mamusie wrześniowo - październikowe 2009! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-27, 10:27   #3001
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Ja pracuję, ale za każdym razem lekarz mnie o to pyta, a ja konsekwentnie odpowiadam, że mam taką pracę, że zwolnienie nie jest mi potrzebne.
Mnie się jeszcze nigdy nie zapytał ale to może dlatego że zawsze jak przychodzę to mówię, że czuję się dobrze, nic mi nie dolega.

Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
Ułatwiają nam życie, dobrze dobrze, może w końcu większość kobiet nie będzie się czuła dyskryminowana na rynku pracy ) - niech jeszcze podniosą nam wynagrodzenie, aby było równe wynagrodzeniu mężczyzn to będzie git
To chyba bardziej zależy od wykonywanego zawodu - w tych samych branżach nie zauważyłam, żeby faceci zarabiali więcej.

Cytat:
Napisane przez klaudiaaa86 Pokaż wiadomość
Witam, no no Orzeszek podziwiam Twoja core ze lubi dentyste w tym wieku juz ! ale dzisiaj mamy calkiem inny sprzet niz kiedyss wiec nie jest w sumie tak zle ) A wlasnie jak to jest z tymi zębami, bo kiedys wyczytalam ze trzeba w ciazy miec zdrowe bo szkliwo od wymiotow sie psuje czy cos etc a jak ktos wcale nie wymiotuje to co?? Wiem ze mama kolezanki to stracila wszystkie zeby przy ciazy ale nei wiem dlaczego??
Też słyszałam od kilku koleżanek, że potraciły zęby w ciąży. Wydaje mi się, że to z niedoboru wapnia (w końcu dziecko z nas ciągnie co najlepsze), dlatego ja za każdym razem przy badaniach od razu sobie robię wynik na wapń.
Moja dentystka zaleca by w ciązy do kontroli chodzić co 2 miesiące.

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Czyli możemy na znieczuleniu jechać. O to bardzo dobrze bo też muszę plomby powymieniać i miałam obawy, że znieczulenia nie można.
Można, ja właśnie wczoraj byłam u denstysty i powiedziała, że da takie z miejszą ilością środka obkurczającego, ale jest ono na tym etapie ciaży całkowicie bezpieczne.
Oczywiście przed ciążą miałam wszystkie ząbki zdrowe, w 2 m-cu też a teraz po 1,5 m-ca zaczynała się robić mała dziurka, także dobrze, że poszłam na tą kontrolę.

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Właśnie ja bym dała prezent, ale niestety dzieci mojej siostry mają wszystko co tylko możliwe śmiejemy się z małej że rower dostanie bo faktycznie nie ma ale jeździć nie umie. Kurcze ja właśnie 1000 szykowałam, ale dużo osób mówi, że za dużo więc sama już nie wiem.
My daliśmy w tamtym roku mp4 kuzynowi męża i uważam, że to wystarczająco. Wogóle dużo osób dawało symboliczne prezenty i nie spotkalam się z laptopami, rowerami itp. no ale to pewnie zależy od danego grona.

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
czy np. jak za miesiac czy ileś dostanę zwolnienie to zawsze na nim jest, że pacjent nie moze chodzić? czy lekarz też daje takie długoterminowe, że można chodzić?
Z tego co wiem to zwolnienie dają na 14 dni i jeśli jest zagrożenie to może piszą, że trzeba leżeć. Jeśli ktoś bierze zwolnienie tak bez powodu to wątpię żeby był przykaz leżenia.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:31   #3002
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
mój mąż gra bardzo dobrze swego czasu grał nawet w zespole , gra dobrze na gitarze basowej i akustycznej. jak zaczyna grać to mi serce drży. śpiewa też pięknie, ale nigdy nie chce śpiewać , woli grać.
ja też gram na gitarze ale tylko amatorsko niestety , małe rączki mam i musiałabym długo ćwiczyć, żeby moje palce chciały tak się rozciągać..
Mój małż ostatnio w aucie mnie uraczył muzyką... Akurat marchewkowe pole lady pank leciało a że to jest jego hit to maksymalnie podgłosił. Spojrzał na mnie kątem oka i zobaczył, że wytrzeszczu dostaje to od razu walnął mi argumentem, że dziecko będzie muzykalne. Na mój tekst, że chyba nie musi być tak głośno miał oczywiście gotową odpowiedź: no wiesz zanim przez kurtkę zimową przejdzie i resztę ubrań to już jest cichutko
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:34   #3003
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Mnie się jeszcze nigdy nie zapytał ale to może dlatego że zawsze jak przychodzę to mówię, że czuję się dobrze, nic mi nie dolega.


