Studia w UK - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-29, 18:49   #271
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez go2me Pokaż wiadomość
egzaminy A-levels już miałam , bo college robiłam tutaj przez 2 lata,

wyniki dopiero w sierpniu, a zaczynam już normalnie studia 3 letnie, z resztą ja nie widziałam jeszcze zoologii foundation...znaczy się z tych uniwerków w pobliżu, które sprawdzałam i brałam pod uwagę
Rozumiem, mnie z kolei interesuje biochemistry albo biomedical science , tylko nie wiem czy uznaja mi moje wyniki , czekam na odpowiedz i myslalam ze miedzyczasie cos sie dowiem A jesli moge spytac , z jakich przedmiotow zdawalas A-levels? I czy ciezko bylo?
Denise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 19:08   #272
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Studia w UK

Dziewczyny a do collegow w uk trzeba mieć certyfikat językowy jakiś?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 20:56   #273
Vonnie
Raczkowanie
 
Avatar Vonnie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 269
Dot.: Studia w UK

Ja studiuje Financial Services na London Metropolitan University. Studia zaczelam 3 lata temu (zostal mi jeszcze rok, bo robie part-time) i na poczatku wymagali ukonczenia kursu jezykowego, ale potem pani z "dziekanatu" zadzwonila do mnie i powiedziala, ze uczelnia organizuje wewnetrzny egzamin jezykowy i nie musialam oddzielnie nic robic. Na egzaminie bylo 60 pytan testowych i essay do napisania. Dostalam sie bez problemow. Warto sprawdzic
Vonnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 21:18   #274
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Studia w UK

Mi się właśnie London Met marzy eh. Możesz powiedzieć jak wyglądają tam zaliczenia i ile na tydzień jesteś na uczelni? Ciężko jest? Dużo się płaci? Nie mam nikogo znajomego tam a chciałabym tam management kiedyś spróbować studiować
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:06   #275
Vonnie
Raczkowanie
 
Avatar Vonnie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 269
Dot.: Studia w UK

Nie ma sprawy Ja studiuje part time wieczorami, bo pracuje normalnie of 9-5 Pon-Pt. Zajecia wieczorowe trwaja 3 godziny (6-9), w teori sa to 2 godziny wykladu i godzina cwiczen. Zazwyczaj wykladowcy koncza wczesniej, szczegolnie na pierwszym roku. Jesli studiujesz full time to robisz 4 moduly (przedmioty) na semestr, przy part time sama wybierasz ile chcesz, max 3. Zeby dostac dyplom musisz ukonczyc 24 moduly, czesc z nich jest obowiazkowa, a potem mozesz sama wybierac jakie przedmioty chcesz robic. Robiac part time sama decydujesz jak dlugo trwaja twoje studia w zaleznosci od tego ile przedmiotow wybierasz.

Jesli chodzi o platnosc, to robiac full time placisz £3000 za rok, a przy part time placisz za modul zaleznie od kierunku (na moim jeden modul to £200). Mozna dostac dofinansowanie: pozyczke studencka lub jesli masz niskie dochody to mozesz dostac bezzwrotne stypendium (jesli jestes w Anglii wiecej niz 5 lat to z Local Authority, jesli mniej niz 5 lat to z funduszy Unii Europejskiej).

Jesli chodzi o zaliczenia, to myslalam ze bedzie duzo trudniej. Masz do zrobienia jakies essay, prezentacje, test itp w ciagu semestru, co zazwyczaj liczy sie jako ok 40% twojej oceny koncowej, na koniec semestru jest egzamin ok 60% oceny koncowej. Zeby zaliczyc przedmiot musisz miec powyzej 40% oceny koncowej, wiec tak naprawde nie musisz super dobrzer napisac egzaminu, jesli mialas punkty z pracy domowej, a i tak masz duze szanse zaliczyc przedmiot. Egzamin jest 2-3 godziny w zaleznosci od przedmiotu i wszystko jest pisemne. Niektore przedmioty nie maja wcale egzaminow koncowych, licza sie tylko prace robione w ciagu semestru, ale to zazwyczaj na pierwszym roku. Naprawde nie jest tak trudno jak sie wydaje i jest duzo obcokrajowcow, dla mnie bylo to niejako pocieszajace, bo myslalam ze nie jestem jedyna osoba dla ktorej angielski nie jest pierwszym jezykiem. Cos co mnie zaskoczylo i jest inne niz w polsce, jesli chodzi o prace domowa, nie oddajesz jej wykladowcy tylko do Registry Office. Termin to jest cos czego trzeba sie trzymac i nie ma zadnych wymowek.

