problemy zdjęciowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-08, 20:17   #1
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476

problemy zdjęciowa


Khem, postanowiłam poprosić o pomoc, bo mimo, że naczytałam się kilometry, to nadal sobie nie radzę ze zdjęciami. Żeby nie było, że śmiecę, to potraktujmy to jak mój własny wątek Mam nadzieję, że ktoś znajdzie chwilę, żeby mi coś tam powiedzieć. Chodzi mi głownie o fotki, nie o samą biżuterię.

Problem podstawowy to za ciemne zdjęcia, już to rozpracowywałam, ale ciągle jest nie teges. Teraz z kolei zastanawiam się, czy te są wystarczająco jasne i czy nie są zbyt wyprane od programu graficznego. Bo już serio nie umiem tego ocenić. Nie dość, że focenia nie znoszę, to jeszcze ciągle mi nie wyłazi.

Pomijając, że mi się miejscami rozjechała ostrość... I tak pewnie wszystko pójdzie do poprawki, no ale tak wstępnie...
Będę wdzięczna za jakieś uwagi

Edytowane przez Aoirghe
Czas edycji: 2013-09-23 o 09:03
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:21   #2
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Z pośpiechu jeszcze temat przeliterkowałam, szit ;/
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:25   #3
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: problemy zdjęciowa

Nie chcąc słodzić, muszę powiedzieć że do mnie foty przemawiają. Chciałabym takie robić, bo ostatnio jakie mi nie wyjdą, to w moich oczach są jedną wielką kupą. Lub kupą niepotrzebnych danych, jak kto woli.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:29   #4
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: problemy zdjęciowa

prowokacja czy mówisz serio? a może chcesz, żeby Ci słodzić ?

jak dla mnie jest super. biorąc pod uwagę fakt, że wizaż też papra ostrość - zdjęcia są dobre
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:30   #5
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: problemy zdjęciowa

hm.. ze się tak od razu spytam... masz lustrzankę........?! [hm widzi mi sie że tak jeste o nią w pełni zazdrosna :::::::((((((( ] masz racje - troszeczkę pojechałaś z ostrością - dla mnie część jest przeostrzona ja na twoim miejscu skupilabym ostrość na pierwszym planie albo punktowo ale to mój indywidualny gust a jeśeli chodzi o biżu to bardzo podobają mi się swarki
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:38   #6
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
prowokacja czy mówisz serio? a może chcesz, żeby Ci słodzić ?

jak dla mnie jest super. biorąc pod uwagę fakt, że wizaż też papra ostrość - zdjęcia są dobre
Nie no, serio pytam. Po prostu, dostałam uwagę (nie pierwszy raz zresztą ;]), że generalnie mam za ciemnie zdjęcia i często mi ostrość miejscami pada, więc przysiadłam do kilku, gapię się teraz na nie i już sama nie wiem, czy mi wyszło, czy nie wyszło. Jestem w trakcie rozkminiania tematu "jak zrobić sensowne zdjęcie" i zaczynam powoli wątpić

Zresztą, cóż, mam tendencję do przesady i się boję, że jak zacznę rozjaśniać, to mi kolczyk zupełnie zniknie

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez orangecountry Pokaż wiadomość
hm.. ze się tak od razu spytam... masz lustrzankę........?! [hm widzi mi sie że tak jeste o nią w pełni zazdrosna :::::::((((((( ] masz racje - troszeczkę pojechałaś z ostrością - dla mnie część jest przeostrzona ja na twoim miejscu skupilabym ostrość na pierwszym planie albo punktowo ale to mój indywidualny gust a jeśeli chodzi o biżu to bardzo podobają mi się swarki
Gdzie tam. Zdechła cyfrówa W ogóle nie wiem, czym się objawia lustrzanka ;D
Hmm fakt, pupuszczę ostrość, też mnie nieco gryzło w oko
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:39   #7
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez orangecountry Pokaż wiadomość
hm.. ze się tak od razu spytam... masz lustrzankę........?! [hm widzi mi sie że tak jeste o nią w pełni zazdrosna :::::::((((((( ]
wiesz orangecountry - lustrzanka sama w sobie nie równa się fantastycznym zdjęciom. do tego trzeba mieć osprzęt: lampa, obiektyw, statyw... a to wszystko kosztuje więcej niż sama lustrzanka
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 21:10   #8
heurek
Wtajemniczenie
 
Avatar heurek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 648
Dot.: problemy zdjęciowa

