Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-19, 10:46   #2641
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: 21 dni opoznienia miesiaczki

Dzięki
Się trochę niepokoiłam bo niedlugo to już będzie rok a ja różnie slyszałam - raz że neiregularne mogą być tylko do pół roku, raz że rok, a raz że wiecej, ale nie, ze aż tak niergeularne
Teraz nie bede się martwic :P
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:18   #2642
marzenka_19
Raczkowanie
 
Avatar marzenka_19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do marzenka_19
Czy to normalne?

Witajcie,powiedzcie mi czy jest mozliwy brak miesiaczki tak poprostu?Nie odchudzam sie, nie stresuje sie ani nie biore zadnych tabletek.Przed dniem kiedy miala wystapic miesiaczka normalnie odczuwalam lekki bol brzucha mialam wrazliwe piersi itp i nawet pare dni myslalam ze jednak sie zjawi ale tak nie jest.
marzenka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:21   #2643
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Czy to normalne?

a ciąże wykluczasz?? ile Ci sie spóźnia? dla wyjasnieia sprawy radze udać sie do lekarza...
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 18:25   #2644
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: Czy to normalne?

a ile Ci sie spoznia? raczej wydaje mi sie to nienormalne .. ale jesli spoznia sie narazie pare dni to nie jest jeszce tragedia.
a okresy masz regularne?
od kiedy miesiaczkujesz?
nie podejrzewasz ciazy?
anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 21:42   #2645
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marzenka_19 Pokaż wiadomość
Witajcie,powiedzcie mi czy jest mozliwy brak miesiaczki tak poprostu?Nie odchudzam sie, nie stresuje sie ani nie biore zadnych tabletek.Przed dniem kiedy miala wystapic miesiaczka normalnie odczuwalam lekki bol brzucha mialam wrazliwe piersi itp i nawet pare dni myslalam ze jednak sie zjawi ale tak nie jest.
Moze, ale to nie jest normalne. Brak miesiączki dłużej niż 54 dni to anomalia. Radzę się wybrać do endokrynologa, jeśli faktycznie wykluczasz ciążę.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 22:08   #2646
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez marzenka_19 Pokaż wiadomość
Witajcie,powiedzcie mi czy jest mozliwy brak miesiaczki tak poprostu?Nie odchudzam sie, nie stresuje sie ani nie biore zadnych tabletek.Przed dniem kiedy miala wystapic miesiaczka normalnie odczuwalam lekki bol brzucha mialam wrazliwe piersi itp i nawet pare dni myslalam ze jednak sie zjawi ale tak nie jest.

To jest mozliwe , ja tak raz mialam czekalam na okres a zawsze mialam regularnie i sie denerwowalam ze go nie mam i to go o 2 tyg pzresunelo a pozniejsze cykle juz normalne byly
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 11:24   #2647
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Czy to normalne?

Cytat:
Napisane przez wpaula Pokaż wiadomość
To jest mozliwe , ja tak raz mialam czekalam na okres a zawsze mialam regularnie i sie denerwowalam ze go nie mam i to go o 2 tyg pzresunelo a pozniejsze cykle juz normalne byly
ale jest zaleznosc ilu dniowe ma sie cykle. cykl 28 dniowy, cyklowi 35 dniowemu jest nie rowny i nie mozna ich ze soba porownywac.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-23, 20:07   #2648
agusiakostusia
Raczkowanie
 
Avatar agusiakostusia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 66
GG do agusiakostusia
Dot.: BRAK OKRESU w 7 dniowej przerwie

mam własnie ten sam problem dzis juz 6 dzien a ja nie mam krwawienia wczoraj było pare kropelek ze sluzem i koniec. czy to by było na tyle?
__________________
"Nie ma niezrozumiałych kobiet... są tylko niedomyślni mężczyźni..."
agusiakostusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 06:11   #2649
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

witam
ja powoli zacznam wpadac w panike... w maju odstawilam tabletki yasmin, i od tamtej pory (9 maj) mojego okresu ni widu ni slychu. mam bole brzucha, dosc mocne ale okresu brak. nie wiem czy to jest normalna reakcja przy odstawieniu tabsow, czy tez cos ze mna nie tak... do lekarza raczej sie nie wybiore bo nie ma mnie w pl.. HeLP dziewczeta... moze ktoras miala podobna sytuacje
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396


maaadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 08:57   #2650
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maaadi Pokaż wiadomość
witam
ja powoli zacznam wpadac w panike... w maju odstawilam tabletki yasmin, i od tamtej pory (9 maj) mojego okresu ni widu ni slychu. mam bole brzucha, dosc mocne ale okresu brak. nie wiem czy to jest normalna reakcja przy odstawieniu tabsow, czy tez cos ze mna nie tak... do lekarza raczej sie nie wybiore bo nie ma mnie w pl.. HeLP dziewczeta... moze ktoras miala podobna sytuacje
zajrzyj do watku o Odstawieniu tabletek anty to znajdziesz odp.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 11:24   #2651
pif p@f!
Raczkowanie
 
