Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 10:20   #5041
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Dziwi mnie, że jak ktoś siedzi w autobusie to na wolne miejsce obok siebie zawsze kładzie torebusie/bagaż, jakby nie mógł włożyć na górę albo pod nogi i z wielkim obrażeniem zdejmuje jak ktoś chce usiąść.

Dziwi mnie też, że osoby w wieku 50 lat w autobusie uważają się za babcie, które muszą siedzieć i im się to należy, a poza autobusem to zupełnie żywe kobiety.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Trusmilk, ja jestem chorobliwie chuda i słyszę docinki tak samo często jak osoby grube. Ludzie nie są przyzwyczajeni do ''inności'' Na uczelni słyszała docinki od wykładowców, którzy przy wszystkich pytali się czy się dobrze odchudza. A koleżanka je zdrowiej i mniej ode mnie -.-

Dziwi mnie też podejście ''to ja mam najgorzej''.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3

Edytowane przez Oh Peggy Brown
Czas edycji: 2011-07-30 o 10:21
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:25   #5042
Trusmilk
Rozeznanie
 
Avatar Trusmilk
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 956
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że jak ktoś siedzi w autobusie to na wolne miejsce obok siebie zawsze kładzie torebusie/bagaż, jakby nie mógł włożyć na górę albo pod nogi i z wielkim obrażeniem zdejmuje jak ktoś chce usiąść.

Dziwi mnie też, że osoby w wieku 50 lat w autobusie uważają się za babcie, które muszą siedzieć i im się to należy, a poza autobusem to zupełnie żywe kobiety.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Trusmilk, ja jestem chorobliwie chuda i słyszę docinki tak samo często jak osoby grube. Ludzie nie są przyzwyczajeni do ''inności'' Na uczelni słyszała docinki od wykładowców, którzy przy wszystkich pytali się czy się dobrze odchudza. A koleżanka je zdrowiej i mniej ode mnie -.-

Dziwi mnie też podejście ''to ja mam najgorzej''.
A ja nie mówię, że mam najgorzej Przyzwyczaiłam się, że jestem bardzo szczupła i robię wszystko, by przytyć. Sama nie obrażam obcych ludzi, nie wytykam im wagi, uważam, że to jest po prostu brak kultury. A powiem szczerze, że spytałam się kiedyś nie jednej osoby, dlaczego pyta mi się czy jest chora. Ona stwierdziła, że osoby szczupłej nie można obrazić, że stwierdzenie "chuda jak patyk" jest tak jakby komplementem. I tak, dziwi mnie to. I nie spotkałam się z sytuacją, że idę z koleżanką z nadwagą i nowo poznana osoba mówi "boże, jaka jesteś gruba".
__________________
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu.

Edytowane przez Trusmilk
Czas edycji: 2011-07-30 o 10:27
Trusmilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:27   #5043
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Nie lubię, gdy starsze osoby za swój największy atut uważają swój wiek lub wciąż go przytaczają.
,,Panie, ja to mam osiemdziesiąt lat."
,,Siedemdziesiąt sześć lat żyje na tym świecie, ale takiego czegoś to nie widziałam."
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:35   #5044
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Trusmilk, to po prostu tego nie zauważyłaś, bo zarówno ludzie z nadwagą jak i niedowagą są męczeni

