Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii" - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-18, 19:52   #31
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam sobie Hobbita na święta przez internet, jak znajdę czas to przeczytam
Co do Jacksona to czytałam opinie, że Hobbit w jego wydaniu jest lepszy od książki także obejrzę, przeczytam i porównam

O oku Saurona w Rosji czytałam - już się w necie śmieją, że bardzo tam to pasuje
Hah, dobre z tym okiem

Ja zaczęłam niedawno ,,Hobbita'' jutro przed filmem muszę skończyć.

Póki co jest nieźle, w porównaniu z książką film bardzo mi się podoba (jak sobie przypominam fragmenty). Bałam się zawodu chociaż gdzieniegdzie zmienili wątki, skrócali sceny które powinny trwać dłużej itp. itd...

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Ja na maraton sie nie wybieram poniewaz zasnelabym przed bitwa
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
ja idę tylko na Bitwę Na maratonie to bym zasnęła pewnie jeszcze przed Pustkowiem Smauga
Mam już bilety na 25.12 o ile pierwsza część mnie jakoś nie porwała, to druga była cudna I z niecierpliwością czekam na finał.
Ja lecę jutro na Maraton Na 11 godzinach ,,Władcy'' siedziałam jak na szpilikach, to teraz tym bardziej ,,Władcę'' oglądałam tyle razy od podstawówki, że nie zliczę. Matko, jak ja kocham te filmy, ale wersje w kinie były po prostu niesamowite, taki obraz i dźwięk, byłam na maksa wzruszona.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 21:34   #32
Lilia909
Raczkowanie
 
Avatar Lilia909
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 110
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Nasza udręka niedługo się skończy, bo każdy dzień przybliża nas do premiery :3

Natknęłam się też na artykuł:
21 rzeczy, których nie wiedziałeś o „Hobbicie”

Mnie przypadł do gustu pkt 17
__________________
dmuchawce, latawce, wiatr!...

https://zakrolikiem.wordpress.com/
Lilia909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 12:31   #33
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

dzisiejsi maratończycy gotowi na 3 część?
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 15:34   #34
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

^ No pewa
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 07:18   #35
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez EnergyMan Pokaż wiadomość
Nad tym maratonem Hobbita poważnie się zastanowię. Pamiętam jak kiedyś byłem na maratonie Władcy Pierścieni i było epicko, a skończyło się o świcie :-P W najnowszym Hobbicie ma być mnóstwo akcji, czyli to co tygryski lubią najbardziej ;-)
A ja przegapiłam maraton, no jak
Też uwielbiam Hobbita, generalnie bardzo wciągnęła mnie cała twórczość Tolkiena i zamierzam przebrnąć przez wszystkie tomiska (najbardziej podobają mi się dzieje elfów, dlatego Silmarillion).
Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
ja idę tylko na Bitwę Na maratonie to bym zasnęła pewnie jeszcze przed Pustkowiem Smauga
Mam już bilety na 25.12 o ile pierwsza część mnie jakoś nie porwała, to druga była cudna I z niecierpliwością czekam na finał.
U mnie na odwrót:p Przez te filmy bardzo zainteresowałam się Nową Zelandią, w różnych filmach są piękne krajobrazy ale jakoś żaden nie był tak interesujący jak w tym przypadku. Nie wiem czy wiecie, ale dzięki WP Hobbiton w NZ stał się najważniejszym produktem turystycznym na świecie i na razie nic jest w stanie go zdetronizować (2,5 mln odwiedzających rocznie, jest to wzrost o 30% niż przed nakręceniem tam obu trylogii). M.in. zmieniono nazwy pasm górskich, rzek, walutę, linie Air New Zealand uruchomiły loty tematyczne i dużo innych zmian. Z Polski jeszcze! nie ma wielu wycieczek do NZ, ponieważ koszt samych biletów lotniczych to min. około 5 tys., jednak wszystko idzie ku dobremu, pojawiają się nowi konkurencyjni przewoźnicy z Berlina czy Rzymu i prawdopodobnie polskie grupy będą z nich korzystać
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:39   #36
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Dziewczyny, uświadomiłyście mnie, że już teraz muszę zarezerwować bilety, bo w dniu premiery są zbyt duże szanse na miejsca w pierwszym rzędzie.
Ja to się już doczekać nie mogę tej bitwyyyy!
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:44   #37
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Też zaraz rezerwuję na 25 (przedpremiera idę sama, nie chcę rodzeństwa ani nikogo, bo zawsze przeszkadzają mi w pełnym odbiorze utworu a już siostry wybitnie to umieją. Ostatnim razem najmłodsza co chwilę pytała kiedy zacznie się coś ciekawego, bo ona ma dość orków i walk z nimi...

