Córka mojego mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 19:41   #1
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025

Córka mojego mężczyzny


Córka mojego mężczyzny zdała maturę - z bardzo średnimi wynikami, ale nie dostała się na studia, które planowała (właśnie wyniki nie takie). Wybrała się na zaoczne. 1800 zł semestr. Moj mężczyzna nadal daje jej pieniądze, chociaż ona nie studiuje dziennie. I dobrze - jego dziecko. Tylko, że ona nie idzie do pracy. To, co jej pasuje robi - ale obecnie to 300 zł miesięcznie. Stwierdziła, że przecież "na kasę nie pójdzie" - raczej nie zauważa, ze dorosła i trzeba by myśleć o swoim utrzymaniu. Trzyma się garnuszka obojga rodziców. Mój TŻ zastanawia się, jak z nią o tym porozmawiać, by jej nie obrazić, ale jednak uświadomić pewne podstawowe rzeczy. Matka - w rozmowie z nim stwierdziła prosto "przecież nie pójdzie do miotły!" Także wsparcia w niej - nie będzie?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:44   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Córka mojego mężczyzny

No i gdzie widzisz problem? Bo to dorosła dziewczyna i jeśli twój facet boi się rozmowy z własną córką, której na razie do dorosłości nieśpieszno, to ty nic nie zrobisz.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:46   #3
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Mam podobną sytuację. Studiuję zaocznie i sobie dorabiam (w zawodzie), ale moim rodzicom to nie przeszkadza, sami chcą tak. Powiedzieli to w szczerej rozmowie. Myślę, że Twój TŻ powinien zrobić tak samo. Nie bać się i szczerze kawę na ławę wyłożyć.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:48   #4
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Kalincia

Znalazłaś się w delikatnej sytuacji ponieważ jakby nie patrzeć to nie jest Twoje dziecko, tylko TŻ i jego eks żony. Oni muszą tę sprawę razem obgadać i rozwiązać. Chyba,że dziewczynę wychowuje ojciec i mieszka razem z Wami w domu.

Czy ona chce poprawiać maturę i próbować przenieść się na dzienne po roku?
Moze być też tak,że pomimo tego,że są to studia zaoczne to ona ma obawy,że sobie nie poradzi i stąd te teksty,że na kasę nie chce?

Jeśli jej jedyną motywacją jest ciągnięcie kasy od rodziców to trochę kipesko ją wychowali.
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:48   #5
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
No i gdzie widzisz problem? Bo to dorosła dziewczyna i jeśli twój facet boi się rozmowy z własną córką, której na razie do dorosłości nieśpieszno, to ty nic nie zrobisz.
Nie mówiłam, że boi się, tylko może coś podpowiecie, a ja jemu? Nie problem - luźne pytanie, jak wy to widzicie?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:50   #6
spritfire
Rozeznanie
 
Avatar spritfire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Córka mojego mężczyzny

ja bym się wstydziła brać od rodziców pieniądze bedąc na studiach zaocznych. większość ludzi wybiera wlaśnie takie żeby mieć czas na pracę.
i nie rozumiem czemu Twój Tż wyraził zgode żeby jej to opłacać? a jeśli już musi to może np 100 zł, reszte niech dołoży córka. Na kase nie każe jej nikt iść, jest milion innych opcji,trzeba tylko chcieć
spritfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:51   #7
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Najlepiej postawic sprawe uczciwie, ze skoro studiuje zaocznie, to ma kupe wolnego czasu i skoro rodzice oplacaja jej studia, to moze warto by isc do pracy, zeby miec na wlasne wydatki? Przeciez caly tydzien nie bedzie sie uczyc na studia... Pewnie sie wkurzy, ale powinna to przetrawic, czy to taki typ, ze nie mozna jej przymusic do pracy? No i moze warto jej powiedziec, ze istnieje tez inna praca niz na kasie czy jako sprzataczka. Nawet moglaby na poczatek isc na staż do jakiejś firmy.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 19:52   #8
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Córka mojego mężczyzny

