Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-29, 17:42   #151
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
jolie ty to chyba wiesz najwiecej na temat naturalnych kosmetykow do wlosow....dziewczyny po co kupowac drogie odzywki jak mozna je sobie samemu zrobic...pokupowac mazidla mleczka itp...pomieszac i gotowe i napewno lepszej odzywki od tej nie bedzie....bo to co my kupimy jest w 100% naturalne a w odzywkach prawdziwej naturalnosci jest 5 %...lepiej kupic olejek kokosowy niz odzywke z dodatkiem tego. kokosa..czy nie mam racji??jakie jest wasze zdanie??
Wiem tyle ile udało mi się przeczytać i spróbować na własnej skórze (tudzież włosach). Jestem jak najbardziej za naturalnymi kosmetykami do włosów i lubie z nimi eksperymentować, żeby znaleść to co mi (a raczej moim włosom) najbardziej odpowiada. Nie dość, że przyjemne to i skuteczne
Cieszę się, że "wlasne" mazidła CI służą.
Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Raz czy 2 w tyg to jak najbardziej ale ja sobie nie wyobrażam codziennie takiej zabawy
Otóż to, nie każdy ma czas na taką "zabawę" no ale zawsze jest weekend, urlop- coś się znajdzie. Codziennie to się niestety nie da.
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dokładnie. U mnie samo nałożenie olejku kokosowego trwa dobre 20 min, jeśli chcę nasmarować równomiernie wszystkie pasma. I czas trzymania to teżnie 10 min, a conajmniej godzina, a najlepiej 3-4...
Nie dziwię się, przy takiej długości jaką masz (jeszcze raz pozowlę sobie dodać, że jestem nimi zachwycona).
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:11   #152
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dokładnie. U mnie samo nałożenie olejku kokosowego trwa dobre 20 min, jeśli chcę nasmarować równomiernie wszystkie pasma. I czas trzymania to teżnie 10 min, a conajmniej godzina, a najlepiej 3-4...
mo na twoje wlosy to tyle trwa i sie nie dziwie a co do nakladania dla chcacego nic trudnego...
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 18:23   #153
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

no to ja mam kolejny szamponik: Eva Natura, Zioła Polskie Czarna Rzepa. Nie ma silikonów, ale na drugim miejscu ma Sodium Laureth Sulfate. Kosztuje dosłownie kilka złotych w Rossmanie.Nie pieni się mocno, ale czuć, że włosy są po nim dobrze umyte.

Jeśli chodzi o oczyszczanie włosów, to gdzieś wyczytałam, że super działa mieszanka sody oczyszczonej z szamponem. Łyżka sody na łyżkę szapmonu. Umyć, szybko zmyć. Można przepłukać wodą z dodatkiem octu lub soku z cytryny. Czyści włosy z zabrudzeń, usuwa środki do stylizacji. Po tym zabiegu trzeba zastosować solidną odżywkę. Ponoć rewelacja: włosy chłoną wtedy dobroci z odżywki
__________________
PM 2011


Edytowane przez aluchelek
Czas edycji: 2008-03-01 o 18:24 Powód: przejęzyczenie :)
aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 20:33   #154
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Ten watek to strzal w 10!!

trafilam przypadkiem i wkoncu sie dowiedzialam czemu po jakims czasie po odstawieniu tych super kosmetykow moje wlosy znowu sa takie a fe.

w sumie nie mam nic ciekawego do powiedzenia tylko chcialam jeszcze powiedziec, ze... Jolie2601 jestes wielka! super ze zalozylas ten watek na wizazu
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 21:07   #155
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez noell88 Pokaż wiadomość
Ten watek to strzal w 10!!

trafilam przypadkiem i wkoncu sie dowiedzialam czemu po jakims czasie po odstawieniu tych super kosmetykow moje wlosy znowu sa takie a fe.

