OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:( - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 12:10   #121
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

A ja nadal czekam na moją, już 10 dni. Gość mówi, że wysłał poleconym, komentarze na Allegro ma pozytywne... Chyba mu powiem, żeby sprawdził na poczcie, gdzie się to poniewiera :/
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:10   #122
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Warto by było też sprawę nagłośnić. Agnieszka Lubicz potrzebna od zaraz!!!
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:10   #123
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
pomysł niezły, ale nie wiem, jak oni by w tych sortowniach tacy zupełnie bezpalczaści pracowali...
Może w przyszłości dojdzie do tego, że w sortowniach "pozatrudniają" inteligente maszyny i nasze przesyłki ominie wątpliwa przyjemność obcowania ze złodziejami To by było coś
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:11   #124
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Laura2112
A ja nadal czekam na moją, już 10 dni. Gość mówi, że wysłał poleconym, komentarze na Allegro ma pozytywne... Chyba mu powiem, żeby sprawdził na poczcie, gdzie się to poniewiera :/
Lauro, niech Ci poda nr nadania i Ty sprawdzisz u siebie na poczcie, czy nie leży.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:11   #125
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Dziewczyny wlasnie wrocilam z poczty, gdzie zlozylam reklamacje - elaborat na dwie strony ze szczegolowym opisem i zalacznikami, z zadaniem odszkodowania za skradzione rzeczy. Oczywiscie za potwierdzeniem odbioru i w dwoch egzemplarzach, z czego jeden jutro zawioze do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej jako zalacznik do oficjalnej skargi, ktora zaraz naskrobie. Oczywiscie w reklamacji, ktora dzis zlozylam nadmienilam, iz

"Jestem zbulwersowana całą sytuacją, ponieważ doszło nie tylko do kradzieży na masową skalę ale, również naruszenia tajemnicy korespondencji, w związku z czym oprócz niniejszej reklamacji skieruję również oficjalną skargę do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej."

Pani w kontrolingu bardzo sie zdenerwowala czytają reklamację i zaproponowała, abym może skragę złożyła tu u nich a nie w dyrekcji. Nie uległam!

Ciąg dalszy nastapi ...
Bardzo dobrze napisałaś!Czekamy na ciąg dalszy
Polska to kraj totalnych absurdów!!
Pozdr.
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:12   #126
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
pomysł niezły, ale nie wiem, jak oni by w tych sortowniach tacy zupełnie bezpalczaści pracowali...
ha! zatrudniloby się nowych sprawnych pracownikow a obciete palce oprawione w ramki na scianach wisialyby ku przestrodze!
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:16   #127
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Selina, dzięki Do dzieła więc!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 12:32   #128
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Brawo Basiu!

Te flądry zawsze negocjują wycofanie skargi! Cieszę się że nie uległaś. Ja mi coś następnym razem schrzanią to pójdę osobiście i też wysmaruję skargę. Mój chłopina jednak za miękki jest w starciu z paniami z poczty
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 15:36   #129
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
Elfie, rozmawiałam kiedyś z moim przesympatycznym panem listonoszem na temat zabezpieczania przesyłek i on powiedział mi, że: koperty bąbelkowe to jak proszenie się o ingerencję w zawartość, bo bardzo łatwo je otworzyć, więc takie koperty należy okleić taśmą. Jeszcze lepszym sposobem jest pakowanie w szary papier i oklejanie tak, żeby miejsca, w których ją jego brzegi, były wszystkie pokryte ta taśmą. Ma być po prostu jednolita bryła. I trzeci, najpewniejszy sposób - foliowanie. Może w USA jest możliwość ofoliowania przesyłki na poczcie, bo u nas niestety nie w każdym razie jeśli przesyłka jest ofoliowana, to nie ma takiej możliwości, żeby dobrać się do niej bez zwracania na to uwagi. Niestety, ja nie mam pomysłu, jak i gdzie mogę zafoliować moje przesyłki, więc zostaje mi, jak już pisałam, kolorowa taśma klejąca.

ciekawy sposob z tym foliowaniem-musze sprawdzic czy u nas na poczcie tak mozna

a jak nie to sama bede foliowac-tutaj jest taka folia cienka ktora stosuja do owijania roznych rzeczy-sprobuje tak ofoliowac i na to tasme klejaca-to bedzie bardzo pancernie

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2005-11-17 o 18:43
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 18:28   #130
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Przekopywałam się dziś przez strony Poczty Polskiej w poszukiwaniu informacji i przy okazji przestudiowałam cennik dotyczący usług krajowych. Może komuś się przyda .