Edytowane przez 201703061208
Czas edycji: 2014-12-22 o 22:05
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-26, 20:43   #38
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez ance Pokaż wiadomość
a słyszałyście już piosenkę Billy'ego Boyda The Last Goodbye do ostaniego Hobbita? ja jestem zakochana <3
Jeżeli to ta https://www.youtube.com/watch?v=1cTUnru3wcI przyznam, że pasowała do ostatniej części.
Mam pytanie (bo znów dałam się namówić siostrze i zabrałam ją ze sobą, wyciągała mnie szybko z kina na domówkę. Czy po tych napisach coś jeszcze było, u PJ nieraz z tym się spotkałam?
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 22:00   #39
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Ja już jestem po seansie i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Obawiałam się nieco przyciężkawego zakończenia w stylu "Powrotu króla", jednak ta trylogia została wyśmienicie zwieńczona. Brawa dla Petera Jacksona za naturalne przejście do "Władcy Pierścieni". Niezdecydowanym, gorąco polecam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 01:09   #40
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

obejrzałem i trochę się zawiodłem, miała być wielka bitwa i niby była, lecz mam niedosyt, już w Powrocie Króla(oczywiście w wersji reżyserskiej) bitwa choć krótsza to była znacznie ciekawsza, tu jakby czegoś brakowało.
no i nie wiem jak to się stało, ale stało się coś niesamowitego, był ktoś kto mnie bardziej wnerwiał od Froda z tym swoim obłędem

lecz po zaliczeniu ostatniej części mam chęć na obejrzenie Władcy Pierścieni od początku ale tylko w wersji reżyserskiej.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 07:36   #41
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Ja dzisiaj idę na Bitwę Wczoraj rezerwowałam miejsce, idę sama bo nie lubię jak ktoś kto koło mnie siedzi pisze sms-y albo coś wybrałam sobie miejsce centralnie pośrodku sali Już nie mogę się doczekać
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 11:55   #42
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Bylam wczoraj.
Sala kinowa w paru miejscach wybuchala smiechem :P
Dobrze sie ogladalo, chociaz poprzednie czesci lepiej. Tutaj nie bylo tego "wow". Efekty 3d w sumie slabe, ale mi to nie przeszkadza.
Zakonczenie ok. W sumie zatesknilam za obejrzeniem znow Wladcy..
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 15:12   #43
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Byłam dziś, na początku trochę spanikowałam, jak zobaczyłam te tabuny dzieci, ale one szły na dubbing, uff

Ogólnie jestem miło zaskoczona, nikt nie hałasował, nie komentował, nie szeleścił.

Film ok, efekty 3D fajne, orkowie paskudni, nie oczekiwałam nie wiadomo czego, jestem zadowolona z seansu.
Idę zaraz przypomnieć sobie książkę.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 15:45   #44
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Wróciłam I jestem bardzo zadowolona z filmu, chociaż faktycznie sala czasem wybuchała śmiechem No ale nie dało się w niektórych sytuacjach nie śmiać Rozbroiło mnie natomiast jedno - siedziało za mną trzech chłopaków i w pewnym momencie pada pytanie szeptem od jednego z nich: "A co to jest ten Arcyklejnot?" Ja rozumiem wszystko, ale po co iść na 3-cią część filmu, jeżeli nie obejrzało się dwóch pierwszych?
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 20:34   #45
201703061432
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7 039
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Koło mnie siedziała dziewczyna, która zadawała milion pytań przez cały seans, ale jedno pytanie mnie rozwaliło na łopatki. Zapytała się koleżanki, kto jest na ekranie. Był akurat Thorin Też nie rozumiem po co przychodzą na trzecią część, jak nawet głównych postaci nie kojarzą.

