Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-27, 11:25   #271
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Mam torbiel

Ja rowniez mialam torbiel na jajniku, ktory wchlonol sie sam (5cm) Nie mialam zadnych problemow z zajsciem w ciaze, nie bylo tez zadnych komplikacji.
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 14:03   #272
dagusia-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 21
torbiel czy nie???

proszę o poradę! 1 rok temu lekarze wykryli u mnie torbiel jajnika! miał 26mm średnicy! nie byłam leczona na to! 1 miesiąc temu byłam ostatni raz i powiedzieli mi że to nie jest torbiel tylko pęcherzyk, który rośnie przy jajeczkowaniu! ale jest mały szkopuł!, ponieważ ten jajnik bardzo mnie boli i to cały czas! BARDZO PROSZĘ O PORADĘ!!!
a co do bolesności to lekarze powiedzieli mi że mi po prostu hormony buzyją i tak mocno to odczuwam!!!
dagusia-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 10:21   #273
renata_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 103
Dot.: torbiel czy nie???

niektórzy uważają że to coś co ma 26 mm to jest torbiel i wymaga szybkiej interwencji, kłada pacjentki na stół a niepotrzebnie robią panikę, inni zostawiają sprawę samą sobie i wg mnie dobrze robią, bo pecherzyk do 21 mm to na pewno nie torbiel a powyżej jak nie jest zbyt duży to tez się może sam wchłonać, a pecherzyki są u kazej kobiety i czasem moga bolec. Mnie bola co miesiąc miedzy 14- 17 dniem i nikt w to nie interweniuje.

Może dla ciebie rozwiazaniem byłaby hormonalna antykoncepcja... pogadaj ze swoim lekarzem.
renata_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 08:27   #274
.domi
Wtajemniczenie
 
Avatar .domi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 017
GG do .domi
Dot.: tobiel na jajniku a ćwiczenia

podbijam
.domi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 20:16   #275
renata_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 103
Dot.: tobiel na jajniku a ćwiczenia

jak pęknie to możesz wylądowac na stole operacyjnym, lepiej nie cwicz
renata_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:51   #276
.domi
Wtajemniczenie
 
Avatar .domi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 017
GG do .domi
Dot.: tobiel na jajniku a ćwiczenia

eh dzięki za zainteresowanie
trudno bedzie zrezygnowac...
.domi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 21:32   #277
adriana:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16
Zbulwersowana;/

Witam Kochane kobietki
Mam do Was pytanie otóż chodzi mi o waszych ginekologow poniewaz ja na swoim troszke sie zawiodlam Mam 23 lata jeszce nie wspolzylam nawet faceta nie mialam(sredniowiecze;d) ale to juz inny problem;d do czego zmierzam a mianowicie od jakis 4 lat chodze do ginekologa poniewz pojawiaj sie u mnie czesto torbiele na jajnikach jezlei chodzi o leczenie to wszystko jest ok ale strasznie wkurza mnie to,ze facet ma piekne dyplomy zdjecia z Jolanta Kwasniewska pochwaly jak dba o pacjentki a tymczasem nie zbadal mi piersi nie zaproponowal szczypuionki przciwko rakowi szyjki macicy o ktorej tyle sie teraz mowi;/ I jeszce wiele innych rzeczy mam zatem pytanie czy moim obowiazkiem jest pytac go o takie rzeczy przeciez ja nie jestem lekarzem nie powinnam chyba czytac lektur przed wizytum u kazdego specjalisty dlaczego ja mam go zagadywac na takie tematy? przeciez gdyby nie naglasnianie przez media nawet bym o tym nie wiedziala A co Wy o tym sadzicie ale sie rozpisalam przepraszam ale bardzo mnie to zdenerwowalo;/
adriana:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 22:04   #278
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Zbulwersowana;/

