Sekrety zawodów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 18:31   #1
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947

Sekrety zawodów


Do tego wątku zainspirowała mnie historia opublikowana na Piekielnych, gdzie dziewczyna pisała, że w firmie, w której pracuje, odszkodowanie uzyskuje się dopiero po 3. wysłanym piśmie - mimo, że przysługuje od razu. Pomyślałam więc, że mogłybyśmy udzielać sobie nawzajem wskazówek - na co uważać, o co prosić, żeby nie przepłacić albo nie zostać na coś naciągniętym. Mogą być to wskazówki z doświadczenia własnego lub znajomych Ja zaczynam.

1. Kina:
- kupując nachosy uważajcie podczas pytań o sos. Teoretycznie pytanie: "Tyle sosu czy więcej?" wydaje się niewinne, ale niestety nie ma nic za darmo - jeśli powiemy, że "Jeszcze troszkę", sosik zostanie nam doliczony. Ceny są różne, ale czasami potrafi być to nawet 4 zł za połówkę pojemniczka na sos! We wszelkiego typu właśnie kinach czy fast-foodach trzeba uważać na pytanie: "Jaki sos? X czy Y?". Czasami te sosy są darmowe, a czasami płatne, ale rzadko bywamy o tym informowani. Ja na wszelki wypadek zawsze dopytuję.

2. Wszelkiego rodzaju promocje:
- ludzie bardzo często łapią się na promocje, które głoszą: "zamów X za darmo na miesiąc, nie nie ryzykujesz, bo po miesiącu oferta kończy się automatycznie!". Ludzie biorą, bo czemu nie wziąć za darmo, w końcu potem z automatu się skończy, nie? Otóż kończy się - jak było napisane - oferta, przechodząc w pełnopłatny abonament czy co tam innego.

Zapraszam do dodawania swoich uwag
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:36   #2
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Sekrety zawodów

to może być bardzo ciekawy wątek - pod warunkiem, że znajdą się faktycznie takie osoby, które znają jakieś tajemnice
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:42   #3
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Sekrety zawodów

Wszystkie oferty specjalne to pic na wodę Tak samo jak to, że są tylko teraz i tylko dla Ciebie. No ale to każdy chyba wie...

Pracowałam w firmach sprzedażowych które leciały na ilość i chamską sprzedaż, reklamacje i zwroty musieliśmy uznawać tylko, jak ktoś był mega, ale to baaardzo mega upierdliwy (co tam prawo!).

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2014-01-13 o 18:44
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:42   #4
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Sekrety zawodów

Jeżeli markowe spodnie przetarły Wam się lub rozerwały na szwie - do pół roku macie niemalże pewność, że reklamację uznają, nawet jeśli powstało to z normalnego użytkowania. Później - bywa różnie Zaczerpnięte z pracy w sklepie ze spodniami Levi's, Lee, Wrangler, Mustang.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:45   #5
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Do tego wątku zainspirowała mnie historia opublikowana na Piekielnych, gdzie dziewczyna pisała, że w firmie, w której pracuje, odszkodowanie uzyskuje się dopiero po 3. wysłanym piśmie - mimo, że przysługuje od razu. Pomyślałam więc, że mogłybyśmy udzielać sobie nawzajem wskazówek - na co uważać, o co prosić, żeby nie przepłacić albo nie zostać na coś naciągniętym. Mogą być to wskazówki z doświadczenia własnego lub znajomych Ja zaczynam.

1. Kina:
- kupując nachosy uważajcie podczas pytań o sos. Teoretycznie pytanie: "Tyle sosu czy więcej?" wydaje się niewinne, ale niestety nie ma nic za darmo - jeśli powiemy, że "Jeszcze troszkę", sosik zostanie nam doliczony. Ceny są różne, ale czasami potrafi być to nawet 4 zł za połówkę pojemniczka na sos! We wszelkiego typu właśnie kinach czy fast-foodach trzeba uważać na pytanie: "Jaki sos? X czy Y?". Czasami te sosy są darmowe, a czasami płatne, ale rzadko bywamy o tym informowani. Ja na wszelki wypadek zawsze dopytuję.

