co mam robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-28, 13:51   #1
asikus07
Raczkowanie
 
Avatar asikus07
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Unhappy

alkoholizm???


Witam wszystkie wizażanki Dziewczyny, mam ogromny problem i zupełnie nie wiem jak sobie z nim poradzić i jaką decyzję powinnam podjąć.Trudno mi trochę o tym pisać, ale chciałabym znać wasze opinie na ten temat.Otóż jakąś godzinę temu mój facet oświadczył mi przez telefon, że dziś się nie spotkamy, bo zabalował wczoraj tak, że skończył pic dopiero dziś rano o 9:00.Najgorsze jest w tym wszystkim to, że to nie był taki pierwszy incydent, średnio zdarza mu się tak raz w miesiącu.Czsami to się zastanawiam czy przypadkiem w jego życiu alkohol nie jest najważniejszy. Jak zaczyna to pije do bólu Nie umie przestać w odpowiednim momencie.Kocham go,ale nie potrafię podchodzić do tego na luzaka i za każdym razem cholernie się wkurzam i denerwuję. Dziś zdążyłam już sobie trochę popłakać.Nie raz mówiłam mu juz, że nie lubię jak pije, za każdym razem obiecywał poprawę...no ale na obietnicach się kończyło. Jak przychodziło co do czego...to było zupełnie inaczej.Czy to jest alkoholizm?Zasatanawiam się czy jest sens być z takim człowiekiem tak na zawsze Jesteśmy zaręczeni, ale to wszystko chyba zaczyna mnie przerastać.Co robić? A może panikuje, wyolbrzymiam??Ratujcie!!!

Edytowane przez asikus07
Czas edycji: 2005-08-28 o 14:01 Powód: zmiana tytułu
asikus07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 14:05   #2
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: co mam robić?

Nie panikujes zi nie wyolbrzmiasz... skoro go prosiłaś, powinien się uspokoić, lub choć troszkę przystopować... Ale wiesz co? znam wielu ludzi, którzy po alkohol sięgają często gdy mają wielki kłopot, tak się jakoś relaksują, odprężają i po jakimś czasie po prostu sami przestają... może stało się w jego życiu coś przykrego ostatnio...? A druga sprawa.... może spróbuj wychodzić z nim i na bieżąco go delikatnie stopować...?
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 17:43   #3
TeresaZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 141
Dot.: co mam robić?

Ja bym uciekła od takiego faceta jak najdalej. Alkohol niszczy całe życie, związek, rodzinę, szczęście dzieci. Moim zdaniem, wielu mężczyzn z wiekiem traci fason - dbałość o siebie, kultura itd. Tak samo jest z pociągniem do alkoholu, jeśli w młodym wieku pije tyle, aż padnie, to co będzie potem? Z wiekiem przyjdzie więcej kłopotów, obowiązków- "powodów", które niektórzy "leczą" alkoholem.
Jeśli są to bardzo sporadyczne przypadki to można wybaczyć ale jeśli widzisz w tym regularność zastanów się nad przyszłością.
Młody facet po paru piwach może jeszcze wydawać się nam zabawny ale 40-letni już nie...
TeresaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 11:01   #4
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: alkoholizm???

Moim zdaniem to jest alkoholizm. Regularny, potem będzie częstszy. To znaczy, że ten człowiek jest słaby, bo nie mogąc sobie poradzić ze swoimi problemami ucieka się w świat iluzji alkoholowych, po których wszystko wydaje się piękniejsze...Czy widziałaś go pijanego? Przyjrzyj się pijanym facetom na ulicy.. czy chciałabyś mieć takiego męża? Cuchnący oddech, zataczający się, niekiedy z mokrymi spodniami? Nie potrafiący składać myśli?? Wyobraź sobie, że taka osoba przychodzi do Ciebie w nocy do łóżka.. Brr..

Czy chcesz się przez całe życie denerwować z tego powodu?? Bać się o siebie i swoje dzieci??

Ja bym nie chciała.
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 09:11   #5
nero08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: alkoholizm???

Słuchaj jesli on wybiera teraz wódke to co bedzie potem. Nie przespane noce i oczekiwanie czy pan i władca wróci . Sa pewne priorytety i koniec
nero08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 17:21   #6
gosi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: co mam robić?

Kochana, uciekaj od niego jak najdalej !!!!!!
gosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 17:23   #7
gosi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: co mam robić?

