Korekcja wzroku! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-07, 15:23   #121
popiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Byłem dzisiaj w klinice Mavit w Warszawie na badaniach
powiedziano mi że moja średnica źrenicy to 8.5 mm i zabiegi można wykonywać, z tym że w nocy do jazdy samochodem musiałbym używać okularów żeby nie było efektu halo, a pozatym będzie wszystko dobrze.
Czy napewno jakieś okulary sprawia, że nie będe miał efektu halo przy mojej średnicy źrenic po zmierzchu w świetle latarni, czy świateł samochodów ?
popiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-08, 13:44   #122
spoko oko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Bardzo ciesze sie, ze odnalazlam to forum i watek bo wlasnie zostalam zakwalifikowana do zabiegu, ale watpliwosci nadal mam sporo. Stad pare pytan do Babla i pozostalych Forumowiczy. Od 4 lat nosze miekkie soszewki kontaktowe. Mam ich nie zakladac przez miesiac przed zabiegim, czy to wystarczy? Czy moze lepiej nie nosic ich dluzej. Noi mam spory astygmatyzm. przy - 5 na obu oczkach, astygmatyzm OL 3, OP 2. I zastanawiam sie jakie szanse mam przy takiej wadzie na pelna korekcje. Wybralam Katowice i lasik. Jakie macie doswiadczenia z ta klinika? a moze Ktos z podobna wada? Pozdrawiam Wszystkich!
spoko oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 23:25   #123
nelka_0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Korekcja wzroku!

Witam wszystkich.

Ja jestem po zabiegi )). I tez jestem bardzoooo szczęśliwa.
Miałam duzy astygmatyzm, bardzooo sie bałam.
Polecono mi klinike Intermedica w Poznaniu i teraz uwazam, ze był to znakomity wybór.
Jestem osobą, która STRASZNIE boi sie wszelkich kontaktów ze słuzba zdrowia. Dotychczasowe doświadczenia spowodowały totalny brak zaufania do lekarzy.
W Poznaniu trafiłam jednak na wspaniałego Doktora J.Grzeszkowiaka. Wszystkim gorąco polecam. Spokojny, ciepły, cierpliwy, wszystko mi wyjasnił i czułam sie przy nim bardzo bezpiecznie. Nic nie bolało. A poza tym świetnie widze)))))))).
Wydaje mi się, że to taki prawdziwy lekarz z powołania.
Takie zabiegi gorąco wszystkim polecam. Jak ja sie cieszę,że moj maż namowił mnie na wyjazd do kliniki w Poznaniu))).
nelka_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 08:26   #124
spoko oko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam wszystkich! Nelka - moglabys napisac jaka mialas wade przed zabiegiem? Pozdrawiam!
spoko oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 06:28   #125
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

1 miesiąc przed zabiegiem w zupełności wystarczy - dot. soczewek kontaktowych.
Jeżeli chodzi o Twoją pełną korekcję to trudno powiedzieć wyłącznie na podstawie wady, którą podajesz. Tutaj jedną z najistotniejszych rzeczy jest Twoja grubość rogówki. Jeżeli jest odpowednio gruba to wadę można "wyzerować".
Ale to powinien powiedzieć Ci lekarz po badaniach.


Cytat:
Napisane przez spoko oko
Bardzo ciesze sie, ze odnalazlam to forum i watek bo wlasnie zostalam zakwalifikowana do zabiegu, ale watpliwosci nadal mam sporo. Stad pare pytan do Babla i pozostalych Forumowiczy. Od 4 lat nosze miekkie soszewki kontaktowe. Mam ich nie zakladac przez miesiac przed zabiegim, czy to wystarczy? Czy moze lepiej nie nosic ich dluzej. Noi mam spory astygmatyzm. przy - 5 na obu oczkach, astygmatyzm OL 3, OP 2. I zastanawiam sie jakie szanse mam przy takiej wadzie na pelna korekcje. Wybralam Katowice i lasik. Jakie macie doswiadczenia z ta klinika? a moze Ktos z podobna wada? Pozdrawiam Wszystkich!
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 09:16   #126
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

