wynajmowanie mieszkania- student - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-22, 09:15   #1
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427

wynajmowanie mieszkania- student


Słuchajcie! Jak wygląda sprawa u Was z płaceniem za wynajem kiedy jedziecie w wakacje do domu?
Płacicie tak jakbyście mieszkali? Czy może połowe? Jak to wygląda dokładnie?
Nie mam rozeznania, a czeka mnie rozmowa z właścicielką ...
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 10:02   #2
asieczka86
Raczkowanie
 
Avatar asieczka86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 168
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

Moja koleżanka mieszka na stancji i przez wakacje płaci połowę normalniej stawik, ta oplata to tak jakby za zarezerwowanie pokoju na następny rok no i przechowanie części rzeczy przez wakacje
asieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 10:13   #3
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

Cytat:
Napisane przez asieczka86 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka mieszka na stancji i przez wakacje płaci połowę normalniej stawik, ta oplata to tak jakby za zarezerwowanie pokoju na następny rok no i przechowanie części rzeczy przez wakacje
ale może w mieszkaniu przebywać? w sensie pokazać się od czasu do czasu czy po prostu oddaje klucze i tak czy siak płaci połowę za trzymanie mieszkania?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 10:24   #4
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

Ja mieszkam od dwóch lat w Poznaniu, gdyż tu studiuję. Ceny są kosmiczne, a wynajemcy często tylko patrzą jak Cię oszukać, więc musisz dokładnie przeczytać umowę i ustalić z nim/nią wszystko od razu na początku. Na pierwszym roku wynajmowałam z koleżanką kawalerkę w centrum za 800 zł + ok. 200 zł rachunków (prąd, gaz, internet). Na koniec roku musiałyśmy jeszcze zapłacić po 300 zł za wodę, gdyż wynajemca nas oszukał. W tym roku wynajmuję mieszkanie dwupokojowe przy samym centrum i płacę po 400 zł + rachunki (ok. 120 zł) na osobę (a mieszka nas tu cztery osoby).
Przy wynajmowaniu całego mieszkania sprawa wygląda zwykle tak, że płacisz czynsz za mieszkanie + czynsz dla najemcy + opłaty użytkowe (prąd, gaz, internet, kablówka, woda itd.).
Wychodzi tego sporo, więc warto porozmawiać o konkretach przed podpisaniem umowy.
Mieszkałam w tych mieszkaniach od połowy września do końca czerwca. Nie musiałam wracać na weekendy do domu itp. Jeśli chce się wynajmować mieszkanie w wakacje, to często właściciel schodzi trochę z ceny, jeśli ma się szczęście to nawet i połowę.
Pozdrawiam
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 10:49   #5
asieczka86
Raczkowanie
 
Avatar asieczka86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 168
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

o ile pamiętam właściciele domu w który wynajmuje pokój moja koleżanka powiedzieli że może w czasie wakacji tam też przebywać jeśli zajdzie taka potrzeba, myślę że wszystko to kwestia dogadania się. Ty wynajmujesz mieszkanie więc nie zdziwię się jeśli będziesz płacić normalnie jak w czasie roku akademickiego
asieczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:31   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

moja kolezanka przez wakacje placi pelna oplate za mieszkanie. co roku szuka wsrod znajomych i znajomych znajomych chetnych zeby sobie w wakacje to mieszkanie od niej powynajmowali (w Krakowie takie wynajmowanie mieszkania dla kogos kto przyjezdza na wakacje jest na pewno tansze niz hostel). tylko tu jest ryzyko, ze ktos moze mieszkanie zdemolowac, a odpowiadac za to przed wlascicielem bedzie ona. dlatego chetnych szuka glownie wsrod znajomych...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:59   #7
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

tzn. w tytule napisałam ogólnie
ja wynajmuje pokój w mieszkaniu dwupokojowym. W drugim pokoju mieszka córka włascicielki.

