Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-06, 17:04   #331
piekna3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SEREK TOPIONY,różne smaki P

-1opakowanie chudego sera twaróg w kostce
-pół łyżeczki,lub mniej ziarenka smaku
-pół łyżeczki ulubionych ziół ,lub zamiast ziół może być czosnek,tymianek,papryka.

Serek wymieszać z ulubionymi przyprawami ,przełożyć na patelnie i smażyć aż się rozpuści.Po czym wlać do naczynia i ostudzić.
Serek topiony można podawać do sałatek,lub zapiec z mięsem lub np. w diecie p+w zapiec z mięsem+pieczarki,lub z brokułami.

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

WIELKIE GRILOWANIE P+W
SZASZŁYKI INDYCZE Z PIECZARKAMI,PAPRYCZKAMI,C EBULKĄ,4porcje

Potrzebujemy:
-udziec z indyka 1kg
-2papryki czerwone
-250gr UWAGA bardzo malutkich pieczarek (żeby ich nie kroić)
-6małych cebulek.

Mięso kroimy ,przyprawiamy( solą,pieprzem,czosnkiem,p apryką)
kroimy na większe kawałki paprykę i w plastry cebule.
Po kolei zaczynając od mięsa nadziewamy na patyk wszystkie skladniki .
Grilujemy aż sie upiecze.A na dodatek możemy zrobić sos jogurtowo -czosnkowy.
Pycha smacznego.


ALA' KARKÓWKA Z GRILA P
Potrzebujemy dobry kawał mięsa z udzca z indyka.Kroimy go na kotlety,rozbijamy, przyprawiamy przyprawą do grila wkładamy do miski i UWAGA do mięsa dodajemy obowiązkowo jogurt naturalny!!wszystko trzeba wymieszać i zostawić na kilka godzin w lodówce.Mięso robi sie kruche i smakuje rewelacyjnie.Grilujemy według uznania.
pycha

SZASZŁYKI Z RYBY P+W
-ryba
-cukinia

Bierzemy swoją ulubioną rybę w filetach. Filet przekrawamy wzdłuż tak żeby uzyskać dwa długie kawałki z których robimy roladki.Nadziewamy je na patyki.Cukinie kroimy w plastry jak ogórka i nadziewamy naprzemiennie z roladami z ryby.


HAMBURGER P+W

-pół kilo mięsa mielonego wołowego ,lub z indyka
-2jajka
-cebula
-pomidor
-liść sałaty
-ogórek konserwowy
-jogurt
-czosnek.
Drobno kroimy pół cebulki i dodajemy do mielonego ,mieszamy,wbijamy 2 jajka,mieszamy i dodajemy sól ,pieprz.Z mięsa ulepiamy kotlety UWAGA będą się rozpadać ,dlatego robimy duże kotlety i delikatnie kładziemy na grila.Szykujemy talerz, na którym układamy po kolei jedno na drugie :
liść sałaty, plaster pomidora,kotlet,plaster cebuli,plaster ogórka,polewamy sosem( jogurtem wymieszanym z czosnkiem i do smaku sol) a na koniec pomidor.
Super prawda.
piekna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 20:28   #332
cleopatra1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Racuszki drożdżowe

25 g drożdży świeżych
odrobina mleka (jakaś 1/5 szklanki, a może nawet mniej, dałam na oko żeby nie było zbyt rzadkie)
9 łyżek otrębów zmielonych
jajko
coś do posłodzenia (mam cukier dla diabetyków - dałam łyżkę i były delikatnie słodkie)
wanilia / cynamon / kropla olejku śmietankowego niekoniecznie
kilka ziarenek soli
jabłko pokrojone w plasterki (od III fazy)

Drożdże zalać podgrzanym mlekiem, dodać cukier/słodzik, jajko, otręby, sól i ewentualnie coś pachącego. Wymieszać, ma być konsystencja gęstej śmietany. Odstawić na kwadrans w ciepłe miejsce. Dodać jabłko, choć myślę, że bez niego będą równie smaczne, ale takich nie próbowałam, bo już jestem na III fazie. Smażyć na najmniejszym ogniu pod przykryciem z dwóch stron na rumiano. Lepiej kłaść mniejsze placuszki np. małą łyżeczką, bo będzie ich więcej a ze wzgledu na ilość łyżek otrębów to całość ma być na 3 dni. Jak na dietetyczną modyfikację to smak jest ewidentnie zbliżony do tradycyjnych racuchów. Można posypać cynamonem, słodzikiem, polać jogutrem. Smacznego!
cleopatra1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 08:50   #333
_karolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
GG do _karolina
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Sałatka z surimi
-paluszki krabowe (pół filiżanki posiekanych)
-jajka [4 szt.] (ugotowane na twardo i posiekane)
-szczypior (pół filiżanki, posiekanego)
-serek hom. naturalny [1 łyżka]
-sól czosnkowa [1 łyżeczka] (lub dla tradycjonalistów pół łyżeczki soli i ząbek posiekanego czosnku)
-pieprz (do smaku)