w sumie nie mam nic ciekawego do powiedzenia tylko chcialam jeszcze powiedziec, ze... Jolie2601 jestes wielka! super ze zalozylas ten watek na wizazu
Do usług
Cieszę się, że zgromadzone tutaj informacje komuś się przydają
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:51   #156
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dokładnie. U mnie samo nałożenie olejku kokosowego trwa dobre 20 min, jeśli chcę nasmarować równomiernie wszystkie pasma. I czas trzymania to teżnie 10 min, a conajmniej godzina, a najlepiej 3-4...
U mnie przygotowanie trwa ze 20min bo musze przygotowac 2 oddzielne maseczki (jedna na skore, druga na wlosy) w tym "przelac" 4 zółtka przez sitko, rozpuscic olej, potem przelac jeszcze do innej butelki zeby sie łatwiej nakladalo i żeby nie ubrudzic całej wanny, a potem pozmywac to co nabrudzilam, wiec troche schodzi

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie dość, że przyjemne to i skuteczne
Przyjemne? To zazdroszcze. Ja niecierpie tego nakladac a potem jeszcze zmywac z wlosow
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 14:13   #157
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Przyjemne? To zazdroszcze. Ja niecierpie tego nakladac a potem jeszcze zmywac z wlosow
Dla mnie to sama przyjemność. W dodatku, po całym tym rytuale, po domu unosi się cudowna woń oleju kokosowego
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 16:50   #158
*~Carmen~*
Raczkowanie
 
Avatar *~Carmen~*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 192
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziewczyny mam pytanko. Czy któraś z Was testowała może maskę PERFECTCARE Restructuring Mask firmy Euro Styl? Bo przykuła moją uwagę w drogerii Natura wielkim białym opakowaniem 1000 ml i postanowiłam ją zakupić Czekam na odp
*~Carmen~* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 21:19   #159
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

dla mnie nakladanie tyego to tez przyjemnosc....moglabym myc wlosy codziennie a myje co 4 dni...uwielbiam uwielbiam...
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 21:46   #160
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kupilam narazie odzywke Naturia z lnem i rumiankiem. Jest faktycznie bardzo 'lekka', wlosy dobrze sie po niej rozczesuja, ale wydaje mi sie ze nie nawilza zbyt mocno. W najblizszym czasie planuje zakupy u thanatosa i zrobienie swojego wlasnego psik psika
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:35   #161
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

