Psy - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-05, 13:57   #4591
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

trzeba bylo sie wziac za zdrowsza rase))

ale niestety...to wszystko zasluga ludzi.

macie juz chetnych na pupsy?
czym chcecie karmic?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 14:57   #4592
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Mamy zarezerwowane 4 szczeniaki
Normalnie karmimy psy TOTWem i chciałabym i przy szczeniakach pozostać przy tej karmie. Oczywiście z dodatkami surowizny, nabiału itd, ale nie zamierzam pchać sie w żadne syfy typu RC. No a jeśli będzie trzeba Zuzce pomóc w karmieniu, to mamy dostęp do koziego mleka, więc nie powinno byc problemu


Co do zdrowszej rasy - z jednej strony tak, z drugiej - bernenczyki pasują nam w 150% i chyba ciężko byłoby mi znaleźć rasę, która mogłaby na tyle dobrze sprostać naszym oczekiwaniom
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-07-05 o 14:58
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:08   #4593
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Psy

No wiec załóżmy ze i suka i pies zdobyli International Championship (nie wiem dokladnie jak to sie nazywa) w jaki sposób selekcjonujecie przyszłych klientów???

Czy oni muszą spełniać jakieś warunki. W jakiś sposób sprawdzacie czy oni nadają sie na to aby posiadać wasze szczeniaki???

Czy to jedynie powoduje ze szczeniak kosztuje wiecej dla potencjalnego nabywcy
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:17   #4594
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No wiec załóżmy ze i suka i pies zdobyli International Championship (nie wiem dokladnie jak to sie nazywa) w jaki sposób selekcjonujecie przyszłych klientów???

Czy oni muszą spełniać jakieś warunki. W jakiś sposób sprawdzacie czy oni nadają sie na to aby posiadać wasze szczeniaki???

Czy to jedynie powoduje ze szczeniak kosztuje wiecej dla potencjalnego nabywcy

Ja Ci mogę powiedzieć, w jaki sposób ja selekcjonuję potencjalne domy do maluchów (bo 2 osobom odmówiłam).
Przede wszystkim - nie traktuję ich jako klientów. Chcę wiedzieć, dlaczego akurat berneczyk, jakie mają doświadczenie z tą rasą, jeśli żadnego - to czy kiedykolwiek mieli wcześniej psa, co się z nim stało. Czy mają dzieci, czy mieszkają w domu czy w bloku (choć nie mam oporów przed tym, by szczeniak mieszkał w bloku - jak ma mądrych właścicieli to to żadna krzywda dla niego i jeden z piesków właśnie w bloku będzie mieszkał), jaki prowadzą tryb życia, kim są z zawodu, ile godzin dziennie pracują, co planują zrobić z psem na wakacje (preferowana odpowiedź: zabrać ze sobą ), czy planują z psem chodzić do przedszkola/na szkolenie, czy planują wystawy, czy pies ma w przyszłości być użyty do hodowli. Czy znają rasę choćby w teorii - wiedzą na co chorują berny, wiedzą coś o ich psychice. Czy zdają sobie sprawę, jaki to koszt miesiecznie utrzymanie takiego psa.

Zasadniczo chcę wiedzieć o przyszłych właścicielach jak najwięcej, bardzo bardzo mocno wszystkich zapraszam w odwiedziny na zapoznanie się z nami, naszymi psami - jeszcze zanim urodzą sie szczeniaki. Oczywiście sama również nie mam oporów przed odpowiadaniem na wszelkie pytania, tłumaczeniem i wyjaśnianiem (np. ostatnio tłumaczyłam panu, dlaczego szczeniaki będą zaczipowane, a nie wytatuowane).
No i zaznaczam, ze na pewno będę chciała choć raz szczeniaki w nowych domach odwiedzić Pokazuję wzór umowy, którą będziemy podpisywać.... Nie wiem w zasadzie co jeszcze, ale rozmawiam dużo, długo i treściwie



