Panny Młode z Krakowa - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-06, 11:11   #2281
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez justyskazkrakowa Pokaż wiadomość

Hej!!! Pewnie, że Cię przygarniemy Może coś powiesz więcej o sobie, jak wyglądały zaręczyny itp.
A czyli w Krakowie chcecie robić wesele
Dom Wędkarza - cenę macie super i widok na Zalew Nowohucki
Zastanawiam się, co jeszcze oglądaliśmy. Nie pamiętam jakie dokładnie tam były ceny, ale wiem, że było trochę taniej w stosunku do innych lokali.

Dom Weselny pod Kasztanami w Igołomii
Dom Weselny Orchidea
Weselmy się - masz tutaj kilka lokali w różnych cenach
Dom Weselny Marp
Centrum Reduta

Bo opcja remiza z cateringiem odpada?
Wiem, że z Zielonego Wzgórza robią catering a tam mają naprawdę pyszne jedzenie i duże porcje - (wiem co mówię, bo siostra tam w 2014 robiła wesele )
A super sala odnowiona jest w Raciborowicach.
Znajdź sobie Raciborowice-Sala na facebooku

coś o mnie, studiowałam w Łodzi, od 1,5 roku mieszkam w Krakowie i wciąż się tym miejscem nie nacieszyłam. Łódź była szara i bura i po 3,5 troku tam cieszę się z każdego Krakowskiego zakątka
Zaręczyny odbyły się w Budapeszcie, na moście wolności 29 lutego - co by nie świętować za często jak to sobie mój TŻ wymyślił


Catering też wchodzi w grę, choć nie w remizie (jakiś uraz ) ale słyszeliśmy, ze u Franciszkanów można wynająć sale za 2-3 tysiące i zorganizować sobie tam wesele Także za polecenie cateringu też dziękuje

W ogóle wielkie dzięki za wszystkie sale zaraz będę je sprawdzać ^^

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez 5chmurka Pokaż wiadomość
Z terminami to jest tak,że jeśli nie musi to być w sezonie albo w inny dzień niż sobota to coś na pewno się znajdzie. Jak jeździliśmy teraz i pytaliśmy o terminy to wolne były np. święta wielkanocne, niedziele i piątki w sezonie. Cena też wtedy jest mniejsza albo jakieś dodatkowe rabaty, w każdym razie robi się oszczędniej. Właścicielom zależy żeby robić jak najwięcej imprez, a przy tak licznej konkurencji, można to wykorzystać...
Dziś wróciłam z wesela piątkowego i wszyscy dobrze się bawili, choć wiem, że nie każdy religijny człowiek przełknie ten dzień, mimo że Kościół już odpuścił i trzeba tylko "załatwić" dyspensę na jedzenie mięsa...

Jak na 90 osób to Szafrantu myślę, że byłoby ok. Są też Grube Ryby, Hotel Niepołomice - tylko nie wiem jakie tu ceny strzelą. Hotel Fero Express też moja koleżanka zachwalała. Najlepiej jest kontaktować się z menadżerami/właścicielami lub po prostu pojeździć... Sale czy otoczenie czasem inaczej wyglądają na zdjęciach a inaczej "na żywo".

My np. pojechaliśmy do Domu pod Kasztanami na Igołomskiej, ale nawet tam nie weszliśmy, bo mi się otoczenie bardzo nie spodobało...
No właśnie problem jest w tym, że interesuje nas tylko sobota , bo większość rodziny TŻ to zagorzali katolicy Za to moja rodzina , choć ma do przejechania na szczęście tylko 2 godziny to w piątek przez prace też może nie dać rady :/ Już spisuje te wszystkie nazwy restauracji

Strasznie mi pomogłyście dziewczyny, bez was wciąż bym błądziła jak dziecko we mgle
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 11:46   #2282
5chmurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 20
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
W piątki można robić moim zdaniem o ile nie ma się przyjezdnych, ciężko wymagać od ludzi aby brali urlop i tłukli się w piątek 5h do Krakowa. W Wielkanoc raczej żaden ksiądz nie udzieli.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mój przyjaciel tłukł się właśnie z Koszalina na piątkowe wesele i dzisiaj wraca, więc pojedyncze przypadki się zdarzają

