Dot.: MOJE GRILLOWANIE - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-02, 09:50   #91
carrera023
Przyczajenie
 
Avatar carrera023
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

przepyszny jest seler pokrojony w plasterki i cukinia... mmm no i obowiązkowo sos z kaparów. szkoda, ze pogoda nie zachęca, bo narobiłam sobie ochoty
__________________
take it little higher.. I'm takin' it too..
carrera023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 19:14   #92
katalinka17
Zadomowienie
 
Avatar katalinka17
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 772
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

dziewczyny u mnie od paru juz lat mamy naszą tradycyjna potrawę na grilla.
chlebek na ruszt.gdy się zrumieni zdejmujemy go.z godzinke wczesniej kroimy pomidorki, dodajemy bazylię świeżą lub suszoną.sól,pieprz i skrapiamy oliwą.
Gdy zdejmiemy chlebek z rusztu smarujemy go czosnkiem swiezym lub wcześniej zgrilowanym a następnie nakładamy pomidorki z ziołami.Każdy uwielbia to jeść bo i proste i pyszne.
A na deserek proponuje nadziać na jakies patyczki marshmallowsy czyli tzw pianki i trzymając nad żarem i obracając aż napęcznieją.wtedy robi im się taka pyszna chrupka skorka a w srodku taki się ciągnie.POLECAM.
katalinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 16:59   #93
nova79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: USA, MI
Wiadomości: 62
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Cytat:
Napisane przez asiulek04 Pokaż wiadomość
czy znacie jakies marynaty do warzyw na grila?? jakie warywa grilujecie??
Jako marynaty uzywam sosow salatkowych. Albo gotowcow, albo sama robie z oliwy z oliwek i octu winnego/balsamicznego. Dodaje przybrawy typu bazylia, koperek, tymianek, pietruszka, albo ziola prowansialskie. Czasem (szczegolnie dobre do pieczarek) zmaruje je ketchupem i posypuje drobno startym parmezanem i pieprzem.
nova79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 14:53   #94
stupka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Uwielbiam grillować, ostatnio znalazłam świetne przepisy dla wielbicieli ryb i mięsożerców:
http://www.polki.pl/dom_i_kuchnia_ku...,10000433.html
Polecam

Uwielbiam grillować, ostatnio znalazłam świetne przepisy dla wielbicieli ryb i mięsożerców:
http://www.polki.pl/dom_i_kuchnia_ku...,10000433.html
Polecam

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2007-07-02 o 10:20
stupka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 17:33   #95
asenette
Raczkowanie
 
Avatar asenette
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 170
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Rodzina mojego chłopaka uwielbia:

1. bagietka pokrojona na "kromki", każdą pieczemy przez chwilę po obu stronach, gorącą smarujemy zimnym masłem ziołowym
(masło + drobno posiekana pietruszka w proporcji 1:1, drobno siekany czosnek +sól, schłodzić w lodówce)

2. warzywa (papryka, cukinia,
bakłażan (wcześniej posolić i kiedy puści wodę osuszyć papierowym ręcznikiem), pieczarki)
posmarować marynatą (olej + przyprawa do grila),
piec na tacce, pod koniec pieczenia (kilka minut przed końcem) dodać
camembert i/lub niebieski ser pleśniowy.

3. Piersi z kurczaka/ karkówkę marynować w oleju z przyprawami jw.
asenette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 21:36   #96
barbapapa
Przyczajenie
 
Avatar barbapapa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 22
Dot.: baklazan z feta,cukinie ,banan,grill :)

Ja ostatnio przepadam za chlebkiem posmarowanym masełkiem czosnkowym. Pychaaa..........
barbapapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 22:12   #97
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

ja ostatnio grillowalam cukinie nasmarowana oliwa rozrobiona z czosnkiem w proszku i bazylia. do tego tzatziki. pychotka.

resztka 'marynaty' natarlam kromki chleba i wyszlo pyszne pieczywo czosnkowo-bazyliowe.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-16, 08:49   #98
asiulek04
Raczkowanie
 
Avatar asiulek04
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 141
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

ja robilam ostatnio szaszlyki warzywne (cukinia, pieczarki, papryka zolta i czerwona, cebula) wszystko wczesniej zamarynowane wyszlo pyszne
asiulek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 14:22   #99
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Question Ryba z grilla-proszę o pomoc