hej hej,

no tak, myślę, że lekarz ginekolog powinien badać piersi, z tym się zgodzę

ale z tym proponowaniem szczepionki, to ja bym z kolei się zbulwersowała, jeśli mój lekarz by mi ją zaczął wciskać nie jest to na razie błędem w sztuce nie proponować tego. hm, myślę, że w taj kwestii nie da się zadowolić wszystkich pacjentek, bo jedne by sobie życzyły usłyszeć zachętę do zaszczepienia się, a inne by pomyślały, że lekarz agituje na rzecz firmy farmaceutycznej
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 22:09   #279
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Zbulwersowana;/

taka szczepionka kosztuje ładnych pare stówek i chyba nie chroni dozywotnio przed rakiem.Nie kazdy gin bada piersi to fakt ale przeciez mozesz sie upominac.Albo zmienic na innego ,chociaz nie ma gwarancji,ze trafisz na lepszego
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 22:17   #280
Tszecia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
GG do Tszecia
Unhappy Dot.: torbiel jajnika po tabletkach anty??!!

Cytat:
Napisane przez aldara.35 Pokaż wiadomość
Witam! Mam pytanie,czy któraś z Was miała podobny przypadek(powstanie torbieli jajnika w trakcie antykoncepcjii hormonalnej)
Od dobrych 8-10 lat jestem na Cileście (miałam może 2-3 trzymiesięczne przerwy). Niecałe półtora roku temu stwierdzono u mnie ok 4 cm-ową torbiel na prawym jajniku. Straszono mnie operacją, ale najpierw lekarz zalecił mi odstawienie tabletek na pół roku. Na kolejnym badaniu (po jakichś trzech miesiącach) okazało się, że wszystko jest w porządku, torbiel się wchłonęła. Po kolejnych trzech wróciłam do brania Cilestu. Teraz sytuacja się powtarza - znów mam torbiel na tym samym jajniku Znów muszę odstawić tabletki.
Dlatego tak bardzo dziwi mnie, że w większości opisanych tu na forum przypadków torbieli lekarze ZALECAJĄ branie hormonów aby ograniczyć możliwość nawrotu.
O co w tym chodzi? Panie Doktorze, prosimy o odpowiedź.
Tszecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 22:25   #281
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zbulwersowana;/

zgodze sie z przedmowiczyniami

A od siebie dodam, ze ta szczepionka nie jest przeciw rakowi (gdyby tak bylo to bylaby cudowna szczepionka ). Ona jest przeciw wirusom, ktore PRZYPUSZCZALNIE (wszelkie badania jednoznacznie tego nie stwierdzaja)wplywaja na powstawanie raka szyjki macicy
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 22:26   #282
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Zbulwersowana;/

co do badania piersi, to rzeczywiście sam powinien na to wpaść i regularnie je przeprowadzać. Co do szczepionki mam pewne wątpliwości. Jest to dość droga "impreza" (1000zł), więc powinnaś się cieszyć, że cię nie naciąga . Poza tym szczepionka nie jest niezawodną metodą. Chroni ona przed - bodajże - 2 typami wirusa, a wszystkich jest jakieś 100 (nie pamiętam dokładnie kwestii liczb - przedział jaki ci podałam ma tylko pomóc ci się zorientować w rozpiętości). Najlepiej zapytaj o to ginekologa.
Poza tym jeśli chcesz się zaszczepić to się pośpiesz. Bo gdy już przeżyjesz swój pierwszy raz, to już będzie praktycznie po ptokach....
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 22:33   #283
Tszecia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
GG do Tszecia
Dot.: problemy z jajnikami

Oczywiście, że torbiele mogą znikać same - po prostu się wchłaniają. I lepiej najpierw spróbować właśnie tak ją wyleczyć, bezinwazyjnie. Bo ciąć zawsze można, tyle że to nieodwracalne. A Ty sama mówisz, że pierwsza torbiel ci się wchłonęła, więc po co kroić? Ja też miałam torbiel, która po odstawieniu tabletek zniknęła. Teraz mam kolejną i kolejną nadzieję, że się ta też sama zniknie i obejdzie się bez operacji.
A co do lekarza to KONIECZNIE idź do innego po drugą opinię. Zrobiłabym tak przed każdym poważniejszym zabiegiem.
pozdrawiam
Tszecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 22:54   #284
Tszecia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
GG do Tszecia
Dot.: branie pigułek antykoncepcyjnych a torbiel na jajniku

ja z kolei przerwałam branie tabletek, aby torbiel się wchłonęła.
Gdy wróciłam do brania hormonów, po pół roku mam kolejną torbiel...
Tszecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 06:33   #285
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Zbulwersowana;/