od wakacji (czyli już ponad pół roku) używam szamponów bez silikonów ale z SLS (wypróbowałam każdy Z apteczki babuni po kilka razy) plus odżywka bez silikonów (Ziaja Olej rycynowy). Myję włosy codziennie. Nigdy jeszcze, przez całe życie, moje włosy nie były tak zdrowe. Zapomniałam o problemach typu: przetłuszczające się włosy, łupież, wypadanie, rozdwojone końcówki. Owszem, nie wyrosła mi nagle zamiast cieniutkich włosów czupryna, ale jestem w siódmym niebie, bo choć włosy nie sprawiają mi żadnych problemów.
Ostatnio kupiłam sobie Babydream'a z Rossmanna bo odstawiam SLS we wszystkich kosmetykach. Jestem nim już oczarowana i wiem że będzie tylko lepiej.
Gdyby wszyscy czytali te rzeczy i otworzyli oczy co serwują im wielkie koncerny kosmetyczne...
Dzięki za świetny watek i wielką pracę w którą w nią wkładacie
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 15:54   #162
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
od wakacji (czyli już ponad pół roku) używam szamponów bez silikonów ale z SLS (wypróbowałam każdy Z apteczki babuni po kilka razy) plus odżywka bez silikonów (Ziaja Olej rycynowy). Myję włosy codziennie. Nigdy jeszcze, przez całe życie, moje włosy nie były tak zdrowe. Zapomniałam o problemach typu: przetłuszczające się włosy, łupież, wypadanie, rozdwojone końcówki. Owszem, nie wyrosła mi nagle zamiast cieniutkich włosów czupryna, ale jestem w siódmym niebie, bo choć włosy nie sprawiają mi żadnych problemów.
Ostatnio kupiłam sobie Babydream'a z Rossmanna bo odstawiam SLS we wszystkich kosmetykach. Jestem nim już oczarowana i wiem że będzie tylko lepiej.
Gdyby wszyscy czytali te rzeczy i otworzyli oczy co serwują im wielkie koncerny kosmetyczne...
Dzięki za świetny watek i wielką pracę w którą w nią wkładacie
Do usług
Ja mam to samo. Odkąd rozstałam się z silikonami jest o niebo lepiej. Warto spróbować, na pewno nie zaszkodzi
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 10:49   #163
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Przeczytałam cały wątek,no i zamierzam odstawić dotychczasowe kosmetyki do pielęgnacji włosów : szampon farouk Biosilki odżywke ( jedwab już dawno odstawiłam) i maske kallos placente
No ,ale dopiero w sobote udam się do marketu i może tam dostane Barwe rumiankową lub Bebi ,bo u mnie w wsi niestety nie ma
A maske kupie Kallos latte.
Mam nadzieje ,ze to dobry wybór?
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:03   #164
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Przeczytałam cały wątek,no i zamierzam odstawić dotychczasowe kosmetyki do pielęgnacji włosów : szampon farouk Biosilki odżywke ( jedwab już dawno odstawiłam) i maske kallos placente
No ,ale dopiero w sobote udam się do marketu i może tam dostane Barwe rumiankową lub Bebi ,bo u mnie w wsi niestety nie ma
A maske kupie Kallos latte.
Mam nadzieje ,ze to dobry wybór?
Wszystko zależy od rodzaju włosów i od efektu, który chcesz uzyskać. Jeśli Twoje włoski nie mają tendencji do przeciążeń to inwestuj w latte jeśli zaś wolisz coś lżejszego to może wax polski? U mnie latte spisuje się rewelacyjnie, ale wiem, że niektóre dziewczyny mają problem z klapniętymi włosami po niej. Trzeba j bardzo solidnie spłukać
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:14   #165
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od rodzaju włosów i od efektu, który chcesz uzyskać. Jeśli Twoje włoski nie mają tendencji do przeciążeń to inwestuj w latte jeśli zaś wolisz coś lżejszego to może wax polski? U mnie latte spisuje się rewelacyjnie, ale wiem, że niektóre dziewczyny mają problem z klapniętymi włosami po niej. Trzeba j bardzo solidnie spłukać
Mam Wax ale zagraniczny (taki był u mnie w aptece) Co do przeciążenia włosów to raczej po maskach nie narzekam,i chyba kupie tą latte
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 11:15   #166
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Dla mnie to sama przyjemność. W dodatku, po całym tym rytuale, po domu unosi się cudowna woń oleju kokosowego
Taaak, aromat kokosowy w całym mieszkaniu... Coś cudownego

Cytat:
Napisane przez *~Carmen~* Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Czy któraś z Was testowała może maskę PERFECTCARE Restructuring Mask firmy Euro Styl? Bo przykuła moją uwagę w drogerii Natura wielkim białym opakowaniem 1000 ml i postanowiłam ją zakupić Czekam na odp
Ja jestem właśnie w trakcie testowania tej maski. Dostałam od koleżanki w ramach prezentu urodzinowego, kupiła mi ją w hurtowni fryzjerskiej. (Nawiasem mówiąc-jedynej, jaka jest w moim mieście). Tzn. jeśli myślę o tej samej co Ty Białe litrowe opakowanie, z proteinami jedwabiu?? Przynajmniej tak jest napisane, bo z tego co widziałam w składzie, jedwab jest na przedostatniej pozycji, czyli jakieś śladowe ilości pewnie Ale ma za to sporo oleju kokosowego-tak mi się przynajmniej wydaje-i cudownie pachnie kokosem... Dla takiego zapachu dam się pokroić
Jolie oświeciła mnie , że ta maska niestety ma silikony Ale mimo to postanowiłam ją przetestować i jak na razie nie mam do niej zastrzeżeń. Trzeba tylko dosyć dokładnie ją spłukać.
A ile ta maska kosztuje u Ciebie?