To chyba bardziej zależy od wykonywanego zawodu - w tych samych branżach nie zauważyłam, żeby faceci zarabiali więcej.


Też słyszałam od kilku koleżanek, że potraciły zęby w ciąży. Wydaje mi się, że to z niedoboru wapnia (w końcu dziecko z nas ciągnie co najlepsze), dlatego ja za każdym razem przy badaniach od razu sobie robię wynik na wapń.
Moja dentystka zaleca by w ciązy do kontroli chodzić co 2 miesiące.


Można, ja właśnie wczoraj byłam u denstysty i powiedziała, że da takie z miejszą ilością środka obkurczającego, ale jest ono na tym etapie ciaży całkowicie bezpieczne.
Oczywiście przed ciążą miałam wszystkie ząbki zdrowe, w 2 m-cu też a teraz po 1,5 m-ca zaczynała się robić mała dziurka, także dobrze, że poszłam na tą kontrolę.


My daliśmy w tamtym roku mp4 kuzynowi męża i uważam, że to wystarczająco. Wogóle dużo osób dawało symboliczne prezenty i nie spotkalam się z laptopami, rowerami itp. no ale to pewnie zależy od danego grona.


Z tego co wiem to zwolnienie dają na 14 dni i jeśli jest zagrożenie to może piszą, że trzeba leżeć. Jeśli ktoś bierze zwolnienie tak bez powodu to wątpię żeby był przykaz leżenia.
W ciąży mogą dawać zwolnienie na 30 dni, ale z przykazaniem że trzeba lezeć. Kiedyś poruszyłam ten temat z ginkiem, no to powiedział że jak daje zwolnienie na 30 dni to nie może wstawić kodu że MOŻE CHODZIĆ. Tak więc więcej na ten temat nie rozmawialiśmy, jeśli są zwolnienia krótsze, to jak najbardziej może byc kod MOŻE CHODZIĆ

Nie wiem natomiast czy to jest 100% regułą czy może tak sobie wymyślił mój gin
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:36   #3004
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Chyba jest regułą. Dlatego ja dostaję zwolnienia na 21 dni.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:36   #3005
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Precious_81 ja dostaje L4 na 3 tygodnie.
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:40   #3006
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Ja też kocham prasować
Koszule mojego męża czekają od tygodnia na prasowanie dobrze że ma ich dużo i akurat tamtych nie potrzebuje.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:41   #3007
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Mój małż ostatnio w aucie mnie uraczył muzyką... Akurat marchewkowe pole lady pank leciało a że to jest jego hit to maksymalnie podgłosił. Spojrzał na mnie kątem oka i zobaczył, że wytrzeszczu dostaje to od razu walnął mi argumentem, że dziecko będzie muzykalne. Na mój tekst, że chyba nie musi być tak głośno miał oczywiście gotową odpowiedź: no wiesz zanim przez kurtkę zimową przejdzie i resztę ubrań to już jest cichutko
jak znam mojego męża to będzie dziecko uraczał sporą porcją jazzu, claptona , paula simona no a razem to wykołyszemy dziecko przy sinatrze
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 10:42   #3008
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
W ciąży mogą dawać zwolnienie na 30 dni, ale z przykazaniem że trzeba lezeć. Kiedyś poruszyłam ten temat z ginkiem, no to powiedział że jak daje zwolnienie na 30 dni to nie może wstawić kodu że MOŻE CHODZIĆ. Tak więc więcej na ten temat nie rozmawialiśmy, jeśli są zwolnienia krótsze, to jak najbardziej może byc kod MOŻE CHODZIĆ