Wszystko wymieszać i wcinać ( w oryginale przepis na pastę do chleba,z majonezem ze strony wizaż.pl)



---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez _karolina Pokaż wiadomość
Sałatka z surimi
-paluszki krabowe (pół filiżanki posiekanych)
-jajka [4 szt.] (ugotowane na twardo i posiekane)
-szczypior (pół filiżanki, posiekanego)
-serek hom. naturalny [1 łyżka]
-sól czosnkowa [1 łyżeczka] (lub dla tradycjonalistów pół łyżeczki soli i ząbek posiekanego czosnku)
-pieprz (do smaku)

Wszystko wymieszać i wcinać ( w oryginale przepis na pastę do chleba,z majonezem ze strony wizaż.pl)
zapomniałam,ze względu na szczypior jedzonko na PW,chyba że można go potraktować jako przyprawę jak cebula
_karolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 23:57   #334
joanasz
Rozeznanie
 
Avatar joanasz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wyspa
Wiadomości: 595
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SŁODKIE PLACUSZKI Z SERKA TOPIONEGO I OTRĄB
znalezione w necie
"Ciasto:

-2 łyżki otrąb owsianych
-1 lyżka stołowa otrąb pszennych
-1 łyżka beztłuszczowego twarożku
-2 kostki serka topionego bez tłuszczu(np."Krówka śmieszka")
-3 zółtka
-3 białka ubite na pianę
-1 łyżeczka słodzika Hermesetas lub innego

Dodatki do wyboru:

-1 łyżeczka kakao wymiesznego z 1 żółtkiem lub
-2 łyżki stołowe aromatu migdałowego lub pomarańczowego

Wykonanie:

Wymieszać wszystkie składniki na ciasto(z wyjątkiem białek ubitych na pianę) do uzyskania jednolitej masy. Następnie dodać wybrany aromat i ubite białka. Smażyć na rozgrzanej patelni około 30 minut na średnim ogniu,odwrócić za pomocą drewnianej szpatułki i smażyć jeszcze 5 minut.W wersji placka z czekoladą oblać placek polewą z kakao i żółtka. Smacznego!!!

Ja osobiście piekłam na teflonie z odrobiną parafiny i krócej niż 30 min.
Porcja dla 1 osoby. Czas przygotowania 20 minut."

Edytowane przez joanasz
Czas edycji: 2010-05-08 o 00:00
joanasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 16:31   #335
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

KURCZAK FASZEROWANY - PW

Składniki:
- 1 pierś z kurczaka (najlepiej duża - łatwiej się faszeruje )
- kilka suszonych pomidorków
- jeden serek wiejski light
- szczypta ziół prowansalskich

Sposób przygotowania:

1. Robimy kieszonkę z kurczaka, czyli robimy "dziurę" w środku kurczaka długim, ostrym nożem (np. jak do chleba) - zaczynając od najszerszej części piersi. Poszerzamy delikatnie dziurkę palcami (ostrożnie, żeby nie przerwać ścianek, żeby nadzienie nie wypływało!!)

2. Mieszamy pokrojone pomidory suszone i serek wiejski, dodajemy szczyptę ziół prowansalskich.
UWAGA! Jeśli kupujemy suszone pomidory w oleju - trzeba je wcześniej wypłukać w wodzie, porządnie!

3. Faszerujemy kuraka, czyli wciskamy nadzienie do kieszonki. Najlepiej paluchami - dobrze ugniatając i "posuwając" nadzienie do końca otworu. Zapewniam, że w średniej wielkości piersi mieści się CAŁY serek wiejski i 6-7 pomidorków, a nawet weszłoby więcej

4. Zapewne my, deska i cała pierś będzie ubrudzona od wieśniaka, więc przytrzymujemy otwór palcami i opłukujemy pierś (i ręce ) pod bieżącą wodą.

5. Przyprawiamy kurczaka tak, jak lubimy. Ja po prostu posypałam go złocistą przyprawą do kurczaka, chyba z Kamisa?

6. Jeśli się zdarzy, że kurak nam sie rozerwie, rozwali, czy coś - warto "spiąć" go wykałaczką lub patyczkiem do szaszłyków.

7. Kuraka kładziemy na rozgrzanej patelni i smażymy na niewielkim ogniu.
WAŻNE! Warto przykryć patelnię, czy też samego kurczaka czymś. Np. całą patelnię - pokrywką. Kurczaka - mniejszą patelnią, etc. Chodzi o to, żeby zdążył dojść w środku i nie był surowy, ale soczysty.

