Aparaty ortodontyczne cz.II - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-05, 19:23   #4921
chcemiecprostezeby
Przyczajenie
 
Avatar chcemiecprostezeby
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość
kasiek87 : jeny u mnie było to samo :P ja zakładałam aparat w lipcu a wiec dużo znajomych ze szkoły zobaczyło mnie w nim dopiero we wrześniu !! o jeny co to było zaczęły sie gadki po co mi ten aparat skoro mam proste zęby i takie tam ( to pewnie mówili tak na pocieszenie bo ja miałam krzywą jedynkę wredny ząb ) a pomińmy to potem zaczęło sie każda z koleżanek zaczęła mówić ze one tez maja krzywe zęby i ze tez y im sie przydały aparaty !! ale większość jednak stwierdziła ze zal im trochę kasy i ze jakoś im nie potrzebne aż tak bardzo ale ja miałam niezły ubaw a jak dowiedzieli sie ze to bardzo boli :p o jeny gdybyście widzieli ich minki :P
Dlaczego kłamiesz, że bardzo boli? U mnie ból jak już jest to zwykły, żadna rewelacja.

A ze zdziwieniem to faktycznie 95% osób jest zdziwiona kosztami prostowania zębów. Ale cóż sam kiedyś myślałem podobnie jak Ci niedoinformowani.
__________________
Góra - 3.09.2007
Dół -
29.01.2008
chcemiecprostezeby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:26   #4922
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość
kasiek87 : jeny u mnie było to samo :P ja zakładałam aparat w lipcu a wiec dużo znajomych ze szkoły zobaczyło mnie w nim dopiero we wrześniu !! o jeny co to było zaczęły sie gadki po co mi ten aparat skoro mam proste zęby i takie tam ( to pewnie mówili tak na pocieszenie bo ja miałam krzywą jedynkę wredny ząb ) a pomińmy to potem zaczęło sie każda z koleżanek zaczęła mówić ze one tez maja krzywe zęby i ze tez y im sie przydały aparaty !! ale większość jednak stwierdziła ze zal im trochę kasy i ze jakoś im nie potrzebne aż tak bardzo ale ja miałam niezły ubaw a jak dowiedzieli sie ze to bardzo boli :p o jeny gdybyście widzieli ich minki :P
hah ja mialam zakladane w marcu a pod koniec kwietnia byl koniec LO juz ;]
a mnie to strasznie draznilo, bo wiekszosc osob o ze oni tez maja krzywe ale kto by chcial tyle kasy na to wydawac i ze szkoda im kasy na takie glupoty ;] ale to najczesciej byli tacy ktorzy sie bali zalozyc aparat "bo co powiedza inni" wiec wymyslali jakies *******y a wiem ze np ich stac na aparat

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
ja mam zwykłe zamki-Ty zapewne też takie będziesz miała, bo mini są raczej trochę droższe, ale o ile to nie wiem co do scalingu to w zależności od ilości kamienia-30 do 60 zł, piaskowanie też w zależności od ilości osadu-100 do 150 zł. Jak ta Twoja orto taka... nijaka to może lepiej iść do kogoś innego? Łaski Ci nie robi, że się odezwie to wkurzające jak trzeba lekarza ciągnąć za język czasem pacjent nawet nie wie, o co zapytać, nie zna różnych możliwości...


kasiek87 no tak ludzie generalnie niewiele wiedzą o leczeniu ortodontycznym, dlatego musimy ich edukować

noo ja to juz tak mam ze lubie wiedziec co z czym jakie sa metody i musze czytac wszystko co znajde na dany temat ^^ taka schiza ale i tak najgorsze jest to ze juz TZ i jego mama sie ze mnie czasem smieja bo np ogladamy tv i ja zamiast np "oo ale ta pani ma ladna kiece" to ja " oo ale ma krzywy zgryz" "o ale ma wysunieta zuchwe" " o jaaa ale ma asymetrie" ale coz to jakies zboczenie ze najpierw patrze na twarz i zeby haha dziwneee ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:37   #4923
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
hah ja mialam zakladane w marcu a pod koniec kwietnia byl koniec LO juz ;]
a mnie to strasznie draznilo, bo wiekszosc osob o ze oni tez maja krzywe ale kto by chcial tyle kasy na to wydawac i ze szkoda im kasy na takie glupoty ;] ale to najczesciej byli tacy ktorzy sie bali zalozyc aparat "bo co powiedza inni" wiec wymyslali jakies *******y a wiem ze np ich stac na aparat




