pyt do noszących soczewki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-01, 07:22   #1
kasia150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16

pyt do noszących soczewki


Chce zacząć nosic soczewki kontaktowe. Myslalam o zrobieniu badania pod kątem soczewek np w salonie Vision Express ale jakos nie mam do nich zaufania. Czy zatem moge udac się do "normalnego" okulisty nie z salonu a potem isc do Vision zeby kupic parę soczewek? Tylko kto mnie nauczy zakładać?
kasia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 07:23   #2
kasia150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16
Dot.: pyt do noszących soczewki

do okulisty oczywiscie po recepte na soczewki
kasia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 09:02   #3
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: pyt do noszących soczewki

Musisz iść do okulisty i on ci zrobi specjalne badania pod soczewki. Wymierzy krzywiznę czy jak to się tam nazywa. Czasami bywa też tak, ze siła soczewek różni się od mocy tych które masz w okularach. Wcześniejsza wizyta u okulisty jest wiec niezbędna Jak najbardziej możesz iść do normalnego okulisty. Hmm... co do szkolenia soczewkowego to ja miałam tak, że ja mam okulistę i optyka w jednym budynku, więc miałam szkolenie u optyka, za darmo. Na szkolenie nie zapomnij mieć już swoich soczewek!!
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 09:07   #4
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez kasia150 Pokaż wiadomość
Chce zacząć nosic soczewki kontaktowe. Myslalam o zrobieniu badania pod kątem soczewek np w salonie Vision Express ale jakos nie mam do nich zaufania. Czy zatem moge udac się do "normalnego" okulisty nie z salonu a potem isc do Vision zeby kupic parę soczewek? Tylko kto mnie nauczy zakładać?
Oczywiście musisz się udac do okulisty, który dokładnie zbada wadę wzroku itp. Musi przeprowadzić takze z Toba wywiad , żeby ustalić, czy nie ma przeciwskazań do noszenia soczewek(np. syndrom suchego oka).

Ja po zakupie soczewke udałam sie do okulistki, która nauczyła mnie zakładac soczewki i sprawdziła, czy wszystko jest w porządku.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 12:56   #5
kasia150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16
Dot.: pyt do noszących soczewki

ahaaa czyli ide raz na badanie, dostaje receptę, kupuję soczewki i ide drugi raz do okulisty na szkolenie? a co myslicie o salonach Vision Express?? Dobrzy tam sa lekarze?
kasia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:06   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: pyt do noszących soczewki

to, czy lekarz jest dobry, to już zależy od samego lekarza. zaś co do Vision Express, to zrazili mnie do siebie swoim naciągactwem. nie chcieli mi sprzedać w promocji samych oprawek, bo promocja obowiązuje tylko, jak się zrobi u nich szkła. szkła zaś były u nich 2 razy droższe niż u zwykłych, niesieciowych optyków. nie chcieli mi wstawić szkieł szklanych, tylko plastikowe, oczywiście droższe - bo do takich oprawek nie pasują - a były to oprawki pełne! stwierdzili, że nie można wymienić szkieł w oprawkach, bo oprawki się pogną itp. itd. - wszystko, byle wyciągnąć od klienta więcej kasy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 16:18   #7
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: pyt do noszących soczewki

Tak.. idziesz do okulisty. On daje ci karteczkę z mocą twoich soczewek i krzywicą. Następnie udajesz się do optyka, pan/pani da ci soczewki... i teraz mi na serio trudno powiedzieć czy ja miałam szkolenie u optyka czy okulisty bo jak już wspomniałam miałam optyka i okulistę w jednym pomieszczeniu... ale raczej podchodziło to pod okulistę. Na szkoleniu siadasz z panią przed lusterkiem, ona ci pokazuje raz jak wszystko trzeba zrobić, a później kontroluje jak ty robisz... mi to zajęło niecałe 10 minut, a pani która mnie szkoliła powiedziała, że niektórym schodzi do godziny... i później za każdym razem idziesz z ta karteczką po kolejne soczewki Aha.. co do Vision Express to sie nie wypowiem bo u nich nie byłam
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 16:50   #8
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: pyt do noszących soczewki

