Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-18, 17:18   #121
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

No właśnie Kajol mi też bardzo zwęziły się pory i skóra wygładziła. Również nie muszę używać żadnego dodatkowego nawilżacza, bo nie czuję tekiej potrzeby.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:28   #122
magdalen16
Raczkowanie
 
Avatar magdalen16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 70
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziewczyny,

mam 26 lat i kilka zmarszczek i chyba nie sa tylko mimiczne Czy juz mogę stosować ten retin - A lub inny podobny specyfik

Mam cere wrażliwą, suchą, a w strefie T "zanieczyszczoną", że tak powiem...

Na razie kupiłam kilka próbek dirosealu, czy to działa podobnie?
magdalen16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:43   #123
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Zaproponowała tacie Locacid, a ja chcę Retin
hmm, o ile mi wiadomo, to Locacid nadal istnieje tylko na papierze...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:48   #124
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
hmm, o ile mi wiadomo, to Locacid nadal istnieje tylko na papierze...
Kurcze to ciekawe bo właśnie jak aptekarka dzwoniła do hurtowni to jej w zamian zaproponowali. Ciekawe co by było, gdyby zamówiła A znasz ten preparat?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 22:22   #125
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

może sama go sobie znalazła w spisach leków. w każdym razie to też tretinoina (0,05%). też na receptę. firmy pierre fabre (ta od Zoracu), więc najprawdopodobniej droższa niż retin a. w tubie jest 30g czyli tyle, co w retinie. może ten Locacid się gdzieś pojawił, ale ja dziś obdzwoniłam 4 ogólnopolskie hurtownie farmaceutyczne i nie mieli jeszcze. za to wszędzie jest tani Artederm
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 22:32   #126
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Justy
A może i sama znalazła w spisie leków
Poprosze tatę żeby dopytał o cenę, ciekawa jestem o ile drożej wychodzi od Retinu
Ciekawi mnie też jak się spisuje na twarzy, bo też jest krem z tego o wyczytałam, podobnie jak Retin.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 06:37   #127
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

U mnie po dwukrotnym zastosowaniu retinu (czwartek i niedziela) zero podraznień, zero czerwoności ale buzia jakas taka gładka.
zastanawiam sie czy mogłabym dzisiaj zaaplikować sobie kolejny raz bo bardzo mnie kusi. Napiszcie czy nie za czesto jak na poczatek.
No i za dwa tygodnie chciałabym zaaplikowac sobie serie peelingów kwasem glikolowym u kosmetyczki, tylko niewiem jak to bedzie miało sie do retinoidów.
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-19, 10:01   #128
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Kaka02 Pokaż wiadomość
U mnie po dwukrotnym zastosowaniu retinu (czwartek i niedziela) zero podraznień, zero czerwoności ale buzia jakas taka gładka.
zastanawiam sie czy mogłabym dzisiaj zaaplikować sobie kolejny raz bo bardzo mnie kusi. Napiszcie czy nie za czesto jak na poczatek.
No i za dwa tygodnie chciałabym zaaplikowac sobie serie peelingów kwasem glikolowym u kosmetyczki, tylko niewiem jak to bedzie miało sie do retinoidów.
Myślę, że mozesz jutro spróbować, to będzie wtedy na początek co dwa dni i obserwuj cerę, żeby nie przedobrzyć. Ja jestem zwolenniczką stopniowego wprowadzania nowych kosmetyków do swojej pielęgnacji i stopniowego zwiększania częstotliwości i stężeń.