BTW: Jak ja wam zazdroszczę! Mówisz, że ta maska jest w Naturze?? Widocznie w innych miastach te drogerie są dużo lepiej zaopatrzone niż u mnie... W mojej Naturze, w obydwu, nie ma nic ciekawego, nic, czego nie znalazłabym w pierwszym lepszym supermarkecie, ani tej maski, ani mlecznej Kallosa, no po prostu nic.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:03   #167
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Mam Wax ale zagraniczny (taki był u mnie w aptece) Co do przeciążenia włosów to raczej po maskach nie narzekam,i chyba kupie tą latte
W takim razie polecam, u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Jednak jeśli będziesz miała okazję i wolne finanse na zakup polskiego waxa to też polecam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:59   #168
jun
Przyczajenie
 
Avatar jun
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Wielkie dzieki Jolie2601 za ten wątek Mam w miare zdrowe włosy, proste grube, bez rozdwojeń(jednak tak się układają że o hollywood falach mogę pomarzyć chyba ze cieszyć się nimi przez godzinę hehe Ale nigdy nie zdawałam sobie sprawy z JAKIŚ SILIKONÓW. Chyba odstawie połowe rzeczy do włosów!!! Może mogą wyglądać jeszcze lepiej a bez wspomagania SLSów!!! A juz myślałam ze jedwab Farouka to cuda

Jak macie jakieś jeszcze fajne szampony bez to piszcie
jun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 19:15   #169
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez jun Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki Jolie2601 za ten wątek Mam w miare zdrowe włosy, proste grube, bez rozdwojeń(jednak tak się układają że o hollywood falach mogę pomarzyć chyba ze cieszyć się nimi przez godzinę hehe Ale nigdy nie zdawałam sobie sprawy z JAKIŚ SILIKONÓW. Chyba odstawie połowe rzeczy do włosów!!! Może mogą wyglądać jeszcze lepiej a bez wspomagania SLSów!!! A juz myślałam ze jedwab Farouka to cuda

Jak macie jakieś jeszcze fajne szampony bez to piszcie
Nie ma za co
Ale to nie jest zasada, że silikony są beee. Jeśli nie masz efektu przeciązenia, oklapniętych włosów bez wyrazu, nie pojawia się niewyjasniony łupież, bądź też włosy nie przetłuszczają się szybciej niż kiedyś- to wcale nie musisz wszystkiego odstawiać Niestety nie każdemu slikony służą, no i dają tylko efekt wizualny.
Tak czy siak możesz spróbować je odstawić, przekonasz się jak jest u Ciebie
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 19:52   #170
eliZordon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Zrujnowałyście mi dzieciństwo!
Ja myślałam, że mój jedwabik to rzecz cudowna bo po nim włoski takie mięciutkie, ładniutkie i fajnie się falują... A tu na pierwszym miejscu cyclomethicone i dimethiconol, dalej trimethicone...
Co tu począć? Używać tego dalej, czy lepiej sobie odpuścić?
eliZordon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 20:09   #171
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez eliZordon Pokaż wiadomość
Zrujnowałyście mi dzieciństwo!
Ja myślałam, że mój jedwabik to rzecz cudowna bo po nim włoski takie mięciutkie, ładniutkie i fajnie się falują... A tu na pierwszym miejscu cyclomethicone i dimethiconol, dalej trimethicone...
Co tu począć? Używać tego dalej, czy lepiej sobie odpuścić?
Używać jesli nie masz objawow jakie opisałam w poprzednim poście to nie widzę problemu. Możesz tylko od czasu do czasu zafundować sobie kurację oczyszczającą (mycie prostym szamponem z SLSami). Jednak należy pamiętać, że silikony nie odżywiają, tylko działają wizualnie, więc warto dokarmiać swoje włoski
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 22:02   #172
jun
Przyczajenie
 