Kochana, uciekaj od niego jak najdalej!!!!!!!!!
gosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 18:05   #8
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: co mam robić?

Pewien psycholog terpeuta wypowiedzial kiedys moim zdaniem trafna recepte na udany zwiazek -im mniej kompromsow i meki tym lepiej .U Was sa inne priorytety Ty jestes osoba powazna i masz poukladany swiat ,jestes dorosla.A Twoj partner to dziecko ,ktore bawi sie niebezpiecznie zyciem .Tak osobiscie nie mam wyrozumialosci do chlopakow z nalogami .Odejdz i porzuc role kobiety-aniola .Zaslugujesz na szczescie ,zrob sobie w zyciu miejsce na kogos kto bedzie potrafil Cie kochac i przez to lepiej komunikowac .pozdr i zycze dobrych decyzji
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 18:06   #9
irene29
Raczkowanie
 
Avatar irene29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 149
Dot.: co mam robić?

Cytat:
Napisane przez TeresaZ
Ja bym uciekła od takiego faceta jak najdalej. Alkohol niszczy całe życie, związek, rodzinę, szczęście dzieci. Moim zdaniem, wielu mężczyzn z wiekiem traci fason - dbałość o siebie, kultura itd. Tak samo jest z pociągniem do alkoholu, jeśli w młodym wieku pije tyle, aż padnie, to co będzie potem? Z wiekiem przyjdzie więcej kłopotów, obowiązków- "powodów", które niektórzy "leczą" alkoholem.
Jeśli są to bardzo sporadyczne przypadki to można wybaczyć ale jeśli widzisz w tym regularność zastanów się nad przyszłością.
Młody facet po paru piwach może jeszcze wydawać się nam zabawny ale 40-letni już nie...
popieram w 100% !!!
widziałam a nawet znam chyba ze 3 podobne (niestety już małżeństwa) i uwierz mi każda z tych kobiet jest naprawdę nieszczęśliwa i chciałaby cofnąć czas...
irene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 18:46   #10
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: co mam robić?

ja bym go tak od razu nie skreslala. staralabym sie porozmawiac i stwierdzic, czy on dostrzega,ze ma problem, dowiedziec sie, czemu to robi. czesto faceci pija, bo znajomi ich do tego namawiaja, a meska duma nie pozwala im sie wycofac, bo kumple wysmieja.
mysle jednak, ze skoro cie kocha, to powinien uszanowac twoje prosby. jesli po powaznej rozmowie nic by sie nie zmienilo, to odeszlabym, bo nie ma nic gorszego niz maz/ tata alkoholik
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 22:51   #11
asikus07
Raczkowanie
 
Avatar asikus07
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: co mam robić?

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady i spostrzeżeniaWiem, że najlepiej byłoby jakbym dała sobie z nim spokój, ale to nie jest takie proste, bo widzicie....ja go naprawde kocham.Mieliśmy zaraz po tym zdarzeniu bardzo poważną rozmowę- postanowiłam dać mu ostatnią szansę.Jak narazie widze pozytywne rezultaty, ale lepiej jak nie będę zapeszać.Postawiłam mu ultimatum- ja albo alkohol.Z drugiej strony wiem, że szantaz to nie najlepsze wyjście......ale po prostu musiałam spróbować.Wierzę, że miłość może wszystko i mam nadzieję, że w naszym przypadku będzie tak samo.Widzę, że się stara, ale na jak długo to się okaże.................... ..
Trzymajcie kciuki drogie wizażanki
asikus07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 06:59   #12
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: co mam robić?

Milosc jest najwieksza sila i sensem zycia.Znam historie pary w ktorej to pewna kobieta 30-lat temu pomogla pewnemu facetowi pozbyc sie alkoholizmu.Jednak nie byl to proces latwy ,a co gorsza skuteczny .Facet wciaz jest na odwykach .Ona wciaz jak aniol stoz przy nim ,co gorsza nie jest w tej obecnosci sama.Ow pan znalazl sobie kochanke i to troche smutna historia Zastanow sie tylko nad swoim sercem ,czy tam jest milosc do niego,czy moze tam rozwija sie milosc braterska uniwersalna ,ktora to powoduje ze najbardziej na swiecie pragniesz aby on zmienil swoje zycie i stal sie silniejszy, porzucil nalog.Wtedy mialabys spokoj w sercu ,ze nie zostawilas potrzebujacego w pomocy,przemysl to .Zycze wiele milosci Tobie i bezpieczenstwa ,ktore z nia nieuchronnie sie wiaze pozdr
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 22:19   #13
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: co mam robić?

