Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 16:52   #4831
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko szyję te żółte, czerwone na szczęście były gotowe

ferie w toku, ale w sumie nie widać żadnej różnicy bo Kuba chodzi normalnie do przedszkola. dowiedziałam się ze nie ma opcji to jest jego ostatnie pół roku w przedszkolu. od września zerówka. więc szukamy szkoły. zła jestem strasznie bo 3 dni później i jeszcze rok mógłby spędzić w przedszkolu. co za głupota to jest.

sniegu zero, tylko mrozik trzyma. w tym roku ani razu nie bylismy na sankach. jak było troche śniegu to Kuba akurat był chory. ciekawe czy się jeszcze uda tej zimy iśc na sanki.
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 20:24   #4832
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Śnieg...chciałabym aby był - ferie byłyby bardziej udane bo u nas leży jedynie zestarzały gdzieś w jakichś zapomnianych dołkach. W przedszkolu - tak jak w szkole ferie od 13-26 lutego. Dobrze, że Laura jest już z 2007 roku to od września będzie w "5-latkach" a za rok dopiero w zerówce, która jest też w przedszkolu! Mam opcję zerówki w szkole ale to jedynie 4 godziny dziennie a warunki zupełnie inne niż tu. Obecna grupka 6-latków liczy jedynie 5 osób i w kameralnej atmosferze po kilka godzin dziennie realizują program a później dołączają do reszty grupy. Testy sprawdzające udowodniły, że są świetnie przygotowani więc nie widzę powodu dla którego miałabym wysłać Laurkę do "szkolnej" zerówki.


Ostatnio kupowałam w markecie gotowe ciasto do pizzy - taka rosnąca sobie kulka drożdżowego puchu, zawinięta w folię. Przy kasie Laura się na to patrzy i zachwycona woła "ojej mamuś - kupiłaś masę solną?"...tłumaczę więc ze śmiechem, że to ciasto na pizzę (kasjerka tez się śmiała) - na co Laura poważnie "no co! ja mam tylko 5 lat i na razie znam się tylko na masie solnej!"
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 11:35   #4833
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Dzieci mają fantastyczną logikę. Wiki zaskakuje mnie każdego dnia. Ona już doskonale wie np. co to jest grawitacja, zna kierunki świata itp. W obecnych czasach dzieci są dużo mądrzejsze niż w moich, a wcale nie byłam taka głupia jako dziecko.

Ostatnio używałam soli fizjologicznej i tłumaczyłam Wiki przy okazji, że to jest taka lekko słona woda tak jak nasze łzy i wszystkie nasze wewnętrzne płyny. Wiki nie zastanawiając się dlugo orzekła, że wie bo w środku mamy lekko osolone mięsko. Wyrwała mnie z butów. A tak swoją drogą to czasami się zastanawiam czy moje wywody nie są dla niej czasami zbyt infantylne.

Wychowawczyni Wiki też twierdzi, że grupa jest już świetnie przygotowana do edukacji szkolnej, bo przecież takie było założenie na początku roku. Dzieci na maxa obciążone materiałem żeby nadgonić 2 lata w rok. W przyszłym roku zostają w przedszkolu i już na spokojnie mają wszystko utrwalać. A potem to już pierwsza klasa. Dobrze, że chociaż ten jeden rok dało się jeszcze urwać...

Edytowane przez maszka66
Czas edycji: 2012-02-09 o 11:39
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 19:48   #4834
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

maszko - wprawiłaś mnie w osłupienie wiedzą Wiki bo Laura jak się pytam co ma w brzuchu...to już szkoda mówić co odpowiada (serduszko,flaki i trochę bąków...).
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 10:05   #4835
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
maszko - wprawiłaś mnie w osłupienie wiedzą Wiki bo Laura jak się pytam co ma w brzuchu...to już szkoda mówić co odpowiada (serduszko,flaki i trochę bąków...).
hehehehe sama prawda

mnie sie cos ostatnio przy kole trzaska i Kuba uznał ze to kołpak widocznie mi odpada skąd on wie co to jest kołpak stanowi dla mnei zagadkę
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 10:58   #4836
fibian
Zadomowienie
 
