Co jecie poza domem?:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-15, 11:51   #1
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037

Co jecie poza domem?:)


wlasnie.. spedzam duzo czasu poza domem, czasem nawet caly dzien.. dotychczas jadlam jakes jogurty, kanapki, batony, chodzilam na nalesniki.. i wracalam do domu o 21 i pochlanialam obiado-kolacje
chcialabym to zmienic, bo to nie jest najlepszy sposob zywienia. tylko nie wiem co mam jesc kiedy jestem poza domem i kiedy nie mam mozliwosci przygotowania dietetycznego, niskokalorycznego posilku..
co jest zeby po powrocie do domu pozny/ wieczorem nie byc glodna?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:07   #2
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Co jecie poza domem?:)

cześć! Mam ten sam problem.. Dojeżdżam do szkoły dość spory kawałek i siedzę tam cały dzień... i nigdy nie wiem co mam zjeść.. więc z reguły nie jem nic
Natomiast jak wrócę do domu to zaczynam pochłaniac jak głupia i nie mogę się powstrzymać.
Jeśli macie jakiś pomysł to proszę podzielcie się...
pozdraiwam
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:32   #3
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Co jecie poza domem?:)

ja tez dojezdzam.. a na studiach plan jest tak rozalony na caly dzien ze nie oplaca m sie wracac do domu na pol h.. i wtedy oczywiscie jakis bar..
wolalabym cos zabierac z domu, np jakies kanapki.. tylko nie wiem jakie zeby byly nieskokaloryczne
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:41   #4
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Co jecie poza domem?:)

ja tez sie podpinam pod watek ale chodzi mi bardziej o produkty które można kupic juz na miescie i żeby były zdrowe i niskokaloryczne, nie mam najzwyczajniej czasu rano robic sobie kanapek do szkoły i zazwyczaj w szkole jem kupowana kanapke ale jezeli siedze np 9 godzin w szkole (matura) to już nie mam co kupic tylko batoniki i słodycze i chodze głodna do szkoły moge np wziąśc sobie jogurt ale jezeli po szkole ide na miasto i jestem w domu ok 20 to co ja moge sobie kupic do jedzenia??
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:04   #5
mao_lao
Raczkowanie
 
Avatar mao_lao
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 73
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Dobra, już lecę z odsieczą. Jestem PH (przedstawicielem handlowym) czyli mistrzem i ekspertem w nieprzebywaniu i niejedzeniu w domu ;-)

1. W większości barów, knajp i restauracji podaja sałatki. Jak nie - zawsze są surówki.

2. Jeżeli kanapki to na pełnoziarnistym, ciemnym pieczywie. Zapchasz taką jogurtem i jest git.

3. Unikać hamburgerów, cheeeeesburgerów, kanapek na ciepło i innych fastfoodów robionych na zasadzie białe pieczywo, tłuste mięsko i tłusty sos.

4. Nie dać sie wkręcić. Shake ma kolo 200 kcal! Czyli jednak nie jest taki lekki jak nam sie wydaje...

5. Batony belvita nie są jakoś chyba bardzo kaloryczne i w ostatecznosci...choc ja nie lubię czekolady wiec ekspertem nie jestem.

6. Jak w knajpie to raczej kurczak grilowany nie smazony, ziemniaki zamiast frytek (oj wiem ze kusi)

7. Woda zamiast coli!

8. No beer, chociaz wiem ze z tym megatrudno

9.uwaga na sosy dookoła - niby lekkie a jednak ten z majonezem ma milion kalorii

10. Po ostatnie jeść mniej a częściej. Nie dopuszczać do przegłodzenia.

Demetria - jak idziesz "na miasto" to tam jest pełno miejsc gdzie można wrzucić cos szybkiego niskokalorycznego... a glodna nie chodz bo to nie dobrze..
__________________
:: Gdyby nie było mężczyzn świat byłby pełen grubych i szczęśliwych kobiet ::
mao_lao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:19   #6
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Co jecie poza domem?:)

BelVita ma 75 kcal (jeden batonik) i to dobra alternatywa bo troche zapycha (zawiera jakieś płatki zbóż) Mi się tam nigdy nie wydawało że shake jest lekki a teraz musze powiedzieć że mi sie tak właśnie wydaje!!! 200 kcal to bardzooo malutko...tyle ma przeciętny batonik.Ja jestem za sałatkami...a raczej za surówkami =]]] Są pycha tyle że ja uwielbiam te z majonezem ale co tam I tak jestem zdania że lepiej zabierac jak najwięcej z domu bo można zbankrutować...
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:30   #7
mao_lao
Raczkowanie
 
