Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy! - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-08, 11:46   #2761
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

A moje dziecko nie chce jeść mięsa już nie wiem co robić by choć troszke zjadała Jedyny sposób to miksowanie i dokładanie do zupy .


U nas też pogoda starszna - od wczoraj leje , wieje - dosłownie jesień
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 12:02   #2762
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez czarnula4321 Pokaż wiadomość
potty masz jakieś fajne miejsce tak do 2/3 godzin jazdy samochodzikiem od naszego miasteczka nie wiem jakieś jeziorko czy coś bo może jutro bym gdzieś z moim dużym Szkrabem na motorku wyskoczyła trochę się odstersowała po tej akcji z pracą mgr a może dziewczyny macie jakieś pomysły
sa takie jeziorka zaraz przed Cirencister, jedzie sie a419 i to jest po lewej stronie

dodalam zalacznik zamiast linku bo link nie dzialal tak jak oczekiwalam


Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
A moje dziecko nie chce jeść mięsa już nie wiem co robić by choć troszke zjadała Jedyny sposób to miksowanie i dokładanie do zupy .


U nas też pogoda starszna - od wczoraj leje , wieje - dosłownie jesień
Miska tez miala taki czas, ze nie chciala miesa jesc, nie naciskalam, samo jej przeszlo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (59,2 KB, 3 załadowań)
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.

Edytowane przez potty
Czas edycji: 2012-06-08 o 12:11
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 12:03   #2763
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Witam mamuski

W koncu znalazlam chwilke,zeby napisac do Was. Po urlopie ciezko bylo znow sie tutaj pozbierac,ale juz jest ok
W Polsce po dwoch dniach od naszego przyjazdu Olivera wysypalo i przechorowal ospe No i nie bylo lekko przez pierwszy tydzien,bo Oli goraczkowal,a mojej mamie nie pozwalal sie nawet popatrzec na siebie. Marudzil na calego,z reszta zrozumiale to bylo dla mnie. Chore dziecko,z goraczka w praktycznie obcym miejscu (no bo przeciez nie pamietal juz ani babci,ani jej domku)...Na szczescie drugi tydzien byl juz fajny. No,a pod koniec maly czul sie juz jak u siebie w domku.No i powrot....
Oli boi sie latac samolotem Zajelam miejsce przy oknie,zeby pokazac mu chmurki i jakie domki sa male.Ale jak tylko samolot zaczal unosic sie w gore,moje dziecko odwrocilo sie od okna i ryk na calego. Mam nadzieje,ze przejdzie mu to kiedys,bo ja nie boje sie latac.
No i chwale sie,ze Oli od trzech dni wola siusiu
Nauka siusiania do nocnika okazala sie szybka i prosta. Zakupilam gatki i po prostu zalozylam zamiast pieluszki. Nagadalam sie przy tym ,ze teraz trzeba wolac,ze wszystkie duze dzieci siusiaja do nocniczka itp. Oczywiscie dwa razy siuski wyladowaly w spodniach,ale potem juz lepiej. A teraz juz Oli sam wola "siusiu" i nawet nie popuszcza w majtki Na noc zakladam jeszcze profilatycznie pampka,ale i tak zdejmuje suchego.
W zlobku byl w pieluszce ,bo nie nauczylam go jak wolac po angielsku Ale przez weekend pocwiczymy i od poniedzialku mam nadzieje,ze i tam uda sie siusiac do nocnika.
A! I na spacerku Oli tez juz byl w majteczkach i wysiusial sie na trawke

U nas tez dzis okropnie zimno i wieje straszliwie. I nie zapowiada sie na lepsza pogode w weekend
Serdecznie pozdrawiam wszytkie mamuski
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 12:08   #2764
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cześć Jola

Brawa dla Olivera
Tż przywiózł majteczki dla Dorotki z Polski (tu nie mogę takich małych kupić ) i też musimy to siusianie poćwiczyć...
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 12:24   #2765
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Cześć Jola