Avatar fibian
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 674
GG do fibian
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko , ja tez się bardzo bałam narkozy. Anielka była usypiana przy usuwaniu migdałków, dodatkowo miala wydłużony czas narkozy bo miała przy okazji robione badania wzroku, których normalnie dziecko nie da sobie zrobić.
Długo wybudzała się z narkozy, bardzo się tym martwiłam ale pani anestezjolog powiedziała,że czasem dziecko musi sobie "pospać" po narkozie. Wszystko poszło ok , zadnych negatywnych skutków "po" nie było. Przed operacją trzeba poinformować anestezjologa na co dziecko jest uczulone. Anielka na przykład ma uczulenie na soję i okazało się ,że to bardzo ważna informacja, bo komponentów z soji używają do leków usypiających. W zwiazku z tym zmienili na jakiś inny specyfik.
Wiem,że się martwisz ale pomyśl ,że operują dzieci z poważnymi wadami i wszystko jest ok.
pozdrawiam serdecznie
fibian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 11:04   #4837
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

U nas zima. Brrrrr. Tym bardziej nie mogę się doczekać wyjazdu- na Teneryfie teraz trochę ponad 20 stopni, więc przyjemnie ciepło))
Czasu mało, bo wróciłam już do pracy. Na szczęście dzieci zdrowe (odpukać!), a logistyka do ogarnięcia)
Dołączam kilka zdjęć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04931-1.jpg (43,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04932-1.jpg (41,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04934-1.jpg (66,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04992-1.jpg (77,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04944-1.jpg (35,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04952-1.jpg (31,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04968-1.jpg (62,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04976-1.jpg (48,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04977-1.jpg (40,1 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2012-02-12 o 12:15
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 13:14   #4838
sebkowa mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Fajny Adaś super chłopczyk -a logistyka jak najbardziej do ogarnięcia -też pracowałam z dwójką dzieci -ale ze względów rodzinnych musiałam zrezygnować z pracy -da się wszystko ogarnąć -spokojnie
__________________
Dzieci to największy skarb w życiu ,tylko czasami trochę za cięzki
sebkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 16:59   #4839
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Kasiu...w PL też zimno...Wręcz lodówa...Ostatnio miałam u siebie non stop -15'-18' w dzień i -20 w nocy..Dziś już jedynie -10'. ponieważ śniegu nie ma to i dziewczyny na dwór praktycznie nie wychodziły bo nie miały po co. W mieście pewnie wyszłyby chociaż na plac zabaw a u nas niestety na podwórku huśtawki schowaliśmy aby się przez zimę nie zniszczyły, trampolinę też...I tak Laura przez tę zimę sadełko zawiązuje - aż jestem w szoku jaki miętusek mi się zrobił. Czekam na śnieg...może nam w te ferie jeszcze spadnie...


Adaś jak ślicznie rośnie! Widać między nim a Niną jakieś podobieństwo ale Adaś ma ciemniejsze oczka! Wygląda na pogodnego malca! Chodzi do żłobka? Podziwiam,że udaje wam się logistycznie wyrobić z dwójką dzieci i własną pracą bez pomocy rodziny! W sumie to sama kiedyś też byłam z 2 dzieci i starałam się, żyć bez ich pomocy i w sumie łatwo nie jest ale jaka za to jest satysfakcja, że człowiek sobie daje radę sam.

Koty...Borys powala swoją urodą. Jest taki "lewsko-królewski". Sasza zaś bardzo przypomina mi Nikitę...też kocha położyć się w łóżku i spać tak wyciągnięty z uśmiechem na pysiu.