Eeee, no więc... Teges... Nie, no wymiękłam Dla mnie te fotki to sa idealne, ja się głowie jak choć w połowie zrobić tak jak Ty... A mam taki problem, że im dłużej gapię się na obrabianą fotke, tym mniej widzę...
Naprawdę myślę, że nie potrzebnie się martwisz.
A. No i bizutki- sympatyczne
__________________
Biżuteria mojego pomysłu
Inne różności

Fikcja to prawda ukryta w jądrze kłamstwa, a prawdę tę można wyrazić bardzo prosto- magia istnieje



heurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:38   #9
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez Aoirghe Pokaż wiadomość
Khem, postanowiłam poprosić o pomoc, bo mimo, że naczytałam się kilometry, to nadal sobie nie radzę ze zdjęciami. Żeby nie było, że śmiecę, to potraktujmy to jak mój własny wątek Mam nadzieję, że ktoś znajdzie chwilę, żeby mi coś tam powiedzieć. Chodzi mi głownie o fotki, nie o samą biżuterię.

Problem podstawowy to za ciemne zdjęcia, już to rozpracowywałam, ale ciągle jest nie teges. Teraz z kolei zastanawiam się, czy te są wystarczająco jasne i czy nie są zbyt wyprane od programu graficznego. Bo już serio nie umiem tego ocenić. Nie dość, że focenia nie znoszę, to jeszcze ciągle mi nie wyłazi.
Robisz zdjęcia przy oświetleniu dziennym, powiedzmy "na oko ok", i wychodzą za ciemne? Może aparacik ma potentegowaną ekspozycję i tym się trzeba pobawić. No i ustawienia monitora się kłaniają - u Ciebie może być ok, ale masz przestawioną jasność, u kogoś innego, ze standardowymi powiedzmy ustawieniami, będzie za ciemno.

A odszumiacze zawsze ciut zmiękczają zdjęcia, trzeba się pogodzić.

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
wiesz orangecountry - lustrzanka sama w sobie nie równa się fantastycznym zdjęciom. do tego trzeba mieć osprzęt: lampa, obiektyw, statyw... a to wszystko kosztuje więcej niż sama lustrzanka
Niekoniecznie Do zrobienia dobrych zdjęć trzeba mieć MÓZG - i pomyśleć, jak najlepiej wykorzystać sprzęt, jaki się ma. Owszem, pewnych sprzętowych ograniczeń nie da się czasem przeskoczyć, ale i ze zwykłej małpki można wiele wycisnąć, jak się chce i pomyśli. A lustrzanka to cud, miód i orzeszki, tylko trzeba mieć trochę więcej pojęcia o fotografii, nie chodzi nawet o sam sprzęt jako taki.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:43   #10
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Robisz zdjęcia przy oświetleniu dziennym, powiedzmy "na oko ok", i wychodzą za ciemne? Może aparacik ma potentegowaną ekspozycję i tym się trzeba pobawić. No i ustawienia monitora się kłaniają - u Ciebie może być ok, ale masz przestawioną jasność, u kogoś innego, ze standardowymi powiedzmy ustawieniami, będzie za ciemno.

A odszumiacze zawsze ciut zmiękczają zdjęcia, trzeba się pogodzić.
Ta, dziennym i wychodzą faktycznie za ciemne.
Dobrz, to szukam instrukcji mojego głupka, może mi się uda pogrzebać.
No cóż, przeważnie obrabiam na laptopie, więc szczerze mówiąc w ogóle niewiele widzę
Dzięki!
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:00   #11
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Niekoniecznie Do zrobienia dobrych zdjęć trzeba mieć MÓZG - i pomyśleć, jak najlepiej wykorzystać sprzęt, jaki się ma. Owszem, pewnych sprzętowych ograniczeń nie da się czasem przeskoczyć, ale i ze zwykłej małpki można wiele wycisnąć, jak się chce i pomyśli. A lustrzanka to cud, miód i orzeszki, tylko trzeba mieć trochę więcej pojęcia o fotografii, nie chodzi nawet o sam sprzęt jako taki.
z tym, że nie bardzo chce mi się używać mózgu jak cyfrówką na lekkich ustawianiach mam taki sam efekt co na lustrzance przy ustawianiu miliona rzeczy.

z resztą - cyfrówka naprawdę pożyteczna jest i nie narzekam - śliczne potrafi robić foty


/przepraszam za zaśmiecanie wątku autorce. już nie będę
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 22:05   #12
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
/przepraszam za zaśmiecanie wątku autorce. już nie będę
E tam, ja chętnie poczytam. Moze jeszcze się czegoś naumiem
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:28   #13
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: problemy zdjęciowa

Jeśli masz ustawienia manualne w aparacie, spróbuj się nimi pobawić. Np.na białym tle najczęściej ustawiam parametry tak, żeby zdjęcie trochę prześwietlić ( +1,3 lub +1,7)
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:32   #14
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: problemy zdjęciowa

Po co prześwietlać zdjęcie z tego się nie da już nic zrobić ja proponuję więcej popracować na programie graficznym dodać światła i zwiększyć kontrast i wsio foty są ok.