Tak, jak w tytule, kupiłam 4 filety z mintaja, zamrożone (właśnie się rozmrażają)i przyprawę do ryb.Jak powinnam przygotować tą rybę na grillu, aby była jadalna?
Czy może wcześniej ją jakoś przyprawić, przygotować? (oprócz rozmrożenia, bo na to już sama wpadłam)
Jestem kompletnym laikem, jesli chodzi o ryby z grilla i dlatego proszę o radę, będę bardzo wdzięczna
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 10:41   #100
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Ryba z grilla-proszę o pomoc

skrop ja sokiem z cytryny posyp duuuza iloscia koperku (jesli lubisz) zawin w folie i na ruszta potem mozesz folie odwinac zeby troszke tym dymkiem przeszlo
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 07:31   #101
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Ryba z grilla-proszę o pomoc

Troszkę się spóźniłam, ale dziękuję bardzoRyba nawet się udała, choć chyba była troszku za słona:p
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-04, 18:04   #102
diablo6666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

w czym marynujecie mięso, w kupionych czy domowej roboty marynatach? próbował ktos sosy jim beam do grilla? Jakie polecacie?
diablo6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 14:10   #103
Amonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
Żeberka z grila

Proszę o sprawdzony przepis na marynatę do grilowanych żeberek.
Czy wcześniej gotujecie zeberka aby nie trzymać ich tak długo na grilu?
Amonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 22:02   #104
malapkasia
Przyczajenie
 
Avatar malapkasia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: Żeberka z grila

ja mam może nie dokonca to zdaje egz na grilu ale jest za***ioza:P
krok 1. natrzyj "zywe" żeberka (pokrojone juz) sola peklowa i odstaw na kilka godzin -2 godz. np. ;p
krok 2. posyp zeberka przyprawa do zeberek firmy apetita i tez odstaw na troche.. mieso bedzie przepyszne i nie suche!!!
krok 3.a najlepiej to za nim wyjedziesz na grila lub wyjdziesz to upiecz je w soku z ananasow i w plastrach (ok godz) nie dodajac do brytfanki zadnego tluszczu! a plastry rowniez wyloz na mieso, chyba ze ktos nie lubi mieszac owocow z miesem to nie pokazuja tej osobie, nie zczai sie na bank zapewniam palce lizac
__________________
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
malapkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 07:58   #105
agatka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 269
GG do agatka20
Ja polecam pieczarki faszerowane żółtym serkiem
Urwijcie pieczarkom nogi a na ich miejsce powciskajcie starty żółty ser (albo dowolny inny, jaki Wam smakuje, każdy się nada ostatnio robiłam z camembertem ). Pieczarki grillujcie tak długo aż puszczą soczek
a gotowe posypcie posiekanym szczypiorkiem.
Mój mąż uwielbia mniej kaloryczną wersję tych pieczarek, a mianowicie osobno grilluje plasterki bekonu, które układam na gotowe pieczarki a później posypuję szczypioreczkiem.
Palce lizać
Specjalnie kupiłam grill elektryczny żeby móc w każdej chwili jeść te pyszności
Pozdrawiam i smacznego

hmmm miało być BARDZIEJ KALORYCZNĄ wersję pieczarek hihi

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2007-09-10 o 18:38
agatka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:19   #106
Crazy_one
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Pieczony camembert jest pyszny. Wrzucisz w sreberku i po paru minutach zdejmiesz. Natomiast co do warzyw to na pewno cukinia, bakłażan, pieczarki, cebula, papryka. czego dusza zapragnie
Crazy_one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 08:35   #107
kucyk16
Przyczajenie
 
Avatar kucyk16
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 19
Smile Dot.: MOJE GRILLOWANIE


Uwielbiam "grilla" - napisałam to w cudzysłowie , bo uwielbiam nie tylko jedzonko , ale całą otoczkę towarzyszącą.

A jedzonko to :pierś z kurczaka, dobre kiełbaski, plastry karkóweczki, ziemniaczki, jabłuszka ( wszystko oczywiście delikatnie potraktowane mieszankami ziół przyprawowych)
- mniam,mniam.


kucyk16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 22:00   #108
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Drogie Wizażanki, a czy któraś z Was używała patelni grillowej ??

Przymierzam się do kupna, ale na samym allegro rozpiętość cenowa waha się od 40 zł do prawie 200.