Logiczne jest, że szczeniak z fajnego skojarzenia (intch. niekoniecznie o tym świadczy -> wyjaśniałam wczesniej dlaczego (mówię dalej o bernach)) kosztuje więcej niz taki ze słabszego, jednak nie jest to rzecz ktora selekcjonuje przyszłych właścicieli - przynajmniej w moim przypadku.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:57   #4595
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

generalnie to nawet po utytulowanych pieknych rodzicach moze przyjsc na swiat sredni szczeniak i dlatego tez nie ma co oszukiwac potencjalnych kupujacych. sprzedaz sredniego/slabego eksterierowo szczeniecia o dobrym zdrowiu i temperamencie do odpowiedniego domu powinna byc dla hodowcy taka sama duma jak sprzedaz szczeniaka doskonale rokujacego.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:59   #4596
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
generalnie to nawet po utytulowanych pieknych rodzicach moze przyjsc na swiat sredni szczeniak i dlatego tez nie ma co oszukiwac potencjalnych kupujacych. sprzedaz sredniego/slabego eksterierowo szczeniecia o dobrym zdrowiu i temperamencie do odpowiedniego domu powinna byc dla hodowcy taka sama duma jak sprzedaz szczeniaka doskonale rokujacego.
a to inna prawda no cóż, prawa hodowli.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 04:19   #4597
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Dziewczyny, dzisiaj odkryłam przyczynę mojego nocnego niewyspania

Dałam już ogłoszenia do neta, trzymajcie kciuki, żeby ktoś się odezwał i go zabrał. Na oko jest rasowy, tylko zmókł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0002.jpg (79,1 KB, 42 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 07:52   #4598
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

Jaka bida. Pisałaś coś wcześniej o nim? Bo nie mogę się doszukać. Gdzie go znalazłaś?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 08:43   #4599
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj odkryłam przyczynę mojego nocnego niewyspania

Dałam już ogłoszenia do neta, trzymajcie kciuki, żeby ktoś się odezwał i go zabrał. Na oko jest rasowy, tylko zmókł
To jest chyba shih tzu Moja po ogoleniu wygląda podobnie. Ale biedulek, pewnie komuś nawiał bo te maluchy są bardzo przyjacielskie i często lecą za dziećmi
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 09:42   #4600
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
To jest chyba shih tzu Moja po ogoleniu wygląda podobnie. Ale biedulek, pewnie komuś nawiał bo te maluchy są bardzo przyjacielskie i często lecą za dziećmi
Na moje oko mieszanka shih tzu, zobacz jakie ma długie łapy (chyba że na zdjęciu tak wyszło). Myślę że komuś uciekł, bo jest wygolony co znaczy że ktoś o niego dbał.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 09:47   #4601
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
3 sztuki seter szkocki gordon.


jak dla mnie pisanie, ze wystawy to bzdura, jest niestety typowo polskie)
wiecie: wystawy to bzdura, bo to przeciez subiektywna ocena sedziego, badania rodzicow tez nie daja 100% pewnosci zdrowego potomstwa (chyba ze mowimy o dziedziczeniu autosomoalnym recesywnym), to po cholere w ogole robic jedno i drugie))

a jednak: wygrac u dobrego sedziego, zdobyc nominacje na crufts, pojechac, powalczyc i stanac na lokacie, dac rade na wds albo euro doh show to sa mega sukcesy i dla hodowcy i dla wlasciciela.

jak dla mnie suka dopuszczona do hodowli powinna miec przynajmniej mlodziezowy championat albo dorosly jesli mlodziezowego zrobic sie nie udalo. jesli pies ma byc psem hodowlanym, to na samej hodowlance nie wypada konczyc.

szczegolnie, ze mjac dobrego psa to na serio nie jest trudno na polskich wystaac ogarnac kilka wnioskow na championa. w polsce championaty sa praktycznie dla wszystkich.

piszesz, ze wolalabys szczenie niewstawowe..ale kuuurde hosdowcy wcale nie wola. nikt nie chce, zeby mu sie rodzily pety.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------




ciekawe od czego to zalezy...

bo serio gordnony w polsce hoduje sie coraz ambitniej.
a nabywca jest coraz bardziej swiadomy.

a srodowisko...bezlitosne.
Też sobie wypraszam - nigdzie nie pisałam, ze wystawy to bzdura Tylko, że to nie moja bajka

Wiesz, najfajniej dla psów ras olbrzymich byłoby krycie około 3 roku życia, ale patrząc na ich krótki okres życia (7-10 lat?) Jestem w stanie zrozumieć hodowców, że starają sobie ten czas wydłużyć, a z tego co widzę Klempa ma zdrowe podejście.