Avatar pif p@f!
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

Miałam ten sam problem (który rozwiązał się w poniedziałek). Choć nie pisałam o tym, czytanie waszych wypowiedzi podnosiło mnie na duchu.

Okres spóźniał się ok 10 dni. Była możliwa ciąża, choć w niewielkim stopniu. Bardziej martwiłam się, że mogę być chora. Stresowałam się, na dodatek mama, która doskonale się orientuje, kiedy co i jak, robiła mi psychozę w domu, pytając się co chwilę "czy już".

Myślałam, że nie wytrzymam. Już miałam się wybrać do ginekologa, kiedy stwierdziłam, że za dużo o tym myślę. Postanowiłam się wyluzować i zapomnieć o co 5 minutowym bieganiu do łazienki, żeby sprawdzać.

W niedzielę zapomniałam o tym, relaksowałam się, w poniedziałek poszłam na zakupy. I dostałam:jupi :

Także uważam, ze najważniejsze to nie robić sobie za dużego ciśnienia. Przestać o tym myśleć i czekać aż natura zrobi swoje.

(oczywiście nie przesadzajmy z tym czekaniem, czasem interwencja ginekologa jest potrzebna).

__________________
make photos not war
pif p@f! jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 15:56   #2652
tamuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Brak miesiączki, luteina nie działa

Witam.
Mam dosyć trudny przypadek. Otóż 9 miesiecy temu urodziłam syna, którego niestety nie karmiłam piersią. 2 tygodnie po porodzie znalazłam sie w szpitalu z zakażeniem poporodowym bakterią E coli i dodatkowo z zatrzymaniem odchodów. Zastosowano czyszczenie macicy oraz gentamecynę. I od tego czasu upłyneło 9 miesięcy a ja nadal nie mam okresu. Juz po raz trzeci zażywam luteine. Dwukrotnie nie dało to skutku. Krwawienie nadal się nie pojawia. Miałam juz wykonywane badania USG (które nie wykazało żadnych zmian) oraz badanie TSH(w normie). Ostatnio byłam u ginekologa-endokrynologa, który po raz 3 przepisał mi luteine.
Mam więc pytanie. Co może byc powodem zatrzymania miesiączki? I czy w przypadku braku skuteczności luteiny nadal powinnam ja zazywać?Jakie badania jeszcze powinnam wykonać?
tamuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 16:17   #2653
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Brak miesiączki, luteina nie działa

Cytat:
Napisane przez tamuszka Pokaż wiadomość
Witam.
Mam dosyć trudny przypadek. Otóż 9 miesiecy temu urodziłam syna, którego niestety nie karmiłam piersią. 2 tygodnie po porodzie znalazłam sie w szpitalu z zakażeniem poporodowym bakterią E coli i dodatkowo z zatrzymaniem odchodów. Zastosowano czyszczenie macicy oraz gentamecynę. I od tego czasu upłyneło 9 miesięcy a ja nadal nie mam okresu. Juz po raz trzeci zażywam luteine. Dwukrotnie nie dało to skutku. Krwawienie nadal się nie pojawia. Miałam juz wykonywane badania USG (które nie wykazało żadnych zmian) oraz badanie TSH(w normie). Ostatnio byłam u ginekologa-endokrynologa, który po raz 3 przepisał mi luteine.
Mam więc pytanie. Co może byc powodem zatrzymania miesiączki? I czy w przypadku braku skuteczności luteiny nadal powinnam ja zazywać?Jakie badania jeszcze powinnam wykonać?