noo ja to juz tak mam ze lubie wiedziec co z czym jakie sa metody i musze czytac wszystko co znajde na dany temat ^^ taka schiza ale i tak najgorsze jest to ze juz TZ i jego mama sie ze mnie czasem smieja bo np ogladamy tv i ja zamiast np "oo ale ta pani ma ladna kiece" to ja " oo ale ma krzywy zgryz" "o ale ma wysunieta zuchwe" " o jaaa ale ma asymetrie" ale coz to jakies zboczenie ze najpierw patrze na twarz i zeby haha dziwneee ;]

ja mam dokładnie tak samo koleżanka stwierdziła nawet, że strach się przy mnie uśmiechać no ale mam zboczenie i to mega-reaguję identycznie jak Ty nawet jak widzę, że ktoś ma cofnięty podbródek, to zastanawiam się-"czyżby tyłozgryzik?" obsesja normalnie!! ciekawe jak mają ortodonci!!!
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:41   #4924
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez chcemiecprostezeby Pokaż wiadomość
Dlaczego kłamiesz, że bardzo boli? U mnie ból jak już jest to zwykły, żadna rewelacja.
Ja kłamie ?? no coś ty!! jeny u mnie jak założyłam aparat to chciałam po prostu umrzeć tak mnie bolały wszystkie zęby!! i wszystko co z tym związane!! boże kochany już drugi raz nie wiem czy bym założyła aparat wiedząc ze pierwsze dni będą takie bolące!! a teraz nawet po podkręceniu nic mnie nie boli:P co mnie denerwuje!! bo jak by mnie bolało to bynajmniej bym wiedziała ze coś tak sie dzieje ze sie przesuwają !! a tak to to już sama nie wiem :P
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 19:51   #4925
zuzek9
Zakorzenienie
 
Avatar zuzek9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków/Włodawa
Wiadomości: 3 857
GG do zuzek9 Send a message via Skype™ to zuzek9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

dlaczego boli mnie tylko prawa storna? :| i to dość mocno :/ a lewa prawie że nic...

jutro idę umówić się na rwańsko ajajaj hehe
__________________
"Patrz na świat nogami, bo oczy kłamią."

zuzek9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 20:33   #4926
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
Dzieki Kasiek skoro różnica w wielkości niewielka,to chyba mi sie nie opłaca...pomyślę jeszcze nad tym

Aparatki-gdyby któraś miał małe zamki to poproszę o zdjęcie
a ja mam zamki mini czy są dużo mniejsze? czytałam że ok. 20%. Na dole mam zwykłe zamki i w sumie.. bardziej podoba mi się góra. jak dla mnie jest różnica, nie jakaś kolosalna, ale jest. zdjęcia znajdziesz na moim blogu (link w podpisie) za mini dopłaciłam chyba ze 300 zł coś koło tego.


też to zauważyłam! ludzie kochają ze mną dyskutować o zębach! hehe w ciągu ostatnich parunastu miesięcy widziałam masę wyszczerzonych ludzi - każdy z nich musiał mi pokazać co jest do wyprostowania i jak patrzę na obcą osobę, również "ocenę" zaczynam od jej stanu uzębienia
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 20:38   #4927
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Kasiek nie strasz, mi orto nic nie mówiła że nie mogę, a dentystka wie, że zakładam aparat. W sumie lakierowanie jest jedną z metod fluoryzacji po oczyszczaniu zębów więc nie wiem jakie by mogły być przeciwskazania.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 20:50   #4928
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Martilla Pokaż wiadomość
Kasiek nie strasz, mi orto nic nie mówiła że nie mogę, a dentystka wie, że zakładam aparat. W sumie lakierowanie jest jedną z metod fluoryzacji po oczyszczaniu zębów więc nie wiem jakie by mogły być przeciwskazania.

bron boze nie chce straszyc wiem tylko, ze jedna z dziewczyn nie pamietam ktora miala tak ze wlasnie orto powiedziala, ze nie moze po lakierowaniu, bo zamki nie beda sie trzymac, ale mowie co orto to inne teorie, kleje i takie tam i mam nadzieje, ze nie opozni ci to zakladania aparatu tak mi sie po prostu przypomnialo