W niedzielę wielkanocną albo poniedziałek wielkanocny nie powinno być problemu z udzieleniem ślubu... rozmawiałam z księżmi i żaden z nich nie był oburzony tym terminem?

yoru90 rozumiem oczywiście - my np. nie mogliśmy zrobić ślubu zimą, bo ktoś wtedy rodzi , ktoś inny pracuje ... trzymam kciuki, żebyś znalazła fajną salę w dogodnym terminie

Edytowane przez 5chmurka
Czas edycji: 2016-08-06 o 11:51
5chmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:19   #2283
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez 5chmurka Pokaż wiadomość
No mój przyjaciel tłukł się właśnie z Koszalina na piątkowe wesele i dzisiaj wraca, więc pojedyncze przypadki się zdarzają

W niedzielę wielkanocną albo poniedziałek wielkanocny nie powinno być problemu z udzieleniem ślubu... rozmawiałam z księżmi i żaden z nich nie był oburzony tym terminem?

yoru90 rozumiem oczywiście - my np. nie mogliśmy zrobić ślubu zimą, bo ktoś wtedy rodzi , ktoś inny pracuje ... trzymam kciuki, żebyś znalazła fajną salę w dogodnym terminie

Dzięki
Byłam kiedyś na weselu kuzyna w niedziele wielkanocną więc wiem, ze się da, gorzej wtedy busa dla przyjezdnych zorganizować.
Zimą bym nie chciała bo ja zmarzluch jestem
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 13:31   #2284
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Panny Młode z Krakowa

dziewczyny jakiej firmy alkohol kupowaliscie? bo my z TZ nie pijacy i nie wiemy jaka wodke wybrac..
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 15:27   #2285
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
dziewczyny jakiej firmy alkohol kupowaliscie? bo my z TZ nie pijacy i nie wiemy jaka wodke wybrac..
My mamy Ogińskiego.

Sala w Raciborowicach jest ładna, ale u mnie odpadła ze względu na schody. Jeszcze zobacz na sale w Goszczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 08:57   #2286
WrednaMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar WrednaMyszka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 004
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
dziewczyny jakiej firmy alkohol kupowaliscie? bo my z TZ nie pijacy i nie wiemy jaka wodke wybrac..
Stock

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

WrednaMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 09:32   #2287
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Panny Młode z Krakowa

U nas baczewski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-07, 12:23   #2288
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Panny Młode z Krakowa

A u mnie absolut
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 14:27   #2289
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Ja byłam szukać butów 2 pary wychodziłam ale jedna 300zl kosztuje i tylko można oddać na 2 dzień wiec zakupie ja w czwartek bo w piątek przymiarka i jak nie bd pasować do sukni to oddam
Na oslode zakupiłam komplet pościeli; )

Tyle różnych nazw alkoholi ze nie wiadomo co wybrać
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 15:02   #2290
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez kashia001 Pokaż wiadomość
A u mnie absolut
Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
U nas baczewski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez WrednaMyszka Pokaż wiadomość
Stock

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to jej pomoglyśmy
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 09:43   #2291
Anijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anijka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 225
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez VinVinara Pokaż wiadomość
no to jej pomoglyśmy
To ja jeszcze dodam, ze u mnie był Pan Tadeusz

Co do sal, można też zobaczyć, jak tam Hotel Tyniecki - ceny chyba mieli w tym budżecie, o jakim wspomina 5chmurka, otworzyli nową salę w zeszłym roku, ale jakos nie mogliśmy trafić tak, żeby nam pasowało obejrzeć. Ze zdjęć spoko, poza tym można mieć ślub u Benedyktynów w Tyńcu i potem blisko do sali

Widzę, że był wspomniany Dom Weselny Orchidea - dla mnie kompletnie zmarnowany potencjał nowowybudowanej sali weselnej, do tego w fajnej lokalizacji, bo tuż za Krakowem. Wystrój jak z lat 90-tych: złote lambrekiny nad oknami, dużo brązu/kawy z mlekiem i nieładnie wyglądające kolumny na środku. Oglądałam w zeszłym roku, no ale: http://domweselnyorchidea.pl/wp-cont...9/img_6498.jpg