W standardzie przyjmuje sie, że źrenica nie powinna być szersza niż 7 mm. Własnie dlatego, żeby uniknąć efektu "halo".
Jeżeli jednak lekarz zakwalifikował Cię do zabiegu, widocznie stwierdził że ewentualny efekt "halo" nie będzie dla Ciebie zbyt dokuczliwy, a pozostałe parametry oka spełniają wymogi kwalifikacji.
Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez popiel
Byłem dzisiaj w klinice Mavit w Warszawie na badaniach
powiedziano mi że moja średnica źrenicy to 8.5 mm i zabiegi można wykonywać, z tym że w nocy do jazdy samochodem musiałbym używać okularów żeby nie było efektu halo, a pozatym będzie wszystko dobrze.
Czy napewno jakieś okulary sprawia, że nie będe miał efektu halo przy mojej średnicy źrenic po zmierzchu w świetle latarni, czy świateł samochodów ?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 13:41   #127
spoko oko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam Wszystkich!
Bąbel - dziekuje slicznie za odpowiedz. Tylko nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko - mianowicie o wrastajace naczynka w rogowke podczas noszenia soczewek, o ktorych pisaly Forumowiczki? Bo szczerze mowiac nie slyszalam o tym wczesniej. Czy wrastaja faktycznie? i z czego to wynika? Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi.
Pzdr.!
spoko oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 13:56   #128
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Bardziej chodzi tu o poszerzoną naczyniówkę, która może się zdarzyć podczas długiego okresu noszenia soczewek kontaktowych niz o wrastanie naczynek. Wynika to po prostu ze złej/słabej tolerancji oka na noszenie soczewek kontaktowych, które w końcu sa ciałem obcym. Często robi się wtedy tzw. kanał naczyniowy - czerwona pręga poszerzonych naczynek, która brzydko wygląda, a czasem daje uczucie dyskomfortu.
Oprócz złej tolerancji soczewek kontaktowych, przyczyną naczęściej jest brak higieny soczewek, ponieważ niektórym wydaje się, że samo zamoczenie soczewek w płynie na noc już wystarczy. Niesety nie jest to prawdą. Nawet w przypadku używania płynów niewymagających "pocierania" soczewek, należy je czyścić. Na soczewkach osadza się kurz i złogi białkowe, które mogą powodowac podrażnienia i zaczerwienienia. Zdarza się, że poszerzone naczynka pozostają na zawsze.

Cytat:
Napisane przez spoko oko
Witam Wszystkich!
Bąbel - dziekuje slicznie za odpowiedz. Tylko nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko - mianowicie o wrastajace naczynka w rogowke podczas noszenia soczewek, o ktorych pisaly Forumowiczki? Bo szczerze mowiac nie slyszalam o tym wczesniej. Czy wrastaja faktycznie? i z czego to wynika? Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi.
Pzdr.!
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 11:08   #129
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

A, i jeszcze jedno, bo właśnie uzmysłowiłam sobie, że do nie końca odpowiedziałam na pytanie "spoko oko".

Wrastanie naczyń krwionośnych w rogówkę może się zdarzyć, najczęściej w przypadku noszenia twardych soczewek kontaktowych (ale nie tylko). SPowodowane jest to niedotlenieniem i niedożywieniem rogówki (soczewka uciska na rogówkę pozbawiając ją dostępu do tlenu). A nasz organizm próbuje walczyć w ten sposób, że stwarza sobie coś w rodzaju dodatkowego krążenia. Naczynia krwionośne zaczynają więc narastać na rogówkę, próbując ją dotlenić.
Takie schorzenia leczy się np. sterydami, ale przede wszystkim należy natychmiast zdjąć soczewki kontaktowe. Zaniedbane schorzenie może powodowac nieodwracalne zmiany w rogówce.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 12:03   #130
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Korekcja wzroku!

