Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-12, 15:21   #181
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Mnie bardzo podraznia może dlatego lekarz zalecał mi filtry,bardzo się łuszczę i wychodza mi czerwone placki, niekiedy smaruję się co 2- 3 dni na wieczór, o częściej to nie wiem co by stało się z moją skórąCo do niespodzianek to mam wrażenie że nie tyle następuje wysyp , co wychodza te podskórne które już gdzieś tak głęboko są, no szybko sie goją, to chyba za sprawą antybiotyku bo jak używałam retininu A to te krosty strasznie się rozrastały tzn długo się goiły.
To nie tak źle, pewnie prędzej czy później i tak by się pojawiły Mojej brodzie bardzo przyda się złuszczanie
Polecono mi, żeby na początek smarowac przez dwa dni na noc, potem dwa dni przerwy i powtórzy to 4 razy. Jeśli nie ma podrażnienia, można codziennie. Jesli chodzi o ilośc, to bardzo cienko, wycisnąc porcję wielkości ziarenka groszku.

Udało mi się dostac w aptece próbki Dermedic Acne Expert intensywnie nawilżający (do skóry przesuszonej intensywnym leczeniem dermatologicznym), mam nadzieję, że wystarczy. Nigdzie nie mogę znaleźc AA Help żel - krem do oczyszczania wrażliwej skóry bezzapachowy, może poszukam czegoś innego dla wrażliwej cery.

P.S. Dziękuję Wam dziewczyny za zainteresowanie
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 17:33   #182
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

kiedyś do mycia używałam phiziogelu czy jakoś tak , teraz używam płynu do higieny intymnej AA z serii help
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:34   #183
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Kupiłam wreszcie ten żel - krem AA Help i po pierwszych dwóch użyciach mogę powiedziec, że nie wysusza skóry, nie podrażnia mojej póki co jeszcze tłustej cery. Trochę zaniepokoiły mnie niektóre składniki (SLS na drugim miejscu w składzie , parafina gdzieś w połowie ), zobaczymy, jak będzie się sprawował w czasie kuracji Isotrexinem.
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 10:10   #184
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Czy któraś z was stosowała naraz Isotrexin + Davercin. Chciałam wiedzieć jak często to stosować. I ogólnie jakieś rady odnośnie tych dwóch specyfików. Dopiero zaczęłam leczenie i kompletnie się na tym nie znam. Eh... moja dermatolog napisała mi wszystko na karteczce, ale nie mogę się rozczytać
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 15:52   #185
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was stosowała naraz Isotrexin + Davercin. Chciałam wiedzieć jak często to stosować. I ogólnie jakieś rady odnośnie tych dwóch specyfików. Dopiero zaczęłam leczenie i kompletnie się na tym nie znam. Eh... moja dermatolog napisała mi wszystko na karteczce, ale nie mogę się rozczytać
Kochana najczęściej dermatolodzy zalecają Davercin na dzień a Isotrexin na noc.
Ja jednak, nie lubię w dzień mieć żadnych specyfików na buzi, stosowałam je naprzemiennie na noc a dzień mocno nawilżałam
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:58   #186
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Jestem po pierwszym wieczornym użyciu, Isotrexin. Moja skóra strasznie się złuszczyła, tak jakby dosłownie schodziła. A posmarowałam tylko miejsca trądzikowe czyli policzki. Na pewno nie będę go stosować codziennie, tylko co drugi dzień.
A co polecacie do nawilżania dziennego. Bo mi pani dermatolog kazała tylko krem nawilżający stosować, a nie jakieś filtry.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:08   #187
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

kiciaaa87 co do konieczności stosowania filtrów i dobrych kremach nawilżających przeczytasz kilka postów wcześniej
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 11:19   #188
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Zaplanowałam rozpocząckurację w weekend, żeby na wszelki wypadek ludzi nie straszyc, ale znów wszystko odwlecze się w czasie - wycisnęłam dwóch intruzów i czekam aż wszystko się zagoi Na domiar złego na czole dwa kufony, mazidło od dermy raczej nie działa, może dwa dni to za krótko...
Jak tylko będę w stanie nałożyc Isotexin, dam znac jakie efekty.
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 17:55   #189
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Zaplanowałam rozpocząckurację w weekend, żeby na wszelki wypadek ludzi nie straszyc, ale znów wszystko odwlecze się w czasie - wycisnęłam dwóch intruzów i czekam aż wszystko się zagoi Na domiar złego na czole dwa kufony, mazidło od dermy raczej nie działa, może dwa dni to za krótko...
Jak tylko będę w stanie nałożyc Isotexin, dam znac jakie efekty.

