Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-18, 09:50   #121
aga6891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 112
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Ryba po grecku

* 1 kg dowolnej ryby bez ości (moje ulubione to dorsz i sola)
* 5 marchewek
* 5 pietruszek
* por
* 1 duży seler
* 3 cebule
* ziele angielskie
* liśc laurowy
* pieprz
* papryka mielona
* przyprawa do ryb
* koncentrat pomidorowy
* natka pietruszki do dekoracji

A więc na początek kroimy rybkę na małe kawałki, wkładamy do brytfanki, posypujemy obficie przyprawą do ryb i pieprzem następnie wkładamy do piekarnika na jakieś 30 min (temp.200 stopni)
Drobno posiekaną cebulke szklimy delikatnie na patelni. Pozostałe warzywa, które wcześniej ścieramy na tarce (duże oczka) dorzucamy do cebulki , zalewamy szklanką wody, dodajemy liścia , ziela i papryki i tak dusimy te warzywka pół godzinki co jakiś czas je mieszając. Na końcu dodajemy koncentratu ( ilość zależy od własnego sumienia- ja dałam cały słoiczek )
Gdy warzywa i ryba bedą miekkie, układamy w półmisku na zmianę: warzywa, ryba. Na wierzchu powinny być warzywa. Potrawę odstawiamy do wystygnięcia. Dekorujemy dużymi gałązkami natki. Najlepiej smakuje na następny dzień. Smacznego
aga6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 15:22   #122
Anqa0210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siem-ce Śl.
Wiadomości: 63
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

kolorowe kotleciki ( faza II PW)
Pierś z kurczaka pokrojona w kostkę
kolorowa papryka pokrojona w kostkę (najlepiej 1 czerwona i 1 zółta)
ugotowaną marchewkę zetrzeć na tarce
2 jaja, łyżka skrobi kukurydzianej
natka pietruszki
pieczarki wcześniej podduszone na kostce rosołowej
Wszystkie składniki dobrze wymieszać, odstawić do lodówki na minimum godzinkę...... ja nakładam małe placuszki na patelnię łyżką.... podobno można też w piekarniku ale nie próbowałam .....

Edytowane przez Anqa0210
Czas edycji: 2010-03-10 o 13:59
Anqa0210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 16:57   #123
e_di
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 25
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Serowe kopytka
kostka chudego twrogu,
1 jajko
2-3 łyżki skrobii kuku

Wszystko wymieszać, i zrobic kopyka i na gotującą sie wodę i gotowe
Refleksje po zrobieniu: ja jadłam na słodko, ale myslę, że po dodaniu pieprzu i ulubionych źół będą świetne jako dodatek do mięsa
i już je widzę z gulaszem wołowym
e_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 19:09   #124
DorotA1n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

KURCZAK W NALEŚNIKU
pieczarki
pierś z kurczaka
serek topiony bez tłuszczu w plasterkach ( znalazłam taki w Inter Marche)
przyprawa pikantna do kurczaka
naleśniki:
2 jajka, 2 łyżki skrobii kukurydzianej, 4-5 łyżek wody - wszystko razem mieszamy i smażymy naleśniki ( wychodzi z tego 3 sztuki)

pieczarki poddusić na patelni, pierś cieniutko rozbić. Na naleśnika położyć pierś, na nią pieczarki i ser. poskładać w kopertę podsmażyć na patelni a potem zapiec w piekarniku ( można zawinąć w folię, bo naleśnik szybko wysycha i robi się "suchy" ) Przed podaniem można polać sosem czosnkowym ( jogurt z czosnkiem granulowanym i musztardą)
DorotA1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 19:53   #125
Berlinianka
Zadomowienie
 
Avatar Berlinianka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jeszcze Zielona Góra
Wiadomości: 1 017
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Przepyszniasty sernik, który smakuje nawet łasuchom gardzącym dietami!

250g serka homogenizowanego (ja zrobiłam z Pilos 3% z Lidla, zwykły twaróg się nie nadaje, co sprawdziła
Rodzynka1989)
3 jajka
18 tabletek słodzika
łyżka kawy rozpuszczalnej (Tchibo się nieźle komponuje )
6 łyżek otrąb owsianych (mielimy na puch razem ze słodzikiem)
parę kropel zapachu śmietankowego
łyżeczka proszku do pieczenia


Kawę rozpuszczamy z 2 tabletkami słodzika w łyżce gorącej wody.
Można także, zamiast kawy dosypać kakao (czubatą łyżeczkę), zrobiłam tak i wyszedł bardzo smaczny - zrobiłam ciemną warstwę między białymi i wyszedł ładny taki.
Do serka dodajemy wszystkie składniki prócz białek i nic nie mieszamy, dopiero po dodaniu ubitej piany. Następnie odkładamy do osobnej miski kilka łyżek masy i mieszamy z kawą.
Do wyłożonej papierem foremki (śr. 20 cm) wylewamy masę i można porobić łatki z masy kawowej i zalać białą, albo rozsmarować po wierzchu.
Piec 60 minut w 200 stopniach. To też zależy od piekarnika i jak często go otwieracie. Trzeba sprawdzać patyczkiem, czy już suchy w środku.
Oczywiście, jak ktoś nie lubi smaku kawy, może to pominąć i zrobić 1 smak.