Chciałam coś powiedzieć na ten temat.
Byłam ostatnio u okulisty na badaniu i przy okazji zapytałam się o laserową korekcję wzorku, bo miałam takie plany w przyszłości. Podkreślam MIAŁAM, bo już nie mam.
Dowiedziałam się, że takie korekcje nie są bezpieczne, gdyż w późniejszym wieku, mogą dziać się komplikacje z oczami i np: zaćma może dopaść o 20 lat wcześniej i będą kłopoty z jej operowaniem. Okulista sam przyznał, że nikomu ze swojej rodziny by nie polecił tego zabiegu i nawet sami okuliści noszący okulary, nie decydują się na taki zabieg!
Wolę już nosić okulary niż potem na starość cierpieć!!
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 12:42   #131
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Tyneczko.
Laserowa korekta wykonywana jest w obrębie rogówki, a nie soczewki. Zabieg nie ma więc żadnego wpływu na wcześniejsze powstanie zaćmy.
Wcześniejszą zaćmę mogą spowodować tzw. soczewki fakijne, które wszczepia się pacjentom z dużą wadą w celu jej usunięcia, jeżeli nie da się wady usunąć laserem.
Przyczyną zaćmy mogą być także: urazy, leki (szczególnie sterydowe), predyspozycje genetyczne i przede wszystkim wiek. Zaćma dotyka 65% społeczeństwa w różnym wieku i zapewniam Cię, że ci, którzy ją mają nie są po zabiegach laserowej korekty...

Nie rozumiem też stwierdzenia, żę "zaćma może dopaść o 20 lat wcześniej i będą kłopoty z jej operowaniem"? Jakie kłopoty? Dziś zaćmę operuje się w 10 minut i pacjent idzie do domu.
Tu tyle tytułem wyjasnienia.


Cytat:
Napisane przez tyneczka
Chciałam coś powiedzieć na ten temat.
Byłam ostatnio u okulisty na badaniu i przy okazji zapytałam się o laserową korekcję wzorku, bo miałam takie plany w przyszłości. Podkreślam MIAŁAM, bo już nie mam.
Dowiedziałam się, że takie korekcje nie są bezpieczne, gdyż w późniejszym wieku, mogą dziać się komplikacje z oczami i np: zaćma może dopaść o 20 lat wcześniej i będą kłopoty z jej operowaniem. Okulista sam przyznał, że nikomu ze swojej rodziny by nie polecił tego zabiegu i nawet sami okuliści noszący okulary, nie decydują się na taki zabieg!
Wolę już nosić okulary niż potem na starość cierpieć!!
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 18:21   #132
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Korekcja wzroku!

No to ja nie wiem w takim razie! Tak powiedział mi zaufany okulista...
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 13:24   #133
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: Korekcja wzroku!

A czy jest w warszawie klinika której można spokojnie zaufać??? Gdzie w Warszawie robią lasik???
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 16:37   #134
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam
11 lipca miaŁam operacje w warszawskiej klinice. http://www.okolaser.com.pl/code/glowne.php
Miałam astygmatyzm +2,5. Operowała mnie dr Gadomska. Przemiła osoba, odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Operowano mnie metodą Lasek. Po zabiegu dostałam okulary przeciwsłoneczne oraz opaskę (spodeczki) które nakłada się na noc. Przez 7 dni nosiłam soczewki, spełniają one funkcję opatrunku. Praktycznie przez 3 dni leżałam w ciemnym pokoju, miałam ogromny światłowstręt. Na szczęście od 4 dnia było już coraz lepiej.
7 dnia zdjęto mi soczewki, wada na dzień dzisiejszy wynosi zero
Ale pani dr uprzedziła mnie, że wada może się przez jakiś czas wahać. Nie widze jeszcze idealnie, pani dr tłumaczy to tym, że mózg musi się przestawić na zdrowe oczka. Cały czas kroplę oczy 5 x dziennie. Z biegiem czasu ilość kropel się zmniejsza.
17 sierpnia mam kolejną wizytę, także dam znać jak tam moje oczy.
Aha i nie ma się co bać, ponieważ operacja nic a nic nie boli. Jeśli ktoś oglądał filmik z operacji może być troszkę zszokowany, ponieważ najprzyjemniej on nie wygląda, ale wierzcie mi na słowo operacja NIC NIE BOLI.
Jeśli są jakieś pytania i będę umiała odpowiedzieć to pytać śmiało
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 21:52   #135
spoko oko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam ponownie!!
Chcialabym poznac opinie na temat laserowej korekcji osob, ktore sa juz dobrych pare lat po zabiegu. Czy sa na forum Takowe? Pytam, gdyz czytalam ostatnio, ze w niektorych przypadkach wada moze niestety nawracac. Wiem ze temat byl juz poruszany na forum, ale zastanawiam sie czy sa jakies wiarygodne statystyki dotyczace komplikacji, ale nie tych bezposrednio po zabiegu, tylko nastepujacych pozniej.
Pozdrawiam!
spoko oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 06:35   #136
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Okolaser, Mavit - to w Warszawie
Zapraszam na www.lasik.pl.