Brawa dla Olivera
Tż przywiózł majteczki dla Dorotki z Polski (tu nie mogę takich małych kupić ) i też musimy to siusianie poćwiczyć...
Dziekuje hanjah
Cwiczcie kochana,Dorotce tez moze sie to szybko udac. Oli zalapal o co chodzi jak poczul mokro w majteczkach. Jak Dorotka sie nauczy bedzie Wam duzo lzej,bo przeciez za chwile juz bedziecie potrzebowac dodatkowych pieluszek dla malenstwa...Powodzenia
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 13:00   #2766
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
sa takie jeziorka zaraz przed Cirencister, jedzie sie a419 i to jest po lewej stronie

dodalam zalacznik zamiast linku bo link nie dzialal tak jak oczekiwalam




Miska tez miala taki czas, ze nie chciala miesa jesc, nie naciskalam, samo jej przeszlo
a wiem wiem gdzie, dziękuje i to blisko jest w miarę

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Witam mamuski

W koncu znalazlam chwilke,zeby napisac do Was. Po urlopie ciezko bylo znow sie tutaj pozbierac,ale juz jest ok
W Polsce po dwoch dniach od naszego przyjazdu Olivera wysypalo i przechorowal ospe No i nie bylo lekko przez pierwszy tydzien,bo Oli goraczkowal,a mojej mamie nie pozwalal sie nawet popatrzec na siebie. Marudzil na calego,z reszta zrozumiale to bylo dla mnie. Chore dziecko,z goraczka w praktycznie obcym miejscu (no bo przeciez nie pamietal juz ani babci,ani jej domku)...Na szczescie drugi tydzien byl juz fajny. No,a pod koniec maly czul sie juz jak u siebie w domku.No i powrot....
Oli boi sie latac samolotem Zajelam miejsce przy oknie,zeby pokazac mu chmurki i jakie domki sa male.Ale jak tylko samolot zaczal unosic sie w gore,moje dziecko odwrocilo sie od okna i ryk na calego. Mam nadzieje,ze przejdzie mu to kiedys,bo ja nie boje sie latac.
No i chwale sie,ze Oli od trzech dni wola siusiu
Nauka siusiania do nocnika okazala sie szybka i prosta. Zakupilam gatki i po prostu zalozylam zamiast pieluszki. Nagadalam sie przy tym ,ze teraz trzeba wolac,ze wszystkie duze dzieci siusiaja do nocniczka itp. Oczywiscie dwa razy siuski wyladowaly w spodniach,ale potem juz lepiej. A teraz juz Oli sam wola "siusiu" i nawet nie popuszcza w majtki Na noc zakladam jeszcze profilatycznie pampka,ale i tak zdejmuje suchego.
W zlobku byl w pieluszce ,bo nie nauczylam go jak wolac po angielsku Ale przez weekend pocwiczymy i od poniedzialku mam nadzieje,ze i tam uda sie siusiac do nocnika.
A! I na spacerku Oli tez juz byl w majteczkach i wysiusial sie na trawke

U nas tez dzis okropnie zimno i wieje straszliwie. I nie zapowiada sie na lepsza pogode w weekend
Serdecznie pozdrawiam wszytkie mamuski
super, dzielny maluch, a ile teraz ma?
W przedszkolu wystarczy powiedzieć że on gdy mówi .... to chodzi mu o siusiu właśnie i nie będzie problemu bo opiekunki będą wiedziały o co chodzi
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 13:06   #2767
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Ula to pokarz mi kaszke odpowiednią dla dziecka powyżej 1 roku? Bo te Bobovita są do 12m tylko.
Katrina a co ty myslalas że w wieku 4 m dzieco ci będzie spali całą noc? Marzenia.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 13:14   #2768
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Ula to pokarz mi kaszke odpowiednią dla dziecka powyżej 1 roku? Bo te Bobovita są do 12m tylko.
Katrina a co ty myslalas że w wieku 4 m dzieco ci będzie spali całą noc? Marzenia.

Moja malutka jakoś spała, może nie wszystkie ale często przesypiała, i mam dużo koleżanek którym malutkie bąbelki spały ale nie ma co narzekać nie było źle
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 13:17   #2769
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Jola hej Dobrze cie znowu widziec
dla Olivera.


Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Ula to pokarz mi kaszke odpowiednią dla dziecka powyżej 1 roku? Bo te Bobovita są do 12m tylko.
Katrina a co ty myslalas że w wieku 4 m dzieco ci będzie spali całą noc? Marzenia.

Czy skoro te kaszki sa tylko do 12, to nie mozna ich podawac starszym dzieciom Poza tym teraz sa juz kaszki z bobovity wlasnie po 12 miesiacu

Nikos ma 2 lata i na noc dostaje kaszke . Zjada ja lyzeczka i naprawde nie widze w tym nic zlego
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 13:23   #2770
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Jola hej Dobrze cie znowu widziec
dla Olivera.





