki trzymam w pudełeczku, wszystkie na kupe są powrzucane i leżą w szafce, raczej nic im się nie dzieje. A jeśli stojak będzie właśnie zamknięty w szafce za szklanymi drzwiczkami, to jest szansa, że nie stanie się nic kolczykom?

Darkling
stąd: http://www.izzi.pl/sklep/ekspozytory/index.php?limit=10
SuLoVa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 09:59   #729
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Mam ten stojak, rzeczywiście fajny jest, w sklepie wisiały na nim moje kolce i nie poczerniały przez ok 2 miesiące (co dziwne, bo to posrebrzanki wtedy były). W każdym razie na krótką metę się jak najbardziej spisze, np na kiermasze jak mówiła Dark czy tego typu rzeczy. Jednak trzymania na nim swojej biżuterii nie polecam
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 11:07   #730
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Srebro, miedz, elementy posrzebrzane beda sniedziec na powietrzu. Znaczy pokrywac sie tlenkami swoich metali. Srebro bedzie czerniec czy brazowiec a miedz zrobi sie zielononiebieska. Bizuterie powinno sie przechowywac w strunowych woreczkach. a juz napewno nie zostawiac w lazience, bo wilgos tylko przyspiesza proces sniedzienia.
Stojaczki sa ladne, ale na nich w domku mozna wieszac bez strachu niemetalowa bizuterie - metrowce, bransolety, ewentualnie kolczyki na stalowych elementach bo stal nie powinna czerniec.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 11:25   #731
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

dzieki chyba sie skusze, wlasnie z widokiem na kiermasze
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 19:00   #732
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Cytat:
Napisane przez Morgana75 Pokaż wiadomość
Wiecie bo sklepy na Orlej i Elektoralnej to generalnie nastawione były na przedsiębiorców znaczy jubilerów...a wszystkie tego typu sklepy do 16 funkcjonują za to od 8...jakby co to zawsze zostaje Rafa Koralikowa w Landzie- ja wczoraj zrobiłam tam zakupy 15 minut po teoretycznym zamknięciu czyli o 19.15!
W takich cenach to chyba nikt z biżuteryjek się nie skusi jedne z najdroższych sklepów dla desperatów ten Land, wolałabym czekać na paczkę z poczty.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.

Edytowane przez lubomirka
Czas edycji: 2009-04-26 o 19:02
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 21:47   #733
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Lubomirka ale w Landzie sa dwa sklepy...tan na pierwszym pietrze ma rzeczywiście ceny masakryczne ale Rafa na parterze w miarę normalne, poza tym jest do 19 czynna, ja tam Rafę lubię , wiem co mają i wiem że mają dobrej jakości
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 22:12   #734
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Muszę się wyżalić... ja niedługo zginę :/

Wyciągnęłam u Kuby swoje biżutki - zdjęcia mieliśmy robić. I w pewnym momencie zauważyłam,że nie ma jednego z kolczyków.... przeszukałam całe mieszkanie i lipa.... nie ma go... problem w tym ,że nawet nie mam kamienia żeby teraz dorobić.... a takie ładne były..... normalnie tak mi smutno,że szok :/
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 22:43   #735
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Mon1K4- strasznie współczuję, ze względu na to, że robisz wrapy- ja jak zgubię składaka to tragedii nie ma, ale Ty wkładasz tyle pracy w swoje prace... szkoda kolczyka.

Dziewczyny mam pytanko, bo właśnie będę robiła zamówienia - czy farbkami akrylowymi można malować drewno i masę perłową? Bo zamierzam się zabrać za nowe techniki, ale nie wiem, czy te farbki się nadają http://www.allegro.pl/item615812753_...ol_maries.html Także proszę o pomoc
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 22:56   #736
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Monika - może się jeszcze znajdzie... a jak nie to zawsze można zrobić wisiorek?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 22:57   #737
mekinking
Raczkowanie
 
Avatar mekinking
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

z tego co wiem, tak osobiście to akryle nadają się do prawie wszystkiego, z tą masą bym nie był pewna tylko. tylko kwestia zagruntowania i zabezpieczenia potem, ja to przeważnie maluję na papierze, a drewno tylko dekupażuję, no ale takie akryle dobrze mieć tak czy inaczej. ale poczekaj na kogoś kompetentnego i czekam na nowinki, bo jak rozumiem zapowiada się coś ciekawego
__________________
Mekinking
Szafiarka
Biżuteryjka
mekinking jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-26, 23:23   #738
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

A tam od razu ciekawego Zaopatruję się właśnie w filc w arkuszach, wełnę czesankową, igły i mydło do filcowania, przedmioty do zdobienia w drewlandii, serwetki i te akryle Czas się trochę bardziej wyrazić twórczo
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 00:05   #739
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