2. Wszelkiego rodzaju promocje:
- ludzie bardzo często łapią się na promocje, które głoszą: "zamów X za darmo na miesiąc, nie nie ryzykujesz, bo po miesiącu oferta kończy się automatycznie!". Ludzie biorą, bo czemu nie wziąć za darmo, w końcu potem z automatu się skończy, nie? Otóż kończy się - jak było napisane - oferta, przechodząc w pełnopłatny abonament czy co tam innego.

Zapraszam do dodawania swoich uwag
Super wątek

To ja może z pracy w CC:

3. ZAWSZE pytajcie o dodatkowe opłaty/opłaty aktywacyjne. Telemarketer może Was o tym nie poinformować niepytany, ale kiedy zapytacie - musi odpowiedzieć zgodnie z prawdą. A takowe opłaty są prawie zawsze przy nowych umowach. I nie liczcie na to, że nagrywana rozmowa w razie problemów jest Waszym dowodem, że nic nie zamawialiście/zostaliście wprowadzeni w błąd. I tak nikt tej rozmowy nie odsłucha, a to jak zostanie rozpatrzona sprawa jest tylko i wyłącznie zależne od polityki firmy, nie od nagranych dowodów.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 18:50   #6
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sekrety zawodów

W temacie CC również:
- jeśli chcecie złożyć reklamację powołując się na nagraną rozmowę z konsultantem, to w większości przypadków samo imię i nazwisko konsultanta nie wystarczy - musicie mieć zapisaną datę i godzinę rozmowy. Jeśli nie, usłyszycie, że konsultant przeprowadził tyle rozmów, że bez tych danych nie uda się odnaleźć Waszej i sprawa przegrana, choćby naobiecywał Wam nawet same kłamstwa.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 19:15   #7
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W temacie CC również:
- jeśli chcecie złożyć reklamację powołując się na nagraną rozmowę z konsultantem, to w większości przypadków samo imię i nazwisko konsultanta nie wystarczy - musicie mieć zapisaną datę i godzinę rozmowy. Jeśli nie, usłyszycie, że konsultant przeprowadził tyle rozmów, że bez tych danych nie uda się odnaleźć Waszej i sprawa przegrana, choćby naobiecywał Wam nawet same kłamstwa.
Tak jest podczas zwykłej rozmowy z konsultantem, nie z przedłużenia bądź nowej umowy. W przypadku tej drugiej opcji są informacje w systemie.

I rozmowy są odsłuchiwane, zapewniam Podpowiedź: jeśli chodzi o firmy telekomunikacyjne- po 21 stycznia br. każdy może zażądać udostępnienia rozmowy z przedłużenia.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 19:18   #8
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
To ja może z pracy w CC:

3. ZAWSZE pytajcie o dodatkowe opłaty/opłaty aktywacyjne. Telemarketer może Was o tym nie poinformować niepytany, ale kiedy zapytacie - musi odpowiedzieć zgodnie z prawdą. A takowe opłaty są prawie zawsze przy nowych umowach. I nie liczcie na to, że nagrywana rozmowa w razie problemów jest Waszym dowodem, że nic nie zamawialiście/zostaliście wprowadzeni w błąd. I tak nikt tej rozmowy nie odsłucha, a to jak zostanie rozpatrzona sprawa jest tylko i wyłącznie zależne od polityki firmy, nie od nagranych dowodów.
Dorzucę się w tej kwestii i ja - jeżeli chodzi o ubezpieczenia, zawsze dopytujcie, od jakiego procentu i jakich uszkodzeń ciała ono przysługuje - czasem te % są śmiesznie niskie, no i warunki wręcz śmieszne
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:40   #9
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Sekrety zawodów

Albo pytanie w fast foodach `a do kanapki dodatkowo plasterek sera czy pomidor?` i za plasterek pomidora doliczają złotówkę.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:43   #10
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sekrety zawodów

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;44592350]Albo pytanie w fast foodach `a do kanapki dodatkowo plasterek sera czy pomidor?` i za plasterek pomidora doliczają złotówkę. [/QUOTE]
Jeśli pada słowo "dodatkowo", to jeszcze można się domyśleć, że trzeba zapłacić, chociaż ceny też dobijają. Ale w KFC/Dominium wygląda to tak, że zamawia się coś, po czym słyszy się: "Sos X czy Y?". Pytanie brzmi, jakby sos był w zestawie, więc wiele osób po prostu wybiera jeden. Potem dopiero okazuje się, że za sosik trzeba zapłacić.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:49   #11
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Sekrety zawodów

W temacie ubezpieczeń:

1. Jeśli macie mieszkanie/dom ubezpieczone przy kredycie hipotecznym na 99,9% jest to ubezpieczenie gołych ścian, sufitu i podłogi.
Mienie ruchome oraz piwnica czy też garaż nie wchodzą w skład standardowego ubezpieczenia przy kredycie hipotecznym - trzeba doubezpieczyć.

