Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-10, 09:39   #1201
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
l'Oreal architect wax, wosk do włosów na bazie wody

Skład: Aqua/Water, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-5-Ceteth-20, Steareth-20, Propylene Glycol, Glycerin, Oleth-10 Phosphate, C12-15 Alkyl Benzoate, Octyldodecyl Neopentanoate, Phenoxyethanol, Potassium Hydroxide, Methylparaben, Disodium EDTA, Ethylparaben, Hexyl Cinnamal, CI 77891/Titanium Dioxide, Mica, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Amyl Cinnamal, Citronellol, Citral, CI 60730/Ext. Violet 2, CI 42090/Blue 1, Parfum/Fragrance

Czy ma składniki świecące w ultrafiolecie? Producent o niczym takim nie pisze, ale mam podejrzenia i nie chciałabym się o tym przekonać przy takiej lampie.
Nie mam zielonego pojęcia co świeci w ultrafiolecie Może któryś z barwników daje taki efekt

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jak skład cosmelanu oceniacie? czy jest on mocnym preparatem i czy może zlikwidować przebarwienia?

Cosmelan 1 (maska)
Skład: AQUA, TITANIUM DIOXIDE, OCTYL METHOXYCINNAMATE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM LAURYL SULFATE, PARAFFINUM LIQUIDUM, KOJIC ACID, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PHYTIC ACID, ARBUTINA, EDTA, ASCORBIC ACID, RETINYL PALMITATE, CETEARETH-12, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, ETHYLISOTHIAZOLINONE, PARFUM

cosmelan2

Skład: AQUA, TITANIUM DIOXIDE, OCTYL METHOXYCINNAMATE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM LAURYL SULFATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, PARAFFINUM LIQUIDUM, KOJIC ACID, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PHYTIC ACID, ASCORBIC ACID, RETINYL PALMITATE, CETEARETH-12, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIAZOLINONE, PARFUM
Oba preparaty są do siebie podobne. Ona są oparte na kwasie kojowym [taki sam jak w tym kremiku na zmian depigmentacyjne z SVR] i na witaminie C. Kwas kojowy jest dosyć silnym składnikiem, stosuje sie go w stężeniach do 6-8%.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 09:41   #1202
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ines-ko wosk L'oreala(moj ulubiony zreszta) nie ma wlasciwosci by swiecic w ultrafiolecie,w sumie nie wiem po czym to wywnioskowalas ale...sa w nim zawarte barwniki,ktore daja takie zludzenie ale to tylko zludzenie,poniewaz w polaczeniu calosci i dodatkow miki wosk ma zadanie nablyszczac i rozswietlac wlosy-co zreszta czyni znakomicie
Nie nadaje sie dla wlosow miekkich,delikatnych i z natury cienkich bo zdecydowanie mocno je obciazy.
Uff. Kupiłam go w zawrotnej cenie, kosztował niecałe 9 zł (makro) i aż mi szczęka opadła jak zobaczyłam na KWC 22 zł. Skąd takie rozbieżności?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 09:57   #1203
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Caly czas dreczy mnie problem fotostabilnosci tych filtrow ktore podalas i o ile ten pierwszy moglabym zakwalifikowac w ten sposob to tego nie jestem pewna tymbardziej,ze jest glownie oparty na Parsolu.
Gdybym szukala porzadnej ochrony to jednak siegnelabym po cos innego.
Pomimo,ze sa dosc ciekawe wyciagi roslinne to w skladzie jest kilka skladnikow,ktore bardzo mi sie nie podobaja-najwazniejsze na czarno.
Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
raczej niestabilny. podobny filtr był sprawdzany w szwedzkim badaniu z 2007r: octinoxate+ avobenzon+ oxybenzon i okazał się niestabilny.
tu mamy to samo, ale dołożono octisalate czyli octyl salicylate- filtr UVB, który nie jest na liście stabilizatorów Parsolu1789 (avobenzonu)- jak dla mnie to ochrona przed UVA jest tutaj niestabilna.
Hexxano, Justy dziekuje Wam bardzo za rozwianie moich watpliwosci. Odbiegne troche od tematu, ale czy moglabym w takim razie poprosic o jakies propozycje stabilnych filtrow nadajacych sie do tlustej cery.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 10:03   #1204
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Hexxano, Justy dziekuje Wam bardzo za rozwianie moich watpliwosci. Odbiegne troche od tematu, ale czy moglabym w takim razie poprosic o jakies propozycje stabilnych filtrow nadajacych sie do tlustej cery.
Teraz testuję Hydraphase XL Legere LRP i na mojej przetłuszczającej skórze spisuje sie bardzo dobrze