Avatar jun
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie ma za co
Ale to nie jest zasada, że silikony są beee. Jeśli nie masz efektu przeciązenia, oklapniętych włosów bez wyrazu, nie pojawia się niewyjasniony łupież, bądź też włosy nie przetłuszczają się szybciej niż kiedyś- to wcale nie musisz wszystkiego odstawiać Niestety nie każdemu slikony służą, no i dają tylko efekt wizualny.
Tak czy siak możesz spróbować je odstawić, przekonasz się jak jest u Ciebie
Dlatego spróbuje odstawić Bee nie moga być bo juz by włosy odpadły hehe ale fakt myje codziennie i nie wierze by to sie zmieniło ale może coś się polepszy. Był kiedyś taki fajny szampon Johnson &Johnson w przezroczystym opakowaniu co po nim włosy trzymały i 3-4 dni, ale teraz ZAPOMNIJ :O nigdzie go nie widzialam. Zapisałam tez skład mazidła, jak wynika ze skladników - musi być super
jun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 22:15   #173
jun
Przyczajenie
 
Avatar jun
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez eliZordon Pokaż wiadomość
Zrujnowałyście mi dzieciństwo!
Ja myślałam, że mój jedwabik to rzecz cudowna bo po nim włoski takie mięciutkie, ładniutkie i fajnie się falują... A tu na pierwszym miejscu cyclomethicone i dimethiconol, dalej trimethicone...
Co tu począć? Używać tego dalej, czy lepiej sobie odpuścić?
hehe mnie też

Ale wiesz chyba może jest w tym troche prawdy ze jak nie obciąza ci włosow to nie ma co sie bać! Z jedwabiu będzie mi ciężko zrezygnować i chyba tego nie zrobie Grube włosy poprostu sa po nim nieco lżejsze a niestety o to mi chodzi. Bo pojde do fryzjera, pocieniują mi czupryne a po tygodniu znów czuje kilo więcej haha Już nawet używam dla fryzjerów terminu 'dużo przerzedzić' zeby było jasne
jun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 12:23   #174
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez eliZordon Pokaż wiadomość
Zrujnowałyście mi dzieciństwo!
Ja myślałam, że mój jedwabik to rzecz cudowna bo po nim włoski takie mięciutkie, ładniutkie i fajnie się falują... A tu na pierwszym miejscu cyclomethicone i dimethiconol, dalej trimethicone...
Co tu począć? Używać tego dalej, czy lepiej sobie odpuścić?
Ja też mam po jedwabiu ladne wlosy ale jakbym tak go dłużej poużywala to po pewnym czasie mialam bym pare strąków na głowie

Cytat:
Napisane przez jun Pokaż wiadomość
hehe mnie też

Ale wiesz chyba może jest w tym troche prawdy ze jak nie obciąza ci włosow to nie ma co sie bać! Z jedwabiu będzie mi ciężko zrezygnować i chyba tego nie zrobie Grube włosy poprostu sa po nim nieco lżejsze a niestety o to mi chodzi. Bo pojde do fryzjera, pocieniują mi czupryne a po tygodniu znów czuje kilo więcej haha Już nawet używam dla fryzjerów terminu 'dużo przerzedzić' zeby było jasne
To może przez te silikony sa takie cięzkie?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 13:27   #175
eliZordon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 107
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
. Jednak należy pamiętać, że silikony nie odżywiają, tylko działają wizualnie, więc warto dokarmiać swoje włoski
Ależ oczywiście ze wiem Dokarmiam je trochę, głownie ziółkami aczkolwiek nie tylko.
No to jednak zostaje przy jedwabiu bo już chyba żyć bez niego nie umiem =P
eliZordon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 16:02   #176
jun
Przyczajenie
 
Avatar jun
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Ja też mam po jedwabiu ladne wlosy ale jakbym tak go dłużej poużywala to po pewnym czasie mialam bym pare strąków na głowie