ja napisze Ci jedno-Vision Express wszystko jest drozsze- soczewki 3 mies 70 zl, u mnie na osiedlu 50zl Nie mowiac o okularach, a dokladnie pocienianych szklach (dwa) Hoyi-jap. firma, o duzej mocy-1200zl, a u :lokalnegoptyka- 600!!!! Wcieło mnie jak uslyszlam.
A moc soczewek raczej zawsze sie rozni od szkiel- proste: soczewka lezy na galce, nie ma dytansu. I pamietaj, ze jak okulista robi jedynie badanie komputerowe-jest niewiarygodny, komputer sporo zawyza.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 09:55   #9
kasia150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16
Dot.: pyt do noszących soczewki

a mozna kupić u optyka tylko 2 szt soczewek (obie o innej mocy)? to bedzie moj 1szy raz z soczewkami i chcialabym po prostu spróbować na miesiac
kasia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 15:00   #10
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez kasia150 Pokaż wiadomość
a mozna kupić u optyka tylko 2 szt soczewek (obie o innej mocy)? to bedzie moj 1szy raz z soczewkami i chcialabym po prostu spróbować na miesiac
tak, mozna, oczywiscie. tylko nie kupuj sobie sama. najpierw niech ci lekarz zaleci jakie! ale bez problemu dostaniesz 2 rozne. dziewczyny, ja kupuje juz od jakiegos dluzeszego czasu soczewki na allegro. sa o wiele tansze
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 15:57   #11
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: pyt do noszących soczewki

Konecznie idz do okulisty, ja dodatkowo zamawiam u swojego soczewki (taniej niz w necie, bo on ma znizki) i zawsze dostaje dodatkowo gratisowe plyny, ktore starczaja od wizyty do wizyty.
Kontakty dobieralam u innego, pielegniarka mi je zalozyla, zapytala czy dam rade je wyjac, a ja, w totalnym szoku, ze tak dobrze widze, stwierdzialam, ze tak, zeby jak najszybciej wyjsc bez okularow na swiat Wieczorem pojawil sie problem, za cholere nie umialam ich wyjac, nie mialam pojecia jak!! Dzieki Bogu (i internetowi ) znalazlam instruktazowy filmik na stronie Johnsona i jakos sobie poradzilam. Z zakladaniem problem byl mniejszy, ale i tak przez jakis czas nastawialam budzik 10 minut wczesniej, zeby zdazyc zalozyc kontakty
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 17:00   #12
Rzymianka
Wtajemniczenie
 
Avatar Rzymianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 651
Dot.: pyt do noszących soczewki

Koniecznie do okulisty, źle dobrane soczewki mogą być złe dla zdrowia, oczu, mogą je uszkadzać.Okulista nauczy Cię zakładać, a soczewki kupisz w salonie optycznym.
Rzymianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:02   #13
Rzymianka
Wtajemniczenie
 
Avatar Rzymianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 651
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Konecznie idz do okulisty, ja dodatkowo zamawiam u swojego soczewki (taniej niz w necie, bo on ma znizki) i zawsze dostaje dodatkowo gratisowe plyny, ktore starczaja od wizyty do wizyty.
Kontakty dobieralam u innego, pielegniarka mi je zalozyla, zapytala czy dam rade je wyjac, a ja, w totalnym szoku, ze tak dobrze widze, stwierdzialam, ze tak, zeby jak najszybciej wyjsc bez okularow na swiat Wieczorem pojawil sie problem, za cholere nie umialam ich wyjac, nie mialam pojecia jak!! Dzieki Bogu (i internetowi ) znalazlam instruktazowy filmik na stronie Johnsona i jakos sobie poradzilam. Z zakladaniem problem byl mniejszy, ale i tak przez jakis czas nastawialam budzik 10 minut wczesniej, zeby zdazyc zalozyc kontakty
Ja też się za pierwszym razem przeraziłam, że ich nie zdejmę.Oczy miałam już jak królik.I też nastawiałam budzik wcześniej
Rzymianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:05   #14
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: pyt do noszących soczewki

ja dobieralam w Vision Express, mialam nauke zdjemowania i zakladania, badanie wzroku itp. Badanie kosztowalo 49 zł, 1 wizyta kontrolna jest gratis. No i musialam tam kupic pierwszą parę soczewek, tą na której cwiczylam (miesieczne, jedna 19zł).