Pozdrawiam
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 22:58   #109
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

przepis opracowywałam metodą prób i błędów połączenie ziemiaczków i sosu tzatziki - niebo w gębie właśnie te ziemniaczki i sosik są podstawowym daniem u mnie na działce - jeśli chodzi o grillowe jedzonko. do tego może być karkówka, szaszłyki, kaszanka, kurczak, grillowana cukinia - co kto lubi


grillowane ziemniaczki
ziemniaki obieramy i kroimy w mniej więcej równej wielkości kawałki (jeśli ktoś lubi się bawić, albo chce żeby ziemniaczki ślicznie wyglądały może wybrać malutkie młode kartofelki), podgotowujemy w osolonej wodzie - ale tylko do momentu, aż "puszczą" zapach. w tym czasie przygotowujemy folię aluminiową - każdy ziemniaczek będzie osobno zawinięty w kawałek folii... (jakiej wielkości mają być te kawałki folii? ja robię tak - najpierw z rolki odrywam xx większych kawałków <około 16-18 cm szerokości>, a następnie rwę je na pół wszerz)
odlewamy.
kładziemy po jednym ziemniaczku na każdym kawałku folii, na każdego kartofelka kładziemy wiórek masła i posypujemy przyprawą grillową. następnie dokładnie zawijamy i "zgniatamy" kulkę - żeby folia nie odstawała. jeśli folia się przerwie - musicie zawinąć w drugi kawałek folii.
pieczemy na ruszcie(co jakiś czas przewracając) do miękkości - to sprawdzajcie widelcem


a do ziemniaczków obowiązkowo sosik - uwielbiany przez wszystkich moich gości (niektórzy zimą o nim marzą) sos tzatziki - rewelacyjny

trzeba kupić
i robimy wg przepisu na opakowaniu - 2 łyżeczki tego proszku + serek naturalny (homogenizowany, ale może być też jogurt - np. śródziemnomorski) + starty na tarce ogórek (należy odcisnać sok - w przeciwnym razie sos będzie za rzadki)
po wymieszaniu koniecznie trzeba schłodzić w lodówce


przepyszna jest też cukinia z nutką śródziemnomorską - przepis znalazłam w jakiejś "grillowej" gazetce, w której były przepisy z różnych stron świata...


grillowana cukinia
wybieramy małe, młodziutkie cukinie myjemy i kroimy wzdłuż w plastry grubości ok 0,5-1cm
następnie każdy plaster kropimy olejem (ja nalewam w dłonie troszkę oleju i tak "bawię się" plasterkami )
dalej solimy i obsypujemy ziołami - drobno posiekanymi świeżymi listkami mięty i tymianku (z obu stron)

gdy nie chce nam się bawić w siekanie ziół, lub gdy jest po sezonie ziołowym(no chyba, że mamy w doniczkach) - można spokojnie używać "herbaty miętowej" w torebkach oraz suszonego tymianku

następnie pieczemy na ruszcie - aż będą lekko złociste



świetnym rozwiązaniem są też "danka w folii"


np. ziemniaczki+pieczarki
surowe ziemniaczki kroimy w plastry, do tego duże pieczarki(też w plastry) - ziemniaczki można w misce obsypać Vegetą(czy czymś w tym rodzaju) i dobrze wymieszać
następnie na dość szerokich kawałkach folii aluminiowej układamy na przemian plastry ziemniaków i pieczarek(można też dodać cebulkę), na to kładziemy wiórki masła i sypiemy przyprawą grillową - dokładnie zawijamy pieczemy na grillu aż ziemniaczki będą miękkie

albo druga wersja
ziemniaczki kroimy jak frytki - wrzucamy do miski, obsypujemy Vegetą i mieszamy
do tego pokrojona w plasterki kiełbaska
mrożonki:
- marchewki "juniorki" (te mrożone, malutkie)
- brokuły(mogą być z mrożonej mieszanki -brokuły+kalafior+marchewk a)
możemy dać cebulkę i np. suszone śliwki
następnie rwiemy folię aluminiową na duże kawałki (długości ok 30cm) i układamy warstwy - ziemniaczki-->kiełbaska-->marchewka-->brokuły/kalafiorki(--> dalej może być cebulka i śliwki)
na to wiórki masła i duuużo przyprawy grillowej - dokładnie zawijamy "danko" i pieczemy kilkadziesiąt minut na grillu
co jakiś czas można delikatnie przełożyć na drugą stronę(pod warunkiem, że dobrze zawiniecie paczuszki) i nakłuć widelcem aby sprawdzić miękkość warzyw zapach jest wręcz obłędny - zawsze ludzie przechodzący koło mojej działki(gdy robimy te danka) zaglądają z ciekawością - takie nęcące zapachy się rozchodzą