a mialas robione usg dopochwowo? mysle, ze takie by 'dokladniej' pokazalo czy wszystko jest ok... a luteine jak bierzesz? pod jezyk czy dopochwowo? obilo mi sie o uszy, ze leki dopochwowe na 'wywolywanie miesiaczki' dzialaja lepiej, tzn ze dzialaja juz tam gdzie powinny od razu..
mysle, ze przede wszystkim powinnas zrobic sobie wycieczke, po wszystkich mozliwych ginekologach i nie tylko ograniczac sie do jednego
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 16:20   #2654
tamuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Do pana doktora ... Brak okresu

Witam.
Mam dosyć trudny przypadek. Otóż 9 miesiecy temu urodziłam syna, którego niestety nie karmiłam piersią. 2 tygodnie po porodzie znalazłam sie w szpitalu z zakażeniem poporodowym bakterią E coli i dodatkowo z zatrzymaniem odchodów. Zastosowano czyszczenie macicy oraz gentamecynę. I od tego czasu upłyneło 9 miesięcy a ja nadal nie mam okresu. Juz po raz trzeci zażywam luteine. Dwukrotnie nie dało to skutku. Krwawienie nadal się nie pojawia. Miałam juz wykonywane badania USG (które nie wykazało żadnych zmian) oraz badanie TSH(w normie). Ostatnio byłam u ginekologa-endokrynologa, który po raz 3 przepisał mi luteine.
Mam więc pytanie. Co może byc powodem zatrzymania miesiączki? I czy w przypadku braku skuteczności luteiny nadal powinnam ja zazywać?Jakie badania jeszcze powinnam wykonać?
tamuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 16:33   #2655
tamuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brak miesiączki, luteina nie działa

Luteinę dwa razy brałam pod język. Teraz dopochwowo. Narazie nic...Juz sie zaczynam bać. Usg miałam robione przez powłoki brzuszne. Żaden ginekolog nie wysłał mnie na dopochwówkę.
tamuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 08:13   #2656
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Brak miesiączki, luteina nie działa

Cytat:
Napisane przez tamuszka Pokaż wiadomość
Luteinę dwa razy brałam pod język. Teraz dopochwowo. Narazie nic...Juz sie zaczynam bać. Usg miałam robione przez powłoki brzuszne. Żaden ginekolog nie wysłał mnie na dopochwówkę.

to zrob prywatnie, na zdrowiu nie warto oszczedzac, a sprawa jest powazna. a nuz zobaczy lekarz, przez dopochwowe co sie dzieje.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-28, 08:19   #2657
tamuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brak okresu - wątek zbiorczy

A to dopochwowe jest dokładniejsze? Na normalnym pewnych rzeczy nie widać czy jak? Jak bedzie taka konieczność to się wybiore. narazie czekam na okres, choć watpie, że bedzie. Za niedługo mam endokrynologa...
tamuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 19:08   #2658
dj andzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Brak cyklu miesiaczkowego

Witam,
ostatni okres miałam 9 kwietnia do tej pory nie dostałam kolejnego. poprzedni miałam 16 marca. nie wiem jaka jest przyczyna ze nie dostaje okresu. Nie współżyje wiec na pewno to nie jest ciąża. od kilku dni pobolewa mnie brzuch i strasznie mnie mdli. jest mi niedobrze. Od 3 dni zaczęłam plamic, lecz to nie same plamy z okresu lecz także z śluzem. W styczniu miałam coś podobnego ze, plamiłam przez ponad 10 dni. Wtedy dostałam tabletki an wywołanie okresu i tabletki regulujące okres. Miałam je dawkować przez 4 kolejne okresy. Tabletki łykałam po 14 dniach od okresu, przez 10 dni. brałam tak przez 3 kolejne okresy, ale czwartego już nie zaczęłam, ponieważ strasznie zaczęłam sie czuć po tych tabletkach. były takie objawy jak w ciąży. po tych tabletkach, pierwsyz okres miałam po 28 dniach, następny pojawił mi sie 5 dni wcześniej a kolejny 2 dni wcześniej.
Mam 17 lat. Jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam.
dj andzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 19:33   #2659
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Ja miałam podobnie przy anemi dlatego sądze że koniecznie powinnaś sie udać do lekarza. Też inne choroby mogą się z tym wiązać. Masz już 17 lat więc wcześniej już mialaś regularny okres, tak??