2. Jeśli Wam zaleje mieszkanie i zgłaszacie ten fakt do zakładu ubezpieczeń zawsze powiadamiajcie też Spółdzielnię lub Zarządcę lub Administratora lub Wspólnotę o tym fakcie. Zakład ubezpieczeń nie stwierdza kto jest winny zalania - zadaniem ubezpieczyciela jest wypłacenie odszkodowania jeśli zachodzi odpowiedzialność. O tym kto jest winny zalaniu stwierdza podmiot zarządzający budynkiem.
(Sytuacja, gdy nie zgłaszacie szkody z własnego ubezpieczenia tylko osoby trzeciej).

3. Jeśli jest kolizja - samochód A (poszkodowany) ubezpieczony w PZU, samochód B (sprawca) ubezpieczony w Warcie a chcecie zgłosić szkodę bezpośrednio z winy sprawcy - szkoda winna być zgłoszona do Warty a nie do PZU.
Owszem jak chcecie możecie zgłosić do PZU, ale PZU i tak odeśle akta do Warty więc tylko Wy stracicie na czasie.
Jeśli macie AC a nie ufacie PZU tylko swojej Warcie możecie zgłosić szkodę AC z regresem.
Punkt może dziwny, ale nie uwierzycie ile osób nie wie, że szkody z OC sprawcy zgłaszamy do zakładu ubezpieczeń sprawcy a nie swojego

4. Jeśli jest kolizja i sprawca nie przyznaje się do winy - sprawa w sądzie. Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy jest przesuwana do momentu uprawomocnienia się wyroku (czyli może to trwać kilka lat).
Jeśli macie AC - można zgłosić szkodę AC z regresem.

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2014-01-14 o 07:00
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 20:57   #12
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Super wątek

To ja może z pracy w CC:

I tak nikt tej rozmowy nie odsłucha, a to jak zostanie rozpatrzona sprawa jest tylko i wyłącznie zależne od polityki firmy, nie od nagranych dowodów.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Rozmowy są odsłuchiwane przez dwie osoby, które potem decydują, czy należy się reklamacja czy nie.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:02   #13
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez Bothi Pokaż wiadomość
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Rozmowy są odsłuchiwane przez dwie osoby, które potem decydują, czy należy się reklamacja czy nie.
To gratuluje CC, w którym pracowałaś. Mnóstwo moich znajomych pracowało w CC i w każdym z nich (często były to CC bezpośrednio firm, a nie firemki przez nie zatrudniane) i nigdzie nie ułatwiano ludziom złożenia reklamacji. Rozmowy były odsłuchiwane, owszem, ale po to, by polecieć pracownikowi po premii. Jeśli klient zgłaszał skargę - imię i nazwisko konsultanta, data i godzina rozmowy (co do minuty). Bez tego - "przykro nam, nie udało nam się znaleźć rozmowy w bazie".
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:09   #14
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W temacie CC również:
- jeśli chcecie złożyć reklamację powołując się na nagraną rozmowę z konsultantem, to w większości przypadków samo imię i nazwisko konsultanta nie wystarczy - musicie mieć zapisaną datę i godzinę rozmowy. Jeśli nie, usłyszycie, że konsultant przeprowadził tyle rozmów, że bez tych danych nie uda się odnaleźć Waszej i sprawa przegrana, choćby naobiecywał Wam nawet same kłamstwa.

