poprawa włosów po olejowaniu? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-08, 08:32   #121
asiiia101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 14
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Dzięki jestem jeszcze całkiem zielona w tych sprawach... A możecie polecić też jakąś inną, sprawdzoną keratynę do włosów?
asiiia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:29   #122
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez asiiia101 Pokaż wiadomość
Dzięki jestem jeszcze całkiem zielona w tych sprawach... A możecie polecić też jakąś inną, sprawdzoną keratynę do włosów?
Chyba każda keratyna w sprayu będzie na bazie alkoholu. Lepiej kupić keratynę hydrolizowaną w sklepie z półproduktami (Mazidła, Zrób Sobie Krem) i wymieszać z wodą destylowaną.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:48   #123
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez asiiia101 Pokaż wiadomość
Ta keratyna w sprayu to BASLER Topcare Proffesional keratin flussig haarkur, zamówiłam ją na allegro. I używałam jej tak jak w instrukcji czyli : "po umyciu włosów osuszyć, spryskać keratyną i delikatnie wmasować we włosy, podgrzać lekko suszarką bądź prostować prostownicą aby aktywne składniki mogły lepiej wniknąć w głąb włosa"
Mam nadzieję, że nie podgrzewałaś i nie prostowałaś...

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Po 1. ta keratyna zawiera alkohol denat., który może wysuszać włosy i podrażniać. To po nim możesz mieć ten "łupież"
Zgadzam się.
Jest taka keratyna w spreju, która nie ma alkoholu, ale... nie ma też keratyny

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Chyba każda keratyna w sprayu będzie na bazie alkoholu. Lepiej kupić keratynę hydrolizowaną w sklepie z półproduktami (Mazidła, Zrób Sobie Krem) i wymieszać z wodą destylowaną.
Też się zgadzam
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 13:06   #124
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Vatika to nazwa olejku na bazie oleju kokosowego z ziołami, nie firma.
Jeszcze bardziej uscisle. Vatika to nie tylko ten olejek, a cala seria kosmetkow, nie tylko do wlosow, firmy Dabur.
Mam sporo produktow z serii Vatika i ze wszystkich jestem bardzo zadowolona. Wiele z nich jest wlasnie na bazie olejow i robia cuda z wlosami.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:33   #125
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
by się udało. Ja od ponad tygodnia odczuwałam dziwny świąd z tyłu głowy, a dziś - po wczorajszym pilingu - po świądzie ani śladu Dodam, że szamponem z sls (ostatnimi czasy Mypa aloesowa) nie myłam już ponad miesiąc (teraz używam raz w tygodniu Alterry biało-błękitnej oraz Mrs. Potters balsam aloesowy - to drugi raz w tygodniu) i nareszcie jest znów tak, jak powinno być
O kurde a ja się rozpędziłam i zakupiłam biało- czerwoną (granat, aloes) i teraz patrzę, a ona glicerynę ma na składzie, ta biało-błękitna pewnie nie ma?
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:49   #126
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez blackeye79 Pokaż wiadomość
O kurde a ja się rozpędziłam i zakupiłam biało- czerwoną (granat, aloes) i teraz patrzę, a ona glicerynę ma na składzie, ta biało-błękitna pewnie nie ma?
A co jest zlego w glicerynie????
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 17:02   #127
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
A co jest zlego w glicerynie????
a mianowicie gliceryna wpływa na mój lok jest po niej słabszy.
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 17:32   #128
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez blackeye79 Pokaż wiadomość
a mianowicie gliceryna wpływa na mój lok jest po niej słabszy.
Aha. Myslalam, ze jest cos o czym nie wiem w zwiazku z wlasciwosciami gliceryny.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 22:12   #129
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Aha. Myslalam, ze jest cos o czym nie wiem w zwiazku z wlasciwosciami gliceryny.
A wiesz co, u mnie większa ilość gliceryny mocno obciąża włosy. Zdecydowanie wolę kosmetyki na bazie glikolu propylenowego. Chociaż glicerynę czasami dodaję do odżywek.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:21   #130
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Nadmiar gliceryny może obciążać, ale jej obecność w odżywkach do spłukiwania nie musi oznaczać rozluźnienia loków.
Moje rozluźnia i puszy gliceryna w produktach, które nakładam bez spłukiwania.