Ja jadłam z smażoną cukinią (doprawioną maggi i pieprzem) i dużym pomidorem pokrojonym w plasterki

Smacznego!
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 22:17   #336
joanasz
Rozeznanie
 
Avatar joanasz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wyspa
Wiadomości: 595
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

PLACKI KABACZKOWO - PIECZARKOWE P+W
zmodyfikowalam cukiniowe

2 młode małe kabaczki
2 pieczarki (ja dałam brązowe i można dać więcej chyba)
4 łyżki skrobii kukurydzianej
1 jajko
dużo siekanego kopereku
przyprawy (co komu pasuje, ja dodałam curry, papryczke chili troche soli i pieprzu)

Kabaczek zetrzeć na tarce, na grubych oczkach, pieczarki tak samo. Odcisnąć jak najwięcej wody, dodać jajko, skrobię (żeby troszkę wszystko zagęścić), dużo posiekanego koperku, doprawić, wymieszać i nakładać łyżką małe placuszki na mocno rozgrzaną patelnie teflonową. Smażyć na małym ogniu pod przykryciem z obu stron. Wchodzi ok. 10 placuszków. Można podać z jakimś sosem - jaki kto lubi. Ja zjadłam z plasterkami szynki drobiowej uprażonej na patelni.
Taka namiastka placków ziemniaczanych.Moja córka powiedziała, że smakuje jak kartofle z zielonym czymścoś w tym jest.

Edytowane przez joanasz
Czas edycji: 2010-05-08 o 22:18 Powód: podanie wielkości kabaczka :)
joanasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 18:12   #337
180380
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

PIERSI Z KURCZAKA W PANIERCE
  1. pierś z kurczaka
  2. zmielone otręby
  3. jajko
  4. przyprawy
Pierś z kurczaka rozbić i przyprawić wg smaku. Obtoczyć w zmielonych otrębach, nastęnie w rozbełtanym jajku. Smażyć na dobrze rozgrzanej pateni .

JAJKA W ŁOSOSIOWYCH KOSZULKACH
  1. jajko
  2. plaster wędzonego łososia
  3. łyżeczka serka homogenizowanego 0% tłuszczu
  4. ząbek czosnku(mozna dać mniej, w zależności jak kto lubi)
  5. przyprawy- pieprz, sól.
Jajka gotujemy na twardo. Następnie odkroić czubek - delikatnie wyciągnąć żółtko. Żółtka połączyć z serkiem i czosnkiem , doprawić pieprzem i solą, wymieszać. Nałożyć farsz do jajka i owinąć plastrami łososia, zabezpieczyć wykałaczką,
180380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 21:11   #338
monike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

PUSZYSTY BUDYŃ

pycha!
skladniki:
-szklanka mleka 0%
-łyżeczka skrobi kukurydzianej
-1 żółtko
- aromat spożywczy (taki jak do ciast) smak taki, na jaki mamy ochote
-słodzik

odlewamy 1/4 kubka mleka, resztę wlewamy do garnka i zagotowujemy z aromatem (jeśli nas stać, może być laska wanilii ), do mleka w kubku wsypujemy łyżeczkę skrobi, rozprowadzamy, dodajemy żółtko, i "rozbełtujemy". wlewamy zawartość kubka do garnka z mlekiem ( najlepiej zdjąć do tego mleko na chwilę z ognia), mieszając trzepaczką lub mikserem, znowu zagotowujemy (garnek z powrotem na gaz ) ciągle mieszając/miksując mikserem. Jak widzimy, że budyń lekko gęstnieje znowu zdejmujemy z ognia i dodajemy słodzika- tyle ile lubimy. do miseczki i gotowe!

wychodzi puszysty mleczny deser.

ja dziś zrobiłam z aromatem pomarańczowym- dawno nie jadłam czegoś tak dobrego, nawet przed dietą!!!
monike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 10:41   #339
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Botwinka PW

Składniki:
- dwa pęczki świeżej botwinki z targu
- duża marchewka
- 2 odtłuszczone kostki rosołowe
- pieprz ziarnisty, vegeta, ziele agielskie
- odrobina kwasku cytrynowego
- jogurt naturalny (ok. 300-400 g)

Gotujemy wywar z kostek, ziela, pieprzu. Możemy troszkę przyprawić vegetą. Gdy woda zacznie się gotować dodajemy marchew startą na tarce o grubych oczkach. Jeśli jest to młoda marchewka możemy zaraz wrzucać drobno pokrojoną botwinkę (jeśli marchewka jest starsza trzeba ją samą dłużej pogotować). Równocześnie z botwinką wrzucamy odrobinkę kwasku, żeby zupa nie utraciła buraczanego koloru. Kiedy zupa jest po chwili gotowa (botwinka rozgotowuje się migiem) dolewamy jogurtu.


Wiosenna sałatka śledziowa PW

- duży płat marynowanego śledzia
- pęczek rzodkiewki
- zielony ogórek
- pół sałaty
- pomidor
- 200 g kefiru
- przyprawa do sałatek Prymat (polecam bardzo tą przyprawę, ale oczywiście może być inna według uznania)

Rwiemy sałatę, kroimy pomidora, rzodkiewkę i ogórka na kawałki ok. 1-2 cm. Podobnie kroimy śledzia. Łączymy wszystkie składniki polewając kefirem zmieszanym z przyprawą. Najlepsza jest zaraz po zrobieniu, bo na drugi dzień pomidory puszczają wodę i robi się zupa


Edytowane przez ksiezniczkaa87
Czas edycji: 2010-06-05 o 03:20
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 13:24   #340
marcele
Raczkowanie
 