Miąłam też próbkę Thermal Fix UV Vichy - ma bardzo lekką konsystencję, ale baaardzo się wałkował

moze ten watek Ci pomoże: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181116
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 10:25   #1205
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Uff. Kupiłam go w zawrotnej cenie, kosztował niecałe 9 zł (makro) i aż mi szczęka opadła jak zobaczyłam na KWC 22 zł. Skąd takie rozbieżności?
Rozbieznosc cenowa jest ogromna,bo sama bo regularnie kupuje i zadrzylo mi sie tez zaplacic za niego prawie 30zl czesto tez jest w Rossmannie w promocji za ok.12zl
Wolny rynek ale i tak uwielbiam ten wosk

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Hexxano, Justy dziekuje Wam bardzo za rozwianie moich watpliwosci. Odbiegne troche od tematu, ale czy moglabym w takim razie poprosic o jakies propozycje stabilnych filtrow nadajacych sie do tlustej cery.
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Teraz testuję Hydraphase XL Legere LRP i na mojej przetłuszczającej skórze spisuje sie bardzo dobrze

Miąłam też próbkę Thermal Fix UV Vichy - ma bardzo lekką konsystencję, ale baaardzo się wałkował

moze ten watek Ci pomoże: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181116
Hosenka podala link,a ze swojej strony moge polecic przejrzenie watkow,ktore zostaly poswiecone pojedynczym filtrom-tam tez sporo dziewczyny pisza takze najlepiej bedzie skorzystac z wyszukiwarki

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 10:27   #1206
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Witajcie Mam pytanie, czy ten spray jest coś wart? Wydaje mi się, że nie jest fotostabilny, ale chciałam się upewnić...

Oriflame, Sun Spray, SPF15

aqua (water), ethylhexyl methoxycinnamate, octocrylene, dicaprylyl carbonate, butylene glycol, ethylhexyl salicylate, glycerin, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, lauryl glucoside, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), tocopheryl acetate, phenoxyethanol, parfum (fragrance), acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, methylparaben, sodium hydroxide, citric acid, ethylparaben, butylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, hexyl cinnamal, linalool, isobutylparaben, propylparaben, butylphenyl methylpropional, bht, citronellol.
Tak się nieśmiało przypominam...
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 10:35   #1207
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Tak się nieśmiało przypominam...
Nie jest fotostabilny
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-10, 11:38   #1208
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie mam zielonego pojęcia co świeci w ultrafiolecie Może któryś z barwników daje taki efekt



Oba preparaty są do siebie podobne. Ona są oparte na kwasie kojowym [taki sam jak w tym kremiku na zmian depigmentacyjne z SVR] i na witaminie C. Kwas kojowy jest dosyć silnym składnikiem, stosuje sie go w stężeniach do 6-8%.
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Madziorka te preparaty bazuja na kwasie kojowym,ktory naturalnie rozjasnia skore,procz wlasciwosci rozjasniajacych ma takze dzialanie antybakteryjne.Preparaty, ktore zawieraja kwas kojowy charakteryzuja sie takze tym,ze maja wlasciwosci przeciwzmarszczkowe i nawilzajace,zwykle jest stosowany w stezeniach od 3% do 6%

Warto przyjrzec sie blizej tym preparatom,jezeli nie zdaze to moze L_V rzuci okiem

.
dziękuje wam za szybką odpowiedź chyle czoła waszej wiedzy
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 13:20   #1209
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie jest fotostabilny
Dziękuję
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 19:03   #1210
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Vichy, Oligo 25, do cery suchej.