Nie wiem natomiast czy to jest 100% regułą czy może tak sobie wymyślił mój gin
Może jak dłuższe zwolnienie to faktycznie trzeba leżeć. Chociaż ja właśnie nigdy nei spotkałam się ze zwolnieniem dłuższym niż 14 dni. Teraz widzę, że Wy macie dłuższe, to może w moim rejonie takie zasady
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 11:05   #3009
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Koszule mojego męża czekają od tygodnia na prasowanie dobrze że ma ich dużo i akurat tamtych nie potrzebuje.
Och jak ja NIE ZNOSZE PRASOWAĆ!!!! Dlatego tego nie robię, od kiedy żelazko niemalże wybuchło mi w rękach, nie prasuje, tym zajmuje się mąż Mówi, że mam zły wpływ na urządzenia tego typu hahaha
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 11:11   #3010
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
i mam jeszcze jedno pytanie
czy np. jak za miesiac czy ileś dostanę zwolnienie to zawsze na nim jest, że pacjent nie moze chodzić? czy lekarz też daje takie długoterminowe, że można chodzić?
ja jestem na zwolnieniu od 10tc i od samego poczatku zwolnienie mam wypisywane zawsze na 21 dni i w kodzie choroby mam leżec!!
teraz lekarze niechetnie daja ze moze chodzic- no bo skoro moze chodzic to moze i pracowac.......wiem ze boja sie ze Zus moze ich sprawdzic- moja ciocia jest lekarzem i stad wiem jak to jest.......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 11:53   #3011
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

dzięki za odzew
tak tylko pytam, bo coś czuję, że jak powiem w poniedziałek ginkowi, że mnie plecy bardzo bolą to pewnie zapyta czy chcę zwolnienie.
Ale ja sobie nie wyobrażam siedzieć zupełnie w domu
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 12:08   #3012
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

ja nie lubię prasować, ale czasem trzeba mąż koszule raczej sam sobie prasuje, ale czasem ja też to robię. choć nie cierpię prasować koszul....

właśnie się ubrałam, żeby iść pobuszować po sklepach i.... zaczęło padać... a do tego zaczyna mnie mdlić.... jutro będzie równo 12 tygodni a mnie nadal muli w dodatku zwykle zaczyna się o 16 a dziś już o 13...

idę na dół do kuchni po śliwki....muszę przeczekać zwieruchę....
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:09   #3013
DDosiek
Wtajemniczenie
 
Avatar DDosiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 2 310
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Witam. Wreszcie nadrobiłam zaległości z poniedziałku.
Cytat:
Napisane przez angkorcz Pokaż wiadomość
niewiem czy powinam was stresowac ale wykryto u mnie ciaze bez zarodka normalnie do konca czuje sie jakbym byla w ciazy zadnych objawow typu krwawien po prostu zarodek sie nierozwinal a pecherzyk rosl i rosnie och ale jestem zalamana jutro ide jeszce do specjalisty na kontrole a za dwa tyg zabieg boze czemu ja?dziewczynki trzymajcie sie cieplutko
Strasznie mi przykro. Naprawdę.

Klaudia, wszystkiego najlepszego z okazji minionych urodzin
A co do pierścionka, to moja koleżanka dostała taki sam z Syrii i kazała go sobie w Polsce zlutować, bo nie umiała go pomownie złożyć tak, żeby sie nie ruszał

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiliśmy samochód!!!
Gratuluję!


Cytat:
Napisane przez klaudiaaa86 Pokaż wiadomość
doda22 ja juz od urodzenia mialam brzuchol nabity, zawsze rodzice mowili ze nozki i raczki jak u pajaka a beben jak u dziecka z Afryki... Tluszczyk mam i jestem z tego znana teraz juz nie bedzie trza wciagac brzucha w niektorych sytuacjach tylko sie zwali na ciaze a potem ze to pozostalosci po ciazy

a wlasnie bo mi sie wspomnialo, ma ktoras zWas tatuaz?? ja mam na kregoslupie i sie zastanawiam czy mi sie nie rozwwali... hmmmmmmm
Ja mam na dolnej części kręgosłupa. Napis po łacinie. Mam nadzieję, że nie rozciągner sie i nie zrobi mi się jakiś inny napis

Co do brzuszków, to macie piękne i takie fajne ciążowe. Ja jestem w 15 tygodniu i 6 dniu i jakoś mi się ostatnio brzuch nie rusza. Nawet jakiś taki bardziej tłuszczowy mi sie wydaje. W ogóle jakoś tak dziwnie psychicznie sie czuję. Miałam mieć wizytę w środę, ale okazało się, że mojego gina jednak w tym tygodniu nie ma. Dzwoniłam do dwóch innych polecanych, to jeden nie ma wolnych miejsc, a drugi jest za granicą. I muszę czekać do następnej środy w niepewności.
Mdłości chyba minęły. Czasami coś lekko i na krótko zamuli, wle szybciutko mija, piersi nie bolą. Nic sie nie dzieje. I dlatego jakoś mi tak dziwnie. Ale nie czuję suię źle, nic mnie nie boli w brzuchu.