Avatar marcele
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

CZEKOLADA a'la Ada :

ok 1/4 szkl mleka 0%
koło 3 - 4 kopiastych łyżek odtłuszczonego mleka w proszku,
1 płaska łyżka (może być mniej, jeśli ma wyjść bardziej mleczna) odtłuszczonego kakao wedla
1 płaska łyżeczka słodziku (może być trochę mniej)

Mleko porządnie podgrzać. Wsypać pozostałe składniki i przyzwoicie zmiksować, aż do uzyskania jednolitej bardzo gęstej masy. Włożyć do jakiejś foremeczki albo miseczki (najlepiej wyłożyć folią spożywczą, żeby nie przywierało) i do lodóweczki.
Albo jeść na ciepło (Ja się nie mogłam doczekać i wtanżoliłam trochę na ciepło) .
Spożywać w/g ilości dozwolonych składników .
SMACZNEGO

Poprawiłam trochę proporcje mleka w płynie do mleka w proszku.
Próbujcie sami - masa powinna być bardzo gęsta, wtedy zrobi się z niej czekoladka.
Ale jak pisze ch_aga jak się zrobi za rzadka można potraktować jako czekoladkę na gorąco.
__________________
Twardym trzeba być... a nie miętkim

Start 07-10-2009
Ponowny start 28-04-2010
I jeszcze ponowny 29-11-2010



Edytowane przez marcele
Czas edycji: 2010-05-11 o 10:23
marcele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:17   #341
180380
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Puszysta Baba
Składniki:
  • 4 jajka
  • 2 łyżki skrobii/mąki kukurydzanej
  • 2 łyżki zmielonych otrąb
  • 150g jogurtu naturalnego
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 4,5 łyżki słodzika
  • 2 łyżeczki kakao
  • Białka ubić na sztywno. Dodać słodzik. Dalej ubijać. Dodać żółtka i dalej ubijać. Dodać mąkę i otręby razem z proszkiem do pieczenia. Na końcu dodać jogurt. 2/3 masy wylać do formy, do pozostałej części dodać kakao. Wylać na pozostałą masę.
Piec w piekarniku nagrzanym do 160 st około 30 min.

Czekoladowa kostka
  • 4 duże jajka (lub 6 małych)
  • 6 łyzek otrab (2 pszennych i 4 owsianych)
  • aromat waniliowy do smaku
  • słodzik do smaku (dodałam do ciasta ok. 10 rozgniecionych tabletek)
  • 15 łyżek mleka w proszku
  • 6 łyżek kakao
  • 20 łyżek mleka
Białka ubić na sztywną pianę. Żółtka, otręby i słodzik wymieszać. Dodać ubite białka. Ciasto wlać do płaskiej formy (25cm x 20cm) i piec 30 min w 180 st.
W międzyczasie przygotować polewę czekoladową. Wszystkie składniki (mleko w proszku, mleko w płynie i kakao) utrzec na jednolitą masę. Można dodać słodzika jeśli chcesz mieć słodką czekoladę (dodałam ok.5 rozgniecionych tabletek). Jeśli masa będzie bardzo gęsta można dodać po łyżce mleka. Polewa ma przypominać gęsty krem.
Rozsmarować na przestudzonym placku gruba warstwę czekolady. Pokroić w kosteczkę i poczekać aż masa zgęstnieje. Zostawilam na papierze na całą noc w chłodnym miejscu. Rano kostka była trochę wysuszona, ale wsadziłam ją do szczelnego pojemnika i suchość zniknęła.



---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Trufle
  1. 3/4 szkl. chudego mleka
  2. 3 łyżki otrąb pszennych,
  3. 5 łyżek otrąb owsianych
  4. łyżka kakao
  5. łyżeczka cynamonu
  6. olejek waniliowy
  7. słodzik
  8. otręby i kakao do obtoczenia
Mleko gotujemy z olejkiem waniliowym, dodajemy otręby, cynamon i kakao. Gotowac to na małutkim ogniu- mieszając aż masa będzie gęsta. Słodzić wg smaku. odstawić do wychłodzenia do lodówki. Przed formowaniem wstawić na jakies 30 min do zamrażalki. Formować malutkie kuleczki ktróe obtaczamy w otrębach i w kakao.

180380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 17:36   #342
marcele
Raczkowanie
 
Avatar marcele
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 63
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

PTASIE MLECZKO P+W II faza

2 jajka
1 duży 300g serek homo 0%
1 łyżeczka kakao
1 łyżeczka słodziku (czy słodzika? ) (w zasadzie wedle uznania)
kilka kropel aromatu śmietankowego, albo inszego (oczywiście w/g uznania )
żelatyna - porcja na pół litra

Przyrządzamy żelatynę w/g przepisu (można trochę gęściejszą) i odstawiamy do całkowitego ostudzenia (ale nie stężenia).
Żółtka miksujemy ze słodzikiem na białą masę. W osobnej miseczce miksujemy serek, tylko chwilkę. W osobnej (to już trzeciej ) miseczce ubijamy białka na sztywno.
Następnie wszystko łączymy chwilkę miksując, żeby białko było jak najbardziej puszyste, dodając aromat. Dzielimy masę na dwie części, ja do jednej dodałam kakao, drugą zostawiłam białą. Ale jak kto chce . Na końcu dodałam po połowie żelatyny ale myślę, że można to zrobić przed podziałem na dwie części.