Podawać z kleksem serka homo ze słodzikiem.

Przepyszny, ręczę za to rękami i nogami!
__________________
I i II Faza trwały w sumie 51 dni jest mnie mniej o 10 kg
22.02 Start III Faza - teoretycznie koniec ma nadejść 22.05...

Ile to jeszcze dni

Nowa książka Dukana: http://chomikuj. pl/ squo-86

Edytowane przez Berlinianka
Czas edycji: 2010-03-11 o 11:55
Berlinianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 10:22   #126
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Zaczerpnięte z innego forum Dukanowego:

Faszerowana papryka
- 1 papryka surowa, cala zielona lub czerwona
- filet z kurczaka
- cebulka
- czosnek
- koncentrat pomidorowy
- pieprz, sól
- koperek

Odcinamy górna cześć papryki i usuwamy gniazdo nasienne, czapeczkę z szypułka zachowujemy. Pierś z kurczaka mielimy przez maszynkę z czosnkiem i cebulka (według uznania). Do zmielonego mięska dodajemy jajko i przyprawiamy do smaku, następnie mięsnym farszem wypełniamy paprykę tak aby mięso lekko wystawało ponad brzegi papryki, nakrywamy ja pozostawionym wcześniej "kapeluszem" z odciętej części papryki i wstawiamy do garnka (najlepiej wąskiego) i napełniamy do 3/4 wysokości papryki woda. Do wody dodajemy koncentrat pomidorowy około 2/3 łyżek. Gotujemy około 30-45 min pod przykryciem. Na koniec po wyjęciu papryki dosypujemy koperku do sosu pomidorowego i mamy sos, lub hiszpańska pomidorowa do popicia

Cytrynowe ciasto na jogurcie

3 jajka
400 ml odtluszczonego jogurtu naturalnego
4 lyzki slodzika do pieczenia
1 1/2 szklanki maki kukurydzianej
2 lyzeczki proszku do pieczenia
skórka i sok z polowy cytryny
odrobina masla

ew. lyzeczka odtluszczonego kakao
lyzeczka posiekanej miety

Jajka utrzec ze slodzikiem, dodawac jogurt, caly czas ucierajac. Make przesiac i wymieszac z proszkiem do pieczenia i skórka cytrynowa, dodac do masy jogurtowej, wymieszac. Dodac sok z cytryny, wymieszac ponownie. Czesc ciasta mozna polaczyc z lyzeczka kakao i mieta. Przelac do lekko wysmarowanej maslem malej keksówki (pieklam w 30 cm i ciasto bylo niziutkie).
Piec ok. 30 - 40 min. w temperaturze 180 stopni.
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 10:23   #127
gosiaika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 210
GG do gosiaika
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

PYSZNA SAŁATKA (PW): 20dkg.poledwicy z indyka pokroic w kostke dodac ogórka zielonego rowniez pokrojonego w kostke ,do tego cały pęczek koperku pokroic dodac sół i pieprz i do tego jogurt natulany z czosnkiem . Pychotka .Mozna tez wkroic papryczke .Smacznego

Edytowane przez gosiaika
Czas edycji: 2010-03-14 o 21:23
gosiaika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 13:50   #128
Aangel86
Rozeznanie
 
Avatar Aangel86
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: moje niebo :D
Wiadomości: 955
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Kotleciki rybno-kurczakowe (P)

Składniki:
2 małe płaty jakiejkolwiek ryby
pół piersi z kurczaka
jajko
łyżka cebulki drobno pokrojonej
1,5 łyżki otrąb owsianych
dowolne przyprawy
Rybę i pierś pokroić drobniutko, dodać surowe jajko, otręby, cebulę, przyprawy. Wymieszać. Nakładać na rozgrzaną patelnię teflonową. (mi wyszło 6 kotlecików)
Smacznego
__________________
Dobrze, jak nie za dobrze, nie zaszkodzi niepolepszenie, jak tylko można wytrzymać na głupi sposób swój...