Życzę udanego odpoczynku w słonecznym klimacie, naładowania baterii do dalszego działania i abyście wypoczęci wrócili szczęśliwie do domu!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2012-02-12 o 17:04
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 12:01   #4840
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Kilka fotek z naszych ferii, było super nawet przy -20st. Rozpoczęliśmy naukę jazdy na nartach i złapaliśmy bakcyla

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2012-02-15 o 12:04
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 20:42   #4841
sebkowa mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Uwielbiam jak jest mróz -uważam że przy - 20 stopni to żadna choroba nam nie straszna -samo zdrowie takie mrożne powietrzE -Elu -młodniejesz normalnie!!
__________________
Dzieci to największy skarb w życiu ,tylko czasami trochę za cięzki
sebkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 14:42   #4842
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Elu- ale fajne miejsce - taki śnieżny koniec świata...



u nas już po imprezie urodzinowej. Było super! Super 3 panie animatorki, dzieciaki zachwycone, rodzice nie mniej bo sale czyściuteńkie, sprzętu do zabawy mnóstwo-i sala lda maluchów, i bujaki (bez pieniążków), cymbergaj, koparka na piłeczki, sala z armatkami na gąbkowe piłeczki + wielka sala z kilkupiętrowym labiryntem. Do tego siedzieliśmy w salce z podglądem i mieliśmy oko na dzieci. Mały problem powstał w trakcie zabawy...standardowo spadł tort - sytuacja identyczna jak na Julki komunii ale pani zachowała się profesjonalnie, podjechała szybko do cukierni i kupiła drugi-przepyszny i dopiero wówczas mnie poinformowała...Było to wiec fajne zakończenie ferii-od jutro dziewczyny znów ruszają do szkoły i przedszkola..ufff
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 09:36   #4843
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Elu- ale fajne miejsce - taki śnieżny koniec świata...

u nas już po imprezie urodzinowej. Było super! Super 3 panie animatorki, dzieciaki zachwycone, rodzice nie mniej bo sale czyściuteńkie, sprzętu do zabawy mnóstwo-i sala lda maluchów, i bujaki (bez pieniążków), cymbergaj, koparka na piłeczki, sala z armatkami na gąbkowe piłeczki + wielka sala z kilkupiętrowym labiryntem. Do tego siedzieliśmy w salce z podglądem i mieliśmy oko na dzieci. Mały problem powstał w trakcie zabawy...standardowo spadł tort - sytuacja identyczna jak na Julki komunii ale pani zachowała się profesjonalnie, podjechała szybko do cukierni i kupiła drugi-przepyszny i dopiero wówczas mnie poinformowała...Było to wiec fajne zakończenie ferii-od jutro dziewczyny znów ruszają do szkoły i przedszkola..ufff
Aranko, nie wypada wam nic innego jak następnym razem urządzić bitwę na torty, skoro tak na nie działa grawitacja . My w ciagu miesiąca jutro mamy piąte urodziny. Dzieciaki upodobały sobie jedno miejsce. Fajna zabawa, dużo przestrzeni, ładna duża sala, tylko że to wszystko na drugim końcu miasta. Dzieciakom ta częstotliwość nie przeszkadza, ale rodzice już mają trochę przesyt.

U nas od wczoraj powrót zimy, lekki mróz, sypie śnieg i niestety wieje.

Ostatnio Wiki ma częste bóle brzucha. Aranko, chyba kiedyś pisałaś, że Laura miała takie ataki? U Wiki to nie są bóle ostre, ale codzienne i często jest jej niedobrze. Chyba czas do lekarza. Mam tylko nadzieję, że to nic poważnego bo w przypadku Wiki takie objawy trochę mnie stresują.
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 11:53   #4844
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Maszko .... u Laury to narzekanie na brzuszek zaowocowało znalezieniem piasku w moczu...Ostatnio bóle znów się pojawiły-musimy więc znów zbadać mocz i pewnie zrobić USG...