Skład: Aqua, glycerin, prunus armeniaca, butyrospermum parkii, cyclohaxiloxane, silica, dimethicone, peg-100 stearate, alcohol, miel, c12-15 pareth-7, ppg-25-laureth-25, carbomer glycine soie, cetearyl alcohol, dimethiconol, manganese gluconate, methylparaben, arginine pca, phenoxyethanol, ammonium polyacyloyldimehyl taurate, disodium edta, tocopherol, propylene glycol, capryl glycol, dimyristyl tartrate, benzophenone-4, ci15985, parfum

Na poczatku widzę morelę, jakie ona ma właściwości? Wyrównuje koloryt? I oprócz tego 2 nawilżacze które względnie dobrze toleruję, gliceryna i shea, miel = miód? pierwszy raz widzę w składzie, odżywia? Soja? Więcej nie umiem

Chciałam zapytać czy ten kremik będzie dobry na lato, właśnie zaczęłam stosować próbkę i jestem bardzo zadowolona z konsystencji, ale jak z nawilżaniem? Bedzie działał dogłębnie czy tylko na zewnątrz?
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-11, 20:21   #1211
Lolaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam . Szukam od dłuższego czasu jakiegos dobrego kremu z filtrem do twarzy. Mam problemy z naczynkami, wiec inne firmy typu vichy i lrp odpadajš bo w ich kremach jest alkohol .Proszę o analizę tego blokeru Avene, Ultra High Protection Emulsion SPF 50+
Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.
CZy jest tu jakaœ nadprogramowa iloœć zapychaczy? Bo niestety czasami wyskakujš mi jakieœ krostki, ale raczej nigdy nie wysypało mnie jakoœ bardzo po którymkolwiek kremie.
Może mniej zapychajšcy byłby krem:
Avene, Krem ochronny SPF 50+ (krem z ultra wysokš ochronš przeciwsłonecznš SPF 50+)

Skład: Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

I ostatnie pytanie : Czy propylene glycol dicaprylate/dicaprate to to samo co Caprylic/Capric Triglyceride?Czy ten pierwszy to też zapychacz?
Lolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 22:50   #1212
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pollena Eva, Zioła polskie, krem pod oczy i na powieki z ekstraktem z ziela świetlika

aqua, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, butyrospermum parkii (shea) butter, caprylic/ capric trigliceryde, vitis vinifera (grape) seed oil, paraffinum liquidum, euphrasia officinalis (eybright) extract, caprylic/ capric trigliceryde sodium acrylates copolymer, phenoxyethanol/ methylparaben/ ethylparaben/ propylparaben/ butylparaben/ parfum, peg-8/ tocopherol/ ascorbyl palmitate/ ascoric acid/ ctric acid, linalool, xydroxycitronellal, hexyl cannamal, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, limonene

Jak cos pokręciłam, to przepraszam
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-12, 22:55   #1213
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

I jeszcze to:

klorane enfant spray spf 40 :

Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Alumina, Benzoil Acid, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Perfum), Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Dimethicone Stearyn Alkohol, Tocopheryl Acetale, Xanthan Gum.

Klorane mleczko spf 50+:

Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, C20-22 Alcohols, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Diphenyl Dimethicone, Fragrance (Perfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethabol, Polysorbate 60, Propylene Glycol Sodium Hydroxide, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetale, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 01:14   #1214
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
I jeszcze to:

klorane enfant spray spf 40 :

Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Alumina, Benzoil Acid, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Perfum), Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Dimethicone Stearyn Alkohol, Tocopheryl Acetale, Xanthan Gum.

Klorane mleczko spf 50+:

Water (Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclomethicone Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Calendula Officinalis Flower Extract (Calendula Officinalis), PVP/Eicosene Copolymer, Benzoic Acid, C20-22 Alcohols, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Diphenyl Dimethicone, Fragrance (Perfum), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethabol, Polysorbate 60, Propylene Glycol Sodium Hydroxide, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetale, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum.
Pieknie wlasnie potrzebowalam tych skladow ale napisz Basiu czego oczekujesz po analizie poniewaz wrzucony sam sklad to za malo by sie domyslic

Moge od razu powiedziec,ze sa fotostabilne i maja oczekiwane przeze mnie Tinosorby chyba skusze sie na male testy tymbardziej,ze cenowo sa bardzo przystepne
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 08:37   #1215
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kochano Modko,
składy Klorane wrzuciłam dla Ciebie bo czytałam, że chciałaś je przeanalizować. Jeśli o mnie chodzi, to oprócz forostabilności interesuje mnie stopień tłustości i wchłanialności tychże specyfików, no ale to to chyba stwierdzimy tylko doświadczalnie.
Aha, i czy są w tych produktach jakieś potencjalne zapychacze? Myślisz, że będą dobrze nawilżały?

