Buntownicza sztuka destrukcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 19:33   #1
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320

Buntownicza sztuka destrukcji


... inne spojrzenie na na anoreksję.



Każda młoda kobieta szuka akceptacji w swoim środowisku. Dopiero co kształtuje swoje życie więc chce być dobrze odbierana wśród rówieśników. Często bywa w pubach, dyskotekach, ogląda telewizję. I co wtedy widzi? Piękne, szczupłe kobiety, modelki. Mają one wiele: sławę, przyjaciół, pieniądze, a w szczególności ciało, którego można tylko pozazdrościć. Pragnie być taka sama jak one: piękna, a przede wszystkim szczupła. Żyje wtedy nadzieją, iż będzie taka sama, albo chociaż troszkę podobna. Wystarczy troszkę silnej woli.
Powodów do odchudzania jest wiele. Począwszy od chęci bycia szczuplejszą, a skończywszy na problemach z rodzicami bądź w szkole. Jak widać wystarczy błahy powód by rozpocząć liczenie kalorii, katorgi na siłowni oraz stosowanie różnych specyfików wspomagających. Niektóre nastolatki nie potrafią poprzestać w odchudzaniu. Nadal uważają, że są grube. Jednak grube względem kogo? Inne wcale nie chciały się odchudzać. Chciały tylko nie przybrać. Jednak czasem kilogramy wkradają się na wagę całkiem niespodziewanie... i wtedy albo wracają do swojej wagi umiejętnie albo zaprzyjaźniają się z Aną.


Samotność we dwoje


Ana, w slangu anorektyczek znaczy anoreksja. Jej wielkość podkreśla wielka litera jakią jest pisana. Dziewczyny piszą o niej jak o siostrze, przyjaciółce, czasem nawet matce, która nigdy nie zdradzi, zawsze zrozumie i pomoże. Powstają o niej strony internetowe, tzw. „pro-ana”. Posiada również swoje kredo oraz dekalog. Takie strony mają wiele zwolenniczek. Krzyczą one drukowanymi literami, zdjęciami z chudymi modelkami: „jesteśmy takie jak Ty, jesteśmy z Tobą! Razem jesteśmy silniejsze, będziemy idealne bo anoreksja jest darem, którego nie możemy zmarnować.” Powstały również „pro-mia”, strony promujące bulimię, Mia.
Ana również nie stroni od towarzystwa. Jej najlepszą przyjaciółką, do rany przyłóż, jest Tussi. Pełna nazwa to Tussipect. Są to zioła, które leczą ból gardła. Dostępne są jako tabletki bądź syrop, bez recepty w każdej aptece. Ich cena oscyluje pomiędzy 5-6 zł. Anorektyczki stosują je do zniwelowania uczucia głodu na dłuższy czas. Aby specyfik był efektywniejszy zażywają je w połączeniu z kofeiną oraz aspiryną. Wydawałoby się, że jest to złoty środek na pozbawienie się tak uciążliwego uczucia głodu. Jednak jest mały kruczek: Tussi posiada efedrynę, która bardzo poważnie uszkadza w szczególności układ nerwowy. W niektórych przypadkach skutki zażywania tego preparatu są nieodwracalne. Najczęstsze objawy zaburzeń neurologicznych to drżenia, paraliże mięśni (np. nieruchoma połowa twarzy) oraz tiki. Konsekwencjami mogą być omdlenia o charakterze padaczkowym i epilepsja- wszystko jest to widoczne na zapisanie EEG. Jednak dziewczęta nie zrażają się tym. Wolą być chude nawet jeśli mają mimowolnie pstrykać bądź mrugać.