Urodzinki mieliśmy tu
http://www.kinderek.com.pl/


Co do tortu...znajomi się śmieją, ze powinniśmy kupować po 2torty! Tylko po co skoro to nie my je zrzucamy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1340733.jpg (80,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1340745.jpg (92,9 KB, 42 załadowań)
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2012-02-27 o 19:59
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 11:23   #4845
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko, fajne miejsce

U Wiki miał być tort z księżniczkami (obecnie na topie jest Bella), ale wyszedł z Barbie. Najważniejsze, że i tak się podobał a i świetny był w smaku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6590.jpg (28,9 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez maszka66
Czas edycji: 2012-02-28 o 11:24
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 11:45   #4846
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko maci ejakieś "szczeście" do tortów dobrze, zę PAni stanęła na wysokości zadania. fajny ten tron i miejsce tez sympatyczne.

my mieliśmy tort ze scoobim a urodziny w tej samej bawialni co w zeszłym roku. sympatycznie tam jest, chociaz trzeba sie zaopatrzyc w sporo drobnych na cymbergaja

wczorja bylismy na dniach otwartych w potencjalnej szkole Kuby. nie iwem co lepsze posłac go teraz do zerówki w małej szkole (sama podstawówka w budynku) i potem tam do szkoły. czy opcja nr 2 zerówka w przedszkolu przy szkole, i w tamtej szkole dalej tyle że to moloch wielki, podstawówka, gimnazjum nie jestem pewna czy jakies liceum tez tam nie jest. ale wrzucac go po tej 6 klasie w nowe środowisko między dzieci które zapewne beda się znać z podstawówki. matko nie mam pojęcia co jest lepsze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0012.jpg (50,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0053.jpg (55,5 KB, 26 załadowań)
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 12:00   #4847
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Sohf...rozumiem cię doskonale! Gdy mieszkaliśmy jeszcze "w mieście" też targały mną podobne rozterki myśląc o Julce - czy ma chodzić do podstawówki do której dojdzie sama idąc prosto chodnikiem ale gdzie jest i podstawówka i gimnazjum i 2 klasy dla młodzieży problematycznej wychowawczo czy też dać ją 5 przystanków dalej do szkoły, gdzie zerówka i klasy 1-3 są w mniejszym budynku....Ostatecznie budowa domu rozwiała moje wątpliwości - chociaż jeszcze nie mieszkaliśmy to dowoziłam codziennie ponad 20km Julkę do szkoły i jeździłam po nią po 4-5 godzinach lekcji robiąc przez to dziennie ponad 80km ...Mogłam odpuścić i na pierwszy semestr zapisać ja w Toruniu ale...bałam się o jej integrację (po 4 latach przedszkola z bardzo zżytą ze sobą grupą) z nowymi całkowicie dziećmi oraz fakt, że musiałabym kupić 2 komplety książek bo w obu szkołach obowiązywały zupełnie inne. Już po 2-3 miesiącach wiedziałam, że to wożenie jej to był najlepszy wybór bo dzieci tworzyły hermetycznie zamkniętą grupę znającą się od dawna i niezbyt otwartą na nowe dzieci...(do tego wyniesione z domu głupie zasady, ze chłopcy osobno i dziewczynki osobno a jak ktoś się wyłamuje to trzeba go wyśmiać - Julka bardzo to przezywała bo w przedszkolu bawiła się z każdym). Ogromną pracę w ich integrację włożyła wychowawczyni i jak dobrze pójdzie - Laura również będzie pod jej skrzydłami...Jeśli Kuba jest bardzo otwarty na nowe znajomości to ok ale jeśli nie to lepiej nie zmieniać mu za często szkoły-to bardzo rzutuje na zachowanie, samoocenę i ogółem na psychikę dziecka..
Tort superowy...pewnie gdyby spadł Kubie byłoby bardzo przykro - Laura się nawet nie połapała, że to inny tort



Maszko...wrzuć jakieś fotki Wiki...proszę! Tak dawno jej nie było a to jedno zdjęcie z tortem to zdecydowanie za mało! U nas króluje Dzwoneczek w każdej postaci Wróżka Holly z Peppą na zmianę. Gdybym jej się spytała co chce na torcie zapewne wymieniłaby na raz te trzy postacie
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2012-02-28 o 13:16
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:45   #4848
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko, Wiki teraz unika aparatu, a i ja rzadziej do niego sięgam.
Wrzucam jakąś zbieraninę z ostatnich 2 miesięcy. kilka z jej "anielskich" występów bo wtedy mam okazję trochę popstrykać, ale znowu warunki fatalne.