Jak już masy mają konsystencję żelu (tak żeby się nie pomieszały) na spód kłaść masę białą na wierzch ciemną (tudzież odwrotnie ) i do lodówy na 2-3 godzinki.
__________________
Twardym trzeba być... a nie miętkim

Start 07-10-2009
Ponowny start 28-04-2010
I jeszcze ponowny 29-11-2010


marcele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:56   #343
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Cytat:
Napisane przez marcele Pokaż wiadomość
CZEKOLADA a'la Ada :

1/2 - 1/3 szkl mleka 0%
koło 3 czubatych łyżek odtłuszczonego mleka w proszku,
1 płaska łyżka (może być mniej, jeśli ma wyjść bardziej mleczna) odtłuszczonego kakao wedla
1 płaska łyżka słodziku (może być trochę mniej)

Mleko porządnie podgrzać. Wsypać pozostałe składniki i przyzwoicie zmiksować, aż do uzyskania jednolitej bardzo gęstej masy. Włożyć do jakiejś foremeczki albo miseczki (najlepiej wyłożyć folią spożywczą, żeby nie przywierało) i do lodóweczki.
Albo jeść na ciepło (Ja się nie mogłam doczekać i wtanżoliłam trochę na ciepło) .
Spożywać w/g ilości dozwolonych składników .
SMACZNEGO
Przed chwilką zrobiłam tę czekoladkę. Niestety moja masa wyszła całkowicie płynna więc po prostu ją wypiłam, jako czekoladę na ciepło. Pychotka ale dla mnie zdecydowanie za słodka; następnym razem zrobię bez słodziku.
Żeby nie było, że nie na temat, to dzisiaj zrobiłam omlecik jajeczny a raczej placek jajeczny (P):
- 1 jajko
- 2 plasterki szynki drobiowej z kurczaka
- trochę szczypiorku, ja wzięłam 6 "paseczków" ale maleńkich ze swojej działki
- szczypta soli ziołowej
- szczypta pieprzu
Jajko zbełtałam z solą i pieprzem, porwałam na małe kawałeczki plasterki szynki, pociapałam szczypiorek i wszystko razem zmieszałam. Piekłam na patelence bez tłuszczu mały placuszek z jednej a potem z drugiej strony. Zjadłam z połową ogórka korniszonego pokrojonego w plasterki
Pozdrawiam

Edytowane przez ch_aga
Czas edycji: 2010-05-10 o 18:58
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 22:54   #344
tabinga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 241
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Przepisy z wykorzystaniem T..ermomixa
Surówka z prezentacji
250g kapusty pekińskiej,60gmarchewki, 50g ogórka kiszonego, 50gpapryki,natka pietruszki, sól, trochę jogurtu
rozdrobnić produkty w T..ermomixie i dodać łyżkę jogurtu

zupa krem z zielonego ogórka
20dkg ogórka, 2 marchewki, szczypiorek, łyżka serka , koperek, pietruszka
gotować ogórki z marchewką 8 min po chwili zmiksować,gotować jeszcze 2 minuty, dodac serek, przyprawy i zieleninę. Podawać z plackami z otrąb albo rozpustnymi kanapkami

sok z natki pietruszki
1 pęczek pietruszki, 350ml wody, sól lub odrobinkę słodzika, mozna kostki lodu-miksować 20sekund, można cedzić przez sitko

sałatka kalafiorkowa
kalafior 300g, 1 cebulka mała, 2 ogórki konserwowe, 100g szynki, 1/2 pęczku kopru, sol, pieprz, protomajonez

zupa warzywno- ogórkowa
1 cebulka mała, trochę
piersi z kurczaka pokrojonej w kostkę
marchew, seler, pietruszka, majeranek, 2 ogórki kiszone, sól, pieprz, 1,3 litra wody. Rozdrobnić warzywa dodać gotowana pokrojona pierś, gotować 20 minut. Dodać majeranek i starte na tarce ogórki-zagotować

zupa pieczarkowa z makaronem
300g pieczarek, 200g warzyw(marchew, pietruszka, seler), 1,5 łyżki jogurtu. Ugotować ok.20 minut, dodać przyprawy. Upiec placek otrebowy i pokroić w cienkie paseczki -podać jak makaron do zupy

kotlety mięsno- pieczarkowe
Podsmażyć bez tłuszczu paprykę czerwona pokrojoną w kostkę i pieczarki z cebulką. Do miski wbić 1 jajko surowe, dodać 300g mięsa mielonego chudego np z piersi gotowanej , posiekaną natkę z pietruszki. Formować kotlety i piec na tefllonie.