Do grobowej deski


Posiadają własną piramidę żywienia. Podstawowym składnikiem jest oczywiście woda. Piją jej ile tylko zapragną. Dalsza część to tabletki i witaminy oraz soda dietetyczna. Następny poziom to papierosy (tylko 2-3 dziennie) oraz kawa i herbata. Na samym szczycie pojawia się jedzenie jednak z zaznaczeniem okazjonalnie. Jak widać nie rozdrabniają się one na poszczególne składniki odżywcze. Dla nich samo słowo jedzenie jest wrogiem, którego należy unicestwić. Tak też robią, lecz zarazem unicestwiając same siebie. Jednak dla nich nie jest to ważne. Dla nich bycie anorektyczką to dar, którego nie chcą zmarnować. Anoreksja stała się dla nich stylem życia. Bez niej, stają się puste, bo Ana wypełnia ich wnętrze.
Nie zrażają się myślą, że co dziesiąta anorektyczka umiera przed 30. rokiem życia. Mówią, że wolą żyć krócej, niż dwa razy dłużej w obszernym ciele.

Wyleczyc chory umysł



Mówią, że anoreksja jest chorobą ciała i duszy. Choroba ciała? Bardziej duszy. Młoda kobieta nie chce być w tyle za innymi, a zatem nie może sobie pozwolić na bycie grubą. Jednak nie jest to jedyny powód do odchudzania się. Jeżeli w żadnej sferze swego życia nie potrafi sobie poradzić, nie może dogadać się z rodzicami (co jest najczęstszym powodem do odchudzania się), ma problemy w szkole albo po prostu chce coś zmienić, ucieka się do rzeczy, nad którymi może zapanować i nikt i nic nie może jej w tym przeszkodzić. Czuje się wtedy pewniejsza, dowartościowana, bowiem zrobiła coś nad czym tylko ona sama ma kontrolę. Ucieka do swojego świata anoreksji gdzie nie ma kłótni z rodzicami, problemów w szkole. Taki młodzieńczy bunt. Wszystko byłoby dobre gdyby nie szkodziło zdrowiu. I gdzie tutaj niepodważalny przez wielu wpływ mediów na psychikę odchudzającej się nastolatki?
Mówią, że media mobilizują dziewczęta do odchudzania się. Jest w tym trochę prawdy. Przez wiele lat ideałem kobiety były wychudzone modelki. Teraz nabrały trochę masy. Nie są już chorobliwie chude, nie wystają im żebra. Zostały podjęty w tym celu stosowne kroki. W USA zostały zmienione manekiny. Wcześniejszy rozmiar na manekinach oscylował pomiędzy 34. a 36. rozmiarem. Obecny rozmiar to 38-40. Wywołało to wielką radość wśród amerykańskich kobiet- wreszcie coś ruszyło do przodu w sferze mody. A kiedy w Polsce zostaną zastosowane bardziej kobiece manekiny? Przy odrobinie szczęścia za kilka lat. Kreatorzy mody nie chcą już wychudzonych modelek, wolą takie, które wyglądają zdrowo. Jest to następny krok ku zmianie ideału. A może jest on już zmieniony tylko jeszcze nie przyjęliśmy tego do wiadomości?



Powrót do życia



Nastolatki poddane przymusowemu leczeniu doskonale wiedzą co robić, by już tam nie wrócić. Wychodzą stamtąd z nowymi sztuczkami i pomysłami. Nigdy nie tracą nadziei i wciąż są lepsze w maskowaniu swojej choroby. Tak samo jest z więzieniem- odsiadujesz za kradzież, a wychodzisz wiedząc jak zamordować. Każda anorektyczka chce pomóc drugiej, wymieniają się informacjami na temat ukrywania wystających kości, jak dobrze oszukiwać rodzinę czy jaki specyfik jest teraz najlepszy. Nigdy nie tracą nadziei, wierzą głęboko, że tym razem im się uda. Udaje, często do następnego pobytu w szpitalu bądź śmierci z ich nałogu chudości.
Na szczęście są jeszcze dziewczyny, które chcą z tego wyjść. Jest to niewątpliwie trudne, jednak możliwe do zrobienia. Z pomocą rodziny i przyjaciół wszystko przychodzi łatwiej. Szczególnie zwalczenie choroby duszy.
Te, którym udało się przezwyciężyć chorobę nie są już tymi samymi osobami. Wiedzą, że utraciły część siebie wraz z wagą. Do końca życia w pewien sposób będą kontrolować, co jedzą, by tylko wskaźnik na wadze nie pokazał więcej. Z anoreksji nie da się w pełni wyleczyć. Zawsze zostaje poczucie niespełnienia, pewnego braku, który jak najszybciej trzeba wypełnić. Dlatego pewnego dnia może nieoczekiwanie wrócić. Wierzą jednak, że ten rozdział w ich życiu został zamknięty. Nadrabiają zaległości w swoim życiu i cieszą się każdą chwilą jaka jest im dana.