Odebrałyśmy dzisiaj wyniki badań Wiki. Niezłe więc skąd te bóle brzucha? Jeszcze zostały nam 2 badania kału, pierwsze - negatywne, co dla mnie jeszcze o niczym nie świadczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6445.jpg (21,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6500.jpg (27,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6525.jpg (23,5 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6600.jpg (28,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6625.jpg (28,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20111202.jpg (49,3 KB, 29 załadowań)
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 20:43   #4849
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

MAszko na tym 3 zdjęciu to Wiki cała Ty dziewuszki są słodkie nie to co chłopaki rozrabiaki
bóle brzuszka ciężko mi sie wypowiadać, Młodego boli zwykle jak go jakaś choroba łamie, nie mam pojęcia czemu.

papiery do przedszkola złożone, pod koniec marca ma byc wiadomo co i jak. jak go przyjmie idzie tam, jak nie to do tej małej szkółki. mam taki mętlik w głowie, że stwierdziłam że bedzie co będzie. i to ma swoje plusy i tamto.
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 21:00   #4850
maszka66
Zadomowienie
 
Avatar maszka66
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 748
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Zapomniałam wam w końcu napisać. Wczoraj wychowawczyni Wiki rozmawiała ze mną odnośnie szkoły. Stwierdziła, że następny rok jak najbardziej, ale dłużej już nie powinnam przetrzymywać jej w przedszkolu. Jej zdaniem Wiki jest już intelektualnie przygotowana do szkoły, ćwiczą nad pamięcią no i jest jeszcze trochę pracy nad emocjami. Wiki jak sobie z czymś nie radzi, albo ktoś ją krytykuje to natychmiast płacze. Wychowawczyni powiedziała, że mogę z nią iść do psychologa żeby ułatwić jej i mi przejście przez to. Ona, jak wam kiedyś wspominałam jest dr psychologii, ale w przedszkolu nie wolno jej występować w tej roli.
Poza tym cała grupa była wczoraj w szkole podstawowej, do której "należy" nasze osiedle. Wracając z przedszkola opowiadała mi o niej z zachwytem aż złożyła ręce i mówi: "mamo, jak już skończę przedszkole zapiszesz mnie do niej? please, please, please." Do tego oczywiście błagalny ton i maślane oczy. Potem zaprowadziła mnie do tej swojej wspaniałej szkoły.
Ja mam mieszane uczucia, chodziłam tam tylko do 1-szej kl bo potem wybudowali mi pod nosem nową, dużą szkołę (teraz gimnazjum ). Z mojej starej szkoły pamiętam tylko ciasnotę, ale dzieci lubią do niej chodzić. To chyba dobrze.

sohf, to wcale nie łatwy wybór. Wydaje mi się, że dziecko znając kogoś w nowym miejscu ma mniejszy stres. Obawiam się, że dopiero z perspektywy czasu będzie ci na to łatwiej spojrzeć, bo jak sama piszesz nie ma złotego środka.
A dziewuszki faktycznie są słodkie... na zdjęciach.

Edytowane przez maszka66
Czas edycji: 2012-03-02 o 21:03
maszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:20   #4851
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Wróciliśmy wygrzani, opaleni i z naładowanymi bateriami. Lato zimą robi niesamowite wrażenie, Teneryfę zjeździliśmy wzdłuż i wszerz, korzystając z uroków i plaż, i wysokich gór, pokrytych serpentynami tak stromych dróg, że miałam wielokrotnie serce w gardle. Ale widoki nieprzeciętne. Raj dla dzieci, piasek, morze, delfinaria, aquaparki- słowem: bosko. Adaś obchodził pół roku na najwyższym szczycie Hiszpanii.
Wkleję trochę zdjęć na przywołanie wiosny))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05626.jpg (27,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05119.jpg (51,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05396.jpg (88,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05347.jpg (73,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05560.jpg (78,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05243.jpg (106,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05335.jpg (76,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05356.jpg (96,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05596.jpg (24,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05647.jpg (61,0 KB, 17 załadowań)
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:24   #4852
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