Czy skoro te kaszki sa tylko do 12, to nie mozna ich podawac starszym dzieciom Poza tym teraz sa juz kaszki z bobovity wlasnie po 12 miesiacu

Nikos ma 2 lata i na noc dostaje kaszke . Zjada ja lyzeczka i naprawde nie widze w tym nic zlego
Dokładnie tak, a poza tym domowym sposobem można zrobić z kaszki manny czy jakoś takoś kaszkę dla dziecka nawet dodać soczku żeby miało smaczek inny
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 13:31   #2771
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Katrina a co ty myslalas że w wieku 4 m dzieco ci będzie spali całą noc? Marzenia.
pewnie ze sa dzieci i mlodsze ktore spia cala noc,ba nawet te na cycu jak moj.
Mi by sie marzylo,zeby choc zredukowal pobudki do jednej.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 13:57   #2772
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

moja wlasnie zaczela przesypias cale noce - spi od 20 do 6-7 rano
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 16:10   #2773
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Jola hej Dobrze cie znowu widziec
dla Olivera.





Czy skoro te kaszki sa tylko do 12, to nie mozna ich podawac starszym dzieciom Poza tym teraz sa juz kaszki z bobovity wlasnie po 12 miesiacu

Nikos ma 2 lata i na noc dostaje kaszke . Zjada ja lyzeczka i naprawde nie widze w tym nic zlego
Ja podaje przed snem, a kolacje zjada normalną.
U mnie w pl sklepie są kaszki max 12m.

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
pewnie ze sa dzieci i mlodsze ktore spia cala noc,ba nawet te na cycu jak moj.
Mi by sie marzylo,zeby choc zredukowal pobudki do jednej.
Doczekasz się,doczekasz.

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
moja wlasnie zaczela przesypias cale noce - spi od 20 do 6-7 rano
Moja wstaje raz ale tylko dlatego żeby przyjść się do nas polożyć.Także nie budzi mnie specjalnie.Czasami nie zauważam kiedy przyjdzie.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 17:34   #2774
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez czarnula4321 Pokaż wiadomość
super, dzielny maluch, a ile teraz ma?
W przedszkolu wystarczy powiedzieć że on gdy mówi .... to chodzi mu o siusiu właśnie i nie będzie problemu bo opiekunki będą wiedziały o co chodzi
Tak,tak porozmawiam z opiekunkami w zlobku. Oli skonczy 14 czerwca dwa latka

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Ula to pokarz mi kaszke odpowiednią dla dziecka powyżej 1 roku? Bo te Bobovita są do 12m tylko.
Katrina a co ty myslalas że w wieku 4 m dzieco ci będzie spali całą noc? Marzenia.
Darianna wlasnie zerknelam na kaszki Olivera (mamy polskie Nestle). I tam jest napisane "Kaszka mleczno-ryzowa jablko (po 4 m-cu zycia) to pelnowartosciowy ,sycacy posilek,zawierajacy ....(...),dostosowany do wymagan zywieniowych niemowlat i dzieci az do 3.roku zycia."...

Ogladam mecz i jak na razie 1:0 dla Polski,az w szoku jestem
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 17:45   #2775
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
czarnula nie boj sie o obrone tak bardzo! ja bylam przerazona moja obrona, termin oddania pracy przekladalam chyba ze 3 razy! zawsze bez problemow... napisz podanie i juz... obrony tez sie balam, bo to wszystko na wariackich papierach bylo - prace oddalam do recenzenta w sobote (jechalam specjalnie 50km za miasto zeby profesorowi do domu zawiezc), a bronilam sie we wtorek albo w srode i potem za 2-3 dni lecialam do UK. ale wszytko sie udalo i zdalam bardzo ladnie juz po obronie smialam sie z samej siebie, ze sie stresowalam jak glupia, a wyszlo jak zwykle

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

a i chcialam powiedziec, ze szczerze zazdroszcze mamom, ktore moga sobie siedziec i spokojnie pic kawke i przegladac poczt i maja czas na wizaz i takie tam w momencie, gdy dziecko siedzi obok. u nas to jest nierealne!
Potty cod ziecko to inne.
Moja Zocha jest samodzielna i chodzi swoimi ścieżkami.
Śniadanie wcina sama i o ile jej smakuje i jest w miseczce czy na talerzu to jest git. To samo w dzień. Sama, sama, chyba, że jest czas przytulania

Cytat:
Napisane przez czarnula4321 Pokaż wiadomość
tak, tak wiem zmęczona ale zawsze przed steperem śmigam ćwiczenia takie fajne znalazłam na tłuszczyk czy jakoś tak i je śmigam później steperek i na końcu jeszcze rościągające
A co to za cwiczenia ?