I kupiłam sobie 3 pary spodni ciążowych. Trafiłam na likwidację sklepu (właścicielka idzie na emeryturę) i wszystko było po 50% mniej. Za 3 pary zapłaciłam 150zł łącznie. I mam jeansy granatowe, w których mam nawet szczupłe nogi, bojówki zielone, o prostym kroju z fajnymi kieszonkami i cieńsze jeansy beżowe na wiosnę i lato. Hi hi, ale mi sie trafiło.Tylko niech ten brzuch urośnie, bo na razie jakiś taki mały mi sie wydaje. Słońce wyszło od 2-3 dni, a ja mam jakieś takie smętne myśli...

Chyba kopa w mpotrzebuję na pozytywne myślenie.

AAa, i idę dziś na warsztaty tańca hinduskiego z dziewczynami z mojej najstarszej grupy. Jeszcze jutro i w niedzielę, A jutro impreza u sąsiadów. Weekend się najwidoczniej uda. Tylko kaszel mokry mnie męczy strasznie i nie umiem go zwalczyć.
__________________
Nadia Anastazja 06.09.2009 godz. 02.10 (2550g, 52cm)


moje różności
moje decoupage
preferencje
serwetki na wymianę
DDosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:13   #3014
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Jej, za niecałą godzinkę jadę do lekarza.
Jak zwykle przed wizytą jestem kłębkiem nerwów, dziś efekt jest zwielokrotniony przez hałas i kurz - panowie szlifują ściany.
Mam nadzieje, że skończą w przyszłym tygodniu, bo inaczej to osiwieję.

Edytowane przez Foka29
Czas edycji: 2009-03-27 o 12:14
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:53   #3015
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Co do kwestii komunijnych, to niestety macie całkowitą rację że wszystko zależy od grona w jakim owa impreza się odbywa. I jeżeli jest to komunia dziecka gdzie rodzice zarabiają raczej niewiele to takie dziecko dostaje prezenty skromne. Natomiast jeśli sytuacja finansowa rodziców jest lepsza to dziecko dostaje droższe prezenty... (powinno być moim zdaniem na odwrót, ale cóż...) U nas w domu jest bardzo duża różnica w kwestii obdarowywania dzieci niezależnie od okazji. Więc jak były komunie u mojego męża w rodzinie (nie chrześniaków bo mąż nie ma) to dzieci dostały po 200 zł bo mąż więcej nie chciał dać. Natomiast dzieci mojej siostry ciągle coś ode mnie dostają a to jakąś książkę a to ciuch, czy też kase albo zabieramy ich na wakacje. Lubię im robić prezenty-ta dwójka to też tak jakby moje dzieci

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Jej, za niecałą godzinkę jadę do lekarza.
Jak zwykle przed wizytą jestem kłębkiem nerwów, dziś efekt jest zwielokrotniony przez hałas i kurz - panowie szlifują ściany.
Mam nadzieje, że skończą w przyszłym tygodniu, bo inaczej to osiwieję.
Ja generalnie staram się nie stresować przed wizytami, ale pomimo wszystko zawsze jestem rozdygotana...
A co do remontów to też nie znoszę... Sąsiad łaskawie po pół roku skończył

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez DDosiek Pokaż wiadomość
Witam. Wreszcie nadrobiłam zaległości z poniedziałku.

Strasznie mi przykro. Naprawdę.

Klaudia, wszystkiego najlepszego z okazji minionych urodzin
A co do pierścionka, to moja koleżanka dostała taki sam z Syrii i kazała go sobie w Polsce zlutować, bo nie umiała go pomownie złożyć tak, żeby sie nie ruszał


Gratuluję!