do drewna spokojnie, a jeżeli nie chciałyby malować po masie perłowej to kup medium do szkła bądź metalu - cholerstwo przykleja się do wszystkiego i po tym można malować ja mam medium do metalu empikowe, malowałam i po metalu i po plastiku i po szkle, więc po masie perłowej też powinno dać radę
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 05:26   #740
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Spać z tego wszystkiego nie mogłam. Właśnie zamówiłam topaz do kolczyków i bigle, bo już takich nie mam..... raczej mi się ten interes nie opłacał - w SN topaz, w Kadoro sztyfty - ale wiem,że jak teraz tego nie zrobię to już nigdy nie przysiądę to tego kolczyka. Zaraz idę zrobić bazę i jak kamyk przyjdzie to go zamocuję...... eh...... przeszukałam cały dom, dzwoniłam do Kuby,żeby u siebie poszukał i nic..... przesuwanie mebli, wykładzin i tak dalej nie przyniosło skutku.... normalnie zapadł się pod ziemię... a mogłam go zgubić tylko u siebie lub i Kuby w domu..... jakbym miała coś zgubić poza domem to cały woreczek z biżutkami który miałam w torebce.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 07:04   #741
tyska04
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 936
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Nie chce Cie martwić, ale pewnie znajdzie się pewnie przy okazji, jak go nie będziesz szukać ( oczywiście jak dorobisz nowy). Ot, złośliwość rzeczy martwych. Ale może z tego znalezionego zrobisz dopiero wisiorek
__________________
"posiadam wiarę w niemożliwą moc
potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok
mogę poruszyć was na kilka chwil
tylko zrozumcie kiedy zechcę znowu z sobą być "
tyska04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 08:19   #742
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Basiulek, ja po masie perłowej malowałam farbami do szkła.

Co do rafy koralowej to jest to ten sam sklep co ten na elektoralnej (na śmierć zapomniałam jak się nazywa) i jest w nim potwornie drogo.


I jeszcze coś zabawnego. Wczoraj widziałam Panią sprzedającą "ORYGINALNEGO" Swarovskiego (typ kolczyka swarek na biglu) w Srebrze za 30zł za parę. Nawet Rock za tyle miała. I klientki kupowały. Nie da się za tyle...
__________________


Edytowane przez loverynka
Czas edycji: 2009-04-27 o 08:25
loverynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 09:18   #743
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Ale miałam pobudkę - 3.40 zaczęło coś wybuchać. Najpierw myślałam, że jakiś świr wyjątkowo głośne petardy o tak szatańskiej godzinie zaczął puszczać, ale po którymś z rzędu wybuchu zaczęłam się zastanawiać czy aby to nie jakaś wojna się zaczęła. Na szczęście to tylko samochody się zapaliły...
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 09:27   #744
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

a mnie około 4 jakies szatanskie bóle brzucha obudziły... i jeszcze nie do konca mi przeszło :/ dramat normalnie...

Moniko- skoro w domu gdzies go wcieło to sie znajdzie... no ale jak zwykle zupełnie nie wtedy kiedy trzeba...
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 09:44   #745
LadyArgerich
Raczkowanie
 
Avatar LadyArgerich
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 340
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Moniko - odnośnie zawieruszenia kolczyka - moja teściowa zawsze w takiej chwili przypomina mi o św. Antonim ...

Ja najczęściej gubię (tzn. nie pamiętam gdzie schowałam) jakieś dokumenty, zaświadczenia itp. Dom mamy w ciągłym remoncie, rzeczy nie mają stałego miejsca, a ja nie należę do najlepiej zorganizowanych osób, więc Antoni nieraz mnie słyszy...::))
LadyArgerich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 09:51   #746
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Loverynka ja naprawde nie rozumiem co to według ciebie jest "potwornie drogo", dla mnie potwornie drogo to jest ten sklep z pierwszego piętra gdzie koszmarnie brzydkie plastikowe przekładki z odłażąca farba sprzedają po złotówce , a to że ktoś kto ma sklep i musi placić za lokal wiec ma sztyfty do swarków drożej o 70 groszy niz producent w swym detalicznym sklepie netowym , no dla mnie wahania cen w różnych sklepach o pewien procent ceny są normalne, grunt żeby to były różnice 10- 2- procent a nie 100- 150 ! zresztą inna sytuacja jest jak ci potrzebne coś na szybko i mała ilość a inna jak wiesz że czegoś dużo potrzebujesz, czasem warto zaplacić więcej jak wiesz że ci coś szybko sie sprzeda...
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 10:01   #747
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

No i po urlopie...

Myślałam, że nadrobię zaległości w biżutkowaniu, ale jak urlop to urlop i prawie nic nie zrobiłam...

Idę czytać zaległości
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 10:21   #748
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Ja też myślę,że się pewnie w końcu znajdzie. Ale nie wiem kiedy i jakoś nie chce mi się na to odnalezienie czekać. Zamówiłam i mam święty spokój, bo przyznam,że kolczyki mi się bardzo podobały i przezywałabym pewnie cały dzień jak jakaś nienormalna A tak, najwyżej będzie komplecik z zawieszką jak się zguba w miarę szybko odnajdzie.
Na szczęście brat ma na koncie pieniądze to mi pożyczył na domówienie brakującego kamyka i sztyftów
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 10:36   #749
Morgana75
Raczkowanie
 
Avatar Morgana75
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 450
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

lalalalaaaaaaaaa! właśnie sobie na dvd oglądam "upiora w operze"...dobrze że u nas grube sciany, sąsiedzi mnie nie znienawidzą!!!
Morgana75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-27, 12:33   #750
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy V :)

Rafa to ten sklep co kikami. A w Kikami głupi kwarc kosztuje 5zł za sztukę, taki sam jak w Jasperze 25 czy 30 zł za sznur.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.