jogurt
1l mleka zero procent, 1 mały naturalny jogurt Danone, 1 łyżeczka słodzika. Wszystkie składniki umieścić w naczyniu miksującym-podgrzać. Naczynie otulić kocykiem i zostawić na 4 godziny.Przelac do dzbanka. Można do tego potem dodać z łyżkę jogurtu owocowego-dozwolonego czyli chudego, schłodzić w lodówce. Uwaga pozostawiamy pól szklanki jogurtu bez dodatków w lodówce-można z niego zrobić jogurt na drugi dzień-nie trzeba kupować naturalnego Danona wtedy

Tyle jako część 1 cdn.
tabinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:19   #345
joanna110977
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: gdzieś na Południu Polski
Wiadomości: 207
GG do joanna110977
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Babeczki mięsno-pieczarkowe PW(na bazie przepisu na placki otrębowe)
Dla odmiany placki otrębowe zmodyfikowałam na moje PW i tak potrzeba:
2 jajka
2 łyżki otrąb owsianych,
1 łyżka otrąb pszennych,
mięso mielone(u mnie udziec z indyka- miałam ok 15-20dkg już wysmażonego)
2 pieczarki,
trochę jogurtu(1-2 łyżki)
trochę soli(ja dałam" kapkę" maggi)
kawałeczek cebuli
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Przygotowanie:

Podsmażyłam cebulkę razem z pieczarkami (utartymi na grubych oczkach) a potem dodałam mięsko i razem wysmażyłam(oczywiście wszystko bez tłuszczu).Do zimnego dodałam 2 jajka,otręby ,jogurt i proszek do pieczenia i zrobiła się dość gęsta "papka",którą nakładałam łyżką do foremek na babeczki(ja mam takie chyba aluminiowe).Do piekarnika na ok 15-20 minut w temp.ok.170 st. z termoobiegiem.Jest tylko mały problem z wyjęciem ich z foremek na ciepło...muszą trochę przestygnąć,ale są MEGA PYSZNE i takie INNE SMACZNEGO!!!
__________________
DUKAN
Start:13.04.2010r
Wzrost:179cm
Waga wyjściowa:XXX kg
Jest mnie mniej - 6,4kg
Na pewno mi się uda!!!
joanna110977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:04   #346
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

dukanowe sushi maki

na I jak i II fazę

kocham sushi i ciężko mi sobie wyobrazić,że mogę z nich zrezygnować

wiemy,ze tradycyjne maki zawiera ryż- ja je troszkę oszukałam i zajadam się nimi bez wyrzutów sumienia:

składniki:
2 listki nori
serek homogenizowany light
dowolna ryba- tuńczyk, łosoś, dorsz- co kto lubi
4 paluszki surimi
zielony ogórek
odrobina chrzanu wasabi- ja lubie ostre

przygotowanie

na macie bambusowej kładziemy listek, smarujemy wg uznania serkiem, na to kładziemy wszystkie składniki i zwijamy matą w rolkę- kroimy na 8 części

czyste proteinki i jakie pyszne

Smacznego!
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:14   #347
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Bakłażan faszerowany wołowinką i warzywami PW

Składniki:
- 2 bakłażany
- 40 dag mięsa mielonego wołowego
- 20 dag pieczarek
- duża cebula
- duży pomidor bez skóry
- bazylia, pieprz, sól

Kroimy bakłażany wzdłuż na połówki i wydrążamy miąższ tak, aby zostało ok. 0,5-1 cm brzegu. "Łódeczki" posypujemy solą i odstawiamy.
Mięso mielone przyprawiamy pieprzem i obficie bazylią (ja lubię duuuużo bazylii, aż mięso jest zielone ), a następnie smażymy. Dodajemy cebulę pokrojoną w kostkę, a potem pokrojone drobno pieczarki. Kiedy warzywa są dobrze podduszone dodajemy pokrojonego pomidora. Dusimy jeszcze przez chwilkę.
Płuczemy bakłażany i napełniamy je farszem. Pieczemy ok. pół godziny w 180 stopniach. Pyszne
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 15:14   #348
Monia_35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Limerick/Irlandia
Wiadomości: 272
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SURÓWKA (FAZA III) przepis ściągniety z programu ..."rewolucja na talerzu" zmodyfikowany

200g kiszonej kapusty
1/4 małej czerwonej cebuli
1 gruszka
garść żurawiny
sól i pieprz

pycha...wypróbowałam z wątróbka duszoną z porem




---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

SERNIK PIECZONY W KĄPIELI WODNEJ (FAZA I II III)
przepis z programu "rewolucja na talerzu" zmodyfikowany

800 g twarogu śmietankowego (4% tłuszczu)
3 jaja
słodzik 35tabletek (w orginale 1/2 szklanki cukru)
1 laska wanilii


Rozkroić laskę wanilii, wyjąć ziarenka i dodać do twarogu. Dodać słodzik i zmiksować. Stale miksując kolejno dodawać po jednym jajku. Wyłożyć formę papierem do pieczenia wlać masę serową. Formę wypełnioną ciastem zakryć folią aluminiową. Postawić na blasze do pieczenia, na którą należy wlać wrzątek. Piec 60 minut w 180*. Po tym czasie wyłączyć piekarnik i nie otwierając go pozostawić w nim ciasto na kolejne 15 minut. Robimy to po to by ciasto nam nie opadło.
Uchylić drzwiczki piekarnika i odczekać kolejne 15 minut.
Wyjąć ciasto z piekarnika i nie wyjmując go z formy wystudzić.
Gdy jest chłodne wstawić na kilka godzin (najlepiej na całą noc) do lodówki.

moje sugestie:
-wstawcie do najmniejszej foremki jak macie...ciacho praktycznie bedzie takie wysokie ile bedzie sera w blaszce.