Jeśli chodzi o serię peelingów kwasem glikolowym to moim zdaniem nie jest to szczęśliwy pomysł

W początkowym okresie stosowania retinoidów zaleca się odstawienie kosmetyków mogących podrażniać, nawet i wit. C a Ty chcesz sobie zafundować peeling drażniącym kwasem AHA w dodatku o wysokim stężeniu.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 10:38   #129
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dzięki Basiu.
Spróbuję jutro,a serum z wit.c stosuję zawsze z rana, nie podrażnia mnie w ogóle. Mnie zresztą prawie nic nie podraznia. Niewiem czy to normalne.
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 10:45   #130
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez magdalen16 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

mam 26 lat i kilka zmarszczek i chyba nie sa tylko mimiczne Czy juz mogę stosować ten retin - A lub inny podobny specyfik

Mam cere wrażliwą, suchą, a w strefie T "zanieczyszczoną", że tak powiem...

Na razie kupiłam kilka próbek dirosealu, czy to działa podobnie?
w pewnym sensie Diroseal działa podobnie tyle że słabiej- zawiera retinaldehyd- pochodną witaminy A słabszą od kwasu witaminy A, zastosowanego w Retinie.
Myślę że Diroseal to bardzo dobre rozwiązanie na początek, chociaż on jest dość tłustawy więc zwróc uwagę na to czy cię czasem w sferze T nie zapycha. A na zanieczyszczenia możesz używać kwasów BHA- Effaclar, czy tonik/maseczka aspirynowa.
Najlepiej zaczynaj od łagodniejszych kosmetyków- np. Diroseal, poczytaj więcej na ten temat na Biochemi zanim się weźmiesz za Retin, żeby sobie nie zaszkodzić. Mam nadzieję, że wiesz, że przy tego typu kosmetykach filtry to konieczność?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 10:45   #131
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Kaka02
Mnie też serum z wit. C nie podrażnia, no ale serum to nie peeling kwasem glikolowym.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-19, 14:17   #132
magdalen16
Raczkowanie
 
Avatar magdalen16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 70
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
w pewnym sensie Diroseal działa podobnie tyle że słabiej- zawiera retinaldehyd- pochodną witaminy A słabszą od kwasu witaminy A, zastosowanego w Retinie.
Myślę że Diroseal to bardzo dobre rozwiązanie na początek, chociaż on jest dość tłustawy więc zwróc uwagę na to czy cię czasem w sferze T nie zapycha. A na zanieczyszczenia możesz używać kwasów BHA- Effaclar, czy tonik/maseczka aspirynowa.
Najlepiej zaczynaj od łagodniejszych kosmetyków- np. Diroseal, poczytaj więcej na ten temat na Biochemi zanim się weźmiesz za Retin, żeby sobie nie zaszkodzić. Mam nadzieję, że wiesz, że przy tego typu kosmetykach filtry to konieczność?
KAJOL dziękuję za odpowiedź!!!

mam jeszcze trochę czasu zanim zużyję diroseal, to będę się dalej powoli wgłębiać w tą wiedzę tajemną, tak jak radzisz , a później coś wybiore...
filtr już zakupiłam
magdalen16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 15:35   #133
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

magdalen16
nie ma za co

jak nie masz naczynek to możesz też wypróbować Diacneal (o nim to akurat jest cały wątek), który zawiera tyle samo retinalu co Diroseal a ma jeszcze dodatkowo kwasy AHA, więc w pewnym sensie będzie trochę mocniejszy w działaniu.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 15:40   #134
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Kajol
jak nie masz naczynek to możesz też wypróbować Diacneal (o nim to akurat jest cały wątek), który zawiera tyle samo retinalu co Diroseal a ma jeszcze dodatkowo kwasy AHA, więc w pewnym sensie będzie trochę mocniejszy w działaniu.
Diroseal zawiera 0,05% retinaldehydu, a diacneal 0,1% retinaldehydu i 6% kwasu glikolowego.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2006-09-19 o 16:17
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 10:56   #135
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Moje kochane kwasomaniaczki

Dziś wreszcie wybrałam się do dermatologa.

Poprosiłam o receptę na Retin-A. Wyjaśniłam, że chodzi mi o tretinoinę. Nie wdawałam się z nią w dyskusję, bo to Niemka była, więc musiałabym się nieźle napocić, żeby dogadać się dokłądnie co i jak.

