PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-24, 18:43   #331
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

K.o.l.a. kusi, kusi, ale poczekaj .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 20:19   #332
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

no musisz uważać szczególnie na słońce, i ostrożnie z fluidami i pudrami , ja podczas kuracji miałam zakaz robienia makijażu, na szczęście była zima i mogłam zakryć gębę szalikiem
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 20:46   #333
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

No dziweczynki jutro odbieram wyniki krwi na prolaktynę i tsh , zobaczymy czy bromergon nadal działa
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 21:28   #334
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
K.o.l.a. kusi, kusi, ale poczekaj .
Oj kusi niesamowicie, ale racja-lepiej odczekać troszkę. Tak wiec od osattniego mojego użycia w piatek cera sie juz uspokoila na dobre, zero czerwonego, tylko pare skorek, wiec dzis znowu smarowalam. Jutro zoabczymy co z tego bedzie - a musze powiedziec ze nawet tak nie sciagnęło mi twarzy jak poprzednim razem. A i jutro mialam sie nie pokazywac nikomu ale zapomnialam ze musze jutro do gina isc! Oj grubo bedzie polozony filtr
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 21:30   #335
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
no musisz uważać szczególnie na słońce, i ostrożnie z fluidami i pudrami , ja podczas kuracji miałam zakaz robienia makijażu, na szczęście była zima i mogłam zakryć gębę szalikiem
Filterki stosuje, a podklad bym chciala ale przez te skorki nie daje rady. No szkoda ze teraz slonko swieci i chcialo by sie wygrzewać na slonku ile sie da, ale niestety Pocieszam sie ze to dla mojego dobra
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 21:37   #336
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
No dziweczynki jutro odbieram wyniki krwi na prolaktynę i tsh , zobaczymy czy bromergon nadal działa
To trzymam kciuki! Ja wlasnie sobie przypomnialam ze jutro też idę do lekarza(caly czas bylam przekonana ze w piatek ) i odbieram wyniki prolaktyny - nic na nią nie piję więc obawiam się jakichs wygorowanych wynikow niestety.
No to do jutra, daj znać co i jak


P.S. wiecie, tydzień temu pobierano mi krew na tą prolaktynę i wiecie że mam dalej siniaka na pół ręki?! - tak mi wbiła kobieta że myślałam że mi ręka odpadnie. (bo ja ogólnie mdleje na krew itp ) Ale odkąd pobierają mi krew częsciej to się troszkę przyzwyczajam, ale nigdy czegoś takiego na ręce nie mialam ehhhh szkoda słów
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 22:57   #337
ILUNIS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

WITAM WSZYSTKICH
Jakiś czas temu mialam robiony wynik prolaktyny i wyszedl za wysoki, dla pewnosci byl powtarzany ,ale wyszedl jeszcze troche wyzszy i dlatego bralam bromergon. Badania przysadki mialam w normie (mialam robione je ok. poltorej roku temu), jednak zastanawiam sie czy jesli moje samopoczucie jest gorsze niz w tamtym czasie mogło cos ulec zmianie?
pozdrawiam
ILUNIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 12:15   #338
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Jestem już po wizycie i z wynikiem i o dziwo! mam dobry wynik! mam 21 a norma do 25! jestem w szoku, bo przeciez nic nie biorę na tą prl. Jajniki oki, nie ma PCO, więc się cieszę bardzo Tylko dalej nie wiadomo skąd wtedy byly takie złe wyniki W czerwcu mam jescze do kontroli zrobic znow Andriostendion, no i rezonans kontrolny w sprawie tego mikrogruczolaka.
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 12:21   #339
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ILUNIS Pokaż wiadomość
WITAM WSZYSTKICH
Jakiś czas temu mialam robiony wynik prolaktyny i wyszedl za wysoki, dla pewnosci byl powtarzany ,ale wyszedl jeszcze troche wyzszy i dlatego bralam bromergon. Badania przysadki mialam w normie (mialam robione je ok. poltorej roku temu), jednak zastanawiam sie czy jesli moje samopoczucie jest gorsze niz w tamtym czasie mogło cos ulec zmianie?
pozdrawiam
Witamy
Nie jestem expertem i nie znam się na tym wszystkim zbyt dobrze, ale moze po prostu Twoj organizm się przyzwyczaił do jednej dawki leku i trzeba ją zwiększyc? A ginekologicznie wszystko jest ok?
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 12:26   #340
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

A ja się wkurzyłam nie mieli wyniku prolaktyny tylko samo TSH
ale TSH w normie
Jutro ponownie idę po wyniki prolaktryny
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 12:28   #341
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

K.o.l.a. no to super, ze wyniki ok .