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

I dziwi mnie, że starsi ludzie zapominają języka w gębie jak chcą usiąść (i nie poproszą by ktoś ustąpił miejsca) A potem gadają, że młodzież to teraz tylko w okno patrzy i nie rozgląda się czy ktoś chce usiąść.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 10:49   #5045
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Jestem przerażona, gdy czytam niektóre posty na wizażu. Brak środków stylistycznych, niechlujna składnia, błąd na błędzie. A za chwilę okazuje się, że autorka właśnie pisze swoją pracę magisterską. Kiedyś studia były synonimem polskiej inteligencji, oczytania, a teraz? Przy okazji, moja koleżanka opowiadała mi, jak na jej kierunku, obleganym, fakt, na szanowanej uczelni publicznej studenci zwracali się do prowadzących zajęcia na TY, oczywiście bez pozwolenia. Ignorancja i prostactwo jak dla mnie.
Poziom studentów jest ogólnie coraz bardziej żenujący dla mnie. RAZ byłam na Juwenaliach. Wstyd. jak wieczorem zobaczylam w wiadomościach co się działo-wstyd mi bylo wyjść na ulicę. Wiem, że nie wszyscy, przecież sama jestem studentą i mam grono normalniejszych znajomych, ale to wszystko ogółem ma być "elitą" to ja się boję, jaki poziom ma reprezentować "nie-elita" w ich przekonaniu...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:05   #5046
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Mnie dziwi ocenianie "mądrości" ludzi po ich wykształceniu, ale typu:
"Ona jest po zawodówce, pewnie głupia jakaś" - albo " Ona skończyła studia, to trochę o życiu wie" ,"Wybrała technikum, bo do liceum to jej pewnie nie przyjęli". A ja się pytam.. co ma poziom wykształcenia do wiedzy i doświadczenia życiowego?. Każdy ma je osobiste, i mierzenie wszystkiego jedną miarą jest dla mnie również dziwne. Osoby po szkole zawodowej, to nie tylko takie, które wybrały ją bo " do innej by nie przyjęli" tylko dlatego, że jest to szansa na rozwój w dziedzinie jaka im odpowiada. A swoją drogą,moim zdaniem: jak komuś się chce, to może osiągnąć wiele, nie ważne w jakiej szkole, choć może zależy to od poziomu indywidualnej trudności..
Denerwuje mnie również, gdy ktoś miał np. jedną rzecz z danej firmy, i się zepsuła, i już stwierdza, iż ta cała firma jest do niczego, i wszystkie produkty są badziewne.
Np. mojej znajomej zepsuł się telefon marki XXX, i do mnie " A XXX to są w ogóle badziewia co do joty, bateria mi nie trzyma tyle ile trzeba i się zacina ;/" - dodam, że to 1 telefon marki XXX w jej życiu..
Raczej pasowałoby stwierdzenie " nie wiem jakie są inne produkty tej firmy, ale mój telefon. np. się zepsuł, i mam pewne obawy."
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:07   #5047
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Poziom studentów jest ogólnie coraz bardziej żenujący dla mnie. RAZ byłam na Juwenaliach. Wstyd. jak wieczorem zobaczylam w wiadomościach co się działo-wstyd mi bylo wyjść na ulicę. Wiem, że nie wszyscy, przecież sama jestem studentą i mam grono normalniejszych znajomych, ale to wszystko ogółem ma być "elitą" to ja się boję, jaki poziom ma reprezentować "nie-elita" w ich przekonaniu...
Poza tym, teraz bardzo dużo osób idzie na studia, tylko po to aby studiować. Wiele osób idzie na pedagogikę na przykład, ale w rzeczywistości tylko garstka z nich studiuje ten kierunek z powołania. Mam nadzieję, że jak kiedyś będę miała własne dzieci i poślę je do przedszkola, szkoły, to trafię tam na wychowawcę z tej drugiej grupy

Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Mnie dziwi ocenianie "mądrości" ludzi po ich wykształceniu, ale typu:
"Ona jest po zawodówce, pewnie głupia jakaś" - albo " Ona skończyła studia, to trochę o życiu wie" ,"Wybrała technikum, bo do liceum to jej pewnie nie przyjęli". A ja się pytam.. co ma poziom wykształcenia do wiedzy i doświadczenia życiowego?. Każdy ma je osobiste, i mierzenie wszystkiego jedną miarą jest dla mnie również dziwne. Osoby po szkole zawodowej, to nie tylko takie, które wybrały ją bo " do innej by nie przyjęli" tylko dlatego, że jest to szansa na rozwój w dziedzinie jaka im odpowiada. A swoją drogą,moim zdaniem: jak komuś się chce, to może osiągnąć wiele, nie ważne w jakiej szkole, choć może zależy to od poziomu indywidualnej trudności..
Denerwuje mnie również, gdy ktoś miał np. jedną rzecz z danej firmy, i się zepsuła, i już stwierdza, iż ta cała firma jest do niczego, i wszystkie produkty są badziewne.
Np. mojej znajomej zepsuł się telefon marki XXX, i do mnie " A XXX to są w ogóle badziewia co do joty, bateria mi nie trzyma tyle ile trzeba i się zacina ;/" - dodam, że to 1 telefon marki XXX w jej życiu..
Raczej pasowałoby stwierdzenie " nie wiem jakie są inne produkty tej firmy, ale mój telefon. np. się zepsuł, i mam pewne obawy."
Znam osoby po technikum, zawodówce z którymi porozmawiam na o wiele ciekawsze tematy, niż z ludźmi po studiach. Często też takie osoby mają o wiele więcej mądrości życiowej, ciekawe spostrzeżenia itp. Jest to niezwykle krzywdzący stereotyp, zwłaszcza, że fachowcy są bardzo potrzebni!

