Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: kolejna czesc watku bedzie nazywać sie?
Mamo kup mi butlę soczku, przecież kończę już pół roczku! 2 8,00%
Pełzam, szuram, chcę raczkować- wszystkie rzeczy czas pochować! 3 12,00%
Lato idzie do nas już- pierwsze kroki są tuż-tuż! 2 8,00%
Gie-gie, da-da, ej i jo- woła dziecię, że hoho! 0 0%
Dzieci z każdym dniem są większe- mamy za to sporo lżejsze! 0 0%
Dziecię pnie się wciąż do góry- mama wraca do figury! 4 16,00%
Marchew jabłko i kurczaczek,zdrowo je mój niemowlaczek. 2 8,00%
Już wychodzą ząbki nam,mama popatrz siedzę sam! 7 28,00%
Miesiąc za miesiącem leci mamy coraz większe dzieci 3 12,00%
listopadowo-grudniowe mamusie2013 2 8,00%
Głosujący: 25. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 06:18   #241
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Clrka, no to Ulka się zrehabilitowała za wczoraj

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 06:42   #242
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam my dziśpobudka o 3. O 4 już wołał jeść. Zjadł 120i do tej pory nie chce. Juz rozkminiłam to jego ulewanie. Podałam mu czysty pepti bez nutritonu bo zapomniałam. Podałam mu go w łózeczku, potem przykryłam i mały poszedłspać- nic nie ulał. Czyli problem jest w tym ze on sie rusza i dlatego ulewa. Nie wiem czy jest sens zagęszczać skoropo zageszczenu tez ulewa, ale to z lekarzem już muszę ustalić.

Beatko- zgadzam sie z tym ze mogłam dac 2-3 dni, ale ja nie pomyslałam zeby kleik traktować jako dodatkowy posiłek. 5 łyżeczek dałam jabłka- ale nie takich czubatych tylko hmmm.. ja to wsadzam łyżeczkę do słoiczka, nie nabieram tylko tj. mocze łyżeczkę, wycieram spód i podaje, wiec nie sąddze by było tego za dużo. Mniej je-teraz już normalnie. Jadł mniej ale jeszcze wtey nie podawałam mu kleiku. Staram sie zmieniac smaki, zazwyczaj mieszam owoc z warzywkiem, do ziemniaka bede wracac za miesiac bo niestety odpada na dzień dzisiejszy. Babka w aptece mi powiedziałą ze jabłko ładnie rozluźnia, ale działa później niż grucha. Dlatego też nastawiłam sie na te jabłko. Podam mu dzisiaj sam rumianek i zobacze. o ile jeszcze mam rumianek.

Dziękuje dziewczyny ;*

Wyspałam sie. Poszlam spac zaraz po moim wczorajszym pście, nie pamiętam nic, nawet kiedy mąż poszedł spać. Wstalam o 3 do małego i już mnie głowa nie bolała, jakoś tak poczułam sie jak nowonarodzona. Wypiłam gorącą herbate i jeszcze lepiej mi sie zrobiło. A rano od 6;30[ po jedzeniu o 4 mał poszedł w kimono] mał dzielnie czekał az mamusi pójdzie i zrbi se herbate od 30 minut leży na macie, puszcza bąki i zjada wszystkie zabawki moze mu tez sie humor poprawił,albo to z powodu wyspania
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 07:04   #243
Madzik 89
Zadomowienie
 
Avatar Madzik 89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witam w nowym wątku, który jeszcze nadrabiam
Dziewczyny, obiecuję, że już więcej nie będę chwalić moje dziecko za to jak ładnie śpi itp.. To co się od poniedziałku dzieje to koszmar a myślałam, że to przelotne W dzień maruda straszna, kąpiel to było coś wspaniałego a teraz ryk w niebogłosy , ubieranie po kąpieli też ryk, w nocy pobudka o 4 i płacz o jedzenie, w ogóle śpi jakoś niespokojnie wierci się, przebudza, poza tym daje mu 150 ml a on czasem się naje a czasem woła o dodatkowe 30, ale wydaje mi się że 180 nie może jeść bo przecież ma dopiero 3,5 miesiąca
Wszystko pcha do tej swojej mordki słodkiej, dziąsełka ma jakieś miększe i już nie wiem czy to skok czy go dziąsełka swędzą ale za to kiedy nie marudzi to śmieje się w głos nontoper Także lekko niema
Jak myślicie skok czy dziąsełka? Od dziś leci mu 15 tydzień więc ja bym obstawiała skok niestety, a co Wy na to?
__________________
20.08.2005
14.11.2013 nasz maluszek <3
20.08.2014
20.08.2016

Edytowane przez Madzik 89
Czas edycji: 2014-02-21 o 07:14
Madzik 89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 07:09   #244
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Bry
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. oj ja głupia, w końcu Hania też tworzy tą rodzinę :P

Rybka ale wiesz, że jabłko działa rozluźniająco, ale surowe. gotowane działa zatwardzająco i polecane jest przy biegunkach

u nas nocka ok, mała się obudziła po północy, ale dała się oszukać smoczkiem i dopiero po 3 jadła. i po 6 ::P


Basia biedna ta mała, nie może chyba przez tą szynę tak bardzo wierzgac nóżkami? ale to dla jej zdrówka

Słodziukie dzieciaczki.