i wlasnie problem jest taki, że właścicielka powiedziała, że jesli mnie nie będzie cały miesiąc to mam płacic polowe z tego ile płacę a jesli w kratkę będe to mam płacic całość po prostu. wydaje mi sie to nieco krzywdzące, dlatego chcialam się dowiedziec jak to u innych wyglada
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 14:17   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

Cytat:
Napisane przez Queen Pokaż wiadomość
Ja mieszkam od dwóch lat w Poznaniu, gdyż tu studiuję. Ceny są kosmiczne, a wynajemcy często tylko patrzą jak Cię oszukać,
Osoba, od której wynajmujesz mieszkanie, to wynajmujący. Nie ma czegoś takiego jak wynajemca. I nie generalizuj; nie dla wszystkich jedyną rozrywką życiową jest oszukiwanie innych.

Cytat:
Napisane przez zkrainyoz Pokaż wiadomość
tzn. w tytule napisałam ogólnie
ja wynajmuje pokój w mieszkaniu dwupokojowym. W drugim pokoju mieszka córka włascicielki.

i wlasnie problem jest taki, że właścicielka powiedziała, że jesli mnie nie będzie cały miesiąc to mam płacic polowe z tego ile płacę a jesli w kratkę będe to mam płacic całość po prostu. wydaje mi sie to nieco krzywdzące, dlatego chcialam się dowiedziec jak to u innych wyglada
Generalnie jest ogromny deficyt tanich mieszkań studenckich do wynajęcia, prawda więc jest niestety taka, że to Wynajmujący dyktuje warunki. Większość moich znajomych - Ci, którzy wynajmują - płacą pełną stawkę w wakacje. Myślę jednak, że powinnaś negocjować - jeśli będziesz w kratkę i czas twojego pobytu w wolnym miesiącu nie przekroczy 2 tygodni - to powinnaś płacić połowę
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:23   #9
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

Wszystko zależy od osoby, od której wynajmujesz mieszkanie.
Niektórzy życzą sobie opłaty za wakacje na takich samych zasadach, jak w ciągu roku akademickiego, jeżeli oczywiście planujesz do nich wrócić.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:49   #10
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

wydaje mi się, że jak na krakowskie warunki płacenie za pokój jednoosobowy 350zł+ rachunki to naprawdę dobrze.
tylko własnie pojawia się problem- jak rozwiązać kwestie wakacji ... szczerze to szkoda mi płacić połowe wynajmu za czas kiedy mnie nie będzie ... gdyby chociaż było tak, że skoro jestem tylko przez 2 tygodnie w miesiącu to powinnam płacić polowę.
ufam, że uda mi się coś wynegocjować.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 14:05   #11
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Smile Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

Cytat:
Napisane przez zkrainyoz Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że jak na krakowskie warunki płacenie za pokój jednoosobowy 350zł+ rachunki to naprawdę dobrze.
tylko własnie pojawia się problem- jak rozwiązać kwestie wakacji ... szczerze to szkoda mi płacić połowe wynajmu za czas kiedy mnie nie będzie ... gdyby chociaż było tak, że skoro jestem tylko przez 2 tygodnie w miesiącu to powinnam płacić polowę.
ufam, że uda mi się coś wynegocjować.
Hej. Wydaje mi się, że właścicielka boi się, że tylko teraz mówisz o przebywaniu tymczasowym. Pewnie podejrzewa, że będziesz częściej a jej glupio bedzie Ciebie rozliczac z kazdego dnia przebywanego w jej chacie. Dlatego woli się ubezpieczyć. Może dobrym rozwiązaniem będzie poinformować ją, że Twoje przebywanie będzie naprawde ograniczone, sporadyczne i nie bedziesz nocowała znajomych ;-)
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 21:20   #12
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

właśnie też tak zrobię dzięki!
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 14:23   #13
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: wynajmowanie mieszkania- student

ja w ciągu roku płacę 300 zł i w październiku 300 zł kaucji
jeśli w czerwcu nie rezygnuję-nie oddaje mi kaucji-czyli wychodzi po 100 zł za wakacyjne miesiące

w mieszkaniu przebywam ciągle, ale właścicielka o tym nie wie, bo w ogóle do nas nie przychodzi
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.