Jeszcze poproszę o analizę składu kremu Polleny-Evy z postu #1203
Moje wymagania to dobre nawilżenie skóry wokół oczu, ewentualne zapobieganie zmarchom Jakby tak lekko sińce rozjaśniał to byłoby cudnie

pozdrowionka
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 09:41   #1216
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Kochano Modko,
składy Klorane wrzuciłam dla Ciebie bo czytałam, że chciałaś je przeanalizować. Jeśli o mnie chodzi, to oprócz forostabilności interesuje mnie stopień tłustości i wchłanialności tychże specyfików, no ale to to chyba stwierdzimy tylko doświadczalnie.
Aha, i czy są w tych produktach jakieś potencjalne zapychacze? Myślisz, że będą dobrze nawilżały?

Jeszcze poproszę o analizę składu kremu Polleny-Evy z postu #1203
Moje wymagania to dobre nawilżenie skóry wokół oczu, ewentualne zapobieganie zmarchom Jakby tak lekko sińce rozjaśniał to byłoby cudnie

pozdrowionka
Jeszcze raz dziekuje za sklady,czytalam watki "od tylu"
Jezeli chodzi o nawilzanie to beda swietnie sie spisywac poniewaz Tinosorby oprocz ochrony zapewniaja odpowedni poziom nawilzenia skory,jest jeszcze wyciag z nagietka.
Z zapychaniem to juz inna bajka chociaz widze glownie gliceryne,ktora potrafi zapychac jak ma ktos sklonnosci do tego.Wydaje mi sie,ze spray moze nieco pobielac.

Cytat:
Pollena Eva, Zioła polskie, krem pod oczy i na powieki z ekstraktem z ziela świetlika

aqua, polyglyceryl-3, methylglucose distearate, butyrospermum parkii (shea) butter, caprylic/ capric trigliceryde, vitis vinifera (grape) seed oil, paraffinum liquidum, euphrasia officinalis (eybright) extract, caprylic/ capric trigliceryde sodium acrylates copolymer, phenoxyethanol/ methylparaben/ ethylparaben/ propylparaben/ butylparaben/ parfum, peg-8/ tocopherol/ ascorbyl palmitate/ ascoric acid/ ctric acid, linalool, xydroxycitronellal, hexyl cannamal, benzyl salicylate, citronellol, geraniol, limonene

Wg mnie niezly krem,na czarno potencjalne zapychacze chociaz maslo shea ma swietne wlasciwosci nawilzajace i duzo zalezy juz od danej cery,dodatkowo olej z winogron,wyciag ze swietlika lakowego.
W sumie to juz kolejny kosmetyk z Polleny Ewy ktory robi bardzo dobre wrazenie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 09:53   #1217
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Lolaaa Pokaż wiadomość
Witam . Szukam od dłuższego czasu jakiegos dobrego kremu z filtrem do twarzy. Mam problemy z naczynkami, wiec inne firmy typu vichy i lrp odpadajš bo w ich kremach jest alkohol .Proszę o analizę tego blokeru

Avene, Ultra High Protection Emulsion SPF 50+

Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

CZy jest tu jakaœ nadprogramowa iloœć zapychaczy? Bo niestety czasami wyskakujš mi jakieœ krostki, ale raczej nigdy nie wysypało mnie jakoœ bardzo po którymkolwiek kremie.
Może mniej zapychajšcy byłby krem:

Avene, Krem ochronny SPF 50+ (krem z ultra wysokš ochronš przeciwsłonecznš SPF 50+)

Skład: Avene Thermal Spring Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Butylparaben, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Isobutylparaben, Magnesium Aluminium Silicate, Methylparaben, o-Cymen-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

I ostatnie pytanie : Czy propylene glycol dicaprylate/dicaprate to to samo co Caprylic/Capric Triglyceride?Czy ten pierwszy to też zapychacz?
Aby ocenic zapychanie musisz wiedziec co potencjalnie tak dziala na Twoja cere,tutaj widze na pierwszy rzut gliceryne,ktora moze ale nie musi.
Druga sprawa to nie wiem,czy sa to skaldy z nowej szaty graficznej czy starej.
Nazwy bloker juz nie uzywamy


Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate to lekki emolient o niskiej lepkosci i milej aplikacji na skorze,stosowany glownie w kosmetykach emulsyjnych, produktach słonecznych, dekoracyjnych, dezodorantach i antyperspirantach.

Nie kazdy krem z filtrem z LRP ma alkohol w skladzie,przejrzyj sobie watki-tam dziewczyny duzo pisza,a przy okazji sama bardzo lubie LRP Anthelios XL 50+ Creme Fondate.Bez alkoholu jest takze Iwostin Solecrin,wydaje mi sie ze Bioderma tez ma takie w swojej ofercie ale glowy nie dam bo nie przepadam za ta firma.