Można, można - tylko nie chce się nikomu szukać. Sama niejednokrotnie odsłuchiwałam takie rozmowy bo ainteligentny konsultant nie napisał notatki z rozmowy z poszkodowanym (mimo, że to jego obowiązek) a poszkodowany twierdził, że konsultant mówił mu ws szkody zupełnie inne rzeczy niż ja.
Mój rekord - 1,5h szukania
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 22:37   #15
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: Sekrety zawodów

Uwaga na restauracje "x zł/100g", często za kilka pomidorków płaci się ogromne pieniędze, a trzeba również uważać, czy do ceny produktu nie doliczają wagi np. talerzyka
Tak samo jeśli chodzi o smażalnie rybne, gdzie często podają cenę za 100 g ryby, łatwo o oszczustów, a trzeba również pamiętać o swoich prawach: cena powinna być podana całkowita, tak aby w trakcie płacenia nie było niespodzianek (cena za 100 gr ryby,a tu się okazuje, że ryba waży 400 g). Zawsze można odmówić przyjęcia zamówienia

No i polecam zawsze walczyć o swoje prawa, nawet jeśli ekspedientka mówi, że takowych nie mamy. Sytuacja w promodzie: sprzedawczyni mówiła, że na zakupione rzeczy w promocji nie ma absolutnie żadnej gwarancji, więc lepiej uważać, bo jak się coś zepsuje, to nie można zwrócić
Nie dość, że mówiła całkowitą głupotę niezgodną z regulaminem sklepu to jeszcze zupełnie niezgodne z prawami konsumenta
Miała pecha, że ja usłyszałam te głupoty, bardzo nielubię nieuczciwych sprzedawców, dlatego od razu zwróciłam jej uwagę. Nawet jeśli była nowa/niedoinformowana, to chyba powinna wiedzieć, co mówi.

Edytowane przez ahoooj
Czas edycji: 2014-01-13 o 22:41
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 22:46   #16
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
4. Jeśli jest kolizja i sprawca nie przyznaje się do winy - sprawa w sądzie. Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia sprawcy jest przesuwana do momentu uprawomocnienia się wyroku (czyli może to trwać kilka lat).
w moim przypadku sprawca nie przyznał się do winy, więc policja wystawiła mandat nam obojgu- współwina chociaż jestem prawie pewna, że gdyby sprawca nie był byłym policjantem to racja byłaby po mojej stronie...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:14   #17
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Sekrety zawodów

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;44595289] w moim przypadku sprawca nie przyznał się do winy, więc policja wystawiła mandat nam obojgu- współwina chociaż jestem prawie pewna, że gdyby sprawca nie był byłym policjantem to racja byłaby po mojej stronie... [/QUOTE]

Miałam na myśli:
nie przyznaje się do winy = nie przyjmuje mandatu.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 23:20   #18
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość
Sytuacja w promodzie: sprzedawczyni mówiła, że na zakupione rzeczy w promocji nie ma absolutnie żadnej gwarancji, więc lepiej uważać, bo jak się coś zepsuje, to nie można zwrócić
Zwrócić nie można, można reklamować. To pewnie przejęzyczenie z Twojej strony, ale nasunęło mi jedą rzecz. Ze swojego doświadczenia wiem, że bardzo dużo osób nie odróżnia reklamacji od zwrotu. Reklamacja jest regulowana prawnie, zwrot nie i zależy tylko od woli sklepu. Później takie osoby wykłócają się, że zwrot im się należy itd, niepotrzebne nerwy dla jednej i drugiej strony.
Jeszcze jedna uwaga, jak na produkcie jest napis "gwarancja 4 lata" itp. to jest to gwarancja dawana przez producenta. Sklep nie ma nic do tego (no chyba że to sklep producencki). Po upływie dwòch lat ewentualne roszczenia trzeba kierować bezpośrednio do producenta.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 00:19   #19
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Sekrety zawodów

Jeśli chodzi o zawieranie/przedłużanie umów w salonach sieci komórkowej. Nie warto tego robić pod sam koniec miesiąca. pracownicy mają przecież swoje targety do nabicia. Jeśli brakuje im do premii jednej sprzedanej usługi X a mamy koniec miesiąca, to oni zrobią wszystko, żeby namówić ciebie do zakupu usługi X.

