DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-27, 21:10   #1
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx

DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY


Witajcie !! Mam problem z komputerem.Zdarzyło mi się to już 4 razy Dwa razy,w trakcie gdy pracowałam na komputerze wyłączyli mi światło,a dwa tak zupełnie bez powodu.Ale do rzeczy,gdy właczam komputer,przelecą już te wszystkie napisy windows itp wyświetla się już normalnie pulpit i komputer powinien normalnie działać.Ale on nie chce działać tak jakby się zawiesił,ale w zasadzie się nie zawiesza,myszka chodzi normalnie,tylko straaaasznie wolno działa.Za pierwszym razem kontaktowałam się z bratem,nie jest on zadnym informatykiem,poprostu ciagle siedzi przy kompie i uznalam ze bedzie sie na tym znal powiedzial mi ze to raczej nie jest wina zadnego wirusa tylko raczej "przeladowania" komputera,czyli ze mam za duzo programow.Powiedzial tez ze powinnam od nowa zainstalowac caly system.Ale ja spryta dziewczynka nie chcialam stracic tego co mialam na kompie wiec spedzilam caaałą sobote na odinstalowywaniu dwóch programow (zajelo to az caly dzien bo tak wolno dzialal komputer,jedno okienko wyswietlao sie godzine) no i - POMOGLO ale ze stalo sie to juz cztery razy,jestem zaniepokojona co sie dzieje z komputerem.Jest nowy,zakupiony w grudniu (nie składak) wiec nie powinno byc zadnych problemow.Normalnie,jak go wylaczam to az sie boje ze jak go bede chciala znow wlaczyc to nie zadziala

P.S. Jeśli ktoś bedzie wiedzial co to moze byc , to blagam niech powie Wybaczcie mi chaotyczną wypowiedz ale jestem zdenerwowana
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 21:14   #2
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

hehe ale zbieg okoliczności!!! Mi tez dziś wyłączyli prąd na chwilkę i tez potem komp dostał takiego muła że szok
Ale juz jest okey
ps. z tym prądem to róznie bywa, raz mi spaliła sie płyta główna jak naglę wyłączyli i włączyli
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 22:25   #3
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

Byc może jest to powód przepełnienia sprawdź w foldrze mój komputer ile masz jeszcze miejsca na dysq jesli jest malutko to pousówaj zbędne pliki ...a jesli to nie pomoże to radziła bym najpierw zrobic skaner on -line www.mks.com.pl "skaner on-line" wykryje wszelkie "robaki" na twoim kompie:P a jak to już nie zdziała to Format dysku bedzie niezbędny !!!

pozdrawiam
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 23:59   #4
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

wies zco mzoes ztez zdefragmentowac dyzk to nic ci nei usunie z dyskua el naprawi jakies bledy _> start> akcesoria> narzedzia systemowe> degragmentator dyzku>
najlepiej jak an noc sobei to zrobis zto ci przeskanuje cala noc bo to troszke dlugo skanuje
i moze posprawdzaj czy nie mas zjakis niepotrzebnych rzeczy na kompie jesli mas zto usun je
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-28, 06:05   #5
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

Hej!
1. Zainwestuj w listwę przepięciową (taki rozgałęźnik z bezpiecznikami który ma chronić komp właśnie przed gwałtownymi zmianami napięcia), ok 25-30zł
2. Regularnie kasuj TYMCZASOWE PLIKI INTERNETOWE w przeglądarce (np Internet Explorer - Narzędzia >Opcje > zakładka OGÓLNE)
3. Regularnie kasuj pliki w katalogu TEMP (np C:\\Windows\\Temp\\)
4. Pomaga czasem włączyć SCANDISK (podobny program do Defraga o którym pisały dziewczyny ale przede wszystkim naprawia błędy - zresztą powinien się włączyć automatycznie w DOSie po restarcie - taki niebieski ekranik )
5. Może rzeczywiście warto odinstalować kilka programów...?
PZDR N
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:21   #6
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

Podłączam się pod temat. Mój problem -> skaner

Z moim skanerem jest coś nie tak. Jest na pewno zainstalowany, niby normalnie skanuje, ale obraz wychodzi cały biały, nic poza tym. Nie mam pojęcia dlaczego. Wczoraj do pewnwego momentu skanował normalnie, za którymś tam razem zeskanowało mi tylko na biało. Dzisiaj jest dalej tak samo. Macie jakiś pomysł?

Edit: Nieaktualne
__________________




Edytowane przez paula007
Czas edycji: 2006-05-18 o 19:36
paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 15:24   #7
marricka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 242
Dot.: Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

jak macie prolemy z fiksowaniem kompa po wyłączeniu prądu to kupcie sobie UPS. Nie jest bardzo drogi. To jest zazwyczja taka "skrzyneczka", która ma w sobie akumulatorek, dzięki któremu komp pozbawiony prądu zaczyna z niego pobierać prąd. Pozwala to bezpiecznie pozamykać wszystkie programy, zapisać je i wyłączyć komputer.
Często się zdarza, że zawalony programami komp wolno chodzi, normalka. Warto wejśc w Panel Sterowania/Dodaj Usuń Programy i tam przejrzeć, które programy nam nie są potrzebne i je odinstalować. Od czasu do czasu należy włączyć w Start/Programy/Akcesoria/Narzędzia Systemowe/Oczyszczanie Dysku i gdy pojawi się okienko z wyszczególnieniem zapełnienia kompa, dobrze zaznaczyć wszystkie okienka (wcześniej trzeba sprawdzić czy w Koszu nie mamy jednak nic ważnego ) i potwierdzić. W ten sposób pozbędziemy się śmieci. No i ten wspomniany ScanDisk raz na jakiś czas warto włączyć a ok raz w miesiącu Defragmentowanie Dysku. No i przede wszystkim nie instalować wszystkiego i pozbywać się programów gdy nie są już nam potrzebne
Pozdrawiam i życzę powodzenia
marricka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 19:33   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Re: DO ZNAJĄCYCH SIĘ NA KOMPUTERACH !!! POMOCY

Cytat:
Napisane przez marricka
jak macie prolemy z fiksowaniem kompa po wyłączeniu prądu to kupcie sobie UPS. Nie jest bardzo drogi. To jest zazwyczja taka "skrzyneczka", która ma w sobie akumulatorek, dzięki któremu komp pozbawiony prądu zaczyna z niego pobierać prąd. Pozwala to bezpiecznie pozamykać wszystkie programy, zapisać je i wyłączyć komputer.
albo zamienic przy najblizszej wymianie sprzetu na laptopa ja odkad zmienilam zwyklego kompa na lapka nie mam problemow, gdy moja mamusia wypieprzy korki odkurzaczem, bo sie przelacza automatycznie na baterie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.