O ile sie nie mylę, przy studiach zaocznych alimenty równiez sie nalezą.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:54   #9
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez spritfire Pokaż wiadomość
ja bym się wstydziła brać od rodziców pieniądze bedąc na studiach zaocznych. większość ludzi wybiera wlaśnie takie żeby mieć czas na pracę.
i nie rozumiem czemu Twój Tż wyraził zgode żeby jej to opłacać? a jeśli już musi to może np 100 zł, reszte niech dołoży córka. Na kase nie każe jej nikt iść, jest milion innych opcji,trzeba tylko chcieć
Nie było żadnego wyrażania zgody. Wcześniej płacił 800 zł i tak zostało. Teraz dodatkowo była żona go indaguje, żeby dał dodatkowe pieniądze, bo nie ma za co zapłacić pierwszego semestru.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:56   #10
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Nie mówiłam, że boi się, tylko może coś podpowiecie, a ja jemu? Nie problem - luźne pytanie, jak wy to widzicie?
- no ja widzę to tak, że jak panna średnio do nauki się nadaje, studia pewnie byle jakie, to i wymyślać specjalnie "na kasę nie pójdzie" jest trochę jaśniepańskim zagraniem. Mądry rodzic postawi sprawę jasno: albo nauka, albo praca; jeśli zaoczne, to łączenie tego z pracą- aby zdobyć jakieś doświadczenie zawodowe.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:57   #11
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- no ja widzę to tak, że jak panna średnio do nauki się nadaje, studia pewnie byle jakie, to i wymyślać specjalnie "na kasę nie pójdzie" jest trochę jaśniepańskim zagraniem. Mądry rodzic postawi sprawę jasno: albo nauka, albo praca; jeśli zaoczne, to łączenie tego z pracą- aby zdobyć jakieś doświadczenie zawodowe.
No wlasnie, ze tez dziewczyna nie pomysli o tym w tej kategorii, jak atrakcyjnym pracownikiem moze byc po studiach, jesli polaczy studia i prace zwiazana z nimi.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 19:58   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Myślę że to nie twoja sprawa i wkraczasz na nie swój teren.
300 zł miesięcznie za studia to prawie jak za pół darmo, to nie jest normalna kwota, to jest bardzo niska. Ona jest młoda, rodzice mają obowiązek ją utrzymywać. Z resztą prawdę mówiąc jakbym poszła na prywatne studia to i tak na zaoczne nie na dzienne - skoro płacę tyle samo to wolę mieć 2 dni w tygodniu zawalone a nie 4 czy 5. Jej sprawa, a ciebie to po prostu boli. A jakbym nie musiała iść do pracy na kasę na jej miejscu, to też bym nie szła. To nie jest praca do jakiej się wstaje z bananem na twarzy. Stać twojego faceta, ma dziecko, niech płaci. Ona szuka lepszej pracy bo jej kasa nie odpowiada? Ma do tego prawo. Po prostu dłużej pobędzie bezrobotna a jak ją przypili to znajdzie, nie wiem gdzie problem?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:58   #13
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
O ile sie nie mylę, przy studiach zaocznych alimenty równiez sie nalezą.
Ja się nie orientuję. I nie o to chodzi, czy on musi czy nie, bo on chce płacić - to w końcu jego dziecko. Tylko córka i jej matka uważają, że skoro nie mają teraz na to, to rozwiązaniem jest zażądać od ojca, a nie, żeby córka poszła do pracy. On daje i tak. Ale córka nie pracuje (parę godzin w tygodniu tego, co lubi) i nie chce podjąc pracy innej. Nie zauważa, że powinna wziąć odpowiedzialnie sprawy - przynajmniej częściowo w swoje ręce.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:01   #14
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Córka mojego mężczyzny