Nadto gliceryna jest dobrym promotorem przejścia i pozbycie się jej plus niezastąpieniem choćby glikolem propylenowym, kwasem hialuronowym czy alkoholem może sprawdzić, że ekstrakty nie będą wnikać.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 13:18   #131
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Nadmiar gliceryny może obciążać, ale jej obecność w odżywkach do spłukiwania nie musi oznaczać rozluźnienia loków.
Moje rozluźnia i puszy gliceryna w produktach, które nakładam bez spłukiwania.

Nadto gliceryna jest dobrym promotorem przejścia i pozbycie się jej plus niezastąpieniem choćby glikolem propylenowym, kwasem hialuronowym czy alkoholem może sprawdzić, że ekstrakty nie będą wnikać.
Oj to pewnie o te obciążenie chodzi, włosy wyglądają przez chwilę ładnie ale już po chwili klapa., ja tak mam.
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 16:03   #132
isabell666
Przyczajenie
 
Avatar isabell666
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Red face Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

A ja mam pytanie co do tych olejków. Konkretnie kokosowy mi chodzi. Na jak długo starcza takie 150 ml opakowanie przy włosach do łopatek ?

A przy okazji to jak stosować ten olejek. Myć włosy przed jego nałożeniem? Nakładać go na suche czy mokre włosy ? Czy trzymanie go całą noc nie zaszkodzi włosom ? A rano można go zmyć ziołowym szamponem do włosów przetłuszczających się, czy raczej jakimś nawilżającym ?

Ja wiem, że to na pewno gdzieś pisało, ale przepraszam, nie mam siły przekopywać się przez wszystkie wątki o olejach..
__________________
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, Ash nazg thrakatuluk, agh burzum - ishi krimpatul..
isabell666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 10:25   #133
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez isabell666 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie co do tych olejków. Konkretnie kokosowy mi chodzi. Na jak długo starcza takie 150 ml opakowanie przy włosach do łopatek ?
Nie mam pojęcia, bo moje sa do ramion. Poza tym zależy też od częstotliwości nakładania. Mnie 200 ml efavitu kokosowego wystarczyło na 2 miesiące, ale nakładałam regularnie i sporo raz w tygodniu.
By starczyło na dłużej, można wymieszać choćby z oliwą z oliwek, olejem słonecznikowym czy lnianym. Co prawd mają inne wnikanie, ale na pewno przedłużą czas posiadania kokosa.

Cytat:
A przy okazji to jak stosować ten olejek. Myć włosy przed jego nałożeniem? Nakładać go na suche czy mokre włosy ?
Odpowiedź
Cytat:
Czy trzymanie go całą noc nie zaszkodzi włosom ?
Odpowiedź
Cytat:
A rano można go zmyć ziołowym szamponem do włosów przetłuszczających się, czy raczej jakimś nawilżającym ?
Odpowiedź. Poza tym nie ma czegoś takiego jak szampon nawilżający. Jesli trzymasz go na włosie max 1 minutę, to on poza osadzeniem niektórych składników i zmyciem brudu nie ma szans zrobić czegokolwiek. Szampon (pomijając leczniczy typu Nizoral) jest do mycia, tylko tyle i aż tyle.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 16:43   #134
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez isabell666 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie co do tych olejków. Konkretnie kokosowy mi chodzi. Na jak długo starcza takie 150 ml opakowanie przy włosach do łopatek ?

A przy okazji to jak stosować ten olejek. Myć włosy przed jego nałożeniem? Nakładać go na suche czy mokre włosy ? Czy trzymanie go całą noc nie zaszkodzi włosom ? A rano można go zmyć ziołowym szamponem do włosów przetłuszczających się, czy raczej jakimś nawilżającym ?