Ja pod koniec miesiąca chciałam przedłużyć umowę i babeczka zaoferowała mi tylko 2 opcje do wyboru. W innym salonie już na początku miesiąca facet zaproponował mi tych opcji 4 w tym korzystniejszą, której nie zaproponowała mi babeczka. To tylko kilka dni różnicy a oferta z tej samej półki co inne, więc nie sądzę, żeby babeczka w pierwszym salonie o niej zapomniała...
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 01:28   #20
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość

No i polecam zawsze walczyć o swoje prawa, nawet jeśli ekspedientka mówi, że takowych nie mamy. Sytuacja w promodzie: sprzedawczyni mówiła, że na zakupione rzeczy w promocji nie ma absolutnie żadnej gwarancji, więc lepiej uważać, bo jak się coś zepsuje, to nie można zwrócić
Nie dość, że mówiła całkowitą głupotę niezgodną z regulaminem sklepu to jeszcze zupełnie niezgodne z prawami konsumenta
Miała pecha, że ja usłyszałam te głupoty, bardzo nielubię nieuczciwych sprzedawców, dlatego od razu zwróciłam jej uwagę. Nawet jeśli była nowa/niedoinformowana, to chyba powinna wiedzieć, co mówi.
Wspolczuje tej pracownicy . Nie mialas racji, mylilas sie w kazdej kwestii. Do tego jeszcze ja pouczalas. I jeszcze piszesz, ze byla nieuczciwa.

btw: autorko, ciekawy watek .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2014-01-14 o 01:29
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 02:01   #21
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Zwrócić nie można, można reklamować. To pewnie przejęzyczenie z Twojej strony, ale nasunęło mi jedą rzecz. Ze swojego doświadczenia wiem, że bardzo dużo osób nie odróżnia reklamacji od zwrotu. Reklamacja jest regulowana prawnie, zwrot nie i zależy tylko od woli sklepu. Później takie osoby wykłócają się, że zwrot im się należy itd, niepotrzebne nerwy dla jednej i drugiej strony.
Jeszcze jedna uwaga, jak na produkcie jest napis "gwarancja 4 lata" itp. to jest to gwarancja dawana przez producenta. Sklep nie ma nic do tego (no chyba że to sklep producencki). Po upływie dwòch lat ewentualne roszczenia trzeba kierować bezpośrednio do producenta.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miałam na myśli zwrot z tytułu reklamacji, czyli ewentualną naprawę na koszt sklepu lub wymianę na nowy towar Źle sformułowałam post, ale jestem pewna, że sprzedawczyni nie to miała na myśli.
Tym bardziej, że powiedziała "jak się coś zepsuje, to nie można zwrócić", czyli jeśli produkt okaże się wadliwy to twój problem, nie sklepu

Co ciekawe na stronie promody jest napisane, że jest możliwość zwrotu towarów przecenionych 7 dni od daty zakupu, jeśli już łapać za słówka.

Edytowane przez ahoooj
Czas edycji: 2014-01-14 o 02:07
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 05:28   #22
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Sekrety zawodów

Zgadzam się uwaga na restauracje x zł / 100 gram można się ostro naciąć przy płaceniu. A i warto wpierw zapytać czy odliczają cenę masy talerza- w Poznańskiej Malcie płaci się tez za talerz i już wiadomo skąd cena 3 zł za 1000gram.

Uwaga na kosmetyczki większość z nich oszczędza na kosmetykach i w pudełkach zamiast drogich kosmetyków jest najtańsza Ziaja. Podobnie robią fryzjerzy. Problem jest kiedy oszczędzają tez na dezynfekcji.

Uwaga na ubezpieczenia mieszkania, znajomi mieli zalane całe mieszkanie- remont 20 tyś zł, a z ubezpieczenia dostalei całe 3 tyś.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 06:49   #23
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość
Miałam na myśli zwrot z tytułu reklamacji, czyli ewentualną naprawę na koszt sklepu lub wymianę na nowy towar Źle sformułowałam post, ale jestem pewna, że sprzedawczyni nie to miała na myśli.
Tym bardziej, że powiedziała "jak się coś zepsuje, to nie można zwrócić", czyli jeśli produkt okaże się wadliwy to twój problem, nie sklepu

Co ciekawe na stronie promody jest napisane, że jest możliwość zwrotu towarów przecenionych 7 dni od daty zakupu, jeśli już łapać za słówka.
Zwroty zależą od polityki sklepu, sprzedawczyni miała rację bo taki towar można wymienić albo na nowy albo zareklamować, a zwrot przyjęłaby wtedy, gdy towar byłby nieużywany.
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 07:21   #24
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Sekrety zawodów

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;44592350]Albo pytanie w fast foodach `a do kanapki dodatkowo plasterek sera czy pomidor?` i za plasterek pomidora doliczają złotówkę. [/QUOTE]
Dokładnie. Co więcej, podróżując po Europie zatrzymuję się czasami w Mc Donaldach i w różnych krajach różnie traktują dodatki typu keczup czy sos (w niektórych krajach za darmo, w niektórych trzeba dopłacać).
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 07:48   #25
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Sekrety zawodów

