badanie pola widzenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-23, 10:25   #1
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette

badanie pola widzenia


Niedawno wróciłam od okulisty. Strasznie bolały mnie i piekły oczy. Lekarz stwierdził, że a razie nie zmieni mi szkieł, ale trzeba zrobić badanie pola widzenia. Nic wiecej o tym badaniu mi nie powiedział. I teraz siedzę w internecie i szukam informacji o badaniu pola widzenia.
Na jednej stronie znalazłam wskazania do wykonania takiego badania:
Choroby układu nerwowego, zwłaszcza umiejscowione w mózgu
Choroby nerwu wzrokowego
Jaskra
Odwarstwienie siatkówki
Ale ja nic nie wiem o tym, zebym miała takąkolwiek wadę z tych tutaj wyzej wymienionych. Okularów ostatnio używam tylko do czytania (+0,5) i jestem zdziwioa tym, że zcaynzją się u mnie doszukiwać niewiadomo jakich chorób. Z drugiej strony na innej stronie wykonałam test dotyczący tego czy jestem w grupie ryzyka zachorowania na jaskrę i było chyba tylko jedno pytanie, na które odpowiedziałąm przecząco, tak to wszystko się zgadzało a wynik testu to grupa podwyzszonego ryzyka i polecenie, aby jak najszybciej udać sie do okulisty.
No i teraz się obawiam, badanie pola widzenia mam mieć wykonane 2kwietnia, a kolejna kontrolna wizyta u oklisty to dopiero 18maj!!!
A co jeśli coś będzie nie tak??!!!
A tak w ogóle to mam jeszcze pewne obawy dotyczące samego badania.
Czy jest ono wykonywane ręcznie przez pielęgniarkę, czy za pomocą perymetru???
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 10:31   #2
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: badanie pola widzenia

Mój tata niedawno miał to badanie. Jest zdrowy, ale zostało mu zalecone. Siedział przed maszyną, badanie było komputerowe (jak przy badaniu ostrości), odpowiadał na pytania lekarza (jak w opisie).
http://www.zdrowie.med.pl/oczy/badania/pole.html
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 11:12   #3
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: badanie pola widzenia

Ja miałam to badanie bo skierowal mnie na nie endokrynolog (chciał zobaczyć czy nie mam ograniczonego pola widzenia przez jakas ślepa plamke-okazalo się ze cos tam jest jednak co ogranicza). ale to wszystko miało związek z zaburzeniami hormonalnymi. U Ciebie to chodzi raczej o same oczy, ale myslę ze nie masz sie czym martwić. Moja siostra ma raczej dobry wzrok i okulistka też jej zleciła to badanie. Wyszlo jej ze ma bardzo wrażliwą siatkowke i musi brac tylko jakieś witaminki na jej pogrubienie - a tez ją wlasnie bolaly i piekly oczy. Wiec glowa do gory- moze to nie będzie nic powaznego.
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 15:37   #4
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: badanie pola widzenia

szczerze powiedziawszy to obawiam się również tego, ze po tym badaniu dostanę znowu okulary korekcyjne na stałe
czy to możliwe??? Czy dzięki temu badaniu wykrywa sie również wady, które koryguje sie za pomocą szkieł???
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 18:02   #5
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: badanie pola widzenia

up!
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.