Twój wzrok na sobie czuję, wiem co Cię rozpala,
najbardziej to Cię kręci, gdy ktoś Cię zniewala.
Jeden gest, jeden ruch, i mogę mieć Was dwóch! Grrr


[euc1]543150[/euc1]

Edytowane przez Aangel86
Czas edycji: 2010-03-10 o 13:02
Aangel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 20:33   #129
magdalenkak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 30
GG do magdalenkak
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SURIMI Z WARZYWAMI (PW)

surimi (ja mialam mrożone w kształcie krewetek, ilosc wedlug uznania)
papryka żółta
2 pomidory
1/2 cukinii
kilka ząbków czosnku
1 łyżeczka koncentratu pomidorowego (gdybym miala pomidory w puszcze to zamiast pomidorów i koncentratu)
1/2 jogurtu nat. 0%
100g chudego twarogu

warzywa podsmażyć na teflonie bez tłuszczu, z czosnkiem,nastepnie cała reszte czyli surmi i na końcu ser.jogurt z woda z warzyw daje pyszny sosik.przyprawy wedlug uznania.przepis moze prsty ale bardzo mi smakowal i mojemu chlopakowi tez-mimo ze nie byl przekonany do surimi.musze przyznac , ze wczesniej nie sprawialo mi tyle radosci pichcenie czegokolwiek a teraz majac tylko wybrane produkty usmiecham sie i ciesze jak cos wyjdzie.
__________________
Cel 58kg- może mniej
magdalenkak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 19:48   #130
szarlott1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: PrSAŁzepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

SAŁATKA Z SURIMI NA OSSSTROO (LUB NAWINIE)

Wina w I i II fazie pić nie mozemy, ale do miski można włożyć to, co sie nawinie:
-trochę ugotowanych brokułów,
-jajko na twardo (przekrojone na pół albo drobniej),
-dwa średnie pomidorki podrojone w kostkę,
-kilka paluszków krabowych pokrojonych na mniejsze czesci.

Sos:
-łyżeczka musztardy Dijon (bez cukru)
-łyżka-dwie jogurtu naturalnego.

Polać warzywa sosem i przygotować szklankę wody
szarlott1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 14:13   #131
Huni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

KOPYTKA (faza PP) z otrębami

Około 150 g twarogu chudego (lub więcej jak ktoś woli)
6 łyżek otrębów zmielonych (dałam 5 owsianych i 1 przennych)
1 jajko

Twaróg rozgnieść widelcem, dodać otby i jajko, całość zagnieść, uformować w długi „ogon”, (masa ma być zbita i gęsta), pokroić w kopytka i wrzucać do lekko osolonej, gotującej się wody. Po kilku minutach (sprawdzać, żeby się nie rozgotowały) wyjąć i jeść (doskonałe do bigosu na PW, albo z sosikiem i mięsem na PP). Mi wyszło 20 sztuk, spokojnie wystarczy na dwa dni. Smacznego!
__________________
9.11.2009 - START 124,5 kg (wzrost 170 cm)
15.07.2010 - 92,2 kg
25.07.2010 - 93,6 kg
01.09.2010 - 96,2
najbliższy cel: zobaczyć "8" z przodu!
Będzie 78 (wg Dukana 01.09.2010)


Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach Philip Wylie
Huni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 20:05   #132
aga6891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 112
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Bukiet warzyw (P+W)
* mieszanka warzyw 450 g ( brokuł, kalafior marchew).Zimą kupuje takie paczkowane mrożonki np w Lidlu za 1,49 zł
* połówka piersi z kurczaka
* Pół małego jogurtu naturalnego
* 1 łyżka sosu z torebki "sos sałatkowy Kamis ostry"
*przyprawy wg uznania(ja używam , oregano, bazylia , czosnek, chilli, tymianek, papryka lub mieszanki włoskiej)

Sos: jogurt + sos Kamis

Warzywa gotujemy na parze lub wodzie max 15 min, kurczaka kroimy na malutkie kawałeczki i smażymy bez tłuszczu jakieś 5-7 min na dużym ogniu aby był dobrze przypieczony. Przyprawiiamy wg upodobania , ja lubie duużo. Ugotowane warzywa wykładamy na talerz, na nie kładziemy kurczaka i polewamy najlepiej chłodnym sosem. Jak dla mnie szybko i pysznie

PS. Przepraszam za te "proste" naczynia ale to jest moje jedzonko naszykowane na jutro do pracy w zwykłych spożywczych pojemnikach.
A jutro podam przepis na kotlety tuńczykowo-serowe ponieważ dzisiaj są w stanie surowym i fotki są mało zachęcające, a po usmażeniu to co innego
aga6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:27   #133
Berlinianka
Zadomowienie
 
Avatar Berlinianka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jeszcze Zielona Góra
Wiadomości: 1 017
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Cytat:
Napisane przez magdalenkak Pokaż wiadomość
hej mam takie pytanie w jakiej ilosci dziennie mozna uzywac skrobii kukurydzianej??bo w ksiazce znalazlam tylko ze jesli chodzi o make kukurydziana to ewentualnei 1 lyzka do zageszczenia sosu np beszamelu i nie wiem czy to blad w tlumaczeniu czy prawda.a jesli tak to ile skrobii mozna uzywac??
Tak, to błąd. Co do skrobii, to 1 łyżka dziennie - znajdziesz to na 1 str. wątku o diecie. A teraz musisz edytować swój post za karę i dodać fajny przepis!