Ja w ogóle ubolewam, że w Krakowice i okolicach nie ma sali weselnej w stylu takim powiedzmy industrialnym, jak np Impresja w Zabrzu: http://wilgaikruk.blogspot.com/2015/...n-of-blue.html albo takiej w Tychach: http://www.con-amore.eu/galeria?ad=w...+industrialnej

Ok, jest Stara Zajezdnia, ale na standardową setkę jest zbyt ogromna... Poza tym większośc to te sale z pokrowcami, atłasami, ledami, tapetami we wzory
Anijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 10:52   #2292
wanilia28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 98
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez yoru90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ! Przyjmiecie mnie tu? Pod koniec lutego się zaręczyłam i w końcu nadszedł czas na planowanie wesela. Ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać (nie jetem z Krakowa, a mój TŻ choć z Krakowa na żadnym weselu w tym mieście nie był) Możecie mi polecić jakieś nie bardzo drogie sale, które mogą mieć terminy na przyszłe wakacje? Planujemy mieć ok 90 gości

Wczoraj oglądaliśmy sale nad zalewem nowohuckim Dom Wędkarza i cenę mają przystępną bo 150 zł/os., ale chciałabym mieć coś do porównania
witaj!

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
dziewczyny jakiej firmy alkohol kupowaliscie? bo my z TZ nie pijacy i nie wiemy jaka wodke wybrac..
my będziemy mieć sobieskiego

kupiłam bolerko z ekoskórki i buty srebrne brokatowe chciałam w nich iść do kościoła, ale chyba nic z tego nie będzie. Bo buty są na 9cm obcasie, a ja sukienkę mam pod buty do tańca na 7cm....

załatwiliśmy też w tym tygodniu już prawie ostatnie zaproszenia, dogadaliśmy się z organistą i kościelnym
wanilia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 11:32   #2293
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Dobry u mnie tylko 40dni do ślubu ale to zleciało rany
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017

Edytowane przez Wanilka5
Czas edycji: 2016-08-08 o 13:37
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 11:35   #2294
kashia001
PeeeMaa!
 
Avatar kashia001
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: inthernet
Wiadomości: 8 448
Dot.: Panny Młode z Krakowa

My dzisiaj odbieramy sale, jutro spotkanie z dekoratorka i makijaż próbny.
__________________



Chwyć się mej dłoni. Bądź blisko.
Za szczęściem już nie chcę gonić.
Mam Ciebie. Mam wszystko.
kashia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 11:35   #2295
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez Anijka Pokaż wiadomość

Ja w ogóle ubolewam, że w Krakowice i okolicach nie ma sali weselnej w stylu takim powiedzmy industrialnym, jak np Impresja w Zabrzu: http://wilgaikruk.blogspot.com/2015/...n-of-blue.html albo takiej w Tychach: http://www.con-amore.eu/galeria?ad=w...+industrialnej

Ok, jest Stara Zajezdnia, ale na standardową setkę jest zbyt ogromna... Poza tym większośc to te sale z pokrowcami, atłasami, ledami, tapetami we wzory
Sala w Tychach i te kwiaty w probówkach :O Coś pięknego !
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 12:35   #2296
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez kashia001 Pokaż wiadomość
My dzisiaj odbieramy sale, jutro spotkanie z dekoratorka i makijaż próbny.
A w sobotę będzie będzie wesele