Hah dziewczyny to dobrze, ze nie jestem sama w mym zboczeniu ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 20:59   #4929
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

To chyba jutro podskoczę do orto i się dowiem co i jak. Bo jeśli przesunie mi się w czasie zakładanie dołu to bez sensu jak teraz usune piątki i będę pół roku bez nich chodziła.
Widze, że nie tylko ja mam świra na punkcie zębów. To bardzo dobrze bo już myślałam, że tylko ze mną cos jest nie tak. Czasami się zastanawiam jak mój TŻ znosi to wszystko.
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 21:24   #4930
kocimietka
Rozeznanie
 
Avatar kocimietka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 687
GG do kocimietka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

chyab wystarcza mi normalne zamki i tak jak się usmiecham widać mi tylko polowe gornych zebów, a 300 zł w kieszeni,nie?

dzięki za odp
__________________
Cele na 2016:

hiszpański A2->B1
Tomorrowland lub UltraMusic Festival
dobyć tytuł specjalisty ds. zakupów
kocimietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 21:28   #4931
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

chcemiecprostezeby ojj nie kłamała.. ja też źle znosiłam aparat na początku. Po pierwsze dlatego że mnie koszmarnie obtarł i przez tydzień chciało mi się wyć z bólu, po drugie dlatego że zarówno na początku jak i po większości wizyt bolą mnie bardzo zęby. miałam sporo do wyprostowania, mam też niezbyt ciekawą budowę szczęki, więc dość często bolą i bolały mnie zębole wiadomo, każdy to wszystko toleruje w innym stopniu a najgorsze i tak są wyciągi te to już w ogóle potrafią życie uprzykrzyć.. także z tym bólem to wcale nie taka ściema

Słuchajcie, wątek nam się kończy powoli, jak nic zbliżamy się do 3. części naszych zębowych podbojów teraz to już w ogóle będzie ciężko znaleźć informacje

edit kocimietka to dobrze ja chciałam mini bo mam dość szeroki uśmiech i chciałam jednak coś delikatniejszego. w sumie ciężko porównywać, każdy ma inny kształt zębów, chyba by trzeba było przykleić jednej osobie dwa rodzaje zamków, żeby móc tak naprawdę zobaczyć jaka jest róznica poza tym nieważne jaka wielkość, ważne że można się kolorkami bawić do woli
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.

Edytowane przez emeczka
Czas edycji: 2008-02-05 o 21:32 Powód: dopisek
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 21:43   #4932
carla_87
Raczkowanie
 
Avatar carla_87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: teraz Wawa :)
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Martilla Pokaż wiadomość
Kasiek nie strasz, mi orto nic nie mówiła że nie mogę, a dentystka wie, że zakładam aparat. W sumie lakierowanie jest jedną z metod fluoryzacji po oczyszczaniu zębów więc nie wiem jakie by mogły być przeciwskazania.
Fluor może być przeciwskazaniem, bo zaburza proces polimeryzacji. Jeśli orto używa kleju, który sie podświetla lampą, to może być problem... Ale jesli Twoja dentystka wie, że zakładasz aparat, to wydaje mi się, że nie ma co się martwić
__________________

Ex - aparatka
carla_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 06:22   #4933
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

o rety od 7 rano taka mi lekture strzelac no wiecie co baby!'_
no i zgadzm sie zcala reszta-kazdy z kim sie spotkam pokaze mi jape i wszytskie krzywe zeby, dopiero potem mwi, ajednka nie za duzo kasy

no i ja tez zle znosilam aparat, stękałam jak nie wiem , ból jest straszny ale teraz to sie nawet ciesze z tego zbólu bo wiem ze 'cos' sie robi