Kilka momentów było śmiesznych Dla mnie świetna część i dobre przejście do Władcy Pierścieni

My właśnie z TŻ obejrzeliśmy 1 cześć Władcy Pierścieni, jutro kolejna
201703061432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 07:34   #46
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

No dokładnie, ja pierwszą część widziałam w TV. Doszłam do wniosku, że na pewno pójdę na 3-cią do kina, ale najpierw muszę obejrzeć drugą - chociażby na necie... Poza tym z doświadczenia wiem jak wygląda oglądanie ostatniej części bez znajomości poprzednich - w gimnazjum nasze inteligentne nauczycielki zabrały nas na ostatnią część Władcy Pierścieni. Ja nie oglądając poprzednich po prostu nie wiedziałam o co w tym chodzi Ale co innego pójście przymusowe ze szkoły całą klasą bądź kilkoma klasami, a co innego oglądanie z własnej woli Jednak ludzie nie przestaną mnie zadziwiać
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 18:22   #47
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Wczoraj byłam w kinie na 48 3D.

Przez większość czasu w Dale czulam się, jakbym oglądała Assassin's Creed Efekty specjalne były czasem marne

Sam film fajny, dobrze mi się oglądało i szybko zleciało. Brakowało mi jakiś mocnych scen walki całych armii (shield wall krasnoludów + elfy - poezja!; wszystkie sceny z elfami to miód na moje oczy nie wspomnę Thranduila na jeleniu ). Freeman - doskonały!
Ino Thorin mnie wkurzał, zanim się nie ogarnął
Od rozmowy T. z Tauriel nad zwłokami Kiliego zaczęła mi drgać broda, a potem już poszło

Ogólnie polecam
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 19:00   #48
Lilia909
Raczkowanie
 
Avatar Lilia909
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 110
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Przeczytałam Wasze opinie i cieszę się, że moje zdanie również trochę pokrywa się z Waszym. I tak uważam, że Bitwa Pięciu Armii idealnie wpasowała się w całą trylogię i była lepsza od poprzednich części.

A jak zapatrujecie się na nowe postaci, m.in. Taurielę i jej historię?

PS. Ktoś podrzuci jakiegoś linka do muzyki?
__________________
dmuchawce, latawce, wiatr!...

https://zakrolikiem.wordpress.com/
Lilia909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 19:38   #49
201703061432
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7 039
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Od rozmowy T. z Tauriel nad zwłokami Kiliego zaczęła mi drgać broda, a potem już poszło
Ja to samo i dziękowałam, że jednak poszliśmy na 3d


No właśnie. Jak to jest z Tauriel? We Władcy Pierścieni jest córką Elronda, a tutaj na taką nie wyglądała. Czy to po prostu ta sama aktorka, a dwie inne postacie? Pomóżcie

Macie może jakąś stronę z informacjami o postaciach ich powiązaniach z innymi itp.?

Nie rozumiem jak można stwierdzić, że ta część była słaba
Mój kuzyn stwierdził, że dwie poprzednie były fajniejsze, a ta była nudna. No serio?

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

znalazłam :śródziemie-wiki: zagłębiam się w historię bohaterów

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

aktorki, które grają Tauriel i córkę Elronda we Władcy Pierścieni są tak podobne, że nie mogliśmy z TŻ dojść o co chodzi z Elfami. Jestem w szoku. Teraz już wiem wszystko
201703061432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 20:07   #50
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Nie gadaj, że pomyliłaś Tauriel i Arwenę
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 20:16   #51
201703061432
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7 039
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Nie tylko ja TŻ też, nie mogliśmy połączyć Elfów w "rodziny" i dopiero teraz zobaczyłam, że to dwie różne postacie to wszystko złożyło się w całość. B0że, ale to żałosne Tak, wstyd mi.

