Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 14:51   #3541
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Jednak z wielkich dziennikarek z KODu tęskni za mediami takimi jakie były w PRL i jednocześnie protestuje przeciwko przejęciu mediów publicznych przez PiS. Mowa o Renacie Kim. Wspomniana dziennikarka pracująca w Newsweeku stwierdziła, że media niemieckie zrobiły dobrze, próbując sprawę przemilczeć! Czyli dopuszcza manipulację zamiast naturalnego przepływu informacji:

http://niezalezna.pl/74670-dlaczego-...ata-kim-ma-swo

http://www.pudelek.pl/artykul/87825/..._propagandowo/

http://opinie.newsweek.pl/renata-kim...1,1.html#fp=nw

Dałem trzy źródła, bo niektórzy kwestionują prawicowe.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:01   #3542
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez loczek88 Pokaż wiadomość
Mam 12 miesięcy okresu próbnego, więc siedzę cicho, lub jak ktoś spyta wprost, o kim wiem że jest "za", wdrapuję się na szczyty moje dyplomacji. Jednak starając się mówić tak jak uważam.
Ale gdybym już była na umowie otwartej...to też pytanie brzmi, jaki miałabym cel mówienia stanowczo "nie"? Chodzi o same podstawy strategii. Ostracyzm - to za dużo powiedziane, myślę że po cichu wiele osób przyznawałoby mi racje, ale oficjalnie byłabym pewnie odbierana jako nietolerancyjna i stosująca podwójne standardy (bom sama emigrant). Oficjalnych nieprzyjemności bym nie odczuła, ale nie byłoby takich przyjaźni jakie są teraz.
Dokładnie, lepiej nie rozmawiać o drażliwych kwestiach z cudzoziemcami, nigdy nie wiadomo czy ktoś życzliwy myślozbrodni nie podkabluje.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:25   #3543
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Bledem jest rozpatywanie Niemiec jako calosci, Niemcy dziela sie na Landy, do tego na dawne wschodnie i zachodnie Landy.
W kazdym Landzie jest troche inaczej, takze jesli chodzi o podejscie do imigrantow.
Bawaria juz od jakiegos czasu glosno mowi, takze ustami Seehofera, ze trzeba ograniczyc i usystemytyzowac przyjmowanie uciekinierow. Takze ludzie miedzy soba nie boja sie mowic czy sa za wpuszczaniem wszystkich czy za ograniczeniami. Nie wiem gdzie pracuje Loczek, ale w mojej miejscowosci w Ratuszu, gdzie siedzi wladza ludzie normalnie ze soba o tym rozmawiaja, wiekszosc jest na nie, mowia, ze juz dosyc. Naprawde nie znam czlowieka, ktory o tym nie rozmawia, i nie ma z tym problemu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:41   #3544
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Luba, oni Ci pokazują kto jest wizażowym ekspertem od teorii spiskowych. To wszystko.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:52   #3545
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Luba, oni Ci pokazują kto jest wizażowym ekspertem od teorii spiskowych. To wszystko.
No chyba, ze tak, nie sledze tego watku, teraz jest o Niemczech, wiec myslalam, ze kogos zainteresuje wiadomosc od kogos, kto tu od lat mieszka. Ale moze nie zainteresuje, nie obraze sie


Chcialam jeszcze dodac, ze chyba wiem tez, dlaczego przy Loczku ludzie nie mowia na te tematy a szczegolnie nie mowia nic negatywnego.
Oni po prostu nie chca JEJ urazic.
Bo przeciez jakby nie patrzec, ona tez nie jest Niemka, wiec jesli ktos jawnie powiedzialby, ze jest przeciwny imigrantom, to mogloby zabrzmiec, ze jest przeciwko niej. A Niemcy dzisiejsi, sa ludzmi milymi i nie chca jej po prostu urazic.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:08   #3546
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Bledem jest rozpatywanie Niemiec jako calosci, Niemcy dziela sie na Landy, do tego na dawne wschodnie i zachodnie Landy.
Oczywiście. Wschodnie landy mają bardziej przytomny umysł, co widać po frekwencji PEGIDY na przykład w Dreźnie w porównaniu do Kolonii.