Edit. Nie wiem o jaki efekt dokładnie chodzi, bo białe całkiem tło nie będzie bo to serwetka trzeba by było na gładkim robić. Podkreśle, że nie jestem ekspertem w obróbce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2373_filtered.jpg (69,5 KB, 36 załadowań)
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.

Edytowane przez lubomirka
Czas edycji: 2009-07-09 o 08:38
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:40   #15
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: problemy zdjęciowa

No właśnie jak robię zdjęcia na "normalnych" ustawieniach to osiągnięcie białego tła często graniczy z cudem i wiąże się dużą ilością pracy i często utratą jakości zdjęcia. A jak dam +1.3 lub +1.7 nie muszę nic poprawiać albo najwyżej lekko podrasować.

Oczywiście przy kolorowym tle jest inaczej, ale czasem lekkie prześwietlenie (np. +0.3 lub +0.7) może pomóc, jeśli zdjęcia wychodzą za ciemne.

Edytowane przez kulkam
Czas edycji: 2009-07-09 o 08:41
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:49   #16
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: problemy zdjęciowa

wg mnie zdjęcia (wszystkie) as mocno przeostrzone
troszeczke wg mnie przesadziłaś z ostrością
nie są ani za ciemne, ani za jasne, tu chyba jest ok po mojemu

i nie upieralabym sie przy bialym tle
swojego czasu sama męczyłam się z takowym, aż pewnego razu pewna mądra osoba (dzięki pichotko ) poradziła mi, zebym dala sobie spokój z białym tłem
tak tez zrobiłam i problem ze zdjeciami znikl
naprawde polecam jakies ladne papiery do scrapow jako tlo do zdjęć
wtedy wystarczy nadac troszke kontrastu, ewentualnie lekko (!) podostrzyć i zdjęcie gotowe.

moglabys pokazac jakies zdjecie nie tak mocno wyostrzone?

robisz zdjecia automatem, czy na ustawieniach manualnych?
__________________
don't look
mój wątek biżuteryjny

Edytowane przez Rhogata
Czas edycji: 2009-07-09 o 08:52
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:50   #17
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez lubomirka Pokaż wiadomość
Po co prześwietlać zdjęcie z tego się nie da już nic zrobić ja proponuję więcej popracować na programie graficznym dodać światła i zwiększyć kontrast i wsio foty są ok.

Edit. Nie wiem o jaki efekt dokładnie chodzi, bo białe całkiem tło nie będzie bo to serwetka trzeba by było na gładkim robić. Podkreśle, że nie jestem ekspertem w obróbce.
O tło mi białe nie chodzi. Tzn, ja osobiście nie lubię białego tła, bo wydaje mi się łyse takie. Stąd serwetka Poza tym, chyba raczej chodziło o kwestię, jasne/ciemne tło niż samą gładkość.

Generalnie mniejsza o tło, najbardziej mi chodzi o jasność i ostrość
Natomiast programy graficzne wymagają trochę wyczucia i umiejetności, łatwo wyprac zdjęcia, a przynajmniej ja mam taki problem

Grzebię właśnie w moim złomie, pomęczę Was jeszcze, jak zrzucę następną sesję
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:52   #18
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: problemy zdjęciowa

Mnie się Twoje zdjęcia podobają, szczególnie Swarkowe, ale ja to się na ten temat nie wypowiadam, bo moje są zazwyczaj paskudne...
Szczególnie, że obrabiam na laptopie, a on ma strasznie jasny monitor i na zwykłym kompie wychodzi zwykle zupełnie inaczej...
Ale jak już tak zaczęłaś, to poprosimy więcej biżutów
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 08:55   #19
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez Rhogata Pokaż wiadomość
wg mnie zdjęcia (wszystkie) as mocno przeostrzone
troszeczke wg mnie przesadziłaś z ostrością
nie są ani za ciemne, ani za jasne, tu chyba jest ok po mojemu

i nie upieralabym sie przy bialym tle
swojego czasu sama męczyłam się z takowym, aż pewnego razu pewna mądra osoba (dzięki pichotko ) poradziła mi, zebym dala sobie spokój z białym tłem
tak tez zrobiłam i problem ze zdjeciami znikl
naprawde polecam jakies ladne papiery do scrapow jako tlo do zdjęć
wtedy wystarczy nadac troszke kontrastu, ewentualnie lekko (!) podostrzyć i zdjęcie gotowe.