Edytowane przez Cherry Blossom Girl
Czas edycji: 2011-07-30 o 11:10
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 11:11   #5048
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Poza tym, teraz bardzo dużo osób idzie na studia, tylko po to aby studiować. Wiele osób idzie na pedagogikę na przykład, ale w rzeczywistości tylko garstka z nich studiuje ten kierunek z powołania. Mam nadzieję, że jak kiedyś będę miała własne dzieci i poślę je do przedszkola, szkoły, to trafię tam na wychowawcę z tej drugiej grupy
Zgadzam się. I wybór studiów pod kątem trudności a nie zainteresowań... " Aa, pójdę sobie na takie studia, mówią, że są łatwe, a wyższym można się pochwalić."
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:41   #5049
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. I wybór studiów pod kątem trudności a nie zainteresowań... " Aa, pójdę sobie na takie studia, mówią, że są łatwe, a wyższym można się pochwalić."
Jak ja nie cierpię określenia, że studia humanistyczne są łatwe... A potem są takie kwiatki jak:
a) dziewczyny w tramwaju rozmawiają. jedna studiuje polonistykę i skarży się drugiej, że jest beznadziejnie, bo ona musi tyyyyle czytać... Myślałam, że tam padnę....
b) kolega na laborkach mówi, że on takie studia z laboratorium to rozumie, a tacy humaniści to nic nie robią, żadne tak studia... Tego objechałam z góry na dół.

Żeby nie było-studiuję chemię, jestem po klasie humanistycznej. Dlatego mnie drażni takie szufladkowanie.

Co do tej pedagigiki-na wizażu jest jedna panna, co dzieciaków nie cierpi, a jest na pedagogice, bo tak... Bo rodzice doradzili, bo łatwe, bo praca...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 12:56   #5050
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Trusmilk Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, jak wrzuca się wszystkie bardzo szczupłe osoby do jednego wora-> "anoreksja, na pewno chora". Śmieszy mnie fakt, że osobie grubej nigdy się tego nie powie, a osoby szczupłe często są w ten sposób obrażane. A już powiedzenie "facet nie pies, na kości nie poleci" działa na mnie, jak płachta na byka. A i owszem poleci, drogie Panie.
Mam koleżankę, która jest notorycznie obrażana w pracy przez jowialne koleżanki tylko dlatego ze jest bardzo szczupła. Odżywia sie normalnie, ale po prostu tak już ma i wszyscy w rodzinie są tacy szczupli ale zdrowi.
Zawsze wszyscy zaglądają jej do kanapek, czy aby nie ma za mało. Nie krępują sie mówić o gruchotaniu kościami i w końcu o tasiemcach. Ja jej zawsze radzę aby odgryzała sie w dokładnie odwrotną stronę.
Totalny brak kultury, zwłaszcza ze dziewczyna tłumaczyła, ze taka jej uroda.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Też mam koleżankę po pedagogice, która nie lubi dzieci. Została przedszkolanka i cieszy sie, ze ma długie wakacje, darmowe obiady i ze wogóle pracuje. A dzieci to jakoś prze oleje przez te 5 godzin
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:03   #5051
Trusmilk
Rozeznanie
 
