Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-21, 19:26   #151
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

A ja mam 175cm i waze ok 57k zawsze chcialam przytyc bo lubie jesc no ale wlasciwie nie jestem patyczakiem i ciesze sie ze jestem szczupla bez diety ale babcia mi maruudzi cellulitu narazie nie mam ale dmucham na zimne lepiej zapobiegac niz leczyc a słodycze tak kocham mmmm
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 19:36   #152
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
Elfie, ja teraz mam 17 na te białe rozstępy powstały jak miałam 16. Już naprawdę nie wiem co może ich zatrzymać. Zwaliłabym winę na tabletki, ale na udach wysyp czerwonych pręgów zaczął się już przed ich braniem. Moge aby mieć nadzieję, że to nie od tego bo tabletki będę musiała pobrać jeszcze dobre kilka miesięcy żeby wreszcie mieć normalny okres ( co miesiac a nie co 6 m-cy albo 4 jak wczesniej) i zebym nie musiała pierwszych 3 dni leżec w lozku i plakac z bolu.
Póki co walczę, ale coraz częściej mam wrażenie, że to walka z wiatrakami
A mogłabyś mi polecieć jakieś dobre balsamy z kwasami ? bo takich oliwek, peelingów i takich zwykłych kremów używam od dawna.

Z dostepnych w Polsce to podobno Avon albo Neostrada ma balsamy z kwasami st ives chyba tez(byl tu kiedys watek o balsamach z kwasami ale nie moge go znalesc)
Ja uzywalam balsamu/kremu firmy kiss my face a teraz firmy alba(dostepne w usa)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-21, 21:17   #153
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Z dostepnych w Polsce to podobno Avon albo Neostrada ma balsamy z kwasami st ives chyba tez(byl tu kiedys watek o balsamach z kwasami ale nie moge go znalesc)
Ja uzywalam balsamu/kremu firmy kiss my face a teraz firmy alba(dostepne w usa)

będę w grudniu w Usa więc rozejrzę się za tymi balsamami. A można je dostać w aptece, sklepach czy jak ?
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 00:01   #154
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
będę w grudniu w Usa więc rozejrzę się za tymi balsamami. A można je dostać w aptece, sklepach czy jak ?
ja kupuje te ktore wymienilam w sklepach ze zdrowa zywnoscia.

Ale mozna dostac tez balsamy z kwasami w sklepach typu Target,Walgreens(firmy takie jak Jergens Eurecin i Vaseline maja w swojej ofercie balsamy z kwasami)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 18:11   #155
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
ja kupuje te ktore wymienilam w sklepach ze zdrowa zywnoscia.

Ale mozna dostac tez balsamy z kwasami w sklepach typu Target,Walgreens(firmy takie jak Jergens Eurecin i Vaseline maja w swojej ofercie balsamy z kwasami)

dziękuję za informacje Jak będę w Usa to poszukam tych balsamów, a póki co postaram się coś znaleźć w Polsce.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 23:47   #156
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Exclamation Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dziewczyny!!!
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie - czy Elancyl Galenica REDUCTEUR VERGETURES , którego nie można stosować w ciąży, mogę zacząć stosować po porodzie, ale jeszcze karmiąc?????
Nurtuje mnie to pytanie a poród tużtuż akurat dostałam w 8 miesiącu wysyp rozstępów jest ich mnóstwo, a do tej pory nie miałam NIC i chcę zacząć intensywną kurację jeszcze póki są czerwone. Tylko właśnie - czy to że nie można stosować w ciąży jakiegoś kosmetyku automatycznie oznacza,że po porodzie można zacząć stosować bez względu na to, że się karmi????
Bardzo gorąco proszę odezwijcie się znawczynie biochemiczki co ja bez Was zrobię ?
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 15:01   #157
lip_gloss__
Przyczajenie
 
Avatar lip_gloss__
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 9
GG do lip_gloss__ Send a message via Skype™ to lip_gloss__
Cool rozstępy. ;(;(

no nic.. to dzisiaj 2 wątek ale trudno. trzeba.