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość
co do badania piersi, to rzeczywiście sam powinien na to wpaść i regularnie je przeprowadzać. Co do szczepionki mam pewne wątpliwości. Jest to dość droga "impreza" (1000zł), więc powinnaś się cieszyć, że cię nie naciąga .
W w-wie okolo 1500 zl - trzy dawki po 500 zl, z tego co wiem w pozostalych wiekszych miastach kraju ceny podobne.

Cytat:
Napisane przez wąż
Poza tym szczepionka nie jest niezawodną metodą. Chroni ona przed - bodajże - 2 typami wirusa, a wszystkich jest jakieś 100 (nie pamiętam dokładnie kwestii liczb - przedział jaki ci podałam ma tylko pomóc ci się zorientować w rozpiętości). Najlepiej zapytaj o to ginekologa.
Szczepionka chroni przed wirusami, ktore sa najbardziej agresywne - odpowiadaja za okolo 80% zachorowan.

Cytat:
Napisane przez wąż
Poza tym jeśli chcesz się zaszczepić to się pośpiesz. Bo gdy już przeżyjesz swój pierwszy raz, to już będzie praktycznie po ptokach....
Nie bedzie po ptokach. Kobiety, ktore wspolzyly moga takze sie szczepic.
Co wiecej - wg. czesci zrodel moga sie szczepic takze kobiety, ktore sa zarazone hpv bo nawet wtedy szczepionka ma dobroczynne dzialanie.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 08:18   #286
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Zbulwersowana;/

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Szczepionka chroni przed wirusami, ktore sa najbardziej agresywne - odpowiadaja za okolo 80% zachorowan.

Nie bedzie po ptokach. Kobiety, ktore wspolzyly moga takze sie szczepic.
Co wiecej - wg. czesci zrodel moga sie szczepic takze kobiety, ktore sa zarazone hpv bo nawet wtedy szczepionka ma dobroczynne dzialanie.
To chyba rzeczywiście korzystamy z różnych źródeł informacji
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 12:28   #287
motylek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 562
Dot.: Zbulwersowana;/

Mnie sie obilo o uszy, ze taka szczeponke podaje sie tylko dziewczynkom do ktoregos roku zycia :/
motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 14:29   #288
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Zbulwersowana;/

potwierdzam to co napisala nekome oraz to co napisal motylek Pierwotnie podaje sie te 3 dawki dziewczetom w wieku 9 - 14 lat (szczepionka glownie skierowana do kobiet/dziewczat, ktore jeszcze nie wspolzyly). Moga wziac je i kobiety wspolzyjace, ale wtedy nie maja juz tak silnego dzialania

Lek podaje sie w 3 dawkach. Druga po 2 miechach, trzecia po pol roku. Kazda dawka to wydatek 500 zl.

www.hpv.pl
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 14:58   #289
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Zbulwersowana;/

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość
To chyba rzeczywiście korzystamy z różnych źródeł informacji

Moglabys wskazac swoje zrodla? Planuje sie zaszczepic wiec czytam wszystko co sie da na ten temat - zawsze nowa informacja sie przyda

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Szczepionka chroni przed wirusami, ktore sa najbardziej agresywne - odpowiadaja za okolo 80% zachorowan.

