specjalista na forum!! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 19:36   #301
barbara83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 39
Dot.: specjalista na forum!!

Serdecznie witam pania dr. Moje pytanie dotyczy łysienia a konkretnie tzw. zakoli na czole, z tego co wiem to takie zakola wystepuja głównie u mężczyzn ale czy jest to możliwe aby wystapiły u kobiet?
Mam długie zadbane włosy ale w przeciagu ostatniech 6 miesiecy zauważyłam znaczne przerzedzenie włosów w tej częsci głowy, jak równiez to ze istniejace włosy nie osiagaja pełnej długosci, a mianowicie sa ok 3 cm długie i nie rosna dalej.
Jesli nie sa to tzw zakola to co to moze byc i czym to moze byc spowodowane?
Bardzo dziekuje za odpowiedz!!!
Pozdrawiam Barbara
__________________
Basia

Edytowane przez barbara83
Czas edycji: 2010-01-27 o 19:51
barbara83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 09:25   #302
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Łysienie typu męskiego może wystapić u kobiet przede wszystkim z przyczyn hormonalnych. Jesli wystapił taki problem polecam zgłosić się do endokrynologa...
Cytat:
Napisane przez barbara83 Pokaż wiadomość
Serdecznie witam pania dr. Moje pytanie dotyczy łysienia a konkretnie tzw. zakoli na czole, z tego co wiem to takie zakola wystepuja głównie u mężczyzn ale czy jest to możliwe aby wystapiły u kobiet?
Mam długie zadbane włosy ale w przeciagu ostatniech 6 miesiecy zauważyłam znaczne przerzedzenie włosów w tej częsci głowy, jak równiez to ze istniejace włosy nie osiagaja pełnej długosci, a mianowicie sa ok 3 cm długie i nie rosna dalej.
Jesli nie sa to tzw zakola to co to moze byc i czym to moze byc spowodowane?
Bardzo dziekuje za odpowiedz!!!
Pozdrawiam Barbara
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 10:36   #303
moniska0790
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 46
Dot.: specjalista na forum!!

Witam, mam pytanie dotyczące przebarwnień potrądzikowych. Szukałam odpowiedzi na forum, ale nie uzyskałam konkretnej. Miałam już 4 zabiegi kwasami w miesięcznych odstepach. Skóra mi się mocno łuszczyła ale niestety nie w tych miejsach w których mam te przebarwienia. Ile muszę przjeść zabiegów aby w końcu zobaczyć jakieś efekty? Nie wiem czy mają one jakiś sens, strasznie po nich cierpię ( skóra mnie okropnie piecze), a przebarwienia pozostały bez zmain. Pytałam mojej pani dermatolog ile zabiegów musze wykonać by zobaczyć poprawę, ale pani doktor powiedziała, że nie jest w stanie mi tego powiedzieć. Bardzo proszę o pomoc.
moniska0790 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 12:25   #304
tavia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: specjalista na forum!!

Witam. Mam pytanie dotyczace ilosci zazywanych lekow. od 3 tyg biore tetralysal a do tego kupilam cera nove z bratkiem. i nie wiem czy moge do tego zaczac brac tabletki z drozdzy piwnych...nie wiem czy nie za duzo bedzie tych wszystkich witamin i czy bardziej sobie nie zaszkodze.
tavia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 00:41   #305
seape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Przemków
Wiadomości: 28
Smile Dot.: specjalista na forum!!

Dobry.
Chciałam zapytac o moja cere kiedys miałam bardzo czesto pryszcze itd. Podczas okresu znikały, ale tak normalnie to sa. Ostatnio zaczełam uzywac nowego pilingu i miałam kilkudniowa diete, pryszczy jest znacznie mniej, nie wiem od czego to czy to od diety, czy pilingu uzywam go dalej ale wyskakuja pojedyncze pryszcze.
Czy to zalezy od tego co jem ? ;>
seape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 10:14   #306
mada_150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 5
Dot.: specjalista na forum!!