u mnie za zdjecie kamienia na 2 szczenach 60 zł
ja przed zalozeniem aparatu nie zdejmowałam...stwierdzila m ze zdjeme jak stłoczenie na dole sie zminimalizuje to wtedy bedzie dopiero widac ile mam kamyczka;DS chcoiaz moi dentyscie uwazaja ze wcale duzo go nie mam z reszta nigdy go teznie zdejmowałam, no ale bede musiala sie wybrac ale to za jakies 2 miechy..bo dół wciąż krzywuśny
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 08:20   #4934
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Mrufciu kochana wpsolczuje ci normalnie;* bedzie dobrze, poloz sie kochana i odpoczywaj i lód koniecznie! trzymaj sie! caly wizaz ortodontyczny jest z Toba
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
MrUfKa87- współczuję,brzmi to niezbyt ciekawie no a nie mogli ci wypisać zwolnienia lekarskiego z pracy? Kurcze u mnie nie ma żadnego problemu w takich przypadkach-mówię co jest i że nie dam rady przyjść i jest ok, ale nie wszędzie pracownicy mają taki komfort kurcze jedynkę górną Ci dziabnęli i to jeszcze do góry nogami-faktycznie ciężki przypadek, szok po prostu ale teraz grunt to się "podkurować" dasz radę, będzie dobrze odpoczywaj
Cytat:
Napisane przez poldzia89 Pokaż wiadomość
MrUfKa87: nie martw sie dobrze ze już jesteś po teraz ból szybko minie i szybko zapomnisz o całej sprawie
a Ja to nawet nie wiem co to znaczy wyrwanie zęba !! kiedyś miałam jak byłam mała ale to był mleczak !! bez znieczulenia ale teraz mi orto nie wyrwała żadnych a myślę ze może powinna
Dzieki wielkie za pocieszenie
Dzis mnie kompletnie nic nie boli, az jestem w szoku. Ale twarz mam okropna caaaala prawa strona spuchnieta, pod same oko i cala gorna warga, wygladam strasznie, pokazac sie nikomu nie moge i do pracy nie poszlam, a musze na wyczyszczenie rany jechac, ale brata zwerbuje i ubiore wysoki golf pod sam nos Tylko nie wiem ile ta opuchlizna bedzie sie utrymywala, bo w sobote musze juz isc do pracy
Postaram sie jeszcze o jakies L4 za dzis bo inaczej bede musiala odpracowac.

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
chyab wystarcza mi normalne zamki i tak jak się usmiecham widać mi tylko polowe gornych zebów, a 300 zł w kieszeni,nie?

dzięki za odp
Ja mam pol na pol. Czesc zamkow zwyklych - na wiekszych zabkach a wszystkie male zabki na dole maja zamki mini, ale nic nie placilam, takie mi orto zalozyla, nawet nie wiedzialam, tylko jak pozniej w lustro spojrzalam to zauwazylam mala roznice miedzy niektorymi zamkami
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 09:46   #4935
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

MruFka: a nie mówiłam ze ból szybko minie!! hehe tylko nie wychodź czasami na dwór z taka opuchlizna !! to nie wskazane
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 10:52   #4936
yyork
Raczkowanie
 
Avatar yyork
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dziewczyny dziś zauważyłam, że z górnej 3 spadła mi gumka. Wizyte mam 15 lutego, moge spokojnie chodzic bez niej czy pojechac szybciej do orto?
yyork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 14:28   #4937
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez yyork Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś zauważyłam, że z górnej 3 spadła mi gumka. Wizyte mam 15 lutego, moge spokojnie chodzic bez niej czy pojechac szybciej do orto?
Myślę, że najlepiej zadzwonić i po prostu zapytać orto.


Ja właśnie wróciłam z wizyty, pierwszej po założeniu aparatu. Jak fajnei mieć śmieżutkie, czyściutkie gumeczki Tak sobie patrzę na nie i chyba są perłowe. Orto powiedział, że zęby ładnie i szybko się prostują, na wiosne zamontuje mi dół, a wiosna to już lada moment.
Tak się zastanawiam czy zacznie mnie coś boleć po podkręceniu, bo jak narazie nie czuję nic, ale nie wiem czy za szybko się nie cieszę? Kac morderca dziś, bolą nogi, głowa, jeszcze żeby zęby mnie bolały brakuje..
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 14:30   #4938
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez Martilla Pokaż wiadomość
Dzisiam miałam usuwany pierwszy raz w życiu kamień. O zgrozo ile krwi się polało przy tym. Przez cały zabieg modliłam się by był już koniec. Jestem zachwycona efektami, nie sądziłam że aż tak ten kamień psuje wygląd moich zębów szczególnie po wewnętrznej stonie widać mega różnicę. Tak więc teraz dolny łuk jest wypiaskowany, polakierowany, za dwa tyg wyrywam dwie piątki a od 5 marca będę już całkowicie zadrutowana
Rany, mówisz krew się polała Mnie też to czeka Tylko zdziwiło mnie, że masz polakierowane. Moja orto też kazała usunąć kamień przed klejeniem aparatu, ale zaznaczyła żeby tylko nie lakierować, polerować czy co tam jeszcze. Domyslam się, że chodzi o przyczepność zamków. A Twoja orto nic nie mówiła na ten temat?