My wczoraj mieliśmy gości, chrzestna męża przyjechała
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 07:21   #245
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Madzik- chocbym siebie czytała. u nas tez. kąpiel- cos wsaniałego chichral sie tak ze szok, dzien był spoko, nocki przesypiał od 21 do 6. A teraz??? w nocy si budzi, kąpiel płacz ubieranie płacz [choć wczoraj było już o niebo lepiej] .. ale nam skok minął już dawno. Unas dziąsełka też tugrają jakąś role, bo nawet musze czasami posmarować bo tak trze.

Niunia- ale nie mam ojęcia jakie jest w sloiczku bo nie pisze,choć pewnie gotowane. ;/ a sok? rozluźnia? bo tez mu daje rozrzedzony i nic. a widze ze jak zrobi kupkę to ma dalsza czesc dnia super. Wtedy co zrobił po gruszce to prawi 2 h na macie leżał. całkiem inne dziecko mam.
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 07:32   #246
Madzik 89
Zadomowienie
 
Avatar Madzik 89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Madzik- chocbym siebie czytała. u nas tez. kąpiel- cos wsaniałego chichral sie tak ze szok, dzien był spoko, nocki przesypiał od 21 do 6. A teraz??? w nocy si budzi, kąpiel płacz ubieranie płacz [choć wczoraj było już o niebo lepiej] .. ale nam skok minął już dawno. Unas dziąsełka też tugrają jakąś role, bo nawet musze czasami posmarować bo tak trze.
Rybko a ile u Was trwał ten skok mniej więcej, bo u nas już prawie tydzień i liczę że już powoli wróci moje dziecko. Czyli u Was te przebudzenia nocne to raczej od ząbków? Zauważyłaś poprawę po zastosowaniu żelu?
__________________
20.08.2005
14.11.2013 nasz maluszek <3
20.08.2014
20.08.2016
Madzik 89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 07:41   #247
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

rybko dopisz wagę Igi

*Kociak85-06.12.13 Iga - 4720g (11 tyg) kp

Przez ostatni tydzień przytyła 260 gr także chyba coś daje to moje dodatkowe karmienie wieczorne. Albo po prostu wcześniej miała taki moment, że gorzej przybierała. I właśnie poszła spać. O dziwo! Bez płaczu bez marudzenie. Tylko zakwiliła jak ją wkładałam do łóżeczka. Ale dałam smoka, główka na boczek i zasypia...

Kurde, wiecie, najbardziej w tym wizazu na telefonie denerwuje mnie to, że zdjęć nie widzę. Bo nie zawsze mam czas później się cofać i szukać co wrzucałyście :/
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 07:49   #248
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień dobry, my się właśnie karmimy. W nocy karmienie było o 4 i pospalysmy do 8:20.
Dzisiaj spałam w nocy jak zabita a nad ranem nawet nie wiem kiedy mąż wstawał


Sent from my XT320 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:09   #249
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

ryba-nabierasz ze sloiczka od razu?A co robisz z reszta sloiczka?Powinno sie wyjac ze sloiczka tylko tyle ile chcesz malemu podac a reszte schowac. I karmic z innego pojemnika, ze wzgledu na bakterie.
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:20   #250
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cześć laseczki!

Nie nadrobiłam jeszcze...
u nas fajna noc. Mikołaj jadł o 3 i o 6.30, później się jescze kimnął godzinkę i humor ma wspaniały od rana. Ja z resztą też bo w końcu się wyspałam. Po poprzedniej nocy na wszelki wypadek położyłam się od razu jak młody zasnął
Dzisiaj jedziemy do moich rodziców - zapowiada się fajny dzień

Rybka wpisz mi wagę Mikołaja – 5700g (10,5 tyg)

Nanusia gratuluję i trzymam kciuki dalej! Z Clexane to jest tak, że producent nie chce wysyłać do jednej apteki więcej niż 2 op na tydzień (tak było u mnie), więc jak będziesz miała recepty to próbuj w różnych aptekach. Mam nadzieję, że jednak Ci się uda i będziesz je miała.