P.S. nie mam pamięci do imion, no to mój ból. Okropny i mam luki w filmach.

Edytowane przez 201703061432
Czas edycji: 2014-12-28 o 20:17
201703061432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 21:34   #52
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
obejrzałem i trochę się zawiodłem, miała być wielka bitwa i niby była, lecz mam niedosyt, już w Powrocie Króla(oczywiście w wersji reżyserskiej) bitwa choć krótsza to była znacznie ciekawsza, tu jakby czegoś brakowało.
no i nie wiem jak to się stało, ale stało się coś niesamowitego, był ktoś kto mnie bardziej wnerwiał od Froda z tym swoim obłędem

lecz po zaliczeniu ostatniej części mam chęć na obejrzenie Władcy Pierścieni od początku ale tylko w wersji reżyserskiej.
Ja Froda uwielbiam, ale z resztą się zgadzam ,,Władca'' niedawno był w Multikinie.

Ja ogólnie jestem trochę zawiedziona, dałabym jakieś 4-5/10. Akrobacje Legolasa to nieporozumienie, sztuczność dla mnie kipiała z ekranu, straszliwe odstępstwa od książki i brak wielu ciekawych scen (ale ja mam zboczenie na punkcie książek, brakowało mi pogrzebu krasnoludów, koronacji itp.)

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam w kinie na 48 3D.

Przez większość czasu w Dale czulam się, jakbym oglądała Assassin's Creed Efekty specjalne były czasem marne

Sam film fajny, dobrze mi się oglądało i szybko zleciało. Brakowało mi jakiś mocnych scen walki całych armii (shield wall krasnoludów + elfy - poezja!; wszystkie sceny z elfami to miód na moje oczy nie wspomnę Thranduila na jeleniu ). Freeman - doskonały!
Ino Thorin mnie wkurzał, zanim się nie ogarnął
Od rozmowy T. z Tauriel nad zwłokami Kiliego zaczęła mi drgać broda, a potem już poszło

Ogólnie polecam
O tak w Królu Elfów to się chyba zakochałam

Cytat:
Napisane przez Lilia909 Pokaż wiadomość
Przeczytałam Wasze opinie i cieszę się, że moje zdanie również trochę pokrywa się z Waszym. I tak uważam, że Bitwa Pięciu Armii idealnie wpasowała się w całą trylogię i była lepsza od poprzednich części.

A jak zapatrujecie się na nowe postaci, m.in. Taurielę i jej historię?

PS. Ktoś podrzuci jakiegoś linka do muzyki?
Dla mnie to nieporozumienie.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 21:49   #53
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam w kinie na 48 3D.

Przez większość czasu w Dale czulam się, jakbym oglądała Assassin's Creed Efekty specjalne były czasem marne

Sam film fajny, dobrze mi się oglądało i szybko zleciało. Brakowało mi jakiś mocnych scen walki całych armii (shield wall krasnoludów + elfy - poezja!; wszystkie sceny z elfami to miód na moje oczy nie wspomnę Thranduila na jeleniu ). Freeman - doskonały!
Ino Thorin mnie wkurzał, zanim się nie ogarnął
Od rozmowy T. z Tauriel nad zwłokami Kiliego zaczęła mi drgać broda, a potem już poszło

Ogólnie polecam
Też tak miałam przy scenie z Taurielą i Kilim, ciągle tylko myślałam, że mimo iż Legolas jest elfem on i Tauriela są jak rodzeństwo, nie jak para (zresztą wychowywali się razem) i w związku z tym nie mogą być razem. Byłoby to co najmniej dziwne, jak siostra i brat
Cytat:
Napisane przez madzia_12 Pokaż wiadomość
Nie tylko ja TŻ też, nie mogliśmy połączyć Elfów w "rodziny" i dopiero teraz zobaczyłam, że to dwie różne postacie to wszystko złożyło się w całość. B0że, ale to żałosne Tak, wstyd mi.