Żeby nie było bez przepisu:

BUDYŃ CZEKOLADOWY (P i PW - kiedy najdzie chcica na słodkie)
2 szkl. mleka 0-0,5 %
2 czubate łyżki skrobi kukurydzianej
1 łyżka kakao (raczej płaska, bo wyjdzie mocne bardzo, chyba że ktoś lubi)
2-3 krople olejku śmietankowego

Mleko zagotowujemy, w osobnej misce mieszamy skrobię, olejek i kakao w części mleka. Można też darować sobie kakao i dodać kilka kropel więcej olejku i machnąć śmietankowy.
Kiedy mleko się gotuje dodajemy mieszankę. Gotujemy 3-5 minut, aż zgęstnieje i zniknie mączny posmak. Wyszły mi 2,5 salaterki, akurat na 2 dni.
__________________
I i II Faza trwały w sumie 51 dni jest mnie mniej o 10 kg
22.02 Start III Faza - teoretycznie koniec ma nadejść 22.05...

Ile to jeszcze dni

Nowa książka Dukana: http://chomikuj. pl/ squo-86

Edytowane przez Berlinianka
Czas edycji: 2010-03-11 o 11:57
Berlinianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:37   #134
_kasiulka_
Rozeznanie
 
Avatar _kasiulka_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 697
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Kurczak w potrawce

składniki : 4 kawałki kurczaka(piersi) , porcja włoszczyzny z brukselką, cabula,liść laurowy, 3 ziarna ziela angielskiego,sól,pieprz
sos: 1/2 szklanki jogurtu,2 kopiaste łyżki posiekanego koperku,łyżeczka skorbi do zagęszczenia( w normalnym przepisie jest łyżeczka mąki)

Oczyszczoną,lekko rozdrobnioną włoszczyznę zalewamy wodą,dodajemy cebule,zagotowujemy, Do wrzątku wkładamy porcje kurczaka i gotujemy w odkrytym naczyniu, aż mięso i jarzyny bedą miękkie(ok.30min).
Ugotowane mięso wkłądamy na wygrzany połmisek i trzymamy w cieple. Jarzyny przecieramy przez sito lub rozbijamy w malakserze, rozprowadzamy rosołem,łaczymy z jogurtem, gdy trzeba sos zagęszczamy i doprawiamy do smaku,dodajemy koperek i od razu bardzo gorącym zalewamy mięso.




---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Kurczak w sosie wiosennym

składniki : 4 porcje kurczaka(mogą być filety), duża filiżanka posiekanego szpianku, 4 szalotki lub 2 czerwone cebule, łyżka posiekanej rzeżuchy?
,szklanka jogurtu,sól,pieprz,ząbek czosnku,łyżeczka posiekanych,świerzych listków estragonu, szklanka rosołu(robimy same odtłuszczony)

Naczynie do zapiekania lekko czymś natluszczamy, posypujemy posiekaną cebulą i czosnkiem, układamy porcje kurczaka, oprószamy solą i pieprzem, naczynie szczelnie przykrywamy i wstawiamy na 40min do nagrzanego piekarnika na 200stopni. Smażymy szpinak (2min),cały czas mieszając, by sie zarumienił. Upieczone kawałki kurczaka wyjmujemy z brytfanny i trzymamy w cieple,a do powstałego w trakcie pieczenia sosu wlewamy rosół,dodajemy podsmażony szpinak,rzeżuchę i zagotowujemy. Po zdjęciu z ognia dodajemy roztrzepany jogurt,sos doprawiamy do smaku, układamy na nim porcje kurczaka, naczynie przykrywamy i trzymamy w cieple 10 min.


---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

pikantny kurczak zapiekany

składniki : 4 kawałki kurczaka( dowolne)

sos: 3 łyzki koncentratu pomidorowego,3 łyzki keczupu, 3 płaskie łyżeczki przpyprawy curry, słodzik, szczytpa soli( w przepisie jest tez olej do marynaty,to juz jak kto uwaza)

składki sosu dokładnie mieszamy ,odstawiamy na 30 min by smaki sie połączyły. przygotowane porcje kurczaka dzieli na mniejsze części, układamy w salaterce, zalewamy przygotowamy sosem, szczelnie przykrywamy i wstawiamy do lodówki(mięso może stać do nastepnego dnia). W naczyniu do zapiekania rozpuszczamy niewielki kawałek masła**, układamy skórką do góry porcje kurczaka,zalewamy sosem, w którym sie marynował. wstawiamy do nagrzanego piekarnia do temp 150 stopni wraz z drugim naczyniem wypełnionym wodą ( woda wytworzy w piekarniku wilgoć, która zapobiegnie wysuszenie sie potrawy podczas zapiekania) i zapiekamy ok. 45-55min.