Hej. Kochane wizażystki! Nie wiem od czego ale wyskakują mi na ciele rozstępy. Na pośladkach i piersiach mam już je zabliźnione, ale na udach robią się nowe. Stosuje różne códa na to ale nic nie działa ;( chciała bym chociaż aby nie było ich tak bardzo widać. Nie zrezygnuję ze słonka, morza i opalania!! Chciałam się poddać operacji plastycznej, ale boję się że to będzie boleć.

Polecacie jakiś krem ?
Od czego to się robi ?
Jak można temu zapobiec?
Czy można dobrać jakiś strój kąpielowy żeby ich nie było widać?

Proszę.. Pomocy <3

__________________
If you wanna be with me
Baby there's a price to pay
I'm a genie in a bottle
You gotta rub me the right way
If you wanna be with me
I can make your wish come true
You gotta make a big impression
I gotta like what you do.
lip_gloss__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 17:29   #158
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: rozstępy. ;(;(

oj zlinczują cie za kolejny wątek o rozstępach
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 14:56   #159
JestemTu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 209
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dziekie za cenne informacje.
JestemTu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 15:48   #160
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Idealny krem na cellulit???

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
, zapomniałabym też o kawce rozpuszczalnej
czemu trzeba zapomiec o kawce rozpuszczalnej ?? jak ja jej nie wypije to umieram
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 15:57   #161
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hercia22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!!!
Mam bardzo ważne dla mnie pytanie - czy Elancyl Galenica REDUCTEUR VERGETURES , którego nie można stosować w ciąży, mogę zacząć stosować po porodzie, ale jeszcze karmiąc?????
Nurtuje mnie to pytanie a poród tużtuż akurat dostałam w 8 miesiącu wysyp rozstępów jest ich mnóstwo, a do tej pory nie miałam NIC i chcę zacząć intensywną kurację jeszcze póki są czerwone. Tylko właśnie - czy to że nie można stosować w ciąży jakiegoś kosmetyku automatycznie oznacza,że po porodzie można zacząć stosować bez względu na to, że się karmi????
Bardzo gorąco proszę odezwijcie się znawczynie biochemiczki co ja bez Was zrobię ?

Na czas ciąży jest przeznaczona specjalna wersja tego specyfiku. A myślę, że po ciąży możesz spokojnie stosować tę "normalną" wersję Galenica.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:38   #162
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Na czas ciąży jest przeznaczona specjalna wersja tego specyfiku. A myślę, że po ciąży możesz spokojnie stosować tę "normalną" wersję Galenica.
Nie wiem na 100% ale wydaje mi sie ze w czasie karmienia tez nie mozna. Bardzo mozliwe jest ze produkt przenika do mleka matki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 18:58   #163
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Arrow Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Mandaryna ostatnio szybko strasznie przytyła i w tym samym tempie zrzuciła nadmiar tłuszczyku, ale pojawiły się u niej rozstępy... Więc nie jesteśmy same... Nawet sławy mają te problemy. :P
__________________
enjoy ur f*cking day

Edytowane przez Tancerka Pl
Czas edycji: 2008-12-27 o 14:33
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 20:22   #164
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dla mnie to nie wygląda jak rozstępy, ale światło i cień tak się ułożyły, może ona i ma rozstępy, chyba wszystkie kobiety mają choć z kilka w różnych miejscach, ale to zdjęcie to dla mnie nie są rozstępy.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:36   #165
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Wg mnie na 99,9% są to nowe rozstępy - czerwone. xD
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 07:17   #166
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Mam zdjątka w powiększeniu, bo jak pisały do mnie na PW dziewczyny "dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tym problemem"
__________________
enjoy ur f*cking day

Edytowane przez Tancerka Pl
Czas edycji: 2008-12-27 o 14:33
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 09:51   #167
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

mi cellulitis sie zrobiła strasznie nieładny odkąd biore tablety...

ogólnie jestem szczupła i mam jędrna skórę. A moje sposoby (do czasu tabsów) to ciepło zimne prysznice i masaz szorstka rękawicą- taka naprawde szorstką. No i działało, miałam jakis śladowy c. przy ściśnięciu, ale ogólnie było w porządku.