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ana_kosc.jpg (6,9 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: gif anoreksja3.gif (27,9 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg anorexicanonymous2.jpeg (29,5 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg anweb.jpeg (15,5 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg img62.jpeg (24,9 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg supermodelka1.jpeg (32,2 KB, 115 załadowań)
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 11:07
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:13   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

dziękuję jak pisałam przyda mi się do pracy napisałaś to z główki czy z jakiś źródeł?

zdjęcia są wstrętne!!!!!!!!!!!!!! ale niektorym może pomogą.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:16   #3
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Nie ma za co

Sama napisałam, jak wiele innych. Kocham pisac

Zdjecia wstretne ale dają do myślenia i obrazują to, co napisane
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:20   #4
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

jeszcze raz dzieki

mnie zdjecia doslownie odrzucily.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:49   #5
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez suzana
dziękuję jak pisałam przyda mi się do pracy napisałaś to z główki czy z jakiś źródeł?

zdjęcia są wstrętne!!!!!!!!!!!!!! ale niektorym może pomogą.
Zdjęcia sąwstrętne...? A co uważasz że twoje jest lepsze na Awatorze..? Trochę nieprzemyślane zdanie z twojej strony. Anoreksja to przede wszystkim choroba ... To co ludzie z downem czy z amputacją kończyn czy też poparzeni sa wstrętni..? Zanim zaczniesz osądzać zastanów się najpierw czy masz do tego prawo ...tak na przyszłość..!!!!
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:52   #6
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez Nati02
Nie ma za co

Sama napisałam, jak wiele innych. Kocham pisac

Zdjecia wstretne ale dają do myślenia i obrazują to, co napisane
Swoje zdjęcie najpierw oceń a potem oceniaj, bo też inni mogą twoj wygląd określić jako wstrętny.... Rany dziewczyny...Czy wy nie myślicie zpełnie..? Jak mozna pisać takie rzeczy na forum i swoje fotki pokazywać... Klasy nie macie !!
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 21:54   #7
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez miiee
Swoje zdjęcie najpierw oceń a potem oceniaj, bo też inni mogą twoj wygląd określić jako wstrętny.... Rany dziewczyny...Czy wy nie myślicie zpełnie..? Jak mozna pisać takie rzeczy na forum i swoje fotki pokazywać... Klasy nie macie !!
Pomysl zanim cos napiszesz! Te zdjecia sa wstretne! Sa okropne i doskonale obrazuja glupote mlodych dziewczyn, ktore chca schudnac za wszelka cene!
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 07:15   #8
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

nie wiem o co Ci chodzi, ale te fotki nie sa piekne. przedstawiaja chore dziewczyny, ale wiem, ze i tak na niektorych z predyspozycjami psychicznymi lub juz chorych nie zrobia one wrazenia. jak ktos jest chory to nic do niego nie przemowi. taka prawda.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 08:00   #9
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

oczywiscie, że zdjęcia są okropne- nie wklejono ich po to by się ponaśmiewać tylko po to by pokazać do jakiego stanu się można doprowadzić. Co jak co ale mnie one dają dużo do myślenia i sądzę, że nie jestem jedyna. Artykuł również porusza... Nati świetna robota!!
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 08:40   #10
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