U Gordonów są próby pracy?
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 12:06   #4602
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Wiesz, najfajniej dla psów ras olbrzymich byłoby krycie około 3 roku życia, ale patrząc na ich krótki okres życia (7-10 lat?)

No właśnie niekoniecznie (i znów: mam wiedzę tylko w zakresie berneńczyków i nieco CTRów, i o nich pisze): pierwszy poród po 3rż częściej jest trudny/powikłany, niż właśnie u 2-letniej suki. Ale tak jak pisałam już kilka razy - największe znaczenie ma tu stopień rozwoju danego psa/suki.


U nas progesteron idzie w górę. Czas chyba przygotować sobie rzeczy do zabrania
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 13:38   #4603
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość

U Gordonów są próby pracy?
oczywiscie.

obowiazkowe jak dla wszystkich wyzlow.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

No właśnie niekoniecznie (i znów: mam wiedzę tylko w zakresie berneńczyków i nieco CTRów, i o nich pisze): pierwszy poród po 3rż częściej jest trudny/powikłany, niż właśnie u 2-letniej suki. Ale tak jak pisałam już kilka razy - największe znaczenie ma tu stopień rozwoju danego psa/suki.


U nas progesteron idzie w górę. Czas chyba przygotować sobie rzeczy do zabrania
a ktora to jest jej cieczka?
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 13:51   #4604
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
a ktora to jest jej cieczka?
Trzecia
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 14:51   #4605
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Jaka bida. Pisałaś coś wcześniej o nim? Bo nie mogę się doszukać. Gdzie go znalazłaś?
Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
To jest chyba shih tzu Moja po ogoleniu wygląda podobnie. Ale biedulek, pewnie komuś nawiał bo te maluchy są bardzo przyjacielskie i często lecą za dziećmi
Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Na moje oko mieszanka shih tzu, zobacz jakie ma długie łapy (chyba że na zdjęciu tak wyszło). Myślę że komuś uciekł, bo jest wygolony co znaczy że ktoś o niego dbał.
Nie, wcześniej nie pisałam, dzisiaj rano siedział pod moimi drzwiami, pod blokiem.

Miał takie dłuższe łapy, 100% kundlem na pewno nie jest. Albo jakiś rasowy, albo w typie rasy.

Wróciłam z pracy, ale niestety już go nie ma
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:02   #4606
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Trzecia
wiesz o co chodzi: dla mnie to jest za wczesnie i napisalam ci czemu.
ale nie uwazam was za jakis pseuduchow czy cos takiego.
nic z tych rzeczy))

moja suka najstarsza miala dwie pierwsze cieczki w odstepach 12 miesiecznych. za☠☠☠iscie cieszylam sie z tego, bo zawsze to bylo na przelomie listopada/grudnia czyli dla mnie idealny termin-mniej sie chodzi w teren itd.
a trzecia dostala rowniutko po 6 miesiacach od poprzedniej i moim zdaniem to swiadczy o tym, ze dopiero teraz DOJRZALA, ale dla niej to nie czas na ciaze tylko na sterylke)
23 lipca bedzie miec trzecie urodziny.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:27   #4607
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Wiesz, u mojej druga cieczka była dokładnie 9 miesiecy po poprzedniej - nawet pora dnia się zgadzała
Teraz sporo hodowców uważa, że w tym roku - z powodu bardzo długiej zimy - sporo się sukom poprzesuwało w jedną czy w drugą stronę, właśnie ze względu na to, że takie zawirowania pogodowe były (przecież tak naprawdę do połowy kwietnia była zima - i to u mnie np. taka z zaspami, nie wiem jak gdzie indziej). I faktycznie - cieczki co miały być to się pospóźniały, u nas miesiąc (ale też miesiac co do dnia ) za wcześnie...