A co do tych tabletek-zauważyłam, że mają to do siebie, że pomagają-racja wszystko wydaje sie ok ale później wszystko wraca i dalej jest tak jak przed ich zazyciem
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-29, 20:00   #2660
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Też zgadzam się z Koleżanką - sama miałam anemie i spóźniał mi się okres , miałam plamienie , dlatego warto zrobić morfologię i test na poziom żelaza , jak wyjdzie , że masz anemię , to doktor przepisze Ci coś z dużą ilością żelaza .
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 20:05   #2661
dj andzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Okres miałam mało regularny ale zazwyczaj pojawiał mi co 30 parę dni.

Nie wiem co sie dzieje.

Anemia chyba raczej nie, jadam regularnie chociaż skłonności do tej choroby mam z tego co wiem.
Jutro idę an USG.
Do jakiego lekarza jeszcze mam iść?

Morfologie robiłam w kwietniu.
i badania wyszły mi dobrze, także żelazo. jedynie maiłam zawyżone TSH.
dj andzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 20:20   #2662
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Cytat:
Napisane przez dj andzia Pokaż wiadomość
Okres miałam mało regularny ale zazwyczaj pojawiał mi co 30 parę dni.

Nie wiem co sie dzieje.

Anemia chyba raczej nie, jadam regularnie chociaż skłonności do tej choroby mam z tego co wiem.
Jutro idę an USG.
Do jakiego lekarza jeszcze mam iść?

Morfologie robiłam w kwietniu.
i badania wyszły mi dobrze, także żelazo. jedynie maiłam zawyżone TSH.
Idź koniecznie!! Przy tarczycy też mogą wyetępować zaburzenia w miesiączkowaniu

(oczywiście nie mowie ze ja masz ale wyniki mogly sie pogorszyc a widze ze mialas z TSH problem)
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-29, 22:33   #2663
chewy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Dot.: 21 dni opoznienia miesiaczki

Siemacie,
przeczytalam cały watek, ale nie znalazłam odpowiedzi której szukałam, więc mam pytanie. mialam nieregularne miesiaczki, czasem ich nie bylo 2, 3 mies udalam sie do ginekologa i wszytsko jest ze mna ok, na uregulowanie dostalam Harmonet. Gin powidział zebym zaczela brac od zaraz, bo jak pisalam wczesniej niewiadomo kiedy bede miec nastepna miesiaczke. Jednak zastanawiam sie po jakim czasie tabletki zaczna działac i bede miala pełną możliwą ochrone? koncz ejuz 2 tydz brac i nie wiem czy powinnam stosowac dodatkowe zabezpieczenie w tej sytuacji? Dodam ze mam 20 lat
chewy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 09:36   #2664
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Przyszła i pora na mnie, żeby do Was dołączyć.. Mam problem.. okres spóźnia mi się 9 dni.. Dwa miesiace wczesniej spóżniał mi się 5, ale miesiąc temu miałam wszystko regularnie.. Prawdopodobieństwo ciąży jest, ale małe. Jutro zrobie test, ale uspokujcie mnie troche, czy to możliwe zebym była w ciązy?
Dodam tlyko, że ostatnio miałam sesje, może to przez ten stres, ale aż tak długo by sie spoźniał?

Edytowane przez serduszkowa
Czas edycji: 2008-08-18 o 08:37 Powód: dopisek
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 20:17   #2665
dj andzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Witam,
dzisiaj poszłam na USG, badania są dobre, nie ma żadnych ognisk zapalnych ani nic chorego.
Poszłam wiec z tym do pediatry. Do ginekolog mam dopiero we wrześniu wizytę ;| bo nie mam miejsc nigdzie. Mój pediatra bardzo sie zdziwił ze znowu to samo mam, wiec poszedł do ginekologa na rozmowę, ona powiedziała ze to jest normalne i że czasami tak występuje i ze mam czekać do września na wizytę.

Dla mnie to jest dziwne, że niby to jest normalne., Wiec co ja mam zrobić przez 3 miesiące plamić czekając na wizytę ?

To plamienie nie jest przyjemne, bo nawet nie wiadomo w jakiej obfitości będzie. A także przez 3 miesiące chodzić zabezpieczonym to tez nie miło.

Co można zrobić żeby to zatrzymać?

Dziękuje za wyższe rady.
Pozdrawiam.
dj andzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 13:07   #2666
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Wiem, wiem, pewnie jestem panikarą... ALE...