miiee: zdjęcia mają za zadanie ostrzec dziewczyny, pokazać do czego może doprowadzić anoreksja. Nad odchudzaniem w dużym stopniu można zapanować i ustrzec się przed doprowadzeniem do takiego wyglądu. Przed poparzeniem w wyniku nieszczęśliwego wypadku, bądź chorobą genetyczną - już nie. Są to więc zupełnie inne przypadki spojrzenia na ludzki wygląd.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 08:46   #11
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Nati ale ty zdolna jesteś tak ładnie napisać...mnie te zdjęcia przerażają, nigdy nie doprowadziłam się do takiego stanu ale było już ciężkoteraz nie mogę zrozumieć jak mogłam dojść do chwili kiedy wystawały mi wszystkie kości a ja dalej sądziłam że jestem gruba...to zdecydowanie choroba duszyBogu dziękuję że mam to już za sobą...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 10:41   #12
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Exclamation Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

........ bo zdjęcia są WSTRĘTNE , dziewuchy zacznijmy nazywać to
"po imieniu", co tu dużo gadać czysta głupota ludzka, nie owijajmy w bawełne ... miie no to fakt , jest to choroba, ale mam czasami wrażenie ze jak tak "ładnie " o tym mówimy , ze to choroba trzeba im pomóc to coraz więcej dziewczyn wcią
ga się w to .... KRZYCZMY GŁOŚNO ..... ZDJĘCIA SĄ OKROPNE !!!! ( CZUJECIE MÓJ BUNT? HEHEHEHE )
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 12:26   #13
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

powiedzmy sobie szczerze teraz jest "moda" na takie choroby. Wystarczy popatrzeć na blogi gdzie dziewczyny opisują swoją walkę z kilogramami. Co druga z nich pisze "jak ja bym chciała mieć anoreksję, jak ja tym dziewczynom zazdroszczę" uważają że to jedyne wyjście..
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:10   #14
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez Nati02
Pomysl zanim cos napiszesz! Te zdjecia sa wstretne! Sa okropne i doskonale obrazuja glupote mlodych dziewczyn, ktore chca schudnac za wszelka cene!
Dla mnie wstrętny jest twój wizerunek na awatorze, wstrętna jesteś ty z tymi swopimi poglądami...Budzisz moją odrazę gorzej niż te chore dziewczyny was. Jak można tak powiedzieć.??? Można powiedzieć, że są przerażające... ale wstrętne..? Czym ty jesteś od nich lepsza..? Wybacz, ale bardzo jest powierzchowne to, co napisałaś... nie uważaj sie za taką spacjalistkę pisząc ten artykuł... to nie jest proste, nie jest łatwo wpaść w anoreksję...potraktowałaś temat powierzchownie..nia masz poęcia o czymś to sie nie mądrz!!!! A określenie to, którego używasz jest nie na miejscu....Chodzi o ten jeden jedyny epitet...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:17   #15
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez ka.si
........ bo zdjęcia są WSTRĘTNE , dziewuchy zacznijmy nazywać to
"po imieniu", co tu dużo gadać czysta głupota ludzka, nie owijajmy w bawełne ... miie no to fakt , jest to choroba, ale mam czasami wrażenie ze jak tak "ładnie " o tym mówimy , ze to choroba trzeba im pomóc to coraz więcej dziewczyn wcią
ga się w to .... KRZYCZMY GŁOŚNO ..... ZDJĘCIA SĄ OKROPNE !!!! ( CZUJECIE MÓJ BUNT? HEHEHEHE )
Narkomani też sąwstrętni, wstrętni są alkoholicy, wstrętni są otyli, wstetni są z trądzikiem, wsteni są po operacjach plastycznych...to jest mądrzejsze...? Rany dziewczyny, szok...szok jakie wy macie poglądy.... Te zdjęcia mogą budzić strach, przerażenie, ale powiedzieć o drugim człowieku , że jest wstrętny??? Ja tym dziewczynom współczuję i wcale mnie uważam, że są wstrętne..sąchore, mają chorą duszę, chorą psychikę.... szkoda, ze tego nie widzicie..i wy macie czelność udzielać komuś rad....?? Zastanówcie się najpierw nad sobą....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:59   #16
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