Basiaaaa biedna ta Twoja mała, musi jej być niewygodnie... Jakimi kropelkami tą buzię mu smarujesz? Mój nadal wysypany dziabąg jeden.

__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:26   #251
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Madzik0 u nas był skok ten 14-19tydz. 2 tyg. super potem masakra. ale pod koniec było dobrze
Tak, jak najczesciej po południu trze i trze tetrą, ssie mocniej kciuka, w buzi jest wszystko. wtedy najpier "masuje" [wkłądam palca owiniętego tetrą zeby zoaczyć czy to ząbki- jak sie uspokaja to wiem] i smaruje calgel czy jkos tak to sie nazywa.

De- chodzilo mi o zobrazowanie ;p podgrzewamtyko tyle by bylo dla Kacpra na porcje. Jak nie zje to trudno. Tak daje ok 5 łyżeczek do wyparzonego słoiczka i podgrzewam w podgrzewaczu. a to co w słoiku to w słoiczku zostaje i do lodówki na następny raz.
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 08:31   #252
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień dobry!

Ja jem śniadanko, a Mała jeszcze przysypia. Nocka bardzo dobra tylko ja coś niewyspana jestem. Nie mogłam zasnąć, wierciłam się z boku na bok, przebudzałam co godzinę - no nie mogę spać sama w łóżku bez męża.


Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Miss - ale z Ciebie pilna wizażanka
a tak apropo tych okładów, bo wcześniej nie musiałam robić...to ile sody na ile wody?? tak w razie w jakby były konieczne jutro
Jak już się udzielam to jestem pilna, staram się być na bieżąco i w ogóle, ale wystarczy, że nie ma mnie kilka dni i jakoś już nie mogę się wbić w temat.
Płaska łyżeczka sodki na pół szklanki letniej, przegotowanej wody. Moczysz w tym gazik, albo płatek kosmetyczny, wyciskasz lekko żeby nie ciekło i przykładasz do miejsca wkłucia, pozostawiasz na 2-3godz aż do wyschnięcia. I tak kilka razy. Ja zakładam wtedy Małej rajtuzki żeby ten gazik się nie przesuwał i zawsze po szczepionce robię te okłady jak tylko wrócimy do domu, nawet jak nie ma żadnego obrzęku. Tak profilaktycznie wolę przyłożyć, bo to nie zaszkodzi, a ładnie ściąga opuchliznę.
Cytat:
Napisane przez CorkaCzarownic Pokaż wiadomość
A ja się witam na pierwszym karmieniu od 22 mała zasnela o 20,obudzila się o 22 na szamke i spala do 5.20. Zjadla 150ml i teraz usiłuje usunąć w lozeczku a ja czekam... I nawet wyspana jestem
Ulcia to albo jest nie do zniesiania albo jest mega aniołkiem. Ty to masz z nią wesoło.
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Witam my dziśpobudka o 3. O 4 już wołał jeść. Zjadł 120i do tej pory nie chce. Juz rozkminiłam to jego ulewanie. Podałam mu czysty pepti bez nutritonu bo zapomniałam. Podałam mu go w łózeczku, potem przykryłam i mały poszedłspać- nic nie ulał. Czyli problem jest w tym ze on sie rusza i dlatego ulewa. Nie wiem czy jest sens zagęszczać skoropo zageszczenu tez ulewa, ale to z lekarzem już muszę ustalić.