Ja też się cieszę z tego, że Zuzel nie cieczkuje co 5 czy 6 miesięcy - sfiksowałabym z nią Odwala jej totalnie w cieczce - dziś u wetów zalecała się do naklejonego na szybę foto goldena normalnych rozmiarów
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 23:12   #4608
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Psy

Czy ktoś z Was zna rasowe cocker spaniele angielskie? Jakie są? Dla kogo się nadają (jaki tryb życia człowieka najlepiej by odpowiadał psom tej rasy) a dla kogo nie?
Jak zachowują się w kontaktach z innymi zwierzętami (psami)?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 03:51   #4609
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was zna rasowe cocker spaniele angielskie? Jakie są? Dla kogo się nadają (jaki tryb życia człowieka najlepiej by odpowiadał psom tej rasy) a dla kogo nie?
Jak zachowują się w kontaktach z innymi zwierzętami (psami)?
Przede wszystkim są to psy myśliwskie. Siostra sąsiada ma psa tej rasy. Pies, jako szczeniak zabierał różne rzeczy ich córki , a zdobycze znosił za łóżko. Bywało, że na spacerach się nie słuchał i uciekał- może to i wina niestanowczości, a może instynktu, nie wiem.

Z tego co ja zauważyłam, jest to pies rodzinny, jeżdżą z nim na wakacje itd. Pies mieszka w bloku, konkretniej we Wrocławiu.

Ta pani ma kota i dobrze żyją, nawet sielsko (kot ściąga mięso z szafki i zjadają uczciwie na spółkę z psem) .

Wiem, że często ma/ miał problemy z uszami, bo jednak mają długie. No i trochę pielęgnacji jest, ale to w zasadzie jak przy każdym psie, jeśli chce się, żeby pies był zadbany

Pies wg. mnie jest dla osób aktywnych, lubiących spacery , wycieczki itd.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 10:19   #4610
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

tak, cocker saniej dla aktywnych)

w esqueen teraz sa cudne pupsy)
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 10:50   #4611
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Psy

Raczej dla aktywnych (i dla takich, którzy spędzają czas z psem, bo bardzo lgnie do człowieka, nie jest typem "samotnika"), cocker lubi się ruszać, lubi aportować, mój dużo węszy, lubi wszelkie zabawy węchowe, też w domu. Lubi też wodę, lubi nawet żeby go pryskać wodą ze spryskiwacza do kwiatków . Jest aktywny, wesoły, żywy.
Jest fajnym psem rodzinnym. Dość bystry, inteligentny i szybko się uczy (nie wiem skąd krążące czasem opinie, że to głupie psy - nawet moja rodzina mi tak palnęła - że psiak fajny, uroczy, miły, ale no wiesz, spaniele to głupie psy )
Mój nie ucieka na spacerach, przeciwnie, jest raczej posłuszny. Trzeba go konsekwentnie wychowywać, bo błyskawicznie łapie i rzeczy dobre, i niewskazane

Jest dość wymagający w kwestii pielęgnacji. Spaniela należy trymować, albo samodzielnie, albo u groomera. Trzeba też uważać, by u psiego fryzjera nie obcięto nam psa maszynką, bo to psuje sierść, zmienia się jej struktura, ze spaniela robi się pudel... i potem to już nie ma szans, bywa że po jednym obciachaniu maszynką już ciężko to odkręcić, bo jest pudlowaty, kołtuni się itp. Naprawdę, jak widzę czarne spaniele u mnie na osiedlu (dwa są), obcinane maszynką, to aż mam ochotę załamywać ręce. Nie dość, że wyglądają po prostu brzydko, to jak zaczynają odrastać, wyglądają jak pudle. Po co kupować długowłosego psa, żeby go potem maszynką na zero golić?
Psy są mniej lub bardziej futrzaste, po kastracji/sterylce często przybywa im włosa, może być ciężki do ogarnięcia samodzielnie.
Poza trymowaniem raz na 1-2 miesiące, trzeba go na co dzień czesać. Spaniel gubi sierść cały rok, na to też trzeba być przygotowanym. Jeśli zostawi mu się dłuższą sierść na łapkach i brzuchu, dość mocno się potrafi brudzić, wplątują mu się różne śmieci.
Miewają dość często problemy z uszami.