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
aha zapomniałam odpowiedziec czarnula,ze niezle z ta butelka,Daniello Rafaello je z flaszki byle mlesio w srodku bylo.Mysle mu dawac mm+kaszke na noc jak skonczy 4 miesiace-moge tak?
bo juz mnie te nocki wykanczaja,mlody idzie spac po ciezkich bólach okolo 20tej,(najchetniej to by szedl o 18),o 23 pobudka czasami o 24,pozniej spi przy dobrych wiatrach do 5 i pozniej juz wcale tak jak dzis lub z przerwami do 7 .Od prawie 4 miesiecy nie przespałam ciagiem dłużej niz 6 godzin i mam z lekka dosc i jedyna nadzieja w kaszce.
Przyjdzie czas, ze nocki zacznie przesypiać. Cierpliowści.

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Właśnie zadzwonił do mnie pan z HMRC żeby pomóc mi postarać się o zwrot podatku Z 15 minut gadaliśmy-jestem dumna z siebie, że się dogadałam-boję się gadać przez tel zwłaszcza w takich sprawach
Mówię facetowi, że może nie teraz, że wolałabym to zrobić online (zwłaszcza że mam na to czas do końca stycznia 2013) i że za miesiąc idę na maternity. A on mi na to że mi pomoże przejść przez rejestrację online (w końcu utknęłam, bo nie miałam pod ręką tego unikalnego nr swojego) I że radzi mi żebym to zrobiła przed maternity bo potem będę zajęta dzieckiem i żebym wtedy zadbała o dziecko i siebie I życzył mi na koniec wszystkiego dobrego

I rzeczywiście już teraz to zrobię, bo na maternity i tak nic nie zarobię. A będę mieć to z głowy i na pewno o tym nie zapomnę.

Matko, żeby w Polsce to było takie łatwe...


Katerina-ja kaszę jaglaną i gryczaną kupuję w Morrisons Polskie kasze oczywiście. Na pewno u nas na Granton są. A ostatnio w McColl's koło mnie też mają te kasze i są dużo tańsze niż w M No i na pewno w polskich sklepach dostaniesz.
Trochę więcej wiary w siebie. I powodzenia.


Jola hej, hej


Kaszki sa od 12m, więc ograniczeń wiekowych tu nie ma, ale czy są treściwe i zdrowe Nie wiem.
Sama butelka to kiepski pomysl, bo dziecko sie przyzwyczaja i może dojśc do nawykowego picia, ale to już chyba kiedys było poruszane.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 18:44   #2776
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Tak,tak porozmawiam z opiekunkami w zlobku. Oli skonczy 14 czerwca dwa latka



Darianna wlasnie zerknelam na kaszki Olivera (mamy polskie Nestle). I tam jest napisane "Kaszka mleczno-ryzowa jablko (po 4 m-cu zycia) to pelnowartosciowy ,sycacy posilek,zawierajacy ....(...),dostosowany do wymagan zywieniowych niemowlat i dzieci az do 3.roku zycia."...

Ogladam mecz i jak na razie 1:0 dla Polski,az w szoku jestem
No wlasnie- t kaszki czy kazde inne dania dla dzieci sa OD jakiegos tam wieku- czyli od kiedy je mozna podawac a podajesz je tak dlugo jak TY tego chcesz ( albo dzioecko chce jesc )
U ns jest to tylko przed snem.