Dziękuje dziewczyny ;*

Wyspałam sie. Poszlam spac zaraz po moim wczorajszym pście, nie pamiętam nic, nawet kiedy mąż poszedł spać. Wstalam o 3 do małego i już mnie głowa nie bolała, jakoś tak poczułam sie jak nowonarodzona. Wypiłam gorącą herbate i jeszcze lepiej mi sie zrobiło. A rano od 6;30[ po jedzeniu o 4 mał poszedł w kimono] mał dzielnie czekał az mamusi pójdzie i zrbi se herbate od 30 minut leży na macie, puszcza bąki i zjada wszystkie zabawki moze mu tez sie humor poprawił,albo to z powodu wyspania
Mi pediara tłumaczyła, że każde dziecko ulewa, jedne malutko i nie zawsze, a inne dużo i pop każdym karmieniu. I ulewanie to jest właśnie spowodowane ruszaniem, bo mleczko trafia do żołądka, nie zdąży się przetrawić i przez ruszanie Malucha cofa się do buzi. A nawet jak się już przetrawi to jeśli Maluch dużo się rusza to cofnie mu się przetrawionym. Możesz spróbować kilka dni podawać samo niezagęszczone mleczko i zobaczyć jaka jest tendencja czy więcej ulewa, czy tak samo. Może Kacperek miał wczoraj gorszy dzień, każdy czasem tak ma, że nie chce mu się nic.
Dobrze, że się wyspałaś, odpoczęłaś i od razu Ty masz lepszy humor i Kacperek lepiej się czuje.
Cytat:
Napisane przez Madzik 89 Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku, który jeszcze nadrabiam
Dziewczyny, obiecuję, że już więcej nie będę chwalić moje dziecko za to jak ładnie śpi itp.. To co się od poniedziałku dzieje to koszmar a myślałam, że to przelotne W dzień maruda straszna, kąpiel to było coś wspaniałego a teraz ryk w niebogłosy , ubieranie po kąpieli też ryk, w nocy pobudka o 4 i płacz o jedzenie, w ogóle śpi jakoś niespokojnie wierci się, przebudza, poza tym daje mu 150 ml a on czasem się naje a czasem woła o dodatkowe 30, ale wydaje mi się że 180 nie może jeść bo przecież ma dopiero 3,5 miesiąca
Wszystko pcha do tej swojej mordki słodkiej, dziąsełka ma jakieś miększe i już nie wiem czy to skok czy go dziąsełka swędzą ale za to kiedy nie marudzi to śmieje się w głos nontoper Także lekko niema
Jak myślicie skok czy dziąsełka? Od dziś leci mu 15 tydzień więc ja bym obstawiała skok niestety, a co Wy na to?
U nas też od poniedziałku była masakra, ale na szczęście wczoraj już moja córcia była grzeczniutka i dzisiaj też się fajny dzień zapowiada, więc może u Was też się polepszy. Może to skok, może dziąsełka, a może po prostu zły humor. Nie ma co rozmyślać, trzeba to przetrwać i czekać aż ponownie wyjrzy słoneczko i będzie tak jak wcześniej.
Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
rybko dopisz wagę Igi

*Kociak85-06.12.13 Iga - 4720g (11 tyg) kp

Przez ostatni tydzień przytyła 260 gr także chyba coś daje to moje dodatkowe karmienie wieczorne. Albo po prostu wcześniej miała taki moment, że gorzej przybierała. I właśnie poszła spać. O dziwo! Bez płaczu bez marudzenie. Tylko zakwiliła jak ją wkładałam do łóżeczka. Ale dałam smoka, główka na boczek i zasypia...
260g na tydzień to na prawdę świetny wynik! Teraz jak Iga zacznie przybierać to nie będziesz mogła za nią nadążyć. Będziesz nadal karmiła jeden raz w nocy więcej czy wracasz do poprzedniego systemu? Co Ci powiedziała pediatra?

Niuńcia się obudziła, więc idę z nią pogadać.
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:31   #253
ola_k11
Zadomowienie
 
Avatar ola_k11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 845
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

jestem dzis padnieta... przez starszaka bo maly gzeczny

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
ola_k11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:33   #254
kOmorowska
Rozeznanie
 
Avatar kOmorowska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 529
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Witamy się piątkowo
nocka całkiem spokojnie - pobudka o 3 i o 6.

Fajnie macie,że macie mężów przy sobie-mój w zimę pracuje od 7 do 17 a w sezonie letnim od 6 do 18

Lineczka chciałam poradzić cos na bardzo suche i szorstkie dłonie - krem do rąk Ziaja z ceramidami i koncentratem lipidowym - czyni cuda.

Jeśli chodzi o wizyty w poradniach to sporo tego, mimo że Natala była wypisana ze szpitala w stanie zadawalającym -wypisana 13 stycznia.
To nasze wizyty:
23 styczeń - neonatolog
24 styczeń - neurolog
30 styczeń - bioderka, okulista
20 luty - okulista
14 marca - bioderka
20 marca - okulista
1 kwietnia - kardiolog
2 kwietnia - neonatolog, neurolog

Natala miała 6 tygodni i ważyła 4000 g ciekawa jestem ile teraz waży szczepienie dopiero 20 marca.
__________________

24.12.2013 - Natalia

kOmorowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:36   #255
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Hej gadulki

znow nie bede nadazac:p

Kociak za wage malej brawa
uswiadomilas mi,ze moje dziecie tez juz ma 11 tygodni:p

u nas nocka ok i mala jeszcze spi- nie bylo porannej pobudki,jupi
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:37   #256
CorkaCzarownic
Zadomowienie
 
Avatar CorkaCzarownic
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 421
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Clrka, no to Ulka się zrehabilitowała za wczoraj