Ja mam na dolnej części kręgosłupa. Napis po łacinie. Mam nadzieję, że nie rozciągner sie i nie zrobi mi się jakiś inny napis

Co do brzuszków, to macie piękne i takie fajne ciążowe. Ja jestem w 15 tygodniu i 6 dniu i jakoś mi się ostatnio brzuch nie rusza. Nawet jakiś taki bardziej tłuszczowy mi sie wydaje. W ogóle jakoś tak dziwnie psychicznie sie czuję. Miałam mieć wizytę w środę, ale okazało się, że mojego gina jednak w tym tygodniu nie ma. Dzwoniłam do dwóch innych polecanych, to jeden nie ma wolnych miejsc, a drugi jest za granicą. I muszę czekać do następnej środy w niepewności.
Mdłości chyba minęły. Czasami coś lekko i na krótko zamuli, wle szybciutko mija, piersi nie bolą. Nic sie nie dzieje. I dlatego jakoś mi tak dziwnie. Ale nie czuję suię źle, nic mnie nie boli w brzuchu.

I kupiłam sobie 3 pary spodni ciążowych. Trafiłam na likwidację sklepu (właścicielka idzie na emeryturę) i wszystko było po 50% mniej. Za 3 pary zapłaciłam 150zł łącznie. I mam jeansy granatowe, w których mam nawet szczupłe nogi, bojówki zielone, o prostym kroju z fajnymi kieszonkami i cieńsze jeansy beżowe na wiosnę i lato. Hi hi, ale mi sie trafiło.Tylko niech ten brzuch urośnie, bo na razie jakiś taki mały mi sie wydaje. Słońce wyszło od 2-3 dni, a ja mam jakieś takie smętne myśli...

Chyba kopa w mpotrzebuję na pozytywne myślenie.

AAa, i idę dziś na warsztaty tańca hinduskiego z dziewczynami z mojej najstarszej grupy. Jeszcze jutro i w niedzielę, A jutro impreza u sąsiadów. Weekend się najwidoczniej uda. Tylko kaszel mokry mnie męczy strasznie i nie umiem go zwalczyć.
No to super okazja Ci się trafiła!
Ja odkupię rzeczy od znajomej, która 3 miesiące temu urodziła i w całą możliwą garderobę się zaopatrzyła, a że mamy taką samą rozmiarówkę to po prostu wykorzystam okazje.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
dzięki za odzew
tak tylko pytam, bo coś czuję, że jak powiem w poniedziałek ginkowi, że mnie plecy bardzo bolą to pewnie zapyta czy chcę zwolnienie.
Ale ja sobie nie wyobrażam siedzieć zupełnie w domu
Ja też sobie nie wyobrażałam i pewnie dalej bym chodziła i się denerwowała tylko mama na mnie nakrzyczała, że jeszcze przez całe życie zdążę się napracować i jak mam chodzić i wykańczać się nerwowo to lepiej, żebym się w domu nudziła.
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:54   #3016
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Foka29 nic się nie martw będzie ok, a ja własnie jestem po mega obiadku ja nawet nie wiedziałam że moge tyle zjeść chciałam pójść na spacer a tu się ciemno zrobiło i pewnie będzie padało.
Co do prasowania lubiałam chyba od zawsze, a koszule najbardziej mój rekord 20 koszul jednorazowo jak wam sie nie chce ja wam wszystko wyprasuje z chęcią
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:55   #3017
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
ja jestem na zwolnieniu od 10tc i od samego poczatku zwolnienie mam wypisywane zawsze na 21 dni i w kodzie choroby mam leżec!!
teraz lekarze niechetnie daja ze moze chodzic- no bo skoro moze chodzic to moze i pracowac.......wiem ze boja sie ze Zus moze ich sprawdzic- moja ciocia jest lekarzem i stad wiem jak to jest.......
Ja jestem na zwolnieniu od 11 tc a w kodzie choroby mogę chodzić chociaż zwolnienie na 21 dni.
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:55   #3018
aaaaniusia
Raczkowanie
 
Avatar aaaaniusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 255
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość

Ja całe szczęście na zwolnieniu siedzę, bo szlag by mnie trafił jak nic. Właśnie dziewczynki, z tego co widzę to część z Was pracuje a inne nie. Jesteście na zwolnieniu czy po prostu nie pracujecie?
ja tez na zwolnieniu, nie wyobrazam sobie normalnej pracy, bo kazdy dzien jest inny i bym musiała chodzic w kratke, a wtedy tylko byłoby zamieszanie w grafiku, no i by sie na mnie wpieniali, a ja czułabym sie winna ze poraz kolejny ktos jest sciagany z wolnego, tak jak to było na poczatku ciazy.