Avatar Trusmilk
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 956
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Mam koleżankę, która jest notorycznie obrażana w pracy przez jowialne koleżanki tylko dlatego ze jest bardzo szczupła. Odżywia sie normalnie, ale po prostu tak już ma i wszyscy w rodzinie są tacy szczupli ale zdrowi.
Zawsze wszyscy zaglądają jej do kanapek, czy aby nie ma za mało. Nie krępują sie mówić o gruchotaniu kościami i w końcu o tasiemcach. Ja jej zawsze radzę aby odgryzała sie w dokładnie odwrotną stronę.
Totalny brak kultury, zwłaszcza ze dziewczyna tłumaczyła, ze taka jej uroda.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Też mam koleżankę po pedagogice, która nie lubi dzieci. Została przedszkolanka i cieszy sie, ze ma długie wakacje, darmowe obiady i ze wogóle pracuje. A dzieci to jakoś prze oleje przez te 5 godzin
bo ludzie myślą, że to komplement i pochlebiają nam, bardzo szczupłym
__________________
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu.
Trusmilk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 13:41   #5052
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Trusmilk Pokaż wiadomość
bo ludzie myślą, że to komplement i pochlebiają nam, bardzo szczupłym
Nieprawda.
Ludzie nie lubią inności - to raz, za to lubią dowartościowywać się kosztem innych - to dwa
A trzy - są wredni po prostu
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-07-30 o 13:45
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:46   #5053
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Nieprawda.
Ludzie nie lubią inności - to raz, za to lubią dowartościowywać się kosztem innych - to dwa
no nie wiem, ja sie przyznam, ze czasem zdarza mi się powiedzieć bardzo szczupłej osobie coś w stylu "ale Ty jesteś chuda" albo "co jesz, że tak wyglądasz?" ale to tylko dlatego, że sama bym chciała jeść na co mam ochotę i nie tyć, po prostu zazdroszczę takim osobom, jest mi ciężko zrozumieć, że dla kogoś bycie szczupłym jest problemem.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:46   #5054
Trusmilk
Rozeznanie
 
Avatar Trusmilk
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 956
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Nieprawda.
Ludzie nie lubią inności - to raz, za to lubią dowartościowywać się kosztem innych - to dwa
swoją drogą to dość podłe wpędzać innych w kompleksy, aby siebie dowartościować.
__________________
Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu.
Trusmilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:47   #5055
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Trusmilk Pokaż wiadomość
swoją drogą to dość podłe wpędzać innych w kompleksy, aby siebie dowartościować.
Ludzie to ogólnie podły gatunek...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:47   #5056
Reme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 009
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Ale się rozgadały Wydaje mi się, czy powinien być nowy wątek?
__________________
„tu, teraz, zanim cokolwiek inne, przed jutrem, zanim umrzemy”
Reme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:27   #5057
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość


Też mam koleżankę po pedagogice, która nie lubi dzieci. Została przedszkolanka i cieszy sie, ze ma długie wakacje, darmowe obiady i ze wogóle pracuje. A dzieci to jakoś prze oleje przez te 5 godzin
Jak można olewać żywotne 4-latki, które włażą Ci na głowę, bo taka ich natura? Czy takie coś jest w ogóle realne?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:32   #5058
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

idę założyć cz 2

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post28450561
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2011-07-30 o 14:46
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:45   #5059
miss kitsch
Zakorzenienie
 
Avatar miss kitsch
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 673
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Nieprawda.
Ludzie nie lubią inności - to raz, za to lubią dowartościowywać się kosztem innych - to dwa
A trzy - są wredni po prostu
Dodałabym jeszcze punkt czwarty - nie zdają sobie sprawy z tego co mówią czyli robią niezamierzoną przykrość.

Akurat nie należę do osób specjalnie wrażliwych (a tym bardziej przewrażliwionych), ale czasem nawet ja mam dosyć natrętnych komentarzy.

Ważę mało i do tego jestem wegetarianką - można się nasłuchać
__________________
miss kitsch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 14:46   #5060
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Część druga już jest:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=549077
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 14:47   #5061
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez miss kitsch Pokaż wiadomość
Dodałabym jeszcze punkt czwarty - nie zdają sobie sprawy z tego co mówią czyli robią niezamierzoną przykrość.
Też racja.