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No na szczęście. Odpoczelam


nieziemsko, doczytałam książkę do końca. Pierwsza od nie pamiętam kiedy


Cytat:
Napisane przez Madzik 89 Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku, który jeszcze nadrabiam
Dziewczyny, obiecuję, że już więcej nie będę chwalić moje dziecko za to jak ładnie śpi itp.. To co się od poniedziałku dzieje to koszmar a myślałam, że to przelotne W dzień maruda straszna, kąpiel to było coś wspaniałego a teraz ryk w niebogłosy , ubieranie po kąpieli też ryk, w nocy pobudka o 4 i płacz o jedzenie, w ogóle śpi jakoś niespokojnie wierci się, przebudza, poza tym daje mu 150 ml a on czasem się naje a czasem woła o dodatkowe 30, ale wydaje mi się że 180 nie może jeść bo przecież ma dopiero 3,5 miesiąca
Wszystko pcha do tej swojej mordki słodkiej, dziąsełka ma jakieś miększe i już nie wiem czy to skok czy go dziąsełka swędzą ale za to kiedy nie marudzi to śmieje się w głos nontoper Także lekko niema
Jak myślicie skok czy dziąsełka? Od dziś leci mu 15 tydzień więc ja bym obstawiała skok niestety, a co Wy na to?
ja też nie chwale juz, nie pisze, nie mówię...


Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Madzik- chocbym siebie czytała. u nas tez. kąpiel- cos wsaniałego chichral sie tak ze szok, dzien był spoko, nocki przesypiał od 21 do 6. A teraz??? w nocy si budzi, kąpiel płacz ubieranie płacz [choć wczoraj było już o niebo lepiej] .. ale nam skok minął już dawno. Unas dziąsełka też tugrają jakąś role, bo nawet musze czasami posmarować bo tak trze.

Niunia- ale nie mam ojęcia jakie jest w sloiczku bo nie pisze,choć pewnie gotowane. ;/ a sok? rozluźnia? bo tez mu daje rozrzedzony i nic. a widze ze jak zrobi kupkę to ma dalsza czesc dnia super. Wtedy co zrobił po gruszce to prawi 2 h na macie leżał. całkiem inne dziecko mam.
To wina kupy. To teraz wiesz co się u nas dzieje w związku z tą kupa od jej 3 tygodnia... Jak zrobi sama raz kupe to inne dziecko...
__________________
And then she'd say: It's OK, I got lost on the way
But I'm a Supergirl and Supergirls don't cry.
CorkaCzarownic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 08:47   #257
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Baaardzo ładnie Iga przybiera!
I Mikołaj jaki już duży!

Dlaczego jak tak pięknie bącury idą to kupa nie moze


Kacper przekłada zabawkę z ręki do ręki
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:04   #258
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
I jeszcze Wam powiem, że wróciłam, bo pomyślałam sobie, że teraz tak mało do nadrabiania to dam radę. Patrze, a tu wróciły też wszystkie wariatki moje i nadrabiania jak wcześniej


Odpisywania ciąg dalszy:

Oleńka mnie też włosy lecą strasznie, a coś czuję, że to dopiero początek. Ja zażywam Pharmaton Matruelle i Omegamed DHA.

Taszanta dobrze że ten upadek ze schodów tylko tak się skończył, najadłaś się strachu. Jak to trzeba uważać to głowa mała… też mamy schody w domu i sto razy dziennie po nim chodzę z małym…

Basiaaa mój też widzi telewizor, trzeba ograniczyć wlączanie bo się dziecko przyzwyczai….

Lusesita brawa za wagę! Samo tak zleciało? Mógłby mi ktoś Mikiego na spacer na 2h zabrać… któraś chętna? :P

Iga zdrówka dla starszaka i oby nikogo nie zaraził.

Beatka dobrze mężowi powiedziałaś :P
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:05   #259
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Ja tez juz nauczylam sie,zeby za bardzo nie chwalic:p

Ryba brawa dla Kacpra!

ja sie jaram,ze malej sie zdarzy uderzyc lapka zabawke na bujaczku
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 09:07   #260
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

ja też się już nie chwalę że moje dziecko jest grzeczne, bo od wczoraj dokazuje, dobrze że pogoda ładna to na spacer z potworem pójdę

poza tym moje dziecko ma etap łapania zabawek i jak mu się parę razy nie uda to się wścieka :P
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel

Edytowane przez Lilith890502
Czas edycji: 2014-02-21 o 09:08
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:11   #261
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Jejku ja to bym chciała żeby wróciło moje grzeczne dziecko które zajmuje ładnie zabawkami a ostatnio Zuza się tylko ciągle wkurza, wszystko pcha do buzi i tak się wkurza że szok, złości się, wygina, masakra

Sent from my XT320 using Wizaz Forum mobile app
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 09:13   #262
ola_k11
Zadomowienie
 
Avatar ola_k11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 845
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Witamy się piątkowo
nocka całkiem spokojnie - pobudka o 3 i o 6.

