DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-03, 13:14   #1
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113

DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)


Zapalone wizazystki!Mam pytanie:nigdy w zyciu nie uzywalam peelingu(czy toi dziwne?)Przez przypadek odkrylam portal wizaz.pl kilka dni temu i bardzo mi pomogl.Nie zawiodalm sie na ocenach wizazystek:kupilam zelik Bielendy Zielona Herbata i jestem z niego bardzo zadowolona(wczesniej mialam Dar Natury Kolastyny)Do mojej-normalno-mieszanej skory jest wspanialy-skuteczny ale delikatny.Zastanawialam sie co zrobic,zeby skora byla swiezsza na dluzej i ladnie oczyszczona-ale nie przez kosmetyczke-tylko w domu,naturalnymi preparatami.
Do wszystkich fanek peelingu!Poradzcie-jaki(z tych tanszych lub srednio drogich)zastosowac?Nigdy w zyciu nie scieralam niczym skory,stosowalam tylko raz na jakis czas maseczki,ale wyczytalam,ze stosowanie peelingu przed nalozeniem kremu czy maseczki i w ogole stosowanie poprawia kondycje skory,jej czystosc..usuwa zanieczyszczenia ktorych nie usuna zele do mycia i sciaga pory.
Moze napisze jaka mam skore:tak ogolnie to ladna,swietlista i gladka,ale....w obrebie T-sfery na nosie sa chyba rozszerzone pory,bo nosek w dotyku jest gladziutki,tylko ze ma takie male dziureczki,ktorych nienawidze-to chyba nie sa zaskorniki tylko rozszerzone pory..tylko ze w nich cos jedank jest...czy peeling je wyczysci i zwezy?Poza tym czasem na czolku mam drobniutkie krosteczki..ale to tak roznie...zalezy od nastroju i fazy cyklu miesiaczkowego.Przy nosku tak centyment w strone policzkow mam tez chyba te rozszerzone pory ale czyste..chyba tylko ja je widze bo inni nic nie widza..Jak to jest mozliwe?W tym obrebie skora mi sie troche swieci w ciagu dnia.Nie uzywam zadnych podkladow niczego takiego,tylko delikatny krem nawilzajacy Kwiaty Polskie Chaber a na noc Milk Comfort z Avonu.Cere do tego czasu matowilam sobie zwyklym pudrem dla niemowlat Baby Delfi(ostatnio polecono mi Viperke rozswietlajacy)Karnacje mam jasna,delikatnie brzoskwiniowa..skore raczej wrazliwa,bez problemow naczynkowych.
Czego oczekuje od peelingu:zeby pieknie oczyscil strefe T mojej twarzy-rozjasnil,wygladzil i nie spowodowal zadnych "niespodzianek".Dlate go nie wiem czy moge stosowac gruboziarniste peelingi,czy drobno-czy enzymatyczny....Poradzcie mi prosze..bo kompletnie nie wiem co robic!Czekam na propozycje!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 16:11   #2
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Prosze!Odpowiedzcie!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 18:58   #3
SKARABEUSZEK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

NIE WIEM CZY JESTEM MĄDRĄ KOBIETĄ ALE ODPISUJĘ WEDŁUG MNIE DOBRY PEELING WCALE NIE MUSI BYĆ A'LA PAPIER ŚCIERNY BO ENZYMATYCZNY TEŻ SOBIE PORADZI. GRUNT CO BY BYŁ ODPOWIEDNI DO POTRZEB TWOJEJ SKÓRY. JA NA PRZYKŁAD MIAŁAM TŁUSTĄ CERĘ I UŻYWAŁAM PEELINGU ANTYBAKTERYJNEGO Z AVONU. TERAZ MAM PRZESUSZONE POLICZKI I ZAMIENIŁAM GO NA PEELING Z SERII PLANET SPA Z BIAŁĄ HERBATĄ BO JEST DELIKATNIEJSZY, NO ALE MI AKURAT TE SŁUŻA WIĘC SOBIE UŻYWAM. NAJLEPIEJ JAK SAMA METODĄ PRÓB I BŁĘDÓW DOJDZIESZ JAKI CI PASUJE, TYLE, ŻE POTRZEBA CI CIERPLIWOŚCI, NO I KASKI OCZYWIŚCIE AHA I JESZCZE JEDNO, DO CER TŁUSTYCH I OGÓLNIE BŁYSZCZĄCYCH NIE POWINNO SIĘ UŻYWAĆ PEELINGÓW MECHANICZNYCH BO POCIERANIE WZMAGA PRODUKCJĘ SEBUM. JEŚLI WIĘC BARDZO SIĘ "ŚWIECISZ" WYPRÓBUJ ENZYMATYCZNE.
SKARABEUSZEK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 19:39   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Przede wszystkim...

Do Skarabeuszka - czy mogłabyś przestać wreszcie używać capslocka? To moja wielka prośba! Wiem że już Nutka Ci raz zwróciła uwagę - po prostu aż oczy bolą, bardzo źle się to czyta no i raczej źle kojarzy - duże litery zawsze oznaczają krzyk...
Byłabym Ci bardzo wdzięczna gdybyś zechciała używać zwykłych liter.