Naona- Ty chyba nie wiesz co piszesz!- no może trochę za ostro, ale:
W pierwszym poście Asikus07 napisała że to już nie pierwszy raz a wręcz standard co miesięczny!!! To piękny wstęp do alkocholizmu!!! Mój eks-mąż też tak zaczynał a kiedy próbowałam z nim rozmawiać- konstruktywnie- on twierdził że nie ma żadnego problemu, że to tylko chwilowe, że powinnam się leczyć w "wariatkowie" . I tak mi to długo powtarzał aż wylądowałam w gabinecie psychiatrycznym- spoko teraz już jest dobrze.
Asikus-uciekaj, bez względu na obietnice swojej niby-miłości. Będziesz jeszcze miała wiele okazji aby ułożyć sobie swój świat. Kolejna rozmowa nic nie zmieni. Jest takie powiedzonko- od tego razu ani razu do następnego razu- i tak jest właśnie z alkocholem, ale nie tylko. Później moze dojść jeszcze przemoc, nie tylko ta fizyczna- siniaki się szybko goją, pęknięta dusza nigdy się nie zrasta.
Przemyśl wszystko- najlepiej z perspektywy kilkudziesięciu kilometrów, bez koleżanek czy mamy- to ma być Twoja świadoma decyzja a rozwody nie są przyjemne-wież mi na słowo.
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-17, 21:22   #14
mosticchio
BAN stały
 
Avatar mosticchio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 572
Dot.: co mam robić?

w tym przypadkui trzeba duzo porozmawiac pamietam moja kuzynka tez miala podobny problem ok 5 lat tak pil i pil az w koncu sie skonczylo bo towarzystwo sie zmienilo i nie bylo z kim pic
mosticchio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 10:34   #15
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: co mam robić?

Cytat:
Napisane przez noana
ja bym go tak od razu nie skreslala. staralabym sie porozmawiac i stwierdzic, czy on dostrzega,ze ma problem, dowiedziec sie, czemu to robi. czesto faceci pija, bo znajomi ich do tego namawiaja, a meska duma nie pozwala im sie wycofac, bo kumple wysmieja.
mysle jednak, ze skoro cie kocha, to powinien uszanowac twoje prosby. jesli po powaznej rozmowie nic by sie nie zmienilo, to odeszlabym, bo nie ma nic gorszego niz maz/ tata alkoholik
Mysle tak samo. Kochasz go, wiec boisz sie go stracic. Jesli rozmowy nie pomoga, to radze zagrozic zerwaniem zareczyn. Niech wybiera: TY albo alkohol. Wiem, ze to bedzie trudne.
Ja mam ojca alkoholika, ktory przestal pic, kiedy mama byla gotowa juz do odejscia. Teraz nie pije i nie moze wziac do ust ani kropli, ale alkoholikiem pozostanie do konca zycia.
Ratuj swojego ukochanego, bo alkohol to szalenswo. Jesli to nie pomoze - odejdz, nie warto byc z kims, dla kogo wodka jest wazniejsza...
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 18:16   #16
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: co mam robić?

On wybierze alkohol. Nie łudź się.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 20:46   #17
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: co mam robić?

"Wiem, że najlepiej byłoby jakbym dała sobie z nim spokój, ale to nie jest takie proste, bo widzicie....ja go naprawde kocham."- cóż, a więc nie bedziesz ani pierwszą, ani ostatnią, któej alkohol partnera spieprzy życie. Za kilka lat z miłości zostanie niewiele, ale ....to twoje życie i twój wybór. Mam 41 lat, zbyt dużo widziałam związków, kiedy kobietę ostrzegano, żeby uważała,bo on pije., zawsze było zasłanianie się "bo ja go tak kocham", no i życie tę miłośc weryfikowało, z reguły nigdy na korzyśc miłości.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 07:34   #18
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: co mam robić?

Dziewczyny, litości. Odpowiadacie lasce na pytanie sprzed ponad 3 lat.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 17:42   #19
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: co mam robić?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, litości. Odpowiadacie lasce na pytanie sprzed ponad 3 lat.
A nie przyszło Ci do głowy, że są inne osoby zainteresowane tym tematem? K T Ó R Y D L A W I E L U O S Ó B J E S T N A D A L A K T U A L N Y ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ???????
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.