Co chcialabym podkreslic, jesli decudujesz sie na prace full time, a studia part time evening to jest trudniej, ze wzgledu na zmeczenie to raz, a dwa ze masz duzo bardziej ograniczony wybor przedmiotow, a nawet kierunkow studiow. Wiele uczeli odchodzi od oferowania studiow wieczorowych, ze wzgledu na to ze tak naprawde sa duzo tansze i uczenie traca kase.

Mam nadzieje, ze pomoglam, ale jesli masz jakies pytania to daj znac
Vonnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 11:17   #276
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez Vonnie Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy Ja studiuje part time wieczorami, bo pracuje normalnie of 9-5 Pon-Pt. Zajecia wieczorowe trwaja 3 godziny (6-9), w teori sa to 2 godziny wykladu i godzina cwiczen. Zazwyczaj wykladowcy koncza wczesniej, szczegolnie na pierwszym roku. Jesli studiujesz full time to robisz 4 moduly (przedmioty) na semestr, przy part time sama wybierasz ile chcesz, max 3. Zeby dostac dyplom musisz ukonczyc 24 moduly, czesc z nich jest obowiazkowa, a potem mozesz sama wybierac jakie przedmioty chcesz robic. Robiac part time sama decydujesz jak dlugo trwaja twoje studia w zaleznosci od tego ile przedmiotow wybierasz.

Jesli chodzi o platnosc, to robiac full time placisz £3000 za rok, a przy part time placisz za modul zaleznie od kierunku (na moim jeden modul to £200). Mozna dostac dofinansowanie: pozyczke studencka lub jesli masz niskie dochody to mozesz dostac bezzwrotne stypendium (jesli jestes w Anglii wiecej niz 5 lat to z Local Authority, jesli mniej niz 5 lat to z funduszy Unii Europejskiej).

Jesli chodzi o zaliczenia, to myslalam ze bedzie duzo trudniej. Masz do zrobienia jakies essay, prezentacje, test itp w ciagu semestru, co zazwyczaj liczy sie jako ok 40% twojej oceny koncowej, na koniec semestru jest egzamin ok 60% oceny koncowej. Zeby zaliczyc przedmiot musisz miec powyzej 40% oceny koncowej, wiec tak naprawde nie musisz super dobrzer napisac egzaminu, jesli mialas punkty z pracy domowej, a i tak masz duze szanse zaliczyc przedmiot. Egzamin jest 2-3 godziny w zaleznosci od przedmiotu i wszystko jest pisemne. Niektore przedmioty nie maja wcale egzaminow koncowych, licza sie tylko prace robione w ciagu semestru, ale to zazwyczaj na pierwszym roku. Naprawde nie jest tak trudno jak sie wydaje i jest duzo obcokrajowcow, dla mnie bylo to niejako pocieszajace, bo myslalam ze nie jestem jedyna osoba dla ktorej angielski nie jest pierwszym jezykiem. Cos co mnie zaskoczylo i jest inne niz w polsce, jesli chodzi o prace domowa, nie oddajesz jej wykladowcy tylko do Registry Office. Termin to jest cos czego trzeba sie trzymac i nie ma zadnych wymowek.

Co chcialabym podkreslic, jesli decudujesz sie na prace full time, a studia part time evening to jest trudniej, ze wzgledu na zmeczenie to raz, a dwa ze masz duzo bardziej ograniczony wybor przedmiotow, a nawet kierunkow studiow. Wiele uczeli odchodzi od oferowania studiow wieczorowych, ze wzgledu na to ze tak naprawde sa duzo tansze i uczenie traca kase.