ja nakładam isotrexin na wycisniete pryszcze...

u mnie napoczatku zadnego podraznienia...i tak przez pierwsze dwa miesiace..

od jakiegos miesiaca tragedia zakladam co drugi dzien, duzo odzywiam skore a i tak piecze

ale pryszczy zadnych nie mam , czasem na brodzie cos wyskoczy, a i dodam że sie już nie świece prawię wcale, a świeciłam sie tak mocno, że chyba mialam z tym najwiekszy problem zawsze ze znajimych mi osób
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-01-17 o 17:58
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 18:02   #190
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Czy isotrexin pomoże mi na takie duże zaskoriaki zamknięte na nosie?? Mam 4 takie są ciemno bronzowe wręcz czarne nie chcę nosa smarować, bo mam rozszezone naczynka na nosie i boję się że mi pękną, ale gdyby miał zkutecznie usunąć te wągry to może bym się zdecydowała na smarowanie...i jeśli pomoże, to ile czasu to zajmie??
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:26   #191
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Czy isotrexin pomoże mi na takie duże zaskoriaki zamknięte na nosie?? Mam 4 takie są ciemno bronzowe wręcz czarne nie chcę nosa smarować, bo mam rozszezone naczynka na nosie i boję się że mi pękną, ale gdyby miał zkutecznie usunąć te wągry to może bym się zdecydowała na smarowanie...i jeśli pomoże, to ile czasu to zajmie??
Ja też zmagam się z zaskórnikami na nosie, brodzie i trochę czoła, nie są zbyt duże, ale jednak... Z ulotki Isotrexinu:
Działanie:
(...)
- rozmiękcza otwarte i zamkniete zaskórniki przez co ułatwia ich usuwanie
- hamuje tworzenie się nowych zamkniętych i otwartych zaskórników oraz powstawanie przebarwień
(...)
Składowa izotretinoinowa w Isotrexinie jest skuteczna w zaskórnikowej fazie choroby, podczas kiedy erytromycyna skuteczna jest w leczeniu stanów zapalnych towarzyszących trądzikowi pospolitemu.
itd.

Moja dermatolog mówiła, że taka kuracja jest długotrwała (na pewno 2,3 miesiące, aby były widoczne efekty). Potem leczenie trzeba podtrzymywac (np. 1 raz w tygodniu), ale każdy reaguje inaczej, więc nie mogę Ci nic więcej powiedzie, jak tylko, abyś uzbroiła się w cierpliwośc

A odnośnie tych wycisniętych pryszczy - Utworzyły mi się dwa strupki, więc wolę ich nie odrywac ani niczym nie smarowac, niech same odejdą. Znów z ulotki : Unikac kontaktu z oczami, ustami, błonami śluzowymi i podraznioną skórą (skaleczenia, zadrapania, oparzenia słoneczne, wypryski). Poczekam więc jeszcze dwa, trzy dni.
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 13:46   #192
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Ja zaczęłam kurację i teraz oczekuje wyników. Zdaję sobie sprawę że to kwestia kilku tygodni... ale będę codziennie śledzić stan mojej cery.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 14:11   #193
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Czy isotrexin pomoże mi na takie duże zaskoriaki zamknięte na nosie?? Mam 4 takie są ciemno bronzowe wręcz czarne nie chcę nosa smarować, bo mam rozszezone naczynka na nosie i boję się że mi pękną, ale gdyby miał zkutecznie usunąć te wągry to może bym się zdecydowała na smarowanie...i jeśli pomoże, to ile czasu to zajmie??
mi nie pomogło na zaskórniki na nosie więc już ich nie smaruję
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 14:15   #194
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszym wieczornym użyciu, Isotrexin. Moja skóra strasznie się złuszczyła, tak jakby dosłownie schodziła. A posmarowałam tylko miejsca trądzikowe czyli policzki. Na pewno nie będę go stosować codziennie, tylko co drugi dzień.
A co polecacie do nawilżania dziennego. Bo mi pani dermatolog kazała tylko krem nawilżający stosować, a nie jakieś filtry.
Wyżej wywiązała sie dyskusja na ten temat, ja jestem za filtrami, przy większości kuracji złuszczających wskazane jest stosowanie filtrów , ponieważ złuszczanie odsłania nowe warstwy bardzo delikatnego ,świeżego naskórka...Oczywiście zdania wsród dermatologów są podzielone wiec trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy używać filtrów czy nie , mogę jedynie powiedzieć że ja używam i tyleNie chc przekonac sie za kilka lat ,że lekarz się pomylił...