Pozdrawiam.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:16   #137
siemalek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 29
Dot.: Korekcja wzroku!

no tak obie te firmy znalazłam oczywiście ale czy ktoś może korzystał z jedne albo drugiej kliniki??? Czy ktoś ma już poprawioną wadę od paru lat???
Jakoś ta klinika MAVIT bardziej do mnie przemawia choć w zasadzie nie wiem czemu hmmm....
siemalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 22:12   #138
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Korekcja wzroku!

ja mam pytanie jakie są przeciwwskazania co do korekcji. chodzi mi o to, jakie inne choroby oprócz cukrzycy wykluczają możliwość poddania się temu zabiegowi?
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 06:30   #139
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Przeciwwskazania:
- jakiekolwiek choroby oczu (zacma, jaskra, zmiany degeneracyjne, itp)
- choroby siatkówki
- aktywne zapalenia oczu np. alergiczne
- ciąża, okres laktacji
- choroby układu nerwowego, choroby pcychiczne
- schorzenia wirusowe (np. czynna opryszczka)
- trądzik różowany
- gronkowiec
- bliznowiec
- aktywne stany zapalne (oka, zębów)
- choroby układu hormonalnego (tarczyca)
- choroby nowotworowe
- rozrusznik serca
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 12:38   #140
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Korekcja wzroku!

ja mam wade +5,5 na oby dwóch oczach. okulary sprawiają mi wiele trudu w życiu ale niestety nie mam kasy na operacje.



a szkoda, szkoda.
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 13:35   #141
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

To może zrobić zabieg na kredyt? WIększość klinik oferuje taką możliwość...

Cytat:
Napisane przez olka_222
ja mam wade +5,5 na oby dwóch oczach. okulary sprawiają mi wiele trudu w życiu ale niestety nie mam kasy na operacje.



a szkoda, szkoda.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 19:38   #142
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Korekcja wzroku!

Bąbel dziękuje bardzo za informacje. Niestety byłam dziś na badaniach i się okazało, że i tak nie mogę mieć korekcji, ponieważ mam za szerokie źrenice (ponad 7 mm)
alwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-12, 19:09   #143
spoko oko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam Wszystkich!!
Ja zostalam zakwalifikowana do zabiegu, i 10 sierpnia mial sie on odbyc. Po przeczytaniu jednak niemalze wszystkich dostepnych informacji w internecie, oraz paru konsultacjach z innymi okulistami ZREZYGNOWALAM. I wcale nie zaluje. Nie jest to bowiem tak kolorowe jak opisuja strony klinik I mimo tego, ze bardzo... bardzo chcialam pozbyc sie okularow i soczewek, stwierdzilam ze nie ma sensu ryzykowac zdrowia i wzroku tylko dla wlasnej wygody... i jakby nie bylo - urody.... Radze Wszystkim rozwazyc raz jeszcze ZA i PRZECIW.
Pozdrawiam i dobrych decyzji zycze!
spoko oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 18:31   #144
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam
Po przeczytaniu tego tematu widzę, że znaczna większość ma dobre doświadczenia z zabiegiem korekty wzroku. Sama chętnie bym się poddała. Chciałabym jednak, aby osoby, które już mają to za sobą odpowiedziały na kilka pytam. Z góry dziekuję. No więc, czy przy nacięciu rogówki czuć, że jest ona nacinania? ( Bardzo nie lubię jak mi coś dotyka oczu lub na nim siedzi)Ile trwa naświetlanie? Co potem z rogówką? Jakieś szwy? Czy podczas zabiegu oko może łzawić? Co jeżeli ktoś się poruszy podczas zabiegu. Czy po założeniu tego czegoś na oczy aby nie mrugać, na pewno nie da się okiem poruszyć?

