ROSACEA -banalne pytanko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-10, 11:17   #1
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Question

ROSACEA -banalne pytanko


Chciałam spytać, czy stosując krem Rosalgin moge nastepnie nałożyć na twarz krem z filtrem 50 Bioderma ?????
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:03   #2
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: ROSACEA -banalne pytanko

Kosmetyki, ktorych uzywasz, wskazuja na to, ze masz skore wrazliwa, naczynkowa lub borykasz sie z tradzikiem rozowatym. Jezeli sie nie myle, to uwazam, ze na dzien powinnas uzywac kremu Bioderma z filtrem a na noc kremu Rosalgin. Uwazam, ze wszelkie mieszanie kosmetykow roznych firm lub eksperymentowanie moze pogorszyc stan Twojej cery. Idealnie byloby uzywac kremow z tej samej firmy, ktore wzajemnie moglyby sie uzupelniac (np. na dzien Rosalgin lub Bioderma z wysokim filtrem a na noc Rosalgin lub Biderma bez filtra).
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 13:58   #3
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: ROSACEA -banalne pytanko

Masz rację, chyba mam problemy z tradzikiem różowatym. Cyklicznie, co roku odwiedzam dermatologa, który przepisuje mi jakieś mazidła, do tego metronidazol i witamine PP. Chociaż ani razu nie wspomniała,że to może być rosacea,po przeczytaniu wypowiedzi Wizażanek na temat rosacea stwierdziłam,że chyba to jednak jest to.
Jeśli chodzi o łączenie kremów różnych marek, to myślę podobnie, ale Rosalgin jest bez filtra, nie wiem czy jest inna opcja z filtrem, z ulotki wynika,że nie. Gdybym zecydowała sie na Bioderma, szczerze mówiąc nie wiem który z innych kremów tej serii byłby dobry na łagodzenie trądzika różowatego, zmian krostowych (a które ma łagodzić Rosalgin) To co wiem o Bioderma, to tylko tyle,że minimalizuje zaczerwienienia i jest przeznaczony do cer wrażliwych. Jeśli można prosić o wskazówki to bardzo proszę i z góry dziekuję. Od x lat mam problemy z cerą, ale po 30-tce, to już przeszło moje oczekiwania. Non stop krosty, zaczerwienienia, a jek się zdenerwuje, i jeszce pomyslę o tym, ze robie sie czerwona, no to za chwile wyglądam jak burak. Tragedia. Stąd, czytając różne wypowiedzi na temat cery z problemami postanowiłam zakupić te kremy, o których wspomniałam wyżej, z nadzieją,że coś, to zmieni.
Jeszcze raz bardzo proszę o wskazówki.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:07   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: ROSACEA -banalne pytanko

Bioderma ma w serii Sensibio krem Flush - specjalnie do cery naczynkowej i uważam że jest dość przyzwoity. Ma też dobry krem z filtrem co cery naczynkowej - Photoderm Flush, którego wlasnie wykańczam drugą tubkę i niestety ma jedną wadę - paskudnie się na mnie łuszczy...
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6982
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6791
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 14:50   #5
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: ROSACEA -banalne pytanko

Mysle, ze samemu nie mozna do konca stwiac diagnozy. W Twoim przypadku udalabym sie do dobrego dermatologa aby potwierdzic albo upewnic sie w diagnozie. Nie boj sie pytac wprost o diagnoze od tego jest lekarz, zeby ja postawic i objasnic pacjentowi.
Moze tak jak radzila Ci poprzednia wizazanka, sprobuj tylko kosmetykow Bioderma, jezeli Ci pomaga to nie eksperymentuj i ich uzywaj. Godne uwagi sa rowniez preparaty firmy Orion - sa przeznaczone dla bardzo wrazlwiej skory szczegolnie z atopowym i lojotokowym zapaleniem, niestety nie mam doswiadczen czy dzialaj rowniez w przypadku rosacea. Kosmetyki te sa dostepne w aptekach.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 16:16   #6
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Smile Dot.: ROSACEA -banalne pytanko

Bardzo Wam dziękuję. Skorzystam z Waszych rad. Może moja cera sie "wyciszy". Wczesniej nie znałam wspomnianych kosmetyków, spróbuję z Biodermą no i oczywiście dermatolog. Dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.