Queenie nie wiem czy dobrze robiłam , ale ja wyciśnięte miejsce po kroście smarowałam iso, wtedy szybciej sie goi , szybciutko znika opuchlizna i nie roznosi się zakażenie.Nie wiem jednak czy takie praktyki sa dozwolone...

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2009-01-20 o 14:19
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:20   #195
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Witam dziewczyny
Wczoraj pierwszy raz użyłam Isotrexinu i... zero podrażnienia! Gdy nakładałam Iso na twarz było czuc nieprzyjemną woń alkocholu, ale to drobna wada
Lek zasychając trochę uniemożliwia swobodną mimikę , ale w nocy to nie problem. Rano nie zauwazyłam żadnego łuszczenia, pieczenia itp.
Czyżbym była aż tak gruboskórna, czy nałozyłam zbyt mało?
Teraz tylko czekac cierpliwie na efekty...

A poprzedni żel do mycia twarzy zamieniłam na Physiogel - dosyc drogi ale łagodny
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 18:01   #196
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Wczoraj pierwszy raz użyłam Isotrexinu i... zero podrażnienia! Gdy nakładałam Iso na twarz było czuc nieprzyjemną woń alkocholu, ale to drobna wada
Lek zasychając trochę uniemożliwia swobodną mimikę , ale w nocy to nie problem. Rano nie zauwazyłam żadnego łuszczenia, pieczenia itp.
Czyżbym była aż tak gruboskórna, czy nałozyłam zbyt mało?
Teraz tylko czekac cierpliwie na efekty...

A poprzedni żel do mycia twarzy zamieniłam na Physiogel - dosyc drogi ale łagodny
Trzeba mało jak dasz za dużo to się złuszczy i odpadnie, a co do braku łuszczenia to poczekaj...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 11:41   #197
wiercia
Raczkowanie
 
Avatar wiercia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 364
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Wczoraj pierwszy raz użyłam Isotrexinu i... zero podrażnienia! Gdy nakładałam Iso na twarz było czuc nieprzyjemną woń alkocholu, ale to drobna wada
Lek zasychając trochę uniemożliwia swobodną mimikę , ale w nocy to nie problem. Rano nie zauwazyłam żadnego łuszczenia, pieczenia itp.
Czyżbym była aż tak gruboskórna, czy nałozyłam zbyt mało?
Teraz tylko czekac cierpliwie na efekty...

A poprzedni żel do mycia twarzy zamieniłam na Physiogel - dosyc drogi ale łagodny

Albo to kwestia czasu, albo skóra w ogóle Ci sie nie złuszczy.
Moja buzia lubi Iso, bo ładnie wysusza ale nie ma mowy o żadnym łuszczeniu
__________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei...



wiercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 13:11   #198
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Pyt. do dermatologa - Isotrexin a filtry.

Witam i przepraszam, jeśli pytanie się powtarza, ale chciałabym zasięgnąc opinii fachowca

Niedawno rozpoczęłam kurację Isotrexinem, pani dermatolog nie wspomniała nic o kwestii stosowania kremów z filtrami przeciwsłonecznymi (jedynie wskazała kilka kremów mocno nawilżających), gdy skontaktowałam się z nią ponownie, odpisała, że nie jest konieczne stosowanie kremów z filtrami podczas kuracji Isotrexinem. Z tego, co wiem, zdania są podzielona, ale coraz częściej mówi się, ze stosowanie filtrów jest konieczne.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy należy stosowac kremy z filtrami w czasie takiej kuracji.
I jeszcze jedna sprawa:
leczenie Isotrexinem jest długotrwałe i wygląda na to, że latem również będę musiała stosowac ten lek dla potrzymania efektów leczenia.
Czy można kontynuowac kurację tym lekiem przez cały rok (również w okresie letnim)? Wtedy chyba należałoby już koniecznie stosowac ochronę przeciwsłoneczną.

Z góry dziękuję za pomoc
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 16:31   #199
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

neska951 - mam do Ciebie pytanie odnośnie kremów z filtrami. Pisałaś, że używasz Iwostinu intensywnie nawilżającego SPF 20. Czy twój lekarz mówił może o tym, jaka powinna byc minimalna wartośc SPF w kremie? Czy wystarczy to 20, czy może potrzebne jest 30 albo zdecydowac się na najwyższe 50+. Nie mam pojęcia, na co się zdecydowac. A i czy kładziesz jakiś krem nawilżający pod ten filtr czy on sam juz dostatecznie nawilża?
Z góry dzięki za odpowiedź, niech inne osoby też się wypowiedzą

