prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-15, 22:46   #1
ebeb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3

prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza


Witam. Moj maz ma na caly ciele duzo pieprzykow - plaskich i odstajacych. ma to po mamie. na policzku ma dosyc duzego odstajacego.
Rok temu bylismy nad mozem i po powrocie zrobil mu sie na nim stan zapalny. Obrzek rozowy wokolo i twarda grudka ok 2,5 cm w srodku. pojechalismy z ty na pogotowie lekarz wycisnal ze srodka biala rope z krwia i powiedzial ze maz moze isc wyciac pieprza z tym co pozostalo w srodku do szpitala po ok. miesiacu. Problem w tym ze przebywamy w angli i moj maz nie ufa tu lekarzom i nie poszedl. Na dodatek nie zrobili mu zadniego badania ani nie wyslali do dermatologa powiedzieli tylko ze jak raz stan zapalny byl to moze wrocic. Maz ma do tej pory mala grudke w srodku i panicznie sie boi ze to cos powaznego(boi sie tez isc do lekarza)
czy moglby mi ktos poradzic czy taki przypadek, tym bardzie nie leczony ponad rok jest bardzo powazny?
Poza tym gdzie jest jakis dobry dermatolog lub klinika we wroclawiu lub na dolnym slasku?
jakie badanie nalezaloby zrobic i ile trzeba czakac na wyniki?

Dziekuje z gory za jakakolwiek pomoc
ebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 12:59   #2
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Cytat:
Napisane przez ebeb Pokaż wiadomość
Witam. Moj maz ma na caly ciele duzo pieprzykow - plaskich i odstajacych. ma to po mamie. na policzku ma dosyc duzego odstajacego.
Rok temu bylismy nad mozem i po powrocie zrobil mu sie na nim stan zapalny. Obrzek rozowy wokolo i twarda grudka ok 2,5 cm w srodku. pojechalismy z ty na pogotowie lekarz wycisnal ze srodka biala rope z krwia i powiedzial ze maz moze isc wyciac pieprza z tym co pozostalo w srodku do szpitala po ok. miesiacu. Problem w tym ze przebywamy w angli i moj maz nie ufa tu lekarzom i nie poszedl. Na dodatek nie zrobili mu zadniego badania ani nie wyslali do dermatologa powiedzieli tylko ze jak raz stan zapalny byl to moze wrocic. Maz ma do tej pory mala grudke w srodku i panicznie sie boi ze to cos powaznego(boi sie tez isc do lekarza)
czy moglby mi ktos poradzic czy taki przypadek, tym bardzie nie leczony ponad rok jest bardzo powazny?
Poza tym gdzie jest jakis dobry dermatolog lub klinika we wroclawiu lub na dolnym slasku?
jakie badanie nalezaloby zrobic i ile trzeba czakac na wyniki?

Dziekuje z gory za jakakolwiek pomoc
Tak, oczywiście przypadek jest poważny! Pieprzyki to znamiona wysokiego ryzyka -wszelkie zmiany - powiększanie, zmiana zabarwienia, obrzęki, ropa, świadcza o tym, że ze znamieniem dzieje się coś niedobrego - konievzne jest badanie diagnostyczne - natychmiast!, czy nie zachodzi podejrzenie nowotworu - niestety pipeprzyki często lubia przerodzić się w nowotwór, szczególnie jeżeli są czesto drażnione, lub narażone na oddziaływanie promieni słonecznych. Diagnostyka- komputerowa, daje natychmiastowy wynik! Natomiast sam zabiegu usunięcia nie jest niezbepiecznyc- wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 minut. Po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować. Leczenie polega na chirurgicznmym usunięciu zmiany - tzw łyżeczkowanie. Blizna, która pozostaje jest niewielka. W Polsce takie zabiegi refunduje NFZ. Czy tych 30 minut nie warto poświęcić dla zdrowia??
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam

Edytowane przez Paola28
Czas edycji: 2009-07-16 o 13:01
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 13:14   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Cytat:
Napisane przez ebeb Pokaż wiadomość
czy moglby mi ktos poradzic czy taki przypadek, tym bardzie nie leczony ponad rok jest bardzo powazny?
Czy ty jesteś poważna zadając takie pytanie ?? Co znaczy że dorosły człowiek boi się iść do lekarza ?? Ale umrzeć na raka skóry się nie boi, tak ??