moglabys pokazac jakies zdjecie nie tak mocno wyostrzone?
No właśnie, jak mówilam, białego tła i tak nie chciałam i podejrzałam u kogoś papier do scrapów. Nawet już kupiłam, teraz czekam aż paczka do mnie idzie Zobaczę jak wyjdzie.
Pokażę, jak tylko będę mieć pod ręką

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Mnie się Twoje zdjęcia podobają, szczególnie Swarkowe, ale ja to się na ten temat nie wypowiadam, bo moje są zazwyczaj paskudne...
Szczególnie, że obrabiam na laptopie, a on ma strasznie jasny monitor i na zwykłym kompie wychodzi zwykle zupełnie inaczej...
Ale jak już tak zaczęłaś, to poprosimy więcej biżutów
No co Ty, a ja właśnie Twoimi się sugerowałam
Się pomyśli z tymi bizutami
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 08:55   #20
aisah
Zakorzenienie
 
Avatar aisah
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraina zwana Tarnowskimi Górami :)
Wiadomości: 4 460
GG do aisah
Dot.: problemy zdjęciowa

Też nie mam nic do zdjęć. A z kolczyków Swarki. Bo uwielbiam połączenie kolorów i formę .
__________________

aisah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 09:00   #21
Rhogata
Rozeznanie
 
Avatar Rhogata
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Owl Mts ;)
Wiadomości: 676
Dot.: problemy zdjęciowa

bo to tak jest, że białe tło powoduje potem problemy z jasnością/ciemnością/kolorami/nasyceniem/i czym tam jeszcze tego, co chcemy na tym bialym tle pokazać

biale tło jest naprawdę problematyczne , nie udało mi się zwyciężyć w tej nierownej walce i zrezygnowalam

i w efekcie jestem zadowolona

czekam na efekty zdjęciowe ze scrapowymi kartkami
__________________
don't look
mój wątek biżuteryjny
Rhogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:06   #22
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: problemy zdjęciowa

Aoirghe, jaki model aparatu?
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 11:20   #23
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
Aoirghe, jaki model aparatu?
Tylko się nie śmiać proszę ;P
CANON PowerShot A460 , znaczy taki http://zakupy.wp.pl/Aparat-CANON-Pow...l?ticaid=185a4

Kupiłam go wieki temu i w zasadzie już ledwo zipie, ale na nowy jeszcze chwilkę musze poczekać, więc na razie próbuję sobie z takim radzić.

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez aisah Pokaż wiadomość
Też nie mam nic do zdjęć. A z kolczyków Swarki. Bo uwielbiam połączenie kolorów i formę .
Dzięki Swarki planowałam, ale i tak mi nie wyszły do końca, jeszcze jak skończyłam zobaczyłam, że jeden kryształ jest dziabnięty, więc będzie sobie teraz czekał na wymianę.
Pozostałe to takie biżuty z resztek tego, co miałam akurat pod ręką, nic, czym by się można chwalić.
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 12:34   #24
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: problemy zdjęciowa

a z lampą robisz te zd czy bez ?? może przy naturalnym świetle bedą lepsze ??
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie

Edytowane przez Binolka
Czas edycji: 2009-07-09 o 12:35
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 12:56   #25
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: problemy zdjęciowa