P.S. Wyszukałam taki kremik:
Dermedic Acne Sun Protect 20 UVB/UVA.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...0-uvb-uva.html
Uzywał ktoś tego cuda? Długo szukałam czegoś, co
- byłoby odpowiednie dla cery trądzikowej, nie zapychało
- miało dośc wysoki filtr
- było w rozsądnej cenie (ok. 30 zł za 100 ml)
Jest taka seria Biodermy Photoderm AKN Mat dla cery trądzikowej, ale cena mnie odstraszyła - około 60 zł. Z tańszych i potencjalnie nie zapychających (cho składu niegdzie nie mogę znaleź, więc nie jestem pewna, czy wierzyc producentowi) znalazłam tylko ten Dermedic.
Doradźcie coś

Edytowane przez Queenie
Czas edycji: 2009-01-30 o 17:58
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 11:13   #200
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
neska951 - mam do Ciebie pytanie odnośnie kremów z filtrami. Pisałaś, że używasz Iwostinu intensywnie nawilżającego SPF 20. Czy twój lekarz mówił może o tym, jaka powinna byc minimalna wartośc SPF w kremie? Czy wystarczy to 20, czy może potrzebne jest 30 albo zdecydowac się na najwyższe 50+. Nie mam pojęcia, na co się zdecydowac. A i czy kładziesz jakiś krem nawilżający pod ten filtr czy on sam juz dostatecznie nawilża?
Z góry dzięki za odpowiedź, niech inne osoby też się wypowiedzą

P.S. Wyszukałam taki kremik:
Dermedic Acne Sun Protect 20 UVB/UVA.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...0-uvb-uva.html
Uzywał ktoś tego cuda? Długo szukałam czegoś, co
- byłoby odpowiednie dla cery trądzikowej, nie zapychało
- miało dośc wysoki filtr
- było w rozsądnej cenie (ok. 30 zł za 100 ml)
Jest taka seria Biodermy Photoderm AKN Mat dla cery trądzikowej, ale cena mnie odstraszyła - około 60 zł. Z tańszych i potencjalnie nie zapychających (cho składu niegdzie nie mogę znaleź, więc nie jestem pewna, czy wierzyc producentowi) znalazłam tylko ten Dermedic.
Doradźcie coś
Iwostin jest ok jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną i nawilżenie , nie smaruje nawilzaczem pod niego, jesli latem idę na plażę powygrzewać się na Słońcu, smaruję się dodatkowo balsamem z faktorem 30-35 którego używam do ciała.
Jeśli za bardzo przypalę sobie buzię iso ,na noc smaruje twarz jakims super tłustym kremem.Kremu który znalazłaś nie używałam, ciekawe czy dobrze nawilża.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 11:21   #201
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Pyt. do dermatologa - Isotrexin a filtry.

Ja mam kurację Locacidem 0,05. Ciekawi mnie odpowiedz, na to pytanie, więc podnoszę wątek.
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 09:08   #202
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Pyt. do dermatologa - Isotrexin a filtry.

Stosowanie filtrów jest niezbędne, ze względu na ryzyko powstania przebarwień! W zimie wystarczy faktor 15- 20, w dni słoneczne musi to być 50+ czyli tzw. bloker słoneczny.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 16:38   #203
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Pyt. do dermatologa - Isotrexin a filtry.

.

Edytowane przez m.mc7
Czas edycji: 2009-02-19 o 15:08 Powód: przeniosłam pytanie na wątek "specjalista na forum"
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:34   #204
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

witam,ja zaczełam swoją przygode z Isotrexinem 4dni temu.dermatolog kazał mi stosowac na noc,po wyschnieciu nakladam papke robiona na zamowienie,rano spirtusem robionym rowniez na zamowienie i pozniej na to akneroxid 5.moim skromnym zdaniem jest to samobojstwo.he;/ mam taka czerwona.ha..rozowa twarz,luszczy mi sie przeokropnie,nawet do szkoly przestalam chodzic bo to masakra jest,o malowaniu to ja moge zapomniec nawet w takim stanie,powiedzcie mi prosze po jakim czasie mija to luszczenie i zaczerwienienie?plz
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 21:21   #205
Serduszko92
Raczkowanie
 
Avatar Serduszko92
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z krainy bulbozaurów
Wiadomości: 56
unidox+davercin+isotrexin