Do Narnijki - ja nikomu nie polecam gruboziarnistych peelingów do twarzy, bo moim zdaniem robią więcej złego niż pożytku. Jeśli nie masz cery naczynkowej mozesz wypróbować jakiś peeling drobnoziarnisty. Ponieważ ja mam cerę naczynkową, używam raczej enzymatycznych, ale od czas do czasu również stosuję te ścierne. Jesli chodzi o peeling, bardzo ciężko mi zasugerować coś konkretnego - jestem strasznie wymagająca pod tym względem i mało co mnie naprawdę zadowala. Mam kilka ulubionych peelingów, są to przeważnie dość drogie wysokopółkowe preparaty. Z tańszych - enzymatycznych - mój ulubieniec to drożdzowy Bandi, który świetnie uspokaja moją przetłuszczającą się cerę. Ze ściernych bardzo spodobał mi się peeling apteczny Boreade. Bardzo lubię również żel-peeling z nowego Normadermu Vichy. Oba te preparaty świetnie oczyszczają skórę, oba mają antybakteryjne właściwości.

Tak w ogóle, to nawet od najlepszego peelingu nie powinno się za dużo oczekiwać - stosowane systematycznie są dla mnie podstawą pielęgnacji, ale błędem byłoby oczekiwanie iż np peeling zlikwiduje zaskórniki (to po prostu niemożliwe).

Pozdrawiam
Smoczyca - fanka peelingów oraz wszelakiego złuszczania
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 19:47   #5
SKARABEUSZEK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 45
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Sorki Was dziewczynki, ale to jest silniejsze ode mnie. Będę się bardzo starała ale palec jakoś tak sam mi na CapsLock wędruje. A swoją drogą jakie Wy wymagające jesteście...
SKARABEUSZEK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 19:57   #6
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Dziękuje bardzo!!Wlasnie zastanawialam sie nad wyborem enzymatycznego ale wolalam sie upewnic.Tylko gdzie moge dostac Bandi?W zwyklym Rossmanie czy w aptece?Mieszkam w malej miejscowosci.Pozdrawiam.. .Pytania na pewno beda..nastepne!!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-03, 20:23   #7
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

A jak czesto trzeba stosowac taki peeling i czy mozna czesto(enzymatyczny).Czy mozna np.na wieczor przed nalozenie m kremu,albo przed nalozeniem maseczki z glinki(mozna tyle maseczek naraz?!)Moze ktoras z Was zdradzi mi jaki jest profesjonalny "dziennik" w pielegnacji cery?Pozdrawiam i dziekuje!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-03, 22:01   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Narnijko, wszystko zależy od typu skóry przy mieszanej buzię peelingujemy dwa razy w tygodniu, po peelingu można nałożyć maseczkę oczyszczającą lub nawilżającą - taka buzia będzie później lepiej chłonąć wszystkie składniki. Ja nakładam maseczki oczyszczające zawsze wieczorem - dwa razy w tygodniu, czasem nawet trzy (nie tylko glinkowe, także z błotka, drożdży...)

Peeling Bandi jest faktycznie ciężko uchwytny. Ja mieszkam w dużym (stosunkowo) mieście a nie było łatwo namierzyć, ale cały asortyment Bandi jest w jednym sklepie zielarskim i tam się zaopatruję. Szukaj w drogeriach, sklepach zielarskich. Powiedz skąd jesteś, może ktoś będzie wiedział gdzie zdobyć Bandi?

A co do pielęgnacji cery i różnych rytuałów, nie tak dawno wymieniałyśmy z dziewczynami poglądy:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1093180094

Buziaki
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 12:54   #9
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Dziękuje za podpowiedź!Mieszkam w Babimoście(mam 22lata), ale studiuję w Zielonej Górze.Tam jest kilka sklepów Zielarskich i ze Zdrową Żywnościa.Może tam?Ale tam będę dopiero w pażdzierniku.Na razie zamówiłam sobie glinke zielona(ta zwyklą, w saszetce)w naszym świeżo otwartym sklepie zielarskim w Babimoście(są tam kosmetyki A-Z Medica-może zna ktoras z Was te firmę?Zwłaszcza krem z macicy perłowej "Perła Inków"?)Pozdrawiam!!!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 18:27   #10
pearl
Przyczajenie
 
Avatar pearl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Re: DOBRY PEELING-ale jaki??POMOCY!(SMOCZYCO!!! i inne mądre kobiety)

Najlepiej jest używać peelingu enzymatycznego właściwie dla każdego typu cery.Nie działa tak "ostro" jak gruboziarnisty, bo rozpuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, a nie "ściera".Po peelingu enzymatycznym nie będziesz miała żadnych "niespodzianek", ale też nie spodziewaj sie super efektów. Peeling ma za zadanie usunąć zrogowaciały naskórek przez co skóra będzie lepiej oddychała, gruczoły łojowe będą odblokowane, a substancje odżywcze zawarte w kosmetykach większe pole do popisu Peelingi enzymatyczne w swojej gamie mają raczej wszystkie szanujące sie firmy kosmetyczne.Życzę udanego peelingowania
__________________
Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom
pearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.