Mam nadzieje, ze pomoglam, ale jesli masz jakies pytania to daj znac

ojej dziekuje za odp

matko.
bede w Londynie ale tu mi jakos nie bardzo idzie i tu by zaliczyc 61% trzeba miec,jestem na 1 roku filologii angielskiej ale idzie pod gorke kampania wrzesniowa bedzie
i nie wiem wlasnei chcialam w Londynie sie zostac podoba mi sie tam bardzo... i myslalam wlasnie jak to jest...
bo tu stres egz min 3-5 na tydzien i nerwowo mnie wykanczaja a slyszalam ze w UK jest wlasnie mniej by zdac.

tylko niewiem cy z moja matura i bez certyfikatu mam sznase sie dostac pojde popytam choc sie peniam ze szok



taki off ale moze mi ktos powiedziec jak to jest? do konca pazdziernika jestem ubezpieczona jako studentka, we wrzesniu wracam ale nie wiem jesczez nie zadecydowalam czy na poprawki czy papiery stad zabrac...
potem tam jak bym chciala byc to w nhs musialabym sie zarejsetrowac ale jak to wtedy musze tu jako bezrobotna sie zarejestrowac? bede musiala doUP na jakies spotkania jezdzic..? czuy lepiej nigdzie sie nie rejestrowac,chyba tak...jak to jest nie wiem kompletnie
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 12:39   #277
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez Denise Pokaż wiadomość
Rozumiem, mnie z kolei interesuje biochemistry albo biomedical science , tylko nie wiem czy uznaja mi moje wyniki , czekam na odpowiedz i myslalam ze miedzyczasie cos sie dowiem A jesli moge spytac , z jakich przedmiotow zdawalas A-levels? I czy ciezko bylo?
o jak dobrze widzieć tutaj kogoś z umysłem ścisłym takim...naukowym

u mnie 3/4 klasy poszło na biomedical ale z zamiarem skończenia pierwszego roku, potem chcą próbować na medycynę(podobno łatwiej się potem dostać, nie wiem...), czy ty tez masz może taki zamiar czy po prostu chcesz skończyć ten kierunek? i o jakiej konkretnie pracy po tym kierunku myślałaś?

A-levels zdawałam z matmy, biologii, chemii i fizyki
ciężko nie było, bo egzaminy rozłożone na 2 lata, po równo, wiadomo, jak się chce komuś poświecić troszeczkę czasu na naukę, to zda się na bardzo dobra ocenę,

A Ty polską mature zdawałaś? jakie przedmioty?
__________________


Edytowane przez go2me
Czas edycji: 2010-06-30 o 12:41
go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 16:38   #278
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez go2me Pokaż wiadomość
o jak dobrze widzieć tutaj kogoś z umysłem ścisłym takim...naukowym

u mnie 3/4 klasy poszło na biomedical ale z zamiarem skończenia pierwszego roku, potem chcą próbować na medycynę(podobno łatwiej się potem dostać, nie wiem...), czy ty tez masz może taki zamiar czy po prostu chcesz skończyć ten kierunek? i o jakiej konkretnie pracy po tym kierunku myślałaś?

A-levels zdawałam z matmy, biologii, chemii i fizyki
ciężko nie było, bo egzaminy rozłożone na 2 lata, po równo, wiadomo, jak się chce komuś poświecić troszeczkę czasu na naukę, to zda się na bardzo dobra ocenę,

A Ty polską mature zdawałaś? jakie przedmioty?
Hehe , ale zbieg okolicznosci... faktycznie ja rowniez w kierunku medycyny podazam tylko troche inaczej kombinowalam , w sumie nie wiem czy po 1 roku biomedical zagwarantuje to jakiekolwiek szanse dostania sie..... Niby jest napisane ze mozna wtedy zaczac studia 4 letnie a nie 5-cio . Zdawalam stara mature i mam juz skonczone jedne studia w Polsce na AM ( analityke medyczna) , ale to nie toooooooo czekam na razie na odpowiedz z admission office ,ale wyglada na to ,ze maja urwanie glowy z aplikacjami teraz , wiec pozostaje uzbroic sie w cierpliwosc . Swietnie ze jest ten watek , mozna powymieniac sie wiadomosciami z frontu

Pozdrawiam
Denise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 22:18   #279
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Studia w UK