List wartościowy priorytetowy o określonej wartości np. 100 PLN

do 50g – 6.20 PLN

od 50 do 100g – 6.40 PLN

od 100 do 350g – 6.60 PLN

od 350 do 500g – 7 PLN

od 500 g do 1 kg – 8 PLN

od 1 kg do 2 kg – 9.50 PLN

Paczka pocztowa z priorytetem i podaną wartością np. na 100 PLN

Do 1 kg – 8 PLN

Do 2 kg 9.50 PLN

Podaję link, tu są wszystkie ceny:

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 18:37   #131
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Basia39
Przekopywałam się dziś przez strony Poczty Polskiej w poszukiwaniu informacji i przy okazji przestudiowałam cennik dotyczący usług krajowych. Może komuś się przyda .

List wartościowy priorytetowy o określonej wartości np. 100 PLN

do 50g – 6.20 PLN

od 50 do 100g – 6.40 PLN

od 100 do 350g – 6.60 PLN

od 350 do 500g – 7 PLN

od 500 g do 1 kg – 8 PLN

od 1 kg do 2 kg – 9.50 PLN

Paczka pocztowa z priorytetem i podaną wartością np. na 100 PLN

Do 1 kg – 8 PLN

Do 2 kg 9.50 PLN

Podaję link, tu są wszystkie ceny:

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
dobrze wiedzieć! dzieki
a z tym foliowaniem to jest bardzo dobry pomysł, mogliby u nas w końcu pomyslec o takiej metodzie, ale pewnie specjalnie tego nie robią
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 18:38   #132
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

O a tu są opisy

List zwykły

W listach, w zamkniętym opakowaniu, można przesłać: korespondencję, dokumenty, prasę, książki, drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego. W listach zwykłych nie można przesyłać pieniędzy, papierów wartościowych na okaziciela i przedmiotów wartościowych. W tym celu można skorzystać z usługi list wartościowy.


List zwykły może być wysłany jako przesyłka priorytetowa bądź ekonomiczna. Aby przesyłki mogły być doręczone bez zbędnych opóźnień, ważne jest poprawne adresowanie listów.
Zawarcie umowy o przyjęcie, przewóz i doręczenie zwykłej przesyłki listowej następuje z chwilą włożenia opłaconej przesyłki do nadawczej skrzynki pocztowej, wręczenia jej listonoszowi wiejskiemu lub przekazania pracownikowi pocztowemu w placówce pocztowej. W przypadku nadania listu zwykłego nie opłaconego lub niedostatecznie opłaconego pobierane są opłaty dodatkowe

W przypadku listów zwykłych można skorzystać z dwóch świadczeń dodatkowych: poste restante. W razie nadawania większej liczby przesyłek, Poczta Polska w trosce o wygodę Klientów, proponuje skontaktowanie się z Rejonowym Urzędem Poczty lub Urzędem Przewozu Poczty, który wytypuje najdogodniejszą placówkę do realizacji usługi.
Dopuszczalna masa: 2 000 g.
Dopuszczalne wymiary - wymiary dla przesyłek listowych

List polecony

List polecony jest to list przyjęty za potwierdzeniem nadania i doręczany za pokwitowaniem odbioru. Zawartość listów poleconych może być taka sama, jak w przypadku listów zwykłych.
List polecony może być wysłany jako przesyłka priorytetowa bądź ekonomiczna.
Świadczenia dodatkowe (usługi komplementarne) i inne:
  • przyjęcie listu poleconego z usługą pobranie
  • potwierdzenie odbioru listu poleconego
    -świadczenie to może być żądane tylko na etapie nadawania listu poleconego
    -opłatę uiszcza nadawca przy nadaniu przesyłki
  • wydanie w placówce oddawczej Poczty Polskiej listu poleconego adresowanego "poste restante"
    -opłatę uiszcza nadawca przy nadaniu listu poleconego
  • zwrot listu poleconego do nadawcy po wyczerpaniu możliwości doręczenia lub wydania odbiorcy, za dokonanie zwrotu pobierana jest od nadawcy dodatkowa opłata równa opłacie, jaka została pobrana za list przy nadaniu, w przypadku zwrotu listu poleconego z potwierdzeniem odbioru opłata za niewykonane świadczenie dodatkowe jest zwracana nadawcy.
Dopuszczalne wymiary - wymiary dla przesyłek listowych zwykłych.
Dopuszczalna masa: 2 000 g.