a na deser pieczone banany
najlepiej wybierać banany traktowane jako "przejrzałe" - tzn. te, które mają już czarne plamki na skórce - one są najsłodsze i nie trzeba dodawać np. czekolady(jak to robią niektórzy)
zwracajcie uwagę - aby skórka była cała, aby ogonki nie były naderwane
takie banany układamy na ruszcie i pieczemy - przekładajcie co jakiś czas...
banany są dobre, gdy cała skórka będzie czarna - wtedy trzeba rozkroić i wyjadamy za pomocą łyżeczki pyyyyyyychotka




przez to pisanie zatęskniłam za sezonem grillowym...
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 10:57   #110
magicgirl
Raczkowanie
 
Avatar magicgirl
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: ...stolica...
Wiadomości: 150
Dot.: baklazan z feta,cukinie ,banan,grill :)

Najlepsze są ziemniaki z masłem i pietruszką. Znam jeszcze taki prosty przepis na pyszny sos czosnkowy. 3 łyżki śmietany, 3 łyżki majonezu, czosnek wyciśnięty, zioła prowansalskie. Wszystko się miesza i gotowe... PYCHA!
magicgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 18:02   #111
jkasia78
Przyczajenie
 
Avatar jkasia78
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Leigh on Sea/UK
Wiadomości: 7
Dot.: baklazan z feta,cukinie ,banan,grill :)

A u nas robi się Pieczonki. Do żeliwnego garnka, wysmarowanego oliwą, wkłada się warstwami surowe, pokrojone w talarki ziemniaczki, pokrojone w kostkę: boczek i kiełbasę, pieczarki, cebulę pokrojoną w krążki. Najłatwiej wszystko, oprócz ziemniaków, wymieszać w dużej misce i układać to wszystko na przemian z ziemniakami, posypując obficie solą, pieprzem i nieco mniej obficie vegetą oraz na każdą warstwę po kilka ziarenek ziela angielskiego i jeden listek laurowy. Na wierzchu powinny znaleść się ziemniaczki. A na samej górze kładziemy kilka liści kapusty tak, aby dokładnie przykryły ziemniaczki. Garnek zakrywamy i mocno zakręcamy i pieczemy to wszystko nad ogniem lub gillem(ale nie samym żarem)około 45 minut. Po tym czasie można odkręcić pokrywę i sprawdzić, czy ziemniaczki są już miękkie. Zapewniam Was, że zapach jest niesamowicie nęcący. Najlepiej podawać ze śledzikami na różne sposoby. Tęskno mi za tymi smakami i zapachami. Na szczęście już niedługo będę sobie mogła na to pozwolić! Smacznego!!!
jkasia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:27   #112
johana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Co ma wspólnego z grillem potrawa zawinięta w folię alu, potrawy w foli są duszone a nie grillowane ,jedyny związek z grillem to palenisko . Potrawa z grilla to taka która jest opiekana na ruszcie .Ato co jest owinięte w folię alu to potrawa duszona i tak ryba nie jest grillowana tylko Gotowana we własnym sosie równie dobrze zamiast foli możemy wykorzystać szybkowar postawiony na gazie - kuchence turystycznej .
johana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:25   #113
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: GRILLowane pyszności

bodbijam wątek, bo zamierzamy w ten weekend sezon grillowy ptworzyc jak nam na to pozwoli pogoda. poszukuję jakis przepisów zarówno do położenia na ruszcie jak i jakis sałatkowo dodatkowych
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 18:42   #114
daqa90_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 274
GG do daqa90_
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Proponuje grilowaną pierś z kurczaka potem na to plasterek serka żółtego i ananasac ;] obowiązkowo ryż z warzywkami,
A ryż przygotowyujemy tak:
gotujemy ryż zależy od liczby os. ale 4 tytki to na 8 osób
-marchew, pietruszke, seler kroimy na drobna kosteczke :[ strasznie dużo roboty
-potem warzywka podsmazamy na nie wilkielk ilosci oleju nie moga byc ciapowate
-potem dodajemy do ryzu i dodajemy koperek