Jezeli koniecznie chcesz filtr Avene to przejrzyj Forum bo bylo kilka watkow poswieconych tylko tym filtrom oraz "nowej szacie graficznej" przy okazji wspominane bylo,jakie skaldniki zostaly wymienione.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 10:10   #1218
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chcialam tylko slowko o Biodermie, one maja alkohol w skladzie, jednak w przeciwienstwie do LRP nie robi on szkody na mojej mega wrazliwej i humorzastej cerze. Z Biodermy jest spray bez gliceryny i trojglicerydow, wiec bez podejrzanych zapychaczy. Fluid Biodermy tez nie ma gliceryny, ale ma trojglicerydy.
Podczas panujacych upalow to jedyne filtry, ktore nie splynely mi z lica i dlugo byly matowe, przypruszone tylko lekko jedwabnym hauschka.

A i jeszcze o kremie pod oczy Polleny Ewy, bo jestem szczesliwa posiadaczka
Bardzo fajny krem, dobrze nawilza, lekko natluszcza, ale jest bardzo lekki. Mnie nie podraznil. Slicznie pachnie Spektakularnych efektow braku sincow nie zauwazylam, ale fajnie wygladzil skore pod oczami i ladnie ja nawilzyl. Kupilam w Tesco po 3zl z groszami i mysle, ze warto, bo sklad ma fajny
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 10:11   #1219
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Vichy, Oligo 25, do cery suchej.

Skład: Aqua, glycerin, prunus armeniaca, butyrospermum parkii, cyclohaxiloxane, silica, dimethicone, peg-100 stearate, alcohol, miel, c12-15 pareth-7, ppg-25-laureth-25, carbomer, glycine soie, cetearyl alcohol, dimethiconol, manganese gluconate, methylparaben, arginine pca, phenoxyethanol, ammonium polyacyloyldimehyl taurate, disodium edta, tocopherol, propylene glycol, capryl glycol, dimyristyl tartrate, benzophenone-4, ci15985, parfum

Na poczatku widzę morelę, jakie ona ma właściwości? Wyrównuje koloryt? I oprócz tego 2 nawilżacze które względnie dobrze toleruję, gliceryna i shea, miel = miód? pierwszy raz widzę w składzie, odżywia? Soja? Więcej nie umiem

Chciałam zapytać czy ten kremik będzie dobry na lato, właśnie zaczęłam stosować próbkę i jestem bardzo zadowolona z konsystencji, ale jak z nawilżaniem? Bedzie działał dogłębnie czy tylko na zewnątrz?
Wyciag z moreli ma działanie natłuszczające, nawilżające,odżywcze.
Miód w preparatach kosmetycznych wykazuje działanie bakteriostatyczne, łagodzące, zmiękczające, wygładzające i lekko rozjaśniające skórę.
Masło Shea wykorzystuje się bardzo często w kosmetykach do nawilżania i natłuszczania suchej, skłonnej do zmarszczek skóry. Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych i wzmacnia spoistość naskórka.
Olej z soi jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności, sprężystość
igładkość skóry twarzy. Działa pielęgnacyjnie i nawilżająco.
Na czarno sa silikony i wg mnie sa baza kremu,ktory pewnie jest lekki i dobrze sie wchlania-moglby byc tez dobrym podkladem pod filtry.
Moze byc calkiem dobrym nawilzaczem ale to tez zalezy od skory,sama musisz ocenic czy jest to odpowiedni poziom nawilzenia dla cery chociaz patrzac na skaldniki to na pewno nie bedzie to dzialanie jedynie na powierzchni.Przy dluzszym stosowaniu wydaje mi sie,ze zniknie dyskomfort posiadania cery suchej czyli ciaglego sciagniecia itp.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 10:14   #1220
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Chcialam tylko slowko o Biodermie, one maja alkohol w skladzie, jednak w przeciwienstwie do LRP nie robi on szkody na mojej mega wrazliwej i humorzastej cerze. Z Biodermy jest spray bez gliceryny i trojglicerydow, wiec bez podejrzanych zapychaczy. Fluid Biodermy tez nie ma gliceryny, ale ma trojglicerydy.
Podczas panujacych upalow to jedyne filtry, ktore nie splynely mi z lica i dlugo byly matowe, przypruszone tylko lekko jedwabnym hauschka.