Witam.
Mój problem jest następujący:
Mam trądzik praktycznie na całej twarzy nie mam tego dużo ale przed okresem stan mojej cery jest gorszy. Zapomniałam dodać , że mam bardzo suchą skórę...używałam już wielu rzeczy i nadal nic a i mam mnóstwo wągrów...Już nie wiem co z nimi robić
Zastanawiam się Czy dieta w tej sytuacji coś pomoże.Czy to sprawa hormonów...Wrr.Proszę o wskazówkę
__________________
"ŻyCiE ktÓRegO PoCzĄtKu Nie PamIĘtaMy,A koŃca Nie ZnaMy "
mada_150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 21:57   #307
DomkaBobas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum!!

a ja mam takie pytaniee :P od pewnego czasu wypadają mi okropnie włosy. już nie mam pomysłu co zrobic. usłyszałam o czymś takim że powiennam isc do dermatologa i poprosic o konsultacje na wyrównanie moich hormonów. czy to nie jest niebezpieczne?
DomkaBobas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 07:43   #308
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Mi tą drogą jeszcze trudniej ocenić ile zabiegów przyniesie efekt... Jesli nie widzi Pani w ogóle poprawy to może ustalić z lekarzem prowadzacym zabieg Cosmelan - znacznie droższy ale napewno bardziej efektywny.
Cytat:
Napisane przez moniska0790 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie dotyczące przebarwnień potrądzikowych. Szukałam odpowiedzi na forum, ale nie uzyskałam konkretnej. Miałam już 4 zabiegi kwasami w miesięcznych odstepach. Skóra mi się mocno łuszczyła ale niestety nie w tych miejsach w których mam te przebarwienia. Ile muszę przjeść zabiegów aby w końcu zobaczyć jakieś efekty? Nie wiem czy mają one jakiś sens, strasznie po nich cierpię ( skóra mnie okropnie piecze), a przebarwienia pozostały bez zmain. Pytałam mojej pani dermatolog ile zabiegów musze wykonać by zobaczyć poprawę, ale pani doktor powiedziała, że nie jest w stanie mi tego powiedzieć. Bardzo proszę o pomoc.


---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Napewno warto sprawdzić hormony: tarczycy a u kobiet wszystkie hormony płciowe
Cytat:
Napisane przez DomkaBobas Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytaniee :P od pewnego czasu wypadają mi okropnie włosy. już nie mam pomysłu co zrobic. usłyszałam o czymś takim że powiennam isc do dermatologa i poprosic o konsultacje na wyrównanie moich hormonów. czy to nie jest niebezpieczne?


---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez tavia Pokaż wiadomość
Witam. Mam pytanie dotyczace ilosci zazywanych lekow. od 3 tyg biore tetralysal a do tego kupilam cera nove z bratkiem. i nie wiem czy moge do tego zaczac brac tabletki z drozdzy piwnych...nie wiem czy nie za duzo bedzie tych wszystkich witamin i czy bardziej sobie nie zaszkodze.
Może Pani te preperaty łączyć, witaminy nalezy brać zawsze w kuracjach 2-3 miesięcznych. Tetralysal - według zaleceń lekarza.

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez seape Pokaż wiadomość
Dobry.
Chciałam zapytac o moja cere kiedys miałam bardzo czesto pryszcze itd. Podczas okresu znikały, ale tak normalnie to sa. Ostatnio zaczełam uzywac nowego pilingu i miałam kilkudniowa diete, pryszczy jest znacznie mniej, nie wiem od czego to czy to od diety, czy pilingu uzywam go dalej ale wyskakuja pojedyncze pryszcze.
Czy to zalezy od tego co jem ? ;>
Dieta nie wpływa na pogorszenie tradziku, chyba że jest bardzo bogata w konserwanty, sztuczne barwniki i ostre przyprawy. Na polepszenie stanu skóry zaś dobrze jest jeść dużo ciemnego pieczywa, kiełków, olei roślinnych.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez mada_150 Pokaż wiadomość
Witam.
Mój problem jest następujący:
Mam trądzik praktycznie na całej twarzy nie mam tego dużo ale przed okresem stan mojej cery jest gorszy. Zapomniałam dodać , że mam bardzo suchą skórę...używałam już wielu rzeczy i nadal nic a i mam mnóstwo wągrów...Już nie wiem co z nimi robić
Zastanawiam się Czy dieta w tej sytuacji coś pomoże.Czy to sprawa hormonów...Wrr.Proszę o wskazówkę
Taki wywiad zdecydowanie wskazuje na zależnośc hormonalną. Myślę że nalezy sie Pani konsultacja endokrynologiczna...
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 16:31   #309
szotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: specjalista na forum!!

