Honda civic używana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-25, 19:56   #1
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Smile

Honda civic używana


hej
właśnie jestem w trakcie poszukiwań mojego pierwszego auta moim marzeniem jest honda civic ten starszy model (ok.98 rok ) i mam takie pytanie znalazłam auto nie zarejestrowane w polsce -ile moze kosztować zarejestrowanie i czy dużo jest w związku z tym "zachodu". i czy auto jest warte swojej ceny oto jego dane
Honda CIVIC 5D 1,4 Benzyna

Cena:12600 złTyp silnika:BenzynaPrzebieg:160000Kolor:zielony met.Rocznik:1997Kontakt:AUTOMOBIL ORKANA tel.81-473 20 02, 604 525 849Opis pojazdu:stan bardzo dobry, garażowany, pierwszy właściciel, serwisowany w ASOOpcje wyposażenia:autoalarm, centralny zamek, dzielone siedzenia, elektryczne lusterka, elektryczne szyby, immobilizer, lakier metalik, radio z CD, tapicerka welurowa, wspomaganie kierownicy
Z góry bardzoo dziekuje za pomoc
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 22:53   #2
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Honda civic używana

szukasz w internecie? wklejaj linki...

musisz się przygotowac na to, że będziesz miała bardzo dużo załatwiania, najlepiej mieć kogoś bardziej doświadczonego do pomocy, wtedy wszystko przebiegnie sprawniej i bez stresu...
rozumiem że autko jest w PL, przywiezione przez handlarza?
z tych opłat co pamiętam:
-akcyza 3,1% za poj. poniżej 2.0 i 13,5% za powyżej 2.0 (brana jest pod uwage kwota wpisana na umowie kupna-sprzedaży, więc mozesz sobie zaniżyć, zawsze te parę zł mniej)
-decyzja o zwolnieniu z VAT-u 160zł
-opłata recyklingowa-500zł
-badanie tech w PL-ok 160zł
-tłumaczenia dokumentów-ok100zł (wszystkie dokumenty musisz miec przetłumaczone przez tłumacza przysiegłego)
i jeszcze trochę drobnych opłat, nie wszystko pamiętam, w każdym razie 1600 trzeba liczyć myślę ze minimum.

czy cena nie jest zawyżona zależy od stanu autka, jeśli był serwisowany w aso, powiniem mieć ksiązke serwisowa, jeżeli wpisy były regularne to potwierdzi dbałość własciciela i przebieg o ile ostatni wpis był stosunkowo niedawno, (a jesli kupisz takiego civika to gratuluje, nie zajeździsz go w życiu) wyposarzenie ma niezłe ale lepiej szukac z klimą i el. szyberdachem
pozdrawiam
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 09:13   #3
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: Honda civic używana

dzieki bardzo za odp i jednak bede szukała civika zarejestrowanego już w polsce znalazłam taką oferte http://auto-garaz.gratka.pl/ogl/357.html , widze ze jesteś dobrze zorientowana więc pozwole sobie popytać jeżeli nie będziesz miała nic przeciwko i mam pytanie czy wg Ciebie lepiej kupić civika z 96 albo 97 czy np seata ibize z 99 albo jakieś inne nowsze auto wiem ze tak bez obejrzenia ciężko ocenić ale nie wiem czy 96 rocznik to nie zastare . nie znam się i ciężko jest mi podjąć jakąkolwiek decyzje a moim marzeniem od roku jest Honda civic ale ta z lat 90 ten nowy model jakos mi sie nie podoba taki troszke puszkowaty a na auto moge wydać max 15 tys. wiem ze to niewiele ale jestem dopieero świeżo upieczonym kierowcą prawko od miesiąca
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 09:13   #4
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: Honda civic używana

dzieki bardzo za odp i jednak bede szukała civika zarejestrowanego już w polsce znalazłam taką oferte http://auto-garaz.gratka.pl/ogl/357.html , widze ze jesteś dobrze zorientowana więc pozwole sobie popytać jeżeli nie będziesz miała nic przeciwko i mam pytanie czy wg Ciebie lepiej kupić civika z 96 albo 97 czy np seata ibize z 99 albo jakieś inne nowsze auto wiem ze tak bez obejrzenia ciężko ocenić ale nie wiem czy 96 rocznik to nie zastare . nie znam się i ciężko jest mi podjąć jakąkolwiek decyzje a moim marzeniem od roku jest Honda civic ale ta z lat 90 ten nowy model jakos mi sie nie podoba taki troszke puszkowaty a na auto moge wydać max 15 tys. wiem ze to niewiele ale jestem dopieero świeżo upieczonym kierowcą prawko od miesiąca
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 09:34   #5
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: Honda civic używana

biorę pod uwage jeszcze te http://mobilekomis.gratka.pl/ogl/677.html

http://moto.gratka.pl/tresc/peugeot-...50cd6b5a62&s=1

http://zamojska.gratka.pl/ogl/236.html
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 10:25   #6
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Honda civic używana

Aszalak, to niesamowite, bierzesz pod uwage identyczne modele, co ja od dwana planowalam kupic Civica (ale w wersji hatchback) ostatnio myslalam tez o 206 (ale podobno bardzo sie psuja) o Ibizie rowniez (tylko wizualnie srednio mi sie podoba) Renault tez jest niczego sobie... Wybor jest ciezki, jednak skoro masz 15 tysiecy to bez problemu kupisz sobie 10-cio letni samochod (lub nawet nowszy, np. z 2000 roku) ja mam do dyspozycji ok. 12 tysiecy... i tak sie zastanawiam, czy nie wstrzymac sie z zakupem, az bede miala wlasnie kolo 15 - wtedy latwiej bedzie znależć cos sensownego... pozdrawiam!
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 11:24   #7
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: Honda civic używana