Cytat:
Akurat nie należę do osób specjalnie wrażliwych (a tym bardziej przewrażliwionych), ale czasem nawet ja mam dosyć natrętnych komentarzy.
Ja akurat jestem przewrażliwiona, więc sobie wyobraź moje przeżywanie
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:23   #5062
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość


Jak moja kuzynka, która chwaliła się, ze ma bluzkę z cottonu - aż jej ktoś nie powiedział, ze to bawełna
Miałam taką koleżankę, która z dumą oznajmiała: bluzeczki noszę tylko z cottonu!
A kiedyś a oburzeniem stwierdziła:
Tusz mi się rozmazał. I to mascara!
Nic jej nie mówiłam, bo ona z tych, co wiedzą lepiej. A niech robi z siebie idiotkę.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 16:24   #5063
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Trusmilk Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, jak wrzuca się wszystkie bardzo szczupłe osoby do jednego wora-> "anoreksja, na pewno chora". Śmieszy mnie fakt, że osobie grubej nigdy się tego nie powie, a osoby szczupłe często są w ten sposób obrażane. A już powiedzenie "facet nie pies, na kości nie poleci" działa na mnie, jak płachta na byka. A i owszem poleci, drogie Panie.
Oczywiście, że słyszą np 'gruba świnia' albo 'jesteś w ciąży'? jak ja usłyszałam. Tak samo u tych chudszych.
W obie strony to jest głupie.

Co do sytuacji w autobusach, to zgadzam się, że niektórzy mają od razu roszczeniową postawę, że muszą usiąść, mimo że mają tyle energii , że ho ho. Oczywiście ustępuję miejsca kobietom w ciąży i starszym i uważam to za moralny obowiązek, nie mogłabym inaczej. Młodszym też ustępuję jak tego potrzebują lub mają duże bagaże, jakby ktoś mnie poprosił i powiedział, że źle się czuje, to oczywiście też.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2011-07-30 o 16:29
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 17:49   #5064
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Angry Pokaż wiadomość
dobre!

Mnie dziwi ogólnie, że ludziom nie jest głupio tak śmiecić wokół siebie, pomijam te odpady gabarytowe, ale na chodnikach co krok jakieś papierki, niedopałki. Jaki to problem dojść te 5 metrów dalej do kosza? Przecież od przedszkola chodzi się na "sprzątanie świata", uczy się dbania o środowisko, pomijając już, że takie rozwalanie śmieci wokół siebie to po prostu brak kultury. Ale potem ci sami narzekają, że wszędzie jest syf.
Przyznaję, że i mnie dziwi takie lenistwo. Ale wkurza mnie też niemiłosiernie, że w moim mieście możesz iść i kilometr i nie ma żadnego, dosłownie żadnego kosza na śmieci! Władze chwalą się że miasto się rozbudowuje, a nie mogą dostawić kilku koszy na śmieci.
Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Nie skąd, to wcale nie jest krótko, to przeciez kupa czasu
A potem zdarzają się takie historie
Żartujesz? W ciągu 1-1,5 roku można wystarczająco poznać drugą osobę, by zdecydować czy chce się z nią spędzić resztą życia. Oczywiście wszystko zależy od wieku w jakim się jest, tempa rozwoju związku i przede wszystkim charakteru obu osób, ale nie ma się co dziwić, że ludzie po takim, a nawet krótszym czasie decydują się na ślub.
I wcale ten okres czasu nie musi źle wróżyć przyszłości związku.
Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
ale czemu nie na miejscu? forum to dobre miejsce do opisywania tego co się myśli, wiadomo że świat jest mały pewnie nie raz obgadana została matka żona córka siostra kuzynka przyjaciółka sąsiadka koleżanka JAKIEJŚ wizażanki, przy okazji jakiegoś wydarzenia, reportażu czy nie wiem, świątecznej paczki.
nie mówię że nie masz jej bronić, to miłe, ale no obiektywnie rzecz biorąc prawda leży po dwóch stronach, bardziej po stronie naiwności.
Zgadzam się, paryzanko, nie ma się co oburzyć. Prawda, że te komentarze mogą być dla Ciebie przykre, ale wystarczy sprostować skoro wiesz więcej o całej sytuacji. Ale forum to typowe miejsce dla takich dyskusji.
Cytat:
Napisane przez paryzanka202 Pokaż wiadomość
Widocznie Ja nie uwazam zeby 1,5 roku bylo czyms zadziwiajacym Rozumiem pol roku moze zdziwic,ale 1,5 do oswiadczyn mnie nie
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 17:54   #5065
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 18:12   #5066
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Swoją drogą to przerażające-na studia się wybierają, magistry mają, a podania głupiego jedna z drugą nie umie napisać... W tamtym roku musiałam koledze dyktować podanie, łącznie w UKŁADEM bo nie bardzo wiedział co i jak...
Ja rozumiem, że nie każdy musi mówić i pisać piękną literacką polsczyzną, znać wszystkie środki stylistyczne, skomplikowaną gramatykę[chociaż na poziomie studiów wypadałoby się nią posługiwać] i znać wszystkie możliwe gatunki literackie. Ale UKŁAD dość podstawowej rzeczy, czyli podania, wypadałoby jednak znac...
Mnie za to bardzo denerwuje traktowanie innych jak debili i podwyższanie tym swojej samooceny. Zauważyłam to zwłaszcza wśród studentów mojego kierunku i kandydatów na te studia. Wiadomo, że człowiek w nowym miejscu, środowisku musi się zorientować jak to działa, gdzie co i jak. A na gronie przykładowo - pełno odpowiedzi w stylu "jak możesz tego nie wiedzieć", "studiujesz to co studiujesz i nie wiesz gdzie to znaleźć", "maturę zdałeś a czytać ze zrozumieniem nie umiesz?"... Nosz kur..., jak ci się nie chce człowieku to nie odpisuj, skoro uważasz, że powinien sam to znaleźć/wiedzieć gdzie jest, nie ma takiego obowiązku.