I jeszczo pytanko do eksperta. Mam cienką rogówkę. Czy w takim razie jest dla mnie jakaś szansa? Czytałam wcześniej, że takim osobom poleca się epi lasik. Czym ta metoda różni się od innych? Czy cienka rogówka zwiększa ryzyko komplikacji po zabiegu? Dziekuję za ewentulane odpowiedzi i pozdrawiam
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 06:55   #145
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Wszystko zalezy jak cienka masz rogówkę. Faktycznie dla osób z cieńczymi rogówkami stosuje się czasami metodę epi-lasik, ale też nie zawsze. Metoda ta podobna jest do lasika tylko urzadzenie do cięcia płatka tnie go nieco "oszczędniej". Cienka rogowka nie tyle zwiększa ryzyko zabiegu ile po operacji może nie dać się wykonac ponownej rekorekty, o ile zachodziałaby w przyszłości taka potrzeba.

Cytat:
Napisane przez Hinter
Witam
Po przeczytaniu tego tematu widzę, że znaczna większość ma dobre doświadczenia z zabiegiem korekty wzroku. Sama chętnie bym się poddała. Chciałabym jednak, aby osoby, które już mają to za sobą odpowiedziały na kilka pytam. Z góry dziekuję. No więc, czy przy nacięciu rogówki czuć, że jest ona nacinania? ( Bardzo nie lubię jak mi coś dotyka oczu lub na nim siedzi)Ile trwa naświetlanie? Co potem z rogówką? Jakieś szwy? Czy podczas zabiegu oko może łzawić? Co jeżeli ktoś się poruszy podczas zabiegu. Czy po założeniu tego czegoś na oczy aby nie mrugać, na pewno nie da się okiem poruszyć?

I jeszczo pytanko do eksperta. Mam cienką rogówkę. Czy w takim razie jest dla mnie jakaś szansa? Czytałam wcześniej, że takim osobom poleca się epi lasik. Czym ta metoda różni się od innych? Czy cienka rogówka zwiększa ryzyko komplikacji po zabiegu? Dziekuję za ewentulane odpowiedzi i pozdrawiam
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 07:33   #146
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
Wszystko zalezy jak cienka masz rogówkę. Faktycznie dla osób z cieńczymi rogówkami stosuje się czasami metodę epi-lasik, ale też nie zawsze. Metoda ta podobna jest do lasika tylko urzadzenie do cięcia płatka tnie go nieco "oszczędniej". Cienka rogowka nie tyle zwiększa ryzyko zabiegu ile po operacji może nie dać się wykonac ponownej rekorekty, o ile zachodziałaby w przyszłości taka potrzeba.
Dzięki za odpowiedź
Dokładnie nie wiem jak bardzo jest cienka. Kiedyś miałam badania kwalifikacyjne w Katowicach i tam mi powiedzieli że, "trochę cienka ta rogówka" i przepisali jakieś krople.( Sa w ogóle jakieś krople na pogrubienie rogówki?) Po jakimś czasie lekarz nawet dał mi termin na zabieg ale nie byłam bo chcę zrobić te badania jeszcze gdzie indziej, dla pewności.

A czy w Krakowie stosują epi-lasik, bo do Warszawy trochę daleko ze śląska...