-w fazie III mozna przystroic truskawkami
-jest pyszne
__________________
Start 11.01.2010 70 kg
wzrost 168
26.04.2010 62 kg


26.04.2010 faza III (90 dni do 25-go lipca)
mniej mnie o -8.0kg
obecnie IV faza od 26.07.2010
Monia_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 10:58   #349
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Pyszny serek "waniliowy"

Pół kostki białego twarożku 0%
Pół łyżeczki słodziku w proszku
Jedno żółtko
troszkę aromatu waniliowego(albo innego)

Wszystko miksujemy razem,wlewamy do miseczki.odkładamy na chwile do lodówki i delektujemy się smakiem
Serek ten doskonale nadaje się również do naleśników na słodko.
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 22:18   #350
halutkaILU
Raczkowanie
 
Avatar halutkaILU
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kijów
Wiadomości: 218
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SERNIK HALUTY

1,5 kg sera (uzylam President, o %)
9 jajek ,3 zoltka
3 lyzki skrobi kukur.
350 ml mleka 0 %
slodzik do pieczenia
aromat waniliowy

Masa bezowa: 3 bialka, pol szkl.cukru brzozowego

Ser zmielic w malakserze z mlekiem, nastepnie wbijac po jednym jajku , miksujac.Dodac zoltka, slodzik, skrobie. NIE UBIJAC, WSZYSTKO MA BYC TYLKO DOBRZE WYMIESZANE!! Wylewamy do tortownicy 26cm, pieczemy w 170 stop. 1, 5 h .Pod koniec pieczenia ubijamy bialka na sztywna piane, dodajemy pol szkl.cukru brzozowego, ubijamy do uzyskania jednolitej, gladkiej masy bezowej.Wyjmujemy sernik wykladamy na niego mase bezowa , temp. pieczenia zmniejszamy do 12 5 stopni i zapiekamy jeszcze pol h .Ja calosc przykrywam folia aluminiowa, zeby sie nie przypiekalo .Najlepiej smakuje nastepnego dnia, schlodzony w lodowce. Smacznego
__________________
JEM Z DUKANEM
powrót do dukania 12.03.11...
waga o 5 kg za dużo
jeszcze 2,6 kg do celu

Edytowane przez halutkaILU
Czas edycji: 2010-05-14 o 22:22
halutkaILU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 18:03   #351
cleopatra1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 16
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Jabłuszko na ciepło (od III fazy)

Mega szybkie a pyszne

Jabłko obrać, pokroić w plasterki albo jakieś płaskie kształty i wrzucić na patelnię. Posypać cynamonem, można dodać jeszcze goździk, imbir, kardamon albo jakąś gotowa mieszankę przypraw do szarlotki... Poodusić chwilę, podlać odrobiną wody, poczekać aż odparuje, wyłączyć. Dosłodzić i polać jogurtem, wieśniakiem, może też serkiem homo - nie testowałam? Zjeść bez niczego, albo z plackami otr, naleśnikami. Jeśli nie dodamy nabiału i rozgnieciemy widelcem będzie słodka, jabłkowa papka - dżem który może można będzie jakoś upiec ze spodem piernikowym albo jakimś innym biszkopciakiem dukanowym Albo te "uduszone" kawałki dodać do ubitego jogurtu z żelatyną, albo taka galaretka jabłkowa... ciekawe jakby smakowało..... Taka garś spontamicznych pomysłów
cleopatra1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 23:02   #352
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

dziewczyny to NIE JEST plotkowy! z pogaduchami i pytaniami idźcie TUTAJ. A moderatora bardzo proszę o usunięcie dyskusji
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 07:46   #353
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Puszysty omlet grzybek, PP

2 jajka
łyżka odtłuszczonego mleka granulowanego lub w proszku
2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego (ja uzywam Activii)
odrobina proszku do pieczenia (doslownie 1/4 łyżeczki )
slodzik, cynamon wedle uznania (ja rozpuscilam tabletke slodziku i dodalam do masy)

Jajka roztrzepac (moza oddzielnie ubic bialko- ale ja tego nie zrobilam) dodac jogurt, mleko w proszku, proszek do pieczenia i ewentualnie slodzik czy cynamon . dobrze wymieszać, rozcierając wszystkie grudki.
Delikatnie wylac ciasto na BARDZO DOBRZE ROZGRZANĄ patelnię teflonowa. Przykryć i lekko przykręcić ogień. Kiedy ciasto będzie po bokach juz latwo odchodzic od patelni, przewracamy je na drugą stronę (ciasto jest grube, wiec to najtrudniejsza część), smazyc jeszcze na bardzo wolnym ogniu.
Omlet wychodzi bardzo delikatny, puszysty i PYSZNY. Podawać z odrobiną jogurtu naturalnego ze slodzikiem, albo z masą twatogową.
Idealny na pozywne sniadanie
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:40   #354
ksiezniczkaa87
Zakorzenienie
 