List wartościowy

Pod określeniem listu wartościowego należy rozumieć list zawierający papiery wartościowe, dokumenty, banknoty, lub przedmioty wartościowe wysyłane z ubezpieczeniem zawartości na kwotę zadeklarowaną przez nadawcę.

List wartościowy może być wysłany jako przesyłka priorytetowa bądź ekonomiczna.
Maksymalna deklarowana wartość listu wartościowego nie może przekroczyć 70 000 PLN.
Świadczenia dodatkowe (usługi komplementarne) i inne:
  • potwierdzenie odbioru listu wartościowego
    -świadczenie potwierdzenie odbioru może być żądane tylko na etapie nadawania listu wartościowego
    -opłatę uiszcza nadawca przy nadaniu listu wartościowego
  • wydanie w placówce oddawczej Poczty Polskiej listu wartościowego adresowanego ,,poste restante"
    -opłatę uiszcza nadawca przy nadaniu listu wartościowego
  • przyjęcie listu wartościowego z usługą pobranie
  • zwrot listu wartościowego do nadawcy po wyczerpaniu możliwości doręczenia lub wydania odbiorcy (przy wydaniu nadawcy zwróconego listu pobierana jest dopłata w wysokości równej opłacie za list wartościowy o danej wadze)
  • zabezpieczenie listu pieczęciami odciśniętymi na laku lub etykietami samoprzylepnymi w sposób uniemożliwiający otworzenie przesyłki bez pozostawienia śladów; jeżeli nadawca nie zabezpieczył przesyłki we własnym zakresie, zabezpieczenia dokonuje poczta za dodatkową opłatą.
Paczka pocztowa

Paczki o masie do 10 kg przyjmowane są jako paczki pocztowe - usługa jest realizowana w ramach pocztowych usług powszechnych. Paczki o masie od 10 kg do 20 kg - przyjmowane są jako paczki pocztowe plus - usługa jest realizowana w ramach usług umownych.

Paczki pocztowe: zwykłe oraz z podaną wartością. O tym, czy paczkę nadać jako zwykłą, czy ubezpieczyć (nadać jako paczkę z podaną wartością), decyduje nadawca. Paczka może zostać wysłana jako przesyłka priorytetowa bądź ekonomiczna.
Świadczenia dodatkowe (usługi komplementarne) i inne:
  • nadanie paczki pocztowej na ,,poste restante"
  • potwierdzenie odbioru paczki pocztowej
  • zabezpieczenie paczki pocztowej z podaną wartością pieczęciami odciśniętymi na laku lub etykietami samoprzylepnymi, jeżeli nadawca nie dokonał odpowiednich zabezpieczeń
  • pobranie od odbiorcy przy wydaniu przesyłki określonej przez nadawcę kwoty i przekazanie na wskazany rachunek bankowy lub przekazem pocztowym pod wskazany adres
Wymagania dotyczące opakowań do paczek związane są z masą i zawartością przesyłki, a także długością trasy, którą ma przebyć przesyłka. Poczta Polska poleca opakowania firmowe - koperty, pudła, tuby. W przypadku braku możliwości doręczenia paczki lub odmowy jej przyjęcia, przesyłka zwracana jest do nadawcy, od którego pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości równej opłacie za paczkę o danej masie. Opłaty za niewykonane świadczenia dodatkowe jak potwierdzenie odbioru lub pobranie są wówczas zwracane.