Wiemy, ze szczepionka SILGARD dostepna na polskim rynku to szczepionka przeciwko wirusowi HPV typu 6, 11, 16 i 18.
A takze:
"Wirusy HPV 16 i 18 są odpowiedzialne za około 70% przypadków raka szyjki macicy. " /zrodlo: Muñoz N, Bosch FX, de Sanjosé S, et al. Epidemiologic classification of human papillomavirus types associated with cervical cancer. N Engl J Med. 2003;348:518–527/
oraz: "Zakażenie HPV typem 16 i 18 stwierdza się w 80 - 100% raków szyjki macicy." /zrodlo:http://www.gynae.pl/index.php?id=hpv/

i jeszcze: "Wspomniane badanie sugeruje, że szczepienie czteroważną szczepionką SILGARD może chronić nie tylko przed HPV typu 6, 11, 16 i 18 ale także, przed HPV 31 i 45, które są odpowiedzialne za powstawanie kolejnych 8 - 9% wszystkich przypadków raka szyjki macicy." /zrodlo: http://www.news.1234.pl/2006/11/26/s...uz-w-aptekach/ /


Cytat:
Napisane przez ja
Nie bedzie po ptokach. Kobiety, ktore wspolzyly moga takze sie szczepic.

Sam fakt, ze kobieta nie jest dziewica nie powoduje ze ma się HPV – tym się trzeba zarazic. Sa oszacowania wg których około 50% współżyjących kobiet zetknęło się w zyciu z wirusem hpv. /zrodlo: Centers for Disease Control and Prevention. CDC Fact Sheet. Genital HPV Infection. Content Reviewed: May 2004. Technical Update: December 2, 2004. Centers for Disease Control Web site. Available at: http://www.cdc.gov/std/HPV/hpv.pdf. Accessed January 2005/ A zatem można współżyć i nie być zarazona tym wirusem i wtedy szczepienie bedzie tak samo skuteczne jak u dziewicy. Producenci radza szczepic przed inicjacja seksualna – bo wtedy jest największa pewność, ze dziewczyna/chlopiec nie jest zarazona/y /choc nie jest to pewność 100% - mozna zostac zarazonym przez matke w okresie okołoporodowym/.


Cytat:
Napisane przez ja
Co wiecej - wg. czesci zrodel moga sie szczepic takze kobiety, ktore sa zarazone hpv bo nawet wtedy szczepionka ma dobroczynne dzialanie.

To sa informacje jakie uzyskalam od mojego ginekologa, jak rowniez przeczytalam je w jakims zrodle medycznym - w tej chwili nie jestem w stanie przypomniec sobie jakim. Postaram sie uzupelnic to jak najszybciej.
Na pewno mozna szczepic kobiety zarazone innymi niz 6,11,16,18 typami wirusa.

A na koniec - szczepionke ta mozna podawac takze chlopcom - u nich z wiadomych przyczyn nie wystepuje ryzyko zachorowania na raka szyjki macici ale moga bycnosicielami wirusa a takze wirus moze powodowac brodawki na czlonku.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 16:12   #290
aldara.35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 32
Dot.: torbiel jajnika po tabletkach anty??!!

LOL http://ecolorpostcards.com/joke.html No właśnie jak to jest! U mnie podejrzewa lekarz ze to torbiel endometrialna.czyli ze sama nie zniknie.Mam miec operacje po swiętach.Strasznie sie boje i zrobilabym wszystko aby uniknąc tylko nie wiem co.Marker mam w normie,niezbyt bolesne miesiączki,torbiel powstala w trakcie anty.Nie wiem co myślec,skąd to podejrzenie endo.Moze Pan doktor sie wypowie.
just look http://postcardsbargain.com/clip.html
aldara.35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 16:27   #291
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: Zbulwersowana;/

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Moglabys wskazac swoje zrodla? Planuje sie zaszczepic wiec czytam wszystko co sie da na ten temat - zawsze nowa informacja sie przyda
niestety nie pomogę Ci za bardzo. Czytałam kilka artykułów. Jeden na pewno był w Dzienniku (jakieś 3-4 tyg temu). W artykule tym wypowiadał się jakiś "ważny polski" ginekolog - on to właśnie narzekał, że nie informuje się kobiet o wszystkich aspektach szczepionki, a tylko namawia do jej przyjęcia. Twierdził on, że szczepienie jest sensowne tylko w przypadku młodych kobiet (a raczej dziewczynek - najlepiej tak do max 16-18 lat) i, oczywiście, nie uprawiających seksu (w końcu wirusem można się zarazić po 1000 stosunku, ale równie dobrze po 1 lub w ogóle). Tylko że według niego nie ma najmniejszego sensu przyjmowanie szczepionki u osoby zarażonej (bo lek nie zaszkodzi, ale też nie pomoże)