W jaki sposób cienka rogówka zwiększa ryzyko tego zabiegu?
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 08:48   #147
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
No więc, czy przy nacięciu rogówki czuć, że jest ona nacinania? ( Bardzo nie lubię jak mi coś dotyka oczu lub na nim siedzi)
Podczas zabiegu nic kompletnie nie czujesz. Przed zabiegiem dostaje się kropelki znieczulające. Dziewczyna która miała przede mną zabieg nie dowierzała w ich działanie i sama na sobie sprawdziła czy aby napewno znieczulają (dotykała palcem swojego oka - nie polecam tego ze zwględu na bakterie). Hinter zapewniam Cię, że nie czuje się żadnego dyskomfortu. Masz pełną świadomość tego co w danej chwili się z Tobą dzieje, ale nie czuc kompletnie niczego.
Cytat:
Ile trwa naświetlanie?
Naświetlanie trwa koło 20 sekund.
Cytat:
Jakieś szwy?
Szwów brak Oczko wygląda tak jak przed zabiegiem.
Cytat:
Czy podczas zabiegu oko może łzawić?
Raczej nie, ponieważ przed zabiegiem jak i po polewają Ci oko różnymi kropelkami. Także oczko jest cały czas nawilżone i nie ma potrzeby aby wspomagać
Cytat:
Co jeżeli ktoś się poruszy podczas zabiegu.
Lekarz ma cały czas kontrolę nad laserem, więc jeśli się poruszysz lekarz laser wyłączy, ale to tylko 20 sekund więc myślę, że wytrzymasz bez poruszania
Cytat:
Czy po założeniu tego czegoś na oczy aby nie mrugać, na pewno nie da się okiem poruszyć?
"To coś" służy aby oczkiem nie mrugać i faktycznie mrugać się nie da. Natomiast masz możliwość poruszania gałką oczną na wszystkie strony, czego nie radzę robić. Najlepiej współpracować z lekarzem (słuchać jego poleceń) jak najlepiej się umie, wtedy zabieg przebiegnie szybko i bezproblemowo.

A ja właśnie wybieram się do Warszawy na badanie, miesiąc temu miałam operacje i ciekawa jestem co mi się w tych oczkach pozmieniało

pozdrawiam
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 09:16   #148
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

1. Tak szczerze mówiąc nie ma kropli zwiększających grubość rogówki. Ta jest ukształtowana genetycznie, a leki przepisywane przez lekarzy mogą spowodowac np. "puchnięcie" komórek nabłonka, przez co rogowka jest nieco grubsza i w niektórych przypadkach można robić zabieg.

2. Epi-lasik polecam raczej w Warszawie. W Krakowie jest 1 ośrodek wykonujący zabieg tą metodą, ale.... więcej nie mogę napisać. Ja także reprezentuję jeden z ośrodków w Krakowie, ale my nie stosujemy tej metody. Przy cienkich rogówkach robimy z bardzo dobrym rezultatem lasek.

3. Jeżeli chodzi o cienką rogówkę i ryzyko podczas zabiegu, to jest ono takie samo podczas zabiegu jak w przypadku innych metod i grubszych rogówek. Problem polega głównie, jak już wcześniej wspominałam, na ewentualnej rekorekcie gdyby zaszła taka potrzeba - może się nie dac jej zrobić.
A mówiąc szczerze, jeżeli ktoś ma rogówkę poza donymi granicami normy to najlepiej z zabiegu wogóle zrezygnować i nie oszukiwać się, że po kroplach rogówka zgrubieje. A może trochę przesadzasz z tą cienką rogówką i wcale nie jest tak źle?

Medycyna chirurgii refrakcyjnej wciąż się rozwija. Myślę więc, że w niektórych przypadkach warto poczekać kilka lat na wprowadzenie nowych metod korekcji wzroku, które będą bezpieczne dla takich osób jak Ty.

Cytat:
Napisane przez Hinter
Dzięki za odpowiedź
Dokładnie nie wiem jak bardzo jest cienka. Kiedyś miałam badania kwalifikacyjne w Katowicach i tam mi powiedzieli że, "trochę cienka ta rogówka" i przepisali jakieś krople.( Sa w ogóle jakieś krople na pogrubienie rogówki?) Po jakimś czasie lekarz nawet dał mi termin na zabieg ale nie byłam bo chcę zrobić te badania jeszcze gdzie indziej, dla pewności.

A czy w Krakowie stosują epi-lasik, bo do Warszawy trochę daleko ze śląska...

W jaki sposób cienka rogówka zwiększa ryzyko tego zabiegu?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 10:57   #149
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_

A ja właśnie wybieram się do Warszawy na badanie, miesiąc temu miałam operacje i ciekawa jestem co mi się w tych oczkach pozmieniało

pozdrawiam
Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedziA jak twój wzrok po operacji???
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 11:01   #150
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Bąbel
A może trochę przesadzasz z tą cienką rogówką i wcale nie jest tak źle?

.
Może przesadzam. Nie znam jednak dokładnego wyniku. Powiedzieli tylko, że trochę cienka. Ale skoro kwalifikowali do zabiegu...Zrobię jescze raz badania to się dowiem.
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.