Muszę skończyć z tymi hormonami
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 18:37   #168
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

A czy można skórę jakoś wspomóc od wewnątrz jeśli chodzi o rozstępy? łykać coś żeby pobudzić skórę do szybszej regeneracji i odnowy? coś na jędrność? coś z kolagenem? nie wiem a mam wrażenie że mi walka z rozstępami słabo idzie mimo niezliczonych tubek balsamów częstych peelingów, masaży itd. więc może by ją tak wspomóc od wewnątrz? tylko czym?
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 09:14   #169
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

też tak myślę goha że to chyba bardziej działanie od wewnątrz. na pewno dużo wody, dużo warzyw... cos gdzies czytałam na ten temat, jak odnajdę to jeszcze napiszę. o suplementach tego typu nic mi nie wiadomo
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 15:24   #170
małagorzata
Raczkowanie
 
Avatar małagorzata
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 116
Dot.: rozstępy. ;(;(

Skorzystaj z wyszukiwarki, jest na forum mnustwo informacji na ten temat, nie licz na to ze pomoga Ci rozne "cudenka" postaraj sie jesc wiecej cynku i krzemu, cwicz, pij duzo wody conajmniej 2l dziennie zeby nawilzyc skore od wewnatrz, stosuj naprzemienne natryski pod prysznicem i nacieraj skore szorstka sciereczka sizalowa, wuecej wskazuwek znajdziesz na forum milego szukania ja tez wlansie szukam bo mam ten sam problem
małagorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 09:12   #171
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Kwasy na rozstępy- dobry pomysł?

Kiedyś coś czytałam o używaniu kwasów na te nieestetyczne "blizny", które- niestety- i moje ciało pokryły . Dziewczyny piały o metodach z przykłądaniem grejfruta (kwas owocowy!) a także strzępki informacji o kremach z AHA.
Jednak wszelkie specyfiki z kwasami są- nie oszukujmy sie- drogie, jaka na moją uczniowska kieszeń za drogie . Na allegro udało mi się upolować zarówno Effaclar jak i Lysanel w atrakcyjnej cenie, i ich na buzię nie boję sie używać, jednak na ciało byłoby mi szkoda.

I nie może mi przestać po głowie chodzić, odkąd tylko się zetknęłam z tym- http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...2&sid=3e7e6b90
Czy warto poeksperymentować na własną rękę? Stosować jako tonik (po rozcieńczeniu oczywiście!!!) albo jako krem- tutaj jest baza http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...1&sid=3e7e6b90
Pytam bo kusi bardzo, głównie ze względów finansowych, a nie chcę potem płakać (nie mam zbyt dużej wiedzy biochemicznej a odpowiedzi której szukam na forum nie znalazłam)

(Swoją drogą ciekawie wygląda sklep, dla dziewczyn mieszkających w Warszawie
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 11:17   #172
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Agacior - dołączyłam twój wątek do już istniejącego. Polecam ci lekturę tego wątku - powinnaś znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 22:55   #173
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

czesc. mam nastepujacy problem - ostatnio zauwazylam, ze pojawil sie u mnie cellulit, ale w dzownym miejscu, a mienowicie jakby nad boczkami, na wysokosci zeber z boku ciała przeciez ja tam nigdy nie mialam tłuszczu wina tabletek anty czy czego? SZOK dzieki za odpowiedzi!
brena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 02:29   #174
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
czesc. mam nastepujacy problem - ostatnio zauwazylam, ze pojawil sie u mnie cellulit, ale w dzownym miejscu, a mienowicie jakby nad boczkami, na wysokosci zeber z boku ciała przeciez ja tam nigdy nie mialam tłuszczu wina tabletek anty czy czego? SZOK dzieki za odpowiedzi!