Była bardzo miła, powiedziała, że nie ma sprawy. Zapisała mi ISOTREX 0,5% krem 40 g.

Powiedziała, że nadal mogę używać ACNE DERM. Ostrzegła, że w czasie kuracji i jakiś czas po niej nie wolno mi zajść w ciążę.


Teraz jestem już w domu. Szukam informacji o ISOTREXIE, ale mało jest konkretnych informacji po polsku w necie.

Teraz nie wiem czy wykupić tą receptę czy nie, bo to nie jest tretinoina tylko isotretinoina. Co to oznacza?

Nie wiem czy już zacząć kurację tym kremem?

Czy ktoś może mi doradzić jak go powinnam używać, żeby sobie krzywdy nie narobić?


Ja obecnie używam wieczorami Effakllar K, krem RoC z retinolem, AcneDerm, maseczkę aspirynową - oczywiście nic na raz, tylko każdego wieczora coś innego.

Rano tylko serum z wit. C 10-15% , filtry, makijaż.

Wieczorami często ok. godziny po wchłonięciu się jakiegoś specyfiku smaruję się nawilżającym kremem LRP Toleriane Riche. Lada moment dojdzie do mnie przesyłka z Avene HOL.

Czy używając tego wszystkiego mogę używać ISOTREX? Czy może z czegoś zrezygnować?


Dodam, że obecnie na twarzy nie mam żadnych pryszczy, jednak spodziewam się wysypu trądzikowego od czubka głowy do pasa (bo odstawiłam pigułki hormonalne leczące trądzik - ze względu na silne migreny ginekolog zabronił mi używać hormonów ).

Nie wiem też jak stosować ten Isotrex. Czy mogę całą twarz nim smarować? A oczy, dekold?

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 12:25   #136
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Weronisiu ja tylko po czesci Ci pomoge, a na reszte pytan na pewno odpowiedza nasze kochane kwaso- i retinomaniaczki .

zatem izotrex mi kiedys zapisal lekarz jako zamiennik retinu A (bo przeciez nie bylo go na rynku polskim przez jakis czas). nalezy smarowac skore cieniutka warstwa izotrexu. unikac kontaktu z oczami, ustami, blonami sluzowymi i podrazniona skora (skaleczenia, zadrapania, oparzenia sloneczne, wyprysk). nalezy uwazac, aby krem nie gromadzil sie w faldach skory (np. na szyi). oczywiscie stosowac filtry w czasie stosowania tego cuda i kremiki nawilzajace, ale Ty na pewno juz to robisz

Izotretinoina jest pochodna witaminy A, ktora reguluje wzrost i roznicowanie komorek naskorka. pobudza odnowe naskorka, zmniejsza rogowacenie i produkcje loju. powoduje, ze skora staje sie mniej tlusta, rozmiekcza zaskorniki, ulatwia ich usuwanie, hamuje tworzenie sie nowych zaskornikow, zmiejsza ilosc zmian zapalnych (grudek, krostek).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 12:33   #137
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

wiem, że to nie jest Targowisko, ale tu są najbardziej zainteresowane osoby tym tematem . Mam tendencję do zapychania więc boję sie wypróbować Retin A :-(. Może ktoś chciałby się zamienić na Zorac?
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 12:55   #138
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wiele nie pomogę, bo nie stosowałam Izotrexu, ale znalazłam w swoich notatkach takie info:

izotretinoina - mniej aktywny ale i mniej drazniacy izomer tretinoiny, dostepna w formie masci Isotrex (na tradzik) oraz doustnie w postaci Roaccutane. Roaccutane jest bardzo skuteczny w ciezkich przypadkach tradziku.