cd.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05476.jpg (98,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05527.jpg (79,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05581.jpg (37,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05186.jpg (61,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05493.jpg (96,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05128.jpg (75,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05489.jpg (78,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05500.jpg (78,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05123.jpg (27,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05821.jpg (41,8 KB, 31 załadowań)
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:28   #4853
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

cd.2
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05812.jpg (56,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05652.jpg (34,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05072.jpg (55,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05833.jpg (57,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05997.jpg (59,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05738.jpg (46,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05895.jpg (53,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05445.jpg (78,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05146.jpg (82,2 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05778.jpg (33,8 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2012-03-08 o 22:39
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:44   #4854
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

cd.3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05387.jpg (69,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05500.jpg (78,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05378.jpg (105,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05143.jpg (47,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05647.jpg (61,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05816.jpg (43,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05846.jpg (28,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06019.jpg (46,9 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05946.jpg (57,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05872.jpg (82,6 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2012-03-08 o 22:46
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 16:09   #4855
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

i dwa ostatnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06057.jpg (158,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06058.jpg (118,6 KB, 46 załadowań)

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2012-03-09 o 17:22
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 17:47   #4856
sebkowa mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

piękne zdjecia Kasiu -dzieci cudne a Ty -laska jak zawsze
__________________
Dzieci to największy skarb w życiu ,tylko czasami trochę za cięzki
sebkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:24   #4857
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Kasiu a nie mowilam, ze Teneryfa powalajaca!!! Piekne zdjecia, widac, ze udany urlop. Ja juz nie moge doczekac sie konca studiow i urlopu. Widze, ze Nina pokochala babranine w na czernej plazy. Antonia uwielbiala ulewac zamki blotne.
Jazda w gorach troche stresujaca, ale mysle, ze Gran Canaria i Majorka jeszcze troche straszniejsze. Na Majorce nie bylo bocznych barierek, wiec smierc w oczach.
A widoki z Pico del Teide powalajace. Byl snieg na szczycie???
Byliscie w Los Gigantes??
Najbardziej zazdroszcze Wam delfinow, nam nie udalo sie ich odwiedzic.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:29   #4858
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Na Majorce byliśmy dwa lata temu, ale nie wypożyczaliśmy wtedy auta. Droga z północy na południe przez wioskę Masca- masakra. Widokowo - orgazm, ale dla kierowcy, w dodatku przy zapadającym zmroku- brrrrr. A jak jeszcze autobus się zbliża z naprzeciwka)))
Śniegu nie było. Delfiny widzieliśmy dwa razy, w Loro Parque i w Aqualandzie na południu. Na Ninie jednak o wiele większe wrażenie zrobiła orka Morgan, a raczej jej holendersko-hiszpańska historia))
http://en.wikipedia.org/wiki/Morgan_%28orca%29
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 13:19   #4859
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Witajcie kochane

Chcialam tylko zakomunikowac ze wszystko wskazuje na to ze w Laurka bedzie miala rodzenstwo Udalo nam sie juz w drugim cyklu wiec calkiem szybciutkojezcze tylko wizyta u gina i bedzie pewnosc takze prosze o trzymanie kciukow

Jeju jakie te nasze dzieciaki juz duze i madremoja mala juz sama czyta, pisze, dodaje, odejmuje. Zaskakuje mnie codziennie tym jak idzie do przodu.

No i mamy juz dwa stale zabki na dole
Wysylam kilka zdjatek mojej szczebruli

Caluje
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 21:06   #4860
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Marti ogromne gratulacje i dużo zdrówka!
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.