Cytat:
Poza tym gdzie jest jakis dobry dermatolog lub klinika we wroclawiu lub na dolnym slasku?
jakie badanie nalezaloby zrobic i ile trzeba czakac na wyniki?
Onkomed we Wrocławiu, onkomed.pl; prof. Bębenek. Żadne badanie, tylko teraz pewnie trzeba to będzie wyciąć i dać do badania histopatologicznego - na wyniki czeka się tydzień.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 19:41   #4
ebeb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Dziekuje bardzo za pomoc.
Czy zna ktos moze jakiesz inne prywatne poradnie lub lekarzy?
Widzialam dosyc duzo zlych opini o omkomedzie prof. Bebenka
ebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 20:18   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Cytat:
Napisane przez ebeb Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za pomoc.
Czy zna ktos moze jakiesz inne prywatne poradnie lub lekarzy?
Widzialam dosyc duzo zlych opini o omkomedzie prof. Bebenka
Nie ma innego lepszego lekarza, on jest jedyny, przyjeżdżają do niego ludzie z całej Polski. Uratował Mamę mojego chłopaka, ciocię i mnie. Nie wiem skąd masz złe opinie i czego one dotyczą ale to bzdury. Widzę, ze wszytsko zrobisz, żeby jednak męża do lekarza nie wysłać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 20:23   #6
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd masz złe opinie i czego one dotyczą ale to bzdury.
To może warto się najpierw dowiedzieć o co chodzi, a nie stwierdzać, że to bzdury, o wszechwiedząca szugarbejb.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 15:57   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
To może warto się najpierw dowiedzieć o co chodzi, a nie stwierdzać, że to bzdury, o wszechwiedząca szugarbejb.
Nie mam zamiaru dowiadywać się o złych opiniach o tym lekarzu, jako że tak jak pisałam - wyleczył mnie i pół mojej rodziny, w tym ciocię z raka, więc jak ktoś pisze że "słyszał" tudzież "czytał" bez konsultacji i poznania go to krzyżyk na drogę. Niech idzie do kogoś innego, o ile go znajdzie Ja życzę powodzenia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-19, 16:51   #8
ebeb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

"Nie ma innego lepszego lekarza, on jest jedyny, przyjeżdżają do niego ludzie z całej Polski. Uratował Mamę mojego chłopaka, ciocię i mnie. Nie wiem skąd masz złe opinie i czego one dotyczą ale to bzdury. Widzę, ze wszytsko zrobisz, żeby jednak męża do lekarza nie wysłać."


Przepraszam ze tak pochopnie ocenilam doktora. Dziekuje bardzo za porade. A na mezu bardzo mi zalezy i bardzo sie martwie. Dlatego szukam porady na wizaz. Mialas moze podobny przypadek z pieprzykiem?
ebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 08:44   #9
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Znamię należy wyciąć chirurgicznie i usunięta zmianę poddać badaniu histopatologicznemu. Robią to onkolodzy, chirurdzy a także niektórzy deramtolodzy. We Wrocławiu w ramach NFZ można to zrobić np w Poradnii Chirurgii Plastycznej ul. Chałubińskiego 1, musicie mieć jedynie skierowanie od lekarza POZ. Taką drogę w ramach funduszu znam, co do prywatnych miejsc to na pewno jest ich wiele i każde ma swoją opinię...
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 08:38   #10
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Wlasnie mi kilka dni temu obok pieprzyka na twarzy pojawila sie kros tka (podobno z bialym czubkiem tak mowi moj TZ ) i teraz mam takie spuchniete( ciut zarozowione)obok pieprzyka i na pieprzyku tez, swedzi mnie to- takie komarowe swedzenie..oczywiscie nie drapie tego.. moja mama mowi bym to moze jakas perfumka zaatakowala , ale stresuje sie... mozna jakas mascia to potraktowac??
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:59   #11
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

Dziewczyny, prosze. Jeżeli cokolwiek dzieje się z pieprzykiem - puchnie, zmienia kolor, pojawia się ropa, swędzi, to nie siedzimy na forum, tylko w kolejce do dermatologa! obowiązkowo! w szczególności latem.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 14:54   #12
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: prosze o porade specjalisty- zapalenie pieprza

to moze byc cos powaznego??
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.