Ja wiem, że to na pewno gdzieś pisało, ale przepraszam, nie mam siły przekopywać się przez wszystkie wątki o olejach..
nie trzeba przekopywać się przez wszystkiie wystarczy ten
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331
są tam odpowiedzi na wszystkie zadane przez Ciebie pytania.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 18:06   #135
kleoookleoookleooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez dymka Pokaż wiadomość
Ja olejuję od sierpnia, raz - dwa razy w tygodniu i jestem zachwycona efektami. Niemniej nie zrezygnowałam z silikonów, bo moje włosy je lubią, więc po prostu łączę olejowanie z silikonowymi maskami i chyba tak porządnych włosów w życiu jeszcze nie miałam
potwierdzam
Mój mąż jest hindusem i wiem, że w całych Indiach namiętnie używają olejku kokosowego do włosów od najmłodszych lat.(Parachute 100% Pure coconut oil)Jest on bardzo tam popularny i pospolity. wielokrotnie widzialam go tam w niejednym sklepie. Mój mąż też mi taki kupił, bo nie mogłam wytrzymać z zazdrości,bo naprawdę, patrząc na mojego męża i na te wszystkie hinduski z grubymi prześlicznymi włosami często do tyłka (a nawet do kolan)! moja szczeka opadła do ziemi i gdzieś pobiegła. niestety jestem leń, i nie stosuje regularnie ale juz po kilku użyciach widziałam poprawę. Zresztą mam b. suchą skórę, więc do smarowania tez używam taki olejek jest sprowadzany do Polski i można go czasem kupić w hinduskich sklepach w okolicach wawy np w raszynie jesli jest ktoś zainteresowany. Niemniej jednak myślę, że jest tyle innych leków, że można darować sobie bieganie akurat za tym konkretnymMyślę, że tutaj chodzi przede wszystkim o regularność...
kleoookleoookleooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:23   #136
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

a powiedzcie mi czy ten olejek można wcierac bardziej w końcówki włosów jako serum a nie zmywac przed modelowaniem,bo zamierzam sobie go kupić... ale własnie sie tak zastanawiam.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 14:50   #137
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Jeszcze bardziej uscisle. Vatika to nie tylko ten olejek, a cala seria kosmetkow, nie tylko do wlosow, firmy Dabur.
Mam sporo produktow z serii Vatika i ze wszystkich jestem bardzo zadowolona. Wiele z nich jest wlasnie na bazie olejow i robia cuda z wlosami.
A który według Ciebie jest najlepszy? W sensie,chodzi mi o wzrost włosów.Od jakiegoś czasu nad czołem rosną mi małe loczki(mam kręcone włosy),za nic nie mogę ich wygładzić bo cały czas odstają ;/
Właśnie szukam na allegro tych olejków,ale nie mogę się zdecydować...Zastanawiam się głównie nad kokosowym,migdałowym i oliwkowym.Tego z kaktusem raczej nie kupię,bo zawiera czosnek i pewnie zapach nie będzie przyjemny.
Czy któraś z was stosowała jeszcze szampon Dabur Vatika z oliwą z oliwek? Cena na allegro jest tania,bo 7,50 więc chyba kupię

Edytowane przez Ciacho25
Czas edycji: 2011-06-25 o 14:53
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 15:51   #138
BladaMary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 50
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

a co to jest olejowanie ?

moje włosy są
-puszyste
-gęste
-suche
-matowe
-zniszczone
tzw efekt Chopina są z natury takie nijakie, potrzebuje czegoś, co je przyklepie i sprawi że będą wyglądały na zdrowsze
__________________
65 kg dziś

58 kgjutro
BladaMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:48   #139
b0006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 78
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

[QUOTE=dymka;17050283]Taka oliwka z rossmanna, dla kobiet w ciąży - przeciw rozstępom chyba w każdym bądź razie skład ma bardzo fajny i moim włosom bardzo pasuje - kosztuje poniżej 10zł i stoi przy balsamach do ciała. Polecam


