Nie umiem angielskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-17, 14:40   #1
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124

Nie umiem angielskiego


Cześć. Jestem młodą osobą, mam dwadzieścia parę lat i tak jak w tytule, nie umiem języka angielskiego. Jest mi z tego powodu ogromnie wstyd. To jest już chyba mój kompleks. Od dziecka się "uczę" tego języka. A w praktyce wygląda to tak,że co chwilę w szkołach powtarzałam gramatykę i jakieś podstawowe słówka. Potrafię się nauczyć dużo słówek na raz,ale że nie mam potrzeby z nich korzystać, to od razu je zapominam. Nie mam motywacji,żeby się uczyć,bo wiem,że znowu będzie tak samo. Mam do tego słomiany zapał. Nie wiem nawet jak się zabrać do tego na poważnie,żeby ogarnąć słownictwo i móc się dogadać z obcokrajowcem, czytać artykuły napisane po angielsku czy rozumieć tekst piosenki. Pomóżcie, zmotywujcie,podsuńcie jakieś pomysły,bo niedługo zapadnę się pod ziemię ze wstydu z tego powodu.
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 06:53   #2
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Nie umiem angielskiego

To fajnie, że trafiłaś na to forum. Kopalnia wiedzy i pomysłów
Na przykład najlepsze książki masz w tym wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=681210
Strony i programy tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=693742

W tej chwili bardziej skupiam się na niemieckim, ale wcześniej z angielskim też trochę walczyłam - mało używam, więc wymagał odświeżania. Bardzo pomógł mi w tym etutor. Jest płatny, ale nie są to duże kwoty. Z tego co pamiętam można też przez kilka dni za darmo testować - może spróbuj czy będzie Ci się do podobało.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 18:09   #3
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Nie umiem angielskiego

Mnie się wydaje, że czasem należy zainwestować pieniądze, żeby czuć, że to kosztuje, że płacę i MUSZĘ coś z tego wynieść - ale to tylko taka dygresja.

Natomiast najważniejsze, to uczyć się codziennie. Cokolwiek wybierzesz, rób to regularnie, wejdzie Ci w nawyk i efekty też przyjdą.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 18:46   #4
Yunlee
Raczkowanie
 
Avatar Yunlee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: Nie umiem angielskiego

Na mnie też działa sposób z pieniędzmi. Z angielskim jest o tyle prościej, że to język, którego da się nauczyć najłatwiej spośród innych obcych, bo jest wszechobecny.
Staraj się czytać artykuły, newsy po angielski. Kiedy nie znasz słówka, od razu sprawdzaj je w słowniku. Piosenek nie słuchaj bezmyślnie, a wsłuchuj się w słowa. Spróbuj zrozumieć. Jeśli nie możesz- sprawdź sobie tekst i zobacz co sprawiało Ci trudność. Jednak w kwestii piosenek się martw- tam słowa muszą pasować do melodii, więc język jest trochę zniekształcony (akcent, slang).
Filmy, seriale, oglądaj z angielskimi napisami.
Ja sama używam też aplikacji Duolingo. Co prawda z językiem szwedzkim, ale angielski jest jak najbardziej dostępny. Nie jest idealna, ale bardzo wyrabia regularność.
Yunlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 20:16   #5
one1direction
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Nie umiem angielskiego

Można miło i przyjemnie wykorzystać fiszki, samouczki, kanały na You Tubę. Dodatkowo jakiś lektor który będzie przewodnikiem albo wolny strzelec albo lekor w szkole językowej.Każdy ma na to trochę inny patent
one1direction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 11:27   #6
mala_gosia89
Przyczajenie
 
Avatar mala_gosia89
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 13
Dot.: Nie umiem angielskiego

Mi dużo daje czytanie na głos. Musisz słyszeć słowa wypowiadane, no i seriale po angielsku albo bajki dla dzieci. Wiadomo konsekwentność uczenia się też i samodyscyplina 2 razy w tyg np. czytam i tłumaczę piosenkę czy artykuł. Albo jakieś lekcje online na skypie nie myślałaś?
mala_gosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-31 12:27:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.