neska951 zatem czekamy na Twoj wynik .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 13:05   #342
eleonorka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witam wszystkich

Też mam kłopoty z prolaktyna. U mnie podstawowa prolaktyna była ok, a po obciążeniu za duża. Przez 7 miesięcy brałam Bromergon, cykle się uregulowały i poprawiła cera, poprawiło libido, samopoczucie. Potem lekarz odstawił mi Bromergon. Miałam przerwe 5 miesięcy. No i niestety z Prolaktyna jeszcze wyższ niz przed braniem zarówno ta podstawoaw jak i po obciążeniu. Cera się strasznie pogorszyła, libido spadło (cykle naszczęście pozostały ok). Znów biorę Bromergon już od 4 miesięcy, tylko że cera mi się nie poprawia i libido tez nie. Może coś nie tak z dawką, miałyście podobnie.


1. Pytałyście o lek ziołowy na zbicie Prolaktynu - Castagnus
2. Co do Diany to ja ją brałam 2 lata i rzeczywiście w czasie brania cera super, a po odstawieniu tragedia.
eleonorka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 13:06   #343
eleonorka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Mam jeszcze pytanie do kobitek z Warszawy, możecie polecić sprawdzonego gin.-endok.
eleonorka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 14:16   #344
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez eleonorka2 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie do kobitek z Warszawy, możecie polecić sprawdzonego gin.-endok.

10 maja idę do endo na Wołowską , ale niestety nie do swojego lekarza mojej pani doktor już nie ma jak będzie ok to dam znać
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 22:07   #345
ILUNIS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Tak wszystko było wporzadeczku, mialam robione tez badanie przysadki. Tylko ostatnimi czasy mam wrażenie, że pogorszyl mi sie wzrok i ogolnie samopoczucie. Czy to może miec zwiazek z bromergonem, czy z czyms innym? pozdrawiam
ILUNIS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 17:09   #346
agniese79
Rozeznanie
 
Avatar agniese79
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 881
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Witajcie ja niestety również mam hiperprolaktynemię (ostatni wynik to 53,8 ng/ml- przy normie 1,9-25) mam również obniżony poziom TSH-0,04 (przy normie 0,4-7,0), natmiast FT3-3,15 i FT4-1,37 mam w normie; odpowiednio (1,68-3,54 pg/mL i 0,71-1,85 ng/dL) w rezonansie nie mam zmian ogniskowych a objaw który przede wszystkim zmusił mnie do autodiagnostyki to zaburzenia widzenia z dwuwidzeniem.
Jakieś półtora roku temu zaczęłąm brać tabletki antykoncepcyjne oprócz tego dostałam bromergon i eltroxin (bez wcześniejszego sprawdzenia hormonów tarczycy!) wszsytkie hormony tzn FSH, LH, PRL, testosteron i DHEA były w normie (aczkolwiek prolaktyna i testosteron w górnej granicy).
Czekam teraz na wizyty u specjalisty (oczywiście nie tego który jak myślę doprowadził mnie do takie stanu) i chciałabym spytać czy ktoś zetknął się z czymś takim że przy tak niskim TSH jest tak wysoka prolaktyna a pozostałe hormony tarczycy niby w normie.
__________________
wątek książkowy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1224116
agniese79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 20:39   #347
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

nareszcie mam wyniki prolaktyna na bromergonie w normie, więc lek działa
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 06:39   #348
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

neska951 i bardzo dobrze .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 19:36   #349
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
neska951 i bardzo dobrze .
tak to znaczy że leki działają... Niestety po odstawieniu leków prolaktyna idzie w górę w czwartek idę do endo zobaczymy co powie

Aniu aq co u Ciebie jak sie czujesz???
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 07:20   #350
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

neska951 no wlasnie wiem, ze jak przestaje sie brac leki to wszystko wraca z powrotem .

ja nie biore nic na prolaktyne . mam yasmin, smaruje twarz retinem A i jakos leci. ponadto bylam u bioenergoterapeuty i powiedzial mi, ze mam caly uklad nerwowy i hormonalny pokrecony . i stwierdzil, ze to zaczelo sie jakies 4,5 lat temu czyli w ciazy . powiedzial mi, ze wczesniej bylo ok. a nic mu przed wizyta nie mowilam o sobie. sam nie chcial wiedziec, zeby nie kierowac sie autosugestia.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 19:59   #351
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Więc byłam u endo , powiedział że nie mam tego guza przysadki, powiedziałam że gin twierdzi że mam , bo nie możliwe jest to aby przysadka tak wariowała przez tyle czasu, że nawet kilka nieprawidłowych komórek [których nie widać na rezonansie magnetycznym bo są bardzo małe] może już stymulować przysadkę do nadprodukcji prolaktyny.... Na to endo że nie będzie dyskutować ze zdaniem tego lekarza i że ona ma inne i już, jeśli on uważa że powinnam brać bromergon to niech mi go przepisuje ba ona mi go nie [przepisze gdyż jest niepotrzebny jej zdaniem.... Powiedziała że mam mniej się stresować bo prolaktyna jest hormonem stresu, ja na to że wcale się nie stresuję , a ona że widocznie tylko mi się wydaje..... Kazała odstawić bromergon zrobić prolaktynę w 4 kwartale roku, przyjść na wizyt w 1 kwartale nowego....
Cholera i co o tym sądzić
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 07:29   #352
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