P.S. nie mam pamięci do imion, no to mój ból. Okropny i mam luki w filmach.
Madziu-to dwie różne aktorki, chociaż obie świetne. Arwena to Liv Tyler, z elfów Lothlórien, Tauriela to Evangeline Lilly, z elfów Leśnego Królestwa zarządzanego przez Thranduila. To są całkiem oddzielne elfickie rodziny i inne były ich zadania
Tauriela&Kili RIP[*]
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 21:54   #54
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Jak dla mnie najsłabsza część.

Największe rozczarowanie? Pojedynek Thorina i Azoga - przy tej walce bijatyka Legolasa i Bolga to cudo.
Dziwna scena walki Galadrieli i Saurona (wtf - zrobili z niej topielicę)

Oczywiście jak w (prawie) każdym filmie nie mogło zabraknąć Legolasa odprawiającego super kung-fu ninja modżo:

https://www.youtube.com/watch?v=pySIBjdFQlU
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 21:55   #55
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
w Królu Elfów to się chyba zakochałam
Czemu wszystkie jesteście jednogłośne:p Ja zakochałam się za to w Nowej Zelandii, ale to dobre parę lat temu, po pierwszej części WP. Uważam, że nie ma ładniejszego miejsca na świecie (i bardziej eko, podobno tam nawet jedzenia nie można wwieźć bez specjalnego pozwolenia).
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 23:04   #56
201703061432
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7 039
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość

Madziu-to dwie różne aktorki, chociaż obie świetne. Arwena to Liv Tyler, z elfów Lothlórien, Tauriela to Evangeline Lilly, z elfów Leśnego Królestwa zarządzanego przez Thranduila. To są całkiem oddzielne elfickie rodziny i inne były ich zadania
Tauriela&Kili RIP[*]

Już się doedukowałam Dopiero wgłębiam się w świat Władcy Pierścieni, stąd pewnie moja niewiedza i ślepota

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:05 ----------




201703061432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 23:06   #57
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Oczywiście jak w (prawie) każdym filmie nie mogło zabraknąć Legolasa odprawiającego super kung-fu ninja modżo:

https://www.youtube.com/watch?v=pySIBjdFQlU
To po prostu weszło w kanon! Film bez Legolasa w wersji ninja to film stracony

W trakcie akrobacji L. zaczęliśmy się śmiać Na co koleżanka szeptem na pół kina, z mądrością Yody w głosie: no bo on jest lekki!



Jest lekki. Nie wiem o co Wam chodzi
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 23:13   #58
201703061432
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7 039
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

jest Elfem, jest szybszy od Człowieka!
201703061432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 23:39   #59
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Aleee spamujecie w wątku Ludzkie zachowania, weszłam teraz poczytać a tam Hobbit, Hobbit, Hobbit udzieliła Wam się moja choroba na punkcie Tolkiena myślicie, że PJ zabierze się kiedyś za Silmarillion, czyli pierwsze dzieje elfów? Teraz mówi, że nie ale kto wie, może przyjdzie jakieś objawienie na świetny scenariusz i powstanie kolejne dzieło. Chcę zamieszkać w Rivendell
edit: dołączam wątek o elfach, dawno temu też w nim pisałam
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42912879
Kurczę, mogę pisać habilitację z Tolkiena tak niedługo będę obcykana w tym temacie:p Teraz nadrabiam książki i wcale mnie nie męczą, wręcz przeciwnie-senność całkiem znikła.

Edytowane przez 201703061208
Czas edycji: 2014-12-28 o 23:45
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 09:41   #60
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Wszystko o: "Hobbit. Bitwa Pięciu Armii"

Ja to mam nadzieję, że PJ już żadnych praw do ekranizacji nie dostanie
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-06 12:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.