Witam.
Ja mam problem z cerą tzn.nie mogę używać żadnych kremów,podkładów nic.Wszystko czego używam sprawia że pojawiają mi się na twarzy suche plamy,cała twarz mnie piecze itp.wszelkie pianki do mycia czy nawet czasami sama woda(choć nie zawsze) powodują to samo.Wcześniej kiedy byłam młodsza nie był to taki problem ale teraz skóra zaczyna domagać się kosmetyków.kiedy nie posmaruję skóry kremem moje czoło zachowuje się jakby miało łupież...kiedy znowu posmaruję no to jak już wyżej pisałam i tak źle i tak niedobrze.Dodam że obecnie używam kremu AA do cery wrażliwej i przy nim moje dolegliwości są nieco mniejsze.
szotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 19:11   #310
sunset_gno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: specjalista na forum!!

Witam panią dermatolog
proszę o opinie: co pani myśli o połączeniu aknenormin 10mg + encorton 10 mg na dzień? Tak właśnie zaczynam kurację (sprawa oczywiście dotyczy trądziku). Słyszałam różne opinie na ten temat, bardzo się niepokoję. Pani dermatolog, u której się leczę, zaleciła mi właśnie taką kurację. Podobno encorton ma złagodzić skutki uboczne leku Aknenormin, a przede wszystkim złagodzić wysyp, który podobno mnie nie ominie.
Co pani o takim połączeniu myśli?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Edytowane przez sunset_gno
Czas edycji: 2010-02-17 o 21:56
sunset_gno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 20:37   #311
krakowianka 89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: specjalista na forum!!

witam
super że powstał wątek z panią doktor
ja mam problem ze skórą pod pachami po goleniu wyskakuja mi jakieś chrostki i nie jest to miłe uczucie czasem nawet bolą ( nie zmieniałam ani pianki ani maszynki nic nie zmienialam) a problem wystepuje juz od dłuzszego czasu
z góry bardzo dziękuje za odpowiedź
krakowianka 89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 09:07   #312
korni89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
depilacja

mam problem z depilacja mijejsc imtymnych otoz nie zaleznie czego uzyje czy zyletki czy depilatora zawsze pojawiaja mi sie stany zapalne w postaci krost bardzo prosze o pomoc
korni89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 14:57   #313
Lambi.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: specjalista na forum!!

Witam,
Chcialabym sie dowiedziec, czy jest mozliwe, aby trądzik pojawił się z dnia na dzien?
Mialam kiedys raczej średnio nasilony trądzik związany z okresem dojrzewania ale od jakis 2 lat praktycznie zniknął. Pojawiało mi się może kilka pryszczy w miesiącu i każdy znikał po ok.2 dniach. Parę dni temu wieczorem poszłam spać z praktycznie gładką twarzą, może był na niej 1 pryszcz ale nie więcej, a obudziłam się z prawie całą twarzą w malych powierzchniowych krostkach (w zyciu takich nie mialam). jest kilka obszarow twarzy na ktorych nie ma ani jednej krostki- calkiem spory fragment jednego policzka i mniejszy drugiego - ale na reszcie twarzy sa one bardzo, bardzo zagęszczone, w sumie jest ich jakies kilkaset (nie przesadzam), i są bardzo, bardzo czerwone (nie są różowe, ale doslownie intensywnie czerwone, jakby byly mocno podraznione). Z dnia na dzien z praktycznie gladkiej moja twarz przeistoczyla sie w twarz ktora z daleka wygląda jakby byla cala poparzona, albo jakbym miala jakies gigantyczne zapalenie skóry.