Niestety albo i dobrze że chrzesnego nie będzie na weselu może na ślub przyjdą smutno ale ale trudno się mówi odmowa bo niby go noga boli i chodzić nie moze
I mam za gwoźdkę ale to w klubie opiszę
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 12:50   #2297
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Zaniedbałam Was. Mam nadzieję, że mi wybaczycie.Miałam strasznie gorący okres. Posypał mi się duży remont w domu nieplanowany. Plus przeprowadzka, praca, roznoszenie zaproszeń... sporo spraw do ogarnięcia. Sporo jeszcze zostało ale już będzie ciut lużniej...
Już niecałe 3 tygodnie...
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 16:44   #2298
mademoisielle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Witajcie dziewczyny Jako świeżo upieczona narzeczona rozpoczęłam internetowe, wstępne poszukiwania sal I już jestem bardzo zestresowana. Przesiedziałam kilka godzin próbując znaleźć jakieś konkretne kryteria wyboru, w końcu wysłałam meile do kilkunastu hoteli/ domów weselnych. Niestety większość ofert przerasta moje możliwości finansowe, a jeśli już cena menu mi odpowiada, to okazuje się, że znalezione opinie nt sali są kiepskie (że np ciemna, mała, bez okien, marzy mi się jednak choć średnia sala do tańczenia, gdyż sama uwielbiam szaleć na parkiecie). Załamał mnie również fakt, że w przypadku prawie każdego hotelu parking jest płatny (tzn tak to rozumiem, gdyż jeśli w ofercie pisze 6 miejsc parkingowych gratis, to co z resztą?) Głowa mnie już boli od czytania tych ofert ,a i tak nie idę do przodu Czy mogłabym chociaż Was prosić jeśli macie taką wiedzę o jakieś informacje nt Hotelu Kazimierz na Miodowej, Radisson Blu na Straszewskiego lub Hotelu Europejskiego (niezobowiązująco na razie, ale tak z ciekawości). Co też sądzicie nt ilości ciepłych posiłków po obiedzie? Gdyż jeśli już znajduję jakąś korzystnie cenową ofertę, zawiera ona jedynie 2 kolacje, moja siostra uważa że to zdecydowanie za mało (no ale przecież na stole zawsze leżą zimne zakąski i to w dużej ilości czyż nie?). Przepraszam Was, że się tak rozpisałam
mademoisielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 17:01   #2299
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez mademoisielle Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Jako świeżo upieczona narzeczona rozpoczęłam internetowe, wstępne poszukiwania sal I już jestem bardzo zestresowana. Przesiedziałam kilka godzin próbując znaleźć jakieś konkretne kryteria wyboru, w końcu wysłałam meile do kilkunastu hoteli/ domów weselnych. Niestety większość ofert przerasta moje możliwości finansowe, a jeśli już cena menu mi odpowiada, to okazuje się, że znalezione opinie nt sali są kiepskie (że np ciemna, mała, bez okien, marzy mi się jednak choć średnia sala do tańczenia, gdyż sama uwielbiam szaleć na parkiecie). Załamał mnie również fakt, że w przypadku prawie każdego hotelu parking jest płatny (tzn tak to rozumiem, gdyż jeśli w ofercie pisze 6 miejsc parkingowych gratis, to co z resztą?) Głowa mnie już boli od czytania tych ofert ,a i tak nie idę do przodu Czy mogłabym chociaż Was prosić jeśli macie taką wiedzę o jakieś informacje nt Hotelu Kazimierz na Miodowej, Radisson Blu na Straszewskiego lub Hotelu Europejskiego (niezobowiązująco na razie, ale tak z ciekawości). Co też sądzicie nt ilości ciepłych posiłków po obiedzie? Gdyż jeśli już znajduję jakąś korzystnie cenową ofertę, zawiera ona jedynie 2 kolacje, moja siostra uważa że to zdecydowanie za mało (no ale przecież na stole zawsze leżą zimne zakąski i to w dużej ilości czyż nie?). Przepraszam Was, że się tak rozpisałam
Hotel Europejski ma duży parkiet i to jest na plus.
Co do 2 kolacji - oferta jest do negocjacji, poproś o wycenę dodatkowego posiłku serwowanego. Zakąski mogą być również na odrębnym stoliku - spotkałam się niestety z tym, że niekiedy bywa ich bardzo mało (wybór potraw jak i ilość).
Z tego, co pamiętam - Best Western przy Opolskiej ma duży parkiet, nie ma problemów z parkingiem - ale to nie centrum. Cenowo wychodziło bardzo w porządku.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 17:11   #2300
mademoisielle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
Dot.: Panny Młode z Krakowa

dziękuję za szybką odpowiedź
mademoisielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 17:27   #2301
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Panny Młode z Krakowa