Nikos oglada z tata mecz. PO golu Grecji przyszedl do mnie do kuchni ( akurat mylam naczynia) i mowi OO NOOO MAMA GOL
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 20:51   #2777
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Tymek bajek nie oglada, bo stanowczo za mały, zreszta mysle ze dlugo nie bedzie ogladal telewizji. Ale nie przeszkadza mi ze inne mamy puszczaja swoim dziecia bajki

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
A propos sniadań waszych maluchów zwłaszcza tych starszych; karmicie,czy same jedzą ?
U nas Tymek wlasciwie tylko sam je. i śniadania i całą reszte. Jesli o to chodzi to jest bardzo samodzielny co mnie cieszy

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
a i chcialam powiedziec, ze szczerze zazdroszcze mamom, ktore moga sobie siedziec i spokojnie pic kawke i przegladac poczt i maja czas na wizaz i takie tam w momencie, gdy dziecko siedzi obok. u nas to jest nierealne!
Ja tez sobie tego nie wyobrazam

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
dzieki,poszukam choc szukałam "na wzrok" i nie widzialam procz kuskusa zadnej.Poszukam po nazwach tym razem
Ja zawsze kupuje w Holland & barrett, tam masz bardzo duzo wybór przeróznych kasz i ryży

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
aha zapomniałam odpowiedziec czarnula,ze niezle z ta butelka,Daniello Rafaello je z flaszki byle mlesio w srodku bylo.Mysle mu dawac mm+kaszke na noc jak skonczy 4 miesiace-moge tak?
bo juz mnie te nocki wykanczaja,mlody idzie spac po ciezkich bólach okolo 20tej,(najchetniej to by szedl o 18),o 23 pobudka czasami o 24,pozniej spi przy dobrych wiatrach do 5 i pozniej juz wcale tak jak dzis lub z przerwami do 7 .Od prawie 4 miesiecy nie przespałam ciagiem dłużej niz 6 godzin i mam z lekka dosc i jedyna nadzieja w kaszce.
Rozumiem ze jestes zmeczona.. chyba kazda z nas to przechodziła, bo niestety niewiele dzieci przesypia noce od samego poczatku. Jedyne co ci moge doradzic to kładz sie kiedy mały sie kładzie, wtedy te 6godzin troche ci pomoze. No i warto docenic to ze 6godzin ciągiem to naprawde calkiem niezle bo twoj maly jest w takim wieku ze w kazdej chwili moze byc gorzej. Moj tymek do czwartego miesiaca spal podobnie jak twoj maluch i tez troche narzekałam a pozniej zaczal sie budzic co 1,5 -2h (czyli kolo 10wieczorem, 12stej, 1.30, 3.30, 5.00, 6.00) i trwało to dwa miesiące. Bylam ledwo żywa i jedyne o czym myślałam to że na drugi raz nie bede narzekac jak bedzie mi sie budzil raz czy dwa

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Potty cod ziecko to inne.
Moja Zocha jest samodzielna i chodzi swoimi ścieżkami.
Śniadanie wcina sama i o ile jej smakuje i jest w miseczce czy na talerzu to jest git. To samo w dzień. Sama, sama, chyba, że jest czas przytulania
a co jecie na sniadania? troche mi sie koncza pomysly. U nas kasza jaglana albo kus kus z owocami, bananowy chleb, czasami tost z serem, placki jabłkowe z płatkami owsianymi. ale mam wrazenie ze w kolko to samo
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:01   #2778
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Justine u nas dobór menu, nie do końca z mojego wyboru, bo główną osoba opiekującą się dziećmi aktualnie jest TŻ. Ja jestem bardziej ostrożna jesli chodzi o nowe potrawy, on z kolei szaleństwo i w związku z tym
Zocha je częśto to co my, czyli równez jej brat.
Na sniadania je często płatki kukurydzine z mlekiem
czasami jajecznicę (samo jajko, nie smazone)
jogurt
kanapkę
czasami podjada moje muesli



Poza tym ona mówi co by chciała zjeść. Mówi kiedy jest głodna, a szczerze mwiąc ma ochotę na jedzenie co chwilę.
Wówczas odrywa sie od swoich zajęć, bierze człowieka za rękę, pokazuje c chce jeść, prosi o łyżkę lub widelec i albo czeka na akcję czyli przygotowanie jedzenia i popędza swoim postękiwaniem lub idzie i siada przy stole i czeka.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:13   #2779
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

A jakie platki kukurydziane? takie zwyczajne?
A jak robicie jajecznice, jak nie smazycie?