Pani dermatolog po prostu stwierdzila ze to trądzik, przepisała zineryt i costam doustnie, ale nie chce mi sie wierzyc zeby trądzik pojawił się*z dnia na dzien w tak intensywnej postaci. Czy uwaza Pani, ze powinnam pojsc jeszcze do innego dermatologa? Bo mi się wydaje, ze cos konkretnego musialo to spowodowac np. jakies uczulenie?

Proszę o pomoc, od paru dni praktycznie nie wychodzę z domu i jestem załamana.

Dodaję*jeszcze zdjęcia, jedne zrobione dzis, drugie jakis tydzien temu - tuz przed pojawieniem sie tego.


Edytowane przez Lambi.
Czas edycji: 2010-02-18 o 16:49
Lambi. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 21:53   #314
seape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Przemków
Wiadomości: 28
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez Danuta Nowicka Pokaż wiadomość



Dieta nie wpływa na pogorszenie tradziku, chyba że jest bardzo bogata w konserwanty, sztuczne barwniki i ostre przyprawy. Na polepszenie stanu skóry zaś dobrze jest jeść dużo ciemnego pieczywa, kiełków, olei roślinnych.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------
o to mi sie przyda teraz jem właściwie tylko ciemne pieczywo ;> moze t własnie to pomoże dziekujee ;>
__________________

58 ..

63 kg!
60...
51 kg


industrialagain -> anti helix -> tragus -> rook -> surface
seape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 11:47   #315
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Myslę że to przesyszenie skóry. Zawsze pod podkład proszę stosowac krem półtłusty, pozostawić do wchłonięcia i potem dopiero zrobić makijaż. Jesli problem nie rozwiąze sie w ten sposób prosze pokazac się dermatologowi - tak samo może wygladać zapalenie łojotokowe skóry.
Cytat:
Napisane przez szotka Pokaż wiadomość
Witam.
Ja mam problem z cerą tzn.nie mogę używać żadnych kremów,podkładów nic.Wszystko czego używam sprawia że pojawiają mi się na twarzy suche plamy,cała twarz mnie piecze itp.wszelkie pianki do mycia czy nawet czasami sama woda(choć nie zawsze) powodują to samo.Wcześniej kiedy byłam młodsza nie był to taki problem ale teraz skóra zaczyna domagać się kosmetyków.kiedy nie posmaruję skóry kremem moje czoło zachowuje się jakby miało łupież...kiedy znowu posmaruję no to jak już wyżej pisałam i tak źle i tak niedobrze.Dodam że obecnie używam kremu AA do cery wrażliwej i przy nim moje dolegliwości są nieco mniejsze.


---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

To typowe miejsce i objawy zapalenia mieszków włosowych. Proszę dokładnie myć skórę przed goleniem, można przetrzeć spirutusem salicylowym albo jakimś preperatem z antybiotykiem. Po goleniu zastosować coś z cynkiem lub miedzią np cicalfate firmy Avene
Cytat:
Napisane przez krakowianka 89 Pokaż wiadomość
witam
super że powstał wątek z panią doktor
ja mam problem ze skórą pod pachami po goleniu wyskakuja mi jakieś chrostki i nie jest to miłe uczucie czasem nawet bolą ( nie zmieniałam ani pianki ani maszynki nic nie zmienialam) a problem wystepuje juz od dłuzszego czasu
z góry bardzo dziękuje za odpowiedź