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Dziewczynki powiedzcie mi ile się teraz daje na komunię chrześniakowi bo nie wiem ile dać?
Mam ten sam problem. Mam zamiar przeznaczyc na to 500 zł. Chciałabym kupic prezent, ale ciezko jest cos znalesc dziewczynce mieszkajacej na wiosce, gdzie cywilizacja nie dociera. chcielismy aparat cyfrowy, ale nawet nie bedzie miała gdzie zrzucic z niego zdjec. A rower ma. Chyba damy pieniadze, choc moze jeszcze cos znajde.
A 1000zł to faktycznie duzo, ale to zalezy od sytuacji finansowej.

Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
W ciąży mogą dawać zwolnienie na 30 dni, ale z przykazaniem że trzeba lezeć. Kiedyś poruszyłam ten temat z ginkiem, no to powiedział że jak daje zwolnienie na 30 dni to nie może wstawić kodu że MOŻE CHODZIĆ. Tak więc więcej na ten temat nie rozmawialiśmy, jeśli są zwolnienia krótsze, to jak najbardziej może byc kod MOŻE CHODZIĆ

Nie wiem natomiast czy to jest 100% regułą czy może tak sobie wymyślił mój gin
Nie wiem jak to jest, ale ja ostatnie zwolnienie dostałam na 30 dni i jest tam zaznaczone ze moge chodzic.
Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
Och jak ja NIE ZNOSZE PRASOWAĆ!!!! Dlatego tego nie robię, od kiedy żelazko niemalże wybuchło mi w rękach, nie prasuje, tym zajmuje się mąż Mówi, że mam zły wpływ na urządzenia tego typu hahaha
jak byłam młoda to uwielbiałam prasowac, to było moje zajecie w domu i sie do niego rwałam. Teraz prasuje jak juz musze, czyli bardzo rzadko. Nie przepadam za tą robotą.
aaaaniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 12:58   #3019
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
Foka29 nic się nie martw będzie ok, a ja własnie jestem po mega obiadku ja nawet nie wiedziałam że moge tyle zjeść chciałam pójść na spacer a tu się ciemno zrobiło i pewnie będzie padało.
Co do prasowania lubiałam chyba od zawsze, a koszule najbardziej mój rekord 20 koszul jednorazowo jak wam sie nie chce ja wam wszystko wyprasuje z chęcią
Ja też od zawsze a przynajmniej odkąd do deski sięgałam. Wywalałam wszystkie moje rzeczy z szafy i prasowałam Teraz za to zbieram, jak się wielka góra uskłada to prasuje
Za to innych rzeczy które robi się w domu nie znoszę robić-jestem takim człowiekiem który sprząta bo musi
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-27, 13:01   #3020
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez aaaaniusia Pokaż wiadomość

Nie wiem jak to jest, ale ja ostatnie zwolnienie dostałam na 30 dni i jest tam zaznaczone ze moge chodzic.
Czyli wszystko zależy od podejścia lekarza
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 13:02   #3021
aaaaniusia
Raczkowanie
 
Avatar aaaaniusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 255
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

no i zapomniałam co miałam napisac.
Dzis mi sie sniło ze poczułam ruchy malca, i teraz sie zastanawiam czy naprawde je poczułam, czy moze to był sen w 100 %

A i wczoraj przed snem sutek zaczął mnie okropnie bolec i piec jakby kto mi go zyletkami ciął, ale wyglądał normalnie. Dzis natomiast zobaczyłam ze w tym miejscu mam taki strupek jakby mi skóra pękła, lub jakbym czyms ją rozcieła. No i nie wiem czy to normalne. Moze trzeba czyms je smarowac, czy jak.
aaaaniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 13:10   #3022
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
Czyli wszystko zależy od podejścia lekarza
Pewnie tak właśnie jest. Ja mam co 3 tygodnie wizyty, więc tak mi wypisuje.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez aaaaniusia Pokaż wiadomość
no i zapomniałam co miałam napisac.
Dzis mi sie sniło ze poczułam ruchy malca, i teraz sie zastanawiam czy naprawde je poczułam, czy moze to był sen w 100 %