mademoisielle dzięki, ze poruszyłaś temat parkingu, ja o nim całkiem zapomniałam A też właśnie jestem na etapie szukania sali Na kiedy planujesz wesele ?
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:16   #2302
mademoisielle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 110
Dot.: Panny Młode z Krakowa

konkretnej daty jeszcze nie mamy, gdyz to zalezy wlasnie od znalezionej sali, marzy mi sie sierpien 18r ale nie upieram sie na lato, gdyz ostatnio zorientowalam sie, ze moze to kolidowac z obrona mojej pracy na studiach podyplomowych, ktore dopiero planuje podjac a o ktorych pod wplywem ostatnich emocji zapomnialam ��
mademoisielle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 07:50   #2303
Jovisse
Zakorzenienie
 
Avatar Jovisse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 371
Dot.: Panny Młode z Krakowa

My mieliśmy wódkę absoluta Ale fajny jest też Pan Tadeusz, Ogiński to nowość, więc się nie wypowiem.

W Kasztanach w Igołomii będę w niedzielę, to Wam powiem czy jest ok
__________________
27.05.2016 Żona Wieczny miesiąc miodowy
Jovisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:22   #2304
wanilia28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 98
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez mademoisielle Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Jako świeżo upieczona narzeczona rozpoczęłam internetowe, wstępne poszukiwania sal I już jestem bardzo zestresowana. Przesiedziałam kilka godzin próbując znaleźć jakieś konkretne kryteria wyboru, w końcu wysłałam meile do kilkunastu hoteli/ domów weselnych. Niestety większość ofert przerasta moje możliwości finansowe, a jeśli już cena menu mi odpowiada, to okazuje się, że znalezione opinie nt sali są kiepskie (że np ciemna, mała, bez okien, marzy mi się jednak choć średnia sala do tańczenia, gdyż sama uwielbiam szaleć na parkiecie). Załamał mnie również fakt, że w przypadku prawie każdego hotelu parking jest płatny (tzn tak to rozumiem, gdyż jeśli w ofercie pisze 6 miejsc parkingowych gratis, to co z resztą?) Głowa mnie już boli od czytania tych ofert ,a i tak nie idę do przodu Czy mogłabym chociaż Was prosić jeśli macie taką wiedzę o jakieś informacje nt Hotelu Kazimierz na Miodowej, Radisson Blu na Straszewskiego lub Hotelu Europejskiego (niezobowiązująco na razie, ale tak z ciekawości). Co też sądzicie nt ilości ciepłych posiłków po obiedzie? Gdyż jeśli już znajduję jakąś korzystnie cenową ofertę, zawiera ona jedynie 2 kolacje, moja siostra uważa że to zdecydowanie za mało (no ale przecież na stole zawsze leżą zimne zakąski i to w dużej ilości czyż nie?). Przepraszam Was, że się tak rozpisałam
oj pamiętam ile czasu i nerwów kosztowało mnie szukanie sali.... ale to podstawa, a potem dopiero ustala się inne sprawy ja szukając sali zwracałam uwagę na cenę i co w tej cenie jest zawarte. Prawie wszystkie oferty jakie przegladałam to był obiad i 2 ciepłe posiłki, zimna płyta i np dodatkowo płatne napoje... Ostatecznie udało mi się znaleźć salę która spełnia moje kryteria ale jest poza Krakowem.
wanilia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:34   #2305
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Mademoisielle, moja przyjaciółka chciała robić w Kazimierzu, ale tam chyba jest kilka sal do siedzenia...? I dlatego zdecydowali się na hotel na Opolskiej. Wynegocjowali jakiś tam rabat nawet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez wanilia28 Pokaż wiadomość
oj pamiętam ile czasu i nerwów kosztowało mnie szukanie sali.... ale to podstawa, a potem dopiero ustala się inne sprawy ja szukając sali zwracałam uwagę na cenę i co w tej cenie jest zawarte. Prawie wszystkie oferty jakie przegladałam to był obiad i 2 ciepłe posiłki, zimna płyta i np dodatkowo płatne napoje... Ostatecznie udało mi się znaleźć salę która spełnia moje kryteria ale jest poza Krakowem.
Mnie więcej nerwów kosztuje wybór kościoła mój problem numer jeden. A Tz powiedział, żebym sama sobie wybrała, bo nie chce słuchać potem moich narzekań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:40   #2306
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Panny Młode z Krakowa