generalnie starałabym się o lekturę stron i wypowiedzi lekarzy niezwiązanych z firmą farmaceutyczną.
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 17:04   #292
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: tobiel na jajniku a ćwiczenia

lepiej zrezygnuj, mam znajoma co miała trobiele i wogóle nie cwiczyła nawet na wf bo nie mogła..co wybierasz zdrowie czy mięsnie?
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 17:42   #293
zaba84
Raczkowanie
 
Avatar zaba84
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok / Śląsk
Wiadomości: 425
Dot.: Zbulwersowana;/

wąż ma racje - to co pisze wyczytalam w amerykanskim czasopismie medycznym, gdzies mniej wiecej w wakacje i tam wyraznie napisane bylo ze najwieksza skutecznosc osiaga sie szczepiac nawet nie 12letnie dziewice a jeszcze mlodsze dziewczynki bo z badan tworcow tej szczepionki tak wynika. czytalam rozniez o tym jakis czas temu w polityce. nie twierdze ze istnieje zakaz szczepienia doroslych kobiet ktore rozpoczely wspolzycie, ale szczepionka wtedy jest znacznie mniej skuteczna niz gdy zaszczepi sie mala dziewczynke. planowalam sie zaszczepic, bo jestem w grupie podwyzszonego ryzyka zachorowania ale mam powazne watpliwosci czy jest sens. i czy nie jest to jeden wielki pic na wode i fotomontaz.
zaba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 18:07   #294
.domi
Wtajemniczenie
 
Avatar .domi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 017
GG do .domi
Dot.: tobiel na jajniku a ćwiczenia

heh najlepiej jedno i drugie
buziaki
trzymajcie kciuki żeby było dobrze
.domi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 21:05   #295
mia14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: torbiel na jajniku

mnie ostatnio wykryli torbiel. ponad 5cm. a na drugim jajniku okolo 2cm. wykryli ja bo od 3lat mam czeste niewyjasnione omdelnia.(okres troche ponad 3lata) czestojestem w szpitalu i nic nie wymyslili. ostatnio lekarz wyslal mnie na usg brzucha. i tam to wykryli. nie wiem czegomoge spodziewc sie u ginekologa. mam 14lat. jestem dziewica. nigdy nie czulam niczego dziwnego. czasem jak szybko chodze boj pod zebrami z lewej strony ale to moze byc serce bo mam niedomykalnosc zastawki. boje sie badania. czytalam troche o tym. i nie chce brac lekow a tym bardziej isc na operacje.
mia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 18:00   #296
a.k
Raczkowanie
 
Avatar a.k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastwood
Wiadomości: 72
GG do a.k
Exclamation Bardzo pilne!!! Panie Doktorze proszę o odpowiedz!!!

Witam.Mam bardzo nietypowy problem.Otórz trzy tygodnie temu wykryto u mnie torbiel na jajniku czy cos takiego.Początkowo ginekolog myslał że to jest ciąża pozamaciczna, dopóki nie zrobiłam testu na krew. I wyszło że to jednak torbiel.Ginekolog przepisał mi czopki dopochwowe "GYNALGIN" jedna tabletka dziennie przez 10 dni.Skończyłam brać. Tydzień temu zaczęłam źle się czuć,czyli mdłości z rana,obrzmiałe bolace piersi itd.Zrobiłam sobie test ciążowy i wyszło że jestem w ciąży.Zastanawia mnie czy to mozliwe żeby w pierwszym tygodniu ciąży czy drugim występowały już mdłości i inne dolegliwości.Trochę to dla mnie dziwne bo nie chce mi się wierzyc żebym tak szybko zaszła w ciążęZapomniała m wspomnieć że okres mam co dwa miesiące. Obecnie mieszkam w Anglii i nie wiem co robić.Na wtorek umówiłam się do lekarza.
Moja koleżanka miala podobny problem z torbielem i tak samo się czula jak ja. Test ciażowy wyszedł jej że jest w ciąży,ale kiedy poszła na krew to wyszło jej że nie jest.Ginekolog jej powiedział że to jest normalna reakcja organizmu jeśli jest torbiel bo wtedy szaleją chormony i wychodzi że jest się w ciąży.