Trzeba by ten zamknąć.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2011-07-30 o 18:22
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 23:07   #5067
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

W ogóle irytuje mnie pewne zjawisko obserwowane przeze mnie w hipermarketach. W niektórych z nich mają całkiem dobre ciemne pieczywo z mnóstwem ziaren zbóż. Ilekroć biorę takowe bułki, to zawsze przy kasie źle mi je naliczą, jak zwracam uwagę, że to nie te za 40 groszy, tylko te droższe, to kasjerki mają do mnie pretensje, że im to zgłaszam... Dzisiaj usłyszałam, że bułka to bułka... Kompletnie się tym nie przejmują, że źle nabijają i mają za złe, że człowiek jest uczciwy. A ja po prostu źle bym się czuła, gdybym uwagi nie zwróciła. Moja mama też kiedyś zwróciła uwagę kasjerce, a ta jej wypaliła: czyżby sumienie zaczęło panią gryźć Jak może ją gryźć sumienie, skoro to nie ona nabijała to, tylko kasjerka...

Druga kwestia, nie rozumiem dziwnych komentarzy ludzi, jak idę z kolorowym kartonowym pudłem. Ja do takowych wsadzam często notatki i inne rzeczy. Takie pudła bywają przydatne.

A i dziwią mnie podpisy zdjęć na Digarcie, które obfitują w niekończące się dedykacje. Rekordzista miał 30 dedykacji pod jednym zdjęciem... Oczywiście każda dedykacja okraszona była buziaczkiem i "nutką" z YouTube. Zdjęcie było naprawdę udane, ale jarmark pod nim naprawdę odstraszał.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 23:19   #5068
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

A wiesz, jak potem kierownictwo na takie kasjerki pomstuje? Bo straty się niezłe generują i burdek się w systemie robi Także brawa za uczciwość i cierpliwość do nich...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 22:52   #5069
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
A wiesz, jak potem kierownictwo na takie kasjerki pomstuje? Bo straty się niezłe generują i burdek się w systemie robi Także brawa za uczciwość i cierpliwość do nich...
Staram się być uczciwa i zgłaszać takie rzeczy, ale czasami mnie już siły opuszczają, jak sama kasjerka nie widzi w tym różnicy i ma do mnie pretensje, ze jej to zgłaszam. Mi się zawsze wydawało, że sklep przez takie rzeczy ponosi straty, które odczuwają pracownicy i chyba powinni być zadowoleni, skoro im się to zgłasza. Tymczasem ilekroć robię zakupy w Kauflandzie, to mam problem z pieczywem, czasem mam ochotę już go nie brać, chociaż tamtejsze bułki ciemne wiejskie są smaczne, bo wiem, że przy kasie nabiją je jako bułki ziarniste albo kajzerki i bądź tu człowieku uczciwy, skoro nawet kasjerka idzie w zaparte, że jest dobrze...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 22:55   #5070
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią

JEST JUŻ NOWY WĄTEK, ile razy trzeba to napisać?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.