Byc moze anty.No niestety z celulitem tak jest ze pojawia sie skubaniec niespodziewanie i nawet u szczuplych osob(niewlasciwa dieta ,tabletki,siedzacy tryb zycia i wiele innych przyczyn)


Dziewczyny ostatnio odkrylam ze jest dostepny olejek Weledy Birch Cellulite Oil-zamierzam go niedlugo kupic i wyprobowac-podobno jest b skuteczny.

http://www.luckyvitamin.com/4001638088039.html#

Na cellulit ostanio stosowalam balsam z wyciagiem z wodorostow Jergensa-fajny byl tylko ze dostalam od niego uczulenia na udach(zapach byl zbyt intensywny a ja jestem wrazliwcem na zapach).Takze odstawilam go.
Teraz siedze wysmarowana mieszanka balsamow,jeden z kwasem mlekowym a drugi z kwasem glikolowym 12%.W sumie stosuje to i na celulit i na rozstepy-rozstepy sie fajnie rozjasniaj od tego a skora wygladza.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 11:59   #175
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dziewczyny
wczoraj natrafiłam w necie na post chłopaka-kulturysty, który opisywał swoją walkę z rozstępami.
tak jak my narzekał że nic nie działa i że w końcu dermatolog przepisał mu robioną maść z mocznikiem za 5 zł. i że działa rewelacyjnie.
czy to waszym zdaniem możliwe
twierdzi że po 2 dniach nowe rozstępy zbladły i po tygodniu znikły a stare też polepszyły swój wygląd.
nie ma tam jednak podanego stężenia mocznika i innych składników maści, a on już się tam nie wypowiadał więc postanowiłam spytać was czy to możliwe żeby mocznik działał rewelacyjnie na rozstępy???
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 20:59   #176
jamis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do jamis Send a message via Skype™ to jamis
Rozstępy - jak się ich pozbyć?! Pomocy!

Na początku chciałam przypomnieć, że jestem nowa i czuję się trochę zagubiona. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na wątek o rozstępach ale nic potrzebuję pomocy. A korzystając z wyszukiwarki na forum nie znalazłam nic co by mnie zadowoliło.

A więc przechodząc do teamatu:

Mam okropny problem i liczę na szybką pomoc.
Ostatnio trochę przytyłam (przez niewłaściwe odzywianie - zamiast śniadania słodycze (wiem, wiem, że to głupota ale stało się))
I pojawiły się na moich udach (od srt wewnętrznej w większych ilosciach i zewnętrznej ale w mniejszych) i hmm jak to określić na wysokości kolana po wewnętrznej str nogi i na pośladkach. Są koloru różowego i fioletowego. Z tego co przeczytałam w podobnych wątkach da się jeszcze z nimi coś zrobić. W czasie gdy nie miałam pomysłu co czynić i nie natrafiłam na to forum smarowałam je zwykłymi balsamami (oriflame - rich winter body cream i avon senses - divine time i jeszcze jakiś z żurawiną) po wtarciu balsamu niektóre znikają lub stają się prawie niewidoczne ale chwilę później wracają do początkowej postaci. Ogólnie wyglądają trochę lepiej niż jakiś czas temu. Jeśli chodzi o peeling kawowy to nie wiem jak ostać świeżo mieloną kawę (młynka nie posiadam). A właściwie nie wiem czy to pomoże.

Proszę o pomoc. W lutym jadę na obóz w programie jest wypad do aquaparku ;( Kocham wodę, teraz już nawet nie chodzę na basen bo wstydzę się pokazać w stroju kąpielowym.

RATUNKU! Właśnie, właśnie ja mam dopiero prawie 15 lat.



Aaaaaaaaaaaa!
jamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 15:19   #177
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Łączę.