---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

gulasz z piersi kurczaka

składniki: 60 dag mięsa z piersi kurczaka( bez skóry)
2 duże ząbki czosnku, szczypta soli, pół łyżeczki białego pieprzu, łyżeczka czerwonej, słodkiej papryki, skrobia do oprószenia, 2 cebule, szklana rosołu odtłuszczonego, 6 pieczarek

mięso kroimy w zgrabną, średniej wielkości kostkę, oprószamy przez sito przyprawiamy wymieszanymi ze skrobią. Odstawiamy na kilka minut w chłodne miejsce. Na rozgrzany tłuszcz kładziemy rozkroje ząbki czosnku,gdy zbrunatnieja, odrzucamy je a na tluszcz kładziemy mięso i cały czas mieszając,rumienimy ze wszystkich ston( my oczywiscie na teflonie wszystko bez tluszczu robimy). przekładamy do rondla z grubym dnem, na telfonie znowu podsmazamy cebulke i piczeczarki. całość przekładamy na mięso,na patelnie wlewamy rosól i caly czas mieszajac zagotowujemt zalewamy składniki gulaszu. stawiamy naczynie na srednim ogniu ,dusimy pod przykryciem do miękości.sos doprawiamy wedlug wlasnego uznania, gdy jest zbyt zawiesity doprawiamy rosołem

__________________
www.motocyklove.pl

..z miłości do motocykli

-----------------------------
mój związek z Dukanem :
start wrzesień 2009 -> 76 kg
faza III-->listopad 2009 - > 67
powrot na II faze cnotliwie 04.05.2011
cel : 65...64..63..62..60.
_kasiulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 16:22   #135
DorotA1n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

WOŁOWINA GRILOWANA

plastry wołowiny grubości ok 1 cm posypać przyprawą do gulaszu i pozostawić na noc.
Następnego dnia grilować mięso.
cebulę poddusić na wodzie , wodę odparować, dodać trochę musztardy i przecieru pomidorowego tak, żeby zrobiła się gęsta masa. Nakładać na grilowane mięso.
DorotA1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:00   #136
Milky
Raczkowanie
 
Avatar Milky
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 148
GG do Milky
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Anielskie Bezy (P)

Składniki:
3 białka
1,5 łyżki skrobi kukurydzianej
3-4 łyżeczki słodziku w pudrze (można odrobinę więcej, moje wyszły ciut za mało słodkie)
mała szczypta soli

Białka ze szczyptą soli ubijamy na sztywną pianę, następnie dodajemy słodzik i skrobię, znów ubijamy. Nakładamy małe porcje łyżeczką na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i wkładamy. Wstawiamy na ok 12-15 min do piekarnika (190-200 stopni). Powinny być chrupiące i lekko rumiane.

Wyglądają jak małe chmurki i dają niebiańskie rozkosze podniebieniu Na szybki podwieczorek do herbaty - idealne!

Smacznego!
__________________
biorę się za siebie, a co 34 kg same nie znikną

jestem kobietą i... tak, nie wiem czego chcę


Edytowane przez Milky
Czas edycji: 2010-03-10 o 17:02
Milky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:21   #137
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

teraz coś ode mnie. Przepisy dodane do Smacznego, więc nie będę przepisywać


Papryka faszerowana PW
Wątróbka drobiowa z cebulką P

Świderki z piersi imprezowe P

Serowe coś z otrębami
P
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-03-10 o 12:46
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 07:46   #138
madzial
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 61
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Jajecznica (P i PW)
2-3 plasterki wędliny drobiowej - pokroić w kosteczkę, podsmażyć na teflonie bez tłuszczu
Wbić 2 jajka, dodać trochę szczypiorku. Przyprawić. Jak się zetnie dodać 1-2 łyżeczki leczupu bez cukru, i 3 łyżki granulek serka wiejskiego odsączonego ze śmietanki. Mieszać do rozpuszczenia serka.
Smacznego!
__________________
Start: 25-11-2009 było 73,7
wzrost: 174 cm
Koniec II fazy: 62,7
Za mną 11 kg
Od 12.04.2010 III faza - 110 dni!
Jest: 60,5 Już 13 kg - szok!