Cytat:
Bawaria juz od jakiegos czasu glosno mowi, takze ustami Seehofera, ze trzeba ograniczyc i usystemytyzowac przyjmowanie uciekinierow. Takze ludzie miedzy soba nie boja sie mowic czy sa za wpuszczaniem wszystkich czy za ograniczeniami.
Bo Bawaria jest względnie normalna, silnie katolicka i nie tyle co nacjonalistyczna, co regionalna (na tle Niemiec). Jednak zapewne poglądy przeciętnego Kowalskiego nawet tam uchodziłyby za przynajmniej nacjonalistyczne.

Cytat:
Nie wiem gdzie pracuje Loczek, ale w mojej miejscowosci w Ratuszu, gdzie siedzi wladza ludzie normalnie ze soba o tym rozmawiaja, wiekszosc jest na nie, mowia, ze juz dosyc. Naprawde nie znam czlowieka, ktory o tym nie rozmawia, i nie ma z tym problemu.
Wytłumacz mi więc, dlaczego Niemcy głośno nie manifestują przeciwko przyjmowaniu nielegalnych imigrantów? Jest PEGIDA, ale na tle lewackich protestów, żeby zamienić Niemcy w burdel jest słaba i w zasadzie ma się dobrze tylko w Dreźnie.

Cytat:
Chcialam jeszcze dodac, ze chyba wiem tez, dlaczego przy Loczku ludzie nie mowia na te tematy a szczegolnie nie mowia nic negatywnego.
Oni po prostu nie chca JEJ urazic.
Nie wiem, bo znam bardzo mało Niemców i są przeważnie częściowospolonizowani. W każdym razie chyba mają fałszywy obraz dobrych Polaków pod jarzmem PiSu, bo przeciętny Polak na tle przeciętnego mieszkańca Drezna (ostatniej reduty prawdziwych Niemiec ) jest islamofobem, co widać po frekwencji pro- i antyimigranckich.

Cytat:
Bo przeciez jakby nie patrzec, ona tez nie jest Niemka, wiec jesli ktos jawnie powiedzialby, ze jest przeciwny imigrantom, to mogloby zabrzmiec, ze jest przeciwko niej. A Niemcy dzisiejsi, sa ludzmi milymi i nie chca jej po prostu urazic.
Nie chcieli również urażać muzułmanów stąd padały fajne określenie o "południowej urodzie" czy "północnoafrykańskim" pochodzeniu sprawców
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:17   #3547
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Imperialisto, Ty chyba wciąż nie zdajesz sobie sprawy z tego, czym jest pegida.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 16:40   #3548
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Bledem jest rozpatywanie Niemiec jako calosci, Niemcy dziela sie na Landy, do tego na dawne wschodnie i zachodnie Landy.
W kazdym Landzie jest troche inaczej, takze jesli chodzi o podejscie do imigrantow.
Bawaria juz od jakiegos czasu glosno mowi, takze ustami Seehofera, ze trzeba ograniczyc i usystemytyzowac przyjmowanie uciekinierow. Takze ludzie miedzy soba nie boja sie mowic czy sa za wpuszczaniem wszystkich czy za ograniczeniami. Nie wiem gdzie pracuje Loczek, ale w mojej miejscowosci w Ratuszu, gdzie siedzi wladza ludzie normalnie ze soba o tym rozmawiaja, wiekszosc jest na nie, mowia, ze juz dosyc. Naprawde nie znam czlowieka, ktory o tym nie rozmawia, i nie ma z tym problemu.
Czy ja rozpatruje Niemcy jako całość? Ależ oczywiście że nie, dlatego napisałam na samym początku że to moja subiektywna opinia. Najpierw piszesz o moich błędach, a potem sama piszesz jak to jest u Ciebie w Bawarii., rozumiem jako przykład do tutejszej dyskusji..?..
Mieszkałam w Landach starych jak i nowych, a dokładnie Nadrenia Westfalia, Hesja, Turyngia i Saksy. I na podstawia swoich spostrzeżeń urodziłam powyższy post. Bawaria jest najbardziej specyficznym Landem, inaczej tam się cała sytuacja potoczyło więc i może (na szczęście) ludzie bardziej mówią co chcą lub czego nie chcą. Ty nie znasz ludzi milczących, ja znam ludzi którzy na co dzień są pewni siebie, a przy tym temacie nagle zaczyna robić się atmosfera "niezręczności". I git, każdy dzieli się swoimi spostrzeżeniami .