A i wczoraj przed snem sutek zaczął mnie okropnie bolec i piec jakby kto mi go zyletkami ciął, ale wyglądał normalnie. Dzis natomiast zobaczyłam ze w tym miejscu mam taki strupek jakby mi skóra pękła, lub jakbym czyms ją rozcieła. No i nie wiem czy to normalne. Moze trzeba czyms je smarowac, czy jak.
Ja natomiast wieczorkiem jak leże uciskam brzuch tak na wysokości maleństwa i czuje jak kruszynka się wierci
Coś o jakiś masażach na sutki słyszałam ale chyba to było o przygotowywaniu do karmienia.
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 13:14   #3023
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cześć dziewczynki
Dziś pracuję od 13 do 21 na zastępstwo za koleżankę
Nie lubię popołudniu w pracy siedzieć, no ale jak mus to mus

Ale rano pozałatwiałam sobie kilka spraw - byłam w bibliotece po resztę materiałów do mgr i potem jeszcze zakupki - kupiłam m.in. trochę ozdób świątecznych i jutro będę układała - może nawet wrzucę fotkę

Co do zwolnienia to planuję popracować do czerwca tak mniej więcej, a potem już na L4 - nie wyobrażam sobie w upały śmigać do pracy, tym bardziej, że mam w biurze takie okna zbrojone, na wysokości 2 metrów i jedno tylko się otwiera - także w lecie masakra

Miłego popołudnia
__________________





Edytowane przez miss.hot
Czas edycji: 2009-03-27 o 13:19
miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 13:24   #3024
doda22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 112
GG do doda22 Send a message via Skype™ to doda22
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Czesc Kobietki.Oj ja dzisiaj taka szczesliwa!!! przedostatni pisemny egzamin poszedl rewelacyjnie dzisiaj mi w szkole,pozatym mymy dzisiaj piekne sloneczko wiec dzisiaj chyba wybiore sie na jakies zakupki.Jeszcze w poniedzialek czeka mnie jeden egzamin i koniecccccc szkolyyyyy wkoncu bede mogla sie konkretnie zrelaksowac niemyslac o nauce i egzaminach.oj jakie to piekne uczucie bedzie hhheheheh W nastepnym tyg we czwartek ide do lekarza juz niemoge sie doczekac widoku mojej dzidzi
doda22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 13:32   #3025
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez doda22 Pokaż wiadomość
Czesc Kobietki.Oj ja dzisiaj taka szczesliwa!!! przedostatni pisemny egzamin poszedl rewelacyjnie dzisiaj mi w szkole,pozatym mymy dzisiaj piekne sloneczko wiec dzisiaj chyba wybiore sie na jakies zakupki.Jeszcze w poniedzialek czeka mnie jeden egzamin i koniecccccc szkolyyyyy wkoncu bede mogla sie konkretnie zrelaksowac niemyslac o nauce i egzaminach.oj jakie to piekne uczucie bedzie hhheheheh W nastepnym tyg we czwartek ide do lekarza juz niemoge sie doczekac widoku mojej dzidzi
No to gratulacje!!!
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 14:32   #3026
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Co do kwestii komunijnych, to niestety macie całkowitą rację że wszystko zależy od grona w jakim owa impreza się odbywa. I jeżeli jest to komunia dziecka gdzie rodzice zarabiają raczej niewiele to takie dziecko dostaje prezenty skromne. Natomiast jeśli sytuacja finansowa rodziców jest lepsza to dziecko dostaje droższe prezenty... (powinno być moim zdaniem na odwrót, ale cóż...) U nas w domu jest bardzo duża różnica w kwestii obdarowywania dzieci niezależnie od okazji. Więc jak były komunie u mojego męża w rodzinie (nie chrześniaków bo mąż nie ma) to dzieci dostały po 200 zł bo mąż więcej nie chciał dać. Natomiast dzieci mojej siostry ciągle coś ode mnie dostają a to jakąś książkę a to ciuch, czy też kase albo zabieramy ich na wakacje. Lubię im robić prezenty-ta dwójka to też tak jakby moje dzieci

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------


Ja generalnie staram się nie stresować przed wizytami, ale pomimo wszystko zawsze jestem rozdygotana...
A co do remontów to też nie znoszę... Sąsiad łaskawie po pół roku skończył

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------


No to super okazja Ci się trafiła!
Ja odkupię rzeczy od znajomej, która 3 miesiące temu urodziła i w całą możliwą garderobę się zaopatrzyła, a że mamy taką samą rozmiarówkę to po prostu wykorzystam okazje.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------