Jamis, polecam Ci lekturę tego wątku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:10   #178
jamis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do jamis Send a message via Skype™ to jamis
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Dziękuję
Aż taka zdolna w szukaniu to ja nie być.
jamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 21:01   #179
małagorzata
Raczkowanie
 
Avatar małagorzata
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 116
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Ja też walczę z rozstępami powiem Ci mniej więcej co ja robie:
- przede wszystkim masaż, masuj skórę rękawicą sizalową(kupisz ja w drogerii za około 10-11zł) od stóp aż po biodra, okrężnymi ruchami, niech będą to raczej rytmiczne szarpnięcia - rób taki masaż rano kilkanaście minut [jeśli masz pajączki na nogach to tego nie rób! pajączki to popękane naczynka krwionośne]
- pij wodę, co najmniej 2l wody dziennie
- używaj kremów przeciw rozstępom rano i wieczorem, wsmarowywanie ich połącz z masażem (taki sam jak przy rękawicy sizalowej) przejrzyj KWC i wybierz dla siebie najlepszy. Ja polecam Elancyl koncentrat redukujący rozstępy - niestety jest drogi:/ około 95zł w aptece, ale na allegro razem z przesyłką możesz zapłacić około 78zl, warto tez wypróbować krem Fissan około 20-23zl i z tego co słyszałam firma Eveline też ma skuteczne serum przeciw rozstępom około 15zł
- rób wieczorem naprzemienny natrysk pod prysznicem, pobudza krążenie, rozpoczynasz polewając ciało ciepłą wodą przez około 20s , potem 10 sekund zimną, i tak na przemian, ważne jest by zakończyć woda zimna
- byłam u dietetyka i zapytałam czy dieta ma znaczenie w walce z rozstępami i okazało się, że ma możesz wzmacniać skórę pijąc herbatę ze skrzypu polnego (ok 4zl, 20-30 saszetek) - zawiera on krzem, jedz też cynk w tabletkach lub w pokarmie (kasza gryczana) wyczytałam w gazecie ze orzechy włoskie zawierają witaminy i minerały, które pomagają w walce z rozstępami- ale tego nie sprawdziłam [ale chętnie sprawdzę], dietetyczka powiedziała, że można je jeść, ale tylko dwa dziennie bo są dość tłuste
- ćwicz jeśli możesz i masz czas, ćwiczenie ujędrnia i pobudza krążenie
- rób peelingi regularnie - dzięki nim kremy będą sie lepiej wchłaniać Peeling kawowy to bardzo dobry pomysł. Nie musisz młynka do kawy posiadać, wystarczy kupić mielona tańsza kawę np Saharę i jest ok rób go dwa razy w tygodniu (wybierz sobie dwa dni w tygodniu, np.: środę i sobotę)
- raz w tygodniu możesz sobie zrobić okład pod folia spożywcza wiem ze to już trochę może Ci sie wydawać przesada ale naprawde jest to dobry sposób kup za około 1,50zł folie spożywczą posmaruj grubsza warstwą kremu skórę dotknięta rozstępami i owiń sie folią, poleż w cieple (ważne jest żeby leżeć w cieple to pozwala na lepsze wchłonięcie kremu najlepiej pod kocem lub kadra. Po 30 minutach zdejmij folie i wsmaruj resztki kremu, najlepiej żebyś robiła to zaraz po peelingu, wtedy skóra będzie jeszcze lepiej krem wchłaniała
Uff, to jest "Plan Małagorzaty" opracowany w pocie czoła, hehe:P sama go stosuje ale dopiero od kilku dni zebrałam wszystkie wiadomości dotyczące walki z rozstępami metodami domowymi, bez wizyt w salonach kosmetycznych.
Aha i wątpię żeby udało Ci sie je zlikwidować w ciągu miesiąca. ale nie rezygnuj i staraj się ich pozbyć.
Przepraszam, że tak dużo miejsca zajęłam i ze tak trochę może niezbyt składnie pisałam, spieszyłam się, życze powodzenia
małagorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 20:31   #180
jamis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8
GG do jamis Send a message via Skype™ to jamis
Dot.: Rozstępy, cellulit - ZBIORCZY

Baaardzo dziekuje
Jutro lece do sklepu, kuie co potrzebne.
I mam nadzieje, ze bedzie lepiej
Moze calkiem nie znikna ale stana sie mniej widoczne.
Jeszcze raz dzieki Małgosiu
jamis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 13:46:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.