I jak dziewczyny aplikujące w tym roku? Podostawałyście się ?
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:41   #280
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez Lensky Pokaż wiadomość
I jak dziewczyny aplikujące w tym roku? Podostawałyście się ?
właśnie, mają już któreś z was miejsca zapewnione na uniwerkach? ja niestety na odp musze czekac ponad miesiac jeszcze...
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 22:49   #281
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Studia w UK

ja wiadomosc o dostaniu sie otrzymalam ok marca/kwietnie, 2 tyg po rozmowie kwalifikacyjnej,bo nie musialam czekac na zadne wyniki.
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 09:20   #282
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez go2me Pokaż wiadomość
właśnie, mają już któreś z was miejsca zapewnione na uniwerkach? ja niestety na odp musze czekac ponad miesiac jeszcze...
Przez clearing składasz, czy A-levels zdawałaś ? Ja się dostałam, cudnie było zobaczyć, że się decyzja zmieniła na unconditional


edit: doczytałam, że A-levels. Jak myślisz, uda się ?

Edytowane przez 201610241259
Czas edycji: 2010-07-18 o 09:23
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 17:41   #283
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez Lensky Pokaż wiadomość
Przez clearing składasz, czy A-levels zdawałaś ? Ja się dostałam, cudnie było zobaczyć, że się decyzja zmieniła na unconditional


edit: doczytałam, że A-levels. Jak myślisz, uda się ?
powinno się udac...ale zazdroszcze Ci tego unconditional bo ja to w niepewnosci musze czekac...no ale zawsze jest następny rok, mi się tam nie śpieszy
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 18:40   #284
star16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 15
Dot.: Studia w UK

mnie też się marzą studia w UK,tylko planuję zrobić gap year i jechać na wyspy jeszcze w tym roku,aby zdążyć z aplikacjami.Na ile uniwersytetów aplikowałyście??
Ja myślałam o Bedforshire,ale jeszcze pewnie coś innego wybiorę
star16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 20:56   #285
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Studia w UK

Ja tylko na 1, bo chciałam ten i żaden inny głupi to ma zawsze szczęście
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 11:11   #286
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez star16 Pokaż wiadomość
mnie też się marzą studia w UK,tylko planuję zrobić gap year i jechać na wyspy jeszcze w tym roku,aby zdążyć z aplikacjami.Na ile uniwersytetów aplikowałyście??
Ja myślałam o Bedforshire,ale jeszcze pewnie coś innego wybiorę
ja tam na 5 standardowo, dostałam pozytywne oferty od wszystkich, ale tak naprawdę to tylko 2 brałam pod uwagę, i takie też zanaczyłam w końcowym etapie
wybierz więcej tak tylko żeby się bezpieczniej czuć

Lensky masz śliczny avatar
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 12:46   #287
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Studia w UK

dziękuję ;-)

zgadzam się, najlepiej złożyć na 5, ja później żałowałam, bo strasznie się stresowałam, co się stanie jak się nie dostanę. Spróbuj, różnica w cenie jest nieznaczna, a warto
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:54   #288
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Studia w UK

Tak mnie zastanawia, czy po studiach w UK(prawo) można pracować w zawodzie w PL? Bo w UK jest przecież inny system i się zastanawiam, czy tamtejszy dyplom jest u nas uznawany???
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:54   #289
baajeczna2
Wtajemniczenie
 
Avatar baajeczna2
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 583
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Tak mnie zastanawia, czy po studiach w UK(prawo) można pracować w zawodzie w PL? Bo w UK jest przecież inny system i się zastanawiam, czy tamtejszy dyplom jest u nas uznawany???
to zalezy, jakie prawo studiujesz. moja kuzynka konczy wlasnie bodajze prawo miedzynarodowe i mowila, ze zamierza wrocic do pracy tu w PL
__________________


the less you care, the happier you are.
baajeczna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 19:03   #290
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Studia w UK

Dzięki właśnie o międzynarodowe mi chodziło ; )
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 20:17   #291
szarloc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w UK