JUŻ NIE MOGĘ!
Dostałam tydzień temu od dermatologa davercin w płynie , isotrexin w żelu i tabletki Unidox Solutab.
Mam czerwone straszne plamy na twarzy w miejscu pryszczy i schodzi mi z nich skóra...
Czy to normalne? Już nie wytrzymam, piecze mnie wysuszona skóra na twarzy...Ile tak jeszcze?
Czy ja źle coś mogę 'robić'?
Mogę sobie jakoś pomóc?
Jak to zatuszować?
Wrrr
Mam ochotę zdrapać wszystko z twarzy
I wrócić do początku
Serduszko92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 22:34   #206
alexandra578
Raczkowanie
 
Avatar alexandra578
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 392
Dot.: unidox+davercin+isotrexin

nie jestem wielkim znawcą, w sumie stosowałam tylko Davercin (używam go obecnie). Smaruje się nim w miejscu gdzie są wypryski i też po wyciśnięciu (radze zrobić parówkę przed tym i ogolnie bardzo uważać przy wyciskaniu, wiadomo - roznosi sie wszystko) przez kilka dni, skóra sie w tym miejscu trochę jakby luszczy, bo to zasycha i samo odpada (nie zdrapywać, bo będą blizny!).

Tak w ogóle to mówiono mi że to antybiotyk i nie powinno sie długo stosować. Ale czy to prawda to już nie wiem
alexandra578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 13:09   #207
martalaguapa
Raczkowanie
 
Avatar martalaguapa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 158
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

mam podobny problem, od tygodnia stosuje isotrexin. przez pierwsze dni zauwazyłam porawę, ubyło zaskórniów, ale od poniedzialku jest masakra na jednym policzku i na brodzie mam trakie duze jak pięciozłowtówki czerwone plamy, pieką i są suche, jakby wypalone. teraz odstawiłm isotrexin, bo smarowanie się dalej byłoby samobójstwem. nie mogę na siebie patrzec a makijaz tez ciezko mi zorbic, masakra... czy ktos mial podobny problem? po jakim czasie i czy same zeszły te plamy? i czy wróciliscie do isotrexinu potem? bardzo prosze o pomoc bo jestem załamana ((
martalaguapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 05:44   #208
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

ja Ci radze odczekac kilka dni i nawilzac twarz kremem bambino albo mascia ochronna z wit.A.[przynajmniej ja tak robilam]i jak juz zniknie to najpierw naloz krem,poczekaj az dobrze wchlonie i na to nakladaj isotrexin,pozdrawiam
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 12:12   #209
malewara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 62
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Ja stosuje isotrexin juz od konca lutego. Mialam masakryczny tradzik, cale czolo, policzki i najbardziej skronie. Wszystko to wyleczyl! Przez tradzik pojawila sie tez depresja, odsuniecie od bliskich i znajomych. A probowalam wszystkiego - dosłownie, lacznie z tabletkami, masciami aptecznymi, tonikami, zelami, kremami, parowkami, maseczkami, kwasami.... Ach ile kasy na to wydalam i nerwow Mysle ze jezeli nic nie dziala to isotrexin jest ostatnim krokiem przed izotekiem (zel i tabletki maja ta sama subst. aktywna). Dermatolog mnie nie wyleczyl, zapisal mi zineryt i jakis antybiotyk w tabletkach. Dopiero moja lekarz rodzinna mnie wyleczyla, z co jestem jej bardzo wdzieczna. Gdyby nie ona, nie wiem jak bym dzisiaj wygladala, a przeciez jest lato i wakacje Od czasu do czasu cos mi wyskakuje, ale mysle ze to jest normalne w tym wieku (18lat).

I mam pytanie Jak dlugo mozna stosowac ten isotrexin? Ja go stosuje ciagle, bo juz sie przyzwyczailam. Na opakowaniu jest napisane ze kuracja powinna trwac minimum 3mies. Ja stosuje juz 5. Na innych forach wyczytalam, ze retinoidy, nawet tak silne, niektorzy stosuja przez cale zycie. Czy jest to bezpieczne? Wolalabym nie odstawiac, bo boje sie nawrotu, a tak wiem ze lek caly czas dziala. Poza tym kupuje go ze strony www.☠☠☠☠☠☠☠ , gdzie kosztuje tylko 32zl i starcza na 2mies
malewara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 21:05   #210
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ISOTREXIN

Czy Isotrex moze powodowac pojawianie sie rozszerzonych porow? Uzywam go od okolo 2 tygodni, wczesniej stosowalem differin pol roku, a dzisiaj zauwazylem ze w okolicy nosa na policzkach mam rozszerzone pory, sa dosc mocno widoczne! Nigdy wczesniej ich u siebie nie widzialem. Czy to moze byc efekt stosowania isotrexu?
Mozna je jakos "zniwelowac" ?

Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-19 11:06:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.