Też poszłam na łatwiznę i kupiłam tą oliwkę (stwierdziłam, że chyba nie będę miała cierpliwości do tego olejowania, ale chciałam spróbować). Oliwka für Mama ma skład: wysokiej jakości olejek migdałowy, macadamia, jojoba, olej sojowy i słonecznikowy, witaminę E, nie zawiera olejów mineralnych, barwników i konserwantów
b0006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 14:16   #140
hellokitty233
Raczkowanie
 
Avatar hellokitty233
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 143
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
A który według Ciebie jest najlepszy? W sensie,chodzi mi o wzrost włosów.Od jakiegoś czasu nad czołem rosną mi małe loczki(mam kręcone włosy),za nic nie mogę ich wygładzić bo cały czas odstają ;/
Właśnie szukam na allegro tych olejków,ale nie mogę się zdecydować...Zastanawiam się głównie nad kokosowym,migdałowym i oliwkowym.Tego z kaktusem raczej nie kupię,bo zawiera czosnek i pewnie zapach nie będzie przyjemny.
Czy któraś z was stosowała jeszcze szampon Dabur Vatika z oliwą z oliwek? Cena na allegro jest tania,bo 7,50 więc chyba kupię
Hej! to co rośnie na twojej głowie(te małe loczki) to baby hair i są one znakiem że kondycja skory głowy się poprawiła i zaczyna ona "wypuszczać" nowe włoski-właśnie baby hair.Ja ze swojej strony (olejuję od roku) mogę Ci polecić olej Amla-dla mnie cud!!! po niczym inny włosy mi tak nie lśnią
hellokitty233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 18:04   #141
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi czy ten olejek można wcierac bardziej w końcówki włosów jako serum a nie zmywac przed modelowaniem,bo zamierzam sobie go kupić... ale własnie sie tak zastanawiam.
To zalezy od włosów- nie każde się z olejem kokosowym polubią. Nakładanie tego oleju na końcówki włosów po ich umyciu jest fajnym pomysłem ale trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością. No i na pewno kokos nie zastąpi serum jeśli suszysz/prostujesz włosy, chociaż można je zawsze nałożyć dodatkowo (ja tak robię ). Jako kosmetyk do końcówek sprawdzi się też świetnie olej arganowy Tylko, że on śmierdzi i jest droższy niż kokosowy.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:28   #142
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Ja dziś przed myciem wtarłam we włosy oliwę z pestek winogron tę z Biedronki, zmyłam po 2 godz. szamponem oczyszczającym kokosowym Leo, potem odżywka Welli i włosy są cudowne Po samej Welli były ładne, ale po oliwie przed myciem efekt jest o niebo lepszy; już przy suszeniu czuć różnicę w delikatności i miękkości lśnią jak szalone, nie mogę przestać ich dotykać
Planuję zakup kokosowego; tyle się o nim naczytałam
Rycynowy też sobie bardzo chwalę
Z pestek winogron-polecam
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 10:15   #143
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Witam wszystkie Panie na wątku
Czytałam już od jakiegoś czasu i śledziłam wasze doświadczenia, postanowiłam wypróbować na olejach jakie mam w domu, użyłam oliwy z oliwek (biedronkowa) i miałam zakupiony wcześniej olej jojoba i avocado, zostawiłam na noc.Rano, włosy umyłam szamponem, bez sylikonów z rossmana i postanowiłam nie nakładać więcej odżywek, żeby sprawdzić efekt. Włosy na pewno lepiej nawilżone ale jednak się plątały. Musze wypróbować sposób koleżanek i pomieszać pielęgnację naturalną z olejowaniem, tzn po umyciu nałożę odżywkę, tak jak zwykle, taką do spłukiwania i zobaczymy. Widocznie sam efekt olejowania nie jest wystarczający. Bo włosy z natury mam sianowate

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;29224653]zmyłam po 2 godz. szamponem oczyszczającym kokosowym Leo, potem odżywka Welli i włosy są cudowne Po samej Welli były ładne, ale po oliwie przed myciem efekt jest o niebo lepszy; [/QUOTE]