Fajnie ze wasza mała taka komunikatywna. Ciekawe jak bedzie z Tymkiem i wyrazaniem jego potrzeb. Bo jesli chodzi o mowe to on dalej nic, zadnego dada, mama, baba etc. Ale wiem, ze troche rozumie i to po polsku i angielsku

Tymek dość duzo je. na jedno sniadanie potrafi zjesc tost z białym serem, weetabix + gruszka. wiec naprawde nie wiem co mam mu dawac, pomysly mi sie koncza. no i zawsze daje jakis owoc.

jak ktos ma jakies pomysly na sniadanie, podzielcie sie prosze
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 21:17   #2780
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

U nas ostatnio króluje owsianka
A jajecznicę robię w rondelku-rozpuszczam troszeczkę masła i do tego wbijam jajko, nie solę.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:17   #2781
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Ja robię jajecznicę na mleku.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:18   #2782
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Darianna a jak na mleku? fajny pomysl
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:24   #2783
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Tak jak Hanjah w rondelku - wlewam troszkę na dno mleka,podgrzewam i wbijam jajka itd.Ja solę i pieprzę.
Jedyne co wiem,ze dziecko moje zje na pewno są parówki ale ograniczam do 2-3 na tydzień.I to jest jeden posiłek.

Owsiankę zjada z bananem,kromeczkę z dżemem lub szyneczką.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:26   #2784
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

ja też robię czasami na mleczku jajeczniczkę przepis mojej babci, niestety jej była smaczniejsza heh dzieciństwo pewnie daletego mi się tak wydaje. Daje do kubeczka mleczko do tego wbijam jajeczka bardzo dużo miksuje aż powstanie jednolita masa i na rozgrzaną patelnię z odrobiną masełka - gotowe
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:29   #2785
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

sprubuje z tym mlekiem, nigdy o tym nie slyszalam, ciekawe jak bedzie smakowac
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:33   #2786
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
sprubuje z tym mlekiem, nigdy o tym nie slyszalam, ciekawe jak bedzie smakowac
polecam jest jumi jumi
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 22:17   #2787
Ula 25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 842
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Ula to pokarz mi kaszke odpowiednią dla dziecka powyżej 1 roku? Bo te Bobovita są do 12m tylko.
Katrina a co ty myslalas że w wieku 4 m dzieco ci będzie spali całą noc? Marzenia.
wydaje mi sie, ze te kaszki są PO 12 miesiącu a nie DO, a to roznica


swoją drogą powiedziałam dzis mamie ze jestem w ciązy bardzo sie ucieszyła, nie wiem jak tata bo nie bylo go w domu jak rozmawiałąm z mamą

u nas tez dzis cały dzień leje i pada
Ula 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 07:32   #2788
czarnula4321
Zakorzenienie
 
Avatar czarnula4321
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 10 117
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Potty cod ziecko to inne.
Moja Zocha jest samodzielna i chodzi swoimi ścieżkami.
Śniadanie wcina sama i o ile jej smakuje i jest w miseczce czy na talerzu to jest git. To samo w dzień. Sama, sama, chyba, że jest czas przytulania



A co to za cwiczenia ?



Przyjdzie czas, ze nocki zacznie przesypiać. Cierpliowści.


Trochę więcej wiary w siebie. I powodzenia.


Jola hej, hej


Kaszki sa od 12m, więc ograniczeń wiekowych tu nie ma, ale czy są treściwe i zdrowe Nie wiem.
Sama butelka to kiepski pomysl, bo dziecko sie przyzwyczaja i może dojśc do nawykowego picia, ale to już chyba kiedys było poruszane.
takie ćwiczenia
http://www.youtube.com/watch?v=jBIqC_WtirM
plus intensywne 15 minutek na steperku i ćwiczenia rozciągające

Witam

Miałyśmy weekendowy odpoczynek od wizażu hihi
__________________
Second hand just click https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post88268001
czarnula4321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 09:30   #2789
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Witamy
My mielismy spokojny i bardzo mily weekend W sobote niestety padalo ale za to niedziela byla piekna
A jak u Was?

pytanie:

kiedy wasze dzieciaczki zaczely jadac pieczone miesa ( mam na mysli pieczone w piekarniku bez tluszczu np. w foliowym rekawie )?
Mloda chce wszystkiego od nas probowac, dajemy jej troche ale zastanawiam sie czy moglaby juz taki obiadek z nami zjadac
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 10:11   #2790
SabinaD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 273
Dot.: Wyspowe mamy gorąco zapraszamy! Doradzimy, pogadamy-razem sobie radę damy!

Hej moja ma 14 miesiecy i juz jej daje takie miesko z piekarnika jakos od3 miesiecy, sama sie dorwala podczas gdy ja jadlam, ale nic jej nie bylo wiec jej daje , takie smakuje jej najbardziej
SabinaD jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.