Fajny wątek
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:02   #26
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Uwaga na ubezpieczenia mieszkania, znajomi mieli zalane całe mieszkanie- remont 20 tyś zł, a z ubezpieczenia dostalei całe 3 tyś.
odniosę się do Twojej wypowiedzi, moi znajomi byli w takiej samej sytuacji. Przyszedł rzeczoznawca, pogadał, porobił zdjęcia, ulitował się i co? przychodzi decyzja - odszkodowanie tylko na 2 000 (gdzie ta szkoda na pewno była większa i nie z ich winy). Jak się zachować na przyszlość w takiej sytuacji? gdzie się odwoływać od tej kwoty? de facto śmiesznie małej?
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:05   #27
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
odniosę się do Twojej wypowiedzi, moi znajomi byli w takiej samej sytuacji. Przyszedł rzeczoznawca, pogadał, porobił zdjęcia, ulitował się i co? przychodzi decyzja - odszkodowanie tylko na 2 000 (gdzie ta szkoda na pewno była większa i nie z ich winy). Jak się zachować na przyszlość w takiej sytuacji? gdzie się odwoływać od tej kwoty? de facto śmiesznie małej?
kancelaria odszkodowawcza powinnam pomóc.

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2014-01-14 o 11:30 Powód: wycięta potencjalna reklama
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:11   #28
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
W temacie ubezpieczeń:

1. Jeśli macie mieszkanie/dom ubezpieczone przy kredycie hipotecznym na 99,9% jest to ubezpieczenie gołych ścian, sufitu i podłogi.
Mienie ruchome oraz piwnica czy też garaż nie wchodzą w skład standardowego ubezpieczenia przy kredycie hipotecznym - trzeba doubezpieczyć.

ale o jakim ubezpieczeniu mówisz? tym obowiązkowym dla banku przy kredycie hipotecznym?


btw, fajny wątek.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:46   #29
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Sekrety zawodów

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;4459695 0]kancelaria odszkodowawcza powinnam pomóc. mogę podać namiary na priv[/QUOTE]
ok, wyslij na pw
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:53   #30
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Sekrety zawodów

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
odniosę się do Twojej wypowiedzi, moi znajomi byli w takiej samej sytuacji. Przyszedł rzeczoznawca, pogadał, porobił zdjęcia, ulitował się i co? przychodzi decyzja - odszkodowanie tylko na 2 000 (gdzie ta szkoda na pewno była większa i nie z ich winy). Jak się zachować na przyszlość w takiej sytuacji? gdzie się odwoływać od tej kwoty? de facto śmiesznie małej?

O, właśnie mi przypomniałaś co warto robić w razie szkody majątkowej/komunikacyjnej.
Zawsze proście o kosztorys szkody - wtedy wiecie co Wam zostało wyliczone i za ile.

Mocny Akcent oraz dacn - wysokość odszkodowania, które otrzymali Wasi znajomi zależy od wielu czynników - na jakich warunkach było zawierane ubezpieczenie, czy nie było żadnych potrąceń, czy nie ma np. cesji wpisanej na polisie.
Co do odwołań ws wysokości przyznanego odszkodowania.
Kosztorys --> jeśli się nie zgadzacie z nim, uważacie że coś nie zostało policzone lub za mało piszecie odwołanie --> odwołanie wysyłacie do zakładu ubezpieczeń z którego była wypłacana szkoda.
Jeśli szkody nie będziecie naprawiać sami tylko wynajmować jakąś ekipę remontującą możecie poprosić o sporządzenie przez nich kosztorysu i dołączyć do odwołania.
Jeśli naprawicie szkodę - macie rachunki, faktury które przekraczają wartość wypłaconego odszkodowania warto zeskanować je i dosłać do zakładu ubezpieczeń - są one weryfikowane i może nastąpić dopłata do już wypłaconego odszkodowania.


Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
ale o jakim ubezpieczeniu mówisz? tym obowiązkowym dla banku przy kredycie hipotecznym?
Tak, chodzi mi o to ubezpieczenie gdzie nie dostajesz polisy do ręki tylko jest ona zawierana przez bank przy kredycie hipotecznym.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-23 12:21:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.