To może przez te silikony sa takie cięzkie?
Moze i tak bym myślała ale od dziecka takie mam. To rodzinne heheh
to taki typ włosów jak azjatyckie(są takie twarde proste bez prostownicy i nigdy nawet mi sie nie rozdwajały heh) chociaż przyznaje ze pewnie z upływem czasu zostały i przeciążone przez silki bo trzeba je myć codziennie

Po jedwabiu poprostu jak go wciera się we włosy to już czuje na mokrych ze sa lżejsze. Za to wszystkie odżywki odstawiłam już dawno. TYLKO JEDWAB Juz wole jedwab niz powiedzmy odżywki Kerastase bo to jest dopiero oszukaństwo hahah
jun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 07:42   #177
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez jun Pokaż wiadomość
Dlatego spróbuje odstawić Bee nie moga być bo juz by włosy odpadły hehe ale fakt myje codziennie i nie wierze by to sie zmieniło ale może coś się polepszy. Był kiedyś taki fajny szampon Johnson &Johnson w przezroczystym opakowaniu co po nim włosy trzymały i 3-4 dni, ale teraz ZAPOMNIJ :O nigdzie go nie widzialam. Zapisałam tez skład mazidła, jak wynika ze skladników - musi być super
Ja myślę, że to działa przede wszystkim w przypadkach jak moje włosy właśnie: bardzo cieniutkie, w małych ilościach, ale generalnie nie zniszczone jakoś specjalnie. Silikony je obciążały, a teraz od kiedy je odstawiłam są puszyste ale nie naelektryzowane jak po niektóych środkach podnoszących włosy. To samo tyczy się SLSów w szamponach. Jednym bardzo to posłuży, inni będą mieli niedomytą głowę.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 14:00   #178
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jolie- super wątek!
Przeczytałam cały i mimo iż już od jakiegoś czasu próbuję zlikwidować kosmetyki zawierające silikony to jednak niewiem czego teraz używać... Mam odżywkę bez silikonów a co do szamponu to niestety niewiem, bo zacznę mój ulubiony Yves Rocher zwiększający objętość włosów farbowanych używać dopiero za 2 tygodnie, wtedy będę wiedziała czy ma silikony, bo w KWC nie ma jego składu. No chyba żę któraś wizażanka go używa i napisze skład jak nie to dowiem się za 2 tygodnie i wtedy też będę wiedzieć czy będę musiała się z nim rozstać czy jednak zostaniemy razem dłużej Moje włosy są cienkie, delikatne z tendencją do przetłuszczania i większość mazideł je obciąża niestety Dlatego myślę że wyeliminowanie silikonów to strzał w 10, obawiam się tylko tego elektryzowania brrr i tak się czasem elektryzują a co dopiero po odstawieniu silikonów.
A tak przeglądając KWC natknęłam się jeszcze na odżywkę Aussie i nie widzę w składzie silikonów, noo chyba że coś przeoczyłam, mógłby ktoś to zweryfikować? :
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13173

Cieszę się że trafiłam na ten wątek
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 14:46   #179
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziekuję atsenko miło mi to słyszeć. Co do odżywki to jest calkiem fajna, ma dużo ekstraktów no i jeden silikon (simethicone), który stwarza problemy delikatnym szamponon (natomiast szampon z SLSami spokojnie sobie z nim poradzi). Poza tym znajduje się za połową składu, czyli pewnie nie będzie go tam zbyt wiele. Myślę, że można "zaryzykować".
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 15:15   #180
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

jolie2601 to Twoje "psikadelko"

"Protein daję (na 50ml destylowanej) po 1ml, mleczek po 1.5. Czyli wystarczy to na dość długo. Koszt takiej "porcji" to ok.1,20zł[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ADMIN/USTAWI%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif[/IMG] Mozna sobie jeszcze chlupnąć do maseczki czy cuś."
Pozniej to zmywasz czy uzywasz jak hmmm jedwabiu np??
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.