przeczytałam z ciekawością, podobał mi się ten artykuł

chociaż tematyka bardzo smutna
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 14:26   #17
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez miiee
Narkomani też sąwstrętni, wstrętni są alkoholicy, wstrętni są otyli, wstetni są z trądzikiem, wsteni są po operacjach plastycznych...to jest mądrzejsze...? Rany dziewczyny, szok...szok jakie wy macie poglądy.... Te zdjęcia mogą budzić strach, przerażenie, ale powiedzieć o drugim człowieku , że jest wstrętny??? Ja tym dziewczynom współczuję i wcale mnie uważam, że są wstrętne..sąchore, mają chorą duszę, chorą psychikę.... szkoda, ze tego nie widzicie..i wy macie czelność udzielać komuś rad....?? Zastanówcie się najpierw nad sobą....
Tak, po czesci masz racje. Zdjecia alkoholikow, narkomanow, otylych, z tradzikiem sa WSTRETNE! Jednak nie oni sami. Nie wiem ile masz lat, skad jestes, jaka szkole skonczylas, co robisz w zyciu i jak Cie wychowali rodzice, ale wiem, ze nie potrafisz KULTURALNIE wyrazic swojego zdania. Jestes chamska wobec mnie, Suzany i innych Wizazanek. Czy na tym polega Twoja "wielkosc"? Chcesz zwrocic na siebie uwage? Jesli tak, to dokonalas tego. Mozesz byc z siebie dumna. Jest czyniac to stracilas w moich oczach szacunek, ale mimo tego moje wychowanie nie pozwala mi Cie obrazic.

I te zdjecia anorektyczek nie budza strachu- sa obrazem czystej, ludzkiej glupoty!

A jesli uwazasz ze moj avatar jest wstretny to pros Boga bys mnie nigdy nie spotkala bo wtedy bys sie chyba poplakala z przerazenia i strachu.
(Odnosnie fotek budzacych strach i przerazenie)
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 16:14   #18
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Twoje wychowanie nie pozwala mnie obrazić..? A pozwala obrażać te biedne chore dziewczyny...??? Widzisz źle sie poczułaś jak skrytykowałam twój wygląd... A one..? nie radzą sobie z życiem z emocjami...wiele dziewczyn choruje, gdyż jedzenie jest jedyną rzeczą, którą potrafią kontrolować w życiu jest jedzenie... To nie jest tak że głupia dziewczynka chce być chudsza i się odchudza i anoreksja... Wiele z nich ma trudności w rodzinie apodyktycznych rodziców, którzy chcą ich życiem kierować ...wtedy zaczynają przez jedzenie budować swoją niezalżność...Czy to jest ludzka głupota?? czy to jest głupota mieć apodyktycznych rodziców ... Czy to czyni je głupie, czy są w czymś gorsze..? Ze nazywasz je wstretne..? Mam koleżankę chorą na anoreksję...uwierz, ona wpadła w to wcale nie myślać o odchudzaniu. Wiec mało wiesz jeśli nazywasz anoreksję ludzką głupotą... Narkomania jest głupotą, palenie papierosów jest głupotą... A ja nie próbuję zwrócić na siebie uwagi, nie potrzebuję tego. Co do mojej szkoły i rodziców to zostaw w spokoju, bo to nie ma nic do tego.. Ja próbuje zwrócić uwagę na te biedne dziewczyny, które potrzebują pomocy a nie określania jako wstrętne.... Do tego ich choroba jest traktowana jako głupota ludzka... Głupotą jest wsiadanie po pijaku za kierownicę.. Mało wiecie o tej chorobie, zbyt powiechownie i określanie tych kobiet jako wstrętne to właśnie brak wychowania i jakiej kolwiek wiedzy... Z tych zdjęć widać ból, rozpacz i prośbę pomocy...Ale niektórzy widzą wstręt...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 17:41   #19
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