neska951 wspolczuje Ci tego, ze masz dwie rozbiezne diagnozy . wiem cos o tym... moze sprobuj zrobic tak jak radzila Ci endokrynolog. z tego co pamietam, to Ty przez jakis czas nie bralas bromergonu, prawda?!
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 09:55   #353
eleonorka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Powinnaś iść jeszcze do jednego lekarza i zobaczyc którą diagnoze potwierdzi.
eleonorka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 11:48   #354
Morusa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Neska nie tylko Ty masz takie rozbierzne zdania lekarzy, ja też jestem teraz w podobniej sytuacji. Trafiłam z musu go ginekolog w przychodni-bo mojego nie było w majowy weekend. Wyszłam ze skierowaniem do endo, onkologa ,na USG i morfologie. Onkolog mówi tak jak moj lekarz ze prl wartości 50 ng nie nalezy sie zbytnio przejmować(oczywiście jeżeli występuje okres), no chyba ze chce sie mieć właśnie dziecko. Taka prl nie prowadzi do bezpłodności.A byłam tam bo ta learka kazała sprawidzić piersi. Nawet nie musiałam wykonywac USG.Onkolog zbadałą mnie tylko palpitacyjnie i powiedziała że ten mlekotok sam w sobie nie grozi jakimis amianami w piersiach.
Z kolei ta pani ginekolog twierdzi że mam odstawic Bromek bo on nic nie daje i wysyła mnie do endo-ale termin mam dopiero na 9 lipca.
I teraz jade na 1 bromku dzienie bo takie mam zapasy. w karcie ogólnej w przychodni mam napisane ze do endo i nikt mi teraz bromka nie wypisze.
A ten ból z którym poszłam do tej gin okazał się bólem korzonkowym a nie bólem jajnika. Bo wszystko to promieniowało mi do prawej pachwiny i w dól brzucha.
Morusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 10:15   #355
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

eleonorka2
ja już nie mam siły.......

Morusa najbardziej dziwi mnie to że jednie mówia że mam guza a inni że nie mam.....Co za zasrani specjaliści, i jeszcze strajkują.....cholera mnie bierze....

Na dzień dzisiejszy nie biorę bromergonu, owulacja jest zobaczymy jak w następnym cyklu.... na razie czuję się ok....

Gin kazał brać castagnus na tą prolaktynę brałyście to??? tp podobno ziołowe
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 12:38   #356
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: badania hormonalne

zbadanie jednego hormonu kosztuje ok 25 zł to minimum bo niektóre hormony sa droższe
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 12:01   #357
eleonorka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Ja brałam Castagnus, ale na mnie akurat nie działał i musiałam wrócić do Bromergonu. Jest to lek ziołowy, znajdziesz informacje w internecie.
eleonorka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 13:09   #358
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

dziewczyny czuję się fatalnie....
Mam mdłości, zawroty głowy,wczoraj zasłabłam, czuję się bardzo niespokojna,mam skoki ciśnienia chyba bo nie wiem co to raz robię się czerwona na twarzy oblewają mnie poty ,czuję jak mi gorąco za chwilę nie mam siły chodzić.... myslicie że to przez odstawienie bromergonu
cholerny lekarz.... jutro postaram wbić się do gina, bo do tej baby endo chyba już nie pójdę
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 12:11   #359
@marta@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 134
Dot.: badania hormonalne

Dziewczyny czy estradiol na poziomie 92.8 w 20 dniu cyklu przy normie dla fazy lutealnej 27-246 jest ok ? czy nie jest za niski? Dlaczego te normy sa takie szerokie?
__________________

@marta@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 18:18   #360
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Wyniki prolaktyny - zbiorczy

Dziś odebrałam wyniki badań prolaktyny bez bromergonu
norma 64-395 mój wynik 1478 cholera ...... co za głupi lekarz mi się trafił .... nie czuję się za dobrze i jeszcze syfów dostałam twarz mam tłustą jak smalec

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2007-06-16 o 08:58
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 12:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.