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Chcialam jeszcze dodac, ze chyba wiem tez, dlaczego przy Loczku ludzie nie mowia na te tematy a szczegolnie nie mowia nic negatywnego.
Oni po prostu nie chca JEJ urazic.
Bo przeciez jakby nie patrzec, ona tez nie jest Niemka, wiec jesli ktos jawnie powiedzialby, ze jest przeciwny imigrantom, to mogloby zabrzmiec, ze jest przeciwko niej. A Niemcy dzisiejsi, sa ludzmi milymi i nie chca jej po prostu urazic.
No to super że "chyba wiesz".
Jesteśmy grupą inteligentnych ludzi i wątpię aby. znając mnie, mogliby pomyśleć że mogę siebie porównywać z obecnymi "imigrantami". To jest jak niebo a ziemia, w przypadku naszej branży.
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:56   #3549
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Loczek, dlatego ja nie napisalam "jak jest w Nimeczech" ale "jak jest w Bawarii"
A to, ze nie nalezy rozpatrywac Niemiec jako calosci nie pisalam konkretnie do Ciebie, ale do wszytskich, pytanie "jak jest w Niemczech" jest trudne, wlasnie dlatego, ze wszystko zalezy od tego gdzie sie w tych Niemczech mieszka.


Cytat:
No to super że "chyba wiesz".
Jesteśmy grupą inteligentnych ludzi i wątpię aby. znając mnie, mogliby pomyśleć że mogę siebie porównywać z obecnymi "imigrantami". To jest jak niebo a ziemia, w przypadku naszej branży.
Tu nie chodzi o to, ze mozesz siebie porownywac, ale o to, ze tez jestes spoza Niemiec.
Owszem, tez jestem inteligentna osoba, i wsrod takich staram sie obracac Pare razy sie spotkalam, kiedy ktos zaznaczal, ze mowiac o imigrantach nie mysli o mnie wiec wiem, ze Niemcy sa wyczuleni tutaj na cos takiego.

Cytat:
Wytłumacz mi więc, dlaczego Niemcy głośno nie manifestują przeciwko przyjmowaniu nielegalnych imigrantów?
Niemcy sa generalnie przyzwyczajeni do "obcych", samych Polakow, o ile dobrze pamietam, jest tutaj 2 miliony, sa Turcy, jest ogrom ludzi u bylego ZSSR, potomkow Niemcow z Kazachstanu. Niemcy do tej pory raczej sie nie bali obcych, pomagali. Sytuacja jaka jest teraz zaskoczyla ich i chyba sami jeszcze nie wiedza co maja zrobic. Oni sobie wyobrazali, ze ci uchodzcy beda tacy jak Turcy, beda mieszkali w swoich enklawach, z czasem sie jakos przystosuja. Nie spodziewali sie takich sytuacji.

Mieszkam tu 15 lat i uwazam, ze Niemcy, ktorych znam sa troche naiwni, troche zagubieni, troche nieporadni Smieje sie zawsze, ze jakby ich wrzucic w czas stanu wojennego w Polsce, to by zgineli.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:01   #3550
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez loczek88 Pokaż wiadomość
Ty nie znasz ludzi milczących, ja znam ludzi którzy na co dzień są pewni siebie, a przy tym temacie nagle zaczyna robić się atmosfera "niezręczności". .
To bardzo trafne spostrzeżenie, jakby ludzie się bali mówić. Do tego doszło w naszej Europie.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:11   #3551
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
To bardzo trafne spostrzeżenie, jakby ludzie się bali mówić. Do tego doszło w naszej Europie.
I dlatego w Polsce jest normalnie, bo ludzie generalnie mają gdzieś kto jakie ma poglądy (większość i tak ich nie ma). Są organizacje od NOP do neokomunistów. Nie wyobrażam sobie, żeby w Niemczech takie organizacje jak Młodzież Wszechpolska czy Obóz Narodowy Radykalny mogłyby swobodnie działać. Taką oni tam mają wspaniałą wolność i demokrację.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 17:17   #3552
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Luba - einverstanden. Źle odebrałam Twój post
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 06:55   #3553
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 120
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