---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Lambi. Pokaż wiadomość
Witam,
Chcialabym sie dowiedziec, czy jest mozliwe, aby trądzik pojawił się z dnia na dzien?
Mialam kiedys raczej średnio nasilony trądzik związany z okresem dojrzewania ale od jakis 2 lat praktycznie zniknął. Pojawiało mi się może kilka pryszczy w miesiącu i każdy znikał po ok.2 dniach. Parę dni temu wieczorem poszłam spać z praktycznie gładką twarzą, może był na niej 1 pryszcz ale nie więcej, a obudziłam się z prawie całą twarzą w malych powierzchniowych krostkach (w zyciu takich nie mialam). jest kilka obszarow twarzy na ktorych nie ma ani jednej krostki- calkiem spory fragment jednego policzka i mniejszy drugiego - ale na reszcie twarzy sa one bardzo, bardzo zagęszczone, w sumie jest ich jakies kilkaset (nie przesadzam), i są bardzo, bardzo czerwone (nie są różowe, ale doslownie intensywnie czerwone, jakby byly mocno podraznione). Z dnia na dzien z praktycznie gladkiej moja twarz przeistoczyla sie w twarz ktora z daleka wygląda jakby byla cala poparzona, albo jakbym miala jakies gigantyczne zapalenie skóry.

Pani dermatolog po prostu stwierdzila ze to trądzik, przepisała zineryt i costam doustnie, ale nie chce mi sie wierzyc zeby trądzik pojawił się*z dnia na dzien w tak intensywnej postaci. Czy uwaza Pani, ze powinnam pojsc jeszcze do innego dermatologa? Bo mi się wydaje, ze cos konkretnego musialo to spowodowac np. jakies uczulenie?

Proszę o pomoc, od paru dni praktycznie nie wychodzę z domu i jestem załamana.

Dodaję*jeszcze zdjęcia, jedne zrobione dzis, drugie jakis tydzien temu - tuz przed pojawieniem sie tego.

Myślę że to raczej podraznienie, ewentualnie choć mniej prawdopodobne - alergia. Powinna Pani stosować coś przeciwalergicznego np clemastin, alertec plus kwas borny do przemywania skóry twarzy i jakiś łagodny krem np alantan. Myślę że i tak musi sie Pani pokazac lekarzowi.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez korni89 Pokaż wiadomość
mam problem z depilacja mijejsc imtymnych otoz nie zaleznie czego uzyje czy zyletki czy depilatora zawsze pojawiaja mi sie stany zapalne w postaci krost bardzo prosze o pomoc
To typowe... Należy sie kuracja antybiotykiem i przerwa w depilacji. Ewentualnie zabiegi z kwasami owocowymi
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 19:55   #316
gosiaczek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: specjalista na forum!!

Pani doktor bardzo bym prosiła o porade w mojej sprawie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407880
gosiaczek2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 12:49   #317
tejta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: specjalista na forum!!

Witam,
prosze o rade jaka masc mam stosowac po laserowym usunieciu pieprzyka na twarzy 3-4 tyg temu ,blizna jest szer 4mm ,ubytkowa,proponowane w aptece masci sa na blizny przerostowe,wybor trudny dla kogos kto sie nie zna .
Rozwazam rowniez pujscie na fraxel, czy moze za wczesnie na takie zabiegi? A jesli sie zdecydowac to jakiego typu (ablacyjny ,nieablacyjny...)?
Z gory dziekuje za odpowiedz .
tejta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 16:22   #318
korni89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: specjalista na forum!!

tak otoz ja zrobilam przerwe kiedys ale to nic nie pomoglo takze prosze co cos konkretnego
korni89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 14:39   #319
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: specjalista na forum!!

Witam,
Ja mam dość nietypowe pytanie - czy lekarz dermatolog może przepisać na receptę robiony krem, balsam do smarowania na bazie samych naturalnych składników do nawilżania skóry atopowej (uczulenie na nikiel)? Na przykład na bazie mocznika, oleju kokosowego, masła shea albo coś takiego? Same naturalne składniki.

Generalnie wszelkie balsamy dostępne na rynku mają mniejszą bądź większą ilość sztucznych składników, które przy takiej swędzącej skórze mocniej ją podrażniają.
I nie chodzi mi o krem typu Alantan, tylko krem-balsam do smarowania całego ciała na co dzień.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
mourie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 11:53   #320
magdziaby
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
GG do magdziaby
Dot.: specjalista na forum!!