Radzę Ci tam isc, potem mozesz sobie kupowac na allegro ale przynjamniej bedziesz wiedziec co i jak. A to 38 za socewki to znow nie tak dużo, choć na allegro mozna kupic duuuzo taniej. Ja musialam isc do VE bo nie znalazlam żadnego okulisty który by dobieral
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:48   #15
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
I pamietaj, ze jak okulista robi jedynie badanie komputerowe-jest niewiarygodny, komputer sporo zawyza.
Aby badanie komputerem bylo wiarygodne nalezy koniecznie poprosic okuliste o zakroplenie oczu specjalnym plynem - po mniej wiecej 20 minutach akomodacja zostaje zablokowana - badanie bedzie wiarygodne. Niestety - przez kilka godzin nie bedziesz mogla normalnie funkcjonowac - prowadzenie samochodu czy nawet zwykle czytanie ksiazki beda niewskazane.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:19   #16
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: pyt do noszących soczewki

ten plyn nazywa sie atropina i rozszerza naczynia;-) I wcale nie sprawia, ze badanie wiarygodne. Mowi ci to krecik -8 z mama -18 co zaliczyl polowe slaskich okulistow z prof Gierek wlacznie Pamietajmy, ze to komputer. I tez polecam allegro-ja zamawiam tak soczewki i plyn, a odbieram w miescie obok
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:33   #17
rozrabiara
Zadomowienie
 
Avatar rozrabiara
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 107
Dot.: pyt do noszących soczewki

muron, a mogłabym zapytać jakie soczewki nosisz? Chodzi mi o firmę, którą mogłabyś polecić
J chodzi mi też o płyn, czy faktycznie ma duże znaczenie, jaki płyn wybiorę? Czy raczej wszystkie działają podobnie? Bo różnica w cenach jest dość duża.
rozrabiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:53   #18
Asiqlec
Raczkowanie
 
Avatar Asiqlec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: NeW sAcz CitY :D
Wiadomości: 402
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez kasia150 Pokaż wiadomość
a mozna kupić u optyka tylko 2 szt soczewek (obie o innej mocy)? to bedzie moj 1szy raz z soczewkami i chcialabym po prostu spróbować na miesiac
Ja za miesieczne zaplacilam 48 zł i dostalam jedna moc inna a 2 inna tak jak chcialam ) po 3 miesiacach noszenia miesiecznych przerzucilam sie na 3 miesieczne i kupuje teraz na allegro ) wychodzi duzo taniej...
__________________
Maturzystka 2008 :ee k:

5.05 - polski podst.
6.05 - angielski rozsz.
9.05 - geografia podst.
Asiqlec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:03   #19
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: pyt do noszących soczewki