Powiedz jeszcze kochana, jaka jest ta odżywka? i co to za szampon kokosowy?
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 10:20   #144
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?



szampon ten [do nabycia w hurtowniach fryzjerskich, 9.50 za litr u mnie ]
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-532605
odżywka ta:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-519498
Z tym, że ja mam multum odżywek, ale kończyłam akurat tę i jej użyłam; podejrzewam, że po innej, nawet bezsilikonowej efekt też byłby zadowalający
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 07:38   #145
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez lejla11 Pokaż wiadomość
Rano, włosy umyłam szamponem, bez sylikonów z rossmana i postanowiłam nie nakładać więcej odżywek, żeby sprawdzić efekt. Włosy na pewno lepiej nawilżone ale jednak się plątały.
A to akurat normalne, ponieważ w szamponie nie było nic, co przygładziłoby łuski, sprawiło, że przestaną się plątać. Olej swoje zrobił, jednak szampon również. Bez odżywki nie da rady
Pamiętaj tylko, gdy po olejowaniu i szamponie będziesz nakładać odżywkę, że czasem olej nie gra z odżywką. Chodzi konkretnie o to, że w efekcie możesz uzyskać za ciężki zestaw i zobaczyć tłuste włosy. Dlatego warto sprawdzić, w jaki sposób, który olej zachowuje się na włosach. Tendencja jest taka, że niewnikający + odzywka dadzą efekt obciążenia, ale... to indywidualne. Nie sprawdzisz, nie dowiesz się.
Zapomniałabym - szampon tez nie jest bez znaczenia. Polecany powyżej kokosowy jest silnym szamponem, więc niezbędna jest treściwa odżywka, szczególnie przy włosach suchych czy - jak to nazwałaś - sianowatych.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2011-09-07 o 07:39
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 12:18   #146
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
A to akurat normalne, ponieważ w szamponie nie było nic, co przygładziłoby łuski, sprawiło, że przestaną się plątać. Olej swoje zrobił, jednak szampon również. Bez odżywki nie da rady
Pamiętaj tylko, gdy po olejowaniu i szamponie będziesz nakładać odżywkę, że czasem olej nie gra z odżywką. Chodzi konkretnie o to, że w efekcie możesz uzyskać za ciężki zestaw i zobaczyć tłuste włosy. Dlatego warto sprawdzić, w jaki sposób, który olej zachowuje się na włosach. Tendencja jest taka, że niewnikający + odzywka dadzą efekt obciążenia, ale... to indywidualne. Nie sprawdzisz, nie dowiesz się.
Zapomniałabym - szampon tez nie jest bez znaczenia. Polecany powyżej kokosowy jest silnym szamponem, więc niezbędna jest treściwa odżywka, szczególnie przy włosach suchych czy - jak to nazwałaś - sianowatych.
Dzięki za rady
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 13:34   #147
roxx
Raczkowanie
 
Avatar roxx
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 312
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

A jakie szampony proponujecie do zmywania olejow? mopze byc barwa?
roxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:07   #148
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Czy olejek Bambino dla dzieci nadaje się do olejowania?
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 19:58   #149
Nessa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 47
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

4746]A jakie szampony proponujecie do zmywania olejow? mopze byc barwa? [/QU


tak

Edytowane przez Nessa7
Czas edycji: 2012-02-23 o 20:04
Nessa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 12:30   #150
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: poprawa włosów po olejowaniu?

Do zmywania olejów powinno się używać delikatnych szamponów - bez SLS (a Barwa ma SLS). SLS wysusza włosy i zmywanie olejów szamponem z SLS mija się z celem.

A mam pytanie - nakładacie oleje na suche włosy czy wilgotne?
Ja mam długie włosy a wyczytałam, że ok 1 łyzki stołowej powinno się używać... nie wiem jakim cudem, bo ja prawie chochle daje... chyba nie potrafię rozporowadzić oleju na suchych włosach :/

P.S. Ja uzywam oleju z pestek winogron
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-29 21:19:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.