EDIT : uch, ale ze mnie gapa, od razu odpowiedziałam na Twój post, a nie zauważyłam, że potem dziewczyny o tym wspomniały. Ja dopytam jeszcze swoją orto jak to jest.
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 15:13   #4939
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hyh ja jutro wizyta ^^ yh kto wierzacy niech sie modli zeby w koncu cos wymyslila na te zeby a ja pomedytuje czy cos ^^
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 15:18   #4940
poldzia89
Zadomowienie
 
Avatar poldzia89
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez yyork Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś zauważyłam, że z górnej 3 spadła mi gumka. Wizyte mam 15 lutego, moge spokojnie chodzic bez niej czy pojechac szybciej do orto?
a na 3-ce to chyba nie widać tak za bardzo !! mi spadła czerwona gumka z jedynki :P o mój boże jak to strasznie wyglądało !! odrazu pojechałam do orto znaczy po 2 dniach bo był weekend a to przed sylwkiem było :P
__________________
Dietetyk z pasją

poldzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 16:07   #4941
princess9122
Przyczajenie
 
Avatar princess9122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Mi spadla gumka z 3 a na wizyte musialam czekac 4 dni ehh i tak do szkoly chodzic trzeba bylo ale jakos staralam sie byc malorozmowna i jakos minelo szybciutko A co do moich wczesniejszych postow to ja nie mam wysunietej zuchwy ani w przod ani w tyl Poprostu mam dziwna wade zgryzu, ze jak zagryze to poprostu mi sie przednie zeby nie stykaja ale szczeki mam w porzadku heh tzn nie sa jakos wysuniete
princess9122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 18:12   #4942
yyork
Raczkowanie
 
Avatar yyork
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dziewczyny tylko, ze mi nie przeszkadza ten brak gumki, bo mam aparat porcelanowy a gumki bezbarwne wiec tego nie widac. Boje sie tylko zeby aparat mi sie jakos nie przesunal albo slabiej dzialal. Ale tydzien to chyba jakos bez niej wytrzymam...
yyork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 18:28   #4943
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

spoko dasz rade
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 18:28   #4944
princess9122
Przyczajenie
 
Avatar princess9122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

DO YYORK:Nie powinno Ci sie nic stac z aparatemjesli orto wie ze Ci gumka spadla i wyznaczyla taki termin to na pewno nic nie bedzie
princess9122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 18:45   #4945
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

smv jaki piękny avatar :P
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 18:49   #4946
madziaa189
Raczkowanie
 
Avatar madziaa189
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 331
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez p4trycja Pokaż wiadomość
No a mój brat obył się bez wyrywania zębów, a miał bardzo stłoczone zęby, no i jest wszystko ok ma proste teraz po zdjęciu i już rok retencje nosi (tzn TERAZ tylko na dole ten drucik od wew, strony) a u mnie tylko jedynki stłoczone na siebie i muszę niby wyrywać piątke u góry, ale idę za tydzień do orto który leczył mojego brata, moze nie trzeba będzie wyrywać... zobaczymy (już nie mogę się doczekać)
A ile czasu brat nosił? Pytam bo jestem w podobnej sytuacji

Cytat:
Napisane przez princess9122 Pokaż wiadomość
A co do moich wczesniejszych postow to ja nie mam wysunietej zuchwy ani w przod ani w tyl Poprostu mam dziwna wade zgryzu, ze jak zagryze to poprostu mi sie przednie zeby nie stykaja ale szczeki mam w porzadku heh tzn nie sa jakos wysuniete
O ile dobrze kojarzę taka wada to zgryz otwarty

Hehee a z tym zboczeniem zawodowym To chyba ma większość aparatek/ów. Ja też zaczęłam sie przyglądać na zęby odkąd sama mam druty I strasznie dużo osób kwalifikuje się na wizytę.... Ale ich zdrowie (i wygląd) -ich sprawa

Słuchajcie a jak to jest z tym nabywaniem aparatów przez orto? Ile czasu przed wizytą ortodontka go zamawia czy tam kupuje? Bo na razie nie mam jak do niej podjechać w sprawie tych zamków, a wolałabym nie rozmawiać z nią telefonicznie.
__________________
Summer aupair we Fracji? We'll see...