jA nosze 3 mis. Optima Bausch & Lomb, płyn najlepszy podobno Solo Care, zazwyczaj tez kupuje jego odpowiednik w opakowaniu Vision Express-42 zł. To ten sam, tylko opakowanie dla tej sieci. Po Opti Free miałysmy obie problemy. Staraj sie nie nosic soczewek dłuzej niż 8h dziennie, naucz sie wyciagac w domu, pamietaj tylko wymyte rece, raczej nie poleca sie soczewek nosic w czasie przeziebienia. Ja w tedy nawet nie moge ich włożyc. Oczy sa przekrwione i soczewka jeszcze je lekko drazni.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 21:46   #20
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ten plyn nazywa sie atropina i rozszerza naczynia;-) I wcale nie sprawia, ze badanie wiarygodne. Mowi ci to krecik -8 z mama -18 co zaliczyl polowe slaskich okulistow z prof Gierek wlacznie Pamietajmy, ze to komputer. I tez polecam allegro-ja zamawiam tak soczewki i plyn, a odbieram w miescie obok
W taklim razie jakie badanie jest wiarygodne?
Moja okulistka deklarowala ze wlasnie badanie po "zablokowaniu" akomodacji jest najlepsze. Badajac wzrok kilkukrotnie z marszu mialam roznice dochodzace o 0.75, przy badaniu po zakropleniu oczu /takze kilka razy/ wyniki byly takie same. Jestem nieco mniejszym niz Ty krecikiem - -7
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 10:40   #21
kasia150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16
Dot.: pyt do noszących soczewki

a ile moze kosztowac wizyta u okulisty taka pod katem doboru soczewek. A może mógłby mi ktoś polecic jakis gabinet w rzeszowie??? I czy szkolenie tez jest platne? (liczone jako kolejna wizyta)??
kasia150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 11:56   #22
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: pyt do noszących soczewki

u mnie wizyta kosztuje cos 70zl. ale w tym sa juz soczewki. (chyba, bo nie pamietam dokladnie). czyli optyk robi badanie, dobiera odpiwiednie soczewki, odpowiednia moc itp. w vision expres na pewno ta wizyta kosztuje duuzo duzo wiecej. tak pisza, ze wizyta za darmo ale soczewki sa bardzo drogie
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 19:08   #23
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: pyt do noszących soczewki

wiarygodnie jest kiedy porownamy metode tradycyjna-tablica, ateraz to wyswietlacz i komputer. Ja chodze do specjalistycznej przychodni okulistycznej ze wzgledu na schorzenia dna oka u rodziny, moje badanie trwa dluuugo. Radze dowiedziec kto z okulistow w rejonie cieszy sie zaufaniem, np na forum. Nie kto jest popularny, ale kogo ludzie szanuja. Moge polecac na Śląsku dalej moj wzrok nie siega. ;-)
Acha ja np nie moge nosic soczewek miesiecznych-cały czas mam wrazenie jakby zwijaly sie na oku...macie tak?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 19:20   #24
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: pyt do noszących soczewki

Ja nosze roczne, toryczne i mocne Zastanawiam sie nad zmiana okulisty, zeby sie przekonac, czy naprawde najlepszym rozwiazaniem sa wlasnie takie tzn. roczne kontakty. Niestety, dopasowanie szkiel troche kosztuje, a idac do innego lekarza musze zaplacic za dopasowanie drugi raz .
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:08   #25
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: pyt do noszących soczewki

Misiapysia- obecnie okuliści są zgodni co do tego, że najzdrowsze są dla oka soczewki o jak najkrótszym czasie przeznaczonym do noszenia. Tzn najlepsze są jednodniowe, potem tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne itp. Odchodzi się pomału od soczewek rocznych. Im częściej zmieniasz tym lepiej dla oczu.
Poza tym jest zdecydowana różnica w komforcie noszenia już przy soczewkach miesięcznych, a jednodniowych (wiem, co mówię, sprawdziłam na sobie), a więc różnica to z pewnością jest jeszcze większa, gdy przerzucasz się z rocznych na np miesięczne.
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 11:30   #26
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: pyt do noszących soczewki

To co piszesz jeszcze bardziej przekonuje mnie do tego, zeby skonsultowac dobor soczewek u innego okulisty, pozostaje tylko problem $$
Niedlugo ide do kontroli i popytam te "moja" okulistke, czy napewno roczne soczewki sa dla mnie jedynym rozwiazaniem i dlaczego.
Problemem jest tez ta torycznosc, kiedys szukalam w necie soczewek i toryczne znalazlam tylko w wersji 1- i 3-miesiecznej (poza rocznymi), ceny takich soczewek tez sa sporo wyzsze od normalnych. Poza tym nie jestem pewna, czy moge tak sama sobie zaordynowac soczewki 3-miesieczne??
Roczne nie sprawiaja problemu moim oczom, bardziej mojej psychice - ten ciagly stres, zeby ich nie uszkodzic, nie zgubic itd.