I na Kazimierzu będzie problem z parkowaniem...
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:41   #2307
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
I na Kazimierzu będzie problem z parkowaniem...
No. Chyba płatny parking był tam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:49   #2308
justyskazkrakowa
Raczkowanie
 
Avatar justyskazkrakowa
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 80
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez 5chmurka Pokaż wiadomość

My np. pojechaliśmy do Domu pod Kasztanami na Igołomskiej, ale nawet tam nie weszliśmy, bo mi się otoczenie bardzo nie spodobało...
Nam też specjalnie się nie spodobał, mały parking i mały "ogród".
Ale moja znajoma była tam na weselu i zachwalała, że jedzenie super, dlatego napisałam, również ten lokal.


Cytat:
Napisane przez yoru90 Pokaż wiadomość
coś o mnie, studiowałam w Łodzi, od 1,5 roku mieszkam w Krakowie i wciąż się tym miejscem nie nacieszyłam. Łódź była szara i bura i po 3,5 troku tam cieszę się z każdego Krakowskiego zakątka
Zaręczyny odbyły się w Budapeszcie, na moście wolności 29 lutego - co by nie świętować za często jak to sobie mój TŻ wymyślił


Catering też wchodzi w grę, choć nie w remizie (jakiś uraz ) ale słyszeliśmy, ze u Franciszkanów można wynająć sale za 2-3 tysiące i zorganizować sobie tam wesele Także za polecenie cateringu też dziękuje

W ogóle wielkie dzięki za wszystkie sale zaraz będę je sprawdzać ^^

Strasznie mi pomogłyście dziewczyny, bez was wciąż bym błądziła jak dziecko we mgle
Zaręczyny musiały być piękne, bo i piękne miejsce
O widzisz, nawet nie słyszałam z tym u Franciszkanów.
Daj znać, jak się na coś zdecydujecie, bo jestem ciekawa

Cytat:
Napisane przez Anijka Pokaż wiadomość
Widzę, że był wspomniany Dom Weselny Orchidea - dla mnie kompletnie zmarnowany potencjał nowowybudowanej sali weselnej, do tego w fajnej lokalizacji, bo tuż za Krakowem. Wystrój jak z lat 90-tych: złote lambrekiny nad oknami, dużo brązu/kawy z mlekiem i nieładnie wyglądające kolumny na środku. Oglądałam w zeszłym roku, no ale: http://domweselnyorchidea.pl/wp-cont...9/img_6498.jpg

Ja w ogóle ubolewam, że w Krakowice i okolicach nie ma sali weselnej w stylu takim powiedzmy industrialnym, jak np Impresja w Zabrzu: http://wilgaikruk.blogspot.com/2015/...n-of-blue.html albo takiej w Tychach: http://www.con-amore.eu/galeria?ad=w...+industrialnej
No właśnie, też byliśmy w tamtym roku w Orchidei i też byłam zawiedziona, szczególnie jak się dowiedziałam, że jest to jedna z nowszych sal weselnych Trochę inaczej wszystko urządzić, zbudować "klimat" sali i myślę, że by mieli naprawdę duże obłożenie.