Dzień Dobry
Mam problem ponad cztery miesiące temu uradziłam dzieciatko.Od ponad miesiąca garsciami wychodza mi włosy. Wiem, ze to sprawy hormonalne, ale nigy nie miałam tak mało włosów. Obawiam sie, ze jak czegoś nie zrobie zostana łysa Przed ciazą miała robione badania tarczycy i miałam wyniki podwyzszone w trakcie ciazy sie uregulowały wię watpie by była to niedoczynność. Łykam Skrzypowite maglek omege i kwas foliowy i nie karmie dzieciatka. Czy są jakieś dobre ampułki do wcierania włosów? Prosze o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam
magdziaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 06:28   #321
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: specjalista na forum!!

Proszę o radę,
mam postać grudkowo zakórnikową trądziku. pojawił sie kilka lat po okresie dojrzewania, praktycznie z dnia na dzien. zrobilam jak dotad testy alergiczne, badanie na gronkowca i nic-staram sie znalezc przyczyne tych bolących guzków, bo stosowalam juz wiele lekarstwa a tradzik wciaz powraca. słyszałam ze przyczyna moga byc tez hormony poza tym ilosc guzów znacznie sie zwieksza na ok 2tyg przed miesiaczka wiec chcialabym sie dowiedzie jakie konkretnie musze wykonac badania hormonalne?co jeszcze moze byc przyczyna? w rodzinie nikt nie ma takich problemow wiec to raczej nie dziedziczne.
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 16:08   #322
nick113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: specjalista na forum!!

witam !

Edytowane przez nick113
Czas edycji: 2010-04-03 o 20:38
nick113 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 09:46   #323
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: specjalista na forum!!

Witam!
Od jakiegos caszu mam problem z cera tzn w oklicach skroni i żuchwy swedzi mnie skóra i pojawiły sie czerwone place niewiem czy to jakies uczulenie.Uzywam kremów nawilzających i staram sie dbac o cere . Chciałabym jeszcze zaznaczyc ze mam cere skłonna do rumienia , problem ten oststnio troszke sie nasilił. prosze o pomoc
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 12:20   #324
Daner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: specjalista na forum!!

Czy można brać biseptol jeśli smaruje się już 5 miesięcy acne derm? Czy przy braniu biseptolu występuje wysyp trądziku?I jak ma się sprawa z alkoholem?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Daner jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 08:55   #325
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez tejta Pokaż wiadomość
Witam,
prosze o rade jaka masc mam stosowac po laserowym usunieciu pieprzyka na twarzy 3-4 tyg temu ,blizna jest szer 4mm ,ubytkowa,proponowane w aptece masci sa na blizny przerostowe,wybor trudny dla kogos kto sie nie zna .
Rozwazam rowniez pujscie na fraxel, czy moze za wczesnie na takie zabiegi? A jesli sie zdecydowac to jakiego typu (ablacyjny ,nieablacyjny...)?
Z gory dziekuje za odpowiedz .
Troche za wcześnie, póki co proszę cepan 2-3 razy dziennie i porządnie pomasować. Fraxel po 3 miesiącach od zabiegu.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez mourie Pokaż wiadomość
Witam,
Ja mam dość nietypowe pytanie - czy lekarz dermatolog może przepisać na receptę robiony krem, balsam do smarowania na bazie samych naturalnych składników do nawilżania skóry atopowej (uczulenie na nikiel)? Na przykład na bazie mocznika, oleju kokosowego, masła shea albo coś takiego? Same naturalne składniki.

Generalnie wszelkie balsamy dostępne na rynku mają mniejszą bądź większą ilość sztucznych składników, które przy takiej swędzącej skórze mocniej ją podrażniają.
I nie chodzi mi o krem typu Alantan, tylko krem-balsam do smarowania całego ciała na co dzień.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Każdy lekarz wypisze taka receptę, jeśli substancje te sa w spisie dopuszczonych do stosowania.