W razie nadawania większej ilości przesyłek, Poczta Polska w trosce o wygodę Klientów, proponuje skontaktowanie się z Rejonowym Urzędem Poczty lub Urzędem Przewozu Poczty, który wytypuje najdogodniejszą placówkę do realizacji usługi.
Dopuszczalna masa: 20000 g
Dopuszczalne wymiary - wymiary dla paczek pocztowych

Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 18:48   #133
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Witam
Ja ostatnio wysłałam telefon komórkowy nowy i zaginął,paczka nie dotarła na miejsce,złozyłam skargę,czekałam 2 tygodnie na decyzje i oni jeszcze dali grosze jako rekompensate bo nie uwazaja ze powinni wydac mi calą wartosc telefonu,ale mogłam sięm odowłac od tej decyzji i zrobiłam to i zobaczymy co dalej,teraz sie boje wysyłać cokolwiek.
Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 19:50   #134
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf

ciekawy sposob z tym foliowaniem-musze sprawdzic czy u nas na poczcie tak mozna

a jak nie to sama bede foliowac-tutaj jest taka folia cienka ktora stosuja do owijania roznych rzeczy-sprobuje tak ofoliowac i na to tasme klejaca-to bedzie bardzo pancernie
hmmm, CzarnyElfie obawiam się że taka zwykła folia może nei być zbytnio pomocna - w gruncie rzeczy -zabezpieczenie takei samo jak i dokładne obklejenie taśmą,

foliowanie - chodziło tu raczej pewnie o sklejanie folii na ciepło.
bo jeśli folią, o której mówisz obłożysz paczkę - bardzo łatwo będzie potencjalnemu złodziejowi zapakować paczkę w ten sam sposób


z wszelkich wymianianych już sposobów na zabezpieczenie paczki myślę, że najlepszymi są:

-ofoliowanie [ze złączaniem końców folii na ciepło]
- obklejenie taśmą w taki sposób, by taśma zachodziła częściowo [mniej więcej do połowy] na adres, dobrze jest użyć takiej taśmy, której nie da się oderwać bez uszkadzania napisu
- pieczątka zamiast ręcznego pisania własnego adresu
- wilkie, drukowane litery "adresat jest powiadomiony o zawartości/sposobie zapakowania paczki/listu"
- podpisanie się/zakrzyżykowanie na granicy między tasmą a kopertą/papierem

Edytowane przez KasiaKatarzynka
Czas edycji: 2005-11-17 o 20:23
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 20:13   #135
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

A ja dostałam przesyłkę (poleconą oczywiście), w której zamiast nadanego tel komórkowego były...czekoladki o wadze zbliżonej do telefonu!@! niestety koperta nie była dostatecznie zabezpieczona,więc ktoś ją otworzył i zamknął nie zostawiając bardzo widocznych śladów. Tyle,co zmarnowane opakowanie (czasem przesyłki przychodzą w różnym stanie). I moja współlokatorka nie spodziewająca się takiej akcji przyjęła przesyłkę. Z tego powodu mimo długotrwałego szarpania się z pocztą - nie udało mi się odzyskać rónowartości przesyłki. Teraz już droższych rzeczy nie wysyłam pocztą albo ubezpieczam, chociaż poczta solidnie sobie za to liczy...
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 20:30   #136
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez lafigue
Z tego powodu mimo długotrwałego szarpania się z pocztą - nie udało mi się odzyskać rónowartości przesyłki. Teraz już droższych rzeczy nie wysyłam pocztą albo ubezpieczam, chociaż poczta solidnie sobie za to liczy...
To mnie zmartwilas
Czy skladalas reklamacje?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 22:16   #137
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
hmmm, CzarnyElfie obawiam się że taka zwykła folia może nei być zbytnio pomocna - w gruncie rzeczy -zabezpieczenie takei samo jak i dokładne obklejenie taśmą,

foliowanie - chodziło tu raczej pewnie o sklejanie folii na ciepło.
bo jeśli folią, o której mówisz obłożysz paczkę - bardzo łatwo będzie potencjalnemu złodziejowi zapakować paczkę w ten sam sposób


z wszelkich wymianianych już sposobów na zabezpieczenie paczki myślę, że najlepszymi są:

-ofoliowanie [ze złączaniem końców folii na ciepło]
- obklejenie taśmą w taki sposób, by taśma zachodziła częściowo [mniej więcej do połowy] na adres, dobrze jest użyć takiej taśmy, której nie da się oderwać bez uszkadzania napisu
- pieczątka zamiast ręcznego pisania własnego adresu
- wilkie, drukowane litery "adresat jest powiadomiony o zawartości/sposobie zapakowania paczki/listu"
- podpisanie się/zakrzyżykowanie na granicy między tasmą a kopertą/papierem
ja myslalam o takiej foli ktora sie przyczepia sama do siebie i jest transparentna i po owiniecie listu kilka razy nia tworzy bryle trudna do rozerwania-dodatkowo myslalam o naklejeniu na cala koperte grubej tasmy skotcha-moim zdaniem trudno sie dobrac do takiej koperty.

zreszta wyprubuje niedlugo to zobaczymy czy dziala
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 22:27   #138
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
ja myslalam o takiej foli ktora sie przyczepia sama do siebie i jest transparentna i po owiniecie listu kilka razy nia tworzy bryle trudna do rozerwania-dodatkowo myslalam o naklejeniu na cala koperte grubej tasmy skotcha-moim zdaniem trudno sie dobrac do takiej koperty.

zreszta wyprubuje niedlugo to zobaczymy czy dziala
wiem, wiem, że chodziło Ci o tą folię,

w sumie możesz spróbowac z tą folią, żeby tylko czasem nie stało się tak, że przesyłka będzie na tylke ciężka, że juz lepiej było wysłać ubezpieczoną
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 22:33   #139
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
wiem, wiem, że chodziło Ci o tą folię,

w sumie możesz spróbowac z tą folią, żeby tylko czasem nie stało się tak, że przesyłka będzie na tylke ciężka, że juz lepiej było wysłać ubezpieczoną
nie napewno nie bedzie az tak ciezkaW usa nie oplaca sie ubezpieczac lekkich przesylek bo kosztuje to okolo $8 a zawartosc paczki czasami jest mniejsza niz to ubezpieczenie.Dopiero od 4 pounds ubezpieczenie kosztuje okolo$2-powariowali-ale glupi system

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 22:56   #140
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
Elfie, rozmawiałam kiedyś z moim przesympatycznym panem listonoszem na temat zabezpieczania przesyłek i on powiedział mi, że: koperty bąbelkowe to jak proszenie się o ingerencję w zawartość, bo bardzo łatwo je otworzyć, więc takie koperty należy okleić taśmą. Jeszcze lepszym sposobem jest pakowanie w szary papier i oklejanie tak, żeby miejsca, w których ją jego brzegi, były wszystkie pokryte ta taśmą. Ma być po prostu jednolita bryła. I trzeci, najpewniejszy sposób - foliowanie. Może w USA jest możliwość ofoliowania przesyłki na poczcie, bo u nas niestety nie w każdym razie jeśli przesyłka jest ofoliowana, to nie ma takiej możliwości, żeby dobrać się do niej bez zwracania na to uwagi. Niestety, ja nie mam pomysłu, jak i gdzie mogę zafoliować moje przesyłki, więc zostaje mi, jak już pisałam, kolorowa taśma klejąca.
Jak ja dostałam przesyłkę z perfumami, to okazało się, że CAŁA jest okjejona taśmą. Nie było widać ani skrawka papieru, który był pod spodem. Po prostu wysyłająca osoba tak ją okreciła tą taśmą, jak tylko sie dało.
Nie macie pojęcia jak się namęczyłam żeby to otworzyć
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 23:24   #141
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez lexie
Jak ja dostałam przesyłkę z perfumami, to okazało się, że CAŁA jest okjejona taśmą. Nie było widać ani skrawka papieru, który był pod spodem. Po prostu wysyłająca osoba tak ją okreciła tą taśmą, jak tylko sie dało.
Nie macie pojęcia jak się namęczyłam żeby to otworzyć
o tak trudno otworzyc taka przesylke
rzecz w srodku tez dobrze oblkleic tasma tak zeby nie bylo widac co to-ja czasami uzywam czarnej tasmy zeby nic nie bylo widac-wtedy jak mi zaginal tusz to pamietam ze wyslalam go luzem bo nie mialam akurat nic w domu do owijania.i od tamtej pory mam nauczke.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 10:22   #142
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

ja własnie wyłudziłam od szwagra specjalną taśme z logiem jego firmy i napisem "sprawdzic w obecnosci kuriera" którą bede teraz zalepiać wszystko. zobaczymy czy ktos sie połakomi ma zawartośc, bo szczerzę wątpie by pracownik poczty polskiej miał identyczną taśme