Dziewczyny mam pytanie. Zastanawiam się własnie nad studiami w Londynie na London College of Fashion. Napisałam do nich maila, wszystko ładnie i pięknie ale nadal zastanawia mnie jedna rzecz. Wiem że podanie o tą pożyczkę muszę złożyć chyba na 9 miesięcy przed rozpoczęciem studiów. Nadal jednak mnie zastanawia jak to będzie z tym UCAS`em, bo tam deadline jest to stycznia 2011 roku, a ja teraz idę do 3 klasy lo, czyli mature będę zdawać w maju 2011 (już wiem jakie przedmioty chcą w tym collegu) więc tak naprawde przy wypełnianiu UCAS będę mogła dać tylko referencje, personal statment, świadectwo z gim które traktują jako GCSE i zaświadczenie o 'foundation year', które miałam w Polsce ale podobno w tym collegu mogą być to jakie kolwiek zajęcia plastyczne. W każdym razie zastanawia mnie na jakiej podstawie zaproszą mnie ewentualnie na rozmowe kwalifikacyjną? czy to im wystarczy a dopiero później będę mogła wysłać wyniki z mautry i IELTS ? dodam jeszcze że w tym collegu na rozmowie kwalifikacyjnej pokazuje się też teczkę z pracami.
szarloc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 07:39   #292
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Studia w UK

No wszystkie tak samo robiłyśmy jak Ty... (prawie wszystkie). Dajesz jeszcze Predicted Grades, czyli nauczyciele muszą Ci napisać ile wg. nich będziesz około miała % z matury. I na podstawie tego wszystkiego (PG, Statement, Referencje) oni Ci wyliczają jakimś swoim systemem ofertę ( czyli np. miej z wszystkich przedmiotów 80% overall). Jeśli spełnisz warunek to się dostałaś, jeśli nie, to nie.

Edytowane przez 201610241259
Czas edycji: 2010-07-25 o 07:40
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 20:19   #293
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: Studia w UK

Vonnie napisała, że studenci w UK będący tam mniej niż 5 lat mogą starać się o pożyczkę/fundusz na życie z funduszy Unii Europejskiej ... naprawdę ? czy mogłybyście powiedzieć coś więcej na ten temat ? bardzo by mi to pomogło
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 22:13   #294
szarloc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez Lensky Pokaż wiadomość
No wszystkie tak samo robiłyśmy jak Ty... (prawie wszystkie). Dajesz jeszcze Predicted Grades, czyli nauczyciele muszą Ci napisać ile wg. nich będziesz około miała % z matury. I na podstawie tego wszystkiego (PG, Statement, Referencje) oni Ci wyliczają jakimś swoim systemem ofertę ( czyli np. miej z wszystkich przedmiotów 80% overall). Jeśli spełnisz warunek to się dostałaś, jeśli nie, to nie.
o to super, bardzo dziękuje za odpowiedz bo bardzo mnie to zastanawiało czyli trzeba się postarać i dać tez jakąś liczbe procentową nie z kosmosu xD
__________________
It's time to try defying gravity, I think I'll try <3
szarloc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 11:07   #295
lsd25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Studia w UK

Mowa o The Open University - jesli nie przekraczasz zarobkow od 16.000-24.000 funtow rocznie mozesz miec studia oplacone calkowicie, a dodatkowo otrzymac bezzwrotny coroczny grant od 250 do 1000 funtow, w zaleznosci od lokalizacji w UK.

Edytowane przez lsd25
Czas edycji: 2015-10-22 o 11:37
lsd25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 22:45   #296
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: Studia w UK

Cytat:
Napisane przez RiotKitty Pokaż wiadomość
Vonnie napisała, że studenci w UK będący tam mniej niż 5 lat mogą starać się o pożyczkę/fundusz na życie z funduszy Unii Europejskiej ... naprawdę ? czy mogłybyście powiedzieć coś więcej na ten temat ? bardzo by mi to pomogło
Z tego co wiem, już skończyłam studia ale mam znajomych co jeszcze studiją sprawa wygląda tak, że jeśli byłaś w anglii przed rozpoczęciem studiów jakiś tam czas i pracowałaś to będziesz rozliczana jako home student jednak przez okres studiów również musisz pracować. Jednak jeśli przylatujesz wyłącznie na studia tak o to możesz ubiegać się jedynie o tuition fee loan. wtedy aplikujesz do student finance (anglia), z tego co wiem to EU nie płaci wogóle za czesne. mam nadzieje że pomogło. Pozdrawiam
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 01:28   #297
kingusiuniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w UK

Czy jest tu ktoś kto studiuje, albo studiował fizjoterapię w Wielkiej Brytanii?
kingusiuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.