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez magdziaby Pokaż wiadomość
Dzień Dobry
Mam problem ponad cztery miesiące temu uradziłam dzieciatko.Od ponad miesiąca garsciami wychodza mi włosy. Wiem, ze to sprawy hormonalne, ale nigy nie miałam tak mało włosów. Obawiam sie, ze jak czegoś nie zrobie zostana łysa Przed ciazą miała robione badania tarczycy i miałam wyniki podwyzszone w trakcie ciazy sie uregulowały wię watpie by była to niedoczynność. Łykam Skrzypowite maglek omege i kwas foliowy i nie karmie dzieciatka. Czy są jakieś dobre ampułki do wcierania włosów? Prosze o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam
Łysienie poporodowe może utrzymywać sie do kilku miesięcy, nawet roku po porodzie. Dla mnie najlepiej sprawdza się Merz special 2x2tabl, do smarowania Alpicort E, Loxon albo wosk do włosów. Tak czy siak włosy odrosną, prosze się nie martwić...

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
Proszę o radę,
mam postać grudkowo zakórnikową trądziku. pojawił sie kilka lat po okresie dojrzewania, praktycznie z dnia na dzien. zrobilam jak dotad testy alergiczne, badanie na gronkowca i nic-staram sie znalezc przyczyne tych bolących guzków, bo stosowalam juz wiele lekarstwa a tradzik wciaz powraca. słyszałam ze przyczyna moga byc tez hormony poza tym ilosc guzów znacznie sie zwieksza na ok 2tyg przed miesiaczka wiec chcialabym sie dowiedzie jakie konkretnie musze wykonac badania hormonalne?co jeszcze moze byc przyczyna? w rodzinie nikt nie ma takich problemow wiec to raczej nie dziedziczne.
Na skórę najbardziej wpływają estrogen, testosteron i progesteron i te trzeba oznaczyć. Konieczna jest też wizyta u ginekologa i badanie USG.

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez nick113 Pokaż wiadomość
witam !

Mam zaczerwienienie nad ustami. Zapewne od opryszczki, utrzymuje się dość długi czas, co z tym można zrobić ? Smarowałem już rożnymi specyfikami również pod kontrolą lekarza. Proszę o odpowiedz.
Nie wiem co było stosowane, bo określenie "rózne spacyfiki" nic mi nie mówi. Na takie zmiany najczęściej stosujemy słabe steroidy.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez lilka21 Pokaż wiadomość
Witam!
Od jakiegos caszu mam problem z cera tzn w oklicach skroni i żuchwy swedzi mnie skóra i pojawiły sie czerwone place niewiem czy to jakies uczulenie.Uzywam kremów nawilzających i staram sie dbac o cere . Chciałabym jeszcze zaznaczyc ze mam cere skłonna do rumienia , problem ten oststnio troszke sie nasilił. prosze o pomoc
Może to być zapalenie łojotokowe skóry, myślę, że nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Daner Pokaż wiadomość
Czy można brać biseptol jeśli smaruje się już 5 miesięcy acne derm? Czy przy braniu biseptolu występuje wysyp trądziku?I jak ma się sprawa z alkoholem?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Na te pytania powinien odpowiedzieć lekarz zlecajacy antybiotyk. Można, "wysyp" nie powinien się pojawić, alkohol zabroniony.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 10:10   #326
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: specjalista na forum!!

byłam u dermatologa i Pani przepiala mi masc protopic i afloderm . Niestety po protopicu strasznie mnie twarz piekła. Nigdy niemiala, takich problemów z twarza czy to alergia jest na coś?po czasie mi zginęło to i po tygodniu znów dostałam czerwonych, swedzacych placów na twarzy w okolicach żuchwy i skroni
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 13:47   #327
nick113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 9
Dot.: specjalista na forum!!

S

Edytowane przez nick113
Czas edycji: 2010-04-03 o 20:38
nick113 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 09:13   #328
judytkap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7
Dot.: specjalista na forum!!