http://kalejdoskopkultur.pl/item/231...d%C5%BAcy.html

Jestem osobą niepełnosprawną. Od 3 lat czekam na uruchomienie w naszym pięknym mieście programu asystenta. Niestety, na to nie ma pieniędzy. Znalazły się jednak na asystentów osób niosących potencjalne zagrożenie dla całego europejskiego społeczeństwa.

Nie wierzę bowiem, że miasto nic nie dokłada do tego projektu.
__________________
Książki 2024: 8

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 13:19   #3554
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Radzę się zacząć przyzwyczajać. Jeszcze trochę i będzie nas mniej niż muslimów w naszym własnym kraju.
Teraz pomoc dla uchodźców jest taka trendi a Dutkiewicz idzie zawsze za modą więc...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 13:21   #3555
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Radzę się zacząć przyzwyczajać. Jeszcze trochę i będzie nas mniej niż muslimów w naszym własnym kraju.
Teraz pomoc dla uchodźców jest taka trendi a Dutkiewicz idzie zawsze za modą więc...
W to akurat szczerze wątpię
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 13:25   #3556
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Radzę się zacząć przyzwyczajać. Jeszcze trochę i będzie nas mniej niż muslimów w naszym własnym kraju.
Teraz pomoc dla uchodźców jest taka trendi a Dutkiewicz idzie zawsze za modą więc...
Sam się przyzwyczajaj . Ja nie zamierzam.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 13:37   #3557
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

A co będziesz mieć do powiedzenia jak się nasze władze zgodzą?
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 14:22   #3558
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Polecam przeczytać "Wściekłość i dumę" Fallaci (z września 2001), lepiej bym tego nie ujął
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 14:30   #3559
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
A co będziesz mieć do powiedzenia jak się nasze władze zgodzą?
Wyjdę protestować jak pewnie wiele innych ludzi.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 14:37   #3560
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Tia... Ludziom zbiera się na protesty, gdy wystąpi jakieś nagłe zdarzenie, natomiast gdy problem narasta bardzo powoli, nikt nie reaguje, aż w końcu jest za późno.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 14:40   #3561
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Tia... Ludziom zbiera się na protesty, gdy wystąpi jakieś nagłe zdarzenie, natomiast gdy problem narasta bardzo powoli, nikt nie reaguje, aż w końcu jest za późno.
No to reaguj jak uważasz ze trzeba, droga wolna .
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 15:31   #3562
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Polecam przeczytać "Wściekłość i dumę" Fallaci (z września 2001), lepiej bym tego nie ujął
Przeczytałam. Zgadzam się z autorką w 99,9% Również polecam.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 15:59   #3563
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Przeczytałam. Zgadzam się z autorką w 99,9% Również polecam.
Ta gloryfikacja USA i bezkrytyczny podziw dla amerykańskiej wolności nie do końca mnie przekonują, no ale cóż, to było pisane "na gorąco", po wrześniowych zamach Ale już cała reszta dotycząca Islamu - bezbłędna!
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 17:44   #3564
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
No to reaguj jak uważasz ze trzeba, droga wolna .
O co ci niby chodzi? Uważasz, że zagrożenia nie ma? Wszystko cacy, bo to "tylko" kilka, a nie kilkaset tysięcy?