jesli nic nie powie to nauczy dziecko pasożytnictwa i braku szacunku do pracy.jesli coś powie nie tak to nie dotrze do niej prawda i szczerość,ale odbierze to jako atak i brak zainteresowania .
w/g mnie jedynym rozsądnym podejściem jest szczera rozmowa i odpowiednia argumentacja.twój partner powinien powiedzieć,że każdy człowiek powinien zacząć od miotły,aby docenić prace niższego szczebla.
to uczy pokory w życiu.
powinien zastrzec,że jego inrtencją nie jest odcięcie funduszy finansowych,jednak w tym przypadku przy braku chęci podjęcia pracy odcina kasę,ale przy zatrudnieniu zaczyna płacić.tylko tak może ją zmotywować i pokazać,że nie o pieniądze chodzi,ale o zasady

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
O ile sie nie mylę, przy studiach zaocznych alimenty równiez sie nalezą.
nie należą się,ponieważ można podjąć pracę i utrzymywać się samodzielnie

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-10-18 o 20:00
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:06   #15
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Myślę że to nie twoja sprawa i wkraczasz na nie swój teren.
300 zł miesięcznie za studia to prawie jak za pół darmo, to nie jest normalna kwota, to jest bardzo niska. Ona jest młoda, rodzice mają obowiązek ją utrzymywać. Z resztą prawdę mówiąc jakbym poszła na prywatne studia to i tak na zaoczne nie na dzienne - skoro płacę tyle samo to wolę mieć 2 dni w tygodniu zawalone a nie 4 czy 5. Jej sprawa, a ciebie to po prostu boli. A jakbym nie musiała iść do pracy na kasę na jej miejscu, to też bym nie szła. To nie jest praca do jakiej się wstaje z bananem na twarzy. Stać twojego faceta, ma dziecko, niech płaci. Ona szuka lepszej pracy bo jej kasa nie odpowiada? Ma do tego prawo. Po prostu dłużej pobędzie bezrobotna a jak ją przypili to znajdzie, nie wiem gdzie problem?
Nie zrozumiałaś. 300 zł to ona zarabia. Studia kosztują 1800 za semestr.
Problem w tym, że ani matki, ani ojca nie stać na to, wbrew temu, co sobie wymyśliłaś. Dlatego córka zwrócila się do ojca o zapłatę za semestr. W takiej sytuacji chyba należałoby, będąc dorosłą - pracy poszukać.
Mnie boli, że ona żąda od niego, a sama nie pracuje. A mogłaby, bo młoda i zdrowa w pełni, a studia też nie z tych najbardziej absorbujących. I nie uważam , że to na tyle nie moja sprawa, żebym nie mogła zapytać o zdanie na wizażu. Tym bardziej, ze mój mężczyzna pyta o zdanie mnie, bo jesteśmy razem i mamy wspólne sprawy.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:06   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Kalincia, ja cię rozumiem i lubię ale na boga to dziecko ma dwójkę rodziców ty jesteś dorosłą kobietą tego faceta i to serio nie twój problem. Przestań się tym przejmować i zajmować póki nie jest za późno. Bo na miejscu tej laski za wtrynianie się w takie sprawy byłabym wściekła, tym bardziej że widać jak ją oceniasz. Źle. A znasz ją pewnie kiepskawo. Po prostu odpuść.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:07   #17
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Nie wiem, czemu akurat, zeby docenic prace nizszego szczebla, to trzeba samemu sprzatac. Sa osoby, ktore od razu ida do pracy np. do perfumerii i tez mimo wszystko szanuja prace sprzataczek itp. Ja pracuje w wakacje w ten sposob- miedzy innymi sprzatam i szczerze powiem, ze gdybym nie musiala, to bym nie robila tego, ale chce miec jakies oszczednosci na lokacie i pieniadze na wlasne wydatki. Wiekszej przyjemnosci mi to nie sprawia.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:07   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Nie zrozumiałaś. 300 zł to ona zarabia. Studia kosztują 1800 za semestr.
To ty nie zrozumiałaś. Policz sobie 1800zł semestr/6 rat daje 300 zł miesięcznie za studia To są wręcz groszowe sprawy biorąc pod uwagę ceny jakie są na uniwerkach politechnikach i innych takich