Dzień dobry Pani dr,
Mam straszny problem, mam nadzieję że potrafi mi Pani pomóc lub wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Otóż stosowałam Glyco-A ponad miesiąc. Nie miałam żadnych reakcji alergicznych, wszystko przebiegało "przepisowo", łuszczyłam się i czerwieniłam, ale to raczej normalne.Ponad dwa tygodnie temu postanowiłam zrobić sobie przerwę, dać skórze odpocząć i zregenerować się. Dwa dni temu zaczęłam ponowne stosowanie preparatu. I tu zaczęły się dziać straszne rzeczy: po drugiej nocy z Glyco-A rano obudziłam się z poparzoną skórą - pełno malutkich pęcherzyków wypełnionych płynem. Nie wiem co się stało, pierwszy raz na jakikolwiek kosmetyk moja skóra tak zareagowała. Zastanawiam się, czy nie ma to nic wspólnego z faktem, iż w czasie przerwy stosowania Glyco-A do mycia twarzy używałam preparatu z kwasem salicylowym (ale przestałam). Może on jeszcze ciągle "zalega "gdzieś w głębszych warstwach skóry i to powoduje taką reakcję, może kwas glikolowy +salicylowy po prostu ze sobą reagują?. Dodam że oczywiście stosuję bardzo wysokie filtry i nie narażam skóry na zbytnią ekspozycję na słońce.
Bardzo proszę o pomoc, podpowiedź co zrobić i czym takie poparzenia mogły zostać wywołane.
Z góry serdecznie dziękuję
judytkap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 08:54   #329
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: specjalista na forum!!

Cytat:
Napisane przez lilka21 Pokaż wiadomość
byłam u dermatologa i Pani przepiala mi masc protopic i afloderm . Niestety po protopicu strasznie mnie twarz piekła. Nigdy niemiala, takich problemów z twarza czy to alergia jest na coś?po czasie mi zginęło to i po tygodniu znów dostałam czerwonych, swedzacych placów na twarzy w okolicach żuchwy i skroni
Przy stosowaniu protopicu przez pierwsze kilka dni może on dawać podraznienie skóry, nie powinno sie wtedy przerywać jego stosowania!

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez judytkap Pokaż wiadomość
Dzień dobry Pani dr,
Mam straszny problem, mam nadzieję że potrafi mi Pani pomóc lub wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Otóż stosowałam Glyco-A ponad miesiąc. Nie miałam żadnych reakcji alergicznych, wszystko przebiegało "przepisowo", łuszczyłam się i czerwieniłam, ale to raczej normalne.Ponad dwa tygodnie temu postanowiłam zrobić sobie przerwę, dać skórze odpocząć i zregenerować się. Dwa dni temu zaczęłam ponowne stosowanie preparatu. I tu zaczęły się dziać straszne rzeczy: po drugiej nocy z Glyco-A rano obudziłam się z poparzoną skórą - pełno malutkich pęcherzyków wypełnionych płynem. Nie wiem co się stało, pierwszy raz na jakikolwiek kosmetyk moja skóra tak zareagowała. Zastanawiam się, czy nie ma to nic wspólnego z faktem, iż w czasie przerwy stosowania Glyco-A do mycia twarzy używałam preparatu z kwasem salicylowym (ale przestałam). Może on jeszcze ciągle "zalega "gdzieś w głębszych warstwach skóry i to powoduje taką reakcję, może kwas glikolowy +salicylowy po prostu ze sobą reagują?. Dodam że oczywiście stosuję bardzo wysokie filtry i nie narażam skóry na zbytnią ekspozycję na słońce.
Bardzo proszę o pomoc, podpowiedź co zrobić i czym takie poparzenia mogły zostać wywołane.
Z góry serdecznie dziękuję
Przy stosowaniu preperatów złuszczajacych należy się z takimi reakcjami niestety liczyć. Byż może zbyt gruba warstwa Glyko A została nałożona, albo zrobiło się cos na zasadzie okluzji czyli kontakt skóra poduszka. Proponuję stosowac dalej...
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 10:16   #330
lilka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17
Dot.: specjalista na forum!!

to stosowac nadal masc która podrażnia?z dnia na dzień moja twarz wygląda gorzej cała w czerwonych suchych w dotyku placach i na dodatek uczucie ściągnięcia i świądu. Użyłam raz masci elocom ale równiż nic sie nie poprawilo moze dłuższy czas stosowac?
lilka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.