Edytowane przez madzial
Czas edycji: 2010-03-10 o 12:54
madzial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 13:10   #139
justa0584
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Hej

Nowy przepis:

Hamburgery z indyka z sosem jogurtowym

30 dag mięska z piersi indyka
1mała cebula
1 łyżka otrąb owsianych
szczypta ostrej papryki mielonej
szczypta soli
szczypta pieprzu

Sos jogurtowy
mały jogurt 0%
2 ząbki czosnku
pieprz
trochę soli
kawałek posiekanego szczypiorku

Mięso mielimy, dodajemy wszystkie składniki, wyrabiamy.Formujemy płaskie kotlety. Smażymy na mocno rozgrzanej patelni grilowej bez tłuszczu.

Sos:
łączymy wszystkie składniki( oczywiście czosnek wyciskamy.

Zajadamy razem
justa0584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 15:44   #140
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Protalowy niby- żurek (P) PP

"Pastella"
łosoś (ja miałam okropnie słone brzuszki) 100 gr (na oko)
jajko na twardo
łyżka czubata twarogu
łyżka serka homo
przyprawy: korniszonek (malutki) pół małej cebulki, koperek, łyżeczka octu (sprawia wrażenie "majonezu)

Drobno siekamy wszystko i mieszamy, albo siekamy mniej drobno i miksujemy blenderem. Z solą ostrożnie bo sam łosoś słony jak nieszczęście. Ja już nie dosalałam wcale.

Opcjonalnie- inne ryby, wędlina, pieczony kurczak, krewetki..?
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-03-10 o 12:45
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 14:04   #141
aga6891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 112
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Kotlety tuńczykowo - serowe ( P+PW)
składniki:
1 puszka tuńczyka w sosie własnym
kostka chudego sera białego (200-250g)
1 jajko surowe
przyprawy: pieprz, czosnek,chili i kto co lubi
1 łyżeczka skrobii kukurydzianej

opcjonalnie (ale ja zawsze dodaje ):
3 łyżki otrębów zmielonych na puch
1 cebula
sczczypiorek

Wychodz jakieś 10-12 kotlecików

Wszystkie składniki łączymy w misce, przyprawiamy i rozgniatamy widelcem aby była w miare jednolita masa. Formujemy kotleciki i wrzucamy na patelnie.Smażymy na malutkim ogniu po 3-4 min z każdej strony. Gotowe!
Na ciepło smakują rewelacyjnie! na zimno- nie wiem ponieważ nigdy tego nie doczekały- nie tylko ja je w domu uwielbiam...


Wątróbka drobiowa z cebulką i ziołami (P+PW)
składniki:
500 g wątróbki drobiowej
1 cebula czerwona
1 cebula biała
Pół szklanki mleka
przyprawy: 1 łyżeczka vegety, piperz, majeranek, zioła prowansalskie.

Wątróbke kroimy na małe kawałki, zelawamy mlekiem, posypujemy vegetą i wstawiamy na jakieś 30 min do lodówki.
Pokrojoną cebulke wrzucamy na patelnie (koniecznie teflonowa, bez dodatku tłuszczu), smażymy ją jakieś 3-4 min. Wątróbke odsączamy z mleka i dodajemy do cebulki. Wszystko razem mieszamy i smażymy jakieś 5 min, przyprawiamy wg uznania- ja lubie dużo Nakładamy pokrywkę i dusimy jakieś 10 min na małym ogniu. Gotowe

Podaje z ogórkiem konserwowym albo popijam samym kefirem , czasmi dodaje 3 łyżki twarożku ziarnistego na wątróbke....wiem wiem brzmi strasznie ale naprawdę jest smaczne
Oczywiście pyszna jest też bez tych dodatków

Kotlety z kuraka J
Składniki:
* Połówka piersi z kurczaka
* 1 cebula
* 3 łyżki otrębów (zmielonych na puch )
* 1 jajko surowe
* 1 łyżeczka skrobi kukurydzianej
* Przyprawy: pieprz, papryka, curry, czosnek

Mięso i cebule kroimy na malutkie kawałeczki, wrzucamy do miski. Dodajemy otręby, jajko i łyżeczkę skrobi. Przyprawiamy wg uznania i dokładnie mieszamy. Odstawiamy całość na 5-10 min. Formujemy kotlety i kładziemy na rozgrzaną patelnie. Smażymy bez tłuszczu po 5 min z każdej stronie na małym ogniu. Ciepłe kotlety posypujemy koperkiem. Smacznego.