Avatar mao_lao
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 73
Dot.: Co jecie poza domem?:)

no mnie sie jednak wydaje ze to duzo...biorac pod uwage ze to tylko cos malego do wypicia i sie tym czlowiek nie naje...
__________________
:: Gdyby nie było mężczyzn świat byłby pełen grubych i szczęśliwych kobiet ::
mao_lao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-15, 18:33   #8
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Co jecie poza domem?:)

wlasnie.. tak postanowilam ze troche pooszczedzam i bede mniej kasy wydawala na batony itp .. oszczedze kase na jakis fajny ciuszek a przy okazji schudne..
no i chcialabym cos z domu zabierac..
ale co? z czym kanapki?
np kanapka z serem zoltym ile ma kalorii? kocham ser zolty... jaki ma najmniej kalorii?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:35   #9
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Ja natomiast polecam takie oto przegryzki (z tym że trzeba wczesniej przygotowa w domu):
-pokrojona na kawałeczki marchew do chrupania
-pieczywo chrupkie posmarowane jakims serem (fajnie namięka po kilku godzinach)
-po prostu owoce (jabłko, pomarańcza, mandarynka)
-garstka orzechów
-dużo wody mineralnej
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:36   #10
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Co jecie poza domem?:)

a sheka nie lubie.. a moze lubie, ale nigdy w zyciu go nie wypije.. po tym jak przeczytalam o ty co kiedys w nim znalezli ja wiem ze to pewnie plotka.. ale udalo im sie skutecznie mi go obrzydzic
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:52   #11
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Co jecie poza domem?:)

chyba zaczne zabierac jabłka do szkoły a u mnie w szkole sa takie pyszne kanapki z fantastycznymi bułkami z ziarnami grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rr pyszne sa te bułki i nie znalazłam ich nigdzie indziej tylko u mnie w szkole je widze a Lila sprzedawczyni nie chce mi powiedziec z jakiej piekarni są a z jedzeniem na miescie czyli w barach knajpach itp jest właśnie ten problem że to nie na moja kieszen, zbankrutowałabym
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-15, 20:19   #12
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Czy ktoś wie coś [kalorie, składniki, itp.] o owocogurtah z Mc?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:08   #13
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Ja shake pije bardzo rzadko ale wiem że można się nimi najeść łojojojjj można...wystarczy ten mały kubeczek i nie musze nic jeśc przez jakieść 5h...nie mniej jednak jest to niezdrowa rzecz dlatego tego unikajcie Atram serek żółty możesz jeść bez obaw...tylko jak kupujesz to poproś o "chudy" Taki z niską zawartością tłuszczu...nawet powiedziałabym że kanapka z czarnego chlebka + serek + chuda wędlinka z piersi kurczaka + jakieś warzywko jest bardzo wskazana bo to bomba białkowa co przy odchudzaniu jest konieczne Oczywiście należy też patrzeć na godzinę...tak do 16 można spokojnie jeść potem lepiej już unikać chleba
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:23   #14
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Co jecie poza domem?:)

a jak zjem np 3 takie kanapki w ciagu dnia, to nie bedzie "grzech"?
tak sobie pomyslalam ze moze bede robic sobie takie 3 kanapki na caly dzien i kupowac pol kilo mandarynek. moze to wystarczy kiedy jestem caly dzien poza domem
tylko czy to nie bedzie za duzo?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:27   #15
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Co jecie poza domem?:)

JEzeli wliczasz w to śniadanie drugie śniadanie...+ obiad i podwieczorek to na pewno nie za dużo a nawet za mało Pamiętaj żeby zjeść też coś ciepłego...może byc nawet wieczorem...ale ciepłe posiłki sa potrzebne Możesz sobie mieszać...np dodwać sałate jakieś inne warzywa...2 takie kanapki na raz na pewno wystraczą na 3h potem np jedna + owoc... Nie wiem jak masz rozplanowane jedzenie...czy masz czas na obiad w normalnych godzinach czy np. wracasz kolo 18 i dopiero coś jesz w domu??
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:29   #16
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Co jecie poza domem?:)

ja bym nie przezyła na 3 kanapkach i pol kilo mandarynek wychodze z domu o 6 i jakbym do 21 miała tylko 3 kanapki.... ooooo nieee odrobiłabym sobie to wieczorem opychajac sie niemiłosiernie ale na to wszystko wpływa też aktywność ruchowa jaką uprawiasz.. inaczej bedzie jezeli cały dzien jesteś w ruchu a inaczej jeżeli np masz wykłady i siedzisz

a tak BTW czy myślenie spala kalorie? bo ja duzo myślę i jakby spalało kalorie to by było nadzwyczaj dobrze
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:40   #17
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Dopiero teraz przeczytałam ze wracasz o 21 Lepiej bioerz wiecej tych kanapek NA śniadanie jedz np płatki z CIEPŁym mlekiem...potem zabieraj na 2 śniadanie 2 kanapki + np. jogurt najesz się na 3-4h .....potem jak nie masz gdzie zjeśc obiadu albo czegokolwiek zdrowego...też jedz kanapki + owoc albo nie wiem co....na kolejny posiłek zabierz jakąś przekąske...np....pieczyw a chrupke i coś tam...albo wymyśł sobie coś...no i jak wrócisz do domu to mozesz zjeść np cieplą zupke jakąś małą ilość...a jak chodzisz wcześnie spać...to lepiej jak nic nie zjesz....ale jeśłi tak kolo 23 to spokojnie mala ilosc zupy czy jakis male miesko CI nie zaszkodzi.
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 21:47   #18
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Olunie, dziekuje za rady. tak wlasnie bedzie wygladac moj jadlospis.. zwlaszcza podczas tych dni kiedy nie mam mozliwosci zjedzenia obiadu
bardzo mi pomoglas, zwlaszcza tym ostatnim postem

a co do cwiczen.. to postanowilam ze chocbym padala ze zmeczenia to minimum 15 minut dziennie.. a tak optymalnie pol h cwiczen
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 23:09   #19
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Dot.: Co jecie poza domem?:)

.