jak mozna chciec wygladac jak szkielet obleczony skora??
wcale sie nie dziwie Nati02 i innym dziewczynom, ze im sie nie podobaja tak znieksztalcone ciala.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 17:54   #20
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

na dodatek koleżance broniącej te w s t r ę t n e zdjęcia myli się chyba suzana z nati
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 18:48   #21
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Ja absolutnie rozumiem dziewczyny, które napisały, że zdjęcia są wstrętne, bo wydaje mi się, że to taki pierwszy odruch jak ktoś patrzy na te zdjęcia. Są przerażające, sama jak je zobaczyłam pomyślałam: "Okropność!" Okropne jest ciało wychudzone do granic możliwości.

Natomiast samych dziewczyn chorych na anoreksję nie uważam za wstrętne, absolutnie nie. Zgadzam się z Miiee - są to osoby chore na duszy, nazywanie ich wstrętnymi, głupimi itp. byłoby jednym wielkim niezrozumieniem problemu.

Wydaje mi się, że wlasnie o tą subtelną róznicę poszło
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 20:34   #22
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez Joey
Ja absolutnie rozumiem dziewczyny, które napisały, że zdjęcia są wstrętne, bo wydaje mi się, że to taki pierwszy odruch jak ktoś patrzy na te zdjęcia. Są przerażające, sama jak je zobaczyłam pomyślałam: "Okropność!" Okropne jest ciało wychudzone do granic możliwości.

Natomiast samych dziewczyn chorych na anoreksję nie uważam za wstrętne, absolutnie nie. Zgadzam się z Miiee - są to osoby chore na duszy, nazywanie ich wstrętnymi, głupimi itp. byłoby jednym wielkim niezrozumieniem problemu.

Wydaje mi się, że wlasnie o tą subtelną róznicę poszło
Bo o to poszlo. Niektorzy nie potrafia czytac między wierszami- normalne, ale to, ze juz ktos nie potrafi czytac ze zrozumiem nie moja wina.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 20:55   #23
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

ja również się wtrące... zgadzam sie z tym co powiedziała miiee... ja nigdy patrząc na chore dziewczyny nie pomyślalam, ze są wstrętne:/ja patrzac na nie pomyslalam, ze musza one strasznie cierpiec, zreszta to widac po nich... to jest smutne, ze tak myslicie naprawde... te dziewczyny nie wybieraja sobie tego, poprostu to samo przychodzi... tak jak napisala miiee jedzenia jest jedyna rzecza, ktora moga kontrolowac... po tym , co przeczytalam widac, ze niektore z was w ogole nie mialy nigdy stycznosci z dziewczynami chorymi na ane czy mie://// szkoda bo moze wtedy byscie zobaczyly to straszne cierpienie, wolanie o pomoc, bol... najgorsze w tej chorobie jest to, gdy dziewczyna uświadamia sobie (lub ktos to jej uswiadamia) ze jest chora... naprawde zebyscie zrozumialaly co czuja anorektyczki musialybyscie same sie nimi stac i przezyc to:/ i na koniec powiem tylko ze anorektyczki nie sa glupie itp epitety... tak naprawde sa to zdolne i inteligentne osoby, ktore po prostu zatracily sie w tym wszytskim... naprawde przemyslcie to jeszcze raz...

wiem, ze pewnie wszytskie teraz na mnie naskoczycie jak na miiee trudno:/nie obchodzi mnie to...
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:14   #24
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez miiee
Narkomani też sąwstrętni, wstrętni są alkoholicy, wstrętni są otyli, wstetni są z trądzikiem, wsteni są po operacjach plastycznych...to jest mądrzejsze...? Rany dziewczyny, szok...szok jakie wy macie poglądy.... Te zdjęcia mogą budzić strach, przerażenie, ale powiedzieć o drugim człowieku , że jest wstrętny??? Ja tym dziewczynom współczuję i wcale mnie uważam, że są wstrętne..sąchore, mają chorą duszę, chorą psychikę.... szkoda, ze tego nie widzicie..i wy macie czelność udzielać komuś rad....?? Zastanówcie się najpierw nad sobą....
a czy ja napisałam że anorektyczki są WSTRĘTNE .... hmmmm prosze uważniej czytać , bo ja NAPISAŁAM ŻE TE ZDJĘCIA SĄ WSTRĘTNE, a dusza tych dziewczyn potrzebuje pomocy, a to już inna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:17   #25
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Angry Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