Z innymi psami dogadują się raczej dobrze, nie spotkałam się jeszcze z cockerem angielskim, który by miał z tym problemy. Są raczej przyjazne, lubią się bawić.

Podsumowując, pies fajny, ale nie dla leniwych
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 11:35   #4612
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Psy

klempaa, z ciekawości zapytam, bo śledzę wątek od niedawna, pewnie przeoczyłam - ile masz berneńczyków i ile mniej więcej kosztuje Cię miesięczne utrzymanie jednego?
__________________
Work, but don't forget to live.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2013-07-07 o 11:37
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 14:51   #4613
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy



hest calkiem spoko w rodzinie wielodzietnej)))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010145 (800x448).jpg (86,1 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010148 (800x417).jpg (100,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010161 (800x546).jpg (154,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg yukki hill family2 (800x744).jpg (79,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg yukki hill family (800x661).jpg (59,5 KB, 20 załadowań)
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 15:09   #4614
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
klempaa, z ciekawości zapytam, bo śledzę wątek od niedawna, pewnie przeoczyłam - ile masz berneńczyków i ile mniej więcej kosztuje Cię miesięczne utrzymanie jednego?

Mam w tym momencie 2, a niedługo będzie 3 (w podpisie masz link do naszej strony)
Utrzymanie... hm. Karma - jedzą TOTWa, więc wychodzi miesiecznie worek na głowe = 175zł (kupuję po kilka worków na raz, to mam troche taniej ). Do tego pipeta od kleszczy - 20zł. Smaczki robimy sami, więc to koszt pomijalny. Kąpiemy przed wystawami - trudno mi powiedziec, ile szamponu idzie, ale 1 butelka (mała) pure pawsa starcza nam na sezon wystawowy. W 200zl miesiecznie (zakładając, że pies nie choruje - tak normalnie, na codzien) spokojnie można się zmieścic
lapinne - fajowo, a trzecia to gdzie?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-07-07 o 15:10
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 15:19   #4615
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

wszystkie trzy sa na fotach w roznych konfiguracjach. niestety spacer w trojke w tym momencie jeszcze odpada.

Ronja dopiero od 3 dni biega luzem, bo jest dwa miesiace po tplo i serio jak sie z Tiamina zejda do kupy na otwartym terenie to szczesciu nie bedzie konca, wiec jeszcze troche musimy sie pilnowac.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 15:21   #4616
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
wszystkie trzy sa na fotach w roznych konfiguracjach. niestety spacer w trojke w tym momencie jeszcze odpada.

Ronja dopiero od 3 dni biega luzem, bo jest dwa miesiace po tplo i serio jak sie z Tiamina zejda do kupy na otwartym terenie to szczesciu nie bedzie konca, wiec jeszcze troche musimy sie pilnowac.

A no chyba że tak Twoje jeszcze trudniej rozróżnić jak moje (tzn podejrzewam, że tak samo jak i my - rozpoznajesz swoje bez problemu ale jak się ich nie zna... no normalnie bliźniaczki )
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 15:48   #4617
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

jeeezu coooo ty)))))))))))

hahahaha ale dobrze wiem, ze to normalne. wszyscy pytaja "jak je rozrozniacie".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ronjaikru.jpg (88,1 KB, 32 załadowań)
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 20:00   #4618
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
I przez 1,5 miesiąca wszystko było OK ? Sunia wesoła, z apetytem itd?
przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale byłam na urlopie.
Wiesz, ona jest wybredna, nigdy apetytu jako takiego nie miała. Ale nie było sygnałów że coś się dzieje.

Moje Kluski jeszcze urlopowo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0093.jpg (85,9 KB, 38 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 22:09   #4619
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
(w podpisie masz link do naszej strony)
O matko, świetne foty, te psy w górach Cudne !!!
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-10, 13:07   #4620
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

moj szczeniaczek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gret (800x519).jpg (51,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gret2 (800x577).jpg (53,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gret4 (800x496).jpg (40,7 KB, 30 załadowań)
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.