Maly OT, przy doborze kontaktow dostalam tez recepte na okulary, bylam u optyka i ten "zaspiewal" mi od 400 do 700 euro za same szkla (te tansze troche grubsze te drozsze ciensze, a wade mam duza, -8, i zwykle szkla za 200€ bylyby jak denka od sloika ), nie mowie juz o oprawkach, najtansze w miare dobrze wygladajace to okolo 100€. Czy ktoras z was ma tez tak duza wade wzroku jak ja i moze mi powiedzec ile kosztuja w Polsce okulary? Przeciez przy tutejszych cenach, za cene dobrych okularow i moich kontaktow na rok moglabym zrobic sobie operacje w Polsce .
Ja chceeee do doooomuuuuu
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 13:24   #27
LaGata
Raczkowanie
 
Avatar LaGata
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: pyt do noszących soczewki

Ogólnie to chyba najlepiej znalezc takiego okuliste, ktory bierze za wizyte moze troche wiecej, ale gratis daje soczewki i plyn - ja tak wlasnie mialam i uwazam ze to najlepszy sposob. Okulistka od arzu nauczyla mnie zakladac, dala mi soczewki wtedy warte 36 zl i plyn ok. 15 zl, czyli wyszlam "na czysto", bo zaplacilam za wizyte 50 zl.
Trezba poszukac w swoim miescie takiego lekarza. Jest tez wiele akcji firm soczewkowychJa ciagle dostaje na maila informacje o promocjach na soczewki - czyli wlasnie ich soczewki gratis w zamian za platna wizyte u okulisty...
LaGata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 13:27   #28
LaGata
Raczkowanie
 
Avatar LaGata
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
Dot.: pyt do noszących soczewki

Znalazlam, np http://www.acuvue.pl/special_offers.htm
LaGata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 15:05   #29
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez kasia150 Pokaż wiadomość
a ile moze kosztowac wizyta u okulisty taka pod katem doboru soczewek. A może mógłby mi ktoś polecic jakis gabinet w rzeszowie??? I czy szkolenie tez jest platne? (liczone jako kolejna wizyta)??
przeczytaj sobiue mo post wyzej, tam wlasnie pisalam o VE w Rzeszowie.
Innego gabinetu, gdzie dobierano by sozcewki nie znalazlam.
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:00   #30
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: pyt do noszących soczewki

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
wiarygodnie jest kiedy porownamy metode tradycyjna-tablica, ateraz to wyswietlacz i komputer. Ja chodze do specjalistycznej przychodni okulistycznej ze wzgledu na schorzenia dna oka u rodziny, moje badanie trwa dluuugo. Radze dowiedziec kto z okulistow w rejonie cieszy sie zaufaniem, np na forum. Nie kto jest popularny, ale kogo ludzie szanuja. Moge polecac na Śląsku dalej moj wzrok nie siega. ;-)
Acha ja np nie moge nosic soczewek miesiecznych-cały czas mam wrazenie jakby zwijaly sie na oku...macie tak?
Dzieki
Mam zaufana ciocie-okulistke Najlepsza specjalistka w moim miescie

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
Poza tym jest zdecydowana różnica w komforcie noszenia już przy soczewkach miesięcznych, a jednodniowych (wiem, co mówię, sprawdziłam na sobie), a więc różnica to z pewnością jest jeszcze większa, gdy przerzucasz się z rocznych na np miesięczne.
Nie lubie miesiecznych soczewek - probowalam kilku firm i niestety - zadna z nich mi nie odpowiada... Nosze dzienne badz roczne, z naciskiem na te ostatnie - po prostu nie produkuja takich soczewek jakich potrzebuje w wersji kwartalnej badz miesiecznej
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.