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Polecam przeczytać "Wściekłość i dumę" Fallaci (z września 2001), lepiej bym tego nie ujął
"Mówię do osób, które choć nie są głupie i złe, wciąż jeszcze bujają w ostrożności i wątpliwościach. Do nich mówię: Ludzie, obudźcie się! Zahukani przez strach, nieskłonni płynąć pod prąd, czyli ściągnąć na siebie oskarżenie o rasizm (słowo zresztą niewłaściwe, ponieważ tu nie chodzi o rasę, lecz o religię), nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć, że właśnie się toczy Krucjata, tyle że na odwrót. Przyzwyczajeni do podwójnej gry, zaślepieni krótkowzrocznością nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć, że właśnie toczy się wojna religijna. Której chce i którą wypowiada być może tylko odłam tamtej religii, lecz i tak jest to wojna religijna. Wojna, którą oni nazywają dżihad. Święta Wojna. Wojna, której celem być może nie jest zdobycie naszych terytoriów, lecz której celem z pewnością jest podbój naszych dusz. Unicestwienie naszej wolności i naszej cywilizacji. Zniszczenie naszego sposobu życia i śmierci, naszego sposobu modlenia się lub niemodlenia, naszego sposobu jedzenia, picia, ubierania, rozrywki i przekazu informacji... Nie rozumiecie albo nie chcecie zrozumieć, że jeśli się nie przeciwstawimy, jeśli nie będziemy się bronić, walczyć, to dżihad zwycięży. I zniszczy świat, który lepiej lub gorzej udało się nam zbudować, zmienić, ulepszyć, uczynić nieco bardziej inteligentnym, czyli mniej bigoteryjnym lub całkowicie wolnym od bigoterii. I tym samym zniszczy naszą kulturę, naszą sztukę, naukę, moralność, nasze wartości, nasze przyjemności... Jezu! Czy nie zdajecie sobie sprawy, że ludzie tacy jak Osama ben Laden czują się uprawnieni do tego, żeby zabijać was i wasze dzieci tylko dlatego, że pijecie wino lub piwo, że nie nosicie długiej brody albo czarczafu, chodzicie do teatru i kina, słuchacie muzyki i śpiewacie piosenki, dlatego że tańczycie w dyskotekach albo we własnym domu, bo oglądacie telewizję, nosicie minispódniczki albo krótkie skarpetki, bo w morzu albo w basenie stoicie nago lub prawie, bo pieprzycie się, kiedy macie ochotę, gdzie macie ochotę i z kim macie ochotę? Nawet to was nie obchodzi, idioci?"



__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.

Edytowane przez efflorescence
Czas edycji: 2016-01-11 o 17:32
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 18:45   #3565
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
A co będziesz mieć do powiedzenia jak się nasze władze zgodzą?
Kilka tysięcy osób to jest, a nie kilka milionów, daj spokój.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 19:08   #3566
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Ta gloryfikacja USA i bezkrytyczny podziw dla amerykańskiej wolności nie do końca mnie przekonują, no ale cóż, to było pisane "na gorąco", po wrześniowych zamach Ale już cała reszta dotycząca Islamu - bezbłędna!
Smutne, że dziś takich prawdziwych dziennikarzy już nie ma, szczególnie u nas My mamy sprzedawczyków.

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Kilka tysięcy osób to jest, a nie kilka milionów, daj spokój.
Dziwne, jak połowa tej liczby była na marszu KOD to twierdziłeś, że to wiekszość narodu...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 19:32   #3567
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
W Kolonii na demonstracji antymuzułmańskiej było TYLKO 3.000 tysiące ludzi. Niemcy są moim zdaniem skazani na zagładę. Kolonia jest milionowym miastem. W dwukrotnie mniejszym Gdańsku, gdzie nie ma muzułmanów (nie było takich wydarzeń jak "Sylwester) też było 3-4 tysięcy ludzi, kiedy była manifestacja przeciwko nielegalnym imigrantom.



Co jest z Niemcami nie tak?