Jest to 3 dzień odstawienia tabletek, tzn 7dniowej przerwy, w której powinien pojawić się okres. Niestety, jego ani widu ani słuchu Od 6 miesięcy biorę tabletki anty, cały czas był to Logest, jednak podczas poprzedniego miesiąca wystąpiło o tydzień za wcześnie krwawienie i lekarz przepisał mi Rigevidon. W niedzielę zaczęłam 1 dzień odstawienia. Jak na razie nie było żadnych objawów okresu. Trochę pobolewają mnie jajniki, ale to nie jest ból typowy przed okresem.

Rigevidon jest dość dużą dawką hormonów i nie czułam się po nim dobrze. 24 czerwca miałam wizytę u innego ginekologa, który polecił powrót do Logestu, co mam zamiar zrobić zaraz po 7 dniach przerwy.

Tabletki zawsze brałam regularnie. Dodatkowo zabezpieczaliśmy się gumką i zawsze sprawdzaliśmy, czy wszystko jest ok. No i zawsze było.

Okres zwykle pojawiał się 2 dnia po odstawieniu tabletek.

Zaczynam się martwić Słusznie?
Natix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 13:32   #2667
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

Natrix, nie masz sie czym martwic skoro Rigevidon ma wieksza dawke hormonow to moze wiazac sie to z tym ze i krwawienie pojawi sie pozniej. Sama jestem tego dobrym przykladem:
gdy bralam Diane35 krwawienie z odstawienia dostawalam dopiero 5 dnia przerwy a przy Harmonecie (ktory ma znacznie mniejsza dawke hormonow niZ Diane) krwawienie mam przewaznie 3 lub 4 dnia przerwy
naprawde nie musisz sie martwic tym bardziej ze zazywalas regularnie tabletki a do tego zabezpieczacie sie gumka (cohciaz tabletki to naprawde dobre zabezpieczenie i gumki sa zbedne)
zrelaksuj sie, wszystko bedzie dobrze
pozdrowionka
anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 13:41   #2668
Natix
Zadomowienie
 
Avatar Natix
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 208
Dot.: Brak cyklu miesiaczkowego

anusiaa89, dziękuję bardzo za tę wiadomość Nawet nie wiesz, jak mnie podniosłaś na duchu Przekonują mnie doświadczenia osób w podobnej sytuacji, jak moja Mam nadzieję, że niedługo napiszę tu, że wszystko ok
Pozdr

EDIT: Jest!

Edytowane przez Natix
Czas edycji: 2008-07-02 o 14:22
Natix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 19:39   #2669
Madz!@
Raczkowanie
 
Avatar Madz!@
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 135
Dot.: Nieregularne miesiączki - wątek zbiorczy!

Witam
Moje cykle nie są do końca ustabilizowane ale zawsze dostaję okres w granicach 30 dni. Ostatni okres trwał 4 dni i był dość skąpy (jak na mnie ) ale dzisiaj po 15 dniach dostałam okres- normalny, obfity tak jak zawsze. W związku z tym mam pytanie czy to normalne żeby cykl rozregulował się tak bardzo po intensywnym odchudzaniu? Co tu dużo mówić... przesadziłam trochę z tym odchudzaniem i teraz wracam do normalnego odżywiania...
Z góry dziękuję za odpowiedz
__________________
"Przyjaźń między kobietą a mężczyzną to spacer wąskim pasem lądu oddzielającym zatokę znajomości od oceanu miłości. Tak naprawdę, wcześniej czy później, przypływ oceanu i tak zaleje kawałek lądu."
Madz!@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 19:46   #2670
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: 21 dni opoznienia miesiaczki

Cytat:
Napisane przez chewy Pokaż wiadomość
Siemacie,
przeczytalam cały watek, ale nie znalazłam odpowiedzi której szukałam, więc mam pytanie. mialam nieregularne miesiaczki, czasem ich nie bylo 2, 3 mies udalam sie do ginekologa i wszytsko jest ze mna ok, na uregulowanie dostalam Harmonet. Gin powidział zebym zaczela brac od zaraz, bo jak pisalam wczesniej niewiadomo kiedy bede miec nastepna miesiaczke. Jednak zastanawiam sie po jakim czasie tabletki zaczna działac i bede miala pełną możliwą ochrone? koncz ejuz 2 tydz brac i nie wiem czy powinnam stosowac dodatkowe zabezpieczenie w tej sytuacji? Dodam ze mam 20 lat
Moim skromnym zdaniem dopiero od 2 opakowania. Ale pewności nie mam, to pytanie do lekarza, który je zapisał.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.