Edytowane przez bemolka
Czas edycji: 2005-11-19 o 10:23 Powód: literówki
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 10:40   #143
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez bemolka
ja własnie wyłudziłam od szwagra specjalną taśme z logiem jego firmy i napisem "sprawdzic w obecnosci kuriera" którą bede teraz zalepiać wszystko. zobaczymy czy ktos sie połakomi ma zawartośc, bo szczerzę wątpie by pracownik poczty polskiej miał identyczną taśme
a w przypadku nie posiadania szwagra z tak dobrą aprowizacją można się w takie taśmy zaopatrzyć na Allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72738112
albo
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72215241
co sama zaraz zamierzam uczynić...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:28   #144
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez hybris
a w przypadku nie posiadania szwagra z tak dobrą aprowizacją można się w takie taśmy zaopatrzyć na Allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72738112
albo
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72215241
co sama zaraz zamierzam uczynić...
Ooo bardzo dobry pomysl, chyba a raczej napewno zaopatrze sie w takie tasmy
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:57   #145
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Jak dotąd nie miałam specjalnych przebojów z Pocztą, ale ostatnio nie dotarły do mnie dwie przesyłki. Wygrałam 2 aukcjie na Allegro, buty i tusz, buty wysłane paczką a tusz poleconym i obie zagineły. To jest normalnie skandal.
Tym bardziej że niestety rodzice mojego TZ znają listonosza ktory ma pełno nagrod gwarantowanych u siebie zresztą im też przynosi (materace ze Spike, zegarki z płatków, latarki) a kto wie co ma w domu i komu ukradł.
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 16:15   #146
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Czytałam niedawno w jakiejś gazecie, że zatrzymano listonosza, który przez 6 lat nie dostarczał wszystkich przesyłek ! Szok! Szczęście w nieszczęściu, że dostarczał te, które wymagały pokwitowania, a zwykłe chomikował w swojej piwnicy. Natomiast wolny czas, który zyskiwał dzieki takim praktykom, wykorzystywał na spotkania z kochanką/ami .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 21:29   #147
olka222
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 140
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Ja dzisiaj dostałam otwarta przesyłkę, pierwszy raz. Koperta jest lekko pognieciona, ale co najdziwniejsze wygląda jakby nie była w ogóle zaklejona przed wysłaniem. Nic nie zginęło...

Mój znajomy przed wysłaniem kopert okleja wszystkie brzegi szeroką taśmą i jeśli ktoś chciałby się do tego dobrać, mósiałby rozerwać środek koperty. jak dotąd działa bez zarzutu.
__________________
Z charakteru to ja Ruda jestem
olka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 22:51   #148
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Skandal!!!! Co to się dzieje!!! Mi zawsze paczki taszczyli i dostarczali na 4 piętro, a jak mnienie było to zostawiali awizo... Z Avonu nigdy nie była uszkodzona... W ogóle nidgy nie dostałam znioszczonej przesyłki...

trzymam kciuki, powidzenia
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 22:55   #149
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa
Z Avonu nigdy nie była uszkodzona... W ogóle nidgy nie dostałam znioszczonej przesyłki...
Bo paczki z Avonu rozwozi ich firmowy kurier... Jakby to szło poczta to na pewno coś by czasami ubywało...
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 23:34   #150
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: OKRADZIONA przez pracowników Poczty Polskiej :(:(:(

A ja jak wysylalam do TZ paczke to zrobilam tak:
Zawinelam w zwykly papier na paczki a potem w jakis smieszny papier na prezenty (z serduszkami i kotami) to wszystko kompletnie (góra i spód oraz boki) okleilam tasma brazowa, przy czym rostawilam szpary, aby bylo widac papier kolorowy.
Zrobilam zdjecie i przeslalam fotke. TZ sobie ja zapamietal czy wydrukal i czekal na paczke. Widzial ze ani papier z kotami ani tasma nie byla naruszona, wiec przyjal.
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.