Edytowane przez winner
Czas edycji: 2007-08-07 o 10:55
winner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 07:58   #20
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Cytat:
Napisane przez winner
poza domem to zazwyczaj jem slodycz ei fast foody hihihi
Nie ma sprawy =]]
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 09:00   #21
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Co jecie poza domem?:)

ja jezeli musze jesc poza domem to jadam w barach studenckich,jakies surowki,zeminiaki i moze czasem jakies miecho do tego.ale wyobrazam sobie jak oni to smaza na szybko,wiec robie to naprawde bardzo rzadko.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 10:49   #22
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Demetria, jeśli jesteś codziennie poza domem do 21, to powinnaś zdecydowanie znaleźć jakiś bar, żeby jeść obiad wcześniej, a wieczorem w domu co najwyżej jakiś niewielki posiłek białkowy. Kanapki zabieraj ze sobą na drugie śniadanie i podwieczorek, można je popijać np. kefirem czy maślanką albo sokami warzywnymi. A propos czasu: jeśli masz go rano mało, to kanapki "na wynos" rób razem z tymi, które zjadasz na śniadanie, to nie zajmuje więcej niż dodatkowe 2-3 minuty.
Co do kosztów, to o ile się orientuję, sałatki na wagę w barach sałatkowych kosztują ok. 6 zł za kg, więc jak sobie kupicie codziennie porcję 200 gr, to chyba się od tego nie zbankrutuje, bo to w przybliżeniu koszt większego batonika czy shake'a
Poza tym zawsze mile widzianą przekąską są owoce i warzywa - jabłka, banany, marchewka, kalarepa, cykoria: wszystko to łatwo umyć, zapakować i pogryzać w ciągu dnia bez żadnych dodatków. Im więcej ich zjecie, tym lepiej, zawierają przecież błonnik, mikroelementy i witaminy, a tego nie znajdziecie w żadnych batonach. Jak ktoś tu już pisał, bardzo zdrową, choć dość kaloryczną przekąską są orzechy i ew. ziarna słonecznika, jakieś suszone owoce.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 19:14   #23
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Co jecie poza domem?:)

do pracy zabieram pojemniczek z białym serem pomidorem ogórkiem oliwą.
współpracownicy juz sie przyzwyczaili
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 10:19   #24
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Mam ten sam problem
i ogólnie nigdy nie patrzałam na kalorie ale na to czy jedzonko jest zdrowe Tylko że ostatnio przytyłam 5 kilogramów
Nie mam pojęcia co jeść!!!!


kocham suszone owoce
możecie mi powiedzieć ile kalorii mają np.suszone banany?
bo chyba powinnam z nich zrezygnować
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 10:41   #25
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Cytat:
Napisane przez pempek
cześć! Mam ten sam problem.. Dojeżdżam do szkoły dość spory kawałek i siedzę tam cały dzień... i nigdy nie wiem co mam zjeść.. więc z reguły nie jem nic
Natomiast jak wrócę do domu to zaczynam pochłaniac jak głupia i nie mogę się powstrzymać.
Jeśli macie jakiś pomysł to proszę podzielcie się...
pozdraiwam
mam identyczny problem
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 19:28   #26
kasia_kasia
Raczkowanie
 
Avatar kasia_kasia
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 280
Send a message via Skype™ to kasia_kasia
Dot.: Co jecie poza domem?:)

Ja często zaglądam do baru mlecznego, ceny na kolana nie powalają (surówka z kapusty 50gr, z marchewki 60gr, szparagowa 1,20zł, gryczana 80gr ) a mozna sobie ładnie i zdrowo podjeść

Na pewno macie gdzieś koło uniwerku/szkoły taki bar...
__________________
1. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, jak to powiedział pewien Chińczyk, którego skazali na powieszenie.
2. Unless otherwise stated, I've no idea what I'm talking about.
kasia_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 23:11   #27
valanthe
Raczkowanie
 
Avatar valanthe
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 182
Dot.: Co jecie poza domem?:)

wiem że to źle, ale ja nic nie jem poza domem, gdy jestem w szkole. Mówię sobie że nie myślę wtedy o żarciu (bo faktycznie prawie nie myslę - jedynie o tym jak masakrycznie wyglądam) i mogę nie jeść.
Spowodowane jest to swojego rodzaju obsesją, ale nie mogę się przemóc żeby jeść w szkole, w ogóle nie cierpię jeść przy innych... w sumie już szkoła się kończy, może nabiorę lepszych przyzwyczajeń...
valanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.