Ponieważ to jest również retinoid to zasady jego stosowania są takie same jak przy innych lekach tego typu Retinie-A, czy Zoracu. Nakładasz na noc, na początku np. dwa razy w tygodniu i stopniowo zwiekszasz częstotliwość stosowania. Oczywiście w tym momencie niepotrzebny juz jest ten krem RoC z retinolem, bo jest o wiele słabszy.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 14:04   #139
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Nie wiem też jak stosować ten Isotrex. Czy mogę całą twarz nim smarować? A oczy, dekold?

Weronisia, Izotrexu używa się tak jak innych retinoidów, czyli wprowadzamy bardzo ostroznie. Więc na pewno z czegoś będziesz musiała zrezygnować , Acne Derm + Roc + Effeklar + Izotrex to za dużo. Smarujesz nim całą twarz, możesz dekolt, plecy. Uważaj, ponieważ ten żel bardzo wysusza skórę, więc około godzinę po posmarowaniu nałóż coś nawilżającego .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 14:19   #140
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziękuję Wam za odpowiedzi

Trochę się boję tego wysuszenia, bo moje poliki są bardzo suche. Dlatego na pewno będę się musiała mocno nawilżac.

Skorzystam z Twojej rady Basiu i przestanę używac RoC z retinolem, bo on i tak niewiele mi pomógł.

A więc będę Isotrex stosowac na przemian z Effaclarem K, maseczką aspirynową i AcneDermem a więc wyjdzie co 4 dni. Jeśli będzie dobrze, że będę upychac Isotrex częściej

Czy isotrex ma w ogóle działanie przeciwzmarszczkowe tak jak Retin A ?
Bo mi bardzo zależy na wygładzeniu głębokiej pionowej bruzdy pomiędzy brwiami, no i zmarszczek wokół oczu. Tylko czy pod oczy mogę go posmarowac czy raczej oczy omijac szerokim łukiem?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 14:57   #141
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wronisiu z tego co wyczytałam na innym forum to ma działanie przeciwzmarszczkowe, ale nieco słabsze niż Retin.

Wogóle to jeśli będziesz chciała go używać radziłabym na początku ostawić Effaclar i AcneDerm, żeby nie przedobrzyć, potem możesz wprowadzić, ale stopniowo.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:05   #142
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Wronisiu z tego co wyczytałam na innym forum to ma działanie przeciwzmarszczkowe, ale nieco słabsze niż Retin.

Wogóle to jeśli będziesz chciała go używać radziłabym na początku ostawić Effaclar i AcneDerm, żeby nie przedobrzyć, potem możesz wprowadzić, ale stopniowo.
Dzięki za radę Ja nie chcę przedobrzyc, wręcz bardzo się boję, że właśnie przedobrzę

No i zastanawiam się czy zacząc z tym Isotrexem od razu, czy może lepiej poczekac aż pojawią się pryszcze? Już raz odstawiłam te moje pigułki i totalny wysyp od czubka głowy po pas nastąpił ok. 4 tygodni po odstawieniu pigułek. Czy mam czekac na ten wysyp? Czy może już zacząc?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:24   #143
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
No i zastanawiam się czy zacząc z tym Isotrexem od razu, czy może lepiej poczekac aż pojawią się pryszcze? Już raz odstawiłam te moje pigułki i totalny wysyp od czubka głowy po pas nastąpił ok. 4 tygodni po odstawieniu pigułek. Czy mam czekac na ten wysyp? Czy może już zacząc?
Wiesz w przypadku cer trądzikowych to jest tak, że na początku stosowania retinoidów może (ale nie musi) nastąpić pogorszenie - pojawienie się większej ilości wyprysków, to są jednak objawy przejściowe. Trudno wyczuć jak zbiegnie się to w czasie z oczekiwanym wysypem na skutek odstawienia pigułek, gdybyś teraz zaczeła już kurację Isotrexem. Nie potrafię doradzić ...
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 15:27   #144
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziękuję Basiu. W takim razie poczekam jeszcze z tydzień i wtedy zacznę go używac To może jakoś przygotuję/zabezpieczę cerę przed oczekiwanym wysypem. Może łatwiej mi później będzie wygrac z wysypem
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 07:10   #145
Kaka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Witam.
Ja obecnie stosuje Retin co drugi dzień. Dzisiaj jest drugi tydzień stosowania i dopiero dzisiaj po przebudzeniu zaczęłam się delikatnie łuszczyć.Myślę że to dlatego że dołączyłam tonik z kwasu L-mlekowego przed nałożeniem retinu.Za tydzień zamierzam zwiększyć częstotliwość stosowania i będę nakładać codziennie.
Kaka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 07:53   #146
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Trochę się boję tego wysuszenia, bo moje poliki są bardzo suche. Dlatego na pewno będę się musiała mocno nawilżac.
jesli masz suche policzki to radze nakladac Ci o wiele rzadziej izotrex na nie, gdyz jesli przedobrzysz to wtedy moga pojawic Ci sie czerowne plamy . ja tez mam poliki suche w porownaniu z innymi partiami cery i powiem Ci, ze bardzo rzadko nakladalam na nie izotrex. sama rozpracujesz plan dzialania .