Prawdziwie kobiece gusta mi też seat ibiza sie nie zabardzo podoba wizualnie , znalazłam dobry roczink bardzo dobry stan i cene ale jakos nie przekonuje mnie to bo nie jest ładnyyyyyyy .... ehhh wole honde
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 11:35   #8
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Honda civic używana

Ja też bardzo chciałabym Hondę, mam zaufanie do tej marki, zresztą nie znam nikogo, kto byłby niezadowolony z Hondy (pewnie zaraz ktoś taki się tu odezwie... ), myślałam też o innych Hondach - Accord, Cr-x, Prelude ale to chyba jednak nie dla mnie, duże auta, dużo palą, są droższe... taki mały Civiczek byłby idealny ale zastanawiam się, czy nie będzie za niski i czy nie będzie mi w nim niewygodnie... ehh, już tak bardzo chciałabym mieć samochód!
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 12:54   #9
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Honda civic używana

aszalak jeśli Ci sie hondka marzy to sie nie zastanawiaj, bo 15 tys to wbrew pozorom sporo i spokojnie kupisz 97r, a może nawet 98 jak bedziesz miała szczescie tylko nie spiesz sie z zakupem, zwracaj uwage na wyposażenie (civica z klimą nietrudno znaleźc, a elektryka to standard) naprawde jak sie dobrze poszuka to mozna znaleźc śliczny, zadbany egzemplarz z tych lat, który nie bedzie sprawiał żadnych problemów.

o seatach nic nie wiem, nie miałam do czynienia ale faktycznie niezbyt ładny
a ten peugeot i renault...kwestia gustu, wiem... ale mnie one obrzydzają wnętrzem, masa plastiku, wygląda to bardzo tandetnie i do tego zero wyposarzenia, szyby na korbki to troche obciach, mając 15tys możesz już być wybredna.
aggis w mojej byłej coupe siedziało sie bardzo nisko co dla mnie było fajne, poza tym była bardzo nisko zawieszona i b. twarda, miałam obsesje na punkcie omijania krawężników, progów zwalniających i wystających studzieniekhatchback jest sporo wyzszy i bardziej miekki

Edytowane przez Demri
Czas edycji: 2008-09-23 o 07:58
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 13:25   #10
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Honda civic używana

Cytat:
Napisane przez Demri Pokaż wiadomość
aggis w mojej byłej coupe siedziało sie bardzo nisko co dla mnie było fajne, poza tym była bardzo nisko zawieszona i b. twarda, miałam obsesje na punkcie omijania krawężników, progów zwalniających i wystających studzieniekhatchback jest sporo wyzszy i bardziej miekki
W takim razie ja zaczynam już rozglądać się za jakimś ładnym hatchbackiem, od dawna brałam Civica pod uwagę na 1. miejscu, więc myślę, że nie ma sensu kombinować lubię sportowe samochody, ale właśnie to, że są takie płaskie i nisko się siedzi napawa mnie obawą przed ich użytkowaniem ale skoro piszesz, że nie jest źle to Ci wierzę zresztą przejadę sie najpierw czyjąś, żeby się przekonać na własnej skórze, na szczęscie kumpel ma taką dziękuję za pomoc!
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 13:43   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Honda civic używana

Cytat:
Napisane przez aszalak Pokaż wiadomość
i jednak bede szukała civika zarejestrowanego już w polsce
tez bym tak radzila. Nie chodzi tylko o koszty dodatkowe zwiazane z rejestracja.
Tak jest zwyczajnie bezpiecznie.

Honda civic to calkiem dobry pomysl. Chociaz w tej cenie w istocie lepiej poszukac cos z klimatyzacja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 18:16   #12
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Honda civic używana

ja pracuję w sklpie motoryzacyjnym i wiem, ze niestety - części do civica są trudno dostępne, cięzko je nawet sprowadzić.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zastanów się, moze podoba Ci sie inny samochód, spośród europejskich.
pozdrawiam
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 20:28   #13
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Honda civic używana

.

Edytowane przez Demri
Czas edycji: 2008-09-23 o 07:59
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 07:07   #14
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Honda civic używana

mówię o częściach mechanicznych, chociaż blacharka też jest rzadkością.
Z doświadczenia wiem, że klienci wolą używane części karoseryjne, bo są oryginalne (z niewiadomych przyczyn ludzie obawiają się zamienników).
A części mechaniczne są ciężko dostępne w hurtowniach, bo civic nie jest samochodem popularnym.
W razie pytań pisz PW, bo rzadko bywam na tym forum.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 10:27   #15
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Honda civic używana

.

Edytowane przez Demri
Czas edycji: 2008-09-23 o 07:59
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 08:19   #16
MAJA1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 70
Dot.: Honda civic używana

Cytat:
Napisane przez aszalak Pokaż wiadomość
Prawdziwie kobiece gusta mi też seat ibiza sie nie zabardzo podoba wizualnie , znalazłam dobry roczink bardzo dobry stan i cene ale jakos nie przekonuje mnie to bo nie jest ładnyyyyyyy .... ehhh wole honde
Witaj aszalak
Odnośnie hondy civic wysłałam do Ciebie wiadomość na priva.
Pozdrawiam
MAJA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.