Fajnie macie,że macie mężów przy sobie-mój w zimę pracuje od 7 do 17 a w sezonie letnim od 6 do 18
spoko moj pracuje od 8-18 wiec nie jestes sama ;-) wychodzi jak spie a wraca o 19. pracuje na szczescie tylko 4 dni w tyg


Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
ola_k11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:02   #263
ryba91
Zakorzenienie
 
Avatar ryba91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 5 628
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Wystawilam malego na balkon bo chcialam powyciagac ciuszki na 74 a tu co? jakis gościu sobie wierci i nici ze spania
u mnie pogoda taka srednia, wieje, ero slonca..

Co do pracy. moj dostal awans i nie dosc ze pracuje dluzej, czasem dopiero o 20 wraca albo i poźniej to jeszcze mniej zarabia
__________________
..
ryba91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:08   #264
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Dzień doberek
U nas też nocka spoko Majka obudziła się o 4 a później po 8, zjadła o 9 a teraz drzemie Mąż pojechał po świeże pieczywko to zaraz się zbieram na śniadanko

Madzik - mi to wygląda na skok niech szybko mija

Czarownico - a to Cię Uleńka zaskoczyła, oby częściej

Kociak - ładnie Igunia przybrała

Ktosiula - duży chłopczyk już z Mikusia

Miss - dzięki za wytłumaczenie okładzików, mam nadzieję, że nie będą potrzebne A może też profilaktycznie zastosuję

Komorowska - niezły harmonogram wizyt

Oki małż wrócił to spadam

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Wystawilam malego na balkon bo chcialam powyciagac ciuszki na 74 a tu co? jakis gościu sobie wierci i nici ze spania
u mnie pogoda taka srednia, wieje, ero slonca..

Co do pracy. moj dostal awans i nie dosc ze pracuje dluzej, czasem dopiero o 20 wraca albo i poźniej to jeszcze mniej zarabia
U mnie zmiennie...słońce a za chwilę deszcz może popołudniu się wyklaruje to na szczepienie się przejdziemy spacerkiem

To co to za awans
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:13   #265
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
u nas fajna noc. Mikołaj jadł o 3 i o 6.30, później się jescze kimnął godzinkę i humor ma wspaniały od rana. Ja z resztą też bo w końcu się wyspałam. Po poprzedniej nocy na wszelki wypadek położyłam się od razu jak młody zasnął
Dzisiaj jedziemy do moich rodziców - zapowiada się fajny dzień

Rybka wpisz mi wagę Mikołaja – 5700g (10,5 tyg)
Nie ma to jak się wyspać i wstać z dobrym humorem. Dobrze, że u Was nocka taka fajna i Mały też zadowolony.
za wagę Mikołajka! Duży chłopiec rośnie!
Cytat:
Napisane przez kOmorowska Pokaż wiadomość
Fajnie macie,że macie mężów przy sobie-mój w zimę pracuje od 7 do 17 a w sezonie letnim od 6 do 18

Jeśli chodzi o wizyty w poradniach to sporo tego, mimo że Natala była wypisana ze szpitala w stanie zadawalającym -wypisana 13 stycznia.
To nasze wizyty:
23 styczeń - neonatolog
24 styczeń - neurolog
30 styczeń - bioderka, okulista
20 luty - okulista
14 marca - bioderka
20 marca - okulista
1 kwietnia - kardiolog
2 kwietnia - neonatolog, neurolog

Natala miała 6 tygodni i ważyła 4000 g ciekawa jestem ile teraz waży szczepienie dopiero 20 marca.
Mój mąż przez cały rok pracuje od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30 tylko musi dojeżdżać do pracy 100km w jedną stronę. Więc wychodzi kilka minut po 5 i wraca przed 17. A czasami ma różne zajęcia gdzie nie ma go ciągiem 24 godziny lub więcej, np. jak wczoraj wyszedł po 5 rano to wróci dzisiaj ok 17. A czasem musi wyjechać na kilka tygodni lub miesięcy i nie ma, że boli. Ale taki ma charakter pracy i musiałam się do tego przyzwyczaić. Ty i tak codziennie masz swojego męża w domu,a ja nie zawsze, więc ciesz się.
Dużo macie tych wizyt, ale przynajmniej wiesz, że Mała jest zdrowa.
Bardzo ładną wagę miała jak na 6tyg, teraz będzie o wiele więcej.
Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Kacper przekłada zabawkę z ręki do ręki
Ale spryciarz! Moja jeszcze sama nie łapie zabawek a tak chciałabym żeby czasem mi przywaliła grzechotką w nos.
Cytat:
Napisane przez Lilith890502 Pokaż wiadomość
poza tym moje dziecko ma etap łapania zabawek i jak mu się parę razy nie uda to się wścieka :P
Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
Jejku ja to bym chciała żeby wróciło moje grzeczne dziecko które zajmuje ładnie zabawkami a ostatnio Zuza się tylko ciągle wkurza, wszystko pcha do buzi i tak się wkurza że szok, złości się, wygina, masakra
Te złości i wściekanie minie i wrócą Wasze cudowne, grzeczniutkie dzieciaczki.
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:15   #266
Basiaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 342
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Bry
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. oj ja głupia, w końcu Hania też tworzy tą rodzinę :P