A i jeszcze o kremie pod oczy Polleny Ewy, bo jestem szczesliwa posiadaczka
Bardzo fajny krem, dobrze nawilza, lekko natluszcza, ale jest bardzo lekki. Mnie nie podraznil. Slicznie pachnie Spektakularnych efektow braku sincow nie zauwazylam, ale fajnie wygladzil skore pod oczami i ladnie ja nawilzyl. Kupilam w Tesco po 3zl z groszami i mysle, ze warto, bo sklad ma fajny
A jednak nigdy za bardzo filtrami Biodermy sie nie interesilam,kilka testowalam i bylam na nie takze dziekuje Kasiu za uzupelnienie

Pare dni temu szukalam kosmetykow Polleny Ewy ale....tragedia,malo co gdzie jest-a szkoda bo chyba zrobie zakupy przez net.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 10:29   #1221
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
A jednak nigdy za bardzo filtrami Biodermy sie nie interesilam,kilka testowalam i bylam na nie takze dziekuje Kasiu za uzupelnienie

Pare dni temu szukalam kosmetykow Polleny Ewy ale....tragedia,malo co gdzie jest-a szkoda bo chyba zrobie zakupy przez net.
Bioderma zainteresowalam sie dopiero w tym roku, bo z kolei nie przepadam za filtrami LRP a Avenki na lato maja za niskie ppd, jak dla mnie, chociaz je uwielbiam i stosuje na zmiane z Bioderma, kiedy jest troche chlodniej. Bo mimo absolutnego matu po nowej emulsji, jednak w 30 stopniowym upale splywala. Bioderma ani drgnie

Co do Polleny Ewy to tez sie mocno naszukalam, nawet w zielarniach, gdzie mi powiedziano, ze ciezko z nimi w hurtowniach jest. Ale znalazlam w Tesco, kilku innych hiper-supermarketach i malych osiedlowych drogeriach.
Kupilam tez krem nawilzajacy i tonik.
Krem mnie niestety zapchal (Cetearyl Alcohol i isopropyl palmitate na poczatku skladu, chyba), ale tonik tez jest bardzo fajny.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 11:03   #1222
Lolaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Post Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzieki za odp
Lolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 14:39   #1223
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję bardzo za odpowiedź,
cieszę się, że nie wyrzuciłam (aż!) 5,75pln w błoto na kremik polleny-evy
Hmmm, a poza tym, to on ma 25ml
Chyba zakupię całą serię!

Pozdrawiam

EDIT: Doczytałam, że pollene idzie kupić za 3 pln z groszami , hmmmm.... jakoś przeżyję, ale to zachęca do dalszych zakupów!
Hexanno, serię ta można dostać w perfumeriach Schlecker, i w realach, tesco itp. Rossmany nie prowadzą tej serii (przynajmniej te u mnie).
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 15:52   #1224
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupiłam dzisiaj Dermogal A+E z serii kosmetyki w kapsułkach do cery wrażliwej i trądzikowej.
Proszę o analizę.

Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 17:01   #1225
wiwik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam,
czy mogłabym prosić o opinię na temat podkładu Vichy Aera Teint fluide mat (jego jedwabisty brat był już omawiany na tym wątku)
chodzi mi głównie o przyjazność dla Parsolu, nie widzę w nim miki i talku, ale ma filtry - jeśli moje niedoświadczone oko się nie myli, to obietnicę o SPF 14 (czy jakoś tak) daje Octyl Methoxycinnamate ... wprawdzie daleko w składzie ... ale czytałam na forum, że on destabilizuje Parsol. Czyli że ten podkład to tylko na Avenki, tak? Ale jak to będzie z filtrami, gdzie obok Parsolu ochronę przed UVA dają też Mexoryle? Jakaś tam ochrona zawsze by została nawet przy użyciu kosmetyku destabilizującego Parsol, dobrze myślę?