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Tylko czy pod oczy mogę go posmarowac czy raczej oczy omijac szerokim łukiem?
omijac oczy i okolice oczu szerokim lukiem!!!! jest to bardzo silny srodek, ktory nie moze dostac sie do oczu.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 11:22   #147
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziewczyny mam pytanie jak długo jest wazny retin po otwarciu? Mam niedokończona tubke która uzywałam zeszłej zimy i nie wiem czy moge ja teraz dokończyć czy zaczać nową? I jak należy przechowywać retin ? w lodówce?
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:01   #148
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Cool Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
jesli masz suche policzki to radze nakladac Ci o wiele rzadziej izotrex na nie, gdyz jesli przedobrzysz to wtedy moga pojawic Ci sie czerowne plamy . ja tez mam poliki suche w porownaniu z innymi partiami cery i powiem Ci, ze bardzo rzadko nakladalam na nie izotrex. sama rozpracujesz plan dzialania .


omijac oczy i okolice oczu szerokim lukiem!!!! jest to bardzo silny srodek, ktory nie moze dostac sie do oczu.

Dzieki AaniuA za te ostrzezenia Gdybys tego nie napisala ja bym pewnie polozyla to pod oczy ( a mam baaaaardzo wrazliwe).

No i policzkow nie chce miec czerwonych.


Coraz bardziej zastanawiam sie czy w ogole zaczac to uzywac... Boje sie, ze cos sobie narobie na twarzy...

Wyglada na to, ze ten Isotrex jest zupelnie inny niz tak zachwalany Retin-A.
Mysle, ze bedzie lepiej jak zaczne go uzywac dopiero gdy zacznie sie u mnie wysyp pryszczy (oby jak najpozniej lub wcale), a teraz jeszcze raz przejde sie do dermatologa i zazadam Retinu.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:03   #149
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

ale ten izotrex nie jest taki straszny, naprawde . sama go uzywalam . teraz chce zmienic na retin A, bo nie podoba mi sie konsystencja izotrexu (tylko dlatego).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:17   #150
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
ale ten izotrex nie jest taki straszny, naprawde . sama go uzywalam . teraz chce zmienic na retin A, bo nie podoba mi sie konsystencja izotrexu (tylko dlatego).

Ja to wszystkiego sie boje, co dla mnie jest nowe lub nie znane

Mi bardzo zalezy na dzialaniu przeciwzmarszczkowym. Wiem, ze Retin-A mozna dac pod oczy, a ja tam mam najbardziej widoczne zmarszczki.
Isotrexu nie moge tam dac. Na policzki tez nie, bo mam za suche.
Wiec tak na prawde moglabym go uzywac tylko przeciwtradzikowo, a ja w tej chwili mam cere bez zarzutu wiec nie chce jej podrazniac.
Poczekam az pojawi sie wysyp po odstawieniu hormonkow i wtedy rusze z Isotrexem
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.