Rybka ale wiesz, że jabłko działa rozluźniająco, ale surowe. gotowane działa zatwardzająco i polecane jest przy biegunkach

u nas nocka ok, mała się obudziła po północy, ale dała się oszukać smoczkiem i dopiero po 3 jadła. i po 6 ::P


Basia biedna ta mała, nie może chyba przez tą szynę tak bardzo wierzgac nóżkami? ale to dla jej zdrówka

Słodziukie dzieciaczki.

My wczoraj mieliśmy gości, chrzestna męża przyjechała
Właśnie myślałam że nie może, ale dzisiaj widzę, że podnosi dwie nóżki na raz

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
Cześć laseczki!

Nie nadrobiłam jeszcze...
u nas fajna noc. Mikołaj jadł o 3 i o 6.30, później się jescze kimnął godzinkę i humor ma wspaniały od rana. Ja z resztą też bo w końcu się wyspałam. Po poprzedniej nocy na wszelki wypadek położyłam się od razu jak młody zasnął
Dzisiaj jedziemy do moich rodziców - zapowiada się fajny dzień

Rybka wpisz mi wagę Mikołaja – 5700g (10,5 tyg)

Nanusia gratuluję i trzymam kciuki dalej! Z Clexane to jest tak, że producent nie chce wysyłać do jednej apteki więcej niż 2 op na tydzień (tak było u mnie), więc jak będziesz miała recepty to próbuj w różnych aptekach. Mam nadzieję, że jednak Ci się uda i będziesz je miała.

Basiaaaa biedna ta Twoja mała, musi jej być niewygodnie... Jakimi kropelkami tą buzię mu smarujesz? Mój nadal wysypany dziabąg jeden.
\
Kropelki do oczu Dicortineff, ale nie wiem czy na receptę czy normalnie można kupić, tzn ja miałam na recepcie razem z drugim lekiem Fenistilem, kropelki do mleka. Mały ma super skórę, praktycznie czystą. Zastanawiam sie czy dać mu cyca on tak pięknie jadł i patrzył mi w oczka

Dzień dobry
Basiaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:16   #267
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja tez bym chciała zacząć ćwiczyć, ktoś wie ile czasu trzeba odczekać po CC?

. ?
Brzuch można ćwiczyć podobno po 6 miesiącach, ale mi by się nie chciało zaczynać wcześniej i caly czas się zastanawiać czy dane ćwiczenie obciąża brzuch czy nie

Haha, fajnie że piszecie o rozszerzaniu diety i mnie oświecacie że otwarty słoiczek można przechowywać dłużej, bo ja wczoraj w sklepie oglądałam i stwierdziłam że skoro przydatność tylko 24 godziny po otwarciu to należy od razu wyrzucić niewykorzystaną część

W ogóle chyba dziś jestem wyrodną matką, czekam na przesyłkę z nowym telefonem , no nie wiem czy dziś na 100 % dostarczą ale wiem że jak tylko wyjdę z domu to od razu kurier podjedzie i nie odbiorę i będę musiała czekać do poniedziałku no więc myślę czy iść na spacer z małą czy koczować w domu polując na kuriera no ale z drugiej strony jak nie wyjdę z domu to wiem że kurier nie przyjedzie, no tak to u mnie zawsze jest
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:17   #268
kyte
Wtajemniczenie
 
Avatar kyte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 947
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Boossshhh nadrabiam i nadrabiam i co przeczytam strone, patrzę i naprodukowana jest już kolejna
I jeżeli kiedykolwiek będzie konkurs na najbardziej zakręconą osobę osobiście stanę w konkursie Wczoraj z rana wchodzę na stary wątek, patrze no znowu nie mogę napisać żadnej wiadomości, myślę sobie -pewnie znowu wirus na kompie,a tu się okazało że po prostu nowy wątek, i zobaczyłam to dopiero dziś....i stąd te zaległości



Cytat:
Napisane przez niunia_20 Pokaż wiadomość
Beatko pytalas w poprzednim watku co u mnie wiec juz pisze-

Ahhhh.... Nie wiem co i jak Wam napisać...
Nie chciałabym Was martwić ale umnie nie za ciekawie...