I jeszcze, czy podkład ma jakieś nieprzyjemne składniki, np. potencjalnie zwiększające wydzielanie sebum?

skład:
cyclopentasiloxane, aqua, glycerin, isododecane, alcohol denat., polyglyceryl-4 isosterate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, glycine soja, arginine pca, tocopherol, diphenyl dimethicone, celulose gum, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, aluminum hydroxide, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77491, CI 77499)

z góry dziękuję
wiwik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 21:15   #1226
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wyciag z moreli ma działanie natłuszczające, nawilżające,odżywcze.
Miód w preparatach kosmetycznych wykazuje działanie bakteriostatyczne, łagodzące, zmiękczające, wygładzające i lekko rozjaśniające skórę.
Masło Shea wykorzystuje się bardzo często w kosmetykach do nawilżania i natłuszczania suchej, skłonnej do zmarszczek skóry. Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych i wzmacnia spoistość naskórka.
Olej z soi jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności, sprężystość
igładkość skóry twarzy. Działa pielęgnacyjnie i nawilżająco.
Na czarno sa silikony i wg mnie sa baza kremu,ktory pewnie jest lekki i dobrze sie wchlania-moglby byc tez dobrym podkladem pod filtry.
Moze byc calkiem dobrym nawilzaczem ale to tez zalezy od skory,sama musisz ocenic czy jest to odpowiedni poziom nawilzenia dla cery chociaz patrzac na skaldniki to na pewno nie bedzie to dzialanie jedynie na powierzchni.Przy dluzszym stosowaniu wydaje mi sie,ze zniknie dyskomfort posiadania cery suchej czyli ciaglego sciagniecia itp.
Dziękuję bardzo, jesteś wielka
Kremik jest dość drogi jak na moją kieszeń, w tej cenie mam LRP czy Avene które lubię (a Vichy jako całości niet!), ale kilka dni z próbkami bardzo zachęca, nie powiem
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 21:45   #1227
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo, jesteś wielka
Kremik jest dość drogi jak na moją kieszeń, w tej cenie mam LRP czy Avene które lubię (a Vichy jako całości niet!), ale kilka dni z próbkami bardzo zachęca, nie powiem

Mam nadzieje,ze bedziesz zadowolona.Mialam swojego czasu pakiet probek kilku kremow Vichy i nie narzekalam chociaz nie specjalnie przepadam za ta firma
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-13, 22:06   #1228
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Tak pomyślałam, że się nieśmiało przypomnę
post #1163
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 07:10   #1229
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez wiwik Pokaż wiadomość
witam,
czy mogłabym prosić o opinię na temat podkładu Vichy Aera Teint fluide mat (jego jedwabisty brat był już omawiany na tym wątku)
chodzi mi głównie o przyjazność dla Parsolu, nie widzę w nim miki i talku, ale ma filtry - jeśli moje niedoświadczone oko się nie myli, to obietnicę o SPF 14 (czy jakoś tak) daje Octyl Methoxycinnamate ... wprawdzie daleko w składzie ... ale czytałam na forum, że on destabilizuje Parsol. Czyli że ten podkład to tylko na Avenki, tak? Ale jak to będzie z filtrami, gdzie obok Parsolu ochronę przed UVA dają też Mexoryle? Jakaś tam ochrona zawsze by została nawet przy użyciu kosmetyku destabilizującego Parsol, dobrze myślę?

I jeszcze, czy podkład ma jakieś nieprzyjemne składniki, np. potencjalnie zwiększające wydzielanie sebum?

skład:
cyclopentasiloxane, aqua, glycerin, isododecane, alcohol denat., polyglyceryl-4 isosterate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, glycine soja, arginine pca, tocopherol, diphenyl dimethicone, celulose gum, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, aluminum hydroxide, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77491, CI 77499)

z góry dziękuję
Talku ani miki nie ma. Z tym octylem to nie do końca zrozumiałam Twój problem. Octyl methoxycinnamate to jest to samo co Parcol MCX, rodzajów parsolu mamy kilka. Jeśli są mexoryle - fakt, jakaś ochrona nam zostanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-14, 07:14   #1230
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj Dermogal A+E z serii kosmetyki w kapsułkach do cery wrażliwej i trądzikowej.
Proszę o analizę.

Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate.
To będzie taki przyjemny natłuszczacz na wieczór: olejek z wiesiołka [bogactwo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych], żelatynka [to pewnie osłonka ampułki], gliceryna, witamina E oraz forma estrowa witaminyA. Wszystko łądnie, z tymże wit E może niktórych zapychać [rzadko się to zdarza]. Olejek z wiesiołka jest super - jeśli masz problemy z cerą, możesz go też łykać. jego działanie polega na tym, iż zmnienia nieco skład chemiczny sebum, np. rozcieńczając je, tak, że w efekcie skóra mniej się przetłuszcza.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.