Ja przed podaniem delikatnie smaruje kotleciki ketchupem bez cukrowym...mmmJ

Omlet z kurczakiem
Składniki:
* połowa małej piersi z kurczaka
* 2 jajka surowe ( 2 białka + 1 żółtko)
* 3 łyżki otrębów zmielonych na puch
* pół opakowania twarożku ziarnistego np. „Piątnica”
*szczypiorek
* przyprawy( pieprz, papryka czerwona , odrobina soli)

Kurczaka kroimy na malutkie kawałeczki, smażymy kilka minut (bez tłuszczu). Ubijamy 2 białka z odrobinką soli a kiedy są sztywne dodajemy żółtka, otręby, przyprawy. Całość wylewamy na mięsko. Po dwóch minutach nakładamy serek i posypujemy szczypiorkiem. Zostawiamy na małym ogniu ok. 10 min. Pod koniec nakładamy pokrywkę na jakieś 2 min aby jajko złapało z wierzchu. SmacznegoJ

Edytowane przez aga6891
Czas edycji: 2010-01-29 o 10:30
aga6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:30   #142
Anulka 45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Zupa kapuściana P+W
myślę ,że wszyscy znają ale musiałam coś napisać na dobry początek

składniki:
biała kapusta,
papryka czerwona
seler korzenny,
seler naciowy,
marchewka
cebulka,
por
natka pietruchy
rosołek w kostce "mniej tłuszczy i soli"np.Winiary
koncentrat pomidorowy /bez cukru/
przyprawy :co kto lubi ja np.daję sporo chili żeby nabrała"wyrazu"

Wszystko posiekać ,poszatkować ,zetrzeć w/g uznania .Wrzucić do gara z wodą i rosołkiem,nie gotować zbyt długo aby warzywka nie straciły za dużo witamin ,pod koniec dodać koncentrat ,natkę i zjeść ze smakiem.

zajadamy się nią jak wariaty w fazie P+W

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Serek z czosnkiem P

Twarożek chudy +jogurt
lub serek homo lub inny drobno zmielony
wciskamy 1-2 ząbki czosnku
w oryginale jest majonez więc jeśli ktoś chce może dodać troszkę protomajonezu
odrobinkę soli , świeżego białego pieprzu

Wszystko wymieszać .
Doskonały dodatek do mięs ,wędliny,ryby i z czym kto chce ,nawet solo.
Nie polecam brać do pracy bo jednak czosnek "czuć".
A jaki pyszny w oryginale z prawdziwym majonezem
Anulka 45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 11:39   #143
wiolka12341234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

chleb , bardzo dobry

2 paczki otąb owsianych
2 jogurty naturalne
2 jaja
łyżka proszku do pieczenia
szczypta soli
2 łyżli mąki kukurydzianej

wszystko mieszamy , wykładamy forme folią aluminiową,, mozna skropić ją parafiną ciekłą, żeby potem ładnie oderwać chlebek( odrywać po ostygnięciu chleba)
pieczemy około 2 h w 200 stopniach , aż będzie mocno brązowy



ja cały czas taki jem
wiolka12341234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 13:20   #144
Milky
Raczkowanie
 
Avatar Milky
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 148
GG do Milky
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Indycze Burgery (PW)


Składniki (na ok. 12 kotlecików):
Pół kilograma mięsa mielonego z indyka (ja robię je sama, w tym ze sklepu jest za dużo tłuszczu. Kupiłam podudzia indycze i je zmieliłam)
2 jajka
6-7 dużych pieczarek
Cebula
Zmielone otręby owsiane, ok 3 -4 łyżki, tak żeby dobrze zagęścić masę.

Pieczarki i cebulkę drobno siekamy, mieszamy z mięsem mielonym. Dodajemy jajka, otręby, sól, pieprz, ewentualnie inne przyprawy do smaku. Formujemy małe kotleciki i układamy na rozgrzanej patelni.
Ja smażyłam je na patelni grillowej, pod przykryciem. To daje im iście "burgerowy" smaczek Niestety dochodzą do siebie dość długo, trzeba je odwracać co jakiś czas żeby się nie przypaliły

Idealne nawet zimne, tak na szybką przekąskę. Ja dogodziłam sobie robiąc do nich jogurtowo-ziołowo-czosnkowy dip
__________________
biorę się za siebie, a co 34 kg same nie znikną

jestem kobietą i... tak, nie wiem czego chcę


Edytowane przez Milky
Czas edycji: 2010-03-10 o 17:03
Milky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 16:38   #145
duleczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 107
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

JAJKA NADZIEWANE Z ŁOSOSIEM (P)
Kilka jajek
Łosoś wędzony
Koperek
Świeżo zmielony pieprz, jogurt naturalny, ew. trochę soli.

Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać, przekroic wzdłuż na pół. Łyżeczką wybrac żóltka, wszystkie wrzucić do miseczki i rozciapciać widelcem (można dodać jogurtu- będzie łatwiej). Pokroić łososia na drobniutkie kawalki - wrzucić do żółtek, koperek posiekać - dodac do żółtek i łososia. Wymieszać, dodać jogurtu, tak żeby masa trzymała się w "kupie", popieprzyc do smaku, jak trzeba to dosolić. Wypełnić połowki białek masa żółtkowo- łososiową. Ozdobić koperkiem. Smacznego

JAJKA NADZIEWANE Z PIECZARKAMI (PW)
kilka jajek,
kilka pieczarek
natka pietruszki
Świeżo zmielony pieprz, jogurt naturalny, ew. trochę soli.


Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać, przekroic wzdłuż na pół. Łyżeczką wybrac żóltka, wszystkie wrzucić do miseczki i rozciapciać widelcem (można dodać jogurtu- będzie łatwiej). Podczas gotowania jajek oczyścić pieczarki, zetrzeć na tarce lub potraktować blenderem, udusić do miękkości. Ostudzić. Dodać uduszone pieczarki oraz posiekaną drobno natkę pietruszki do żóltek, wymieszać dodając jogurt i przyprawy. Gotową masą nadziewać połówki białek.
Smacznego

Edytowane przez duleczka
Czas edycji: 2010-01-30 o 16:42
duleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:58   #146
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Roladki z kurczaka

-dowolna ilosc filetów z kurczaka
-co tam mamy w lodówce
-przyprawy (bazylia jest świetna)

tłuczemy filety na desce, kładziemy na nie to, na co mamy ochotę na naszej Dukanowej diecie jeżeli jest to dzień P to może być twaróg, serek wiejski z szynką z indyka pokrojoną w kostkę, etc, jeżeli P+W to można sobie pofantazjować, ja dałam szpinak.
Zawijamy w rulonik, dla bezpieczeństwa owijamy nitką, posypujemy bazylią, zamykamy na końcówkach i wkładamy do piekarnika, ja piekłam na 8 poziomie przez jakies pół godziny jak nie jesteście pewne to wystarczy przekroić i sprawdzić, czy jest gotowe

pyszne soczyste mięsko!
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:36   #147
aga6891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 112
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Kurczak w fasolce (dozwolone w fazie II)

Składniki:
* Ok. 300 gram fasolki szparagowej zielonej (ja użyłam oczywiście mrożonek)
* Mała połówka piersi z kurczaka
* 1 duża marchewka
* 1 mała cebula
* kawałek pora
* 3 łyżki koncentratu pomidorowego( ja użyłam ketchupu bez cukrowego)
* przyprawy (pieprz, majeranek, vegeta )

Fasolkę gotujemy ok. 10 min. Marchewkę ścieramy na tarce o grubych oczkach. Cebulkę i pora kroimy w kosteczkę. Kurczaka również kroimy na małe kawałki i wrzucamy na patelnie teflonową, smażymy jakieś 2 min. Dodajemy marchewkę, cebule i pora. Przyprawiamy. Całość mieszamy i dusimy jakieś 5-7 min. Kiedy fasolka zrobi się miękka łączymy z pozostałymi składnikami. Dodajemy koncentrat i mieszamy. Przed podaniem posypujemy majerankiem. SmacznegoJ
aga6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:15   #148
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Pasta ze śledzia (P)

Mało dekoracyjna, ale smaczna
2 jajka na twardo
płat śledzia z octu (ja miałam rolmopsa)
malutki korniszonek
łyżeczka jogurtu naturalnego

Wszystko razem posiekać i zmiksować na gładka masę. Posolić i popieprzyć do smaku. Zostawić na godzinę w lodówce, żeby się "przegryzło".
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-03-10 o 12:44
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:59   #149
Anulka 45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Rzodkiew czyli rzepa P+W

Rzepkę obrać ,zetrzeć troszeczkę posolić niech się "zsika"
dodać naturalny jogurt ... i już
__________________
02-01-2010
było 99 kg z ogonkiem
jest 92,7 kg,było już 84 ale 02-01-2011 90 kg
więc od nowa
będzie:dieta,:bacik :siłownia,basen,:at yaty:dieta,siło wnia ,basen....... aż .... do skutku czyli 75 kg TO JEST MOŻLIWE BABO
Anulka 45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 11:10   #150
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Przepisy - francuska dieta proteinowa dr Pierre Dukana - Przepisy

Pasztet (P)

30 dkg wątróbki
30 dkg żołądków
podwójna pierś lub 30 dkg filetów z udek
4 jajka
przyprawy (ja dałam biały pieprz, sól, czerwoną paprykę, czosnek granulowany)

Pierś i żołądki gotować do miękkości , wątróbkę ok 40 min, wszystko w wodzie z dodatkiem ziela angielskiego i liścia laurowego.

Ugotowane mięso zmielić trzykrotnie, wymieszać ręką z jajkami i przyprawami. Włożyć do keksówki i piec 40 min w 180 stopniach, ew. dłużej (góra ma się lekko zrumienić).

Odrobinę suchy,a le ewidentnie to pasztet
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-03-10 o 12:44
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-10 20:50:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.