Ja podtrzymuję że to nie twoja sprawa. I nie wiem co mnie atakujesz, bo cię nie głaskam po głowie że super robisz rozliczając innych z ich zarobków portfeli i wydatków?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:08   #19
Lolaa87
Zadomowienie
 
Avatar Lolaa87
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 868
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Ale córka nie pracuje (parę godzin w tygodniu tego, co lubi) i nie chce podjąc pracy innej.
To w końcu pracuje czy nie?

Ja uważam, że nie ma nic złego w tym, że dziewczyna nie chce iść do pracy na kasę czy do innej tego typu jeżeli nie musi. Nie rozumiem tego wypychania na siłę do pracy jakiejkolwiek bo ktoś skończył te 18 lat i musi zacząć zarabiać.

Edit: Już doczytałam, że pracuje, więc tym bardziej nie rozumiem o co chodzi
__________________

Edytowane przez Lolaa87
Czas edycji: 2012-10-18 o 20:09
Lolaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 20:09   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Tym bardziej, ze mój mężczyzna pyta o zdanie mnie, bo jesteśmy razem i mamy wspólne sprawy.
Gdyby dorosła kobieta mojego ojca który nie jest z moją matką rozliczała mnie z moich przychodów i rozchodów i jeszcze opisywała to na forum, nasza znajomość uległaby jeszcze większemu ochłodzeniu.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:10   #21
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Podpisuję się pod każdym słowem drabineczki
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:11   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
To ty nie zrozumiałaś. Policz sobie 1800zł semestr/6 rat daje 300 zł miesięcznie za studia To są wręcz groszowe sprawy biorąc pod uwagę ceny jakie są na uniwerkach politechnikach i innych takich

Ja podtrzymuję że to nie twoja sprawa. I nie wiem co mnie atakujesz, bo cię nie głaskam po głowie że super robisz rozliczając innych z ich zarobków portfeli i wydatków?
- zgadzam się , że to nie Kalińci sprawa; bo nie ona tu jest stroną.
- tyle że te 300 zł wcale nie muszą być "groszową sprawą", jeśli studia są byle jakie i są prostą drogą do bezrobocia, za to wygenerowanymi wybujałymi ambicjami " mnie należy się porządna praca". Naprawdę zależy, jaki to studia, bo w dobie upadku jakości kształcenia wyższego- wbrew pozorom zależy,skąd ma się dyplom i jaki studiuje się kierunek.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:11   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
To ty nie zrozumiałaś. Policz sobie 1800zł semestr/6 rat daje 300 zł miesięcznie za studia To są wręcz groszowe sprawy biorąc pod uwagę ceny jakie są na uniwerkach politechnikach i innych takich