Ja też sobie nie wyobrażałam i pewnie dalej bym chodziła i się denerwowała tylko mama na mnie nakrzyczała, że jeszcze przez całe życie zdążę się napracować i jak mam chodzić i wykańczać się nerwowo to lepiej, żebym się w domu nudziła.
w sumie masz rację, w dodatku zaczynam się martwić o mój kręgosłup
tylko kurcze ani jednego wyjścia do koleżanki, sklepu czy rodziców???
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 14:34   #3027
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Co do kwestii komunijnych, to niestety macie całkowitą rację że wszystko zależy od grona w jakim owa impreza się odbywa. I jeżeli jest to komunia dziecka gdzie rodzice zarabiają raczej niewiele to takie dziecko dostaje prezenty skromne. Natomiast jeśli sytuacja finansowa rodziców jest lepsza to dziecko dostaje droższe prezenty... (powinno być moim zdaniem na odwrót, ale cóż...) U nas w domu jest bardzo duża różnica w kwestii obdarowywania dzieci niezależnie od okazji.
a moim zdaniem wogóle nie powinny dostawać prezentów z takiej okazji. rozumiem, że robi się przyjęcie , żeby coś uczcić , bo dla kogoś religijnego to ważny moment. ale prezenty...


wróciłam z miasta, kupiłam drobne dekoracje na wielkanoc, szal , krem i oliwkę, będę się naoliwiać nie znalazłam oczywiście żadnych kartek wielkanocnych...ach ta Holandia...
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 15:38   #3028
Żulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 41
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cześć, chciałam tylko nieśmiało dołączyć do październikowych mam, pozdrowić wszystkich i taką jedną rzecz zauważyć odnośnie pracy.Otóż ja bardzo chcę pracować, bo jestem ludziem stadnym i towarzyskim, ale odkąd powiedziałam szefowej, przy każdej rozmowie okazuje się, że pracując bardziej przeszkadzam niż pomagam. Bo na przykład potrzebuję zmiany na popołudnie żeby móc zrobić badania rano, bo "zabieram" godziny innym dziewczynom, które teraz będą ważniejsze i potrzebniejsze... Trochę to przykre i irytujące Dlatego chyba poproszę lekarza o zwolnienie, przynajmniej na 2 tygodnie żebym, w spokoju mogła porobic badania nie przeszkadzając w pracy... Nie jestem tylko pewna czy to wchodzi w grę z punktu widzenia lekarza, bo czuję się raczej dobrze fizycznie... Miała któraś z Was taki problem?
Żulietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 16:27   #3029
Tysiak7
Wtajemniczenie
 
Avatar Tysiak7
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: pogranicze śląskie - łódzkie
Wiadomości: 2 179
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Żulietta witaj w naszym gronie Co to z twoim szefem, co to ma byc on ma kaprysy a ty w ciazy, tak sie sklada ze jako ciezarnej nie robi ci laski musisz zrobić badani, wiec jesli nie chce zamiany godzi to poprostu spoźnisz sie godzinke i tyle. Nie stresuj sie jesli nie musisz nie idź na l4 ja w pierwszej ciazy pracowalm do 7 miecha i pracowalabym dalej bo było ok ale sam szef stwierdzil ze najwyzsza pora zeby sobie odpoczęla - jako doradca nie wygladalam już preprezentacyjnie a kobiet w ciazy klienci sie boją co do L4 to lekarze wysawiaja je nagminnie i czesto bez podstaw zdrowotnych no ale kto tym babom w ciazy podskoczy jak chca to im daja, ja na poczatku to nie umialam sobie miejsca znaleśc w domu, caly dzien z ludźmi a nagle głucho straszne to
__________________
"Daj swojemu dziecku 2 rzeczy: korzenie i skrzydła"
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz".
" Żyj według życiorysu który chciałbys sobie sam napisać"
W i N -córeczki mamusi

Edytowane przez Tysiak7
Czas edycji: 2009-03-27 o 16:29
Tysiak7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 16:37   #3030
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Witaj wśró nas Żulietta

ja zmykam , obiadek a potem relaksik..
pewnie będę na forum dopiero we wtorek...bo cały weekend na uczelni a w poniedziałek do rotterdamu do notariusza i w odwiedziny do koleżanki.

miłego weekendu życzę!!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.