Z piątku na sobotę w nocy o 1 godzinie odeszły mi wody... Spalam i zaczelam się delikatnie przebudzac na siusiu i nawet dobrze się nie rozbudzilam i polecielo... Myslalam ze sie posikalam ale pozniej non stop ze mnie leciało wiec jak jeszcze zobaczylasm na wkładce taki wielki glucior to nie mialam watpliwosci. Leże w szpitalu i codziennie mam usg - sprawdzają czy serducho bije i ogólnie mówią ze z każdym dniem jest więcej tych wód ale ciagle się ze mnie sączy... Jest mi cholertnie przykro ze znowu mnie to spotyka...

Nanusia super ze serduszko bije
Niunia z całego serca wierzę że wszystko się ułoży!Wody się uzupełniają-MUSI być dobrze! Powiem jak kiedyś gin powiedział mojej szwagierce aby piła dużo wody, może to też pomoże? Wierzę że te problemy to tylko chwilowe trzymamy mocno kciuki

Nanusiu gratuluję serduszka wspaniała wiadomość dalej trzymamy kciukasy

Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Już ja miałam kryzys i chciałam jej to ściagnać ale wiem, ze to zniszczy efekty.

A tak to wygląda
Ojej ... Najważniejsze że to dla jej dobra
Cytat:
Napisane przez Basiaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Teraz 3 miesiące non stop- ściągamy tylko do kąpania. Po tych 3 miesiącach, całą noc i 2-3 h dziennie w trakcie spania, spaceru itp.

Jakby któraś chciala zobaczyć raczkujące maleństwo z szyną http://www.youtu.be.com/watch?v=XYTndu-A1S8 trzeba usunąć kropkę jakby się wykrzaczyło

Najgorzej mamy z ubraniami, nie można ściagać szyny do przebierania, przewijania więc musimy mieć takie ubranka z guziczkami/napami aż do końca ubranka, a jak na złość mam tylko takie 2. Jedne śpiochy z guziczkami pocięłam, tzn odcięłam stópki :P

Dziewczyny czy Wasze maluchy dostrzegły już telewizor? zostawiłam małego w bujaczku ,w ogóle nie zwróciłam uwagi ze patrzy na tv i poszłam do kuchni. Przyszłam zasłoniłam mu tv a on w ryk, odsłoniłam zaczął się śmiać i tak dwa razy. Wzięłam go na rączki, ale wyginał głowę w stronę tv.
Tak śmiejemy się że mała kinomaniaczka z niej.Telewizor musi być wyłączony.
__________________
2820g SZCZĘŚCIA
kyte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:21   #269
Miss Triss
Zadomowienie
 
Avatar Miss Triss
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Co do pracy. moj dostal awans i nie dosc ze pracuje dluzej, czasem dopiero o 20 wraca albo i poźniej to jeszcze mniej zarabia
To do kitu taki awans! Musiał się zgadzać na takie warunki? Przecież skoro awansował powinien zarabiać więcej.
Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Dzień doberek
U nas też nocka spoko Majka obudziła się o 4 a później po 8, zjadła o 9 a teraz drzemie Mąż pojechał po świeże pieczywko to zaraz się zbieram na śniadanko

Miss - dzięki za wytłumaczenie okładzików, mam nadzieję, że nie będą potrzebne A może też profilaktycznie zastosuję
Zawsze możesz je stosować profilaktycznie, nie są szkodliwe dla dziecka.
Po raz kolejny uważam, że za dobrze masz ze swoim mężem. Muszę mojego pogonić, żeby zaczął się bardziej wykazywać.
__________________
Dziecko to uwidoczniona miłość.
- Novalis -

Miss Triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-21, 10:22   #270
Basiaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 342
Dot.: Mama pokaż cały świat, bo ja nie chcę leżeć tak! Mamusie XI-XII 2013r. cz. II

Cytat:
Napisane przez ryba91 Pokaż wiadomość
Wystawilam malego na balkon bo chcialam powyciagac ciuszki na 74 a tu co? jakis gościu sobie wierci i nici ze spania
u mnie pogoda taka srednia, wieje, ero slonca..

Co do pracy. moj dostal awans i nie dosc ze pracuje dluzej, czasem dopiero o 20 wraca albo i poźniej to jeszcze mniej zarabia




Jejku a co to za awans?

Mój maż pracuje 7 dni w tygodniu, od pon do piatku od 09-17, sob i niedziele od 05-15 masakra a jak w weekend nie pracuje to jest na uczelni

U nas tak jak mówiłam ciche dni
Basiaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-29 14:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.