Aparatka od:
20.11.07- dół, metal
06.03.08-góra, metal


madziaa189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 18:52   #4947
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hehe a co;D sie bede )

dziekuwa

moja orto 2 dni przed zalozeniem zamawiala rurke bo nie miala dla mnie...az zadzownilam na kolejny dzien upewnic sie ze bede miec zakladany aparat
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 19:42   #4948
Martilla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 827
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Rany, mówisz krew się polała Mnie też to czeka Tylko zdziwiło mnie, że masz polakierowane. Moja orto też kazała usunąć kamień przed klejeniem aparatu, ale zaznaczyła żeby tylko nie lakierować, polerować czy co tam jeszcze. Domyslam się, że chodzi o przyczepność zamków. A Twoja orto nic nie mówiła na ten temat?
Krwi było bardzo dużo, aż się bałam, że coś nie tak jest. Ale to chyba dlatego, że nigdy wcześniej nie usuwałam kamienia. Wczoraj wieczorem troche dziąsła mnie bolały, ale dziś już jest super a przede wszystkim już mi nie krwawią dziąsła podczas mycia.
Mi do zakładania aparatu pozostał miesiąc orto stwierdziła, że to jest minimalny czas jaki powinien upłynąć od lakierowania (najlepiej 2 mies przed). Jak za miesiąc się okaże, że zamki ni będą chciały się trzymać to trudno miesiąc kolejny mnie nie zbawi skoro tyle lat wytrzymałam z moimi krzywulcami
__________________
Piękno jest, tym co czujesz wewnątrz i co odbija się w Twoich oczach - Sophia Loren
Konsultantka Oriflame

Be Fit
Martilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 08:02   #4949
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dziewczyny POMOCY!
Mam totalna zalamke. Z dnia na dzien wygladam gorzej! Nie wiem czy to normalne ze tak sie okropnie puchnie w drugi dzien po zabiegu? Wczoraj jeszcze moglam wyjsc z domu, bo zakrylam tylko usta i nie bylo az tak widac tej opuchlizny, ale dzis mam cala prawa strone opuchnietom. Na moje oko widze tylko w polowie. Z taka twarza nawet po L4 do lekarza nie moge isc, bo kto by sie tak pokazal? poza tym nie chce dostac przeciagu
Oklady z lodu nic nie pomagaja, tak samo tabletki przeciwobrzekowe. Juz sama nie wiem co mam robic. Prosze jesli ktos wie jak sie skutecznie pozbyc tej $%^&*( opuchlizny albo przynajmniej ja zredukowac to niech napisze .
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 08:20   #4950
princess9122
Przyczajenie
 
Avatar princess9122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez MrUfKa87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny POMOCY!
Mam totalna zalamke. Z dnia na dzien wygladam gorzej! Nie wiem czy to normalne ze tak sie okropnie puchnie w drugi dzien po zabiegu? Wczoraj jeszcze moglam wyjsc z domu, bo zakrylam tylko usta i nie bylo az tak widac tej opuchlizny, ale dzis mam cala prawa strone opuchnietom. Na moje oko widze tylko w polowie. Z taka twarza nawet po L4 do lekarza nie moge isc, bo kto by sie tak pokazal? poza tym nie chce dostac przeciagu
Oklady z lodu nic nie pomagaja, tak samo tabletki przeciwobrzekowe. Juz sama nie wiem co mam robic. Prosze jesli ktos wie jak sie skutecznie pozbyc tej $%^&*( opuchlizny albo przynajmniej ja zredukowac to niech napisze .

Nie wiem co Ci moze pomoc wydaje sie ze kostki loodu i te tabl;etki powinny zadzialac a jesli to nic nie daje to juz sama nie wiem Nie martw sie narazie siedz w domu i odpoczywajOpuchlizna sama zejdzie juz nieldugo tak mi sie przynajmniej wydaje.... Pzdr
princess9122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.