Avatar ksiezniczkaa87
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 4 255
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Bitki wołowe I i II faza

Składniki:
- 0,5 kg wołowiny
- duża cebula
- 3 ząbki czosnku
- pieprz czarny mielony
- kilka ziarenek ziela angielskiego, jałowca i kilka liści laurowych

Mięso kroimy na plastry wielkości ok. 1 cm wzdłuż włókien i rozbijamy tłuczkiem. Następnie nacieramy pieprzem i czosnkiem przeciśniętym przez praskę i odstawiamy na minimum pól godziny do lodówki. Po tym czasie obsmażamy mięso na patelni teflonowej, tylko chwilkę. Przekładamy do rondla, układamy warstwami mięso i cebulę pokrojoną w piórka. Dorzucamy ziele angielskie i liście laurowe oraz ziarnka jałowca rozbite w moździerzu. Zalewamy wodą i gotujemy półtorej godziny na małym ogniu, co jakiś czas dolewając wody. Na koniec wyciągamy bitki i wszystkie przyprawy, a cebulę z bulionem miksujemy na gęsty sos. Podajemy bitki polane cebulową papką. Smacznego!
ksiezniczkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 08:24   #355
czarownica3006
Zadomowienie
 
Avatar czarownica3006
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 268
GG do czarownica3006
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

GYROS CZAROWNICY P/PW
podwójna pierś kurczaka
2 jajka
ok 200g jogurtu bałkańskiego/greckiego light lub serka homo
pół łyzeczki musztardy
przyprawy (czosnek,oregano, gyros, sól, pieprz)

filety smazymy na grillu albo patelni az sie spieka, kroimy w kosteczke, dodajemy ugotowane na twardo pokrojone jajka, jogurt, musztarde, przyprawy, mieszamy i pysznego gyrosa mamy
na PW dodajemy papryke, ogoreczki, pomidorki, kapustke poszatkowaną i co tam jeszcze chcemy
smacznego
__________________
czarownica3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 15:53   #356
madzia9018
Raczkowanie
 
Avatar madzia9018
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 241
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SAŁATKA POMIDOROWA - faza II

3 pomidory
1 pęczek grubego szczypiorku
3 - 4 łyżki jogurtu naturalnego
sól, pieprz


Szczypior kroimy, nasalamy i zostawiamy na jakieś 15 min zeby zmiekł i przegryzł się z solą. Pomidory kroimy w kostkę i dodajemy do szczypiorku; na koniec jogurt i pieprz.

Sałatka jest nieziemska jako dodatek do jajka sadzonego lub białego twarożku

W sumie można dorzucić do niej jeszcze rzodkiewkę, ogórka, ale wg mnie bez tych dodatków smakuje wyśmienicie
__________________
"Nie zmarnuj życia..."
madzia9018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:55   #357
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Kajzerki


zapraszam-> www.dukan.blox.pl
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 19:21   #358
agat_ha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

ZUPA Z BOCZNIAKÓW II PW

Składniki:
- 500g boczniaków
- 2 warzywne kostki rosołowe
- 2 litry wody
- 2-3 liście laurowe
- 2 ziarnka ziela angielskiegi
- 1 łyżka skrobi/mąki kukurydzianej
- 1-2 cebule
- garść mrożonej włoszczyzny

Zagotować bulion. Boczniaki pokroić w paski. Wrzucić do gotującej się wody. Dodać włoszczyznę, cebulę, przyprawy. Gotować ok 40 min. Pod koniec gotowania wsypać skrobię. Można zabielić łyżką jogurtu naturalnego. Można również zamiast boczniaków użyć pieczarek i tym samym uzyskamy zupę pieczarkową, która jest równie pyszna. Smacznego.

Edytowane przez agat_ha
Czas edycji: 2010-05-22 o 07:34
agat_ha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 08:13   #359
halutkaILU
Raczkowanie
 
Avatar halutkaILU
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kijów
Wiadomości: 218
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

WIOSENNIE Z RZODKIEWKĄ, śniadanko

http://kuchniahalutki.blox.pl/2010/0...k-wiejski.html
__________________
JEM Z DUKANEM
powrót do dukania 12.03.11...
waga o 5 kg za dużo
jeszcze 2,6 kg do celu
halutkaILU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 08:49   #360
halutkaILU
Raczkowanie
 
Avatar halutkaILU
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kijów
Wiadomości: 218
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

JOGURTOWA PIANKA Z HERBACIANĄ GALARETKĄ



http://kuchniahalutki.blox.pl/2010/0...skladniki.html
__________________
JEM Z DUKANEM
powrót do dukania 12.03.11...
waga o 5 kg za dużo
jeszcze 2,6 kg do celu
halutkaILU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-10 20:50:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.