Piękna ta sala w Tychach

Cytat:
Napisane przez mademoisielle Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Jako świeżo upieczona narzeczona rozpoczęłam internetowe, wstępne poszukiwania sal I już jestem bardzo zestresowana. Przesiedziałam kilka godzin próbując znaleźć jakieś konkretne kryteria wyboru, w końcu wysłałam meile do kilkunastu hoteli/ domów weselnych. Niestety większość ofert przerasta moje możliwości finansowe, a jeśli już cena menu mi odpowiada, to okazuje się, że znalezione opinie nt sali są kiepskie (że np ciemna, mała, bez okien, marzy mi się jednak choć średnia sala do tańczenia, gdyż sama uwielbiam szaleć na parkiecie). Załamał mnie również fakt, że w przypadku prawie każdego hotelu parking jest płatny (tzn tak to rozumiem, gdyż jeśli w ofercie pisze 6 miejsc parkingowych gratis, to co z resztą?) Głowa mnie już boli od czytania tych ofert ,a i tak nie idę do przodu Czy mogłabym chociaż Was prosić jeśli macie taką wiedzę o jakieś informacje nt Hotelu Kazimierz na Miodowej, Radisson Blu na Straszewskiego lub Hotelu Europejskiego (niezobowiązująco na razie, ale tak z ciekawości). Co też sądzicie nt ilości ciepłych posiłków po obiedzie? Gdyż jeśli już znajduję jakąś korzystnie cenową ofertę, zawiera ona jedynie 2 kolacje, moja siostra uważa że to zdecydowanie za mało (no ale przecież na stole zawsze leżą zimne zakąski i to w dużej ilości czyż nie?). Przepraszam Was, że się tak rozpisałam
Powiem Ci, że ja nawet nie wiedziałam, że parkingi przy sali weselnej mogą być płatne Dla mnie to już przesada. Nie dość, że za wesele płacimy, to jeszcze za parking

Jeśli to jest przyjęcie - myślę, że dwa posiłki ok, jeżeli wesele, które planujesz do 3 czy 5 nad ranem, to trochę kiepsko.

Ja byłam na studniówce w Hotelu Europejskim i bardzo dobrze wspominam, ale to było trochę lat temu... i nie pamiętam jak tam jest z parkingiem.

A patrzyłaś może na hotel Junior lub Zielone Wzgórze? Wiem, że tam mają osobną salę do tańca.

Gościniec Branicki - piękna ogromna sala do tańca, tyle, że tam już jest trochę drożej.
justyskazkrakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 14:21   #2309
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez justyskazkrakowa Pokaż wiadomość
Nam też specjalnie się nie spodobał, mały parking i mały "ogród".
Ale moja znajoma była tam na weselu i zachwalała, że jedzenie super, dlatego napisałam, również ten lokal.




Zaręczyny musiały być piękne, bo i piękne miejsce
O widzisz, nawet nie słyszałam z tym u Franciszkanów.
Daj znać, jak się na coś zdecydujecie, bo jestem ciekawa



No właśnie, też byliśmy w tamtym roku w Orchidei i też byłam zawiedziona, szczególnie jak się dowiedziałam, że jest to jedna z nowszych sal weselnych Trochę inaczej wszystko urządzić, zbudować "klimat" sali i myślę, że by mieli naprawdę duże obłożenie.

Piękna ta sala w Tychach



Powiem Ci, że ja nawet nie wiedziałam, że parkingi przy sali weselnej mogą być płatne Dla mnie to już przesada. Nie dość, że za wesele płacimy, to jeszcze za parking
j.
Dla mnie to porazka by płacić za parking
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 15:42   #2310
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Panny Młode z Krakowa

Cytat:
Napisane przez justyskazkrakowa Pokaż wiadomość

Zaręczyny musiały być piękne, bo i piękne miejsce
O widzisz, nawet nie słyszałam z tym u Franciszkanów.
Daj znać, jak się na coś zdecydujecie, bo jestem ciekawa



No właśnie, też byliśmy w tamtym roku w Orchidei i też byłam zawiedziona, szczególnie jak się dowiedziałam, że jest to jedna z nowszych sal weselnych Trochę inaczej wszystko urządzić, zbudować "klimat" sali i myślę, że by mieli naprawdę duże obłożenie.
trochę drożej.
Co prawda padał deszcz ale i tak bylo pięknie bo mnie tym zaskoczył Późny wieczór, ładne oświetlenie i Dunaj

Też oglądając Orchidee zrezygnowaliśmy bo sala nam nie pasowała
W tym tygodniu oglądamy jeszcze sale, ale w przyszłym chcemy już podpisać umowę bo czasu coraz mniej
W ogóle zastanawiam się jak tak czytam, że wiele osób zamawia sale na dwa lata przed czy ten nie cały rok to wystarczająco dużo czasu na organizacje
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-20 18:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.