Bo krajem rządzi ☠☠☠***** merkelowa. Naprawdę nienawidzę tego babska. Ona nic nie robi tylko szkodzi. Jej gadanie jest takie jałowe i bez treści, ta baba nie ma w sobie żadnych emocji , jest sucha jak suchar. Ponieważ finansowo ludziom tu sie dobrze powodzi nikt nie robi zamieszania. To taki " stan zawieszenia" nam jest lepiej niż innym wiec nie ma co sie rzucać. W Niemczech sie mówi: dlaczego w Niemczech nie będzie rewolucji? Bo trzeba wejść na trawnik , a tego nie wolno !
W każdym temacie zawiodła - afera szpiegowska , Grecja a teraz uchodźcy ! Jestem zaniepokojona sytuacja- policjanci i rząd wydali fałszywe wiadomości, oszukali nas.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 19:37   #3568
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
O co ci niby chodzi? Uważasz, że zagrożenia nie ma? Wszystko cacy, bo to "tylko" kilka, a nie kilkaset tysięcy?

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

"Mówię do osób, które choć nie są głupie i złe, wciąż jeszcze bujają w ostrożności i wątpliwościach. Do nich mówię: Ludzie, obudźcie się! Zahukani przez strach, nieskłonni płynąć pod prąd, czyli ściągnąć na siebie oskarżenie o rasizm (słowo zresztą niewłaściwe, ponieważ tu nie chodzi o rasę, lecz o religię), nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć, że właśnie się toczy Krucjata, tyle że na odwrót. Przyzwyczajeni do podwójnej gry, zaślepieni krótkowzrocznością nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć, że właśnie toczy się wojna religijna. Której chce i którą wypowiada być może tylko odłam tamtej religii, lecz i tak jest to wojna religijna. Wojna, którą oni nazywają dżihad. Święta Wojna. Wojna, której celem być może nie jest zdobycie naszych terytoriów, lecz której celem z pewnością jest podbój naszych dusz. Unicestwienie naszej wolności i naszej cywilizacji. Zniszczenie naszego sposobu życia i śmierci, naszego sposobu modlenia się lub niemodlenia, naszego sposobu jedzenia, picia, ubierania, rozrywki i przekazu informacji... Nie rozumiecie albo nie chcecie zrozumieć, że jeśli się nie przeciwstawimy, jeśli nie będziemy się bronić, walczyć, to dżihad zwycięży. I zniszczy świat, który lepiej lub gorzej udało się nam zbudować, zmienić, ulepszyć, uczynić nieco bardziej inteligentnym, czyli mniej bigoteryjnym lub całkowicie wolnym od bigoterii. I tym samym zniszczy naszą kulturę, naszą sztukę, naukę, moralność, nasze wartości, nasze przyjemności... Jezu! Czy nie zdajecie sobie sprawy, że ludzie tacy jak Osama ben Laden czują się uprawnieni do tego, żeby zabijać was i wasze dzieci tylko dlatego, że pijecie wino lub piwo, że nie nosicie długiej brody albo czarczafu, chodzicie do teatru i kina, słuchacie muzyki i śpiewacie piosenki, dlatego że tańczycie w dyskotekach albo we własnym domu, bo oglądacie telewizję, nosicie minispódniczki albo krótkie skarpetki, bo w morzu albo w basenie stoicie nago lub prawie, bo pieprzycie się, kiedy macie ochotę, gdzie macie ochotę i z kim macie ochotę? Nawet to was nie obchodzi, idioci?"


Dla twojej informacji głosowałam na osoby, które emigrantów w ogóle nie chciały przyjmować także daruj sobie .
Z tego co wiem to wstępna liczba, która na razie ma do nas przyjechać to 100 osób (na tyle obecny rząd zdeklarował gotowość do przyjęcia).
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 20:26   #3569
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Uchodźcy z Syrii - przyjmować czy nie?

http://www.n24.de/n24/Nachrichten/Pa...allenbad-.html poniedziałek 3 uchodźców (15 latkowie- 2 afganow i 1 syryjczyk) próbowali molestować dwie dziewczyny (14 i 17 lat) na basenie w Monachium . Info o tym dopiero dzisiaj ...

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

http://www.n24.de/n24/Nachrichten/Pa...-jaehrige.html tutaj kolejny przypadek ... Tym razem na dworcu PKP. Jak widać media zaczynaja publikować conieco...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 20:44   #3570
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Uchodźcy z Syrii - przyjmować czy nie?

Odnośnie manipulacji neofaszystowskich
.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-06 11:34:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.