i dodam że każdy NORMALNY człowiek widzący takie zdjęcie ... pierwsze co mu sie nasunie na myśl to "o bosze to jest opkropne, wstrętne" .... a dopiero poźniej przychodzi żal i współczucie dla tych dziewczyn,
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:29   #26
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez ka.si
i dodam że każdy NORMALNY człowiek widzący takie zdjęcie ... pierwsze co mu sie nasunie na myśl to "o bosze to jest opkropne, wstrętne" .... a dopiero poźniej przychodzi żal i współczucie dla tych dziewczyn,
przepraszm czy uwazasz ze my jestesmy nienormalne skoro to nie byla pierwsza mysl jaka sie nam nasunela?? nigdy zaznaczam nigdy nie pomyslalam ze te zdjecia sa wstretne!!!!! nigdy!!!! to jest straszne co tu piszecie, naprawde obrazacie te dziewczyny a to bardzo smutne i przykre:/ a tak pozatym to nie musisz wspolczuc tym dziewczyna, bo ona najmniej to potrzebuja uwierz mi.........
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:31   #27
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez ka.si
i dodam że każdy NORMALNY człowiek widzący takie zdjęcie ... pierwsze co mu sie nasunie na myśl to "o bosze to jest opkropne, wstrętne" .... a dopiero poźniej przychodzi żal i współczucie dla tych dziewczyn,
no wlasnie. bo pierwsze skojarzenie to jest "chodzacy szkielet". a to chyba w kazdym budzi odraze. nalezy wspolczuc tym dziewczynom, ze sie do takiego okropnego stanu doprowadzaja, kiedy wygladaja jak zywe trupy. ale nie ma sie co czarowac, ze nie wyglada to okropnie.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:31   #28
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Cytat:
Napisane przez baska201
przepraszm czy uwazasz ze my jestesmy nienormalne skoro to nie byla pierwsza mysl jaka sie nam nasunela?? nigdy zaznaczam nigdy nie pomyslalam ze te zdjecia sa wstretne!!!!! nigdy!!!! to jest straszne co tu piszecie, naprawde obrazacie te dziewczyny a to bardzo smutne i przykre:/ a tak pozatym to nie musisz wspolczuc tym dziewczyna, bo ona najmniej to potrzebuja uwierz mi.........
ojojoj wzruszyłam się !!!! dziewucho jestes normalna w zupełności .... ale te zdjęcia po prostu są okropne ....
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:38   #29
ka.si
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 944
Exclamation Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

a tak w ogóle to NATi02 napisała świetny tekst, dodała sensowne fotki i jestem za tym aby nagłaśniać sprawe anoreksji !!!! jeszcze raz sie cholera powtórze ... ZDJĘCIA SA OKROPNE , A DZIEWCZYNOM GŁĘBOKO WSPÓŁCZUJE !!!! ... BO ONE NIE SĄ OKROPNE, ANI ALKOHOLICY, OTYLI I Z TRĄDZIKIEM .... ZDJĘCIA TO SĄ "RZECZY", A ZAWARTOŚĆ ZDJĘĆ JUŻ NIE!!! poooooooooooooozdro i ciiiiiiiiii mi tu
__________________
hard blond
***
BMWonderful

25/09/2010 wedding
ka.si jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 21:53   #30
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Buntownicza sztuka destrukcji

Dziekuje Ka.si

Ka.Si ladnie podsumowane, jednak wiadomo, ze cicho nie bedzie :/
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.