Ja podtrzymuję że to nie twoja sprawa. I nie wiem co mnie atakujesz, bo cię nie głaskam po głowie że super robisz rozliczając innych z ich zarobków portfeli i wydatków?
Nie atakowałam cię ani przez moment.
Ale to jest moja sprawa, bo jesteśmy z nim razem, wspólnie myślimy o finansach, a on prosił mnie o radę. Puściłam więc wątek, zeby, oprócz tego, co ja myślę, poznać zdanie ogółu. Ja się nie wtrącam, ja zostałam poproszona o pomoc, a nie uważam, ze to nie moja sprawa, skoro dotyczy mojego mężczyzny.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:13   #24
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Ale, Kalińciu, ty co najwyżej możesz mu doradzić rozmowę z córką i tyle. Możesz zdradzić, co ona studiuje?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:16   #25
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Myślę że to nie twoja sprawa i wkraczasz na nie swój teren.
300 zł miesięcznie za studia to prawie jak za pół darmo, to nie jest normalna kwota, to jest bardzo niska. Ona jest młoda, rodzice mają obowiązek ją utrzymywać. Z resztą prawdę mówiąc jakbym poszła na prywatne studia to i tak na zaoczne nie na dzienne - skoro płacę tyle samo to wolę mieć 2 dni w tygodniu zawalone a nie 4 czy 5. Jej sprawa, a ciebie to po prostu boli. A jakbym nie musiała iść do pracy na kasę na jej miejscu, to też bym nie szła. To nie jest praca do jakiej się wstaje z bananem na twarzy. Stać twojego faceta, ma dziecko, niech płaci. Ona szuka lepszej pracy bo jej kasa nie odpowiada? Ma do tego prawo. Po prostu dłużej pobędzie bezrobotna a jak ją przypili to znajdzie, nie wiem gdzie problem?
Zgadzam się
To jest tylko i wyłącznie ich sprawa.
Gdybym była na jej miejscu i nowa kobieta mojego ojca próbowała mi układać życie, to delikatnie mówiąc nie byłabym zadowolona.
Nie ma co jej oceniać przez pryzmat tego, że studiuje zaocznie i nie studiuje - są różne ku temu powody, nie koniecznie to, że jest rozpieszczonym pasożytem
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:16   #26
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez Madana
- tyle że te 300 zł wcale nie muszą być "groszową sprawą", jeśli studia są byle jakie i są prostą drogą do bezrobocia, za to wygenerowanymi wybujałymi ambicjami " mnie należy się porządna praca". Naprawdę zależy, jaki to studia, bo w dobie upadku jakości kształcenia wyższego- wbrew pozorom zależy,skąd ma się dyplom i jaki studiuje się kierunek.
Nie sprawa wizażanek rozstrzygać jakie studia są dobre dla tej dziewczyny, właściwie gdyby mi właśnie obca kobieta wrogo do mnie i tak nastawiona zarzuciła coś takiego byłabym oburzona (na miejscu tej dziewczyny). Temat stary jak świat, w życiu pewna jest tylko śmierć a w kwestii studiów to praca po lekarskim, ale nie wchodźmy na ten temat dziewczyna ma prawo studiować, cokolwiek by to nie było. Jej pasją jest kultura śródziemnomorska, to niech studiuje filologię klasyczną nawet jak czeka ją po tym bezrobocie. Bo ma prawo. Bo może wybrać.

Cytat:
Napisane przez Kalincia
Ale to jest moja sprawa, bo jesteśmy z nim razem, wspólnie myślimy o finansach, a on prosił mnie o radę.
Czy te studia finansujesz z własnej kieszeni?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:17   #27
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: Córka mojego mężczyzny

zgadzam się z Drabineczką. To sprawa między tą dziewczyną, a jej rodzicami. Tylko i wyłącznie.
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:18   #28
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Ale, Kalińciu, ty co najwyżej możesz mu doradzić rozmowę z córką i tyle. Możesz zdradzić, co ona studiuje?
Rozmowa będzie, właśnie dlatego pytałam, co o tym sądzicie, że on pytał mnie o to samo przed tą rozmową, a ja pomyślałam, że zapytam, co wy sądzicie, zanim będziemy z TŻ o tym mówić. I tylko tyle! Ludzie! Studiuje "zarządzanie w sytuacjach kryzysowych" - a przynajmniej tak powiedziała ojcu.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:21   #29
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: Córka mojego mężczyzny

Ja bym odpowiedziała po prostu, ze "nie chcę się wtrącać, w wasze/jej prywatne sprawy" i tyle
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 20:21   #30
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Córka mojego mężczyzny

No ale ty będąc z boku, możesz tylko doradzić rozmowę, bez oceniania dziewczyny, bez komentowania (chociażby cię korciło), chociażbyś nie wiem, jak chciała coś doradzić. Bo cokolwiek powiesz jako ty, będzie źle odebrane.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.