Albo szaszłyki ;]
oklepane ale dobre
a to wedle gustu
daqa90_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:54   #115
Hwarang
Raczkowanie
 
Avatar Hwarang
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
GG do Hwarang
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Ja mam sposób na pyszne żeberka: zawsze przed grillowaniem staram się wrzucić je na parę, natarte wcześniej solą i pieprzem, dopóki nie będą miękkie. potem dopiero kroję i wrzucam na grilla, pod koniec grillowania smaruje je słodkim sosem chilli albo pikantno-słodkim sosem chilli, kupuje taki z tao-tao, w całej polsce jest chyba dostępny. Czasami robie w sosie barbecue, ale kupuję taki sos, nie chce mi się go przygotowywać, bo zawsze kończy się to niespieralnymi plamami (z tym kupnym też lepiej uważać, bo tego cholerstwa po prostu nie da sie sprać). Więc taki sos wlewam do tacki, która stoi na grillu i pod koniec grillowania tych żeberek wrzucam je do gorącego sosu i obracam ze dwa razy. PYCHA, nie powiem nic więcej.

To mój pierwszy post, pozdrawiam.
Hwarang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 18:14   #116
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Cytat:
Napisane przez Hwarang Pokaż wiadomość
Ja mam sposób na pyszne żeberka: zawsze przed grillowaniem staram się wrzucić je na parę, natarte wcześniej solą i pieprzem, dopóki nie będą miękkie. potem dopiero kroję i wrzucam na grilla, pod koniec grillowania smaruje je słodkim sosem chilli albo pikantno-słodkim sosem chilli, kupuje taki z tao-tao, w całej polsce jest chyba dostępny. Czasami robie w sosie barbecue, ale kupuję taki sos, nie chce mi się go przygotowywać, bo zawsze kończy się to niespieralnymi plamami (z tym kupnym też lepiej uważać, bo tego cholerstwa po prostu nie da sie sprać). Więc taki sos wlewam do tacki, która stoi na grillu i pod koniec grillowania tych żeberek wrzucam je do gorącego sosu i obracam ze dwa razy. PYCHA, nie powiem nic więcej.

To mój pierwszy post, pozdrawiam.
Robiłam je palce lizac dzieki za przepis!
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 11:40   #117
Hwarang
Raczkowanie
 
Avatar Hwarang
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 45
GG do Hwarang
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Cytat:
Napisane przez Catarina71 Pokaż wiadomość
Robiłam je palce lizac dzieki za przepis!
hehe, nie mój, to taki amerykancki bardziej (wyciągnięty z Rodeo Drive w którym niegdyś zdarzyło mi się pracować)

Zapomniałem napisać, że takie żebra trzeba robić najlepiej na dobrym brykiecie, na grillu musi być gorąco jak w piekle.
__________________
http://www.glodomor.pl
Hwarang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 07:45   #118
Allllllicjaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

Ja strasznie lubię żeberka i skrzydełka z kurczaka. ;d
uwielbiam normalnie. A warzywa to chyba na w folię się zawija.

A banana nie próbowałam trzeba będzie spróbować. ;>
Allllllicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 11:25   #119
trafka
Przyczajenie
 
Avatar trafka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 8
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

moi mięsożercy zachwycają się karpiem z grilla.. podobno rewelacja

ja uwielbiam grillowane bagieteczki, smaruje je masełkiem, i grillowanym w całości czosnkiem a na to grillowany plaster bakłażana.
dodatkowo pożeram to zagryzając sałatką z pomidorów, mozarelli i listków bazylii

dla miłośników bagieteczek z masełkiem polecam masełko domowej produkcji. wystarczy wlać do słoika kremówkę w pokojowej temperaturze i `potrzepać` 3 minutki.. o niehomogenizowaną śmietanę w woreczku w większych miastach trudno aczkolwiek warto popytać.. bo masełko jest idEEAAlnE bez barwników, oleju..

macie jeszcze inne pomysły bez mięska??
trafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 22:54   #120
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: MOJE GRILLOWANIE

a jjako dodatek do kielbaski robie krojona cebulke w paseczki i przyprawiam. Zawijam w w folie aluminiowa wysmarowaną tluszczykiem . Cebulka potem jest mieciutka i bardzo smaczna calkiem inna inaczej smakuje niz smazona
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-22 18:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.