Bardzo proszę o szybką odpowiedz.
Z góry dziekuję

ps.chciałabym żeby to jednak była ciąża
__________________
daleko,a zarazem blisko
a.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 21:48   #297
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: Bardzo pilne!!! Panie Doktorze proszę o odpowiedz!!!

Kochana, lekarzem nie jestem ale powiem tyle...u mnie w rodzinie dziewczynie wykryto torbiel,tak wyszło z usg, a okazało sie ze to nie ona tylko ciąża. Nie wiem jak to można pomylić, bo nie wiem jak to wygląda na usg,ale tak było. Teraz maleństwo ma już 2 latka i ma sie nieźle
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:06   #298
MaBi
Przyczajenie
 
Avatar MaBi
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lubelszczyzna/ Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: torbiel na jajniku

Ja mam torbiel ok.14/10 cm. Pytanka- koniecznie trzeba ją wyciąć razem z jajnikiem? I trzeba ciąć? Nie można laparoskopowo? Tak mi powiedziała moja ginekolog, dodała, że to nie będzie miało wpływu na poźniejsze zajście w ciążę, bo pozostały jajnik przejmie funkcje usuniętego, tzn. nie będę miała owulacji co 2 miesiące
Doszły mnie słuchy, że z jednym jajnikiem mogę mieć szanse 50/50

Orientujecie się może jak to jest?
Bo jestem już trochę confused


__________________
...nic dodać, nic ująć
MaBi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 16:49   #299
ula999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 211
Dot.: torbiel na jajniku

Czesc dziewczyny
umnie tez dzisiaj wykryto torbiel wielkosci 3 cm oczywiscie mam to po tabletkch brałam clo i bromegon i plastry staram sie o dzidzie 3 lata i bezkutecznie tez wykryto umnie zespól politycznch jajników mam pytanie po ilu razach zaszłyscie wciaze i czy któras brała te tabletki.
ula999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 13:38   #300
love_actualy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
TORBIEL jajnika PO odstawieniu tabletek anty

witajcie
po 6 miesięcznym zażywaniu yasmin odstawiłam tabletki i okazało się, że po tym odstawieniu mam torbiel lewego jajnika. w pierwszym miesiącu zażywałam przez 10 dni luteinę, niestety wbrew moim nadziejom torbiel nie zniknęła.

teraz ginekolog przepisała mi organometril na dwa miesiące i mówiła, że takie torbiele zwykle znikają, a jeśli nie będę musiała leczyć tabletkami anty, jeśli te nie poskutkują to konieczna będzie operacja.

poszłam to skontrolować do drugiego ginekologa, on z kolei stwierdził, że są marne szanse, aby zniknął i że raczej konieczna będzie laparoskopia, ale jeśli już mam coś zażywać to tabletki anty.

wyczytałam, że torbiele znikają nieraz po 2 - 3 cyklach i postanowiłam nie zażywać nic przez dwa miesiące i nastawiać się, że się uda i zniknie. u jednych osób znikają, u innych nie, ale mam wrażenie, że zażywając znów hormony jeszcze bardziej rozreguluje swój, do tej pory regularny, cykl. zresztą skoro torbiel pojawiła się PO odstawieniu tabletek to jeśli znów zacznę je zażywać obawiam się, że po ich odstawieniu problem się odpukać powtórzy.

czy któraś z Was miała podobny problem? jeśli w ogóle ktoś dotarł do końca mojego elaboratu to bardzo proszę o odpowiedzi, będę niezwykle wdzięczna.

Sylwia
love_actualy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.