Chyba widac, ze bez lampy...
Jak na takiego cyfraka to robi bardzo ladne zdjecia. Jak rozumiem, nie ma trybu manualnego, ani preselekcji przeslony, jedynie korekta ekspozycji. Jedyne co w tym momencie mozna juz zrobic to popracowac nad kompozycja zdjecia.
Mnie osobiscie srednio lezy serwetka jako tlo.
Biale tlo (gladkie) jest dobre do bizuterii w zywych, jaskrawych kolorach, zwlaszcza jesli elementy sa przezjyste (ale nie koloru crystal ) Kolorowe tla do reszty.
Kolorowe jest prostrze do sfotografowania, bo przy bialym aparaty z brakiem trybu manualnego glupieja. Automatyczne programy nastawione sa na usrednianie oswietlenia, uzyskanie na histogramie jak najmniej kolorow z zakresu calkowitej bieli (przepalone) i czerni (niedowietlone) a jak najwiecej z kolorow pomiedzy. Efektem tego jest szara kartka i niedoswietlona bizuteria, bo przeciez kartka stanowi wieksza czesc zdjecia i aparat nie moze jej przeswietlic (wedle zalozen programu auto), mimo, ze nam zupelnie na tym nie zalezy, a wrecz odwrotnie. Przy manualnym trybie na bialej kartce mozna poszalec - i czas i wartosc przeslony ustawia sie recznie, kartke mozna przeswietlic (i tak ja sie czysci potem pedzlem).

EDIT:
Na bialym tle, jesli sie go nie chce pbrabiac, albo jest fakturowane, jak te serwetki bardzo widac nierownomierne rozproszenie swiatla. Najbardziej to widac przy pierwszej bransoletce. Na kolorowym tle to juz tak nie razi.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią

Edytowane przez czarny kot
Czas edycji: 2009-07-09 o 12:59
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:04   #26
Aoirghe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
Dot.: problemy zdjęciowa

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
a z lampą robisz te zd czy bez ?? może przy naturalnym świetle bedą lepsze ??
Bez lampy zawsze. Naturalne światło. I tak wychodzi ciemno ;/

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
Chyba widac, ze bez lampy...
Jak na takiego cyfraka to robi bardzo ladne zdjecia. Jak rozumiem, nie ma trybu manualnego, ani preselekcji przeslony, jedynie korekta ekspozycji. Jedyne co w tym momencie mozna juz zrobic to popracowac nad kompozycja zdjecia.
Mnie osobiscie srednio lezy serwetka jako tlo.
Biale tlo (gladkie) jest dobre do bizuterii w zywych, jaskrawych kolorach, zwlaszcza jesli elementy sa przezjyste (ale nie koloru crystal ) Kolorowe tla do reszty.
Kolorowe jest prostrze do sfotografowania, bo przy bialym aparaty z brakiem trybu manualnego glupieja. Automatyczne programy nastawione sa na usrednianie oswietlenia, uzyskanie na histogramie jak najmniej kolorow z zakresu calkowitej bieli (przepalone) i czerni (niedowietlone) a jak najwiecej z kolorow pomiedzy. Efektem tego jest szara kartka i niedoswietlona bizuteria, bo przeciez kartka stanowi wieksza czesc zdjecia i aparat nie moze jej przeswietlic (wedle zalozen programu auto), mimo, ze nam zupelnie na tym nie zalezy, a wrecz odwrotnie. Przy manualnym trybie na bialej kartce mozna poszalec - i czas i wartosc przeslony ustawia sie recznie, kartke mozna przeswietlic (i tak ja sie czysci potem pedzlem).

EDIT:
Na bialym tle, jesli sie go nie chce pbrabiac, albo jest fakturowane, jak te serwetki bardzo widac nierownomierne rozproszenie swiatla. Najbardziej to widac przy pierwszej bransoletce. Na kolorowym tle to juz tak nie razi.
Czyli taka najprostsza rada - kolorowe tło. Dzięki, zastosuję się
Serwetka była z braku laku, nie jestem z nią związana

A tak przy okazji, jeśli chodzi o przeźroczyste kryształy, to temat mnie rozwala. Czy ja takim aparatem w ogóle cyknę dobre zdjęcie na ciemnym tle? Nigdy mi się nie udało, zawsze ostrość leży na tle i kryształy się rozjeżdżają. Ale ten temat jeszcze jest mi totalnie obcy, więc na razie zapoznam się z jakims tutorialem, potem będę pytać
Aoirghe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 14:05   #27
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: problemy zdjęciowa

Aparat ostrzy w centrum obrazu. Szybki sposob na ustawienie ostrosci w wybranym punkcie - ustawic aparat tak, zeby element ktory ma byc ostry byl w centrum kadru (nie zwracajac uwagi czy pozostala czesc wylazi poza kadr), nacisnac spust do polowy, czyli do momentu wysotrzenia i przesunac aparat, kadrujac zdjecie po swojemu, pamietajac o trzymaniu spustu. Wazne jest, zeby nie zmieniac odlegloci aparat-bizuteria, przesuwac go tylko na boki.

Czy na ciemnym tle beda dobre zdjecia, to nie wiem. Probuj.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.